Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) kenand válasza 426os (#1650) üzenetére


kenand
Topikgazda

Videoklippekre gondoltam, azok problémásak. (én meg jóformán csak azt nézek youtube-on)
Na meg DIY videokat, de azokat laptopon.

(#1652) 426os


426os
őstag

Még egy kérdés: Böngésző megoldható valahogy LE alatt? Az alap repon nem találok semmi ilyet, de igazából máshol sem.

.

(#1653) Milka 78 válasza kenand (#1649) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez a Tanix TX3 Mini (gondolom erre gondoltál) elég szimpi és "viszonylag olcsón" és gyorsan beszerezhető,meg is rendeltem.
Köszönöm! :R

(#1654) kenand válasza Milka 78 (#1653) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nekem is van, tűrhetően működik. 8.90.4 ill a devel verziók automatán ismerik a távját, nem kell mókolni.
Ill a cég fejlesztget dual boot rendszert ill az Andoidot is. (X96 noname ott nincs fejlseztés)

[ Szerkesztve ]

(#1656) Milka 78 válasza kenand (#1654) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Droidra is igaz ez,mert én azzal használnám?Eddig Beelink MX64 (ez volt a legjobb),Mini MXIII és Venz V10 Prot (használhatatlan) használtam és az utóbbit kivéve elégedett voltam vele.

(#1657) kenand válasza Milka 78 (#1656) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajna a 7.1-es Droid eléggé problémás, bizonyos mkv-k lejátszása nem jó, de Tanix már dolgozik az ügyön, devel verzió jó.
Bár én meg LibreELEC-et használok inkább.

[ Szerkesztve ]

(#1658) Milka 78 válasza kenand (#1657) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez nem jó hír.Nem tudod véletlenül,hogy az aktuális frissítések jönnek oat/net-ről vagy manuálisan kell elvégezni?

(#1659) kenand válasza Milka 78 (#1658) üzenetére


kenand
Topikgazda

Cég küld linket ha regisztrálsz, de lehet megy OTA-ként is. De letöltve egy USB drivera (vagy a boxxal) is megy egy könyvtárból a frissítés.

(#1660) Milka 78 válasza kenand (#1659) üzenetére


Milka 78
nagyúr

:R

(#1661) ricky731


ricky731
tag

Hali!

Kaptam ajándékba egy RUPA A5 boxot.

Nagyon kezdő vagyok ebben a témában, kérnék egy kis útmutatást hol nézzek utána, hogy mit és hogyan.

Filmek és tv nézésre szeretném belőni.

LibreELEC re elég ez a hardver vagy hagyjam az androidot?

Előre is köszönök minden segítséget!

(#1662) kenand válasza ricky731 (#1661) üzenetére


kenand
Topikgazda

LibreEleccel jobb (kisebb a hardver igénye, mint az Androidnak), ha a film nézés a fő cél. Olvasd el a téma összefoglalót

[ Szerkesztve ]

(#1663) mexel válasza Milka 78 (#1658) üzenetére


mexel
veterán

Ha érdekel rom amivel hibátlan a videók lejátszása android és libreelec alatt is TX3 minin vagy X96 minin, esetleg W95-ön, vagy Alfawise S95-ön írj, már van megoldás és telepíthető beállított dualos romom hozzá.
Minden problémás videó működik, Youtube működik hibátlanul, Libreelec is tökéletesen visz mindent ( dual system, egyben van minden)
Nem nehéz telepíteni, megéri, a 905W-s boxok így tökéletesen használhatóak. Aki nem akar szenvedni a hibákkal az írjon nyugodtan, adom a linket, hamarosan elérhető nyíltan is.

(#1664) looser


looser
addikt

Sziasztok!

A Vorke Z6 Plus cumót nézegetem és hát Németországból ~17e az nem hangzik rosszul. Sok infóm nincs róla, de az alábbi vélemény meggyőzött:

:D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1665) Cs7


Cs7
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni azzal kapcsolatban, hogy olyan TV-m van melynek nincs semmilyen hangkimenete. Egy Android-os TV box megoldás lehet-e erre úgy, hogy azt annak média lejátszóját használva HDMI-vel összekötöm a TV-vel és a box hangkimenetét (ezeken csak SPDIF-et láttam, abból tudok 3,5mm-es jack-et csinálni?) pedig külső hangszóróval. Ebben az esetben a hang a külső hangszórón várható vagy a HDMI-n keresztül a TV hangszórók fognak megszólalni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#1666) kenand válasza Cs7 (#1665) üzenetére


kenand
Topikgazda

TV boxokon van AV kimenet, de külső eszközzel átlehet alakítani az SPDIF-et is analóggá.
Valamilyen hang kimenet biztosan van a TV-n ha más nem sima SCART csatlakozó abból átalakítóval lehet hangot kivinni (de a belső TV hangszórót nem fogja lekapcsolni)
Ha HDMI-n kötöd össze a boxot a TV-vel akkor a hangja a TV hangszórón fog szólni, hacsak a TV box hangját nem viszed pluszban.

Érdemes valamilyen használt házimozi erősítőt beszerezni (nem gond ha még nem HDMI-s ha csak egy lejátszód van pl TV box ( és nincs pluszban BD, XBOX stb), akkor a hang az SPDIF-ből (Box és TV) mehet az erősítő 1-1 SPDIF bemenetébe. (DTS, dolby digital 5.1 mehet így, HD hanghoz -pl DTS True HD- kell HDMI)

(#1667) Cs7 válasza kenand (#1666) üzenetére


Cs7
tag

Köszönöm, akkor a leírtak alapján körüljárom a lehetőségeket! :R

(#1668) mexel


mexel
veterán

Ha valakit érdekel rom a 905W lejátszójához ( X96 mini, Tanix Tx3 mini, W95, Alfawise S95) hogy ne legyen hibás az android és legyen egyben Libreelec is, akkor már elérhető a leírás és a letöltés.
Jelenleg csak 2/16GB-os lejátszókkal működik.

[ Szerkesztve ]

(#1669) Necronom válasza Cs7 (#1665) üzenetére


Necronom
senior tag

A kulso par dollaros spdif-analog atalakitokat nem ajanlom, eleg rossz minosegben szolnak, bar ha a TV hangszoroja is megfelel az izelesednek, akkor tukepp azok is jok
[Itt egy olcso, aranylag jol szolo cumo]

Sok boxon van analog audio kimenet, ami valoban szol, normal 3.5-os stereo jackkal
Itt csupan annyi a problema, hogy a DD, DTS stb hangok NEM fognak szolni, hiszen a boxban magaba ennyi penzert nem fognak egy tobbcsatornas D/A atalakitot pakolni :) szoftveresen termesztesen megoldhato ez is

De, ha megfelel a HDMI, akkor ott rendesen megszolal a TV hangszorojan minden a Kodival vagy az SPMC-vel is. Egyeb lejatszokhoz meg szukseg lehet valami kulso appra a DD, DST stb hangokhoz

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1670) kenand válasza Necronom (#1669) üzenetére


kenand
Topikgazda

KODI szoftveresen dekodolja a DTS/dolby digital hangot. DE én inkább passthrough kiküldöm egy házimozi erősítőre. (van pár olcsón vett használt erősítőm)

(#1671) Milka 78 válasza mexel (#1663) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Erre lehet visszatérünk,mert kéne egy stabil kütyü.Nincs nagy igény,csak annyi mint az 5-ös droid alatt.
Köszönöm! :R

(#1672) mexel válasza Milka 78 (#1671) üzenetére


mexel
veterán

Már elkészült a blog, éppen az Alfawise S95 boxhoz töltöm fel a dualos romot. nagyon részletes leírás van. Sajnos 1/8GB-os boxokhoz nem jó. A 2/16-osokkal viszont jól működik.

Egyébként Alfawise S95 tesztelőt még keresnék, az még nem volt.

(#1673) Milka 78 válasza mexel (#1672) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Már mentettem az oldalt :K Nekem TX3 Mini/2gb-s jön a héten,de még ismerkedni fogok vele egy ideig.

