Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) powerup2


powerup2
addikt

Sziasztok

Keresek media box-ot de nem igazán tudom melyik lenne a legjobb amire szükségem van az, dolby atmos támogatás 4K hdr és persze a legjobb képminőség ami csak lehet, ha mellette pl fut rajta a torrent az csak hab a tortán bár az nem olyan fontos. Nálam a kép és a hangminőség lenne a lényeg Oled tv-hez lenne használva és házi mozi mellé.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#1452) zex


zex
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Beelink MiniMXIII-as TV Boxot használtan. Ezen ugye 5.1-es droid fut, és sajos befutottam abba, hogy sem Youtube for Android TV-t nem lehet rá telepíteni, sem a Horizon Go-t (UPC-s TV nézős cucc), stb. Tud-e valaki segíteni, hogy erre lehet-e frissebb oprendszert tenni, mert nekem nem sikerüt találnom...

Illetve vicces, hogy 1 napig nem használtam és a távirányítója meghalt. Telefon kaerájával nézve sem világít az IR LED. Ami biztos, hogy az alaplaig eljut az áram, aztán nem tudom mi lesz vele... Elvileg ugyanilyen kinézetű távirányítóm, van mint az alábbi linken, csak ugyen infrás, ez meg 2.4GHz-es USB-s receiver-el műxik... :S

https://www.ebay.com/itm/2-4GHz-Wireless-Air-Mouse-Remote-Control-for-XBMC-KODI-Android-TV-Box-Windows/352187459517

Tud valaki esetleg egíteni, hogy infrásat hol találook hozzá?

Köszönet! :R

(#1453) kenand válasza adise (#1450) üzenetére


kenand
Topikgazda

Olvasd el a 905/912 topik összefoglalót, megtalálod a válaszokat.

905-re nincs újabb droid...
LE alatt le lehet kérdezni megérkezik e a boxra az infrás parancs

[ Szerkesztve ]

(#1454) cocka válasza zex (#1452) üzenetére


cocka
veterán

A Horizon Go-ról nem tudok nyilatkozni (max. annyit, hogy nálam megy), de a topic címe sajnos megtévesztő lehet.

Az Android TV tudtommal egy másik platform. Tehát amit a Play áruházban Android TV-s appként hirdetnek, az az én boxomra sem telepíthető.

Sima Youtube app megy, a Youtube for Android TV viszont nem.

A probléma viszont az, hogy a topic túlnyomórészt nem az Android TV platformról szól, hanem a sima Androidról.

A működésbeli különbségekre viszont én is kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

(#1455) ALFI70


ALFI70
csendes tag

Sziasztok !

Én is szeretnék beruházni TV BOX-ra !

A választásom : 1 - Xnano X96 Pro Android 6.0 S905X Quad Core 2G + 16G + I8 Mini Keyboard

2 - X96 Amlogic S905X 2GB+16GB Android 6.0 + I8 Mini Keyboard

3 - X96 Mini Android 7.1.2 Amlogic S905W Quad Core WiFi HD 2G+16G

Szeretnék tőletek tanácsot kérni ,hogy melyiket ajánljátok .

A X96 miniről (olvasva itt a fórumon) egy kicsit még gondolkodok a vásárláson .Mivel azt írtátok ,hogy Android 6 verzió jobb a videó lejátszásnál , mivel a 7 -sel szaggat .
Az Amlogic S905X -t is jobban ajánljátok mint a Amlogic S905W -t

Az 1 , 2 versenyzőről jókat írtok ! Na de melyik ? :DD

Még egy kérdés : Igaz -e hogy ha nem EU -n belül jön a termék , akkor 22 Euro felett Vám és 27 % -os áfa terheli ?
Azért így egy kicsit megdrágítja a termékek árát !
Tudom van EU raktár is ahonnan lehet rendelni . Egy pár ilyent tudtok nekem ajánlani ( Webshopok akik ,jó áron dolgoznak ) , hogy ki tudjuk kerülni a VÁm + 27 % ÁFA-t

