Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) kenand válasza mgaben (#1988) üzenetére


kenand
Topikgazda

USB-s stickkel lehet pótolni a Bluetootht ha kell...

(#2002) mgaben válasza kenand (#2001) üzenetére


mgaben
senior tag

azt tudtam, hogy windowsra van ilyen, de működnek ezek androidon is?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2003) kenand válasza mgaben (#2002) üzenetére


kenand
Topikgazda

LibreElec alatt próbáltamTV boxon, egyik ment on-the fly, másikat kicsit mókolni kellett, de működött. Bluetooth hangfal és füles is szépen működött. Andrid alatt nem volt rá szükségem (99%-ban LibreEleccel használom a Boxokat)

(#2004) cocka válasza tamasgal (#1955) üzenetére


cocka
veterán

Nagyszerű, kipróbáltam és a landscape-hez már tud alkalmazkodni, viszont a felbontás borzasztó szar. Ráadásul most valami probléma is van az RTL szervereivel, mert folyamatosan pufferelt, egy ideig egész folyamatos volt, csak a szar minőség miatt pixeles (gondoltam majd a lejátszás előrehaladtával javul, de nem javult, ilyen szar), aztán elkezdte, hogy 15 mp lejátszás 10 mp pufferelés kb. felváltva.

Igaz, hogy wifin megy, de érdekes módon más appoknál nem volt szakadozás. 5 GHzes wifin 66-70 megabit/sec le, fel meg 10 (szolgáltatói korlát, nem wifis), kb. 10 méterre a routertől. Azért ez szép teljesítmény nem?

Hát ilyen wifin keresztül upgrade-eltem is a boxot, nem volt semmi probléma. Szóval ebben a pufferelős sztoriban nem a wifi a hunyó.

(#2005) tamasgal válasza cocka (#2004) üzenetére


tamasgal
senior tag

Kipróbáltam megint, nálam kifogástalan! Pár másodpercig picit pixeles a kép aztán ki tisztul.

(#2006) cocka válasza tamasgal (#2005) üzenetére


cocka
veterán

Nekem PC-n vezetékes gigabites LAN-on, úgy, hogy a modem is, a router is meg a PC is gigabites, szakadozik. Ami azért elég durva. :)

Szóval azért mondom, hogy érdekes, mert más szolgáltatás még wifin is jól megy.

(#2007) cocka


cocka
veterán

Amúgy ha már kadenciahelyes lejátszás. Észrevettem, hogy bizonyos appokban a lejátszásnál hiába vált át a megfelelő 24pre vagy 25pre vagy ami kell, a hang és a kép szinkronja sajnos elcsúszik egymáshoz képest.

Konkrétan itt most a médiaklikkre gondolok, de valószínű más (nem Kodi) appban is előjöhet ez a probléma.

(#2008) cocka válasza tamasgal (#2005) üzenetére


cocka
veterán

De eleve kis méretben streamelik. Meséld már el, hogy egy ilyen felbontás 720x404 25fps egy fullHD tévén hogy nem lesz neked pixeles?

(#2009) tamasgal válasza cocka (#2008) üzenetére


tamasgal
senior tag

Ugyan úgy nem pixeles mint egy divx film sem az, nyilván mosottabb a kép és közel sem olyan szép de bőven élvezhető.

(#2010) John Rose


John Rose
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek érdemes lenne a meglévő Asus Hdp-R1-et lecserélnem egy Mxq pro 4k-ra?

(#2011) Ebisu68


Ebisu68
csendes tag

Sziasztok

Nem igazán vagyok jártas a témában.

Szeretnék itthonra több tévéhez is tévé okosítót venni, leginkább filmekhez sorozatokhoz 1080p ben. Úgy képzeltem el, hogy HDD-t is kezelő routerről streamelnék mindent. Vagyis amit eltöltök egyszer, azt tudná az összes megnyitni. Ez reális elképzelés és, ha igen, milyen eszközöket ajánlanátok? Mire érdemes figyelni mind a routernél, mind a tv okosítónál?

Routernél a nagy hatótávú kellene.

Köszi előre is.

(#2012) Mipo


Mipo
újonc

Sziasztok!

