Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) cocka válasza Necronom (#1100) üzenetére


cocka
veterán

Hát ahhoz vagy jó közel kell lennie egymáshoz a két PC/laptopnak vagy jó hosszú kábeleknek kell lennie a PC-k meg a hubok közt. :D

Amugy elkeszultem egy igencsak atfogo teszttel

Engem momentán jelen pillanatban jobban érdekel az, hogy hogy lehet ezt a rebegős lejátszást megszüntetni. Mert ez így nagyon természetellenesnek tűnik. Persze akinek nincs viszonyítási alapja, annak bizonyára jó a rebegős, darabos lejátszás is. :D

(#1102) Necronom válasza cocka (#1101) üzenetére


Necronom
senior tag

Kar, hogy nem tudom megmutatni, hogy nalam nem rebegos :)
4 eszkozon teszteltem amugy, szamgep, tablet, telo es a box

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1103) benakkr


benakkr
csendes tag

Sziasztok! Én is teljesen szűz vagyok a témában. Sőt, igazából félif off is, mert már megvan a tv box, hozta a Jézuska. :))
X96 Mini Tv box 2GB RAM + 16 GB ROM. Egyenlőre össze dugtam a géppel, de még google fiókkal sem jelentkeztem be. Két dologra szeretném használni:
- IOS telefonomról vetíteném ki a képeket, videókat (8plus)
- Windowsos gépem vinyóján levő filmeket szeretném lejátszani.

Telekomos internetünk van, ott van egy hálózat, amire vezetékkel van rákötve a gép is, és a tv box is. A telefon nyilván wifin keresztül csatlakozik a hálózathoz.

Milyen programot kell letölteni a boxra, telóra, asztali gépre, mit kell beállítani, hogy mindez működjön?

a tv full HD, de általában .mkv filmeket nézek, HD felbontásban. Egy két órás film 1 GB.

Mint látjátok nem értek egyáltalán az androidhoz sem, és előre is köszönöm a segítséget és a türelmet! :C

(#1104) cocka válasza Necronom (#1102) üzenetére


cocka
veterán

Arról regélhetnél, hogy milyen DLNA progi fut a gépeden, ami kiszolgálja a boxot. Csak, hogy képben legyek a hardvereket meg a szoftvereket illetően.

Mert Mezzmoban tudtommal nincs Amlogic boxos profil és hogy őszinte legyek nem is tudom, hogy létezik-e ilyen vagy hogy kreálható-e és ha igen, akkor milyen szempontrendszer alapján.

(#1105) Necronom válasza cocka (#1104) üzenetére


Necronom
senior tag

Semmi sem fut a pc-n
Alap W10 csak, a DLNA megosztas egyszeruen annyi, hogy a Videok mappaban vannak a filmek, a Zene mappaban a zenek, a Kepek mappaban meg a kepek :)
Se file, se SMB megosztas nicsen rajta

A boxon meg a fileokhoz azt a lejatszot rendelem hozza amit akarok
Viszont a tesztet igy is vegeztem, meg a boxra dugott USB wincsirol is

es igen, kozel vannak egymashoz, nalam nem a tavolsag miatt kellett a box, hanem, hogy legyen egy Androidos eszkozom a TV-re dugva es kivalthassam vele az amugy sem kello PC-t

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1106) Necronom válasza benakkr (#1103) üzenetére


Necronom
senior tag

Nem tuddom hogy a mini menuje pont ugyanolyan mint az X96 simanak, de konnyuszerrel megoldhato
Bar oszinten szolva az AirPlay finoman fogalmazva sem lesz az igazi, meg FullHD-ben sem
Igazabol ezt a telefonos dolgokat csak akkor hasznalnam, ha magan a telefonon van olyan tartalom, amit nezni kell, onnantol mar felesleges, ha netes tartalmakat neznel, mert arra ott a box

Geprol kb csomofelekeppen meg tudod oldalni a lejatszast
Csinalsz egy halozatos megosztast es SMB-n keresztul nezed, vagy fentebb is irtam, hogyan megy nalam a DLNA

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1107) kenand válasza cocka (#1094) üzenetére


kenand
Topikgazda

Lehet érzékenyebb a szemed, mert nem látok semmi gondot a box(ok)nál, WD playernél sem.
Nekem is vannak BD lejátszóim is, BD lemezeket nézek is vele...

