Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Ch válasza Necronom (#1850) üzenetére


Ch
csendes tag

Ez jó, köszi. Ezt az X96-ot csak külföldi oldalakon láttam, magyar forgalmazótól is meg lehet venni valahol?

(#1852) Necronom válasza Ch (#1851) üzenetére


Necronom
senior tag

itthon en meg nem lattam sajna...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1853) cocka válasza Ch (#1849) üzenetére


cocka
veterán

Kiindulva egy hagyományos UPC-s boxból, meg az androidos boxomból, egyiknél sem hallgat el. Az egyiken optikai van, a másikon digitális koax és ha ezek be vannak dugva, attól még a HDMI hang szól. Viszont semmiből nem tart a kettőt elválasztani. Ha mondjuk egy hangszóróra vagy soundbarra van kivezetve a külön hang, akkor ha nem akarsz HDMI hangot, egyszerűen lenémítod a tévét. Ha meg kivezetett hangot akarod némítani, akkor meg azt az eszközt, amire kivezetted.

A kettő szerintem alapból mindig együtt szól.

(#1854) Headbang


Headbang
aktív tag

sziasztok

Nemzetközi karakteres vezeték nélküli billentyűm van a boxomhoz. Be lehet valahogy állítani, hogy a billentyűt hosszan nyomva ékezetes karaktert tegyen be? (Valami segéd programmal, vagy beállítással.) Úgy ahogy a virtuális billentyűzeteknél.
köszi

(#1855) Necronom válasza Headbang (#1854) üzenetére


Necronom
senior tag

Alt+o = ó

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1856) Necronom válasza cocka (#1853) üzenetére


Necronom
senior tag

Mindettol meg nem lesz analog fejhallgato kimenete

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1857) cocka válasza Necronom (#1856) üzenetére


cocka
veterán

Ja hát az egy dolog, én erre vettem magamnak digitális-analóg átalakítót. Valami DAC vagy mi a neve. Mert természetesen nekem is analóg output kellett volna. :D

(#1858) Necronom válasza cocka (#1857) üzenetére


Necronom
senior tag

Ez volt az alap kerdese :)
Az X96-on van az is

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1859) Headbang válasza Necronom (#1855) üzenetére


Headbang
aktív tag

Nem nyert, :/ illetve a fizikai bill. beállítása reboot után visszaáll angolra.

(#1860) Necronom válasza Headbang (#1859) üzenetére


Necronom
senior tag

akkor ez

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1861) Headbang válasza Necronom (#1860) üzenetére


Headbang
aktív tag

Köszi majd tesztelem. :)

(#1862) Headbang válasza Necronom (#1860) üzenetére


Headbang
aktív tag

Ez bevált, köszi!

(#1863) Necronom válasza Headbang (#1862) üzenetére


Necronom
senior tag

Nagyon szivesen :)
Arra figyelj pls, ha a demot tetted fel, hogy bele fogja neha irni az irott szovegedbe hogy (DEMO VERSION) - a szemet :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1864) Headbang válasza Necronom (#1863) üzenetére


Headbang
aktív tag

Torrentből húztam le nem play áruházból ;)

(#1865) Necronom válasza Headbang (#1864) üzenetére


Necronom
senior tag

psszt :) kuld at PLS :D

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1866) Headbang


Headbang
aktív tag

Lehet buta kérdés de még nem kötöttem a boxomra külső hdd-t és arra lennék kívancsi hogy nem károsítja-e a merevlemezt a cucc. Itt leginkább arra gondolok hogy android alatt a box alvó módba küldésével (sleep now)megfelelően lecsatlakoztatja e a wincsit vagy teljesen le kell-e állítani(shutdown) a boxot. Mivel ha alvó módba küldöm a boxot azt látom, hogy azonnal áramtalanítja az usb portokat és rögtön leáll a cucc.

(#1867) Necronom válasza Headbang (#1866) üzenetére


Necronom
senior tag

Egyszeru a dolog szerintem
Ha bekapcsolaskor latod, hogy a HDD-t ujra csatlakoztta akkor, akkor szabalyosan allitotta le, ha nem latod, akkor valszeg egyszeruen csak elvette a tapot
Nalam minden esetben jelzi, hogy milyen USB-s eszkozoket eszlelt...en is altatom mindig