Nagyon sok hozzászólást és tesztet olvastam a forumokból. Tudom, hogy sok összetevőtől függ, hogy milyen lejátszót szeretnék. Igazából nem csak a pénzen múlik a dolog. Három lejátszót nézegettem ami szerintem megfelelő lenne:

- Venz V10combi+Venz VZ+RK1
- Venz V10pro
- Minix NEO U1 4K

Ezek közül érdemesebb a drágábbat megvenni? Ér annyival többet? Sajnos sok tapasztalatom nincs az androidos lejátszókban. Az összefoglalót is elolvastam illetve azzal kezdtem. Nagyon sok jó tanács van benne, de akkor sem tudtam dönteni ezek közül. Tanácstalan vok mint a kisközség. Tudom mindenki ezt kéri tőletek, hogy melyiket vegyem meg?!! :) Nyílván az lesz a válasz, hogy mire akarom használni.
Vagy először vegyem az olcsóbbat aztán majd kiaknázom a lehetőségeket és újítok?
Köszönöm előre is a segítségeteket.

(#2013) BullZeye


BullZeye
veterán

Sziasztok,

Jelenleg egy i5 procis windows 10-es gép megy HTPCnek, viszont nem célhardver (laptopból marad alaplap), és tegnap csak a vicc kedvéért kipróbáltam Raspberry PI 3B-t (Raspbian).

Nem kifejezés mennyire meglepődtem, hogy alig lassabb mint az SSD-s gép, arról nem is beszélve, hogy CEC támogatás miatt egy fokkal kezelhetőbb, és a DP-HDMI adapter helyett a HDMI-HDMI kábellel sokkal gyorsabb volt a 60p->24p váltás a TVn, nem volt "üresjárat".

Viszont feleségem nagyon szereti az Animéket, és azok egy része Hi 10p kódolású, amit R3 nem támogat hardveresen, így egyenlőre ment vissza a régi.

És itt elgondolkodtam, ha R3 ennyire használható, akkor egy picit erősebb Android box egy linuxszal még inkább jó választás lehet, és fölösleges megvenni Asrock integrált procis megoldását sokszoros áron HTPCnek.

Egy pár kérdésem viszont lene:
1) Libreelecen kívül megy ezekre bármilyen más Linux is, ami picit jobban felszerelt?
2) Szervernek használta ezt közületek bárki is? (pl Home Assistant, Flexget)
3) R3-hoz képest milyen fogyasztásuk van?
4) Ha mondjuk csak HTPCnek van használva napi 3-4 órát maximum, akkor a nem használt 20 órában idle fogyasztása kb mennyi? 1-2 W, több, kevesebb? Ha van Idle, akkor ilyenkor mennyire fürge a feléledése? Mint telefonnál, hogy csak power ON és 1 sec alatt ott van minden?

(#2014) BullZeye válasza BullZeye (#2013) üzenetére


BullZeye
veterán

Ahogy nézem Hi10p-t nem támogatja s905 sem. :(

(#2015) cocka válasza BullZeye (#2014) üzenetére


cocka
veterán

Ezért kell S912-t venni.

Egyébként meg ha jól tudom a HTPC-k legalább 12 volt feszültséget igényelnek, ha nem többet. Ehhez képest egy ilyen box megelégszik 5 volttal is.

(#2016) headhunter válasza BullZeye (#2014) üzenetére


headhunter
addikt

Ezt végül "dobtad"? [link]

(#2017) piggy2


piggy2
tag

Tanácsot szeretnék kérni. Van egy Mecool Ms8 pro + -om 2gb/16gb, amin sd-kártyáról librelec/kodit futtatok. Nas-ról játszom le a filmeket. Meg vagyok vele elégedve, csak hiányzik róla a digitális hang kimenet. Tanix TX3 Mini-t nézegetem 1gb/8gb, érdemes arra váltanom? Ha csak a meóriát nézem, akkor nem, de a mostani lejátszom se használja ki a 2gb-ot. A librelec kevés rammal el van. Erre is azt tennék. Lesz vele gond filmlejátszásnál?

streccs strucc cucc

(#2018) Necronom válasza piggy2 (#2017) üzenetére


Necronom
senior tag

ha csak az LE megy rajta, akkor az elvan 1Gb memon is ugyesen
ha mast is akarsz akkor keves az 1Gb

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2019) mgaben


mgaben
senior tag

Gyerekek!

