Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) maddionmax


maddionmax
aktív tag

Segítségeteket kérném.

Vásárlás előtt állok, nagyjából mindent átolvastam és két versenyző maradt a kalapban:

Xiaomi Mi TV
Beelink GT1 Ultimate

A Xiaomi vasban gyengébb, de a brand és a látott videók alapján jól optimalizált, míg a Beelink erős vassal és ahogy elnézem szintén biztos háttérrel rendelkezik.

Tudnátok segíteni a döntésben, hogy melyikkel érdemesebb foglalkoznom?
Előre is köszi!

(#702) kenand válasza maddionmax (#701) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia!

Nekem - bár a márkát kedvelemem, kimagaslik a Kínaiak közül, Note 2 telefonom van- a Xiaomi Mi TV nem jönne be mivel nincs rajta LAN csatlakozó. Stabil filmnézést nem én bíznám Wifire

(#703) cocka válasza B.F.G. (#700) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudom talán a 4K, HDR10 meg x265, meg a proci se valami gyenge szar + 3 giga ram.

(#704) cocka válasza kenand (#702) üzenetére


cocka
veterán

Stabilan filmnézek wifin. Igaz, hogy 5 GHzen meg igaz, hogy nem android boxon, de a lényeg az, hogy asztali lejátszó és wifin megy és stabil.

(#705) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Ilyen van valakinek?
Ajánlott?

X96MINI Android 7.1.2 Smart TV Box S905W 2GB+16GB Quad Core H.265 HD MediaPlayer

Telenor my TV-hez kellene.

[ Szerkesztve ]

(#706) cocka válasza castiels (#705) üzenetére


cocka
veterán

Az ilyen borzasztó kicsi boxoknál nem probléma, hogy ha bedugdosol minden kábelt, akkor leeshet pl. asztalról vagy polcról?

Azaz elvileg kéne rá valami nehezék, mert kétlem, hogy olyan nehéz lenne, hogy a saját súlya megakadályozza, hogy a kábelek "lehúzzák" egy magasabb helyről.

(#707) castiels válasza cocka (#706) üzenetére


castiels
addikt

ez a része megoldható, a hardveres része érdekelne meg a megbìzhatósága.

(#708) nagysandor79 válasza B.F.G. (#700) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

nem tudom, nem vagyok műszaki zseni. de a 3 év gari jelenthez jó minőséget. én ha veszek valamit inkább fizetek érte többet, mert akkor remélhetőleg tovább is tart, és nem kell lecserélni egy éven belül. de ez az én meglátásom
egy ilyen boxxal ha telepítek rá pl a real racing 3 at. az hogyan tudom írányítani?

(#709) castiels


castiels
addikt

szerintem kapható hozzá billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

(#710) B.F.G. válasza cocka (#703) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Igen jókat írnak róla, itt találtam egy tesztet, bár Angolul van:

[link]

(#711) B.F.G. válasza nagysandor79 (#708) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Simán, tudod vagy USB csatlakoztatod a konrolert kábellel, vagy BT 4.1 -is van rajta és kábel nélkül, vagy van olyan kontorler is aminek saját usb vevője van olyan mint egy mini vevő amit az usb-portba csatlakoztatsz és kábel nélkül már megy is, (ez azért is célszerű, mert nem lesz kábel pl a nappali vagy a szoba közepén) már és már használhatod is, meg még annyira kell figyelni, hogy kompatibilis legyen a kontroler androiddal.

Nekem egy univerzális Android/PC -s xbox 360 kontrolerem van, amit eddig csak pc.-én használtam, de az xbox360ról PC -re átírt játékok gond nélkül mennek vele, itt pedig arra kell figyelni hogy a kontroler xbox360 kompatibilis legyen. A lényeg, hogy simán működik, sőt úgy tudom, hogy pl a xiaomi távirányitóját air mousként is lehet használni.

(#712) B.F.G. válasza castiels (#709) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Persze ez ugyanúgy érvényes a billentyűzetre is: (#711) B.F.G.
Sőt mivel a 4.1 bt szabványt tudja, akár vevőegység nélküli BT eszközöket is gond nélkül lehet hozzá csatlakoztatni, egér, billentyűzet, air mouse stb.

