Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Castell válasza csontika78 (#400) üzenetére


Castell
aktív tag

SCISHION V88 PRO eu raktárból jó választás lehet.

A kiszemelt célra tökéletesen megfelel, 1 gb ram is elég arra.

Mindenképp eu raktárról éri meg rendelni, a vám sok plusz ezresbe is fájhat és annyi pluszért már itthon is kapni boxot...

(#402) kenand válasza Castell (#401) üzenetére


kenand
Topikgazda

Figylej, hogy pro legyen (a sima Realtec chipes)
Itt találsz

LE alatt hisztis lehet a Youtube (most én is belefutottam ebbe)

(#403) Kobe


Kobe
veterán

nah, kicsit utána néztem, és volna pár kérdésem

elsődlegesen Mi Box-ra kérdezem, de ha az nem tudja, akkor melyik a sorban a következő befutó, amelyik tuti vétel, és rendelkezik az adott funkcióval ?

Szóval, ha adott egy 4TB-os külső vinyó (Lacie Porsche design), akkor
- azt állandó jelleggel (USB) a tv boxra kötve tudom hálózati meghajtóként használni és fileokat másolni rá, a többi gépről? (egyáltalán nem akarom mozgatni,mindig a boxra lenne kötve)
- letöltést tudok valamilyen alkalmazással közvetlenül erre idnítani ? Nyílván torrentet pl igen az androidos változattal
- ugyanezt valamilyen "távmegoldással" ? Pl telóról elindítom útközben, mit szedjen le mire hazaérek

Tetszik a mi box, de elég karcsú a csatlakozó, se USB3, se Ethernet.....van esetleg job vétel, ahsonlóan karbantartott, rendszeresen frissített szoftverrel ? (olyat nem akarok venni ami 1x kapott szoftvert aztán annyi)

(#404) kenand válasza Kobe (#403) üzenetére


kenand
Topikgazda

Bár drágább Himedainak vannak karbantartott, USB 3.0-as boxai...
pl Q5 pro

(#405) Kobe válasza kenand (#404) üzenetére


Kobe
veterán

Az ar helyett elsosorban az erdekelne, hogy pl mi box tudja e a funkcionalitast. Ha nem tudja, akkor johetne szoba masik tipus.

(#406) kenand válasza Kobe (#405) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szerintem a mi box erősen felejtős, mivel még LAN sincs rajta...

(#407) Bec válasza Castell (#401) üzenetére


Bec
tag

Figyelj oda mert a Scihion v88 van több változata is plus meg pro változat! A plus az RK3229 chip-es 2gb/8gb van a haveromnak és nyűglődik vele!

(#408) kenand válasza kenand (#402) üzenetére


kenand
Topikgazda

Personal api keyt kell generálni akkor nem tilt ki a youtube

(#409) Castell válasza Bec (#407) üzenetére


Castell
aktív tag

Nekem RK3229 verzió van (MX4). :D Tökéletesen meg vagyok vele elégedve. A dobozt hasít, igaz csak Kodira használom, de abszolút semmi gond nincs vele. Volt szerencsém s905-ös boxhoz is. Azok valóban jobbak -bár amire én használom, ott sebességbeli különbséget nem tapasztaltam a RK3229 és az S905 között, de az S905-ös "képe" szebb volt közelről nézve.

Viszont ha nincs kigyomlálva a rendszer, akkor lehet bármilyen cpu vagy bármennyi ram benne, a doboz hihetetlen módon meg tud akadni. Ezek elsősorban céleszközök, tehát szvsz kombinált pc tudást ne várjunk el tőle. Médialejátszásra, online fogyasztásra simán jó mindegyik. Böngészésre pl. már sztem felejtő.

És eldöntendő kérdés, hogy kinek kell a 2 GB ram, nem rossz ha van, de nekem épp nincs szükségem rá...

Arra mindenképpen jó, hogy felokosítsuk a tv-t. És inkább sima tv + androidos box mint egy smart tv... :D

(#410) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!!

