Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) blakey válasza Headbang (#3000) üzenetére


blakey
titán

Az app szerintem egyik boxon sem megy viszont Kodiban rtlmost kiegészítővel minden gond nélkül nézhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3002) Necronom válasza blakey (#3001) üzenetére


Necronom
senior tag

Ezt miert is mondod?
Elobb irtam le, hogy azon kellett vegignezni az xfaktort, akkor hogy is van ez?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3003) blakey válasza Necronom (#3002) üzenetére


blakey
titán

30 boxból nálam egyiken sem működött, Android 5.1, 6.0, 7.1 és volt sima illetve Android TV OS, egyiken sem indul el semmi, inkább írd le, hogy neked melyik boxon sikerült és hogyan. Szóval csak ezért írom, app maga telepíthető, látom a tartalmakat, el is indul a reklám de utána hibát dob. Igaz, mostani app-ot nem próbáltam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3004) Necronom válasza blakey (#3003) üzenetére


Necronom
senior tag

Az X96-on napi hasznaltaban van
6.0-as Androiddal, letoltottem, elinditom es megy...
Ez nalam legalabb 1 eves mar es akkor is jo volt, meg most is az....Rendesen indul

Csinalhatok rola videot is, de itt azert csupan arrol van szo, hogy valamit leirtam, azt nem fogom bizonygatni is plusszban

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3005) blakey válasza Necronom (#3004) üzenetére


blakey
titán

Szuper, akkor szerintem örülj, mert nagyon ritka, nem megy az új boxokon csak Kodi alól. Nekem sem kell bizonygatnom, mert nincs mit, nem működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3006) Necronom válasza blakey (#3005) üzenetére


Necronom
senior tag

Nos akkor azt kell irni, hogy az altalad probalt boxokon nem mukodik csak a Kodi alol, nem pedig azt, hogy egyik boxon sem mukodik, mert ez nem fedi a valosagot
Ezt itt a kicsi bibi....

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3007) blakey válasza Necronom (#3006) üzenetére


blakey
titán

Oké, majd felsorolom azt a 30 boxot amit próbáltam. :)
Legalább 1 boxon működik, valószínűleg csak azért mert egy régebbi, jól működő Android van rajta, a másik boxodon már nem működne, szerintem. Tehát ott a bibi, hogy azt írod, hogy bizony működik, de egyelőre csak 1 boxról tudok (a tiédről), még csak azt olvastam másoktól is, hogy nem indul el, stb. Mondjuk nem is használom a droidot lejátszásra, mert nem túl acélos. Most is itt van 3 Amlogic box, de az app egyiken sem működik, telepíthető, reklám elindul aztán hibát dob.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3008) Necronom válasza blakey (#3007) üzenetére


Necronom
senior tag

Nem szukseges felsorolni....Irtam amit irtam
Szerintem meg nem csak 1 box van amin mukodik, de en innentol elengetem a temat

BUEK mindnkinek!

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3009) blakey válasza Necronom (#3008) üzenetére


blakey
titán

Azt még nézd meg, hogy a DRM védett tartalmak is szépen elindulnak? Ilyen pl. az Elif. Köszi.

Amúgy nem tudom miért sértődsz meg ennyire, tényleg nem megy normálisan, pedig több boxon, több módszerrel is próbálkoztam, nem tudok megnézni semmit sem, pedig egyszer szükségem lett volna az app-ra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3010) Necronom


Necronom
senior tag

https://youtu.be/YIQgaguCAx0

Elnezeset a kezben tartott telefon remegeseert, de hirtelen ennyit tudtam megoldani

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3011) blakey válasza Necronom (#3010) üzenetére


blakey
titán

:R
Ez így jó lenne ha minden eszközön működne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3012) Headbang válasza blakey (#3011) üzenetére


Headbang
aktív tag

szia Necro és Blakey

Köszi a privátot Necro.
Viszont rápróbáptam újra az appra, leszedtem a 4.10.3as verziót az rtl mostból és ez megy szépen. Nem tudom hogy az android System webview frissítésének van-e köze ehhez. De most fut gond nélkül az rtl most apk.

[ Szerkesztve ]

(#3013) blakey válasza Headbang (#3012) üzenetére


blakey
titán

Ez nagy előrelépés, utoljára 2 héttel ezelőttig bezárólag nem tudtam életet lehelni bele, elindult és hibát dobott, de nem foglalkoztam a témával, mert CE-t használok, ott meg minden működik ahogy kell. Ma megnézem ha lesz időm, kiváncsi vagyok, hogy valóban előre léptek, korábban a Horizon GO-val is voltak gondok, először nem ment majd valahogy elindult de álló formátumban majd végül egyes rendszereken normálisan működött.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3014) Headbang válasza blakey (#3013) üzenetére


Headbang
aktív tag

Ez nekem nagy segítség, mert a kodis addonról nem tudtam és eddig böngészőn keresztül kínlódtam boxon az rtl mosttal. Böngészőn keresztül meg hihetetlenül optimalizálatlan a dolog.

