Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) peestike


peestike
senior tag

Visszaolvastam, de elvesztem az infók között...
Legyetek kedvesek ajánlani valamit! :)
Full hd tv-hez szeretnék tv boxot, semmi egyéb felhasználás, esetleg youtube. Az új kódolásokkal a tv már nem boldogul, sokszor nincs hang, menet közben kimerevedik a kép... Feliratos film, sorozat megy leginkább, ritkán a gyerkőc nézi a youtube-ot a tv-n. Ezt szeretném kiváltani, mert a konvertálástól már kivagyok kb... :U
Köszönöm szépen előre is!
Külföldi rendelés játszik, eu raktár előnyben az áfa miatt. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#1902) Gabócza válasza kenand (#1900) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszi a választ. :R Közben eszembe jutott, hogy van egy RPi 3 a fiókban, azzal kipróbáltam a libreelec + HBO Go párost és teljesen használhatónak tűnik, úgyhogy csak kéne venni anyuéknak egy androidos boxot erre a célra. Melyiket ajánlanád $30 körül? Elég nagy a választék. Érdemes S905X-et nézni, vagy jó erre az S905W is? Ez pl. jó lenne? [link] Ráadásul 2 GB-os.

Köszi...

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#1903) kenand válasza Gabócza (#1902) üzenetére


kenand
Topikgazda

Feleségem 905w-vel nézi X96 mini 2GB RAM (905x-est alig kapni, jóval drágábban)

(#1904) Gabócza válasza kenand (#1903) üzenetére


Gabócza
senior tag

OK, köszi, akkor megrendelem ezt. :R

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#1905) kenand válasza Gabócza (#1904) üzenetére


kenand
Topikgazda

Az jó lesz, ugyan az mint a mini+optikai audio kimenet

(#1906) tuzesjoco


tuzesjoco
csendes tag

Mecool tulajdonosoktól kérdezem. Tegnap kaptam kézhez a készüléket. Elég friss márciusi frissítéssel. A Play áruházzal nem boldogulok. Nekem ez az áruház típus jelenik meg (csatolt kép), viszont a készülékről készült videókon mindenhol a hagyományos telefonokon is található áruház jelenik meg. Sajnos ez erősen butított, kevés programmal és alkalmazással.

Mi a módja módosításnak, ha át szeretnék térni a hagyományosra?

[ Szerkesztve ]

(#1907) cocka válasza tuzesjoco (#1906) üzenetére


cocka
veterán

Ez az Android TV című oprendszer. A másik a sima Android OS.

Pedig előbbiről egyesek itt ódákat zengtek, hogy mennyivel jobb és hasznosabb stb.. mint a sima Android OS. Ja csak az alkalmazások túlnyomó többsége el sem indul rajta. De azért valakinek valahol valamire biztos jó az Android TV is. :DD

(#1908) tuzesjoco válasza cocka (#1907) üzenetére


tuzesjoco
csendes tag

És a kettő lecserélhető szerinted?

(#1909) cocka válasza tuzesjoco (#1908) üzenetére


cocka
veterán

Talán elképzelhető, de a pontos modellnevet tudni kéne.

(#1910) tuzesjoco


tuzesjoco
csendes tag

MECOOL M8S Pro L típusnál hogyan lehet launchert módosítani? Az android tv menüje nem tartalmaz olyan beállítást, hogy mi legyen az indító alkalmazás. A launcherben hiába állítom be, hogy ő az alapértelmezett, mert minden újraindításkor törlődik. Próbáltam a Nova-t, illetve a saját áruházából letölthetőt is.

(#1911) sird78


sird78
újonc

Sziasztok.
Segítségeteket kérem.Magyar fórumon nem találtam kézen fogható megoldást.
Adott egy tx2-r2 tv box. Lefeküdt az android és rajta a piros háromszög.Még a gyári rendszer van rajta 4.4.2. Mit kell csinálnom vele hogy újra működjön? A kisebbik gyerkőcnek használjuk youtube videózásra.
Újra kell raknom,vagy ráfér egy frissítés? A pontos leírást sem találtam.
Segítségetek előre is köszönöm.

