Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) bp80


bp80
csendes tag

Sziasztok!
Bocsi a kérdésért, gondolom már volt párszor, de sajna nem egész 2 hónapos gyerkőctől nemigazán van időm vusszaolvasni.
Szóval csak annyi, hogy javarészt Youtube-nézegetésére szeretnék venni valamit! Ajánlana valaki nekem valamit hogy mit vegyek?
Üdv!
P.

(#1352) Necronom válasza bp80 (#1351) üzenetére


Necronom
senior tag

Arra szinte barmi jo
Szeretjuk a Mecool holmikat es az X96-ot is
A tobb memoria nem hatrany :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1353) Headbang


Headbang
aktív tag

sziasztok

Sd kártyára fel lett rakva a LE csak Kodival. Megy szuperül, de miért lett alapértelmezett az, hogy mindig a LE bootoljon az SD kártyáról? :/ Hol tudom ezt megváltozatni?
Tehát most indításkor mindig a LibreElec tölt be először és utána tudok a LE ben rábökni, hogy indítson már legyen szíves androidot. :/

(Mecool M8S Pro+)

[ Szerkesztve ]

(#1354) kenand válasza Headbang (#1353) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha zavar vedd ki az SD kártyát, akkor az Android bootol

(#1355) Headbang válasza kenand (#1354) üzenetére


Headbang
aktív tag

Köszi :)
Bár reméltem, hogy van valami kevésbé manual megoldás erre. :D

(#1356) bp80 válasza Necronom (#1352) üzenetére


bp80
csendes tag

Köszönöm a választ! Egyelőre úgy tűnik hogy a Venz v10 pro-ra esik a választás.

(#1357) kenand válasza Headbang (#1355) üzenetére


kenand
Topikgazda

SD káryán keresi a bootolást először, ha talál onnan bootol...

(#1358) robroy7919


robroy7919
tag

sziasztok vettem egy ilyen kis lejátszót M8S Pro+ haza hoztam kipróbáltam , és elég csalodott vagyok 4k videot csak akadozva játsza le , élvezhetetlen . mi lehet a megoldás vagy mi lehet a gond. Tettem fel rá egy Kodit de a tv lévő kodi szebb képet ad, még fhd videoknál is. olyan mintha szemcsés recés lenne a kép . Nem tudom ez így érthető e. :F :F :F :F

(#1359) robi12ster


robi12ster
tag

Sziasztok. Van egy problémám. Van egy x96 mini -m. Felraktam rá a supersu , alkalmazást. Kért egy ujrainditást, és utána nem indul. Mit tegyek?

(#1360) jozef76


jozef76
csendes tag

Sziasztok!

Élettartam szempontjából melyik történet egészségesebb egy ilyen androidos boxnál? Ha minden használat után teljesen kikapcsoljuk, vagy elég ha csak "aludni" küldjük? Válaszokat előre is köszönöm!

(#1361) kenand válasza robi12ster (#1359) üzenetére


kenand
Topikgazda

Rezet gombot megnyomva és úgy indítva sem történik semmi? ( AV kimenet mélyén van fogpiszkálóval tudod nyomni)

Pixelesedik a kép?
Android alatt próbálod?
Ha igen olvass itt

[ Szerkesztve ]

(#1362) jorák


jorák
újonc

Mindenkit üdvözlök! Android tv boxon szeretnék Mindi Go tv-t, és TV Go-t nézni. Nincs még boxom: Szeretnék "szájbarágós" tanácsot kérni, hogyan lesz lehetséges. Mit kell tudni a boxnak, milyen programok kellenek. Előre is köszönöm!

(#1363) robroy7919


robroy7919
tag

sziasztok ha ezen a M8S Pro+ gépem android 7 fut ,itt olvasgattam, lehet hogy ezzel van probléma h nem elég jó még a hetes? És ha igen vissza lehet rakni régebbire??