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1868) salapp


salapp
addikt

Két éve volt két 912-es android tv box-om, de eladtam őket bukóval egy hónap alatt.
Fejlődött már ez a dolog?
Van valaki, aki horizon go-t tud valamelyiken normálisan (kábeles net kapcsolattal) nézni, vagy ez még mindig csak álom?
Mondjuk tableten/telefonon is akadozik wifi-n, instabil hálózatra hivatkozva.
Baromira sokallom az asszony horgolásához a háttér reklám/gagyiműsor szolgáltatásért a szolgáltatók árait, szüleim horizon go-ját meg tudnánk használni arra a kevésre, amire kellene.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#1869) kenand válasza salapp (#1868) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szerintem nem a boxok hibája, horizon Go van pocsékul megírva.
Tarr TV app engedi a LAN-t, akadozás nem szokott lenni (ugyan nem HD minőség, de nézhető)

(#1870) tthom válasza salapp (#1868) üzenetére


tthom
senior tag

Jobb helyeken a Horizon app tud Cast-ot, aztán telefonról kinyomod egy chromecast-ra.. Legalábbis a neten egy csomó screenshot van erről, a magyarban ennek ellenére nem látom. Egyébként meg légegér / touchpad + box a legjobb rá eddig. A 6 éves fiam is elboldogul vele. :) Igaz, csak 6.0-ról tudok szólni.

Majd ha támogatják natívan, akkor..

(#1871) cocka válasza salapp (#1868) üzenetére


cocka
veterán

Nálam nem akadozik Venzen, biztos jól csinálok valamit. :D

Tegnap PC-n weben volt valami durva minőségromlás, mert érezhetően szétesett a kép és gagyibb minőségre váltott plusz egyszer-kétszer Pufferelés is megjelent. Szal. lehet azzal a szerverrel vagy szerverekkel van a baj, amikről a szolgáltatást streamelik, mert maga a UPC net rendben volt.

(#1872) cocka válasza tthom (#1870) üzenetére


cocka
veterán

Annyira életszerű, hogy megveszel egy androidos boxot, hogy közvetlenül is futtathass appokat az eszközön, majd előveszed az okostelefonodat (ha van) és átküldöd Chromecastra (ha van). :C :C

(#1873) tthom válasza cocka (#1872) üzenetére


tthom
senior tag

Nem mondtam, hogy életszerű, csak egy megoldási lehetőség. :)
Egyébként meg nem boxot veszel, hanem chromecastot és akkor úgyis kell a mobil. Az upc horizon meg elvileg csak mobilon megy, ha ott lenne a cast jel, teljesen jó lenne.

Lehet akármilyen dobozod, ha nem megy rajta az UPC, pedig szeretnéd.

(#1874) cocka válasza tthom (#1873) üzenetére


cocka
veterán

Miért ne menne?

Jó akkor én vagyok az élő példa rá, hogy:

1. Nincs okostelefonom.
2. Nincs Chromecastom.
3. Van Venz V12 Ultra, amin igenis megy a Horizon Go.
4. Nem szakadozik, mondjuk alap, hogy 5 GHzes wifin használom. Etherneten nem próbáltam, de nem akarok 10 méter kábelt kerülgetni csak emiatt. Tegnap egyébként meg is lepődtem, hogy 5 GHzen sikerült kimaxolni a 120 megabitet, ugyanúgy 10 méterről. Mondom az igen. :)

Mondjuk nem tudom hogy a Horizon Go androidos app milyen minőségben nyomatja a cuccot, de ha egy telefon képes esetleg 720p-ben lejátszani a horizonos tartalmat, akkor valószínű a boxnak sem lehet túl megerőltető. Az más kérdés, ha esetleg maga az app korlátozza a minőséget bizonyos eszközökön való lejátszáskor.

Meg a másik, hogy valószínű, hogy a Trékom is azért nem engedi lejátszani android boxon a TV GO-ját, mert félnek a rögzítéstől.
De könyörgöm, akkor ahhoz kéne egy másik app, amivel képernyőt rögzítesz plusz futnia kéne magának a lejátszásnak plusz memóriakártya kéne, amire rögzít. Ha ezt esetleg még meg is lehetne oldani, az lenne csak igazán izzasztó a box procijára nézve.

Az a webes akármi app (ami elvileg a weben lejátszható videokat, műsorokat képes rögzíteni), amit itt a múltkor ajánlottak pedig pont nem működik UPC-vel.
Szal. valószínű jól meg van oldva a UPC-nél a védelem, hogy ne lehessen rögzíteni, ezért simán engedik, hogy a kép "kivezetődjön" HDMI-n keresztül is. A Trékomnál meg valamit tuti elbasztak, mert ezek szerint vagy túlzásba viszik a védelmet vagy pont azért tiltják a lejátszást ilyen eszközökön, mert tartanak attól, hogy könnyebben lopható lenne, mint a UPC-s verzió.