A válaszokat előre is köszönöm !
ÜDV

(#1456) Necronom


Necronom
senior tag

X96 tulajoknak, akiket esetleg bosszant az, hogy rendszeralmazast csinaltak a Chrombol gyarilag
Siman es gond nelkul el lehet tavoitani root jogokkal, vagy megfelelo appal, nem fog beledogleni, hiaba is panaszkodik ellene :)
Tudni kell, hogy az igy kobe vesett Chrom, sem nem frissul, sem nem lehet bejelentkezni, igy nem hozhatsz at semmit sem egy masik Chrombol
Lenyeg az, hogy amikor eltavolitottad, telepits a storebol egy rendes Chromot, majd aztan restart box es gond nelkul mukodik Chrom rajta :)

Lehet sokaknak ez termeszetes, de en pl orulok neki :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1457) Mike81 válasza Headbang (#1427) üzenetére


Mike81
senior tag

Köszi neked is a választ :R Nekem is az első boxom lenne. De valami mizéria van a wifimmel mert néha elég gyatra mind a lapodon mind a telefonon. Lehet csak a beállításokat kelle átnyálazni a fene se tudja. De ezért is szeretnék olyat amit rá lehet kötni kábelel is a netre. Szerintem ez a boxesz a befutó. :))

(#1458) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Igértem, hogy laptopról átmásolás tesztet fogok végezni a javaslatotokra LAN kábellel. Most jutottam el odáig, hogy meg is tegyem. Nos, nem lett sokkal jobb az eredmény, kb 1 megabyte/s volt az SFTP (totalcommander) sebesség.
Ezekután utánanéztem ennek a Sambának. Hát ez rém egyszerű, én meg szarakodtam itt az SFTP-vel! :B
Szóval felvettem hálózati meghajtónak a Libreelec/SamsungSSD-met, és igy már LAN kábelen szépen ment 10-11 megabyte-al a cucc! :C
Aztán visszaváltottam Wifire, és ott is szépen hozza (bár néha beesik 5-6ra pár másodpercre)

Köszi a tippeket mégegyszer! (SMCP-t vagy mit még nem próbáltam, de az lesz a köv!)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1459) Kronk


Kronk
őstag

Megjött az x96-os boxom. Minden rendben is megy.
Ugye a nyaralóba vettem kizárólag azzal a céllal, hogy tv-t nézzük rajta keresztül.
Digi online működik, Horizon go működik. Viszont a kezelés a távirányítóval borzasztóan bonyodalmas, embert próbáló. Dugtam rá vezetékes egeret, azzal más sokkal használhatóbb, de nyilván nem ez a végleges.
Kéne valami segítség, hogyan lehetne használhatóbbá tenni, ha létezik ilyen.
Sajnos az Hbo Go nem működik, de csak azért mert nem tudok bejelentkezni, nem enged szolgáltatót választani, nem tudok a megfelelőre kattintani a bejelentkezéskor, sőt, egyikre sem tudok kattintani, se egérrel, se távirányítóval.
Van ötletetek? Köszönöm!

http://totesz.myminicity.com/

(#1460) kenand válasza Kronk (#1459) üzenetére


kenand
Topikgazda

Egérrel nekem megy a HBO go Sajna távval beállíthatatlan. Emiatt egy radios egeret fogtam be. Van légegér is de sima jobban használható.

(#1461) Andie válasza Kronk (#1459) üzenetére


Andie
őstag

Próbáld meg ezzel a mini keypaddal, nekem bevált, az egérpad része is jó, meg a billentyűzet is.
Külső vinyóról próbáltál vele HD videót lejátszani? Nekem a gyári androidban akadozós, lassított felvétel. (x96)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1462) Spec


Spec
őstag

Sziasztok!

Pár héttel ezelőtt volt itt kérdésem, hogy milyen boxot ajánlanátok egy hagyományos TV-hez, hogy menjen rajta TV GO, vagy Horizon GO.