(#713) B.F.G. válasza cocka (#704) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Persze, nem lehetetlen, de egyet értek: kenand -val: mindig stabilabb egy UTP Gigabites kábelen + így is van elég wifi otthon + a szomszédok főleg a lakótelepen, nem kell, hogy még egy 5Ghz sugárzás legyen a lakásban.

(#714) B.F.G.


B.F.G.
senior tag

Szerettem volna kérdezni, hogy valaki használt vagy szokott használni bármilyen TV Box-ot le és feltöltésre, peer to peer fájlcserére?

[ Szerkesztve ]

(#715) cocka válasza B.F.G. (#713) üzenetére


cocka
veterán

Az pontosan úgy van, csakhogy az ilyen fantasztikus boxokba általában nem szokás gigabites ethernet portot rakni, hanem megelégszenek a 100-as porttal is.

még egy 5Ghz sugárzás legyen a lakásban.

Nekem ez a megmentőm, mert 2.4-en már nem is működne. És ez is paneles környezet, viszont a UPC homegatewayjeit kivéve gyakorlatilag más konkurenciám nincs 5 GHzen. Egyedüliként szórok 5 GHzet a környéken és ez jó. :) Nekem ugyanis még nincs homegatewayem. (meg remélem nem is lesz)

Kerülgetni meg fúrni-faragni abszolút nincs kedvem, hogy elrejtsek egy 10 méteres lan kábelt.

(#716) nagysandor79 válasza B.F.G. (#711) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

értem, akkor neked is ilyen venz v 12 van?
ha veszek egy bármilyen média lejátszót azt lényegében lehet egy androidos pcnek tekinteni?
vannak e előre telepített alkalmazások a lejátszókon?
első beüzemelésnél úgy kell eljárni mint bármelyik műszaki cikknél,telefon,tablet. nyelv .... stb beállítás, ?és utána tudok letölteni a play áruházból rá alkalmazásokat(van olyan lehetőség hogy ne a belső tárhelyre töltse a dolgokat?

(#717) B.F.G. válasza nagysandor79 (#716) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Nem nekem még nincs TV BOX-om még ;)
Csak a teszt és a paraméter alapján írtam le a véleményem.

Végül is lehet, de az Androidos platform merőben más mint a PC. Androidot sokkal egyszerűbb használni.
Aki tud egy okostelefon használni az simán el fog boldogulni egy Androidos TV boxal is.

Igen jól mondod, vannak előre telepített alkalmazások és itt is megnézheted az e-mailjeidet egy komplett andoridot kapsz... csak itt a pl a 3g és a GPS hiányzik, de gyakorlatilag ugyanaz, de mégis a kicsit a TV nézésre van optimalizálva az Android.
Igen beüzemelés is hasonló, csak itt tápról kapja a zeuszt és nem aksiról, de beüzemelés pofon egyszerű a hozzákapott felhasználói útmutatóból gyakorlatilag pár perc alatt üzembe lehet helyezni.
Persze bármit letölthetsz a play-ről ami kompatibilis a Box-al. Persze lehet nem a belső tárhelyre tölteni ha teszel bele sd vagy microsd kártyát vagy amelyik doboz támogatja külső hdd re is menthetsz, csak van amelyik nem támogatja amelyik támogatja, de viszont meg van a max kapacitás is amit kezel pl 500 GB 1TB 4TB
stb. :) Az, hogy hova tud menteni függ az android verziótól is, korábbi android könnyen ment külső kártyára friss egy kis hozzáértést igényel.
Azt javaslom, hogy videó megosztókon nézz tesztvideókat és abból sokat meg lehet tudni az adott dobozról és láthatod is,hogy mit rejt a doboz. Persze a googli a barátod.

Sok sikert a választáshoz! :) :K Van miből!

(#718) cocka válasza B.F.G. (#717) üzenetére


cocka
veterán

Engem inkább az érdekelne, hogy vajon a windóz hálózatba betallózható mondjuk az eszközbe helyezett memóriakártya tartalma?