(#1912) dingoka válasza sird78 (#1911) üzenetére


dingoka
csendes tag

Szia! Frissítened kellene Android 6.0-ra.A keresőbe beírod a box típusát ,több találat is lesz.

(#1913) sird78 válasza dingoka (#1912) üzenetére


sird78
újonc

Köszönöm válaszod!
És a frissítésre találok magyar leírást?Nem tökéletes az angolom.

(#1914) Hexetra


Hexetra
tag

Sziasztok !

Először elnézést a hatalmas OFFért de elég nagy "szoáréba" kerültem :)

Külföldön élek és hát elég nagy hatalom az ha az ember tud magyar televíziós adókat nézni.

Liluka-site oldalhoz aki esetleg ismeri használja, szeretnék meghívót kérni. Persze nem ingyen, fogalmam sincs milyen "árakon" mozognak az ilyesmi dolgok, de úgy gondolom, hogy megtudunk egyezni azzal aki esetleg segítene benne!

De ha esetleg itt nem is, de tudtok bárkit aki tudna segíteni akár más fórumon, topicba , vagy személyt! Azért is hálás lennék!

Még egyszer bocsánat az OFFért!

Előre is köszönöm

üdv, Alex

[ Szerkesztve ]

This song commits a feeling, a subliminal message ; It makes me feel euphoria. Deadmau5 is a true genius. "Strobe"

(#1915) Headbang válasza tuzesjoco (#1906) üzenetére


Headbang
aktív tag

Ha szükséged van valamire apkmirrorról letöltve, szinte minden fut ami a mobilos androidon.

(#1916) Laca0591


Laca0591
csendes tag

Sziasztok!

Szükségem lenne LG 42 PC 1 RR Tv-hez olyan tv box-ra amelyiken van HDMI bemenet és legalább 2 HDMI kimenet, valamint USB lehetőség. A TV-n csak szervíz USB és egy HDMI van. Alapból UPC Set top box lenne a bemeneti csatlakozón, egyik kimenetre alapban a TV kerülne. Ha lehet Magyarországon elérhetőt javasoljatok. Ár jelenleg nem mérvadó. Előre is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#1917) cocka válasza Laca0591 (#1916) üzenetére


cocka
veterán

Nem tartom valószínűnek, hogy az olcsóbb boxok között létezik ilyen, de az tuti, hogy HDMI splittert mindmáig árulnak. Szóval szerezz be egy splittert, én is ezt tettem. Így egy tévére mehet a UPC médiaboxa meg az androidos boxom is. Gombbal választható ki, hogy mikor melyiket akarom nézni.

(#1918) Laca0591 válasza cocka (#1917) üzenetére


Laca0591
csendes tag

Köszönöm a tippet, megpróbálom !

(#1919) Headbang


Headbang
aktív tag

sziasztok

Olyan lég egérre lenne szükségem, (2.4Ghz) amivel lehet a box alap funkcióit kezelni(ki-be kapcs., nyilak, home, vissza, ok), és van rajta tanítható infravörös távirányító funkció is.
Legalább 4-5db tanítható gombbal. 🤔
Köszi!

(#1920) Thunderzolee válasza Hexetra (#1914) üzenetére

Ez üres domain, nem?
domainadminisztracio.hu/domain-regisztracio/liluka-site.hu?referer=d-f.hu

Szóval nem ismertem az oldalt, de már megszűnt. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1921) Thunderzolee

Üdv!

Adott egy LG TV, amin ninden fut, kivéve ezt:
https://hu.eurosportplayer.com/schedule

Ezért keresek egy Androidos TV boxot. Csakhogy nem ismerem ezeket a cuccokat, és első hsz sincs a topiknak, szóval mit kellene venni? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1922) balagedebr


balagedebr
tag

Sziasztok!