(#1364) Headbang válasza robroy7919 (#1363) üzenetére


Headbang
aktív tag

Tegyél fel sd kartyára Libreelec-et ès próbáld meg az alatt futattni a lejátszást, ne android alatt. Az android nem olyan jó filmnézésre.

(#1365) robroy7919 válasza Headbang (#1364) üzenetére


robroy7919
tag

Köszönöm olvasgatam kicsit bonyolult volt de neki esem . Még azt szeretném kérdezni , hogy az sd kártyát ha nincs itthon semmi amibe betehetem ,ha beteszem telefonba az is jó?

(#1366) Headbang válasza robroy7919 (#1365) üzenetére


Headbang
aktív tag

Azt sajnos nem tudom, ha nincs kartyaolvasó a teló megteszi-e. :/

(#1367) ratobi válasza robroy7919 (#1358) üzenetére


ratobi
senior tag

A hardveres gyorsítást próbáld kikapcsolni, a kodi menüjében.

(#1368) robroy7919 válasza ratobi (#1367) üzenetére


robroy7919
tag

Köszönöm ,az sajnos nem jött be még a x265 öt se játszotta le. Este megprobálom a LE. Köszönöm.

(#1369) kenand válasza jorák (#1362) üzenetére


kenand
Topikgazda

TV GO megy már régebbi boxon is (pl. Android 4.2) az a fontos, hogy ne legyen rootolt az Android mert azon nem megy a TV Go

(#1370) robi12ster válasza kenand (#1361) üzenetére


robi12ster
tag

Probáltam, wipe factory reset, de semmi. Kiirja, hogy x96mini , és megáll.

(#1371) robi12ster válasza robroy7919 (#1363) üzenetére


robi12ster
tag

Pl az X96 mini -n nem megy a tvgo.Pedig nem rootolt.

[ Szerkesztve ]

(#1372) kenand válasza robi12ster (#1371) üzenetére


kenand
Topikgazda

Fura nekem egy régi Amlogic mygica ATV1200-on eleindul a TV go.
Van Amlogichoz firmware burning tool azt kellene megpróbálni,

[ Szerkesztve ]

(#1373) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Átolvasva a topicot, és beszélgetve veletek, végül egy X96-ot rendeltem.
Ma meg is érkezett, fullos csomagban kértem, keypaddal, mindennel, 2 giga rammal.
Mielőtt hazaérnék, és elkezdeném összevissza dugdosni, egy gyors segítséget kérnék tőletek.
Van tehát az kis alapgép (meglepően kicsi!!), ebbe beledugom a kis antennáját. Az egészet a tv mögé rejtem, antennát feltappancsolom a TV tetejére. Idáig oké.
Az USB hdd-t ami eddig a TV-be volt dugva, bedugom a kütyü egyik USB portjába.
A másikba gondolom a keypad USB receiverjét?
A kapott HDMI kábellel összekötöm a TV-vel.
Ezután bekapcsolom (ja, és áramot adok neki ofkoz)
Mi fog történni? Boot képernyő, aztán kéri a wifi jelszót?
Rögtön működni fog a wireless keypad?

Lehet, hogy vad kérdés, de össze lehet valahogy kombinálni a Thome-os beltérivel? (hogy pl ezzel a keypaddal irányítsam, progamozzam, stb)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1374) kenand válasza Andie (#1373) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha van Androidos telefonod ugyanott találsz mindent. Wifi-t ott kell beállítani (Android beállítások)
HDMI-t a TV másik bemenetébe kell dugni(Egyikbe a T-home , másikba a TV-box) A TV-n tudom majd váltani melyik HDMI bemenet képét jelenítse mag a TV.
Wireless keypadhoz nem kell állítani semmit.
USB HDD -t látja a box ha másik eszközzel is látni akarod Android alatt kell hozzá app (Sambadroid stb)

