Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Tuccciii válasza Necronom (#1550) üzenetére


Tuccciii
csendes tag

Értem, köszönöm, viszont ahogy nézem, elérhető a 7.1 a HiMedia-ra.

7.1-el mik a tapasztalatok?

(#1552) Necronom válasza Tuccciii (#1551) üzenetére


Necronom
senior tag

Ugyanaz, hogy nem az igazi, bar vannak akik semmilyen problemat nem tapasztalnak
Tobbsegben a 6-os Androiddal senkinek se nincs gondja
Innentol radbizom :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1553) kenand válasza Tuccciii (#1551) üzenetére


kenand
Topikgazda

Amlogicos boxokon nagyon problémás, mkv pixelesedik (azok mondjuk NONAME boxok)

(#1554) Tuccciii válasza kenand (#1553) üzenetére


Tuccciii
csendes tag

Köszönöm az infót.

@Necronom

Neked is köszönöm, inkább a Minix fele húzok, mivel a kodi legfrisebb változata bajos a 7.1 androiddal a HiMedian.

(#1555) Necronom válasza Tuccciii (#1554) üzenetére


Necronom
senior tag

Nem hinnem hogy a Minix-el gondok lennenek, igazabol bosegesen elegendo lesz arra, amire szanod
Gb-es LAN jo dolog, ha ki tudod hasznalni, fokepp a 4K videoknal hasznos, Kodit felteszed ra a legujabbat es azzal sem lesz problema - lehetoseg szerint mindenkepp kabelesen csatlakoztassad wifin meg a fHD is nehezkes neha
Ha ugy erzed tegyel fel ra egy Launchert, kicsit baratsagosabb es ertelmesebb lesz az egesz box :)
Onnantol lesz egy Androidos miniPC-d, ami szamomra sokkal baratibb barmi mastol - ez szuveren velemeny
De persze ha nem igenyled az egeret es a billenytut hozza es eleg a taviranyito, akkor ezzel nem is kell foglalkozni

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1556) dugynok válasza cocka (#1541) üzenetére


dugynok
senior tag

Felnyújtom a kezem. Volt egy MXQ 4K S905 5.1 1/8 boxom, eladtam, aki megvette (külföldi) Netflix miatt keresett boxot. Mondtam, hogy nem próbàltam, ha nem viszi hozza vissza, nem gond. Nem kellett visszahoznia, telepűlt és működik.
A mostani boxom egy Megogo S905 5.1 1/8, Kodit hasznàlok csak droid rendszeren, médiatàrba kb. 80 film + Kodiba iptv pvr + 6 kieg telepítve. LSemmi gondom vele, hàtrànyàt sosem tapasztaltam, hogy 1GB ram van benne. Kodi rendszerinfó szerint 191MB szabad ram van még.
Mire nem elég 1GB csak Kodira?

(#1557) kenand válasza dugynok (#1556) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nekem sincs gondom az 1GB-vel (905905x/905w), bár 90%-ban LibreElec fut, néha Android+HBO GO, TarrTV is.

(#1558) dugynok válasza kenand (#1557) üzenetére


dugynok
senior tag

Én se érzem hàtrànyàt, mégis 99%-ba azt olvasom, hogy kevés droidon. Sztem aki ezt àllítja, sose hasznàlta droidon 1GB rammal...

(#1559) Necronom válasza dugynok (#1558) üzenetére


Necronom
senior tag

De hasznaltam 1Gb-os droidot 5.1-et
Jatszani nem tul elonyos :)
Most a 2Gb X96-al semmi gondom nincsen, jol szalad rajta minden, meg mindig meg vagyok vele elegedve

..es ha mar itt tartunk az X96-on gyarilag telepitve volt a Netflix es megy rajta

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1560) kenand válasza Necronom (#1559) üzenetére


kenand
Topikgazda

Játék nálam nem jön szóba......régen még sokat toltam játékokat PC-n, de boxon nem.

Életemben 1x akartam 4-es vizsgát javítani (mindent tudtam, de 4-est kaptam belgyógyászatból és nagyon bosszantott), de nem volt hely csak egy hét múlva, akkor jelent meg a DOS-os Tie Fighter, nekiálltam játszani, aztán nem mentem el javítani...