[ Szerkesztve ]

(#1108) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Ma megjott a beelink gt1 ultimate :D
Nagyon nem volt idom nyomkodni, csak par appot dobtamra, eddig egesz jonak tunik. :)

(#1109) cocka válasza Necronom (#1105) üzenetére


cocka
veterán

Alap W10 csak, a DLNA megosztas egyszeruen annyi, hogy a Videok mappaban vannak a filmek, a Zene mappaban a zenek, a Kepek mappaban meg a kepek

Én 8.1-et használok, alapból itt is része volt a windóz média playernek, aztán szépen a szolgáltatásoknál kikapcsoltam, mert idegesített, hogy ha kell ha nem, mindig fut és mindenütt ott volt, bármilyen DLNA képes eszközön is. Kutya nem kérte.

se SMB megosztas nicsen rajta

Ez gyakorlatilag egy natúr windóz hálózati megosztás. (Server Message Block)

(#1110) Necronom válasza cocka (#1109) üzenetére


Necronom
senior tag

A W10ben tobbfele halozatot lehet letrehozni, csak azert irtam
Picit mas mint a 8.1

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1111) cocka válasza Necronom (#1110) üzenetére


cocka
veterán

Na mesélj, hányat. :) Sorold fel őket. SMB, NFS, webdav, ftp, mi van még?

(#1112) mexel válasza cocka (#1098) üzenetére


mexel
veterán

Az új verzió elvileg már rendszerszinten állítja az AFR-t. De a link amit adtam ott leírtam másik megoldást is, de szerintem az app is tudja ( az appot én nem teszteltem de azt mondják már jó) a másik megoldás amit írtam jól működik, a 23,976-ot is jól játsza le bármelyik lejátszó.

(#1113) Golyo69


Golyo69
senior tag

Sziasztok!

20-30 k között milyen Androidos lejátszó az ajánlott vagy esetleg van vmi BestBuy?

Leginkább Full HD de ha lehet 4K- ( HDR is ) mert lehet lassan váltok :)

HD Hangokat kezelje ( Atmos, DTS-X stb )!

Köszi!

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#1114) szemmelver válasza szemmelver (#1108) üzenetére


szemmelver
aktív tag

iptv adasoknal nem lehet allitani az fps-en? Olyan darabosnak erzem, nem folyamatos. Szamitogepen, telefonon jo. Itt nem.

(#1115) FBS


FBS
csendes tag

Sziasztok, igyekeztem átolvasni a témát a kérdés előtt. Nem találtam megerősítő választ.

Olvastam itt, hogy sok készülék alapbólt rootolt.

Az X96-os gép rootolt gyárilag? Horizon Go miatt érdekelne, ha minden igaz, nem hajlandó root-olt készülékeken működni.

Elsősorban Lan-on szeretnék 720-as videókat átjátszani tv-re, de később esetleg tv cserénél maradna a jelenlegi tv-hez, ahol jól jöhetne tv adások nézése végett..

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#1116) cocka válasza FBS (#1115) üzenetére


cocka
veterán

ha minden igaz, nem hajlandó root-olt készülékeken működni.

De igen! A TV GO nem megy!

(#1117) TOTAL LOKI válasza kenand (#1091) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

Köszönöm válaszod!

Még egy kérdésem lenne: ha későbbiekben 4K-s cuccokat is szeretnék nézni? Akkor érdemesebb erősebb boxban gondolkodni?
Mert akkor inkább egy erősebb gépbe gondolkodnék.

TL

(#1118) meander válasza cocka (#1094) üzenetére


meander
tag

mi az a BD lejátszó? Kezdő kérdés?! :D

(#1119) cocka válasza meander (#1118) üzenetére


cocka
veterán

Ezen most mi volt ilyen poénos?

(#1120) kenand válasza TOTAL LOKI (#1117) üzenetére


kenand
Topikgazda

905x tudja a 4K HDR-t 60Hz-n, 905w "csak" 30HZ-n. 912 is tudja 60HZn (azok drágábbak) de arra nem biztos hogy tökéletesen megy rajta (egyelőre?) a LibreElec. 905x/905w-re j a Libreelec. Libreelec jobb videó lejátszásra, mint az Android+ Kodi. Én ha a lejátszás esetleg Yutube a cél nem nagyon kell más, akkor egy 905w/905x-es box 1GB RAM-mal is elég. De lehet 2GBs is kicsit drágábban.