(#1375) Andie válasza kenand (#1374) üzenetére


Andie
őstag

Ja, hogy egy komplett tabletes androidot kapok? Az akkor frankó! Azt tudom kezelni.
A HDD megosztásához mi kell? Mert az még tutibb lenne, ha nem kéne minden film felmásolásakor hurcolásznom a HDD-t a laptophoz majd vissza, hanem mondjuk valami shared directory szerűen elérném a hálózaton.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1376) kenand válasza Andie (#1375) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ahogy írtam Andrid toreban keress Samba megosztót (Sambadroid, samba Files Sharing)

(#1377) Necronom válasza Andie (#1375) üzenetére


Necronom
senior tag

Igen, egy komplett Androidos cuccost kapsz :)

De mielott nekiallsz, egy launchert toltsel le hozza, hogy esszerubben kezelhetobb legyen
Pl a Nova Lanucher az egyik legjobb, de van a Microsoft Launcher nevezetu holmi is, jol kezelheto asztalt kapsz...Szinten a Google Playbol juthatsz hozza

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1378) Andie válasza Necronom (#1377) üzenetére


Andie
őstag

Novát használtam egy ideig a galaxy S3-amon, megnézem, köszi a tippet!
Mi van ezzel a Kodi dologgal? Olvastam több helyen, hogy dicsértétek, és hogy nélkülözhetetlen. Valóban az nekem is, vagy csak a pro usereknek?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1379) kenand válasza Andie (#1378) üzenetére


kenand
Topikgazda

Kodi mindenkinek jó (Bár LibreElec alatt gördülékenyebben megy), főleg akkor hasznos ha a box egy hálózati lejátszó. Pl. több box van az egyik torrent+samba szerver is egyben a másik box meg csak lejátszó, akkor a szerver boról a másik is szépen játszik le filmeket. Erre a funkcióra a Kodi (vagy variánsai ) a legjobb(ak).

(#1380) robroy7919


robroy7919
tag

Szisztok , ujabb problémával küzdök. Egy M8s pro+ ,feltelepítettem de sehol nem találom a reset gombot. Én vagyok luzer hozzá vagy nincs és ha nincs mit tegyek??

(#1381) kenand válasza robroy7919 (#1380) üzenetére


kenand
Topikgazda

A legújabbakról kihagyták...Amlogic 905 tipokban van rá megoldás, benn van a topik összefoglalóban olvasd el.
Ez az egyik , vagy ez

[ Szerkesztve ]

(#1382) robroy7919 válasza kenand (#1381) üzenetére


robroy7919
tag

:R :R :R :R :R

(#1383) Andie válasza kenand (#1379) üzenetére


Andie
őstag

No hazaértem, beszereltem, minden flottul ment. Szépen elindult, wifit beállítottam, tényleg frankó. A kis keypad egér része elég akadozós , néha pár pixelt megy arrébb, aztán átszalad a képernyőn, de ez legyen a legnagyobb gond.
Van ennél nagyobb sajna.
Rádugtam a vinyómat, és elinditottam rajta 1-2 filmet. Sajnos akadoznak. 720p filmek, 3-4 gigások. Egyértelműen akadozik, szinte szédülök pár perc nézés után. Pl van a Bad Moms c. film, annak az elején egy kertváros rész fölött repül a helikopter, és mutatja a háztetőket. Hát ez olyan, mintha a helikoptert egy gumikötélen rángatnák vissza másodpercenként 1-2x. Teljesen élvezhetetlen, zakatos, összetörik a kép. Más filmnél is ugyanez. Ha rákötöm a vinyót vissza a Samsung tv-re, ott álomszép folyamatos kép.
A filmet 3 lejátszó tudja lejátszani az x96-on, két médiaplayer, ezeknél nincs hang, és egy KD player, ami lejátsza, de így, ahogy fent írtam.
Mi a fene lehet? Hát elvileg el kéne bírjom a 4k videókkal is! Most rohadtul csalódott vagyok, de remélem, hogy valami frissítés, vagy varázsszó, amit elárultok, segíteni fog.
Factory reset mindent töröl, vagy visszakapom a dobozos állapotot?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1384) Breki válasza Andie (#1383) üzenetére