Meséljetek már egy kicsit bővebben nekem erről a Libreelec-ről.
Miként telepíted a tv box-ra? Vagy csak simán egy sd kártyáról bootol?
Meg, hogy lehet váltani android és a Libreelec között. Mert azt olvasom itt, hogy lehet.
Még mindig nem vettem új lejátszót, gondoltam adok még egy esélyt spmc-vel, de más, újabb hülyeségei is lettek a box-nak. Aztán akkor bepróbálnám az x96-ot.

Köszi.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2020) FNZ


FNZ
őstag

sziasztok!

tv boxot vennék, aminek a fő szempontja, hogy tv-ből programozottan felvegyen valamint nas-ről filmet játszon le.
ezeket néztem első körben, mivel S905D hajtja. van valakinek tapasztalata róluk?
Mecool KII Pro
Geniatech ATV1965
Freesat GTT DVB-T/T2

[ Szerkesztve ]

(#2021) FNZ válasza mgaben (#2019) üzenetére


FNZ
őstag

(#2022) mgaben válasza FNZ (#2021) üzenetére


mgaben
senior tag

Hálás köszönet! :R :R :R

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2023) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Gondolkodom egy Android TV boxon.
LAN-on keresztül egy Synology NAS-ról SMB megosztáson keresztül néznék SD és HD filmeket, illetve egy Yamaha RX-V450 erősítő lenne rákötve optikával, 5.1 hangfalszettel.
Melyik az amivel ez megoldható? eBay, GB rendelés nem gond.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2024) kenand válasza Pubszon (#2023) üzenetére


kenand
Topikgazda

Bármelyik 905/905w/905/9012-es chipsetes Box jó, Libre(Core)Eleccel. Arra figyelj, hogy néhány olcsóbbról lespórolják az optikai kimenetet. ( olcsó USB hangkártyával ugyan pótolható, de nem kell még egy kütyü ha van rajta) Libre/CoreElec sokkal problémamentesebb arra amire használni akarod, mint az Android. SD kártyát-amiről bootol- néhány perc alatt meg lehet csinálni hozzá.

(#2025) Pubszon válasza kenand (#2024) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi az infót.
Esetleg tudnál konkrétat mutatni eBay vagy Gearbestről?
Optikán a film eredeti hangsávját küldi ki vagy esetleg átkódolja DTS-re? Mert nem mai az erősítő, nem tud mindent kódolni.
Nem vagyok jártas ebben a témában. :B

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2026) r4csni


r4csni
csendes tag

Sziasztok elnézést a kérdésért de full laikus vagyok a témában bevallom. Eddig Chromecastot használtam de kezdem azt érezni h elég elavult. Sok filmet és sorozatot nézek és többnyire tv-n chromecaston streamelve mert utálok szivni a kábel dugdosással. Kérdésem mire jó egy ilyen TV box valójában? Érdemes leváltani vele a chromecastot? Ad elérést streamelhető filmekhez akkor is ha nincs Netflixem vagy inkább csak sima meglévő média streamelésre való? Google a barátom de nem nagyon ad használható infőt ezzel kapcsolatban. Köszi előre is. Szép napot

(#2027) NGA


NGA
addikt

Erről az Alfawise A8-ról van valakinek tapasztalata? Ez is futtatja a LibeEllec-et?
Lehet valahogy felrakni másik felületet? A gyári igen gagyi.

[ Szerkesztve ]