(#1121) TOTAL LOKI válasza kenand (#1120) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

250-es internet véleményed szerint elég lenne a komolyabb bitrátájú filmekhez?
Vagy érdemesebb gondolkodni azon, hogy a boxot és a számítógépet kábellel kötöm össze?

TL

(#1122) meander válasza cocka (#1119) üzenetére


meander
tag

ismered az érzést, amikor nagy hülyeséget kérdezel és zavarodban nevetsz. Na az. Te viszont ennyi energiával éppen válaszolhattál volna.

(#1123) kenand válasza TOTAL LOKI (#1121) üzenetére


kenand
Topikgazda

Én filmnézést nem bízom Wifire, 5Ghz-s jobb, de arra sem, inkább mindent bekábeleztem. (Hátsó melléképülethez vagy 60m UTP kábelt húztam 3 padláson keresztül :)
De egyébként a boxhoz nem nagyon kell a gép....Transmissiont is tud futtatni, azaz le is tölti amit kell és akár a hálón másig eszköznek is megosztja (akkor viszont kell a vezetékes NET a router és a box között)...

Ha nem megy a kábelezés akkor 5Ghzs-s router és oyln BOX javasolt, vagy esetleg a router és a box között PowerLan adapter

[ Szerkesztve ]

(#1124) haddent


haddent
addikt

sziasztok

van egy Sencor 9003 pro tv box, de nem valami erős és sok vele a baj. Van egy PS4 is itthon, de a PLEX csúnya és lassú rajta, a youtube nak futnia kell, hogy lehesenn castolni stb..

Szóval szeretnék egy másik tv boxot. Apple TV kilőve, mert nincs rá KODI.

Szóval akkor elvárások:

- stabil. Működjön. Legyen értelmes, legyen hozzá egy letisztult (nem kell 256 ezer gomb, elég néhány) távirányító
- legyen rajta GIGABITES lan (wifi nem érdekel, hogy van-e és milyen)
- 1080p60fps ne okozzon gondot, de jó lenne kicsit future-proof 4k60fps is
- Nem nyugtatom magam, ezek kijönnek egy OS -sel és onnantól a gyártó és a community is szarik rájuk életük végéig. Szóval most legyen rajta friss android, 8 -as vagy max 7 -es, hogy egy ideig felmenjen rá KODI, PLEX, EMBY stb..
- YouTube -ot tudjak castolni gépről, iphone-ról. Tehát lehessen "target" -ként / YouTube TV -ként regisztrálni. Ez nem tudom miért olyan kurva bonyolult ezen a szerencsétlen fos androidon, de a Sencoron sehol nem volt ilyen beállítási lehetőség. PC- én böngészőben meg simán van ilyen, hogy így regisztrálja a hálózaton, mint target

Röviden ennyi. Persze Android helyett bármikor szívesen jöhet LINUX box, csak a kiskínai tetvek ezt a gennyt szeretik, úgyhogy letettem a linuxról.

Ezt néztem ki: R-TV S10

Van ennél jobb, erősebb ,olcsóbb, jobban támogatott?

(#1125) kenand válasza haddent (#1124) üzenetére


kenand
Topikgazda

Amlogic s912 nem olyan rossz választás, bár a LibreElec (Linux alapú Kodi) még nem tökéletes rajta. (az jobb 905X-n, de ott nincs gigabytes LAN vagy csak +USB LAN adapterrel). Sima 905 jó ha megelégszel a 1080p-vel (mivel nincs HDR 4K). 7-es Android inkább problémás, jelenleg jobb a 6-os...
De pontos ajánlott 912-es típust kérdezz az Amlogic topikban (nekem 905, 905w és hamarosan 905w tapasztalatom van. és LibreElecet használok Android helyett)

(#1126) Kronk


Kronk
őstag

Nyaralóba, nyári szezonra keresek olyan boxot, amin Upc Horizon go, Hbo Go, és DigiOnline is biztosan működik, legyen rajta lan, wifivel nem szeretnék bohóckodni, másra nincsen szükség,