(#1561) Spec válasza cocka (#1541) üzenetére


Spec
őstag

Arra célra, amire nekem kell a box (egy régi crt TV-n film, és stream TV adások nézése), az 1 Gbyte RAM tökéletesen elég bármire. Többször is néztem, és nagy átlagban 4-500 Mbyte-on áll, tehát még ki sem használja az 1 gigát sem. Játékra eszembe se jut használni, arra ott vannak a célhardverek :)

Chromecastot eszembe se jutott használni, egy kolléga ajánlotta itt fel alternatív megoldásnak, az ő hozzászólására reagáltam.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1562) Necronom válasza kenand (#1560) üzenetére


Necronom
senior tag

Mennyit jatszottam en azzal a Tie Fighterrel :) szuper volt eleinte nekem meg sima egyszeru VGA szines monitoron ment valami Trident kartyaval :)
Erdekes nalam forditva van, a DOS-os jatekok ota PC-n nem vagy csak 1000 eves jatekokkal jatszottam, de nem jellemzo
Miota megvan a box valamit mindig talalok rajta :) es manapsag elcsodalkozom, hogy egy ekkora kis semmi HW es egesz jo GFX ami kijon belole :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1563) kenand válasza Necronom (#1562) üzenetére


kenand
Topikgazda

Utolsó játék amivel sokat játszottam az a Battle for Middle Earth II, startégia.(csak PC-re jelent mg) 2 fiammal összekötve 3 gépi ellenféllel. (de már nem játszanak velem, nagyobbik már egyetemre jár)
Bár egy nagy klasszikus boxra/telefonra is megjelent a KOTOR I.
Monkey Island SE I II-t egy ismerősömmel magyarítottuk, majd átültettem a magyarítást iPhone/iPad+ JTAG-os Xbox 360ra is. (Androidra sajna nem jelent meg)

(#1564) cocka válasza kenand (#1563) üzenetére


cocka
veterán

Arra azért kíváncsi lennék, hogy a kovácsos "How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?" részt hogy fordítottad. LOL

(#1565) cocka válasza dugynok (#1556) üzenetére


cocka
veterán

Köszönöm.

(#1566) kenand válasza cocka (#1564) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nézd meg :), megéri végig tolni :

[ Szerkesztve ]

(#1567) cocka válasza kenand (#1566) üzenetére


cocka
veterán

azt hittem linkeled

(#1568) ateeesz


ateeesz
újonc

Sziasztok,
Rendelkezem egy Vorke z6 android boxal (s912), és androidos torrentezéshez szeretnék segitséget kérni!
Melyik klienst érdemes használni és van-e arra lehetőség hogy egyből hordozható vinyóra töltsön le? :R

(#1569) Necronom válasza ateeesz (#1568) üzenetére


Necronom
senior tag

A Flud tud ilyet, meg is lehet adni egy mappat a beallitasokban

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1570) ateeesz válasza Necronom (#1569) üzenetére


ateeesz
újonc

Valamiért külső vinyót nem látja nem tudom kiválasztani csak belső tárhely vagy sd kártya.

(#1571) Headbang válasza ateeesz (#1570) üzenetére


Headbang
aktív tag

Nekem a külső cuccot is sd-nek írja. Bekapcs után nem szeret seedelni a Flud, összes torrent leállt-elindít után seedel csak.

(#1572) kenand válasza cocka (#1567) üzenetére


kenand
Topikgazda

Itt nézd meg, ha nincs akkor a magyaritasok.hu

(Munkahelyen tiltott nem tudom ellenőrizni)

[ Szerkesztve ]

(#1573) Necronom válasza Headbang (#1571) üzenetére


Necronom
senior tag

Ugyvan a HDD-t is SD-nek latja, szoval ott van az
Ha nemcsak kilepsz a Fluidbol hanem be is zarod, akkor inditas utan azonnal seedel :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1574) Headbang válasza Necronom (#1573) üzenetére


Headbang
aktív tag

Na ezt nem is tudtam, majd akkor így fogom nyomni. :)

(#1575) gpek


gpek
tag

Sziasztok, mi a véleményetek, hol tudok kipróbálni ilyemi media boxot, mint pl a MI BOX 3? Egy spec webgl játszásra kellene, azért érdekes, hogy a gyakorlatban mit tud.

Gpek

(#1576) rablohal válasza Kolix8 (#1532) üzenetére


rablohal
csendes tag

X96 minin KD playerrel nekem töredezettek a képkockák mkv esetén.
Van valakinek tapasztalata, mi a megoldás erre?
add-on vagy más player?

usb drive-ról (fat32) játszok le, de Kolix8 Plex-ről, tehát nem az adathordozótól függ

[ Szerkesztve ]

(#1577) cocka válasza rablohal (#1576) üzenetére


cocka
veterán

Hát az attól is függ, hogy milyen kódolású az az mkv.