(#3015) blakey válasza Headbang (#3014) üzenetére


blakey
titán

Sikerült megnéznem, valóban csináltak valamit, mert most már megy de csak az új verzióval, a korábbival ezt kapom:

Amúgy ez a Kodis verzióhoz és minőségéhez képest sehol sincs, nincs ennyi reklám és a képminősége is jobb Kodi alatt. De végre ez is valahogy működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3016) Móncsa


Móncsa
aktív tag

MX 10 PRO 4/32 GB 15000ft-ért jó vétel?

Mit kell erre telepíteni hogy használni is lehessen?

[ Szerkesztve ]

(#3017) weinmaker


weinmaker
őstag

Azt meg lehet valahogy oldani, hogy libreelec alatt menjen a hbo-go, horizon go és a youtube? X96-os boxon s905x procis 2/16-os.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#3018) kenand válasza weinmaker (#3017) üzenetére


kenand
Topikgazda

Youtube és a HBO Go megy

(#3019) weinmaker válasza kenand (#3018) üzenetére


weinmaker
őstag

Igen, a youtube nekem is, az hbo go nem telepük valami hiányzik neki, de a legfontosabb pont a horizon go lenne.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#3020) kenand válasza weinmaker (#3019) üzenetére


kenand
Topikgazda

Horizon GO-ról sajnos nem tudok.
Input steram helpert kell telepítened az addonokból. Utána Youtube-hoz is a beállításokból telepítheted az MPEG-DASH-t

(#3021) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy egyszerű TV boxot, ami egy 720p-s TV-re lenne kötve. Annyi elegendő nekem, hogy rádugom a külső vinyómat, egy ethernet kábelt és torrenten tudjak letölteni vele filmeket majd megnézni.
Erre a célra mit ajánlotok? Próbáltam utánaolvasgatni, sokan az x96-ot ajánlották. Ez mennyire lehet elegendő erre a célra? Link a termékhez.

Köszönöm.

Tomikapc

(#3022) Tomikapc válasza Tomikapc (#3021) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

A másik amit találtam, az pedig ez lenne.

Tomikapc

(#3023) Csicsóka válasza Tomikapc (#3022) üzenetére


Csicsóka
őstag

Droid alatt problémás a torrentezés, és vannak hiányosságok videó lejátszás téren is.
Ezért CoreELEC-et javaslok. Ebből pedig az következik, hogy az előbb linkelt X96 box jobb választás, mert Amlogic platform alatt tökéletes a CE. Rockchip-re is van LibreELEC, de az még nem tart ott ahol a CE Amlogic-on.

[ Szerkesztve ]

(#3024) kenand válasza Tomikapc (#3021) üzenetére


kenand
Topikgazda

Csicsóka kolléga transmission pluginja jól működik Libe/CoreElec alatt, de CoreElec alatt entware segítségével is telepíthetsz transmissiont (azt is leírta az amlogicos topikban hogy kell)

(#3025) Tomikapc válasza Csicsóka (#3023) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Áháá, köszönöm. Szóval ha jól értem, akkor az X96-ra fel tudom telepiteni ezt a coreelec OS-t és akkor egy Kodi fogad bekapcsoláskor?

Tomikapc

(#3026) Tomikapc válasza kenand (#3024) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Szuper, köszi. Még az a kérdésem, hogy ebből a 2GB RAM 16GB ROM verzió elegendő? Nem túl karcsú?

Tomikapc

(#3027) Tomikapc válasza Tomikapc (#3026) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Sőt, úgy látom, hogy a legtöbb helyen az 1+8-as verziót árulják. Meglepő számomra.

Tomikapc

(#3028) kenand válasza Tomikapc (#3026) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem , Coreelechez még az 1GB-s is jó. Routeren is fut Transmission és azok RAM-ja 128-256K. De a 2GBs bőven jó.

Igen CoreElec/LibreElec egy mini Linux ami Kodit futtat.

[ Szerkesztve ]

(#3029) Tomikapc válasza kenand (#3028) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszönöm szépen a segitséget! Ez alapján lehet az 1G-set rendelem mert eu-ban úgy látom inkább az elérhető. Köszönöm!

Tomikapc

(#3030) kenand válasza Tomikapc (#3029) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha találsz olyat ami nem m hanem sima X96 az lenne a legjobb..de sajna már alig van

Esetleg itt nézd végig a kínálatot

[ Szerkesztve ]

(#3031) Tomikapc válasza kenand (#3030) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Mi a különbség? A mini-nek van valami hátránya? Esetleg a hűtés?

[ Szerkesztve ]

Tomikapc

(#3032) kenand válasza Tomikapc (#3031) üzenetére


kenand
Topikgazda

Mini kisebb és nincs rajta SPDIF, de X96 hűtése sem acélos.
Nézd meg ezt, jó áron van és EU raktár

[ Szerkesztve ]

(#3033) Tomikapc válasza kenand (#3032) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Rengeteg fajta van ezekből :D Eddig nem is nézegettem ezt a mecool-t, pedig 2. napja böngészgetek köztük :D Azért is irtam ide, mert nem tudtam kiigazodni rajtuk :) Megnézem ezt is. X96 miniből a 16gigásat gearbesten kuponnal 35 dollárért kihozzák az EU-ból.