Köszönöm :)

http://totesz.myminicity.com/

(#1127) kenand válasza Kronk (#1126) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szerintem ezek mennek a mostani Amlogicos boxokon (T home appja problémás csak mert az nem megy rootolt eszközön). Xiaomitól tartózkodj azon nincs LAN

(#1128) Kronk válasza kenand (#1127) üzenetére


Kronk
őstag

Konkrét típusokat tudnál esetleg írni? :R

http://totesz.myminicity.com/

(#1129) JKiNG


JKiNG
tag

Sziasztok, esetleg valaki tudna infót adni arról, hogy a mecool kIII pro box képes (megfelelően)kezelni a digi dvb-c csatornáit, illetve megéri-e a felárat vagy inkább válasszak egy olcsóbb STB-t és használjam az appokat tv-zéshez inkább?

Filmnézés lenne még a főbb funkciója hálózaton keresztül (egyelőre FHD, de későbbiekre nézve majd lehet a 4K is feltétel lenne).
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#1130) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Üdv!

Vennék egy ilyen kis androidosat ocót :), elsősorban torrent és full hd média lejátszás tv re vinyórol. Volt már egy minix x 7esem, azzal az volt a gondom, hogy hiába kábelről ment, nem hozta azt a sebességet, amit a netem pedig engedett volna. Nézegettem az ilyen windows boxokat, de azok drágák, a raspberryvel meg sokat kell mókolni. Gyárival futtatnám, meg rá kodi. ahhoz sem értek mondjuk, de majd csak megtanulom. Javaslatokat szívesen elfogadok.

(#1131) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Lenne egy amatőr kérdésem, az se biztos, hogy jó topikba írom... Szóval adott egy 55 cm-es képátlójú hagyományos crt TV, amit sajnáltam kidobni/elkótyavetyélni, ezért inkább beüzemeltem az egyik szobában. Viszont abban a helyiségben nincs bekábelezve a tv adás. T-home IPTV-nk van, és emiatt nen szeretnék egy km utp kábelt kihúzni, és egy plusz set-top-boxot se akarok fizetni emiatt.
Arra gondoltam, hogy inkább vennék valami wifis tv okosító kütyüt, vagy bármit amin legalább a gyerek tud mesét nézni youtube-ról. TV adást meg legfeljebb TV-GO-n keresztül tudunk nézni rajta. Van ehhez valami kütyü? Tudtok ajánlani valamit? Előre is köszi.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1132) Necronom válasza Spec (#1131) üzenetére


Necronom
senior tag

Volt errol mar szo, regebben is kerestek effelet
De ezek a kis boxok alapvetoen HDMI kimenettel rendelkeznek
Amelyikne van analog kimenet az meg aranytalanul draga.....
Talan egy converterrel olcsobban meg lehetne uszni, ugy akkor akarmilyen box megfelelne, viszont minoseget nem szabad tole varni, bar szvsz egy analog tv-re pont jo
Ilyesmit kell keresgetni

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1133) kenand válasza Kronk (#1128) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha nem kell spdif x96 mini (905w) jó gép. (Ebayen még elérhető x96 (Amlogic 905x) még jobb, picit drágább, ott van spdif is. TV mögé applikálható, mivel van külön infra kivezetése mindkettőnek. (ha kell)

(#1130) frankdelgado

Amlogic box + Libreelec USB HDD jól futtatj a Transmssiont (sokkal jobb mint android alatt)
Ha kell az 1 GB-s net akkor régebbi 905-ös box, vagy 905w/905x + USB gigabit lan adapter
Amlogic topikban olvassgass

(#1131) Spec

Megoldható, de analóg kimenet gyenge minőségű+ TV Go hisztis biztosan nem rootolt box kell hozzá

[ Szerkesztve ]

(#1134) Spec válasza kenand (#1133) üzenetére


Spec
őstag

Köszi a választ! A gyenge minőség egyelőre nem szempont, ugyanis ahogy írtam egy hagyományos analóg crt TV-re kéne max PAL felbontásig, ezen nyilván amúgy se fogok Full HD-ban videózni. A rootolt készülék se szempont, én biztosan nem fogom kirootolni, max. akkor olyat kell választanom, ami gyárilag nem rootolt.