Na most azóta megérkezett Kínából a EMISH X800 TV Box. Minden nagyon frankó. Szépen működik, tudtam is csatlakoztatni az analóg kimeneten a TV-re. A wifi jelerősség is kiváló rajta köszönhetően a két bazi nagy antennának. Egy problémám van csak vele, hogy se TV GO-n, se Horizon GO-n nem tudom lejátszani az adásokat.

A Horizon GO-n ha elindítom a TV adást, akkor némi homokórázás után a hang bejön, de a kép helyett az alábbi hibaüzenet fogad:
"A tartalom kijátszása külső eszközre nem engedélyezett"

TV GO-n meg gyakorlatilag se hang, se kép, csak az alábbi hibaüzenet:
"Hiba történt a lejátszás során! Kérjük, próbáld újra betölteni a filmet!", és utána zárójelben egy számsor.

Akkor ez ennyi, cseszhetem, nem fog menni egyik sem, vagy van esetleg valami tippetek, hogy lehetne-e rendes működésre bírni a két fenti alkalmazást. Köszi előre is a segítséget.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1463) sesshou


sesshou
senior tag

Létrejött egy ilyen csoport Android TV Magyarország és csak tagokra vár :)

(#1464) pinterto


pinterto
tag

Sziasztok. Android tv boxot szeretnek vasarolni smart iptv alkalmazas hasznalatara. Melyik tipusokon fut az app?

(#1465) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Tanix tx3 max-nál be lehet állítani,hogy kikapcsolt állapotban is mutassa az időt a kijelzőjén?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1466) beci


beci
őstag

Pár szosszenet laikusként a Tanix tx3 maxrol...
Lanyomnak Mecool ms8 plus van,eg es fold a ketto igy elsore.
A Tanix menuje szebb letisztultabb,rendes play aruhaz nem a kinai mint az ms8-on.
Nincs akadas,roccenes,a bekapcsolas is gyorsabb.
A lejatszo reszrol majd meg kesobb,azt meg probalgatnom kell.
Youtube siman fut azt mar neztem.
Arra nem jottem ra,hogy kikapcsolt allapotban is mutassa az idot a kijelzojen.Ha lehet egyatalan...
Szoval elso benyomasra laikuskent jo valasztas volt.😊
Lehet hozzaertok megcafolnak majd.😊
Majd irok rola meg a kesobbiekben ha kicsit jobban belemerulok.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1467) Headbang válasza beci (#1466) üzenetére


Headbang
aktív tag

Magáról a márkáról hallottam már. Rosszat még nem. :)

(#1468) kenand válasza Spec (#1462) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ugyan Amlogic boxon de ő megoldotta a Horizon GO-t, kérdezz rá

(#1469) tthom


tthom
senior tag

Sziasztok!

Volt róla szó, hogy valami erősebb boxot keresek, amivel lehet játszani. Beszereztem egy, a tesztekben lenézett régi Nexus Playert, amiről mindenhol azt írták, hogy alsó közepes.

Nos, kb. ez az első olyan box, amiben az Asphalt 8 alapból GFX - High beállításra tette magát és ami pályát kipróbáltam hirtelen, viszi is folyamatosan, szépen 1080p-ben. Az S912-esektől sokkal erősebbnek tűnik. Akartam egy Antutu 7-et mérni, de mivel hivatalos Oreos Android van rajta, nem támogatott. Kézzel feltelepítettem, de a GPU tesztet nem bírja lefuttatni, majd megpróbálom 6-ossal később.