Ja zárójeles megjegyzés: PC-> ahol ugye elvileg a képméret és nagyobb felbontás nem lenne akadály, ennek ellenére a horizon.tv adásai (nem HD-k) 576p-sek. HD adások viszont 720p-sek.

(#1875) Toca22


Toca22
csendes tag

Sziasztok.

Vettünk egy Samsung UE50MU6102 TV-t.
Szeretném kihajtani a 4k-t belőle, de sajnos az itthoni gépeink nem bírják.

Tudtok ajánlani valami Androidos Boxot ami megtudná ezt csinálni?
Vagy erre inkább egy medialejátszót lenne érdemes keresnem?

Köszi előre is.

(#1876) Necronom válasza Toca22 (#1875) üzenetére


Necronom
senior tag

Ezt az oldalt bongeszgette mar valaki? Elegge hasznosnak tunik....
https://www.entertainmentbox.com/android-firmware-downloads/amp/

Toca22:
Elmeletben majd az osszes media box kepes 4k lejatszasra
De erre konkret valaszt csak azoktol fogsz kapni, akik hasznaljak is...
Nalam gond nelkul mennek a 4k-s fileok, de hogy azok valojaban hogyan nezenek ki 1080p leven nem tudom..

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1877) Kronk


Kronk
őstag

Van x96om, minden működik rendesen horizongo, digi online, csak az hbogoba nem tudok belépni, amikor legördítem a választható szolgáltatókat, nem tudok választani, bármire kattintok csak eltűnik a legördülő menü. Van erre ötletetek?
Természetesen egérrel használom, se a bal egérrel, se a középső görgővel nem jó.

http://totesz.myminicity.com/

(#1878) Necronom válasza Kronk (#1877) üzenetére


Necronom
senior tag

billentyu van? lefele nyillal menne

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1879) Kronk válasza Necronom (#1878) üzenetére


Kronk
őstag

Hiába kötöm rá, nem érzékeli valamiért...

http://totesz.myminicity.com/

(#1880) Necronom válasza Kronk (#1879) üzenetére


Necronom
senior tag

marmint mit nem erzekel?
nalam pont ugyanez van minden weboldalon, ahol felhasznalo nev van, vagy csak egy lenyilo listabol kell valasztani....a lefele nyilat nyomkodva elobb-utobb elkezdi beadni az alblakba a szovegeket....
Probalj egerrel csak az ures ablakra nyomni, majd bill lefele nyilacska...

kell menjen valahogy :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1881) Kronk válasza Necronom (#1880) üzenetére


Kronk
őstag

Eddig azt hiszem csak vezeték nélküli billentyűvel próbáltam, de akkor kerítek majd egy vezetékest, hátha azzal már jó lesz...
Azt nem érzékelte, és még az egeret is letiltottam azt hiszem

http://totesz.myminicity.com/

(#1882) Theory66


Theory66
aktív tag

Sziasztok!
Van akcióban most Alfawise H96 Mini box, érdemes vétel lehet? Nem igazán találtam a SoC-ról semmit a fórumban, sem az eszközről.

[ Szerkesztve ]

(#1883) gery2123


gery2123
őstag

Hello!

Milyen Tv boxot javasoltok mostanában? Android Tv kell nem sima droid ha van rá mód és jó lenne optikai kimenet hangnak. Nem igazán találok ilyet.... Külföldi rendelés is rendben van.

Van egyáltalán ilyen box?

-- PSN_ID: GerY2123

(#1884) cocka válasza gery2123 (#1883) üzenetére


cocka
veterán

Az Android TV szerintem rohadtul leszűkíti a használható appok halmazát, de nyilván te tudod.

(#1885) adamdh


adamdh
csendes tag

Sziasztok!
Olyan TV boxot szeretnék amin stabilan fut a Telenor MyTV és kezel SIM-et. (korlátlan adatkártyáról lenne a net)
Szerintetek létező dolgot keresek? Mit ajánlanátok? :R

(#1886) gery2123 válasza cocka (#1884) üzenetére


gery2123
őstag

Tisztában vagyok vele, de nekem tv-hez kell nézni :)
Semmi extra minden másra van céleszköz, my TV, Netflix, YouTube, Spotify, Kodi és kb ennyi aminek menni kell. Tényleg média fogyasztás.