De tényleg nem valami poweruser dolog kell nekem, csak rádugom, és menjen, ennyi az össz követelmény. Ehhez keresek valami, olcsó/egyszerű megoldást. Tényleg csak az a szempont, hogy wi-fi-n keresztül képes legyen kommunikálni, mert nem akarok kábelezni, és ehhez a minőséghez a wi-fi is bőven elég sávszélesség, menjen rajta a youtube, és a TV-GO. Ennyi az össz igény. Ehhez tudtok valami költséghatékony/egyszer/megbízható megoldást ajánlani?

(#1132) Necronom: Köszi neked is! Hát igen, video bemenetre csak scart csatlakozó van a TV-n. Van rajta egy RCA is, de az csak audió kimenet, szóval marad a scart. A minőségromlás annyira nem izgat, mert amúgy is csak PAL felbontás kell ami manapság nem nagy kihívás semminek. Olyan box nincs elfogadható áron, aminek van legalább egy analóg, mondjuk RCA, vagy DSUB, vagy bármilyen kimenete is? Azt akkor már egy sima átalakító kábellel át lehet rakni scart-ra, és nem kell hozzá saját betápos converter egység.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1135) frankdelgado válasza kenand (#1133) üzenetére


frankdelgado
őstag

Köszönöm.

(#1136) kenand válasza Spec (#1134) üzenetére


kenand
Topikgazda

"Ami gyárilag nem rootolt." Na ez a gond nehéz utána járni....és sok rootolt gyárilag
Amlogic topikban kérdezz rá ki használ TV Go-t és megy...

HBO GO/Tarr TV biztosan jól megy az X96 mini (tegnap próbáltam), viszont mindkettő megy LAN-ról is (szerencsére), nem követel WiFi-t
HBO Go-hoz ajánlott egér, a gyári tv nem szerencsés...(bénán van megírva a HGO go)

[ Szerkesztve ]

(#1137) cocka válasza kenand (#1133) üzenetére


cocka
veterán

Ha kell az 1 GB-s net akkor régebbi 905-ös box, vagy 905w/905x + USB gigabit lan adapter

És mit érsz az 1 gigabites nettel, ha az USB portok csak 2-esek? Csak usb3-on megy át a gigabit.

(#1138) Guvasi


Guvasi
csendes tag

Sziasztok,

mi a legolcsóbb stick, amire tudok programot telepíteni? (android) Screen mirroring nem kell. Jól gondolom, hogy a screencast típusúakra, pl anycast nem lehet?

Esetleg amihez van valami távirányító is?

köszi szépen az ötleteket

[ Szerkesztve ]

(#1139) Kronk válasza kenand (#1133) üzenetére


Kronk
őstag

Ez akkor jó áron van, megvehetem?

2GB/16GB €41 kínából, számítani kell bármi plusz áfa, vám, akármire

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#1140) Necronom válasza Spec (#1134) üzenetére


Necronom
senior tag

A linkelt kis eszkozhoz csak egy scart kabel szukseges, aminek az egyik fele RCA
Azert linkeltem ezt, mert ennek van HDMI-rol hang es kep kimenete is, igy azok a boxok jok, amit Kenand is emlitett

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1141) frankdelgado válasza Kronk (#1139) üzenetére


frankdelgado
őstag

Sztem ne ebay ről vedd, én a banggood-on nézegettem eu raktàrbol 11.000 ft és arra nincs àfa. Nem eu tagàllambol rendelés esetén 22 euro- ig àfamentes. Javitsatok ki ha tévedek.

(#1142) mexel válasza frankdelgado (#1141) üzenetére


mexel
veterán

Tudnál linket adni az x96 banggood-hoz? Az jó ár lenne érte Eu-ból, rendelnék egyet. Nem találok csak kínai raktárasat.

[ Szerkesztve ]

(#1143) kenand válasza cocka (#1137) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia!