Én is egy ilyen Android Tv Box vásárlásán gondolkodom. Amire nekem kéne az leginkább 720P, 1080P média lejátszás egy, a hálózatba kötött Asus routeren lévő DLNA szerverről továbbá , ha van rá mód az HBO GO tartalmak elérése az alkalmazással. A TV boxot kábelen szeretném a hálózatba kötni. Melyik az a kütyü ami a fenti feltételeket gond nélkül tudja teljesíteni?? :F Vagy egyáltalán létezik ilyen ? :F Mert olvasgattam olyanokat is, hogy pl a routerra dugott vinyóról nem nagyon akart lejátszani semmit hálózaton keresztül

Köszönöm a válaszokat :R :R

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#411) Bec válasza Ceko (#410) üzenetére


Bec
tag

Ceko : Én egy KM8 Pro-t használok,ez Amlogic S912-es. Semmi módosítás nincs rajta,minden app. gyári! A Kodi 17, hálózaton egy Zyxel NAS-ról,(Asus router-en keresztül) nézem a HD filmeket,akadás mentes szép kép és hangminőséggel.A hangot bluetooth modullal küldöm fülesre vagy erősítőre. A horizon go is megy szépen. A játékok is akadás mentesen gördülnek (a 8 mag teszi a dolgát). :)

(#412) kenand válasza Ceko (#410) üzenetére


kenand
Topikgazda

905/912-es boxok jók arra amit vársz. Mivel a HBO miatt Android alap kell válasz olyat amiben 2 GB RAM van. És inkább költs rá többet és vegyél A (Minix) vagy B (Tronsmart stb.) kategóriást (amiből nincs 100 féle klón és van hozzá angol support és biztosan rá való android ) . Ha nem kellene Android, jó lenne LibreElec (de azon nem megy a HBO GO) akkor a támogatás kevésbé lenne szempont. Android alatt használj KODI-t, Vidon.me-t (Tronsmarthoz adják a full változatot) az támogat minden lejátszást akár DLNA-ról, de ASUS rooter biztosan tud Samba-t is az meg még jobb.

(#413) Ceko válasza kenand (#412) üzenetére


Ceko
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat! Azt nem tudod véletlenül, hogy a 2 említett kütyüt (Minix, Tronsmart), hol kapom meg jóárasítva és EU raktárból, hogy ne kelljen aggódnom ne adj isten bajlódnom a vám és áfa miatt? :F

Köszönöm :R

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#414) kenand válasza Ceko (#413) üzenetére


kenand
Topikgazda

Tronsmart Eu raktárban sajna nincs. Jó áron van az s95 Pro a Geekbuyingon 39 USD (bár most éppen nincs) Minix itthon is kapható

(#415) L4CI2


L4CI2
aktív tag

Helló

Van egy Beelink GT1-em ahoz szeretnék venni egy logitech MK235 Billentyűzet + egér-et de nincs oda írva az android csak chrome os meg linux kernel.
Úgy gondolom mennie kéne mert az android is módosítót linux rendszermagót használ.
Szerintetek menne Android-al nyugodtan megvehetem ?

(#416) SkylineR34 válasza sesshou (#348) üzenetére


SkylineR34
csendes tag

Kiírja hogy nem lett telepítve.

(#417) SkylineR34 válasza sesshou (#348) üzenetére


SkylineR34
csendes tag

"Az mit jelent hogy nem telepíti? simán csak nem indul el az install vagy hibát ír ki?"

Csak kiírja hogy nem lett telepítve :(

(#418) csontika78


csontika78
csendes tag

Üdv.Na megjött a héten a v88 pro-m.
Még ismerkedek vele.Youtube nézése tökéletes,mondjuk gyárilag nem volt rajta,letölteni meg nem tudtam rögtön mert hibát írt ki a play áruháznál valahogy még is sikerült.A kodi sem volt.
Van ezen újraindító gomb vagy gyorsító tár ürítés mert nagyon betud lassulni.Az 1gb hamar megtelik.

(#419) kenand válasza csontika78 (#418) üzenetére


kenand
Topikgazda

V88-ra van külön topik, ott gyűlnek a tulajok

(#420) azbest válasza kenand (#419) üzenetére


azbest
félisten

Sőt, a topichoz tartozó írásomat érdemes előbb átfutni. Igaz kissé kaotikus, mert utólag is bővítettem a tapasztalatokkal, alternatív romos résszel :)

V88 PRO amúgy, csak hogy a rockchipet benéző kollégák ne ott keressenek megoldást :)

(#421) kenand válasza azbest (#420) üzenetére


kenand
Topikgazda

Én elolvastam, pedig nincs is Pro-m....(más 905-ös van)
Mindig érdemes elolvasni a téma indító cikket, a sajátjaimnál is szoktam ajánlani, bár igazából csak 1 lett pörgő topikos....

