Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) somanova válasza Spec (#1150) üzenetére


somanova
csendes tag

Pár hete használok egy X96-os boxot és azon van AV kimenet (nem próbáltam), amit elvileg tudsz használni egy AV (jack-RCA) kábellel.

Közben viszont bennem is felmerült a kérdés, hogy tudom-e használni ezt a kimenetet párhuzamosan a hdmi-vel, hogy kinyerjem belőle a hangot az erősítőre. Ha valakinek van tapasztalata, ne tartsa magában. :)

(#1152) Necronom válasza somanova (#1151) üzenetére


Necronom
senior tag

Ott nem jon ki analog video jel, csak audio
Vagy az analog, vagy a HDMI hangja, egyszerre nem...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1153) kenand válasza somanova (#1151) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia!

Meg kell próbálni, szerintem megy, az SPDIF+HDMI biztosan megy együtt. (én így használom) A régi nem HDMI-s erősítőmbe SPDIF-en megy a hang a HDMI-n meg a kép a monitorba/TV-be/projektorba.
SPDIF is jobb, mint az analóg hang, hogy ha lehet inkább azt kell küldeni az erősítőbe.
Régi boxok még tudtak analóg video jelet is, a jack 3-részre volt osztva kép+sztereó hang

[ Szerkesztve ]

(#1154) Necronom válasza kenand (#1153) üzenetére


Necronom
senior tag

Igen, de ez csak diszfelirat az X96-on
Csak audio es vagy az analog, vagy a digitalis kimenetek....sajna ez ennyi, most probaltam
Szerencsere az optikai megy egyutt a HDMI-vel...nalam is igy van, ejjel mar csak a TV-n szologat, de napkozben mindent a Denonon hallgatok

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1155) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Ezt mennyire ajánlanátok játékra? H96 MAX H2 4GB/32GB Android 7.1 RK3328

(#1156) Necronom válasza Gabesz1019 (#1155) üzenetére


Necronom
senior tag

Pont ezt neztem ki en is :)
de nem ertek hozza sajna elegge hogy ez mit tud: CPU: RK3328 Quad-Core 64bit Cortex-A53
Minden mas leirasa szinte ujjnyalogatos :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1157) kenand válasza Necronom (#1154) üzenetére


kenand
Topikgazda

Akkor a nagyon kell lehet SPDIF->analog átalakítót venni nem drágán...

(#1155) Gabesz1019

Sajna nincs rá LibreElec csak Androiddal használható, sőt Linuxot se láttam rá használhatót... pedig ha mást nem is az USB 3.0-ás portjával házi szervert csinálnék belőle e helyett mivel már nem mai technológia...(de még ezt használom)

[ Szerkesztve ]

(#1158) Necronom válasza kenand (#1157) üzenetére


Necronom
senior tag

Pont ezt ajanlottam jomagam is...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1159) kenand válasza Necronom (#1158) üzenetére


kenand
Topikgazda

X96 minin viszont SPDIF sincs :( de lehet venni olan HDMI switchert ami leveszi közben a hangot optikára vagy akár analog jelre is a HDMI-ről...(sajna csak PCM formátumban, analogra jó, de sajna az optikán nem marad dolby digital vagy DTS)

(#1160) Necronom válasza kenand (#1159) üzenetére


Necronom
senior tag

Na ilyen switchert nem szabad occot vasarolni...gagyirex, ami meg jo az nagyon draga

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1161) kenand válasza Necronom (#1160) üzenetére


kenand
Topikgazda

Azért próbáltam egyet, mert van HDMI panelhibából kondi cserével eltámasztott Onkyo 606-om. Működik, de valamikor kapcsolgatni kell, mert nem vált. Gondoltam ilyennel megpróbálom "orvosolni". Elviekben a váltás szépen működik, de kellene hogy optikán is menjen az eredeti hang de sajnos multi channel PCM-et küld az optikára...a kis kínai ezt nem írta bele a leírásba, már csak ilyenek...