(#1578) kenand válasza rablohal (#1576) üzenetére


kenand
Topikgazda

Android 7.1 hiba
LibreElec alatt nincs gond.

(#1579) Headbang


Headbang
aktív tag

Néha előfordul az, ha tv módra váltok a hdmi-ről , aztán pár perc múlva vissza hdmire akkor azt látom, hogy a box újraindul. Csak annyi látok, hogy éppen bootol be, de mindig pont akkor amikor visszatérek hdmire. Esetleg valami CEC kontrol hiba lehet?

(#1580) Necronom válasza Headbang (#1579) üzenetére


Necronom
senior tag

Igen,
A box setupjaban probalgasd a CeC kapcsolokat

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1581) pajszer91


pajszer91
tag

Sziasztok!

Thomson 49" Uhd tv-hez szeretnék média boxot venni, hogy lejátsza a filmeknél a hangot is.
Olvasgattam a fórumokon, ez a népszerű X96 mini ajánlott uhd filmekhez is? usb 3.0-s 2 TB-os külső hdd-t csatlakoztatnék a boxhoz. Illetve ha megvenném akkor egyből használható vagy telepíteni kell rá csomagokat :F

(#1582) kenand válasza pajszer91 (#1581) üzenetére


kenand
Topikgazda

905x-es X96 jobb, mint a mini (905w) főleg ha 4K a cél. LibreElecet érdemes telepíteni sd kártyára ha a film nézés a fő cél.

(#1583) pajszer91 válasza kenand (#1582) üzenetére


pajszer91
tag

Köszönöm a gyors választ, esetleg egy termék linket tudnál küldeni?

(#1584) kenand válasza pajszer91 (#1583) üzenetére


kenand
Topikgazda

x96

(#1585) rablohal válasza kenand (#1578) üzenetére


rablohal
csendes tag

Köszi a gyors válaszokat!

Visszaolvastam a fórumban és más forrásokat is átnéztem kicsit, tőletek olvastam is több írást, amikből sokat tanultam. Ennek ellenére még csak felületesen ismertem ki magam a témában, de csak annyira akarok elmélyülni ami megoldja a problémámat.

Kipróbáltam más lejátszókat is és volt amelyik azonnal jól jelenített meg, ezért egyértelmű volt számomra, hogy valami beállítás vagy codec probléma lehet a ludas.

A következő volt a megoldás a KODI esetén:
Settings (Beállítások), Player settings (Lejátszó)
Videos (Videó) át kell váltani Expertre (Profi),
Allow hardware acceleration - MediaCodec (Surface): OFF
Allow hardware acceleration - MediaCodec: OFF
(Hardveres gyorsítás engedélyezése)

ezzel a beállítással az MKV-k már nem pixelesednek
Abban okosítsatok ki léci, hogy mégis ez mit jelent, mit is állítotam be? Ez a MediaCodec a Mali GPU (X96 esetén) része és ha offolom, akkor a CPU-nak kell matekoznia? Vagy mi a szösz?

(#1586) kenand válasza rablohal (#1585) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szoftveresen jobban terheli a boxot. Ha így jó és használni tudod akkor maradjon. De egy LE jobb lenne ott megy a hardveres dekódolás is.

(#1587) Mr.Cub3


Mr.Cub3
csendes tag

Sziasztok!
Miért lehet az, hogy sötétebb a chrome-ból online nézett sorozat/film képe az android 6-os tv box-on, mint laptopról? Nem találok fényerő állítást. Valami ötlet? :)
//TAP1 S905x 2/16GB//

"Be van fejezve a nagy mű, igen! Az alkotó forog, a gép pihen..."

(#1588) rablohal válasza kenand (#1586) üzenetére


rablohal
csendes tag

Az LE-t ki lehet próbálni a boxon úgy is, hogy nem veszítem el a jelenlegi Andoroidos setupot? Pl. usb vagy TF -ről bootlolni tud-e?

(#1589) ALFI70


ALFI70
csendes tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni tőletek !

Adott egy Mecool M8S Pro + .

Sajnos nem tudom működésre bírni a Box-on DLNA -t .