Mert annak mondjuk lenne értelme számomra, hogy ha rákötöm a routerre a cuccost, akkor látható legyen a windózos PC-ken keresztül a rajta lévő tartalom, plusz esetenként tudjak esetleg másolgatni rá.

Vagy csak FTP-n vagy vmilyen programon keresztül menne ez?

(#719) nagysandor79 válasza B.F.G. (#717) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

köszönöm a kimerítő választ. sajnos a kiszemelt boxról(venz) nincs sok (főleg magyar) teszt videó.

(#720) Graphics


Graphics
Jómunkásember

ÜDv, valaki tudna dobni egy Intel TV Box-os topic linket?

Akárhogy keresem nem találom :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#721) B.F.G. válasza cocka (#718) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Samba serverrel lehetséges

(#722) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok! Chromecast2t szeretném lecserélni, mert beujitottam egy 4k tvt. Viszont a CC ultrat csak mall.hu.nal tudnám rendelni. Ez csak azért gond, mert sokallom az árát. Van olyan 4k képes tv box, ami felér a Google termékéhez, es árban kb. 20-30ezer? Youtube, plex, bubble upnps filmezéshez kellene.

(#723) B.F.G. válasza bexinho23 (#722) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Nem gondolom, hogy ennyiért kapsz ennyire jó TV boxot, legalább 30 000 Huf felett kezdődik. Sokat nézegettem az olcsóbbakat, de egyre inkább a drágább felé hajlok, ha már vesz az ember inkább jót vegyen és frissítés is van hozzá OTA-n:
PL ez: https://www.geekbuying.com/item/Himedia-Q10-Hi3798CV200-2G-16G-TV-BOX-369934.html?rand=0.15616145245071067?rand=0.5549710090808662

Szerintem ez tud mindent 3,5" külső vinyó, direktbe lehet PC -ről másolni rá, van rá külön USB 3 kábel, de meg is kérik az árát

Mi az a "CC" ultra?

(#724) bexinho23 válasza B.F.G. (#723) üzenetére


bexinho23
őstag

Ha már tudja legalább a Chromecast Ultra szintet hozni, már elégedett vagyok. Mivel NAS van a hálózatba kötve, így számomra elég egy hdmi kimenet, illetve egy LAN kábel csatlakozó. Amit kinéztem, az a xiaomi mi box 3, amit 24ért árulnak. S egy usb-lan adapter átalakítóval lan hozzáférés is lenne.

(#725) B.F.G. válasza bexinho23 (#724) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Akkor még mi a kérdés? :D

(#726) bexinho23 válasza B.F.G. (#725) üzenetére


bexinho23
őstag

Nincs kérdés, :DD csak amikor kiírtam a kérdésem, akkor még nem néztem utána. Infószerzés miatt írtam ide, csak közben rátaláltam az említett box-ra. Azonban szerettem is volna neked válaszolni. Köszönöm. :)

(#727) cocka válasza bexinho23 (#724) üzenetére


cocka
veterán

egy usb-lan adapter átalakítóval lan hozzáférés is lenne.

Ilyesmit én nem mernék teljes biztonsággal kijelenteni. :D

(#728) kenand válasza B.F.G. (#714) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha Linuxot teszel rá tökéletes.
De LibreElec (Kodi) alá is légezik transmission, de azt még nem próbáltam

(#729) v-man


v-man
őstag

hali, van egy ilyen Mini M8S II lejátszó a családban, a mediaklikk videói nem mennek rajta, pedig az ugyanúgy androidos teleofonon simán elindul.
gondolom valami flash player (vagy hasonló) app hiányzik... tudna valaki segíteni mit tegyek fel hozzá? köszi szépen!

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#730) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! DVB-C tuneres boxot tud valaki ajánlani, vagy hogy milyenek léteznek? Én csak Mecool K1 Prot látok. Van még vajon más androidos is?

[ Szerkesztve ]

(#731) cocka válasza mexel (#730) üzenetére


cocka
veterán

Például:

[link]

Mondjuk nem teljesen értem, hogy amiben tuner van és felvételre is képes, azt miért ilyen gagyi rammal és gagyi tárhellyel kell ellátni.