[ Szerkesztve ]

(#422) Castell válasza azbest (#420) üzenetére


Castell
aktív tag

Egyébként miben rosszabb a pro vagy a nem pro? Van táblázat rá, de gyakorlatban mi a tapasztalat? Nekem a rockchipes verzió van, tudom, hogy papíron rosszabb, de úgy átlagban meg vagyok vele elégedve. HD lejátszás, kodi, youtube, ezekre tökéletes nálam...

(#423) azbest válasza Castell (#422) üzenetére


azbest
félisten

a pro gyári androidja a használhatatlanság határát súrolja. De le lehet cserélni viszonylag használhatóra. Azért nem minden esetben felhőtlen a dolog (legalábbis youtube, netflix még csak csak... amazon prime viszont küzd mint malac a jégen). A sötét-világos elmászás is megvan az általam használt (talán) leggyorsabb alternatív szoftverrel. Meg néha látványosan döcög a lejátszás, ha nem jól szinkronizálja a kijelzőhöz.

Viszont lehet rá tenni libreelecet, amivel a videózási képességek egészen jók, mint minden hasonló amlogic boxszal. (csak nekem android is kell, pont azért váltottam le a pi2 lejátszómat).

A rockchipessel meg amilyen gyári andoidod van, abból főzöl. Ha az vacak, akkor határeset, hogy van-e valami alternatív android rá. Libreelecből pedig nincs normális rá.

Az, hogy tökéletes, eléggé személy függő. Van aki azon is fennakad, ha 100ból egy filmnél nem teljesen röccenésmentes a kép folyamatossága, másnak meg az sem feltűnő, ha úgy ráng a kép, mintha rohama lenne :DDD

Ha neked megfelelő, amilyen az a box, az a legjobb eset, akkor nincs szükség más alternatívák után kutakodni, vagy a box szoftverét mókolni.

[ Szerkesztve ]

(#424) komzs


komzs
tag

Belső 2,5" HDD-t fogadó jó ár-érték arányú médiaboxot keresek.
Jelenleg Beelink GT1 van, ez bevált, de bele kéne rakni egy 1,5TB hdd-t

Tudtok ajánlani valami jót?
Ez jó vétel?

(#425) fzsolt976


fzsolt976
csendes tag

Sziasztok!
Én is rávettem magam, hogy beleinvesztáljak egy ilyen kütyübe. Mivel nem szeretnék 60e körüli összeggel belevágni, az alsóbb árfekvésű boxok között keresgéltem. Nos, eközben akadtam rá egy YOKA KB2 PRO típusú cuccra.
[link]
A kérdésem az lenne, van-e valakinek tapasztalata ezzel a termékkel, illetve a gyakorlottabbak ajánlanák-e a paraméterei alapán, látnak-e benne fantáziát? Segítségeteket előre is köszönöm.
Ui.: látom, már más is érdeklődött erről a típusról :D

[ Szerkesztve ]

"Lehetetlen a fény sebességénél gyorsabban utazni és természetesen nem is célszerű, mert lerepülhet a kalapunk."

(#426) kenand válasza fzsolt976 (#425) üzenetére


kenand
Topikgazda

Amlogic s912-re épül itt az amlogic topik, olvasd el a topik összefoglalót

(#427) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Most tudom, hogy ez itt félig-meddig off, de egy barebone PC-t nem érdemes inkább ezek helyett venni? Ami működhet akár médiaszerverként is? Egy kodi is elfutkározik azon szvsz.

(#428) kenand válasza cocka (#427) üzenetére


kenand
Topikgazda

Kinek mire kell.... bár az áram olcsó, egy ilyen media box töredékét fogyasztja egy PC-nek, biztosan passzív, nincs venti zúgás sem. Én egyébként is különválasztanám (választom) a kettőt. Egy szintén alacsony fogyasztású okos kütyü (Samba, DLNA és Transmission), ami elérhető okos TV-ről vagy média lejátszókról minden helyiségben. (és ez a sok cucc lehet kevesebbe kerül, mint egy PC...)

