Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) N.Szil válasza kenand (#6997) üzenetére


N.Szil
tag

Köszönöm válaszod.

(#7002) kenand válasza N.Szil (#6998) üzenetére


kenand
Topikgazda

látszik ott van (optika)

(#7003) Luissimo válasza N.Szil (#6998) üzenetére


Luissimo
veterán

mármint ne az SPDIF-et keresd felírva,
ottvan a digital audio out -->az az SPDIF :D

(#7004) N.Szil


N.Szil
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszát. :R

(#7005) Necronom válasza biohardware (#7000) üzenetére


Necronom
senior tag

Ezt regebben (cca 10 evel ezelott) egy Asus o play (talan? :) ) oldottam meg
Penre fel lett masolva a kesz videoanyag, majd az Asus sajat lejatszoja siman jatszotta a kirakatban a videot az orokkevalosagig :)
Ma is lathatod a Westendben, a Caremo uzletenek a kirakataban :)

Szvsz ma ezt barmivel megteheted, amit kepet tud kuldeni arra a tv-re

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#7006) kenand válasza Necronom (#7005) üzenetére


kenand
Topikgazda

Egy Asus OIplay, 2 DW TV és egy Payon HD nekem is van a fiókban..

(#7007) Somatom válasza Necronom (#7005) üzenetére


Somatom
veterán

Én meg egy MK808 -cal, de ezt már írtam neki. De, ezek még rendes Androidot futtattak, nem ezt a kiherélt TV -s vackot, mint a mostaniak.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7008) Fall-N válasza N.Szil (#6998) üzenetére


Fall-N
veterán

Ott a Digital Audio Out azaz Toslink kimenet. Az az optikai kimenet. Ehhez jó a linkelt Ugreen transmitter. Viszont a füles jobb lenne ha tudna aptX LL-t, hogy ne késsen a hang.

(#7009) wjoe válasza N.Szil (#6998) üzenetére


wjoe
tag

A bal felső csatlakozó az optikai hangkimenet. (Digital audio out)
Bocs, de nem lapoztam...

[ Szerkesztve ]

(#7010) Gino20


Gino20
őstag

Sziasztok!

Androidra tudtok esetleg ajánlani egy jó torrent klienst? Jelenleg egy Beelink box-ot használok CE-vel, amin a Transmission miatt pl a telón elindított letöltés tökéletesen megy a boxon, de lehet cserélném egy Nvidia Shield-re és ezért lenne fontos, hogy ez a funkció továbbra is működik-e (NAS nélkül), a CEC miatt a box is kapcsol és a program is indul így a seed is?
:R

(#7011) blakey válasza Gino20 (#7010) üzenetére


blakey
titán

CE-t cserélnél Shieldre? Maximum a Dolby Vision előny, a skálázást a TV-d jól tudja, másban nem tud többet a Shield. De persze értem, mert én is sokmindent és sokfélét kipróbáltam, de maradtam CE-n, messze a legjobb médialejátszásra. Hogy milyen letöltésvezérlő lenne Android alá azt sajnos nem tudom, soha nem használtam droid alatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7012) Gino20 válasza blakey (#7011) üzenetére


Gino20
őstag

Alapvetően a DV miatt érdekelne a dolog, de skálázásra is azt olvastam, hogy nagyon jó, igaz jellemzően csak UHD tartalmaz nézek + valamennyi TV forrás, de ezt úgy sem tudom megjáratni a Shield-en keresztül :)
Igazából a DV iránti kíváncsiság hajt, mert akkor beszereznék olyan anyagokat meg shield Netflix-en is elérhetővé válna az adott tartalmakra.
A CE messze a legjobb alatt mire gondolsz?

Valaki más esetleg droid alá jól működő torrent klienst tud? :R

(#7013) blakey válasza Gino20 (#7012) üzenetére


blakey
titán

Nézd, értem, hogy hajt a kíváncsiság, ez teljesen rendben van, de ha a TV-d tud Dolby Vision-t akkor a Netflix is. A kisebb felbontást szépen felskálázza, de azt a TV-d is tudja és nem lesz akkora különbség mint amire számítasz. Jó a Shield de ahogy más eszköz esetében így itt is felsorolható néhány hiba. Szerintem a következő lesz az igazán jó. A CE médialejátszásra fejlesztve, a Shield inkább játékra de képes a jó minőségű lejátszásra is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7014) Gino20 válasza blakey (#7013) üzenetére


