Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) kenand válasza Necronom (#1198) üzenetére


kenand
Topikgazda

"Sot, sokak esnek abba a hibaba, hogy HDMI TV-be be, optikai TV-bol ki az erositore"

Nem gond, erősítő dekódolja a hangot a TV-n meg kikapcsolod.

LG TV-k (régebbiek biztosan) nem tudnak DTS-t dekódolni. De nem gond soha sem bíztam az erősítőre.
20-50 000Ft-ért lehet használtam erősítőt venni ami megoldja.

(#1202) cocka


cocka
veterán

Na leteszteltem úgy is a Venz V12 Ultrát, hogy 10 méteres ethernet kábel volt a router meg a cucc között.

Számítógépről SMB-n megosztott cuccokat játszottam le, konkrétan azokat, amik itt a tesztcsomagban vannak.

Olyan fájl persze nem volt amit nem tudott lejátszani, de olyan volt aminek elég darabosnak tűnt a lejátszása. Főleg a 10 biteseké, a 4k-s VP9 viszont teljesen folyamatos volt, meg az a medúzavonaglós is.

Saját sima h264-es 4k video néha megdöccent, de alapvetően folyamatos volt.

A kínai nagyfalasnál viszont volt pillanatokra megállás.

(#1203) Spec válasza Necronom (#1152) üzenetére


Spec
őstag

Most kicsit kutakodtam a témában, és a neten többfelé is azt írták, hogy ezeknek a boxoknak az AV jack kimenete alkalmas analóg összeköttetésre régebbi TV-kel. Simán egy RCA kábellel lehet összekötni őket a TV-vel és elviekben működik.

Itt egy video is erről: [VID]

Most akkor az AV kimenet alkalmas lehet az analóg összeköttetésre régebbi CRT TV-kel, mert AV kimenet majdnem mindegyik boxon van, így egyszerűsödne a dolog. Nem kéne hozzá külön HDMI2AV converter.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1204) kenand válasza Spec (#1203) üzenetére


kenand
Topikgazda

Megírtam PÜ-ben

Ezek kellenek hozzá

Én régebbi amlogic boxomon (ATV 1200 Mygica) még van piros, fehér, sárga RCA csati

[ Szerkesztve ]

(#1205) Necronom válasza kenand (#1201) üzenetére


Necronom
senior tag

Epp ezt akarom mondani az irasommal
Bemegy a jel a TV-be es mondjuk az erositobe mar nem jut be a TV-bol, mert vagy nincs passtrough a TV-n mert mindenkepp dekoldolni akarja
Es ha mondjuk nem tamogatja a TV azt a formatumot, akkor ki se kuldo az erositore
Ezert irtam hibas modszernek - eleg sok TV ilyen
Ha pedig kozvetlen az erolkodore mesz ki, akkor ilyen bibi nincs

Spec: egy probat meger

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1206) handrash válasza Spec (#1203) üzenetére


handrash
őstag

Én használtam így az előző boxomat. Működött, filmeket lehetett nézni, de a képernyőn megjelenő feliratok olvasása kihívás volt.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#1207) Spec válasza Necronom (#1205) üzenetére


Spec
őstag

Közben találtam egy ilyen kütyüt is GearBest-en, amin van direkt RCA kimenet, és még a hozzá való kábel is benne van a csomagban. Nem tűnik rossznak, és árban sem vészes. Szerintem arra amire nekem kellene tökéletesen megfelelne. Arról sajnos nem találtam infót, hogy gyárilag routolt-e vagy sem. Sőt a két hatalmas wifi antenna még külön jó pont, ugyanis a box 3 szobányira lenne a routertől, úgyhogy nem árt a jó vétel a megfelelő jelerősség érdekében. Sajna az Android verziója csak 5.1.1, ez mondjuk negatívum. Vélemények?

Szerk: Sőt van egy testvére is, annak is van RCA kimenete.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1208) Necronom válasza Spec (#1207) üzenetére


Necronom
senior tag

Igen, ezek tutik, viszont 1Gb memo keveske...
baaaar, ha belegondolok jol, hogy milyen szerepet fog betolteni, szerintem eppen tokeletes lesz :)
az 5.1-es droid szerintem tuti, attol nem kell felned

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1209) kenand válasza Spec (#1207) üzenetére


kenand
Topikgazda

Testvére régebbi, azt ne.