Van egy LG TV-m és hozzá egy LG hangprojektor ARC hdmi-n keresztül összekötve.
DLNA-n keresztüli film nézés még úgy ahogy elmegy (NAS-ról megy a DLNA megosztás), viszi a nagy részét a tartalmaknak, csak a nagy méretű ~25GB pl. AVC filmeken akad fenn a szeme sokszor.
De ami a nagyobb baj, hogy nagyon buta az smart része, böngészni kb. esélytelen, mert akadnak rajta az oldalak és a youtbute is elég lassú.

Gondoltam, hogy akkor felokosítom egy box-al. De olyan nagy a választék, hogy elvesztem benne.

Mit ajánlotok? Amire kell az kb. a következő:
- DLNA filmnézés
- netezés + weboldalakon lévő videók gond nélküli lejátszása (gondolom ezek flash vagy egyéb ilyen videók)
- m4sport online nézés (Formula1 miatt)
- youtube
- külföldi rendelés nem akadály

Másik kérdés, hogy össze tudom úgy kötni őket remélem, hogy a hang a hangprojektoron jöjjön ki ugye? (box hdmi out-ot a tv hdmi in-jére, tv hdmi ARC a hangprojektor hdmi ARc-jára). Azért kérdezem, mert ha a PC van így rákötve a tv hdmi in-jére, akkor nem jön ki tv és hangprojektoron se hang (bár ez lehet más probléma is gondolom).

Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1923) kenand válasza balagedebr (#1922) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nincs optikai bemenete a hangprojektornak? Jobb lenne a boxot azzal összekötni a projektorral, HDMIn megg menne a kép.
Amlogic 905x (esetleg 905w vagy 912-es box ) jó választás lehet. Azzal foglalkozó topik összefoglalót olvasd el.

(#1924) balagedebr válasza kenand (#1923) üzenetére


balagedebr
tag

Ez jó ötlet, erre nem is gondoltam, van optikai bemenet rajta.

Köszi megnézem! Nem is vettem észre, hogy van erre külön topic.

(#1925) Necronom


Necronom
senior tag

Mediabox ajanlas:
https://www.facebook.com/notes/android-tv-magyarorsz%C3%A1g/x96-mediabox/1589819517752768/

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1926) Thunderzolee válasza Necronom (#1925) üzenetére

Ez a tartalom ez nem érhető el.

:F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1927) Necronom válasza Thunderzolee (#1926) üzenetére


Necronom
senior tag

X96 Mediabox

Sziasztok,
Néhány gondolatot leírok erről a kis boxról, hátha valakinek megkönnyíti a választást


A képen látható módon érkezik a dobozka, normál csomagolásban. A hozzávalók a távirányítóban és a HDMI kábelben ki is merülnek - igazán nem is kell hozzá semmi más. Nekem célom volt egy kis miniPC készítése, azaz legyen kinézetre, használhatóságra és működésre hasonló - természetesen az adottságához mérten - ezt ki is pipálhatom, mert az elvárásoknak tökéletesen megfelelt. Egyértelmű, hogy egy számítógépet nem fog kiváltani egy ilyen árkategóriáju eszköz, de nem is vártam el tőle.

Az üzembe helyezése roppant egyszerű. HDMI összedug a TV-vel akár a kapott kábellel. Majd adunk neki áramot és igen gyorsan bootol a kis holmi. A szokásos Androidos (Google) dolgainkat elvégezzük, vagy létrehozhatunk rá új fiókot is. Ezek elkészültével megkapjuk az igazán randa kezdőképernyőt, ami nem elég, hogy csúnya, de még használhatatlan is.
Jómagam egy wireless billentyű + egér kombót használok hozzá, igy a gyári launchert el is feledtem és töltötem hozzá másikat - van bőséges választék a Play Storeban, ajánlott a Nova Launcher, Microsoft Launcer - én az utobbit hasznalom. Természetesen lehet probálni másikat is. Így kaptam egy sokkal egészségesebb, használhatóbb asztal(oka)t

