Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok! Rendeltem egy X96-ot, vámkezelés alatt áll...mennyi ideig tart a vámkezelés? Írtam kérelmet, hogy tekintsenek el a vámköltség és áfafizetéstől.
(megkérdeztem a rendelések topikban is de nem kaptam választ)

S23

(#1602) Necronom válasza alex devil (#1601) üzenetére


Necronom
senior tag

Sajna igazabol soha sem tudni..1-3 het, szerencses esetben par nap, de meg nem volt iyen tapasztalatom

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1603) kenand válasza alex devil (#1601) üzenetére


kenand
Topikgazda

Mostanában extrém megnyúlt. Nekem is már 3 hete húzódik.....márt múlt pénteken elküldték a NAV-nak a mentességet, de mégsem jött meg...

(#1604) alex devil válasza kenand (#1603) üzenetére


alex devil
senior tag

Nekem múlt csütörtökön. Hát akkor...türelem X96-ot terem.

S23

(#1605) alex devil


alex devil
senior tag

Megjött az X96 végre. :))
Telepíteni akartam a Fluid torrent klienst de azt írja nem kompatibilis az eszközömmel, mit ajánlanátok helyette?
A Kodival nem jó a lejátszás, az MX playerhez honnan tudok kodeket letölteni, melyik kell ehhez az eszözhöz?
:R

S23

(#1606) Necronom válasza alex devil (#1605) üzenetére


Necronom
senior tag

Mi az hogy nem jo a Flud?
Nekem az van fent ....gond nelkul felment..
Miert nem jo a Kodi? Mit csinal?
SPMC probaltad?
MX player felejtos, kockasodik es akad

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1607) Headbang válasza Necronom (#1606) üzenetére


Headbang
aktív tag

Nekem tökéletes az mx player pro :)
Persze a LE-s kodi azért jobb.

[ Szerkesztve ]

(#1608) alex devil válasza Necronom (#1606) üzenetére


alex devil
senior tag

A Kodi szaggat, de majd kipróbálom az SPMC-t bár az MX Player hibátlan. Flud a Play áruház szerint nem kompatibilis az eszközömmel.

S23

(#1609) Headbang válasza alex devil (#1608) üzenetére


Headbang
aktív tag

Szedd le az apk-t egy megbízhatóbb oldalról pl: apkmirror. Úgy menni fog. Android tv-s play áruház van nekem is emiatt panaszkodik ,de ha manuálban letöltesz egy telefonos appot, már fel lehet telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1610) Necronom válasza Headbang (#1609) üzenetére


Necronom
senior tag

De neki is X96 van, siman es panasz nelkul kellene felmenjen a Flud a storebol...csak ezert nem ertettem
No meg a kornyezeti dolgok is erdekeltek volna hogy mi szaggat, honnan jatszva....stb stb
Naha nalam is jo az MX player..SD filmeknel :P De ha egyszer nem szol, meg codec pakk kell neki, nalam az mar eleve felejtos

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1611) Necronom


Necronom
senior tag

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1612) Headbang válasza Necronom (#1610) üzenetére


Headbang
aktív tag

Viszi az a hitványabb 3-5gb-os 1080p-s filmeket is. :)
Nekem sosem panaszkodott kodec hiányra. Lehet beépített volt abban az apk-ban amit leszedtem.
Más:
Libreeleces Kodi alapból kadenciahelyesen jatszik le vagy be kell állítani? (Nem mintha problémám lenne a jelenlegi lejátszással.) Amit az amlogicos topic ír az a menüpont a kadenciahelyes beállításra nálam nincs is expert módban se. Az csak android alapú kodira vonatkozhat? De android alatt meg ugye nem is lehetséges a kadenciahelyes lejászás na mindegy. Egyáltalán vannak lejátszási beállítások amiket érdemes átállítani alapértelmezettről?

(#1613) kenand válasza alex devil (#1604) üzenetére


kenand
Topikgazda

Egyik megjött, másik még a VÁM mizériát sem érte el...