(#1210) kenand válasza Necronom (#1205) üzenetére


kenand
Topikgazda

Bocs azt akartam írni soha sem bíztam a TV-re, csak erősítőre. Az újabb/javított erősítők HDMI-n kapják a hangot a régebbiek pedig optikán nálam is.

(#1211) Headbang


Headbang
aktív tag

Lehet buta kérdés, de az android tvn nincs alkalmazás váltó? Kissé macerás, hogy először mindig a kezdő oldalra kell menni majd onnan indítani az appot.
Egyébként azt vettem észre, hogy a multitasking pedig szinte nem is létezik. Ha két app között váltok szinte mindig újra töltenek.
Értem hogy 2Gb ram hamar elfogy, de azért egy lapos chromot és egy spotify-t nem hiszem el hogy nem lehet a memóriában tartani.

(#1212) Necronom válasza Headbang (#1211) üzenetére


Necronom
senior tag

Nalam siman alt+tab :)
es siman bennmarad memoban egy bongeszo meg jatek melett-utan is

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1213) Guvasi válasza kenand (#1185) üzenetére


Guvasi
csendes tag

köszi, de én valami olcsóbb megoldást keresek.
ebay-en alin trükkösen írják, hogy $15-től, de valójában mindenhol $35-től indul.

(#1214) Headbang válasza Necronom (#1212) üzenetére


Headbang
aktív tag

Nekem még egy mobilarena lap is újratölt ha kilépek majd vissza. Pedig az nem egy nagy valami.

(#1215) cocka válasza Necronom (#1212) üzenetére


cocka
veterán

De ha nincs billentyűzet, akkor bukta.

Amúgy meg ha jól tudom a távirányító zöld gombjával lehet az appok közt váltogatni.

(#1216) Necronom válasza Headbang (#1214) üzenetére


Necronom
senior tag

X96-nal 27% memo foglaltsag bekapcsolaskor, 38-45% amikor bent a pH!

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1217) Headbang válasza Necronom (#1216) üzenetére


Headbang
aktív tag

Szerintem ez valami chromeos hiba lesz mert az átlag memória kihasználtság 40%körüli nálam is.

(#1218) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

Kérnék egy kis segítséget! Kollégám engem kérdezett, de én nem ismerem ezt a boxos android pc-s történetet.

Tudnátok ajánlani neki egy boxot, amin tuti jól, akadozás mentesen menne az UPC Horizon Go? Egy Samsung fullHD tv-re lenne kötve hdmi-vel. Ami fontos, hogy a csatornákat vagy a kütyü saját távjával vagy a tv távjával lehessen csatornát váltani. Ja és ha lehet nem túl drágát keresnek.

Rappi

(#1219) cocka válasza SeatZola (#1218) üzenetére


cocka
veterán

Tudtommal abban az appban nem is lehet távirányítóval váltani. Vagy legalábbis én nem tudok róla.

(#1220) Krill77


Krill77
őstag

Hi.
Egy ilyen tv box segítségével 3d film is lejátszhato? Es netezni lehet vele ha bele van dugva a net kábel? Kép /film /zene lejátszás meg van oldva gördülékenyen? Akar teloról is? Ismerosomék vettek nem okos hd tvt - nem is igazán értenek hozzá. Gond volt most egy avi lejátszásával (fura az mkv ment) es gondoltam utána nézek mik az opciok. Lattam allin 30 dodo egy cucc. Kiforrott mar a dolog? Gördülékeny minden? Tényleg nagyon alap dolgokra lenne, az sem gyakran.
Köszi.

(#1221) handrash válasza Krill77 (#1220) üzenetére


handrash
őstag

Mint mindennek ennek is meg vannak a korlátai. Pl. A telefon tükrözése nem mindegyik újabb kiadásún megy. Ha ez szükséges olyat keress aminek a leírásában benne van, hogy tudja a miracast-ot.

HD-ig szinte mindegyik jól működik( LAN-on vagy Usb-n, a nagyobb felbontással lehetnek problémák

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#1222) Krill77 válasza handrash (#1221) üzenetére


Krill77
őstag

3d az milyen? Bármilyen (gyenge) képességű a tv panelje, tudni fogja a 3d-t ha van hozzá megfelelő formátumú fájl?
Tükrözni az egész képet nem, de a galeria képeit szivesen nézegetnék. Ilyen torrent meg nas, játék meg hasonló dolgokra abszolút nem lenne használva.