Egyetlen hiányossága van, az 1Gb ram, de az is inkább csak a multitaskban jön elő, kicsit lassabban váltogat, de nem értem, hogy miért az van minden tesztben, hogy lassúcska doboz, hiszen amikor megjelent kb a Shield volt nála gyorsabb egyedül és még most se sok van, ami jobban megy. A felületet persze, mint minden Android TV-t szokni kell, de szerintem teljesen jól használható. Ajánlom másnak is, ha meglát egyet használtan. Még agyalok rajta, hogy megtartsam-e, igazából csak a kiváncsiság hajtott, hogy kipróbáljak egyet. :)

(#1470) cocka válasza Andie (#1458) üzenetére


cocka
veterán

Idejét sem tudom már mikor szakítottam végleg a 100-as lan portokkal. 4G routeren van nekem csak 100-as port, mert a 150-es mobilnet úgy is ritka, mint a fehér holló, a 300-as meg főleg.

Csoda ha eléri a 94-95 megabitet, mert arra biztosan képes a router, de 70-nél többet még sose mértem.

Ja meg több száz gigát átmásolni 100-as lanon, ahhoz kell minimum egy fél nap LOL

(#1471) kenand válasza cocka (#1470) üzenetére


kenand
Topikgazda

Amlogic boxokon 100-s LAN van (905x/905w) film nézésre elegendő, és a 100 LAN stabilabb, mint a wifi.
Tény nem hatalmas fájlok másolgatására való....

(#1472) zex


zex
aktív tag

Beelink GS1 6K TV Box-ról van-e valami véleményetek? Igazából egy Xiaomi Mi Box 3 és e között gondolkodom, de a Beelink-en van LAN, meg olcsóbb (ha nem vámolják meg)...

Ebben most akkor milyen CPU van? Akkor ez most nem is AMLOGIC CPU-s? Ezt javasolt megvenni? Jobb mint az AMLOGIC-os párjai?

Köszönöm a felvilágosítást!

(#1473) kenand válasza zex (#1472) üzenetére


kenand
Topikgazda

Allwiiner én nem venném meg , válassz inkább egy 905x-es boxot, azon fut a Libreelec is +van rajta LAN

(#1474) zex válasza kenand (#1473) üzenetére


zex
aktív tag

Esetleg egy konkrét típust kérhetek? :R

(#1475) viktorhu válasza kenand (#1473) üzenetére


viktorhu
veterán

De miért jó ez a 905x? Nekem elég nagy csalódás a boxom, a librelec meg szintén (gyakorlatilag a kodin kívül semmi nem fut rajta - se netflix, se mondjuk egy flud vagy egy transmission, a youtube nem játszott le csatornákat (csak egy konkrét videót, aztán indíthatod manuálisan a következőt), a 7.1-es android állandóan fagyott... Már be sem kapcsolom, én pont azon gondolkozom, hogy egy másik chipsetes változatot kellene kipróbálni, hátha azon normálisan menne az Android.

(#1476) Necronom válasza viktorhu (#1475) üzenetére


Necronom
senior tag

6-os droidos X96 :)
Tuti nem banod meg!
Epp jatszok a Real Racinggel, hat elkepesztoen jo gfx, szepen fut rajta, nem szaggat es ugye megiscsak fHD kepernyo, jol nez ki na
Szerintem ez PC-n legalabb egy I3-ast kovetelne

Kellene nekem meg hozza egy vezetek nelkuli jatekvezelo (egerrel mokas es nehez jatszani)
Esetleg tud valaki mar egy kiprobaltat?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1477) Breki válasza beci (#1466) üzenetére


Breki
veterán

A Mecool-al kapcsolatban.

Menüje könnyen cserélhető, korábban konkrétan írtam is róla.

aptoid az alkalmazásokhoz tökéletesen működik.

Nálam nem szaggat, eddig mindent simán játszik kop .

Egy kis tuningolás.

[link]

Háttérkép csere.