(#1674) Necronom válasza kenand (#1670) üzenetére


Necronom
senior tag

Persze, en is igy hasznalom, de ugye a kerdezonek probaltunk valaszolni

mas: egyebkent ez az SPMC egy csoda :)
Nalam olyan filmeket is siman jatszik, amit a notimon meg sem mozdul :) (a notebook egy gen 3 I5 HP)
Ugyan nincsen hozza megjelenitom, de erdekesseg valahol, hogy a 4K-s filmek meg a fHD megjeleniton is szebb kepet produkal mint egy normal 1080p

Ami sajnalatos, hogy valahogy megsem Kodi, tudom, hogy a felszineket lehetne varialni, de pl taviranyitoval sem ugy mukodik mint a Kodi, olyan immel-ammal megy csak
Egyebkent meg valoban szebb kepet is ad, nemcsak jobbat - szerintem

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1675) 426os válasza 426os (#1652) üzenetére


426os
őstag

Nem találok működőképes megoldást. Ez a videó alapján is próbáltam, SuperRepo-ról is letöltöttem valami böngésző addont, de nem volt hajlandó települni.
Lehetséges, hogy arm platformra (x96) nem lehet LE alá webböngészőt telepíteni? Már csak ez hiányzik ahhoz, hogy teljesen elégedett legyek és ne kelljen leülnöm a PC elé szinte egyáltalán.

Más:
Találkozott olyannal már valaki, hogy LE alatt "beragadt" a hangerő? Rendszerint esténként, mikor bekapcsolom a boxot, a hangerő maxon van és nem lehet a egyik távirányítóján (sajátján plusz egy másikon) sem állítani, csak a TV hangerejét annak a távirányítójén. Következő indításkor rendesen működik, de másnap ugynúgy full hangerőn indul és nem reagál a gombokra. Minden más rendesen működik.

.

(#1676) kenand válasza 426os (#1675) üzenetére


kenand
Topikgazda

Lehet a CEC kavar be. LE alá nem tudok böngészőt. OSMC-t portolja csicsóka ARM-ra, OSMC alatt teljes debian van, ott lehet menne böngésző is...

(#1677) Skynet258


Skynet258
veterán

Kis feedback a Minix-ekről: tavaly év vége felé vettem egy U1-et a gyerekeknek, meg a nappaliba egy U9-H-t (apának ;] ). Előtte egy Raspberry Pi 2 volt használatban.
Kiváló kis cuccok ezek, van bennük erő, a RasPi lassúsága már csak emlék. Most a minap az U9-H-ra is bedobtam egy microSD-n az LE-t, eddig nincs vele semmi baj, pedig féltem tőle, mert hogy ezen neccesnek írják sok helyen (U1-en alapból azzal használtam első perctől). 4K anyagok röccenés nélkül, mindkettő igáslóként teszi a dolgát a szó legpozitívabb értelmében.
Szóval ha valaki rászánja a nem kevés plusz pénzt a kínai brand-ekhez képest, cserébe "most" kell és hazai garival, akkor tudom őket ajánlani.
Mondjuk egy negatívum azért van, az Istennek sem tudom a Logitech Harmony One Touch távjának megadni a Play/Pause gomb funkciónak megfelelő működését. Próbáltam tanítani a gyáriról, nem megy (ezt mondjuk nem is értem). Próbáltam Windows Media Center ezen funkcióját rábindelni a gombra, nem megy. Mondjuk sok időt nem öltem bele mert amúgy minden király, majd nekiülök egyszer ha lesz hozzá kedvem...

https://geekpulse.hu

(#1678) kempelenf


kempelenf
csendes tag

Xibo képújságot szeretnék monitorokon futtatni üzlethelyiségekben.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik Android TV box-ot érdems használni, ami bírja a 16óra/7nap üzemmódot anélkül, hogy lefagyogatna, nem szaggat a wifije, és nem gyullad ki?
Ja, és mondjuk 20ezer forint alatt meg lehet venni.

(#1679) kenand válasza kempelenf (#1678) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha Wi-t akars és van AC-s rootered akkor válasz olyan boxot amiben AC-s (5Ghzs) Wifi van (Inkább a drágább 912-es chispetesek között lesz)

(#1680) KuZo


KuZo
tag

Sziasztok!

Olyan Android boxot keresek, amin (fura módon) nem a videólejátszás lenne a cél, hanem egy internet böngésző és egy pdf viewer zökkenőmentes használata. A boxot egy USB csatlakozású HID szabványú érintőképernyőhöz kötném, aminél egy fontos dolog van, hogy távirányító nélkül működtethető legyen a rendszer. Tehát legyen lehetőség a visszalépésre és az applikációk indítására anélkül, hogy ehhez a távirányítót használnám. Létezik ilyen?
Köszönöm!