(#1614) alex devil válasza Necronom (#1610) üzenetére


alex devil
senior tag

Külső HDD-ről megy a lejátszás amikor szaggat a Kodi (1080p).
Az elég érdekes, hogy nálam nem telepíthető a Flud nálad meg igen. Egyébként elég sok dolognál ez a helyzet, hogy nem kompatibilis az eszköz ezzel a verzióval. :F

[ Szerkesztve ]

S23

(#1615) Necronom válasza alex devil (#1614) üzenetére


Necronom
senior tag

De ugye ezen neked 6os Android van?
Kiprobaltad az SPMC?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1616) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Nagyon amatőr, buta kérdés:

Nincs TV előfizetésem, nem nézem.

DE ha átjönnek az anyósék 2 havonta, ők néznék. A TV beépített tuneres, de a szobaantenna elég kockásan hozza be az alapcsatornákat, kb. nézhetetlen.

Van valami App, alkalmi MyTV vagy bármi, amivel előfizetés nélkül lehetne pár napig TV-t nézni?

Bocs és kösz!

(#1617) alex devil válasza Necronom (#1615) üzenetére


alex devil
senior tag

Android 6.0.1.
Hétvégén letesztelem az SPMC-t. Fluddal milyen gyorsan jönnek a letöltések?

S23

(#1618) kenand válasza kaposznyak (#1616) üzenetére


kenand
Topikgazda

MindigTV-n lehet nézi az alapcsatonákat

(#1619) cocka válasza kenand (#1618) üzenetére


cocka
veterán

MyTV-n is. :)

(#1620) kenand válasza cocka (#1619) üzenetére


kenand
Topikgazda

Köszönöm, azt még nem próbáltam. (nekem TarrTV van azon megy 20, de előfizetés kell)

[ Szerkesztve ]

(#1621) Mate


Mate
nagyúr

Van köztetek olyan, aki használ Nvidia Shield TV-t?

(#1622) kaposznyak válasza kenand (#1618) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

RTL, TV2 nekem nem látszik benne...

(#1623) kenand válasza kaposznyak (#1622) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajnos nem , de a myTV meg regisztrációt kér...

(#1624) cocka válasza kenand (#1623) üzenetére


cocka
veterán

Tőlem ugyan nem. Csak feltelepítettem és valami start csomag automatikusan elérhető, még írja is, hogy regisztráció nélkül is nézhető.

(#1625) kenand válasza cocka (#1624) üzenetére


kenand
Topikgazda

Android vagy Libreelec alatt próbálod?

(#1626) gabka86


gabka86
csendes tag

Tv boxhoz ti milyen távirányító alkalmazást használtok? Még nem szereztem be valami baráti légegér-billentyűzet kombót aztán valami helyettesítő appot keresek. Valamit már néztem de az nem látta a boxot.

(#1627) cocka válasza kenand (#1625) üzenetére


cocka
veterán

Android természetesen. LibreELEC mióta támogatja a MyTV-t?

(#1628) kaposznyak válasza cocka (#1624) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Nekem is kér regisztrációt a MyTV.

(#1629) kenand válasza cocka (#1627) üzenetére


kenand
Topikgazda

LibreElec leia (8.9.3) már támogat van HBO GO, Telenor Mytv, MindigTV plugin is.
Telepíteni kell + SSH-n kiadni ezt a parancsot:

curl -Ls http://nmacleod.com/public/libreelec/getwidevine.sh | bash

[ Szerkesztve ]

(#1630) kenand


kenand
Topikgazda

Bocs a MovieShark repro-t is telepíteni kell...

(#1631) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Nem tudom melyik topikba írjam kérdésemet. Hátha itt tudtok segíteni.

Cégben PHILIPS 50PUH6400/88 típusú TV-t használunk bizonyos belső céges weboldal megjelenítésére. Az a gond, hogy a TV böngészője nem akarja az oldalt megnyitni. A TV IP címe, Netmask, GW, DNS jól be vannak állítva.
- Ha https://stb címmel megyek, akkor a böngésző homokórázik, timeout-ol.
- ha direkt beírom a 443-as port számot https:443//stb formában, akkor akkor azonnal visszadobja a hibát a böngésző.
Error, page cannot be loaded, vagy ilyesmit ír ki.

Az érdekes viszont az, ha ugyanazon a fizikai porton és IP címen laptop-ról megyek Firefox-szal, az működik. tehát a megfelelő portok a tűzfalakon nyitva vannak.