(#2028) Necronom válasza r4csni (#2026) üzenetére


Necronom
senior tag

Tukepp nem egyforma cellal keszultek ezek, a Chromecast szerintem teljesen mas alapokon nyugszik es mas a felhasznalasi celja
Egy normalisabb boxban "benne" van chromecast - persze nem az es nem ugy, de a celja ugyan: tud castolni oda-vissza
Mindemelett kapsz egy rendes Android rendszert, nehol helyen kiherelve a cel erdekeben, de normal boxoknal ezt siman ki lehet kerulni egy Launcerrel...Ez melle ha akarsz tehetsz ra mas oprendereket, szinten a cel erdekeben, vagy futtathatsz sd kartyarol es akkor a droidod is megmarad
Rendekkel tobb funkcioval rendelkezik, ha jol valasztasz magadnak boxot es legfokepp tokeletesen tisztaban vagy azzal, hogy mire is akarod hasznalni....
Vannak - nem is kevesen -, akik a 2 milkas TV-jukhoz keresnek boxot, de az legyen am 10 ezer alatt
Szoval gondolkozz el mit is szeretnel, aztan nezzel ki egyet, sokszor irtunk mar lehetosegeket, kezdesnek ott van az osszefogalalo, bar picit elavult, de ott van mexel teljesen jo es ertheto cikkei es jomagam is irtam egy hosszabb lelegzetut az X96-rol nehany (vagy nehan 10) oldalallal erorebb
LibreElechez pedig kenand tud jo magyarazatokkal szolgalni ha felmerult benned a "kadencia" szo :)
ha meg nem, akkor egyelore ne is filozz rajta, hogy mi az :) - kesobb majd magatol fog kelleni, ha ugy van
Nekem szemely szerint egyetlen tanacsom van, keruld el a Rockchipes cuccokat, valassz az 905-os sorozatbol, 6-os droiddal mindenkepp, ha filmezni szeretnel inkabb
Ha pedig a filmezes masodrendu, akkor lehet 912 sorozat is johet ujabb oprendszerekkel

Nagyjabol szerintem ennyi, csodak meg nincsenek :)
A TV maga is fontos mumentum egy box kivalasztasanal, bar jomagam azt mondom, hogy ma okos TV-t venni teljesen felesleges, mert csak penzkidobas, olyan mint az autohoz az ilyen olyan felszereles
egy 20 ezes navigacioert elkernek 250 ezret, amit aztan frissiteni sem tudsz, csak a szakszervizben....hulyeseg, pont ugy, mint az okos TV - ez szinten csak szuveren velemeny

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2029) kenand válasza Pubszon (#2025) üzenetére


kenand
Topikgazda

Tanix TX3 Max most akciós

(#2027) NGA

Sajna az Rokchippes arra nincs Libreelec

[ Szerkesztve ]

(#2030) headhunter


headhunter
addikt

Javaslat, vélemény, rábeszélés, lebeszélés, alternatíva, stb...? [link]

(#2031) kenand válasza headhunter (#2030) üzenetére


kenand
Topikgazda

Andoidhoz jobb a 2GB RAM.
Letöltése, sorozat nézésre jobb a Libre/CoreElec,de sajna akkor a Rokchip felejtős. (LibreElecnek elég az 1GB RAM)

(#2032) jegesib


jegesib
aktív tag

Sziasztok, szeretnék egy boxot az alábbi környezetbe.
Adott egy Plex szerver otthon, ami gigabites hálózatban csücsül, egy roku-val, illetve egy LG tv-vel kifogástalanul működik. A hálózat elérhető kívülről L2TP VPN-en keresztül. Az új eszközzel szeretnék becsatalakozni és filmet nézni, semmi más funkcióját nem használnám. A filmek főleg 720p-ben vannak, semmi extra hangrendszer nincs, szóval bőven elég egy HDMI, nem kell optikai kimenet, viszont legyen benne RJ45 csati és egy egyszerű távirányító, ne csak telefon applikáció. Tudtok ilyen eszközt javasolni, ami stabilan futtat plexet és tud L2TP vpn-t kezelni (androidhoz teljesen hülye vagyok)? Sajnos a legujabb roku-n nincs már LAN csati, illetve a vpn-t sem tud.

(#2033) Necronom válasza jegesib (#2032) üzenetére


Necronom
senior tag

Ezernyi box jo lenne a felteteleidnek :)
Akar pl ez is vagy akar ez is, ha nem akarsz rockchipset, bar itt szerintem ez nem befolyasolo tenyezo
Mar ha nem gond, hogy a PLEX kliens szerintem mindenutt fizetos Androidos kornyezetkeben

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2034) jegesib válasza Necronom (#2033) üzenetére


jegesib
aktív tag

Köszi, ezek talán túl jók is az igényeknek. Plex fizetőssége nem zavar, ha működik rendesen. Mi lehet az a legolcsóbb, de még jól használható alternativa, ami kellőképpen stabil? Mire figyeljek? Mennyi memória kell legyen egy ilyenben, milyen android elfogadható? Pl ez feleannyiba kerül, de nem értem miért. Köszi a türelmet :D