(#732) mexel válasza cocka (#731) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Ez vicces ár és elég gáz termék a leírások alapján szerintem, itthoni kínálatot néztem már. Valami kínai box lenne érdekesebb.

[ Szerkesztve ]

(#733) cocka válasza mexel (#732) üzenetére


cocka
veterán

Igen és 33k-ba nem hiszem el, hogy nem fér bele legalább 2 giga ram és 16 giga alaptárhely.

(#734) Headbang


Headbang
aktív tag

sziasztok
25 dollárèrt van èrteme megvenni ezt boxot?
MXQ pro 4k
System: Android 7.1
Processor: Amlogic S905W
CPU: ARM Cortex-A53
Core: 1.5GHz,Quad Core
GPU: Mali-450 MP
RAM: 1G RAM
RAM Type: DDR3
ROM: 8G ROM
Leginkább YouTube ra kène ès telo kèp tükrözèsre.
102 centis full hd tvmre köznèm.
Köszi előre is.

(#735) Gypsy56


Gypsy56
csendes tag

Sziasztok!
Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy ezekkel a kütyükkel vagy bármi mással meg lehet-e oldani azt, hogy a tv-n nézzem a telekomos tv got ? Sajnos csak max 3 tv köthető rá, de nálunk 4 van, ezt kéne használható minőségben nem feltétlenül drágán megoldanom. Köszönöm.

Csak mijafenézd meg azt a hogyishíjjákot, jó lesz az!

(#736) mexel


mexel
veterán

Nem annyira box hanem inkább box-hoz való távról kérdeznék. Nézegettem a távokat amiket boxokhoz adnak, van pl Tronsmart TSM01 vagy H1 Backlight esetleg Rii i8+. A baj hogy nem tudom melyik lenne jó. Olan kellene amiben van légegér, van (lehetőleg fizikai) billentyűzet és billentyű háttérvilágíatá. A z előbb soroltakból valami éppen hiányzik. A zRii8+ tetszene de abban nincs légegér :( A h1 jópofa de nincs billentyű viláatás stb stb.
Tud valaki olcsón olyat ami jól működik és megfelel a kritériumoknak?
Azt sem tudom az Rii8+ ban mindben van e háttérvilágítás, mert az sem egyértelmű. A légegérről még talán lemondanék mert van touchpad.

[ Szerkesztve ]

(#737) |AP|


|AP|
veterán

jó ideje használok már chromecastet, és maga a cucc tökéletes is lenne, az HBO Go app castolását viszont egyszerűen képtelenek normálisan megoldani a fejlesztők. Talán egy-két hónap volt a leghosszabb időszak, amíg panaszmentesen működött.
A legújabb az, hogy amíg PC-n, telefonon és tableten tökéletesen megy minden, ahogy kiküldöm a Chromecastre, a feliratok élvezhetetlen mértékben csúszni kezdenek.
Nagyon unom már, hogy emiatt használhatatlan az egész... arra gondoltam, hogy ha telefonon/tableten megy a dolog, akkor egy androidos box is lehetne megoldás.
Van itt valaki, aki kifejezetten HBO Go-val használ ilyen kütyüt és problémamentesen megy minden? A feliratok is?

(#738) kjoo válasza Gypsy56 (#735) üzenetére


kjoo
kezdő

Hali!

Nekem sikerült régebben egy KIII-al használni a TV GO-t. Egér/légegér nagyon kell az apphoz és csak AV kimenetre kötött TV-vel vagy monitorral működik. Mivel a kütyü root-olva jött, unroot is kellett.
Keress a nevemre itt a topikban!

KJoo

(#739) kjoo


kjoo
kezdő

Hali!

Talán nem egészen ide tartozik, de hátha van itt valakinek ötlete:
olyan boxot/asztali felvevőt, kütyüt, bármit keresek, aminek HDMI BEMENET-e van. Szeretnék felvenni full HD minőségben a settop boxomból kijövő -HDMI kábelen keresztül. Persze kimenet is kellene, hogy lássam felvétel közben is az adást. Elsősorban HDD-re, végső esetben DVD-re vagy BD-re szeretném, ha írna.