TV-n vagy Android felületen hogyan lehet ezt troubleshoot-olni?
Esetleg a TV-n valami parancssoros felületet meg lehet nyitni?

Kösz

(#1632) krealon válasza batagy (#1631) üzenetére


krealon
veterán

"Cégben PHILIPS 50PUH6400/88 típusú TV-t használunk bizonyos belső céges weboldal megjelenítésére. Az a gond, hogy a TV böngészője nem akarja az oldalt megnyitni."

A gyarto szerint Android 5.1 van rajta.
Probald meg a Play aruhazbol telepiteni a Chrome bongeszot.

(#1633) bfodor


bfodor
újonc

Karácsonyi ajándékomon egy MXQ-4K tipusú tv-boxon a Youtube lejátszásoknál a kép baldalán folyamatosan jelenvannak a letöltés adatai. Ez nagyon zavarja a tv. élvezetét és nem tudom, hogy lehetne onnan kiiktatni. minden segitséget köszönök, teljesen laikusnak kérem a magyarázó leirást. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1634) batagy válasza krealon (#1632) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Köszönöm az ötletet a Chrome-mal!
Hihetetlen, de néha az ilyen trivialitásokra nem gondol az ember.

A Chrome installálva volt a TV-n, de mivel nem vagyok gyakorlott Android használó, eszembe se jutott.
Azt elindítva megoldódott a probléma!

Amúgy ez a verzió található a TV-n:
Chrome 55.0.2883.91
Android 5.1.1

A hiba oka 'net::err_cert_authority_invalid (your connection is not private) ' volt, a TV Android nem ismeri a céges weboldal HTTPS hitelesítő kulcsát. A beépített böngésző ezt nem tudta lekezelni, de a Chrome-ban kézzel rá lehet kattintani, hogy Proceed to host (unsafe), akkor már megy.

Mégegyszer köszönet. :R

[ Szerkesztve ]

(#1635) FBS válasza alex devil (#1605) üzenetére


FBS
csendes tag

Szert tettem a hónapban szintén egy Android 6-os X96-ra.

Szintén a Kodi nem képes lejátszani akadozás nélkül semmilyen mkv videót. A hang tökéletesen megy a filmek alatt, a kép akadozik. UPNP-n belső hálózatról menne a lejátszás. (Pendrive-ról is szaggatnak a filmek a Kodival) Telepítettem a Plex klienst, azon keresztül tökéletesen működik a lejátszás UPNP-n keresztül.

Libreelec alatt tökéletes a lejátszás!

Az androiddal lenne gond?

(#1636) kenand válasza FBS (#1635) üzenetére


kenand
Topikgazda

6 os Andxroiddal nem szokott gond lenni. Próbáld meg másik pendrive-val. Libreelec amúgy is sokkal jobb én azt használnám nem az Androidot. (több amlogic boxom van x96 is mindegyiken Libreelec megy, nincs gondom)

(#1637) Necronom válasza FBS (#1635) üzenetére


Necronom
senior tag

Esetleg ha szukseg van az Androidra, akkor az SPMC megoldast jelenthet a Kodi helyett
Egyebkent meg igen, LE es filmezes :)

Nalam 4 honapja teszi a dolgat az X96, Kodival hasznalom, akadas es problemamentesen
De talan 100-bol 1 vagy nagyon max 2 video volt, ami megroccent egyszer egyszer
Ugyanezt megnezve pc-n, pont ugyanott roccent meg
Erdekes, hogy ezek 720p videoknal jonnek elo, 1080p es SD-nel meg semmit sem tapasztaltam, tokre mindegy, hogy MKV vagy akarmi
Orulok, hogy sikerult a Kodit aranylag mar jol beloni, tetszik minden amit tud - de ehhez is ido kelett nekem