Gino20
őstag

De nem tud, mert Samsungot használok [link] :) így DV-vel még nyomokban sem találkoztam, igaz HDR10+t tud, az meg lehet hiányozna Shield esetén (mert a legtöbb tartalom amihez ,,hozzáférek" jellemzően HDR).
Közben keresgélek valami torrent kliens-t is, hogy Shield esetén is tudjak egyéb eszközről letöltést indítani, amit a box intéz, de egyenlőre nem találok jó megoldást (a legtöbb droid alapú torrent wifin keresztül működik, hisz gondolom az telóra/tab-ra lett fejlesztve, vagy nem látok ,,távoli" elérési módot)

[ Szerkesztve ]

(#7015) Somatom válasza Gino20 (#7014) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig vannak ilyenek. Sztem kérdezz rá az Android alkalmazások topikban. A Wifi az lehet Lan is (tudom, hogy ez most hülyén hangzik, de akkor is így van). Én nem torrentezek, letöltőklienst használok, de tudom, hogy vannak távirányítható torrentkliensek.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7016) blakey válasza Gino20 (#7014) üzenetére


blakey
titán

Akkor minek a Shield? DV-d sehogy sem lesz, mindent HDR10-ben fog kiadni. A CE számodra sokkal jobb, HDR10+ és a DV között minimális a különbség, sőt, van olyan anyag ahol semmi különbség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7017) Gino20 válasza blakey (#7016) üzenetére


Gino20
őstag

Ezen már Én is gondolkodtam :) , de arra a következtetésre jutottam, hogy ha az adott eszköz tudja, akkor a TV csak megjelenítő marad és működhet, mint ahogy a DTS is, amit a samu szintén nem támogat, de a hangkeltő igen, így természetesen meg is tudom szólaltani, de akkor lehet ez esetben mégsem így működik :F
Nem láttam még alaposabban DV-t, de a fórumokon olvasottak alapján az jött le, hogy általánosságban szebb képet produkál és ezért is csigázott fel a téma :)

Somatom: Köszönöm a tippet, már épp fogalmaztam a kérdésem a topikban, de úgy néz ki okafogyottá válik a téma.

(#7018) Beni2360 válasza Gino20 (#7014) üzenetére


Beni2360
félisten

Parancsoljál megy LAN-n is igaz van fizetős is de nincs 1000 Ft
Választható külső, belső HDD és még Hálózaton is tolja állítólag. Mivel meg lehet neki adni a NAS stb helyeket.
Most teszteljük és valaki a ZIDOO-n 6db HDD-vel használja.
A nem fizetőst lehet használni némi korlátokkal.
A ZIDOO-n 3x gyorsabban jön lefele mint a NAS-n.
És Samun nem fog megjelenni a DV minősége.
HDR10+ anyag pedig van jócskán.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7019) Gino20 válasza Beni2360 (#7018) üzenetére


Gino20
őstag

Köszi a tippet, igaz így okafogyottá vált (kicsit benéztem :) ), de elmentem könyvjelzők közé ha valamikor cserélném a TV-t DV képesre és ismét felmerülne a Shield.

(#7020) blakey válasza Gino20 (#7017) üzenetére


blakey
titán

Nem, ugyanúgy működik ahogy most is, soha nem lesz DV-d, sőt, a Samsungon lévő Netflix jobb minőségű mint az Androidos verzió. Semmilyen Dolby Vision nem lesz. A DTS is átalakítással szólal meg, tehát LPCM vagy AC3, attól függ mire van állítva vagy olyan eszközre van kötve ami dekódolja. A DV jobb mint a HDR10 de natívan és nem átalakítva. Tényleg semmi szükséged a DV-re. Ha igen akkor olyan TV-t kell venni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7021) Gino20 válasza blakey (#7020) üzenetére


Gino20
őstag

Igen a DTS-t a hangkeltőm dekódolja.
Ha egy bizonyos Sony TV lenne ismét egy novemberi áron, akkor remélhetőleg lesz DV képes TV-m :)
Köszi mindenkinek az infókat :R

(#7022) blakey válasza Gino20 (#7021) üzenetére


blakey
titán

Ha fontos a Dolby Vision akkor ne Sony, inkább LG, Panasonic, Philips amik hírtelen eszembe jutnak, azok teljes mértékben támogatják a DV-t, a Sony butított.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7023) Gino20 válasza blakey (#7022) üzenetére