Köszi:

KJoo

(#740) kenand válasza kjoo (#739) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ilyen nem nagyon létezik, védve van a HDMI-n kimenő jel, nem lehet csak úgy felvenni...

(#741) Gypsy56 válasza kjoo (#738) üzenetére


Gypsy56
csendes tag

Kösz. Ezek szerint akkor a nem hdmi kivezetés és a rootolás megszüntetése a varázsige. Megpróbálkozom vele.

Csak mijafenézd meg azt a hogyishíjjákot, jó lesz az!

(#742) viktorhu válasza kjoo (#739) üzenetére


viktorhu
veterán

Tévéműsort szeretnél felvenni? Ha nem iptv-d van, akkor inkább tunerrel rendelkező boxra lenne szükséged.

(#743) B.F.G. válasza kjoo (#739) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Ez: [link]

esetleg ez: [link]

(#744) Necronom


Necronom
senior tag

Sziasztok,

Van egy jofej kis X96 boxom
Ez teszi is a dolgat rendesen - mondjuk jo lenne a sajat fokepernyojet visszavaltoztatni egy rendes android kepernyore, ez egyelore masodlagos, de ha valaki tudja. hogyan kell azt nagyon szepen megkoszonnem :)

Adott meg egy win10-es tab
A celom az lenne, hogy a tabot vezetek nelkul hasznalhassam a tv boxba dugott eger+billenyvel
Amolyan remote desktop funckcioval
Sajna nem ertek a "cast" dolgokhoz, de annyi talan tampont lehet, hogy egy notebookkal ezt kulonosebb gond nelkul es pofon egyszeruen a kivevtitessel meg tudtam oldani, ugyanis fel is ajanlotta, hogy atadom a vezerlest is vagy csak nezni akarom...a dolog nagyon szuperul mukodik, akar wifin is siman tudom hasznalni a tabot a notebookon - csak ugye sok ertelme nincsen :)

Nos pont ugynezt szeretnem megcsinalni a tv boxon keresztul, mar ha egyatalan lehetseges
Hasznalni szeretnem a tabot, szoval a sebesseg mervado lenne az atvitelnel

Koszonom elore is a segitsegeket!
Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#745) kjoo válasza viktorhu (#742) üzenetére


kjoo
kezdő

Hali!

IPTV-m van. Mióta van nagy lapos TV-m is, az IPTV-t HD felbontásra állítottam. Azt viszont az AV kimeneten rádugott asztali DVD felvevőm nem tudja, a kép szélei lemaradnak.
Amúgy is kellene valami HDD-re felvevős cucc, ezért keresek olyan box-ot, ami tudna felvenni.
De bármilyen megoldás érdekel :)

THX

KJoo

(#746) kjoo válasza kenand (#740) üzenetére


kjoo
kezdő

Hali!

Kenand köszi a választ. A T IPTV box HDMI kimenője is védve van?

THX

KJoo

(#747) kjoo válasza B.F.G. (#743) üzenetére


kjoo
kezdő

Hali!

Köszi B.F.G.. Az első linken levő Beelink SEA I TV Box az amire gondoltam. Vajon a T IPTV HDMI kimenetéről is tudna felvenni?

THX

KJoo

(#748) B.F.G. válasza kjoo (#747) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Elvileg igen, mert ha már van bemenet amit megjelenít azt miért ne venné fel?
Illetve van PinP funkció kép a képben láthatod, hogy mi van a bemeneten.
Szerintem a másik is tud felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#749) B.F.G.


B.F.G.
senior tag

Ezt a típust használja valaki: [link]
Mi a véleményetek róla?
Eddig csak jót hallottam róla, külső HDD-ét kötöttetek rá? Ha igen milyen méretűt? :U :F

(#750) Necronom válasza Necronom (#744) üzenetére


Necronom
senior tag

Szoval van valaki, aki az X96-nak hasznalta mar a miracast funkciojat? vagy barmelyik masik tipuset.....
Mert nekem nem sikerul sehogy sem....

Esetleg tudna valaki tanacsot adni, hogy hol lehet beszelgetni ezekrol az osszes "castokrol" ?

Udv: Necro

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.