(#1223) handrash


handrash
őstag

Nem tudom nincs 3D-m.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#1224) Krill77 válasza handrash (#1223) üzenetére


Krill77
őstag

No de a 3d s anyagot játsza le vagy mindent 3d siteni tud?

(#1225) Necronom válasza Krill77 (#1224) üzenetére


Necronom
senior tag

3D Tv nelkul hiabavalo a 3D-s filmlejatszas...
Amugy ez nem boxfuggo dolog, a Kodi minden tovabbi nelkul lejatszik 3D-s dolgokat....
Sot egybe is tudja rakni....a half modu anyagot tudtommal

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1226) kenand


kenand
Topikgazda

Amlogic topikban megosztottam ide is linkelem, hátha érdekel valakit..

Qualqomm CSR 8510-es chipre épülő USB stick beállítást LibreElec alatt (Androidra egyelőre nem találtam megoldást). Ha a boxban nincs bluetooth ezzel pótolható. Azután egér, billentyűzet, bluetooth füles, hangfal hozzáköthető.

(#1227) cocka válasza Krill77 (#1220) üzenetére


cocka
veterán

Es netezni lehet vele ha bele van dugva a net kábel?

Sőt, akkor is, ha nincs beledugva netkábel. :D

Kép /film /zene lejátszás meg van oldva gördülékenyen?

Hogy neked mi számít gördülékenynek, az nyilván szubjektív, de úgy általánosságban igen, ha arra vagy kíváncsi, hogy mennyire tűnik folyamatosnak pl. Androidon a lejátszás Kodiban, na ott már lehetnek gondok.

(#1228) cocka


cocka
veterán

Félig-meddig idevágó kérdésem van. Van ez a Miracast nevű okosság, default app, nem tudom törölni. Ez mire jó? Valami olyasmit hallottam, hogy okostelefonról lehet a képernyőt tükrözni a boxra.

De én kis egységsugarú ostoba, elég nehezen tudom felfogni hogy mi az az érdemi kontent, amit érdemes lehet okostelefonról átküldözgetni boxra. Arról nem beszélve, hogy rohadtul felesleges androidos box esetén bármit is tükrözgetni, mivel amit tükrözni akarnék, egyszerűen feltelepítem a boxra.

Na most az adattal meg úgy vagyok, hogy azért általában az ember filmeket, sorozatokat vagy tévéműsorokat, esetleg egyéb videokat néz egy ilyen boxon, ezek meg amúgy sem férnek el egy okostelefonon. Max. 1-2, de a 128 gigás microsd nem szokott olcsó lenni.

Tehát kérdem én, akkor miért is van olyan égető nagy szükség egy okostelefon képernyőjének áttükrözésére?

(#1229) handrash válasza cocka (#1228) üzenetére


handrash
őstag

Például ha vendégeid vannak nem kell kézről-kézre adni a telefont a fényképeid megmutatásához...

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#1230) Necronom


Necronom
senior tag

...es kb meg jo sok dolog van amire jo a Miracast
a telon tartolt tartalmakat mi fenenek masolgassam barhova is, ha csak meg akarom nezni, aztan ugyis torlom mondjuk....ami meg kell belole, azt megtartom
egy kor azert igy is kimarad...
es nemcsak telefon van a vilagon, de az ellenkezojenek is eppen ugy megvan a letjogosultsaga
mert mivan, ha valakinek csak telefon van es a box mas egyeb meg nincs...net is csak telorol..
igy tud a boxrol filmezni usb wincsirol pl es telorol meg netezni mindenfele mas eszkoz nelkul
Masreszt meg alkalmas a vezerles atadasara is, igy a kuldo eszkozt nemcsak nezni lehet
erre is lehet kerdezni hogy mire jo, de szerintem ilyet csak az kerdez, aki nem latja ezek elonyeit

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1231) cocka válasza Necronom (#1230) üzenetére


cocka
veterán

mert mivan, ha valakinek csak telefon van es a box mas egyeb meg nincs...net is csak telorol..

Akkor én ennek pontosan az ellenkezője vagyok. Telefon nincs, tablet sincs, csak box van és PC. Net is csak vezetékes wifi routerrel osztva.

igy tud a boxrol filmezni usb wincsirol pl es telorol meg netezni mindenfele mas eszkoz nelkul

Nincs az az isten, hogy még egyszer visszaszokjak az usb hddkre filmnézés miatt.