Kis probléma volt a billentyűzet kezeléssel, mert hiába volt rádugva, a virtuális billentyűt akkor is feladta, így ez számomra zavaró volt, de egy bill. kezelő app könnyűszerrel megoldotta a problémát :) Nos, innentől egyszerűen el lehet távolitani a nem kellő alkalmazásokat. Egyedül a Chromot nem, mert a kis okosok rendszeralkalmazást csinaltak belőle, de ez sem probléma, mert vagy root jogokkal egyeszerűen törölni kell - megfelelő app is van hozzá -, aztán feltenni az újat a Storeból. Így már frissül is a Chrom és be tudunk jelentkezni, hozhatjuk az imádott könyvjelzőket is. A Kodit is érdemes törölni és az újabb verziót telepíteni - frissíteni nem lehet a gyárit, ezért kell eltávolítani előbb. Tegyünk ugyanígy a Youtube appal, töltsünk le legalább egy normál verzsönt.
A box fontos momentuma a 6-os Android. Elég sokan írták, hogy az újabb droid verziókkal a Kodi nem működik helyesen, ill. a kép kockásodik, lagol stb stb. Nos ennél nem tapasztaltam effélét sőt megkockáztatom azt is, hogy kadenciahelyesen működik. Aki esetleg problémát észlel, az Kodi helyett használja SPMC-t - ugynaz mint a Kodi, csak van amikor jobban működik. Nálam a Kodi bevált :)

Szerintem nagyok okos kis lejásztó program, mindent tud amire szükség van a filmezésben. A beállítása sem nagy ördöngösség, ki kell tapasztalni.

A sorozatokat is roppant jól kezeli, annyi, hogy nekünk azért a megfelelő könyvtárstruktúrát létre kell hozni a HDD-n, de ezt amúgy is, hiszen elvesznénk a tengerben :)
Így nálam ez maradt filmnézésre

Hozzáteszem, hogy a 2,5” HDD-ket a box teljesen hibátlanul kezeli. Akinek esetleg kevés a 2db USB az nyugodtan tehet rá egy USB HUB-ot vagy akár switchet is, fontos, hogy az eszköz aktív legyen, a passziv HUB-ok nem adnak tápellátást a HDD-nek
Torrentezésre a Flud nevü appot használom, mert neki meg lehet mondani, hogy hová töltsön és a HDD-t is hibátlanul kezeli.
Ha esetleg más forrásból kell filmet nézni (NAS, PC) azokkal is simán elboldogul. Ugyan én csak FHD filmeket nézek (ilyen a TV), ill. sorozatokat, így azok a 100M halózaton simán jönnek röccenésmenesen. A Box maga teljesen jól elbodogul a 4k-s filmekkel is, USB HDD-ről kiválóan játszik tuképp mindent. Nem találtam olyan filmet (tesztben sem) amivel gondja lett volna. Ha PC-ről kell filmezni akkor azt DLNA-val teszem - nem file megosztással.
A mediabox teljesen jól kezelgeti a Miracastot is, bár igy csak akkor van jelentősége, ha a családnak akarod megmutatni a telefonos tartalmakat a TV-n, azaz a telefon vagy tablet saját belső tartalmat akarod kivetíteni. Fontos, hogy a Miracast csak Wifin működik! Mindenre másra ott van maga a box. A képernyő tükrözés funkció használhatatlan a nagy lag miatt, de ez szerintem másutt sem tökéletes

Ezeket kapcsoljuk be, ha kivetítésre és DLNA-ra hasznájuk a boxot. Mindent tegyünk autostartra, majd indítsuk újra. Így, ha bármi jel érkezik akkor a box át tud kapcsolni anélkül, hogy a Miracast appot külön el kell indítsuk

Nálam fontos tényéző volt, hogy játékokat is futtathassak raja. Egyértelműen a touch screen alkalmazások nem mennek, de nagyon sok játék kiválóan müködik egérrel. Most szerzek be hozzá egy gamepadot is, talan célszerűbb lesz azzal játszani :)
TV-s alkalmazások:

Mivel nekem csak Digi előfizetésem van, így a Digi Online megy nálam. Nincs vele gond, sem az appal, sem a boxxal magával.
Aki esetleg NETFLIX-re vágyik, ott sem fog tapasztalni problémát. Más online TV alkamazással nem próbáltam, így azokról sajna nem tudok írni

Összefoglalva ez a kis dobozka nekem teljesen bevált. az Igényeket kielégíti. Nem egy erőgép, de a 2Gb memória már nagyon jó Androidos környezetben - kevesebb nem biztos, hogy elég. Ha esetleg kévés a maradék kb 12Gb tárhely, akkor megfelelő sebességű memo kártyával bővíthetünk. Érdemes belső tárhelynek konfigolni, mert akkor az appok teljes egésze rajta lehet, nemcsak bizonyos részei telepednek rá. Max 64Gb-os kártyát tehetünk bele, de szerintem több mint elég. Érdekesség ezügyben, hogy egy 500Gb-os USB HDD-t is be lehet konfigolni belső tárhelynek! :) Dehát sok értelme nincsen.
Ár/értékaránya elfogadható $40-70 mozog általánosságban. Aki nagyon olcsó boxot keres, akkor ebben nem találja meg a választottját, akik pedig nevesebbet, az sem, mert ez a box sosem fog semmilyen frissítést kapni, nincsen mögötte semmilyen támogatás. Aki viszont használja arra, amire való annak örömet fog okozni. Jómagam webezek rajta, alig lassúbb mint egy mai középkategóriás PC, teljesen vállalható sebességű. Néha World, Excel fut ha nincs kedvem bekapcsolni a számgépet - ezt a doksit is a boxról írom :) Ezek mellett Skype megy, játékok és egyéb alkalmazások. Természetesen nem vált ki egy mai asztali gépet vagy a notebookot!
Köszönöm a figyelmetek, ha bármi kérdés van, írjatok bátran!

Üdv: Necro

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1928) Necronom válasza Thunderzolee (#1926) üzenetére


Necronom
senior tag

Sajna az FB-n ez zart csoport azert nem lehetett megnezni...a kepeket nem volt idom beleszerkeszteni mar..

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1929) flash-


flash-
veterán

üdv

érdeklődnék hoegy egy egy mpeg 4 tuner nélküli lcd tvével - Samsung Le32a451- egy ilyen eszközzel lehet fogni a digitális kábeltévt, egyáltalán használható vele? (hd filmek, stb..)
[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1930) sird78


sird78
újonc

Sziasztok.Még mindig nem sikerült újraraknom a box-ot. Letöltöttem a 6.0 rendszert ZIP-ként raktam fel egy 2Gb kártyára.De az elindulásnál hiába tartom nyomva a reset gombot,de nem lép be a bios menübe.Mi lehet a gond? Halott a box?Vagy valamit rosszul csinálok?

(#1931) Headbang válasza Necronom (#1927) üzenetére


Headbang
aktív tag

Azt hittem a boxos torrent kliens használatot kilőttük, a sok idegesítő hiba és korlátoltsága miatt. :) Ráadásul a letöltés sebessége is igen visszafogott, nekem nem ment 4-7MB/s-nél gyorsabban, bár ebben nyilván a 100as Lan se jó partner. Inkább a PC/Laptop gigabites kapcsolátát veszem igénybe, majd mehet a cucc a boxnak megosztásra.

(#1932) Necronom válasza Headbang (#1931) üzenetére


Necronom
senior tag

Ez meg februari iromany volt..am egyebkent miota frissult a flud azota megmarad a letoltes helye
nekem csak ez volt a bajom vele, a sebesseg nem...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1933) Peter.Kalasz


Peter.Kalasz
tag

Sziasztok, segítséget kérek! Ezt a kütyüt néztem ki magamnak, kérdés, hogy az HBO GO fut-e rajta? Köszönöm a választ! H96 Pro+ H.265 4K S912 PC Tv Box Tv okosító Octa core 8 mag 3/32Gb

(#1934) kenand válasza Peter.Kalasz (#1933) üzenetére


kenand
Topikgazda

905w/905x-es boxokon megy - hivatalosan nem támogatott- de működik. Valószínűleg 912-sen is menni fog.
Egér kell a kezeléshez...