Gino20
őstag

Hát ezt most szomorúan olvasom, mert LG az IPS panel miatt nem kellene (ugyan jó a betekintési szög, de szemből nézem, viszont gyenge a kontrasztja és a feketéje) Philips, Pana meg LCD vonalon sajnos visszalépés lenne számomra, így ezt meg a szemem nem tudná valószínűleg feldolgozni (tettem már próbát belépőbb kategóriás 75"-ra, de 3 napig bírtam), így maradna az idei kb Q70R-el azonos tudású Q80T, amivel csak méretben lennék előrébb és ezért gondoltam a Sony XH9000-es (trilumin kijelzős) sorozatra. Szóval TV ügyileg szarban vagyok, mert ~5m a nézési távolság, így nagyon jó lenne a 75-82", de persze ez nagyon szubjektív. OLED az ára miatt, főleg ekkora méretben meg szóba sem tud jönni :) .

(#7024) blakey válasza Gino20 (#7023) üzenetére


blakey
titán

Elsősorban OLED a jó választás HDR-hez. LG-ből van VA-paneles is, 50", 60', 70'-osak mind azok. Egy 70"-os LG szerintem jó lenne neked és van jó modell is. Egyébként inkább OLED, csak az ugye drágább de az élmény brutális LCD-hez képest.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7025) Beni2360 válasza blakey (#7024) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát Te beszéltél rá tavaly az OLEDRE
:C :C :C

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7026) Gino20 válasza blakey (#7024) üzenetére


Gino20
őstag

Természetesen tudom, hogy OLED lenne a nyerő, de 75"-ban sajnos igen csak milliók, meg kap bőven statikus tartalmat (pl online radio), így marad a jobb LCD. Azért ezekkel sem rossz a HDR ;]
Megnéztem árukeresőn milyen LG vannak 70"-ban (tényleg VA), de ezekkel sajnos nem lennék előrébb (belépő kategóriának tűnnek: pl natív 60Hz,....), de mind1 is, ez már TV topik :)

(#7027) sittes79


sittes79
addikt

Hi,

Vásároltam egy nvidia shield et, de sajnos jó pár App nem támogatott pl rtl most ami asszonynak kellene, ezért vissza küldöm pedig jó kis cucc.

Kérdésem mit ajánlanátok ami full playstore kompatibilis android rendszer fut. Főleg streaming menne rajta, netflix, hbo go, upc direct, rtl most.

Köszönöm

(#7028) blakey válasza sittes79 (#7027) üzenetére


blakey
titán

RTL Most megy Kodi alól és teljesen jó a kezelése, UPC Direct is megy ha apk-ból telepíted és légegeret használsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7029) sittes79 válasza blakey (#7028) üzenetére


sittes79
addikt

Uh ez új akkor ki próbálom mert jó kis cucc az nvidia de ez a android tv kieget.... :O

Upc direct megy azt próbáltam, rtl most meg hbo go ami gond :R

(#7030) blakey válasza sittes79 (#7029) üzenetére


blakey
titán

HBO GO van az áruházban, de az is megy Kodi alatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7031) Fuentes


Fuentes
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy tv okosítót vásárolni, főleg Youtube, Twitch, HBO GO futna rajta, és ha lehetséges, a Telenor MyTV appal tv nézés. Jó döntés most vásárolni egy Mi Box S-t, vagy megéri a plusz pénzt a Google Chromecast+Google TV a frissebb hardver miatt? Egyáltalán ezeken lehetséges a Telenor appon keresztül tv-t nézni?

(#7032) Somatom válasza Fuentes (#7031) üzenetére


Somatom
veterán

A MyTV sztem bármin fut. Van Kodis beépülője is, úgyhogy amin Kodi fut, azon MyTV is. Viszont Android TV -re nincs app, úgyhogy az Android TV -t futtató eszközökre fel kell hekkelni. Egyébként a Google TV box alatt nem olyan friss a vas.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7033) Fuentes válasza Somatom (#7032) üzenetére


Fuentes
csendes tag

[link] Eszerint van saját alkalmazás rá.
Szóval nem kell félnem a Mi Box S régebbi hardverétől? Nem tudom, ezek a vasak kb. mennyi idő után kezdenek belassulni.