A Notebook -ról szeretnék filmeket nézni ( kábel-ok nélkül ) DLNA keresztül , - Box - TV !
A telepített programot ( Media center ) hol látja , hol nem a megosztott mappát !
Netán ha látja akkora megosztott mappában nem talált semmit , vagy egy, két filmet !
Pedig van rajta vagy 80 db ! Volt olyan csak keresett keresett de semmi nem talált !

Valaki találkozott már evvel a jelenséggel ?
Esetleg ötlet , hogy tudnák kapcsolódni DLNA - val ?

U.I : Van egy 6 éves LG Blu-ray lejátszó , van rajta DLNA . Ugyan az a felállás: Notebook HDD - Filmek - DLNA - LG Blu Ray - TV . Tökéletesen működik !
Kiemelem 6 Éves !!!

Köszönöm a segítséget !!! :R

[ Szerkesztve ]

(#1590) kezman


kezman
őstag

Üdv, teljesen laikus vagyok e kérdésbe, egy ismerősöm kérdezte ez mit tud, én tényleg nem értek hozzá , kicsit nézelődtem , én valami komolyabb bokszot vennék, de már én is kíváncsi :U lettem, böngészni, facebook, meg filmeket szeretne, kösz előre is.

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#1591) dugynok válasza rablohal (#1588) üzenetére


dugynok
senior tag

LE-t érdemes sd kàrtyàra rakni és ott hasznàlni, de lehet droid helyére is.

(#1592) kenand válasza rablohal (#1588) üzenetére


kenand
Topikgazda

Igen bootolhat SD-ről ill. USB driveról is, teljesen függetlenül az Androidtól.

Olyan oldalról ami 70 000FT helyett 7000FT-ért hirdeti, mint akcióst nem vennék semmit sem. (utóbbi a reális ár)

[ Szerkesztve ]

(#1593) KKK-007


KKK-007
tag

Sziasztok.

Tanácsot szeretnék kérni.

20.000Ft-ig melyik a legjobb TV Box? Leggyorsabb legerősebb, legstabilabb...

Előre is köszönöm.

(#1594) kenand válasza KKK-007 (#1593) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajna nincs olyan, hogy legjobb, függ attól mire használod. A mindenre jó inkább 40 000FT (de én sem venném meg)

(#1595) KKK-007 válasza kenand (#1594) üzenetére


KKK-007
tag

Akkor úgy kérdezem, melyik 20.000Ft-ig a legjobb vétel. :D

Elsősorban pendriveról és merevlemezről szeretnék filmeket megtekinteni. Legyen rajta egy 3,5mm-es jack csatlakozó, hogy a tévé mellett egy hangfalat is rá tudja kötni. Youtube is használtban lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1596) kenand válasza KKK-007 (#1595) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha nem ragaszkodsz az Androidhoz és főleg film nézés+ youtube kell, akkor 6 000FT-os TV box is megfelelő.
Pl X96 mini 1BG RAM/8GB NAND, SD kártyáról bootol a LibreElec (Kodi Linux alapon). Android is használható marad, de sokkal jobb a LibreElec

X96 Mini kuponnal 20 USD

Cupon: CADEALS11

Optikai audio nincs rajta, lespórolták, Analog AV/HDMI van.

Itt átnézhetetd az összes aktuális ajánlatot

[ Szerkesztve ]

(#1597) kenand válasza KKK-007 (#1595) üzenetére


kenand
Topikgazda

Itt olvasd el a topik összefoglalót és jobban képbe kerülsz, utána megérted, hogy a kérdésre miért nem olyan egyszerű választ adni

(#1598) KKK-007 válasza kenand (#1597) üzenetére


KKK-007
tag

Értem. Köszönöm.

(#1599) MBazsee


MBazsee
tag

Lehet, hogy már valaki feltette ezt a kérdést, de sajnos nem találtam. Olyan TV box-ot tudnátok ajánlani ami többféle felbontást is ki tud adni HDMI-n keresztül? Gondolok itt ilyen felbontásokra: 1280*1024, 1366*768

Egy régi monitort szeretnék beállítani, egy box mellé, de a jelenlegi csak a HD és FullHD felbontásokat ismeri.

Esetleg van valami trükk, hogy kezeljen többet is?

(#1600) cocka válasza ALFI70 (#1589) üzenetére


cocka
veterán

Ja az a Media Centeres DLNA nekem se mindig látja a tartalmat, sőt úgy szólván szinte soha. Viszont Kodin belül az UPnP cuccoknál mindent lát és mindig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.