[link]

Romok
[link]

Xiaomi Bluetooth remote az eszközhöz.
[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1478) kenand válasza viktorhu (#1475) üzenetére


kenand
Topikgazda

Olvasd a 905-ös topikot és megvilágosodsz. Transmission kiválóan fut LibreElec alatt, Youtube is teljesen jól működik.

x96 (nem mini és nem 905w-s) hanem 905x-es Android 6-tal teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#1479) tthom válasza Necronom (#1476) üzenetére


tthom
senior tag

Nekem van olcsó és rel. drága kínai gamepadom is ezekhez:

MOCUTE 050: ez az olcsó, 12 dollár, műanyag az egész, sehol egy puha felület, de saját akksija van, teljesen jól működik. Kicsit kisebb formátum, gyerekeknek ideális, de felnőttként is elvagyok vele. Egy baja van, amiért szét kell szedni majd, az egyik joystick néha lecsúszik az alatta lévő gombról, épp csak 1mm-t, emiatt aztán beakad. Majd kap egy kis pillanatragasztót. :)

Xiaomi gamepad: ez 25 dollár, bár nem tudom lehet-e még kapni. Nagyobb gamepad, két ceruzaelemmel megy, szép xiaomi doboz, minden, ezen érződik a minőség, nincsenek lötyögő, lecsúszó gombok, jó ránézni, a matt xiaomi stílust hozza. De ezt igazából nem használom, mert a gyerekeknek jobb a másik méretben, szóval hosszútávú tapasztalatom nincs vele, de jónak tűnik.

Asus gamepad: szintén egyben van, jó minőség, de hát ASUS, viszont meg is kérik az árát, 12e az árukeresőn..

Igazából azt nézd meg, hogy melyik fajta gomb-joy elrendezés tetszik, mert pl. ez a három mind másként van. :)

[ Szerkesztve ]

(#1480) adise


adise
őstag

[link] Ezen mennyire használható az android van valakinek ilyen? VAgy jobb a TV OS verzió? Vagy egy mi box? Kb ugyanannyi. Illetve valamelyik oldalon gigabitnek van irva a lan valahol nem. Mi az igazság?

[ Szerkesztve ]

(#1481) Necronom válasza tthom (#1479) üzenetére


Necronom
senior tag

Nagyon szepen koszonom :R
Foleg a sok infokat hozzajuk, nezelodom en is, csak nem szeretnek mellenyulni egy jatekvezerlovel

(#1480) adise
7.1-es droid van rajta, epp az iment beszeltuk hogy nem az igazi....mar, ha kell a droid
Inkabb a 6-os, azzal nincsenek gondok senkinek se
a 7es fagyogat egyeseknek, Kodi nem jo, igazbol csak LE-vel erdemes hasznalni, de ahhoz ez a box sok
Mi boxon nincs LAN

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1482) viktorhu válasza kenand (#1478) üzenetére


viktorhu
veterán

Olvasgattam korábban, fel is tettem a kérdést, hogy hogyan megy külön számítógép nélkül a torrent kliens a saját gui-jával, mert a leírásban ssh-s meg remote guis megoldást találtam, meg azt is kérdeztem, hogy netflixre van-e megoldás, de nem kaptam választ - feltételeztem, hogy azért, mert nincs megoldás, úgyhogy a megvilágosodás sajnos elmaradt. Szóval én ott abba is hagytam a libreelec próbálgatását, hogy eleve a kodiba bootolt be, semmi normális kezelőfelület nincs, ahol más alkalmazásokat telepíthetnék, futtathatnék.

Nekem alapvetően egy netflix kliens kell, egy vlc player (nekem sokkal jobban bejön a kodinál), youtube és flud, és akkor elégedett is vagyok.

(#1483) Breki válasza Necronom (#1481) üzenetére


Breki
veterán

Pont az ellenkezőjét ìrtam, úgyhogy ezt cáfolnám. Nekem egyszer se fagyott le, Kodival, Vlc-vel is teljesen jó

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1484) Necronom válasza Breki (#1483) üzenetére


Necronom
senior tag

Nem Te irtad
"a 7.1-es android állandóan fagyott..."