(#429) cocka válasza kenand (#428) üzenetére


cocka
veterán

Na akkor hogy egész konkrét legyek: Gigabyte BRIX BACE-3160-at néztem ki.

Jaja néztem is, hogy ez a kis PCcske kb. 40 ezer Ft, lehet kicsit kevesebb plusz vegyél bele ramot, amiből nem árt ha van elég, ha PC-ként vagy egyéb szerverként is akarod használni, az plusz 17k, vegyél hozzá ssdt vagy hddt, az is még vagy 20k alsó hangon és már majdnem 80k-nál tartunk.

Míg mondjuk egy ilyen médialejátszóhoz max. nagyobb memóriakártyát veszel vagy külső hddt és kész.

Szóval akkor egy android box töredékét fogyasztja a fent említett eszköz esetén is?

(#430) kenand válasza cocka (#429) üzenetére


kenand
Topikgazda

Igen, mert annak pár watt elég... fogyasztásban biztosan összehasonlíthatatlan.
Nekem ez a "szerver"
Kiszolgál egy LG TV-t, 2 Amlogic-os boxot, és egy WD TV liveot. (egyszerre 2-t biztosan)
De akár egy ilyen rooter okosítva is lehet szerver
De mindenki azt választja ami neki szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#431) cocka válasza kenand (#430) üzenetére


cocka
veterán

Hát igen, csak hogyha az egy fpshez hosztol, akkor az már gondolom speciális feladatnak számít, amit nem valószínű, hogy megoldasz egy okosított routerrel (továbbra is u-val kell írni) vagy egy android boxszal.

(#432) kenand válasza cocka (#431) üzenetére


kenand
Topikgazda

Játékról nem volt szó.....arra mindenkinek van gépe (szerver nélkül)

(#433) hallali


hallali
csendes tag

Tudna valaki ajánlani saját tapasztalatból, jól használható boxot skype célra? Kéne rá hang kimenet, hogy jelezzen, ha hívás érkezik. Találtam egy olyat, aminek a távirányítójában van mikrofon.
Jó is lenne, csak hátha van olcsóbb. Csak a skype a lényeg.

(#434) hallali válasza kenand (#430) üzenetére


hallali
csendes tag

Szerintem szervernek egy raspberry a legjobb. DLNA, ftp, mappamegosztás, torrent, webszerver, mailszerver, távoli asztal, stb...
Ja, a box nem nekem kell. Ő neki magas a raspberry. :)

[ Szerkesztve ]

(#435) cocka válasza hallali (#434) üzenetére


cocka
veterán

Ő neki magas a raspberry.

Kinek? :B

(#436) hallali válasza cocka (#435) üzenetére


hallali
csendes tag

Aki megkért, hogy oldjam meg neki a tv-n a skypeot.

(#437) kenand válasza hallali (#434) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem igazán tökéletes, hiába jó a szoftver támogatása , mivel nincs SATA a raspberry-n csak USB 2.0....

[ Szerkesztve ]

(#438) hallali válasza kenand (#437) üzenetére


hallali
csendes tag

Hú akkor kidobom. Nem, csak vicc volt. Nekem teljesen megfelel a felsorolt dolgokra. Néha előfordul, hogy lassan pörög fel a vinyó egy film inbulásakor, a türelmetlen tv meg kiírja, hogy nem lejátszható. Aztán megint elindítom, és lejátsza. De a többi előny miatt ezt elviselem.

(#439) *Lazlov*


*Lazlov*
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Szeretnék segítséget kérni azzal kapcsolatban, hogy egy
-Western Digital My Passport Ultra 2.5" 1TB USB 3.0 WDBGPU0010BWT-EESN külső merevlemezt, felismeri-e a yoka kb2 pro tv box. A tv box- hoz szeretnék venni egy külső merevlemezt.

(#440) kenand válasza hallali (#438) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem azt mondtam, hogy használhatatlan, de ég és föld a SATA és az USB 2.0 közötti különbség, ezt a Mele a2000 masinámon tapasztaltam. Ha lenne az Rpi-n natív SATA csúcs masina lenne...