Breki
veterán

VLC playert próbáltad?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1385) Andie válasza Breki (#1384) üzenetére


Andie
őstag

Igen, azzal is ugyanezt csinálja.
Az az érzésem, hogy nem a playerekkel van a gond, hanem a kütyüvel magával.
Bementem a KODI system settingsbe, és a system infónál azt mutatja, hogy 20-35% között ugrál a prociterhelés, pedig nem fut semmi a háttérben. Ennyi az üresjárat. Szabad memória 1,2G -ez elég kell, hogy legyen... Nemtom mivan.
Most rádugtam egy SSD meghajtót, rajta ugyanez a film, és olyan recés, mintha fűrészfogakon húznák a szalagot. Néha még egy tizedmásodpercre el is megy a hang is. :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1386) Andie válasza Andie (#1385) üzenetére


Andie
őstag

Csináltam egy factory resetet, biztos ami biztos, most olyan, mint mikor a dobozából kivettem, még a wifit meg google accountot sem állítottam be.
Elindítottam egy 1080p videót (Blader runner 2049), kb 12 gigás film. GYerekek, röhej, kb 5 fps-el játsza! Másodpercenként megakad 1 másodpercre, kihagy, minden. Kodi system infóban 100%on pörög a cpu0, a cpu1 69%-on, a többi nem látszik sajna.
Kukás a cuccom? Reklamáljam meg?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1387) Breki válasza Andie (#1386) üzenetére


Breki
veterán

Ezt olvastad?

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1388) kenand válasza Andie (#1386) üzenetére


kenand
Topikgazda

Furcsa mert az X96 905x procival mentes a pixelesedéstől. (android 6)
Hacsak nem új x96-ot küldtek neked Android 7-tel és 905w-s procival.

Próbálj meg egy Libreelecet telpíteni rá és bootolj arról, ha ott tökéletesen játszik filmet akkor nincs hardver hiba, max az Androiddal nem stimmel valami.

[ Szerkesztve ]

(#1389) Andie válasza Breki (#1387) üzenetére


Andie
őstag

A haramadik mondatig jutottam, aztán elvesztettem a fonalat. Én nemtudok ilyen rootolásokat csinálni, a mobiljaimnál sem mertem, mert tuti elbaltázok valamit. De egyébként meg ezek a cuccok elvileg úgy vannak kitalálva, hogy megveszed és viszi, minimum a HD videót, de ez 4knak is hirdeti magát asszem.
Úgyhogy most kikapcsoltam, holnap teszek még egy próbát, aztán megreklamálom az egészet a francba, visszakérem a pénzt, és megy a kukába.
Hihetetlenül felbosszantott, ezért vettem tulajdonképpen az egészet. Majd csinálok egy videót azért, hogy mennyire fos, legalább lássátok. :U :W

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1390) kenand válasza Andie (#1389) üzenetére


kenand
Topikgazda

Milyen Android verzio van rajta?
Ha android 6 biztosan nem az a baj!
Pixelesedés csak 7.-essel jelentkezik.

Ha 2 Gigabiteos géped van ezt vedd le readme szerint írd ki egy 8GBs SD kártyára, fogpiszkálós indítás után feltelepíti a LibreElecet (android rajta marad) nézd meg ott van-e hiba.