(#1162) kimaga


kimaga
csendes tag

Sziasztok!
Nálam is karácsony óta van X96 mini, ehhez tartozik egy Panasonic 32" televízió. A X96 indul a saját android 7.1 rendszeréről, és tud indulni miro SD-ről LibreElec- el is. A baj, hogy a TV HD Reality, a megjelenített kép nem fér a képernyőre, a vezérlő részek sok esetben kívülre kerülnek, függetlenül attól hogy indítom, a saját rendszerét vagy a SD-t. Hol kéne állítanom (TV vagy X96) hogy a képmérete igazodjon a TV-hez.
Amennyiben nem ide való a kérdés kérem segítsetek hova írjam a kérdésemet.
Segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1163) kenand válasza kimaga (#1162) üzenetére


kenand
Topikgazda

Libreelec alatt tudod állítani, én is így jártam, egyrészt át tudod állítani a felbontást 1280x720p-re (de az még nem segít) majd lejjebb a menüben (lehet haladóra kell állítanod ) van kép korrekcióra lehetőség, ott összébb tudod húzni a képet, nekem így tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#1164) Necronom válasza kenand (#1161) üzenetére


Necronom
senior tag

Sajna nekem is volt szerencsem ilyen kutyuhoz, azert is irtam
Kellett anno, hogy HDMI-bol kinyerjem a hangot - alaplapon nem leven sem coax sem optikai
Ez volt az elso normalisan mukodo holmi

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1165) kimaga válasza kenand (#1163) üzenetére


kimaga
csendes tag

Köszi a választ este kipróbálom. Az androidos felületen (kártya nélküli indítás) nem lehet állítani?

(#1166) kenand válasza kimaga (#1165) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ott nem néztem, mivel ott nekem nem jelentkezett érdekes módon a túlnyúlás...

(#1167) Necronom válasza kimaga (#1165) üzenetére


Necronom
senior tag

Dehogy nem lehet
Beallitasok-> kepernyo: itt tudsz szazalekosan meretezni, kicsinyiteni, nagyitani

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1168) tk77


tk77
újonc

Sziasztok,

Az állandó laptop csatlakoztatgatást megunva mediabox vásárlásra adtam a fejem. Nem találok viszont olyan eszközt ami mindent tudna ami nekem kell, vagyis:

- mkv és bluray iso-k lejátszása (bluray-re van lejátszó, ez kevésbé fontos de nem baj ha van)
- optikai kimenet erősítöhöz
- FLAC lejátszás
- gigabites Ethernet kapcsolat
- felirat lejátszása külső fájlból (srt)

Az S912 látszólag jó megoldás, de amiket találok azokon nincs optikai hangkimenet csak réz SPDIF.
És ahogy olvasom a libreelec/Kodi sem stabil rajta.

jelenleg egy raspberry pi szolgál NAS-ként és torrent kliensként külső HDD-vel, Ethernet kapcsolattal.
A lejátszáshoz csak DLNA kliensem van (TV, LG Bluray 5.1 rendszer medialejatszoval, ezek nem teszik rá a feliratot a filmekre SRT-ből).

Ötlet? Előre is köszönöm.

(#1169) Necronom válasza tk77 (#1168) üzenetére


Necronom
senior tag

Miert ennyire fontos a gigabit lan?
Fentebb mar irtuk nehanyan, hogy az USB2-->LAN igazbol jo, jobb mint az alap 100as
Nalam pl soha nem volt bibi az adatatvitellel, pedig csak 100as LAN van itt...
Akar 4k is szepen atcipel

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1170) tk77 válasza Necronom (#1169) üzenetére


tk77
újonc

igazad lehet, még egy bluray is 50 Mbit.
mellette nincs file transfer úgyhogy akkor megfelelhet az s905x.
ha kodi van rajta akkor feliratot flac-ot gondolom tud kezelni?
optikán kiküldi DTS hangot ?