Milyen fantasztikus is lehet a telefon akkujának, ha 4G-ről megy folyamatosan a net, amit aztán tovább kell osztania wifin is.

Ehelyett van nekem 4G router.

(#1232) Necronom válasza cocka (#1231) üzenetére


Necronom
senior tag

nos igen, de ebben a topikban sok mas emberke is leledzik, nemcsak Te :)
nem azert irom a dolgokat, mert ennek meg annak jo vagy nemjo, hanem mert vannak ilyen es olyan emberek is...van akinek talo van, mert ahhoz szokott hozza....nekem pl vannak ismerosok, akinel hire hamva se nincs semmilyen szamgepnek, viszont szeretnek filmezni..csinaljak ezt ugy, ahogy a lehetosegeik es a meglevo technikajuk engedi, probalva azokat maximalisan kihasznalni....
Nos, szvsz ez a topik pont ezert van :)

es mi baja lenne egy telonak vagy egy tabnak ha folyamatosan megy? mondjuk neznek rajta 2-3 orat filmet?
hat semmi baja sem lesz...
es pont arra van a Miracast, hogy ne kelljen tovabb ossza a netet, hanem egyenest bekuldi a telo tartalmat a boxba...
Ezerfele megoldas van, ezerfele felhasznaloval es problemaval...
Jomagam is USB HDD-rol nezek filmet, leirtam mar fentebb a hogyanjat...hiszen mire masra torrenteznek es meg mielott irod, hogy lassu, hat pl nekem tokeletesen megfel a 100-as netemhez, a 100-as halomhoz

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1233) cocka válasza Necronom (#1232) üzenetére


cocka
veterán

Ekkora luxus lenne manapság egy PC? Használtan vettem ezt is, igaz havertól.

(#1234) Necronom válasza cocka (#1233) üzenetére


Necronom
senior tag

dehogy is luxus, manapsag egy jo telo aran olyan pc-t lehetne hogy besz@ras :)
csak nincs ra szukseg....oszinten szolva en magam is ki akarom valtani a pc-met
nincs tul rossz gepem hozzateszem
De a tabom es a boxom es a netem lehetove teszi (lehetove tenne, ha minden okesan mukodne), hogy kivaltsam a pc-t

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1235) kenand válasza Necronom (#1234) üzenetére


kenand
Topikgazda

Vannak dolgok amik sokkal jobban/könnyeben mennek PC-n én nem akarok tőlük megszabadulni (pedig van telefon, tab és TVbox is). Asztali gépet már ritkán használok, de ritkán az is kell...

(#1236) Necronom válasza kenand (#1235) üzenetére


Necronom
senior tag

Persze, hogy vannak, hiszen errol beszelek....de nekem pl nincs szuksem nagy eroforrasokra, mert szo szerint nem csinalok idehaza semmit ...
Csak azert szoktam bekapcsolni a pc-t, mert kell olyan windowsos progi, ami nincsen droidon - lehet hogy van, csak nem talaltam meg
A tabot pedig egyelore kenyelmetlenebb hasznalni a teletuzdelt csatlakozok vegett a TV-n, mint a pc-t bekapcsolni es "csatornat" valtani
Viszont szamomra elegendo lenne a tab eroforrasa...es jomagam ugy gondolom, hogy van, akiknek meg egy telefon eroforrasa is elegendo...Ez pedig igaz a mai tinikre, igazbol csak azoknak van szamgepe, akik jatszanak rajta...vagy pedig konzolon..xbox miegyeb
Soot ha messzebbre megyek, vannak akik tabon neznek filmet, de nem azert mert nincs pc-re penzuk, hanem mert pl nem is tudjak, hogyan lehetne ravarazsolni a tv-re a tab kepet
Ezt tapasztalaom a sajat nagy kornyezetemben is

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1237) kenand válasza Necronom (#1236) üzenetére


kenand
Topikgazda

Én egy kicsit kütyü mániás vagyok, mindig kíváncsi vagyok mi hogy működik, min lehet egy kicsit javítani, moddolni :) A családom meg el van kényeztetve ebben a tekintetben minden be van állítva, és ha van valami galiba elhárítom...Nap mint nap én sem használom mindet...