(#7034) Somatom válasza Fuentes (#7033) üzenetére


Somatom
veterán

Bocs, akkor tévedtem, Android TV -n sem kell hekkelni. Nincs Android TV -s boxom. Síma, tabletes Androidot futtató boxon használtam. Meg, persze HDMI -s telón, tabon és persze Kodival.
A MI boxban egy Amlogic S905X SOC van. A Google kütyüjében ennek egy modernebb változata, az S905D3.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7035) Masooo


Masooo
aktív tag

Sziasztok

Adott egy monitor, ami alapból fel van szerelve 2 hangfallal. Van benne hdmi bemenet is.

Arra gondoltam, hogy ezt a monitort felhasználva, vennék egy x96 max + -ot. HDMI összeköttetést alkalmaznék és az x96 segítségével egyéb tartalmakon kívül wifivel futtatnám rajta a digionline-t.

Ez az elképzelés működne? A monitor meg tudná jeleníteni a képet és a hangot is? Szerintem igen, de azért gondoltam megkérdezném.

Valamint esetleg ha másik boxot ajánlanátok, akkor azt is örömmel venném, ha megfelelőbb a feladatra mint ez. Pl antennás és távolabbról is jobb a wifi vételi lehetőség vagy ilyesmi.

Köszönöm és kellemes ünnepeket mindenkinek.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#7036) kenand válasza Masooo (#7035) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szokvány monitorban nem szokott lenni DAC+ erősítő. DE ha nincs a HDMI kép mellett a boxból valamilyen erősítőn keresztül mehet a hang a dobozokba..

(#7037) Masooo válasza kenand (#7036) üzenetére


Masooo
aktív tag

Köszönöm szépen!

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#7038) Zolio3


Zolio3
senior tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Egyik haveromnak vettünk egy tv okosítót (Allwinner X96q, 16/2 GB rom/RAM). Nálam itthon szerver, nála csak lejátszani kell a szerverről. Egy tv okosító tűnt a legpraktikusabb megoldásnak. A filmeket a szerveren Webdavon tölti, nincs vele gond, még a 4K filmet is lenyomja (igaz, itt a 100 mbps csatlakozója már picit szaggat hdmaster hangon). Azaz csak elméletileg HD master hang. Az erősítő dekódere mindvégig PCM állásban marad, tehát annak ellenére, hogy ac3, dts, vagy egyéb hang szól, ez nem megy át. A készülék system beállításokban átállítjuk a hangot pass thrue-ra, ilyenkor kodeknsk a HDMI-t választja (ez oké, mert spdif egyébként sincs rajta), a Kodi hang menüjében az advanced fülön szintén pass trhogh bekapcsolva, benyomra az ac3, és dts hangra is (a thrue hd-t nem látja, pedig az erősítő, és a tv is tudná). A videó elindul de hang nincs pass trough-n, csak ha azt kikapcsolom (úgy viszont csak sztereó). Lehet ezen a vacak készüléken még állítani valamit, vagy valami normálisabb kell, amivel gond nélkül megy a pass trhogh? A készülék egyébként is cserés lesz, mert a Kodin 1 óra, és pár óra között egyszer csak elmegy a hang, ezt a jobb felső sarokban az óra alatt egy piros áthútott hangszóróval jelzi. Más playeren van hang, de csak szoftveres, a Kodi t állandóan reinstallálni kell, újra beállítani, és ismét megy egy darabig. Milyen technikát javasoltok, ahhoz, hogy egy helyen van egy szerver (FTP, és Webdav fut 1/1 gbps net), van a haveromnál egy 4K nanocell LG tv, egy 7.2-es denon erősítő, 300 mbps letöltési net, upload nem tudom mennyi), és a hangtovábbítás az erölködő felé menjen. FX playerrel is próbáltam, nincs pass trough. Szerintem a készülék nem tudja, nem Kodi problémának tűnik, de nem tudom. Köszönöm a segítséget!

(#7039) Necronom válasza Zolio3 (#7038) üzenetére


Necronom
senior tag

Szia,

Sajna nem lesz rajta hang...Sehogyan sem
A bibi az, hogy nagyon keveseket erdekel a tobbcsatornas hang ebben a topikban, igy ezzel nem is igazan foglalkozik senki sem
Egyelore jomagam 3db boxot tudok, ami kepes normalisan a hangot kezelni (bizonyara van tobb is, de nalam ezek voltak/vannak)