Ha így kevés olvasd el a Amlogic 905-ös topik összefoglalójában a LibreElec részt

[ Szerkesztve ]

(#1391) Andie válasza kenand (#1390) üzenetére


Andie
őstag

6.0.1, ha jól láttam. Egyébként wireless upgrade le is szedett valami 230 megás patchet, 2018.01.11-es, már fel is rakta, de semmi javulás nem történt. Hát nemtom, majd holnap megnézem, ha nem túl bonyi, megpróbálom, bár ha téglásitom, akkor főleg nincs esélyem visszakérni a pénzt.
Esetleg ha valamelyikőtök pesti, és egy karton sörért hajlandó rámszánni fél órát, akkor megkérném rá...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1392) Necronom válasza Andie (#1391) üzenetére


Necronom
senior tag

Nekem X96 van, hasonlo problemat meg csak nem is tapasztaltam...
Azokat lejatszokat feledd el, meg a VLC is
Ha nem jo a Kodi, akkor probald meg az SPMC-t, hasonlo, csak picit jobb Androidnal

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1393) Breki


Breki
veterán

Nekem az SPMC kis ablakban fut valamiért.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1394) kenand válasza Andie (#1391) üzenetére


kenand
Topikgazda

Libreeleccel nem téglásítod, az androiddal semmit sem csinál SD kártyáról bootol. Ha kiveszed az sd-t megint az Android indul. Azzal elrontani nem lehet. Ha ott is rossz akkor hibás a kütyü.

Esetleg android alatt próbáld meg az SPMC-t vagy a CEMC-et is.

(#1395) Andie válasza kenand (#1394) üzenetére


Andie
őstag

Oké, feliírtam az image-et, felmásoltam a 2 file-t a gyökérbe (a dtb.img már létezett, felülírattam), és betettem a boxba az sd kártyát. Fel is ismerte. Csináltam egy factory resetet a settings menüből, és újraindult.
De ugyanúgy a saját oprendszere indult el, ahogy látom. Minden olyan, mint mikor először beiktattam.
Miért nem a libreelec indult el? :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1396) Breki válasza Andie (#1395) üzenetére


Breki
veterán

Ën mèg nem tettem fel soha várom a kártyát, de szerintem ezért.

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1397) Andie válasza Breki (#1396) üzenetére


Andie
őstag

Nekem nincs ilyen "UpdateBackup" menüpontom sehol... :U

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1398) kenand válasza Andie (#1395) üzenetére


kenand
Topikgazda

Fogpiszkálós indítás kell.

Az AV port mélyén van a rezet gomb. Fogpiszkálóval benyomod nyomva tartod majd bedugod a tápot. Várod míg feljön a Libreelec logo, utána elengeded. 1x kell megcsinálni (csak akkor kell újra ha frissíted az Androidot)

905 topik összefoglalót tanulmányoz át

(#1399) Andie válasza kenand (#1394) üzenetére


Andie
őstag

Oké, én voltam a béna, hard reset kell !! (fogpiszkálóval AV lukban benyomni a kis pöcköt, és úgy ráadni az áramot).
Elindult a Libre, és - egyelőre - tökéletesek a videók!!!
Úgy a 720p, 1080p, és még a BD25ös Avatar is, zökkenőmentes, folyamatos és gyönyörű! :C
Köszönöm szépen a segítséget!

Mi a konklúzió? A kütyü jó hardveresen, csak szar rajta az android?
Hogy lehet ezt orvosolni? Most, ha jól látom, ez a Libre csak videót tud lejátszani, tehát youtubozni, netezgetni nem lehet rajta, mert kikapcsolásakor az egész gépet le akarja állítani.
Lehet olyat, hogy videózáskor ez induljon el, különben meg a rendes (de szar) android? Vagy minden alkalommal hard reset kell?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1400) Headbang válasza Andie (#1399) üzenetére


Headbang
aktív tag

Fura nekem Android 7.1 van a boxon, de nem jelentkeznek az általad írt hibák :) Inkább csak annyi hogy az LE igényesebben játsza le a filmeket, valahogy szebb az egész dekódolás nem szemcsés, csíkos stb. Akadás full hd nál sincs android alatt. 4k-t nem próbáltam mert csak 1080pt tud a tvm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.