(#1171) Necronom válasza tk77 (#1170) üzenetére


Necronom
senior tag

Egyelore en csak az X96-rol tudok nyilatkozni, mivel azom van
Optikan DTS, DD oks, akar 96kbit is, Kodi felirat persze..FLAC nem probaltam meg, nincsen file :)
de most inkabb mar az Xnano X96 Pro boxot ajanlanam, picit tobbet tud, persze a megadott hatarokon belul
ami plussz az a Bluetooth 4.0, OTG es elvileg ezen mukodik az AV kimenet is, plusz egy kis kijelzo, bar az inkabb zavaro szerintem :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1172) kenand válasza tk77 (#1170) üzenetére


kenand
Topikgazda

Van Lyric flirat plug in is a Kodiban, így biztosan megy zeneszámnak is a felirat, FLAC lejátszás nem gond használom én is...

(#1173) kimaga válasza kenand (#1163) üzenetére


kimaga
csendes tag

Köszönöm sikerült.
A másik rendszert nem probáltam de a napokban fogom.

(#1174) handrash válasza tk77 (#1168) üzenetére


handrash
őstag

Én ezt vettem,
van rajta optika.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#1175) kenand válasza handrash (#1174) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem mini X96-on (905x) is van, csak a miniről (905w) spórolták le. Van egy régi korábbi amlogic chipes Mygica ATV1200-am azon nem csak optikai hanem coaxiális digitalis audio kimenet is van.

(#1176) handrash válasza kenand (#1175) üzenetére


handrash
őstag

Értem, de erre reagáltam: "Az S912 látszólag jó megoldás, de amiket találok azokon nincs optikai hangkimenet csak réz SPDIF"

[link]

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#1177) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Sziasztok!

Egy andoridos box-ot keresek csak úgy mindenesnek, de nem feltétlen film lejátszásra :D Van egy Popcorn A210-es média lejátszóm már 7 éve szolgál nálam, meg vagyok vele elégedve, de néha jól jönne pár funkció amit nem tud (vagy már nem elég hozzá) pl. youtube és egyéb alap feladatok. S912-es csodákat nézegettem, nincs sok tapasztalatom ezen a téren az jó ajánlott, vagy nézzek mást?

Köszönettel: kigyi

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1178) szabí


szabí
csendes tag

Sziasztok !

Jelenleg van egy WD TV live lejátszóm, de úgy érzem eljárt felette az idő.
Nem jönnek rá már frissítések, megszünt a youtube támogatás, stb.
Így elkezdtem keresgetni, hogy mivel tudnám kiváltani.
Így találtam ezeket az androidos tv boxokat.
Pár cikket már elolvastam, még több youtube videot, de még mindig tanácstalan vagyok.
A segítségeteket szeretném kérni a kiválasztásba.
Igény:
- NAS-ról videok lejátszása (minidlna)
- youtube videok lejátszása
- ár ~20e Ft
- pár évig ne kelljen lecserélnem

Elsőre a MI box-ba futottam, de elég kevésnek érzem rajta a csatlakozókat.
Aggódom a utp csatlakozó hiánya miatt, és "csak" 4 magos procija van.

Mit tudnátok ajánlani? Best buy?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1179) kopi72 válasza tk77 (#1168) üzenetére


kopi72
aktív tag

"És ahogy olvasom a libreelec/Kodi sem stabil rajta."
nexus rommal az. Azt hasznalom mar par honapja en is, teljes megelegedessel.
A gigabites ethernethez pedig ragaszkodjal.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#1180) Guvasi válasza Guvasi (#1138) üzenetére


Guvasi
csendes tag

Erre valakinek tippje?

"mi a legolcsóbb stick, amire tudok programot telepíteni? (android) Screen mirroring nem kell. Jól gondolom, hogy a screencast típusúakra, pl anycast nem lehet?
Esetleg amihez van valami távirányító is?"

köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#1181) Necronom válasza Guvasi (#1180) üzenetére


Necronom
senior tag

Az a baj, hogy szerintem akik itt laknak, azoknak senkinek se nincs ilyen holmi...
Ha van is valakinek akkor nem olvassak ...
Miert nem inkabb egy jo kis occo box?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1182) tk77 válasza kopi72 (#1179) üzenetére


tk77
újonc

Köszönöm mindenkinek az infokat.
Miért olyan fontos a Gigabites link? Egy 4K cucc is max. 50 Mbit, pl. Planet Earth II UHD Bluray.
Ennek elég lenne a 100 Mbites link is.