1., X96 - meg az eredeti, de regi mar, nem nagyon kaphato (S905x Soc, 2GB memo, 16GB tarhely, 6.0 Android - ez fontos!)
Akkoriban ez volt az egyetlen tipus amiben Android alatt es Kodival a passtrough normalisan mukodott, lenyegeben barmit kepes volt megszolaltatni, amit az erosito tudott

2., X96 Max - Ez egy mai box, (S905x3 SoC) Droid alatt sajna nem mukszik rajta normalis passtrough mod, viszont CoreElec alatt teljesen hibatlan a sokcsatornas hang

3., X96 Air - Ugyanaz mint fentebbi box, viszont ez megint kepes droid alatt barmire, mukodik jol a passtrough, nincsen vele gond, akinek megfelelt eddig is az Android alatti filmnezes, annak jo lesz
Termesztesen CE alatt is tokeletesen mukodik a sokcsatornas hang

En magam is egy Denon X1500H-val hasznalom, ami 7.2-ot enged meg, azaz akar Atmost is meg tud szolaltatni

A tobbiek meg majd irjak a sajat tapasztalatokat, nekem ennyim van!
BUEK! :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#7040) kenand válasza Necronom (#7039) üzenetére


kenand
Topikgazda

CoreElec alatt megy rendesen a passthrough a többi amlogicos boxon is, több is van nekem, nincs velük gond HD hangokig, Atmost nem próbáltam olyan erősítőm nincs.

(#7041) Zolio3 válasza Necronom (#7039) üzenetére


Zolio3
senior tag

A 96 Air-t azt valószínűsítettem, mivel ha jó látom, akkor optikai kimenet is van rajta. Azokon (tapasztalatok szerint) nem volt gond. A haver gépe is egy Denon x1500h. Így ez a vélemény hasznos, mert a cucc megegyezik. Hardveresen viszont nincs nagy különbség. A 96 Air neked optikai, vagy HDMI csatlakozón keresztül adja a hangot? Anno én kérdeztem ezt, hogy milyet ajánlotok. Igaz, akkor nem kérdeztem a pass trought, de annyira alap, hogy nem is gondoltam rá, hogy külön meg kell beszélni. A szerver, és az interneten (külső hálózatról átmenő) tv nézés volt kérdezve, a Kodit mondtátok, hogy az úgyis erre van kihegyezve, ez egyébként ment is. Idáig. Most eltűnik a hang, és lehet újra tenni. De FX Player sem tudta a pass trought, és bár az mx Player nem játszik hálózatról, es file explorerrel meg lehetett találni a műsort, és onnan pedig már vitte az mx is. A Kodi viszont könnyebben vitte, gyakorlatilag nem akadt.

(#7042) kenand válasza Zolio3 (#7041) üzenetére


kenand
Topikgazda

Kell rá egy CoreElec, azzal nem lesz gond. Több TV boxon haználom, több erősítővel, HDMI-n és optikán is

(#7043) Necronom válasza kenand (#7040) üzenetére


Necronom
senior tag

Igen, igen!
Bar van elet az 5.1-en is tul, ha mar HDMI lett a vilagon, de ebbe mar joval tobb box elhal sajna
5.1-ig akar optikan kihajtva a CE-vel ahogy irtad is, ugy akkor nincs bibi az amlogiccal
Ugye a kerdezonek nem az van, igy arra en nem tudom, hogy letezik-e CE vagy valami

Tobbszor is irtam mar, hogy aki csak es kizarolag magyar szinkronos filmet szeretne nezni, az 5.1-tol meg jo ideig tobbet nem varhat, a magyar studiok ennyit tudnak - hogy miert csak ennyit azt meg ok tudjak :)
(kizartnak tartom hogy a vas miatt, inkabb nem akarnak, vagy nincs hozza tehetseg)
Tehat ide jo az optikai kimenet is, es vannak szinten amlogicos boxok, amik akar Android alatt is kepesek erre

Viszont a HD hangoknal picit mas szitu
Zolio3:

Termesztesen HDMI kimeneten, hiszen az optika csak 5.1-ig (6.1-ig) enged es nincsen HD hang
Ez a Dolby Digital 5.1, DTS es a DTS:Neo (ami akar 6.1 is lehet, de ez igazbol csak szemfenyvesztes)

HD hang es/vagy tobb csatorna csak HDMI kimeneten van
Itt sajna CE alatt is elverzik nehany box....pl a Mecool KM1, de meg a KM3 is....tobb nalam nem fordult meg, igy sajna nem tudok tobb peldat felhozni

Tehat akkor osszekotni ugy erdemes, hogy:
box hdmi out -->erosito hdmi in-->erosito hdmi out (arc)-->tv hdmi in
igy viszont mar mukodni fog a CEC funkcio is az Air-on, azaz egyetlen taviranyotval tudod bekapcsolni a cuccaid, iranyitani a Kodit vagy barmit amit akarsz Kodi vagy SPMC vagy MrMC meg ami szimpi es az erolkodo hangerejet is.