Varom mar hogy megjojjon a jatekvezerlom, szivesen hasznalom a boxot jatekra is, az autosokat meg maceras egerrel meg billentyuvel jatszani :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1638) pajszer91 válasza kenand (#1584) üzenetére


pajszer91
tag

Köszi a segítséget, végül Bangoodról rendeltem meg a boxot, 11-én amit 12-én postára is adtak nyomkövetéssel és ma már hozta is a postás. Az összefoglaló alapján azonnal befogtam egy 8GB-os microSD-t LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.3.1-t tettem rá, sikerült is elsőre, a leírtak alapján, mostmár van hang a 4k filmek alatt :D
Kiegészítőket érdemes telepíteni, illetve milyet? :D

(#1639) kenand válasza pajszer91 (#1638) üzenetére


kenand
Topikgazda

YouTube -ot, ha használod de egy hét óta a 6.0-AS alfat kell telepíteni zip ből. 905-ös topikba linkeltem. Ha mindig tv hbo go stb is kell az csak 8.90.3-tól megy. Lehet transmissiont akkor a box kezeli a letöltéseket Transmissionból Csicsoka verzióját érdemes mert ott a külső usb hdd moutolásakor vár és nem leyz hibaüzenet

[ Szerkesztve ]

(#1640) FBS válasza Necronom (#1637) üzenetére


FBS
csendes tag

Az SPMC-vel jól megy a lejátszás, köszi a tippet. Azt figyeltem meg, hogy ebben az alkalmazásban a Hardveres gyorsítások között van egy Amcodec opcio is. Kodi alatt ilyen nem szerepelt nálam, hiába is állítgattam a kodiban bármit, hatástalan volt.
Néhány egyéb alkalmazás pl Horizon Go miatt probálkozok a droiddal, az X96 távirányítója kapásból nem szereti. :(

(#1641) Necronom válasza FBS (#1640) üzenetére


Necronom
senior tag

Pedig a Kodiban is be lehet kapcsolni a HW gyorsitast
De ha jo, az SPMC akkor kar tovabbmenni, hasznalni kell

Nalam HDMI CeC a tav, azaz a Tv tavja, az altalam hasznalt programokhoz teljesen megfelel
Digi Online, Youtube, Kodi - minden mashoz meg nalam ott a vezetek nelkuli bill+eger

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1642) McDoug6lak


McDoug6lak
tag

Üdv Urak!

Lehet nem a legjobb topikban teszem fel a kérdésem, de hirtelen ez jutott eszembe..
Szerintetek honnan tudnék a leghamarabb egy távkapcsit beszerezni egy Alfawise H96 Pro+ cuccoshoz?
A sima alapra gondolok, mert igaz rendeltem egy air mouse-t, de kb 3 hét mire ideér, és jo lenne addig is használnom a ketyerét:) (A gyári sajna szállítás közben megsérült)
[link]
Erről lenne szó.
Előre is megköszönöm a segítő szándékaitokat!

(#1643) tthom válasza McDoug6lak (#1642) üzenetére


tthom
senior tag

Ha csak alap dolgokra kell, kb bármilyen vezetéknélküli távirányítóval elboldogul..

Akár egy ilyennel is: [link]

Vagy rádugsz simán egy egeret. :)

(#1644) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
A héten megérkezett végre az X96 boxom, ehhez lenne két kérdésem.
Kodi alatt (Librelec) van lehetőség valamilyen android-app szerű youtube kliens használatára? Ami a letölthető YT addon van a Kodi-ban, az nekem nem igazán jön be, valami hasonlót szeretnék, mint a sima android app.
A másik problémám pedig, hogy nem sikerült összehoznom a fájlmegosztást. Az volt a koncepcióm, hogy a Box-ban levő MicroSD-t megosztom Sambával és ehhez majd PC-ről hozzáférek, de nem jön össze. Sem Androidon (kipróbáltam több samba szervert is, amit találtam play-en), sem LE alatt. Kábelen kapcsolódik a box is és a pc is egy UPC-féle connect box-ra (router és modem egyben). Vajon ez utóbbi lehet a szűk keresztmetszet vagy esetleg a PC-n is kellene valamit mókolnom (Win 10) ? A router-ben milyen beállítások kellenének a működéshez?

.

(#1645) kenand válasza 426os (#1644) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nincs más Youtube plug-in, d teljesen rendben van, csak ha music vidot is akarsz érdemes 6.0-as betat telepíteni. 8.90.3 tól van Youtube music plug-in is.
Samba működik, még a UPNP is.