(#2035) Necronom válasza jegesib (#2034) üzenetére


Necronom
senior tag

A PLEX-et nem nagyon hasznalom Androidon, Kodi vagy SPMC megy
Ezeknek igazsag szerint a 6.0-as verzio a jo
Ha nem kell gigbit LAN akkor lehet az olcsobbak kozul is valasztani, de mindenkepp erdemesebb 1Gb-nal tobb memoria
Az altalad linkelt box is teljesen jo, de, hogy miert kerul fele annyiba?
Talan a memoria es a LAN miatt :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2036) jegesib válasza Necronom (#2035) üzenetére


jegesib
aktív tag

VPN miatt nem kell a gigabit lan, mert a szűk keresztmetszet maga a net, szóval bőven elég a 100-as is. Köszi a segítséget, keresgélek.

(#2037) headhunter válasza kenand (#2031) üzenetére


headhunter
addikt

Web és letöltés miatt gondoltam a 3 vagy 4GB RAM-ra. (Asztali (PC) gép nincs, 2017.06 óta)

Jelenleg egy Zidoo X6 Pro (2GB RAM/16GB ROM + 32GB MicroSD + Android 5.1) a webes és letöltő gép, de sokszor belassul (Elfogy a memória), amikor böngészés közben, háttérben megy a letöltés.

Mellette ott egy X9 (S905X 2GB RAM/8GB ROM + 32GB MicroSD+ CoreELEC 8.90.5) film + sorozat.

1. Véleményed szerint, akkor felesleges újabb tv box vásárlása, úgy sem leszek "előrébb"?
2. Mini PC a következő lépcső vagy semmi? pl.: [link]

(#2038) K4jusz


K4jusz
tag

Sziasztok!

Kezdő kérdés. Megrendeltem ezt: [link] - MECOOL KM8 Google Certified Android TV Box

Android Tv rendszer. A cast funkció akkor is menni fog, ha nem wifin van az eszköz, hanem kábelen? Thx előre is :)

(#2039) Necronom válasza K4jusz (#2038) üzenetére


Necronom
senior tag

Android TV nem a legjobb valasztas, de akkor mar mindegy ha megrendelted
A Miracast csak wifin mukodik...es ez az eszkoz nem tudja egyszerre hasznalni a LAN-t es a wifit
vagy ez, vagy az...igy raadaskent meg ki is kell huzzad a kabelt, ha castolni akarsz ra

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2040) Necronom


Necronom
senior tag

Tobben is kerdeztek mar, miert jo, ha egyszerre mukodik a wifi es a LAN
Nem igazan van ertelme - mondtak -, hiszen valaki vagy wifin hasznalja a boxat, vagy kabelezik, akkor meg minek a wifi. Egyszeruen kenyelmi szempontbol...aki jatszik az jol tudja, hogy jonhany jatek csak wifivel mukodik, masreszt a castolas is csak wifi, nehany box turi csak el, hogy kabelen vagy es kozben tudsz castolni is, ilyen az X96 es az Xnano is
Ilyenkor semmit sem kell csinalni a wifivel csupan bekapcsolni, de nem kell csatlakozni a routerre vele, szabadon kell hagyni a wifit es bedugott kabellel is kivaloan tud castolni
Jatekoknal pedig csatlakozol wifin rendesen, letolti a frissitest vagy amit akar es utana vigan megy tovabb kabellel....mindezt anelkul, hogy odamennel a boxhoz es huzigatnad a kabelt ki meg be

szerintem azert ez egy extra kenyelmi funkcio
icipici hatranya a boxnak, ha csak es kizarolag wifin hasznalod, akkor sem tud castolni, le kell csatlakozni a routerrol, hogy Miracast legyen - ha 2 csatornas lenne a wifi benne, akkor ez sem lenne problema :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2041) K4jusz válasza Necronom (#2040) üzenetére


K4jusz
tag

Ez hasznos volt :)

(#2042) Necronom


Necronom
senior tag

bongeszgettem a boxok kozott es talaltam egy ilyet
elso ranezesre es a az infok olvasgatasa utan szerintem egy igencsak jo kis masineria
megvan mindene ami csak kell es az ara is elfogadhato
mintha ebbe az egyetlen boxba suritettek volna az osszes josagot, amit csak kivanni lehet :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2043) mgaben válasza Necronom (#2042) üzenetére


mgaben
senior tag

Hudeteccik! Van bt is, elején kijelzo. Tökéletes. És ez 912 akkor libre is fut rajta, ugye?