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#7044) kenand válasza Necronom (#7043) üzenetére


kenand
Topikgazda

Én 905/905x és 912-esen próbáltam HD hangot és ment. Direkt vettem le HD hangos 1080ps releaseket az Onlyo TX-NR 1007-hez
DD+ is megy, ha optika van csak akkor azt át kell kódolni kodival DD-be. (optikán a DD+ már nem megy)

[ Szerkesztve ]

(#7045) Necronom válasza kenand (#7044) üzenetére


Necronom
senior tag

Node a TX-NR1007 az 9.2-es
Miert csak 5.1-en hallgatod? :) Nincs tobb hangfal esetleg?

szerk:
Nekem a Mecoolt nem sikerult erre ravenni, pedig annak idejen meg a dual bootosat is megcsinaltam
Se droid alatt se CE alatt nem szolt rendesen

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#7046) kenand válasza Necronom (#7045) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ott 7.2 van rajta, de olyan anyag nincs amiben menne a 9.2

(#7047) Zolio3 válasza Necronom (#7043) üzenetére


Zolio3
senior tag

Természetesen minden az erősítőre van téve, az erősítő monitor állásába van kötve a tv, abból jön az ARC. A 7.x hangok már csak HDMI-n mennek. A lakása nem igazán adott az optimális házimozizáshoz, így a hátsó, és oldal sugárzók helyzete nem s legoptimálosabb. Éppen ezért nem oldalsugárzóként lett beállítva két hangszóró, hanem a front sugárzókra felső hsngszórónak. Olyan hangzás még gyakorlatilag szinte nincs is, az 5.1 is elég lenne. Ennek ellenére a nem jött át a hang. Valamilyen más rendszert javasolsz rá, vagy más készüléket? Ha az Air ki tudná hozni az 5.1, vagy többet rendesen pass thrue-val, az már elég lenne. Melyik opció lenne javalt?

(#7048) Necronom válasza Zolio3 (#7047) üzenetére


Necronom
senior tag

Az Air is jo meg a Max is, mindkettobol a 4/64 az ajanlott
5 perc alatt fel lehet pakolni egy CoreElec es megoldodnak a hangbeli problemak
Ha mindenkepp ragaszkodtok az Androidhoz akkor csak az Air
Ha filmnezes a fo szempont akkor en nem ragaszkodnek a droidhoz es egyertelmuen a HDMI kimenetet hasznaljatok a boxnak es egyenesen az erositobe dugni!
Ez azert fontos, mert ha a TV-be megy a box, akkor a passthrough mar nem 100%, hiszen hiaba jossz a TV-bol az (ARC) vissza az erositobe, a TV-nek is meg kell mondani, hogy passthrough modban eressze at a hangot es az nem mindig 100as, bele fog szolni a TV dekododere is

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#7049) kenand válasza Necronom (#7048) üzenetére


kenand
Topikgazda

Így van. ARC csak arra való, hogy a tv hangját küld vissza az erősítőbe külön kábel-pl.optika- nélkül. Meg az optoka pl a Netflix DD+ hangját nem is viszi át, max átalakítás urán a TV szoftvere m g nem tudja, vagy marad a Netflix sztereóban. HDMI ARC-on mehet a DD+

(#7050) Necronom válasza kenand (#7049) üzenetére


Necronom
senior tag

Bizony!
Sajna sokan esenek abba a csapdaba, hogy a TV(ARC) ugyanaz mint a box HDMI kimenete
Azert szoktak a TV-be dugni a boxot, hogy ne kelljen erositot kapcsolni, gondolom este, amikor az mar nem fontos
Csak sajna ez igy nem megoldas
Vannak olyan erositok - sajna a Denon X1500H nem az -, amik kepesek bekapcsolas nelkul tovabbkuldeni a hangot a TV-re igy ott hallgathatod az esti elalvos musorodat
De ezeket sajna nem a belepo szintu erositoknel kell keresni...
De ezt akar egy HDMI switch is meg tudja oldani...

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.