Tomikapc

(#3034) Tomikapc válasza Tomikapc (#3033) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

~ugyanannyira jön ki, akkor melyik érheti meg jobban? Nagy különbség nem lehet gondolom.. :)


Tomikapc

(#3035) kenand válasza Tomikapc (#3034) üzenetére


kenand
Topikgazda

CoreElec alatt a Mecoolhoz könnyebben tudsz gyári távot működésbe hozni, bár x96 minihez is van kész konfig.

(#3036) Tomikapc válasza kenand (#3035) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Akkor szerintem el is dőlt, megnézzük milyen ez a mecool, köszi a helpet! :R

Tomikapc

(#3037) kenand válasza Tomikapc (#3036) üzenetére


kenand
Topikgazda

Mecoolhoz SSH-n ennyi parancsot kell kiadni és megy a táv

echo "meson-ir * mecool" > /storage/.config/rc_maps.cfg

Mivel 905w a CoreElec menüben a disable deintarlace opciót érdemes bekapcsolni akkor a problémás interlace videokkal sem lesz gondja (videók 99% általában nem olyan)

(#3038) Tomikapc válasza kenand (#3037) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Mindenképpen beszámolok majd, hogy sikerült-e :D :) Ha jól sejtem youtube meg ilyesmi az a CE-n is megy ugye? Mert az sem lenne hátrány :)

Tomikapc

(#3039) kenand válasza Tomikapc (#3038) üzenetére


kenand
Topikgazda

Igen.
max érdemes youtubehoz csinálni egy personal google API key-t akkor nem jársz úgy hogy időnként elfogy és a zene videok egy része nem megy. Google-re rákeresve le van írva hogyan kell, kb 5 perc

(#3040) Tomikapc válasza kenand (#3039) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Mégegyszer köszönöm ezt a sok segítésget.

Tomikapc

(#3041) kenand válasza Tomikapc (#3040) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha valami nem megy az amlogic 905 topikban sok felhasználó van, 90%, hogy más is belefutott és tudunk segíteni.

(#3042) Tomikapc válasza kenand (#3041) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

:R

Tomikapc

(#3043) mokus18


mokus18
tag

Erről mi a véleményetek?
Innen ezt megéri meg venni?

(#3044) kenand válasza mokus18 (#3043) üzenetére


kenand
Topikgazda

Olvas vissza, többször leírtuk, hogy nem nagyon javasoljuk: nincs LAN stb

(#3045) mokus18 válasza kenand (#3044) üzenetére


mokus18
tag

Más opció, ami ugyanazt tudja amit a Mi box? És érdemes lenne beruházni?

(#3046) kenand válasza mokus18 (#3045) üzenetére


kenand
Topikgazda

Utolsó 50 hozzászólás fele erről szól :(
Javasolt Amlogic 905x (sajna alig kapható, és mostanában feltűntek hamis 905x SOC-ok)
vagy Amlogic 912-es SOC-kal szerelt box . Esetleg jó áron Amlogic 905w. (ezek a legolcsóbbak)
Film nézéshez CoreElec javasolt (Kodi mini Linuxon), mindháromra telepíthető.
Magicsee brand hazug, kerülendő
Itt nézelődhetsz mi az akciós most
42 USD alatt ÁFA mentes vagy, vagy Priority mail EU expresst kell választani , vagy EU raktárat.

Ez most 905w jó áron, EU raktárból

esetleg ez

912-es és 905x-es most nem látok jó áron

[ Szerkesztve ]

(#3047) Kobe


Kobe
veterán

Sziasztok

Szeretnem felokositani a tvt egy androidos boxal.
Az elkepzeles az lenne, hogy egy nagyobb meretu kulso vinyo (2-4TB) lenne allandoan a boxra kotve es valamikepp notebookrol vagy telorol rogton a cinyora tolteni le a cuccokat

Ha a boxon van halozati csatlakozo akkor ez kivitelezheto?
A masik opcio az lett volna hogy a kulso vinyot a routerre kotom, de sajna a UPC uj dobozan nincs USB....

(#3048) Necronom válasza Kobe (#3047) üzenetére


Necronom
senior tag

Pont ezzel a problemaval talalkoztam en is...
De mivel ez mar itt off, igy majd privatban irom meg....

A box kerdesedre pedig a valasz az, amit mar sokszor irtunk, de tenyleg hamarosan keszitek egy osszefoglalot mar :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3049) kenand válasza Kobe (#3047) üzenetére


kenand
Topikgazda

Megoldható magával a boxal is ez. Picit feljebb írtam, Coreelec fut SD kártyáról azon egy trandmission plugin, vagy entware-veé telepített tarnsmission. Az tölt neked és seedel 24-h-ban, közben filmet is nézhetsz vele.

(#3050) Kobe válasza kenand (#3049) üzenetére


Kobe
veterán

Errol lehetne valami bovebbet megtudni? Valami FAW szerusrgre gondolok, pl milyen boxot erdemes hozza ami tudja a LAN + USB3 kombot, milyen rendszert es hogyan kell telepiteni stb stb

Nekem sajna nem annyira magatol ertetodoek ezek a dolgok :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.