[ Szerkesztve ]

(#1183) Necronom válasza tk77 (#1182) üzenetére


Necronom
senior tag

Szerintem sem fontos
az viszont teny, hogy egy 100as halo eppen csak kiszolgalja
egy jol megepitett halo normalis routerrel tudja az 50-60mbit /s
egy akarmilyen - mivel senkit sem akarok megserteni, nem irok neveket, de teny az teny - nem kepesek ilyen sebessegre sem, hat ezert kell sokaknak a gigabit lan, ami szinten nevesincs routeren eppen hozza a 100 mbit vagy picit folotte

De, ha megis kellene nagyobb speed a meglevo rendszerhez, akkor USB2-->LAN adapterrel feljebb lehet huzni, persze akkor mar kell egy combosabb router is
Ez sem fog eredmnyezni huu denagyot, de tuti atcipeli a 4k tartalmat
(ha nem igy lenne, akkor USB HDD-rol sem tudna)

Csinaltam egy atfogo tesztet, de igazabol szerintem senkit sem erdekel azert nem tettem kozze :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1184) Necronom


Necronom
senior tag

Talaltam egy nagyon jopofa billentyuzetet boxokhoz
https://www.tomtop.com/p-v3790b.html

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1185) kenand válasza Necronom (#1184) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem rossz, csak majd olcsóbb box box áron van

(#1180) Guvasi
Felesleges a stick. x96 mini -7x7x1cm-es lehet (fejből ... nem mértem meg most ) fel lehet ragasztani akár a TV hátuljára, van IR kivezetés hozzá, amit a TV oldalához vihetsz, hogy fogadni tudja a távirányító ir parancsait.,

[ Szerkesztve ]

(#1186) kenand válasza handrash (#1176) üzenetére


kenand
Topikgazda

Biztosan van 912-es box optikai hangkimenettel. pl

(#1187) Necronom válasza kenand (#1185) üzenetére


Necronom
senior tag

Nekem nagyon bejott, szerintem sokkal jobb a trackball a tapipad helyett

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1188) kopi72 válasza tk77 (#1182) üzenetére


kopi72
aktív tag

necronom megirta a lenyeget:
"az viszont teny, hogy egy 100as halo eppen csak kiszolgalja"
Ott van meg az, mi az smb kiszolgalod, windows vagy linux, a windows-os joval lassabb (sajat meresei eredmenyeim alapjan)
mekkora forgalom van rajta,
hogy tuzted meg az utp csatlakozot a kabelen,
milyen kabeled van (mennyi toressel, gyari hibaval)
es meg sorolhatnam..

Sajnos en is alulteljesitem a gigabit netet a hazban ahol lakom, jo ha neha a fele osszejon.

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#1189) Necronom


Necronom
senior tag

Sajat 100as halom eredmenye
Az adatok MB-ban vannak

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1190) Golyo69


Golyo69
senior tag

Sziasztok!

kb. 2 napja van nálam egy Mecool M8S Pro Plus masina!

Eddig amit próbáltam mindent szépen lejátszott!

Tegnap pl. ezeket próbáltam és minden gond nélkül mentek hálózatból!
( Win 10 alól, Gigabites router )
Wonder Woman 2160p x265 10 bit HDR, 7.1 Atmos
Dunkirk 2160p x265 10bit HDR 5.1 DTS-HD

Próbáltam külső vinyóról is ott sem volt semmi gond természetesen!

Többnyire 1080p ben nézem a filmeket mert még nem vettem rá magam egy 4K megjelenítőre :)

Nekem a lényeg hogy a HD hangokkal ( Atmos, DTS-X,) megbírkózik így részemről teljesen ajánlott a kis gép!