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2044) Necronom válasza mgaben (#2043) üzenetére


Necronom
senior tag

elmeletben fut, de kenand jobban tudja :) en nem ertek hozza, csak hasznaltam
bar ezen mar siman probalnam a Kodit meg az SPMC-t....hatha - mondjuk nekem tuti jo lenne :)

es tenyleg mindene megvan amit szem szaj kivan :)
- dual band wifi
- gigabit lan
- 4x USB!!
- BT 4.0
- optikai hangkimenet
- mindezt megspekeltek 3Gb memoval

szoval szerintem is tokeletes a maga modjan :)
van egy elado X96-om!!! :P :D

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2045) mgaben válasza Necronom (#2044) üzenetére


mgaben
senior tag

És még analóg kimenet is van ha jól nézem. Nekem jól jön, mert még régi erőlködőm van és csak egy optikai bemenet van rajta.

Akkor kenand, kérdezlek. Libre menne ezen az s912-es vason? :-)

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2046) Necronom


Necronom
senior tag

...es akkor itt a kisteso

Amitol kisteso, az a 4db USB hianya, itt csak ketto van
a kartyaolvasoja nem mindenevo - igazbol lenyegtelen momentum
nincs rajta kijelzo
cserebe picit occobb

Minden masban megegyezik az elozo boxxal...
+ meg mindketto tartalmaz egy D/A convertert is, ami lehetove teszi az analog video es hangkimenetet
480i es 576i "felbontasra" ill. ezek ugye kepsorok, NTSC/PAL szabvanynak megfelelo

Szoval ezek a kis boxok tenyleg alkalmasak BARMILYEN TV-hez, a regitol a vacsa ujig
szerintem ez sem potyara van kiriva igy: Android 6.0 Marshmallow, meglehet a kiskinaik rajottek, hogy mediaban ez a legjobb OP rendszer :)
(bar jomagam a 8-ast meg nem teszteltem, de rajta vagyok)

szoval manapsag szerintem ez a 3 box igencsak ajanlatos
X96, X92, X98pro

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2047) Headbang válasza mgaben (#2045) üzenetére


Headbang
aktív tag

Ismerősöm is feltolta az Amlogic S912 socos Khadas boxára az LEt szóval szerintem menne.

(#2048) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok!

Tv okositot szeretnék venni erről mi a véleményetek

MXQ PRO 4K- TV Okosító (2+16 GB)

-50%
MXQ PRO 4K- TV Okosító (2+16 GB)
MXQ PRO 4K- TV Okosító (2+16 GB)
MXQ PRO 4K- TV Okosító (2+16 GB)
MXQ PRO 4K- TV Okosító (2+16 GB)
49 990 Ft
Akció: 24 990 Ft
Kezdete: 2018.07.02 A készlet erejéig!

1
db
KOSÁRBA TESZ
Ezzel az eszközzel a régi TV-den is élvezheted az ,,okos TV-k" nyújtotta lehetőségeket. Legyen szó böngészésről, filmnézésről vagy az e-mailek, közösségi üzenetek intézéséről, mindezt megteheted a TV Okosító eszközzel. Az MXQ PRO, Android alapú media box támogatja a 4K (Ultra HD 3840x2160) minőségű videók lejátszását. Minden olyan alkalmazás fellelhető benne, ami fontos lehet egy TV okosító eszköznél (Google TV, Pandora, Skype, Picasa, Netflix, Facebook, YouTube, Twitter, stb.). Amire pedig még pluszban szükséged van, azokat a Google Play Áruházból könnyedén beszerezheted.

Nagy teljesítményű, 4 magos processzorral, 16 GB tárhellyel, és Android 7.1-es operációs rendszerrel rendelkezik!