(#1935) Kar07


Kar07
tag

Üdv!

Gyereknek vennék youtube-ra, youtube kid-re, és USB-ről mese lejátszásra (többnyire mkv) egy androidos tv boxot. Ilyen célra van ajánlott modell, elfogadható áron?

Pl. néztem X96 és W95-ből S905W-t mindkettő 2/16 gb-os. Van érdemi különbség az x96 és W95 között?
Talán olcsón tudnék szerezni használt Nexbox A95X-et, ilyet érdemes vagy kerüljem?

[ Szerkesztve ]

(#1936) kenand válasza Kar07 (#1935) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha nem kell 4K sima 905-ös box is jó (android 5 ), probléma mentesebb, mint a 905w Android 7.1-gyel
Neoboxban 905-bven ha jól tudom.
Még mindig a 905x-es a legjobb, de már alig kapható és drágább, mint a 905w-s

(#1937) Kar07 válasza kenand (#1936) üzenetére


Kar07
tag

4K tartalom nem lesz, legfeljebb csak sima 720p.
Ha 720p-vel elbír és nem okoz gondot neki az mkv lejátszás akkor teszek egy próbát a Nexbox-szal.
Arra amit írtam, elég még az 1 Gb ram?

(#1938) kenand válasza Kar07 (#1937) üzenetére


kenand
Topikgazda

Elboldogul vele, de android alatt jobb, ha 2GB van a masinában.-
Nekem van 905-ös boxom 1 GB RAM-nmal fe LibreElec fut rajta 99%-ban. (Tronsmart S95 pro)

(#1939) Peter.Kalasz válasza kenand (#1934) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

:R

(#1940) Kar07 válasza kenand (#1938) üzenetére


Kar07
tag

Most azért elbizonytalanítottál kicsit :D
S905-ös NexBox A95X lenne 5ezerért, és mellette S905W-s W95 vagy X96 lenne 13ezer körül. Ha elboldogul akkor jó nekem az olcsóbb.

Bocsánat ha buta kérdés, de LibreElec-re könnyen lehet varázsolni majd youtube-ot, vagy küszködős?

(#1941) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Tv boxot szeretnèk hosszabb tàvra, fontos a tàmogatottsàg, stabilitàs, kezelhetősèg. Szóval nem egy noname kínai gyàrtó àltal kiadott boxot szeretnèk. HBO Go, MyTv, YouTube, Kodi tàmogatàs lenne a fő szempont. Később 4k HDR is lenne. Így mit ajànlotok?

(#1942) kenand válasza Kar07 (#1940) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem olyan küszködős, egy gond lehet, ha elfogy a public API kulcs akkor egyedit kell kreálni 5-10 perces meló.
Ha nem kell 4K a 905-ös box nem gond, sőt, egyedül Android alatt 1GB RAM kevés kicsit, de el lehet vele boldogulni..

(#1941) FuRiONight

Márkásak és támogatottak a Minix ill. Himedia termékek, de minimum 3-4X az ár

[ Szerkesztve ]

(#1943) cocka


cocka
veterán

Aki azt várja a már boxtulajoktól, hogy egy adott boxtípus támogatja-e a HBO GO-t vagy sem, az miért nem mellékeli az HBO GO loginját is?

Szerintem nem elvárás, hogy minden boxtulajnak legyen HBO GO loginja, hogy érdemben nyilatkozni tudjon arról, hogy mennyire működik jól az app a boxával.

Nekem pl. nincs HBO GO loginom és nincs is rá szükségem, van más néznivaló boxon keresztül.