[ Szerkesztve ]

(#1238) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Kaptam egy ajánlatot S912 3/16-os Box-ra $20-ért.
Ez mennyire valós, vagy elfekvő készletét akarja eladni?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1239) Necronom válasza darvinya (#1238) üzenetére


Necronom
senior tag

Barmi is az, ennyiert siman megeri :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1240) cocka válasza darvinya (#1238) üzenetére


cocka
veterán

Nekem az qrvára simlinek tűnik. Azért minimum egy 20 ezret illene elkérni. Bár nem tudunk semmi konkrét típust, de azért...

(#1241) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Szisztok,

Vettem egy ilyen boxot: [link]. Teljesen meg vagyok vele elégedve, viszont néhány filmem szaggat, vagyis olyan darabosnak tűnik...
Mit nem állítottam jól be kodi alatt?

Köszi
Gábor

Csend a lelke mindennek!

(#1242) gulac12 válasza gabikiraly2 (#1241) üzenetére


gulac12
tag

A további beállításokat az Amlogic S905, S912 processzoros készülékek topikban találod, összefoglalóval érdemes kezdeni.

(#1243) vszabcsi válasza gabikiraly2 (#1241) üzenetére


vszabcsi
tag

Miért kodival nézed? A vlc mindent megeszik, és nem szaggat.

(#1244) Necronom válasza gabikiraly2 (#1241) üzenetére


Necronom
senior tag

Probald meg Kodi helyett az SPMC-t
Jobb lesz a szitu...sokkal :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1245) mexel válasza gabikiraly2 (#1241) üzenetére


mexel
veterán

Hardveres gyorsítás be van állítva? A szoftveres gyorsítással szokott akadozgatni, olyan kis röcögős lesz sokszor :)

[ Szerkesztve ]

(#1246) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Sziasztok!

Nej unszolására vennék egy box-ot (csak a TV-n hajlandó filmet nézni...). Filmek NAS-on vannak, WIFI van, Ha már van, tudjanak a gyerekeknek játszani is rajta. FHD filmeket gördülékenyen játsza le.

Ár: max 30k. Akár Kínából rendelve is, telefonjaink is onnan vannak.

Van valamilyen ajánlott típus?

Köszönöm előre is.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#1247) Necronom válasza Zolee_70 (#1246) üzenetére


Necronom
senior tag

Igazbol mindegy, hogy milyen a box, de azert a drotos halo millioszor megbizhatobb lenne
Nekem X96 van, wifin az fHD videokat meg vigan tudja cipelni, de talalkoztam mar nagyobb bitrataju filmekkel is, amivel az alap wifije mar nem birkozik meg
Szereztem egy USB wifi adaptert, azzal viszont barmilyen fHD megy

A jatekok is jol mennek rajta, en egerrrel meg billentyuvel jatszom azokkal amiknek nincs tapiscreen igenyuk
Eddig jol mentek....persze azert vannak kivetelek, de gyerekeknel szerintem nem lesz gond, nalunk sincsenek :)

Szoval az en ajanlasom az X96 es ma mar inkabb az Xnano X96 Pro, picit tobbet tud
Mindenkepp 6-os Androiddal javallott es filmekhez vayg Kodi vagy SPMC
Elso probalgatas utan a randa launchert mindenkepp jo lecserelni erre van eleg sok jol mukodo app
Kapsz egy rendes Androidos asztalt, ugy kicsit ertelmesebb hasznalni, akar egy mini pc-t

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1248) alex devil válasza Necronom (#1198) üzenetére


alex devil
senior tag

Kezd érdekelni az X96:) Milyen fájlrendszerre van formázva a külső hdd? Torrentezés simán megy?

S23

(#1249) Necronom válasza alex devil (#1248) üzenetére


Necronom
senior tag

Egyszeru NTFS, nalam osztozik a Windows es az Androidos box a HDD-ken egy kapcsolhato USB switchen keresztul, meg a vezetek nelkuli bill+eger is
A Fluid nevu kliens nalam bevalt, siman megy a torrentezes a HDD-re valaszthatoan, sot meg is lehet mondani fixen neki - bar nem probaltam tul sokat, 5-6 felet osszesen
Akinek nem csak es kizarolag filmezni kell, annak batran ajanlom - bar arra meg ott az LE siman fut rajta

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1250) kenand válasza alex devil (#1248) üzenetére


kenand
Topikgazda

NTFS-sel simán megy, de EXT4-et jobban szereti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.