RÉSZLETEK
ADATOK

Ezzel az eszközzel a régi TV-den is élvezheted az ,,okos TV-k" nyújtotta lehetőségeket. Legyen szó böngészésről, filmnézésről vagy az e-mailek, közösségi üzenetek intézéséről, mindezt megteheted a TV Okosító eszközzel.

Az MXQ PRO, Android alapú media box támogatja a 4K (Ultra HD 3840x2160) minőségű videók lejátszását.

Minden olyan alkalmazás fellelhető benne, ami fontos lehet egy TV okosító eszköznél (HULU , Google TV, Pandora, Skype, Picasa, Netflix, Facebook, YouTube, Twitter, stb.).

Amire pedig még pluszban szükséged van, azokat a Google Play Áruházból könnyedén beszerezheted.

Nagy teljesítményű, 4 magos processzorral, 16 GB tárhellyel, és Android 7.1-es operációs rendszerrel.

Tulajdonságok:

- Operációs rendszer: Android 7.1

- Processzor típusa: Amlogic S905X 64bits Quad-Core Cortex-A53@1.5GHz
- Memória: 2 GB
- Flash: 16 GB
- 2.4GWIFI
- 100M LAN
- KODI 17.4

- Lejátszott videó formátumok : DIVD/DIVX/REAL8 / 9 / 10, RV, RM, RMVB, PMP, FLV, MP4, M4V, VOB, VP6, VP8 2160P @ 24fps

- Nézd a fotóidat nagy képernyőn: A készülék alkalmas JPG, PNG, BMP képek megjelenítésére 80 MP-es felbontásig

- Lejátssza a legtöbb hangfájlt, zenei formátumot (mp3, wma, aac, wav, ac30, stb...)

- Hálózati adapter: DC 5V/2A

- Dekóder:HD MPEG1/2/4,H.264, H.265 HEVC UHD, 4K HD, AVC/VC-1,RM/RMVB,Xvid/DivX3/4/5/6 ,RealVideo8/9/10

- USB portok: 4 nagy sebességű USB 2.0 U Disk, és USB HDD támogatással

- Kártyaolvasó: SD/SDHC/MMC kártyák

- Támogatott fájlrendszerek: FAT16/FAT32/NTFS

- Támogatott feliratfájlok:SRT/SMI/SUB/SSA/IDX+USB

- HD video kimenet:SD/HD max.1920x1080 pixel

- Nyelvek: Magyar/English/French/German/Spanish/Italian/ és egyéb nyelvek

- LAN: Ethernet:10/100M standard RJ-45

- Wifi támogatás: beépített WiFi

- Egér és billentyűzet támogatás: USB egér és billentyűzet ráköthető, támogatja a vezeték nélküli egereket, billentyűzeteket is

- HDMI: HDMI

- AV csatlakozás: igen

- SPDIF/IEC958: koaxiális

- Támogatott film fájltípusok: Avi/Rm/Rmvb/Ts/Vob/Mkv/Mov/ISO/wmv/asf/flv/dat/mpg/mpeg

- Támogatott zenei fájltípusok: MP3/WMA/AAC/WAV/OGG/AC3/DDP/TrueHD/DTS/DTS/HD/FLAC/APE

- Támogatott kép fájltípusok: HD JPEG/BMP/GIF/PNG/TIFF

Szoftveres specifikációk:

- Hálózati funkciók: Skype, Picasa, Youtube, Flicker, Facebook, online filmnézés, és még számos alkalmazás

(#2049) Headbang válasza jocoka75 (#2048) üzenetére


Headbang
aktív tag

szia

25 ezret biztosan nem ér meg. Kínából kb. a feléért megkapod ezt a konfigot. Egyébként a hardveres felhozatala az S905x soc és a 2gb ram 16giga rom az megfelelő lenne.

[ Szerkesztve ]

(#2050) kenand válasza mgaben (#2043) üzenetére


kenand
Topikgazda

Fut valószínűleg, ismertebb típusokkal könnyebb, ha LibreElec CoreElec a cél, mivel ahhoz inkább van dtb fájl ami az egyes hardverelemeknek kellhet (Wifi,kijelző stb) 912-e SOC-ra is fejlesztgetik a Librere- Coreelecet, de még mindig tökéletesebb 905x-re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.