(#1944) kenand válasza cocka (#1943) üzenetére


kenand
Topikgazda

HBO GO nem boxokra lett tervezve és hivatalosan egyik sem támogatott, de szerencsére működik (általában).
Feleségem egy x96 mini 2GB-s -en (905w) használja nem mint nap.
Mostanában a régi Android 4.4.2-es Boxomon már nem megy oda nem települ a legújabb HBO GO app (korábban ment de frissítést kér ami 4.4.2-re nem megy fel)

(#1945) Kar07 válasza kenand (#1942) üzenetére


Kar07
tag

Köszönöm, akkor teszek egy próbát az 1 gb-os sima 905-tel, annyit megér :)

(#1946) hjamal


hjamal
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék beszerezni egy Boxot, de igazából teljesen a sötétben tapogatózok. Nem annyira ismerem ezt a kütyüt, mit kell nézni rajta milyen szempontok alapján kell szűrni. Csak online TV nézésre használnám igazából (liluka site, azt hiszem flasht hasznal) Wifi-n keresztül 32 colos full HD tévén. Valaki tudna segíteni esetleg konkrét terméket (vagy akár többet) javasolni? Árban igazából 15 ezer körül gondoltam.

Előre is köszi!! :)

"Blue is the colour, football is the game..."

(#1947) mgaben


mgaben
senior tag

Sziasztok!

Lehet egy nagyon megoszto kerdes lesz, de megkockaztatom. :)
Szerintetek android tv OS vagy normal android OS?
Gondolkodom, hogy beujitok tv box teren, es ez egy sarkalatos kerdes, hogy milyen os-al keressek boxot. Par tv box amik szoba johetnek.

Koszi.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1948) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok!
TV-t szeretnék tovább okosítani, hogy normálisan lehessen rajta netezni. (böngészni, youtube videókat nézni, online filmeket stb.)
A hazai üzletekben elég szegényes a kínálat. Tudom Ebay és hasonló helyekről kedvezőbb lenne a rendelés, de most nem tudok és nem is akarok onnan rendelni. Általában bármit rendelünk nagy eséllyel fogjuk ki a hibás termékeket.
Tudna nekem valaki tanácsod adni, hogy itthon kapható eszközök közül melyiket lenne érdemes megvenni? :B
Xiaomi Mi Box 3 mennyire ajánlott? ...elég jókat írtak még a Venz V10-ről, viszont abban is csak 1GB ram van.
Online üzletekben keresgélek, de alig van választék. Többségük noname gagyinak tűnik 1GB memóriával... :U
Válaszokat előre is köszönöm.

(#1949) cocka válasza Krystal_s (#1948) üzenetére


cocka
veterán

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ezt a netezés dolgot soha nem értettem. Ha leülsz tévé elé miért nem videokat vagy adásokat nézel? Miért jó böngészőből lejátszani egy videot? Miért jó hangyafasznyi betűket olvasgatni távolabbról?

Mi Box 3-ban felejtős az ethernet port. Plusz ahogy nézem Android TV-s ami appkínálat szempontjából köszönőviszonyban sincs az Android OS-szel.

Venz V12-t használok... soha nem volt vele gondom, mióta vettem alá hűtést azóta meg végképp nincs. De nyilván ezt itt nem fogják ajánlgatni, mert jajj drága meg jajj szar. Ha tudnád mennyiért vettem. ;) Ja és felmegy rá a 7.1.2 is.

(#1950) Krystal_s válasza cocka (#1949) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nekem a netezés fogalmában alapból bent van az online videók, tv adások, filmek, képek nézése... :) és igen böngészőből indítva is. (reklámblokkolóval)

"ahogy nézem Android TV-s ami appkínálat szempontjából köszönőviszonyban sincs az Android OS-szel"
Köszönöm, hogy erre felhívtad a figyelmem. Én azt hittem ezeken normális Andorid rendszer van. :Y
Venz V12...3GB Ram....hát igen. Ez szerintem a minimum lenne a mai világban, vagy legalább 2. Mégis többségben még 1GB memóriával adják az okosítókat, had szenvedjen a felhasználó.
Sokszor olvastam, hogy hasonló tudással 10-20 ezerért vesznek emberek tv okosítót külföldről. Gondoltam egy kis felárral itthon is kapható már valami használható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.