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#1191) cocka válasza Golyo69 (#1190) üzenetére


cocka
veterán

( Win 10 alól, Gigabites router )

Ezt értjük, de etherneten vagy wifin keresztül? Milyen programmal játszottál le? Milyen protokollon keresztül? SMB, DLNA, NFS stb..?

(#1192) Golyo69 válasza cocka (#1191) üzenetére


Golyo69
senior tag

Bocsi ez kimaradt :

SMB
Ethernet
Libreelec van rajta ( 8.2.2.3)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#1193) kenand válasza Golyo69 (#1190) üzenetére


kenand
Topikgazda

Igazából nem kell birkóznia a HD hangokkal, nem akarod dekódolni gondolom- annak nem lenne értelme- csak passtroughban az erősítőre küldeni, ahhoz meg nem kell sokat tudnia...

(#1194) Golyo69 válasza kenand (#1193) üzenetére


Golyo69
senior tag

Persze, csak át kell engedje.
Csak épp emiatt vettem másik lejátszót mert az előző nem engedte át az Atmos-t és a TrueHD-t.

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#1195) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Erre valaki? :B Egy nem tudom, vagy menj innen is elég, ha nincs válasz.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1196) jozef76


jozef76
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy ezek a kicsi androidos TV Box-ok mennyire biztonságosan kezelik a külső, saját táp nélküli 2,5 méretű HDD-ket? Létezik android alatt a biztonságos eltávolítás? Vagy elég, ha teljesen kikapcsolom a dobozt, és simán csak kihúzom?

(#1197) kenand válasza Golyo69 (#1194) üzenetére


kenand
Topikgazda

Érdekes, mert átengedni még a legrégebbiek is tudtak csak dekódolni nem (pl WD TV gen1 DTS-t átenged, de nem dekódol)

(#1198) Necronom válasza jozef76 (#1196) üzenetére


Necronom
senior tag

Jol viselik, nalam fixen rajta van 1 500as
Van eltavolitas, de miert is akarod kikapcsolni? Siman el tud menni aludni, fogyasztasilag szinte semmiben sem kulonbozik az alvo allapot es a kikapcsolas, max ha kihuzod a tapot :)

Kenand: Ezekrol jutott eszembe, hogy amikor a boxoknak kll dekodolni, mert valaki eppen az analogrol szereti hallgatni a filmek hangjat, akkor elofordulhatnak azok az altalanos hibak, hogy szinkronelcsuszas stb stb...
Ugye mi, meg azok, akik passtrough hallgatjuk a hangat, azok ezt kevesbe fogjak eszrevenn, fokepp nagyonfelbontasu filmeknel...
Abba viszont nem vagy beztos, hogy a HDMI-nel mi szol, vagy mi nem szol...
Hiszen optikan vagy coaxon kikuldve a digatalis jelet az erosito fogja dekodolni, tobbsegeben tudjak az osszes hangformatumot, de a TV-kben nem vagyok beztos, hogy tudjak
Sot, sokak esnek abba a hibaba, hogy HDMI TV-be be, optikai TV-bol ki az erositore
Viszont igy mar eleve atszalad a TV DAC-jan, ami megintcsak nem egeszseges

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1199) jozef76 válasza Necronom (#1198) üzenetére


jozef76
csendes tag

Köszönöm a választ! Van pár darab itthon, elég nagy a gyűjtemény, és attól tartok, hogy többet egyszerre rákötve nem képes ellátni árammal...

(#1200) Golyo69 válasza kenand (#1197) üzenetére


Golyo69
senior tag

Számomra is az volt, de mostár nem bántam meg mert tetszik ez a kis gép...

A 3D lejátszás is flottul megy, eddig azt inkább számítógépről, Power DVD-vel oldottam meg.
amikor projektoron akartam 3D-t nézni ott kellett kicsit állítgatni...de ez az M8S átváltja egyből a megfelelő hz-re nem kell semmit csinálnom, csak felraknom a szemüveget :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.