-- PSN_ID: GerY2123

(#1887) Necronom válasza adamdh (#1885) üzenetére


Necronom
senior tag

Miert ne letezne
De hogy mi fut rajta stabilan, azt szerintem neked kell megtapasztalni :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1888) kenand válasza Kronk (#1877) üzenetére


kenand
Topikgazda

XML fájlt is lehet editálni és beírni a szolgáltató nevét

(#1889) Kronk válasza kenand (#1888) üzenetére


Kronk
őstag

köszi, vezetékes billentyűzettel már nem volt gond, bár ott sem a nyíl billentyű segített, hanem a szolgáltató kezdőbetűjét kellett beírni, de ez legyen a legnagyobb problémám :)

http://totesz.myminicity.com/

(#1890) #16695808


#16695808
törölt tag

sziasztok. tervezek venni egy Xiaomi Mi Box 3 4K Android smart set top box-ot 24 e Ft és vennék mellé egy usb -HDD (500GB-1TB).
szinte csak torrentezésre (legális:9 mielőtt tiltva leszek :)) filmnézésre és youtube-ra és még ehhez hasonlókra kellene
1. megy-e rajta így a torrentezés (appok teljeskörüen használhatóak?) és onnan a filmnézés
A torretnkliens mehet a kütyön 0-24-ben? beállítható úgy hogy ha letöltött kapcsoljon ki?
2. a filmnézés terén milyen appokat ajánljátokTV FHD úgyhogy ez a max amit kitaposnék belőle :)
3. tehát egy torrentezős NAS lenne..... megfelel ezen elvárásaimnak a kütyü?
válaszaitokat várom és előre is köszönöm

(#1891) Necronom válasza #16695808 (#1890) üzenetére


Necronom
senior tag

mindezt wifin? :F

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1892) cocka válasza Necronom (#1891) üzenetére


cocka
veterán

Egyrészt... Másrészt meg szerintem ezek a procik korántsem 0-24-es üzemre vannak tervezve. Már megrendeltem egy netbook hűtőt a cucchoz, mert kb. fél óra használat után rohadtul melegszik.

(#1893) Headbang válasza #16695808 (#1890) üzenetére


Headbang
aktív tag

Én is torrentre használtam egy ideig.
Viszont tele van buggal a dolog és korlátozott a futtatható torrentek száma. Legutóbb annyira felidegesített hogy majdnem falhozvágtam az egészet. :D Egy hét után úgy döntött, hogy nem látja a külső vinyó elérési útját és elkezdett mindent a belső tárhelyre újra lehúzni...Ez nem először fordult elő. Így inkább felhagytam a dologgal.

(#1894) Headbang válasza cocka (#1892) üzenetére


Headbang
aktív tag

Én egy kis pc ház belső falára szerelehtő ventit raktam a box alá. kb. 15-20 fokot hűt rajta. De a box(S905X) üresjáratban sem megy 42 fok alá. Eleinte utálni fogod, hogy hallod a hűtést, de meg lehet szokni.

[ Szerkesztve ]

(#1895) Necronom válasza Headbang (#1893) üzenetére


Necronom
senior tag

sajna ez nalam is megtortent...ezek utan mindig meg kell mondani az elso torrentnel, hogy hova toltson
lepasszoltam....ez nem erre valo

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1896) Necronom


Necronom
senior tag

Nem feltetlen idevago tema, de akar az is lehet
Azok, akik jatekra is hasznaljak a boxot, esetleg nem gondolkozott valaki azon, hogy mobillal lehetne iranyitani? Szinte minden adott hozza, pl a kormanyhoz..esetleg talalkozott valaki ilyen appal?
Vagy probalt mar valamit?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1897) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok, szüleimnek vennék egy androidos TV boxot. Elsődleges felhasználás HBO GO és YouTube lenne. Ami még fontos, hogy egyelőre hagyományos TV-re kellene kötni.
Mi lenne erre a legjobb ár-érték arányú dobozka? Külföldi beszerzés is lehet.

Köszi előre is...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#1898) kenand válasza Gabócza (#1897) üzenetére


kenand
Topikgazda

HBO Go android alatt körülményes, hivatalosan nem támogatott,de működik.
Vezeték nélküli egérrel kezelhető. Feleségem egy x96 Mini-n használja.

(#1899) Gabócza válasza kenand (#1898) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszi a választ. Próbáltam visszakeresni a topicban, írod libreelec-et is, hogy támogatja az HBO GO-t. Esetleg errefelé elindulni?

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#1900) kenand válasza Gabócza (#1899) üzenetére


kenand
Topikgazda

Az is működik, kipróbáltuk. (minin úgy is megy) de elég egyszerű a felülete, bár távval megy. (devel Libreelec, 8.90x vagy coreelec kell)
Nem tragédia a vezeték nélküli egér. Feleségen simán használja vezeték nélküli egérrel. a HBO GO-t

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.