es ez eddig eleg sokan irtak - rajtad kivul :)
Sosem mondanam hogy egy eszkoz a 7.1-es droidtol rossz, de vannak tenyek, amivel sokan egyetertenek
Pl a Kodi egyik boxon sem jo, amin 7-es droid van - bar en tenyleg nem tudom az okat, hacsak nem egy gany osszeszereles, vagy a droid pusztitasa (boxra megirt) az oka
Nem ertek hozza, csupan tamaszkodom a leirtakra es a tapszatalataimra
Kivetelek mindig vannak :D

Ja es pont ezert tervezek egy 7es droidos boxot vasarolni, ami nem Mecool :)

ps: es sorry, de legyunk pontosak mar akkor:
a 7es fagyogat egyeseknek - ezt irtam szo szerint

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1485) cocka


cocka
veterán

S912 nem támogatja a Netflixet? Nekem nem engedi telepíteni a Venzre.

(#1486) Headbang válasza Necronom (#1481) üzenetére


Headbang
aktív tag

Igazából rögtön kezdjük is ott, hogy Bluetooth kapcsolatos az összes felsorolt gamepad :D Az x96 ban nem látom hogy lenne Bluetooth. :/
Én vettem egy 2,4 ghz wirelesst HUAY EF-008 a mecoolomhoz. Kb 10-12 dolcsi. Műanyag az egész cucc, eléggé könnyű de egyben van. Csak a két joystik gumírozott rajta. Összességében elfogadható a minősége. A probléma csak a wireless kapcsolat megbízhatatlanságában van. Kb óránként 1-2x megszakad a jel, nyilván ez nagyon bosszantó tud lenni game közben. Illetve hubbal használhatatlan! Azzal már percenként dobálja a connectet. Egyébként meg nagyon kicsi már a választék 2.4 ghz eszközökből, mindent Bluetooth al nyomatnak. (A tapasztalatok alapján meg is tudom érteni most már, hogy miért.)

[ Szerkesztve ]

(#1487) Headbang válasza Headbang (#1486) üzenetére


Headbang
aktív tag

Fura mert egyébként egérrel és billentyűzettel nem vettem észre, hogy ilyen instabil lenne a 2.4ghz wireless. Pedig azok usb hubról mennek. Bár lehet, hogy a sokat szidott android 7.1 el van a gond. :D

(#1488) kenand válasza viktorhu (#1482) üzenetére


kenand
Topikgazda

Mindenben én sem tudok segíteni, mert nem használom, az újabb készülődő LE-vel már még több dolog fog futni (HBO Go stb) . Transmission jól megy, természetesen a felületét web böngészőből, Android tábláról, telefonról vagy Transmission GTK-val tudod kezelni, de a boxon nem is akarja az ember.

(#1486) Headbang
Bluetooth pótolható kis stickkel. Max kell egy kis buhera hozzá. (de van olyan típus is ami alapból megy)

Sajna vannak olyan kombi BT+Wifi chippek amikkel szakadozik a net ha BT eszközt kapcsolsz hozzá. (Egyik Broadcom is olyan)

[ Szerkesztve ]

(#1489) Headbang válasza kenand (#1488) üzenetére


Headbang
aktív tag

Jah most nézem, hogy egyébként csak pár dolcsi egy ilyen bt stick. :)

(#1490) kenand válasza Headbang (#1489) üzenetére


kenand
Topikgazda

Az én típusomat (ahhoz kellett egy kis mókolás, de ilyen volt a fiókban) egyelőre csak LibreElec alá tudtam belőni, de vannak olyok amik mennek Androiddal is.
Itt írtam az én típusom beüzemeléséről LibreElec alatt

(#1491) tthom válasza Headbang (#1489) üzenetére


tthom
senior tag

Meg tudom erősíteni, működik az ilyen 1-2 dolláros bluetooth usb stickkel is, szóval az nem tétel. :)

(#1492) kenand válasza tthom (#1491) üzenetére


kenand
Topikgazda

Esetleg linkelj olyat ami kipróbáltan megy neked Androidon

(#1493) viktorhu válasza kenand (#1488) üzenetére


viktorhu
veterán

De ha nem tudsz a box kezelőfelületén egy böngészőből rákattintani a letöltési linkre, hogy onnan megnyíljon a transmission gui, akkor az egész több bonyodalommal jár, mint rákötni a laptopot egy hdmi kábellel a tévére. Nincs most az androidnál médiafogyasztásra alkalmasabb rendszer, csak olyan chipset és box kellene, ami ki is bírja szolgálni megbízhatóan.