[ Szerkesztve ]

(#441) hallali válasza kenand (#440) üzenetére


hallali
csendes tag

Ez így van.

(#442) Simba86


Simba86
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék ajánlást kérni android boxra! A legfontosabb: HORIZON GO-nak mennie kell rajta! külföldi rendelés is szóba jöhet. Ha lehet 10 alatt szeretném megúszni, mert szinte csak erre lesz használva meg max filmezésre, youtube-ra.

Köszi előre is!

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#443) 123xyz


123xyz
tag

Sziasztok.

Ez a box: Docooler M9S-PRO Android 5.1 Amlogic S905 TV Box 4K HD- 2G+16G EU Plug jó választás lehet, szállítással együtt 40$-ért UK-ból?

Nekem a 2GB RAM a fontos, leginkább a Telenor MyTV-t használnám rajta, de sima médialejátszónak is jól jönne, pl VLC-t telepítve rá. Van esetleg jobb ajánlat (áfával együtt számolva)?

(#444) Bargab


Bargab
tag

Üdv!

Gondolkodom egy androidos média box beszerzésén.
HDMI-vel lenne a tv-hez kötve, 4k nem fontos, a tévé még nem tudja. Max FullHD.

Főleg szüleim használnák. Amit tudnia kellene, hogy a rákötött winchesterről (1,5TB Western Digital, usb2.0) játsza le a filmeket/sorozatokat, felirattámogatás stb. Hálozóaton keresztül (wifin vagy utp kábel) tudjak rá fájlokat másolni, hgy ne kelljen szétkapni minden alaklommal amikor filmeket/sorozatokat viszek nekik. Egyszerű böngészés, facebook, youtube stb. Játékok nem fontosak. Több usb előny, ha az adott winyó betelik akkor lehessen esetleg többet is bekötni.

Lejátszásra Plex-re vagy Kodi-ra gondoltam, vagy valami hasonló appra. Nagyritkán online streamek. Előny ha kikeresgeti a borítókat stb, de nem életbevágó :D

Nem tudom ez így mennyiből jönne ki?
Inkább hazai webshopok/boltok előnyben a hazai gar miatt, de ha jó ajánlat van akkor külföldi rendelés sem kizárt. Néztem több tipust is (APPROX Billow MD07TV, Venztech V10, Venztech K1 Plus stb.) de a hardveres részéhez nem értek, nem tudom melyik lenne jó.

Előre is köszönöm az ajánlásokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#445) kenand válasza Bargab (#444) üzenetére


kenand
Topikgazda

Bármely Amlogic S905, 905x-es jó. Olvasd el a topik összefoglalót

[ Szerkesztve ]

(#446) Bargab válasza kenand (#445) üzenetére


Bargab
tag

köszönöm.

(#447) bjergerking


bjergerking
tag

Sziasztok!

A mai nap beszereztem egy használt tv-t, aminek bár szép a képe de még nincs rajta usb támogatás és wifi sem, nem okos tévé. Viszont szeretnék rajta pendrive-ról filmet nézni illetve néha-néha youtubeozni. Milyen tv box-ot kellene vennem, amivel a legolcsóbban kijöhetnék úgy, hogy a fent említett két dolgot több-kevésbé probléma nélkül tudjam végezni rajta? Illetve, ha van rajta wifi az sem hátrány :DDD

(#448) kenand válasza bjergerking (#447) üzenetére


kenand
Topikgazda

30-40 USD ért vannak 905, 905x-es Boxok, Libreeleccel tökéletes lejátszók, főleg az árukért

(#449) zOxigen válasza kenand (#448) üzenetére


zOxigen
újonc

Hello!

TV GO, Kodi, Netflix, Hulu plus

Ezekre amikre használnám a boxot egy ilyen típus megfelelő igaz?
http://www.geekbuying.com/item/Tanix-TX5-Android-6-0-Marshmallow-Amlogic-S905X-2G-16G-TV-BOX-369445.html
a 2/16-ra gondoltam

[ Szerkesztve ]

(#450) kenand válasza zOxigen (#449) üzenetére


kenand
Topikgazda

Pontos típussal nincs személyes tapasztalatom, de hardverileg jó. (Amlogic 905x, 2 GB RAM, AC wifi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.