(#1646) 426os


426os
őstag

Verziószámos részét nem értem a hsz-ednek, de lényegtelen igazából. Sikerült egész jól bekonfigolni a LibreElec-et egy pofás skin-el, igazából a Youtube-ot is kezdem megszokni. Ami zavar a klasszikus apphoz képest, hogy pl. a feliratkozásoknál csak egy listát látok és a videóhoz tartozó borítóképet csak akkor mutatja, ha rajta állok az adott videón (akkor is csak pár mp. múlva tölti be). Illetve a feltöltő sem látszik a listában, hogy melyik csatornához tartozik az adott videó, azt csak a címe alapján, illetve a később betöltődő kép alapján tudom belőni. Jobban szeretem, ha egyszerre egy oldalon látom bélyegképekként a videókat, mint a rendes YT appban.
Jelenleg egy régi 1GB-os sd kártyáról fut a LE (Sajnos a használni kívánt kártya meghalt, amíg megérkezik az új csak ez van). A kártya lassúsága okozhatja, hogy néha kicsit lassú a menükben való navigálás (pl kiírja, hogy "building menu" és hasonlók, ilyenkor pár mp várakozás van)? Bízom benne, hogy igen és majd egy gyors kártyával ez megoldódik.
Az SD kártyán hozhatok létre második partíciót, amin majd a filmeket tárolom? Ahogy látom egy kb 500mb-os partíciót hozott létre a telepítő, a maradék hely üresen maradt. Jó lenne, ha a kártya tartalmát, ahol a fájlokat tartom, meg tudnám osztani a hálózaton, pc-ről ide szeretnék felmásolni tartalmat.
Visszatérve a hálózathoz. Engedélyezve az SMB-t LE alatt, a Windows látja is Box-ot, illetve a libraryk tartalmát is. Viszont csak olvasni tudja. Megoldható, hogy a Windows kapjon írási jogot is, hogy tudjak felmásolni rá? Rendes hálózati meghajtóként nem lehet valahogy a behelyezett sd kártyát megosztani?
Köszönöm előre is a segítséget.

.

(#1647) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Üdv Urak!
Androidos médiaboxot szeretnék venni (mert a régi Mini-MX-em feladta) sorozatok/anime nézésére és 0-24 torrentre ami folyamatosan futna a háttérben,külső hdd-ről.
Ártól függetlenül HiMedia Q30 (2+8gb)vs MXQ PRO 4K- TV Okosító (Android 7.1+3+32 GB).
Torrentezéshez talán jobb a 3 gb ram?Esetleg S912?

[ Szerkesztve ]

(#1648) 426os válasza 426os (#1646) üzenetére


426os
őstag

A megosztás közben sikerült, a sebesség és a partícionálás kérdés még aktuális.

.

(#1649) kenand válasza 426os (#1646) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha root/libreelec felhasználóval mész rá a boxra samban akkor tudsz rá írni is.
SD helyett érdemesebb egy USB HDD-t kötni a boxhoz és arra tölteni-akár transmission pluginnal filmeket.
majd azt meg lehet osztani

Most 5.51 Youtube plugint tudsz alapból telepíteni (Bár lehet az is javított) egy hete 5.50 volt és azzal nem mentek a music videok a youzuben . Fejlesztés alatt álló 6.0-os pluginnal (zip-ből kell telepíteni) mennek a music videok is.

Gyorsabb SD kártyával gördülékenyebb a navigálás a menüben.

(#1647) Milka 78
Nem kell semmi extra a torrentezésre, ha LibreElec alatt torrentezel akkor egy 905x, 905w-s box 1GB RAM is elég (de lehet 2GBs is) X96 (905x) X96 mini (905w), Tnix mini (905w), vagy mecool (905x) jó választás

[ Szerkesztve ]

(#1650) 426os válasza kenand (#1649) üzenetére


426os
őstag

Köszönöm.
Ezt a Music videós dolgot nem értem, nem zenét hallgatni akarok YT-on, hanem videókat nézni, viszont a videók közötti böngészés módja szerintem körülményesebb, mint a droidos appban.
Egyelőre csak (egy nagyobb) sd kártya lesz benne.

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.