(#1494) cocka válasza kenand (#1488) üzenetére


cocka
veterán

És ez akkor is igaz, hogy ha 5 GHzes wifijét használod?

(#1495) kenand válasza cocka (#1494) üzenetére


kenand
Topikgazda

Abban a Broadcom chipnek csak 2.4Ghz-s Wifije van.
Broadcom 43430, VID_02d0&PID_a9a6&FN_1

(#1496) cocka


cocka
veterán

Akkor másképp kérdem. Az 5 GHzes wifi összeakadhat a BT 4.1-gyel?

(#1497) Spec válasza kenand (#1468) üzenetére


Spec
őstag

Köszi! Hát megkérdeztem a kérdéses kollégát, de nem igazán tudott segíteni. A linkelt posztban szereplő módszert megpróbáltam, de sajnos nem vált be.

Sőt a gyárilag rootolt eszközön a rootolást is teljesen visszavonattam SuperSU programmal, le is ellenőríztem RootCheckerrel, és már nem rootolt az eszköz, de így se megy sajnos se a TV GO, se a Horizon GO.

Egyelőre a MindigTV üzemel az alap közszolgálati adókkal, és a Telenor MyTV is megy gond nélkül 8 ingyenes adással.

Azt olvastam más fórumokon, hogy valószínűleg nem is a rootolás a problémája, hanem az hogy érzékeli, hogy nem az eszköz saját kijelzőjén történik a megjelenítés, hanem külső megjelenítőn (TV-n), és ez meg tiltva van mindkét alkalmazásban, pont azért hogy ne lehessen TV funkcióra használni. Ugyebár a Telekomnál, és a UPC-nél is külön pénzt kérnek el minden egyes további beltéri egységért, és gondolom nem szeretnék, ha ezt meg lehetne kerülni ilyen módszerrel.

De még nem adom fel, próbálkozom, hogy át lehet-e verni az alkalmazásokat, hogy azt higgyék valami tableten, vagy telefonon vannak. Azért is gondolom, hogy nem a rootolás a probléma, mert a kínai gyárilag rootolt okostelefonomon is simán megy a TV GO.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1498) kenand válasza Spec (#1497) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ilyen szempontból akkor a kis szolgáltatók jobbak. Tarr Tv a kérésemre módosított az appot, hogy LAN-on is engedélyezze, írtam, hogy TV boxon használnám.. módosították és megy.
Egyébként is hülyeség a hozzáállásuk. Állítsák be, hogy egy loginnal (előfizetéssel) max 1- 2 eszközön mehessen...

(#1499) Necronom válasza Headbang (#1486) üzenetére


Necronom
senior tag

Koszonom neked is a gamepad velemenyt :R
Am igen, en is ugy gondolom, hogy egy BT stick megoldja a problemat
Egyelore kineztem egy nagyon olcso darabot - mivel meg sosem hasznaltam ilyesmit
Igy mindenkepp kezbe szeretnem venni, egytalan tudom hasznalni vagy sem :)
regen Amigas korban hasznaltam csak joysticket :) azota semmit.....igazbol nehez lesz hozzaszolni
Ha bevalik, akkor termesztesen beszerzek egy komolyabb darabot, ami majd hasznalhato is
https://www.banggood.com/2_4GHz-Wireless-Game-Controller-Gamepad-Joystick-For-Android-TV-Box-PC-p-1143410.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Amint megerkezik termesztesen fogok rola irni

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1500) Headbang válasza Necronom (#1499) üzenetére


Headbang
aktív tag

Így is ezerszer jobb lesz vele csapatni mint a távirányítóval. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.