Nem egészen.... ugyan USB 3-asak a gigabites LAN adapterek és a teljes sebességet azon hozzák, de USB 2-es port is kiszolgálja nagy részt. Egy USB 2-esen a max. átviteli sebesség 37Mbyte/s körül van, ugyan a Gigabit 125 Mb/s lenne de ez is csak elméleti max. USB2-es sebesség bőven elég a 4K-s filmeknek is...
Sokan vettek már az amlogic topikban 905x/w boxchoz Gigabites adaptert és meg vannak elégedve...
Én nem használok 2 boxom gigbites, de nem kell, nem nézek 4K tartalmat (egyébként többnyire a 4K is elmegy a 100 megabites LAN-on)

(#1141) frankdelgado
37 Eur-ig általában nincs gond, van egy méltányossági szabály

(#1142) mexel

Szerintem csak mini van EU raktárban már..

[ Szerkesztve ]

(#1144) kenand válasza Kronk (#1139) üzenetére


kenand
Topikgazda

Méltányossággal ez még belefér

Egyébként utóbbi hónapban feljebb ballagott az ár (úgy 10 USD-vel)
Sőt Gearbest akcióban egyet 25USD-ért vettem EU raktárból (1GBs 16 USD volt de azt a rendelést törölték utólag :( )

[ Szerkesztve ]

(#1145) Kronk válasza kenand (#1144) üzenetére


Kronk
őstag

Ez és akkor ez euból jön

http://totesz.myminicity.com/

(#1146) kenand válasza Kronk (#1145) üzenetére


kenand
Topikgazda

Akkora árnál nincs posta költség sem (német Amazon) ha minden igaz...

(#1147) cocka válasza Kronk (#1139) üzenetére


cocka
veterán

A képen mi az a piros röhögő ördögfej? Nyílfarokkal? :DD

Azért azon kicsit elgondolkodtam, hogy vajon az a billentyűzet-egér kombó mennyire lehet kényelmes, mert szerintem semennyire, meg valószínűleg "távirányítónak" nehéz is.

[ Szerkesztve ]

(#1148) cocka


cocka
veterán

kenand:

Én nem használok 2 boxom gigbites, de nem kell, nem nézek 4K tartalmat (egyébként többnyire a 4K is elmegy a 100 megabites LAN-on)

Tudod van az a tesztcsomag itt a videokból, ott egy-kettő magasabb bitrátájú még pendrive-ról olvasva a Kodiban is akadozott. Holott az ominózus pendrive 210/75 megabájt/seces Transcend JetFlash 780.

De ezt betudom annak, hogy lehet hogy van a cucchoz egy 2 amperes adapter, de szvsz sokszor ez is kevés. Így nem biztos, hogy azt a 3 usb2-es portot kifogástalanul ki tudja szolgálni.

A következő teszt vezetékes nettel lesz Kodiból SMB-n keresztül lejátszva a PC-s tartalmakat. Gigabites port mindenütt van: PC-n, routeren, V12-n is. Kíváncsi leszek.

(#1149) kenand válasza cocka (#1148) üzenetére


kenand
Topikgazda

Biztosan van olyan tesztcsomag a mi megakasztja, általában 100 megabit elég fim nézéshez, picit segíthet a gigabites adapter ha kell. Az a baj hogy a 912-es box meg nem olyan jó LibreEleccel... (Sajnos a spórolás miatt a 905x/w-s boxokról lemaradt a gigabites LAN)
Lehet venni 3A-es 5V-os adaptereket is ha kell....

(#1150) Spec válasza Necronom (#1140) üzenetére


Spec
őstag

Igen értem, csak én nem erre gondoltam. Amit te linkeltél az egy külön kis konverter egység, külön betáppal.
Ehhez jönne még a TV Box szintén egy külön betáppal. Az kapásból két konnektor foglalás, meg két külön dobozka. Jó, persze ez nem oylan nagy probléma, csak ha lehet igyekeznék egy dobozkával megoldani a dolgot.

Én arra gondoltam, hogy TV Box van-e olyan, aminek saját magának közvetlenül van valamilyen analóg kimenete, pl. DSUB, vagy RCA, és akkor nem kell konverter egység, hanem elég csak egy átalakító kábel.

Persze, nyilván az lenne a jó ha direktben scart kimenete lenne, de olyan gondom a scart csatlakozó mérete miatt már végképp nincs. De azért egy analóg DSUB, vagy RCA kimenet, még elférhet egy ilyen kis boxon is, és akkor az ember megspórol egy dugaljat, meg ha árban nem vészes, akkor lehet hogy kis pénzt is.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.