(#1681) looser


looser
addikt

Még nem döntöttem, bár a Vorke Z6 Plus nagyon tetszik (mint egy régi órás rádió :-)
Szóval az érdekelne, hogy ezeknél az androidos tv boxoknál többféle üzem van? Szóval lehet azt is, hogy mint egy normál telónál, tabletnél bejelentkezek, nézem az emaileket, play store-ból telepítgetek, játszok stb. ill. van egy másik mód (nem tudom, ez külön bootolható?), amikor kimondottan médiacenterként üzemel?

Köszi & üdv!
:R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1682) kenand válasza looser (#1681) üzenetére


kenand
Topikgazda

Amlogicos boxokat bootolhatod androiddal és SD/USB drive-ról bootolhatod LibreEleccel (mint média center)

(#1683) looser válasza kenand (#1682) üzenetére


looser
addikt

Ez szuper! De akkor viszont csak külső eszközről lehet, nem dual bootos? Tehát arra lennék kíváncsi, hogy bekapcsoláskor lehet-e választani a kettő közül?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1684) mexel válasza looser (#1683) üzenetére


mexel
veterán

Sd-ről vagy penről való bootoláskor indításkor nem választhatsz, mindig a LE indul, abból tudsz átlépni. S90W esetében van már dualsystem-es rendszer, ott onnan indul ahonnan kikapcsoltad és ott nem kell sd kártya vagy pendrive, mindkettő rendszer a boxról fut.

(#1685) looser válasza mexel (#1684) üzenetére


looser
addikt

SD alatt a készülék háttértárát érted, nem egy bővítőkártyát, ugye? Mint pl. egy live linux vagy ilyesmi. Szóval ha kicsomagolom a készüléket, bekapcsolom, akkor egy natív, gyári rendszer fog feljönni, ami már médialejátszásra van kialakítva, semmi olyasmi, mint egy androidos telefonon pl. google fiók hozzáadása, play store? Erre gondoltam, csak gondolom rosszul fogalmazok :-)
Tehát ikonról indítom a médialejátszót (pl. vlc), de van google szolgáltatások meg gyári appok, tehát egy mindenes készülék felületét fogom látni, vagy pedig egy kizárólag médialejátszós felület jön fel, mint pl. az Asus Oplay-nél (az van jelenleg), ahol lehet film, hang és kép közül választani. Ez utóbbinak nem sok értelme lenne, ha nincs mellette egy natív android a szokásos appokkal, ezért kérdezem :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1686) mexel válasza looser (#1685) üzenetére


mexel
veterán

Sd alatt az sd kártyát értem amit te tezsel bele, pendrive alatt pedig pendrive-ot értek. A belső memória pediga készülékbben lévő memória.
A rendszer pedig egy Android rendszer, kb ( kis túlzásokkal )mint egy tablet vagy telefon. A Libreelec pedig egy Kodi ami különálló rendszerként fut és médialejátszásra elvileg jobb mint az androidos kodi. ha nem láttál még ilyesmit nézd meg a Youtubot, beírod hogy tv box és millió féle android rendszert lehet látni rajta hogyan működnek. Az androidon jó esetben van minden ami kell. Google cuccok, chrome, Youtube, stb és telepítesz rá amit akarsz.

(#1687) looser válasza mexel (#1686) üzenetére


looser
addikt

Szuper, így minden érhető, köszönöm a válaszod! Nézem a LIBREELEC honlapját és a Downloads alatt ha kiválasztom a Generic Amlogic HTPC-t, azt írja, hogy "There are currently no official images/ROM’s for Amlogic 8726MX, S8xx or S9xx devices". De mondjuk így, ha felteszem egy külső meghajtóra végül is ki lehet próbálni. Nagy igényeim nincsenek, csak a hdmi a tv-be és a tv hangszóróján keresztül nekem elegendő a hangzás. Valószínűleg a vlc is elég lesz az androidon belül.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1688) mexel válasza looser (#1687) üzenetére


mexel
veterán

Androidon belül SP?C-vel jobban jársz, nem tudom mit veszel majd de android alatt alapból hibás sok videó lejátszása. ( van rá megoldás)
Ha s905W-t veszel akkor van dualsystem, ha S905X-et akkor nincs, de az viszi a 4K-t 60fps-el is. Leegyszerűsítve.

[ Szerkesztve ]

(#1689) kenand válasza looser (#1683) üzenetére


kenand
Topikgazda

Arra is van megoldás, Tanixon van olyan, de lelkes kolléga-mexel- is hegeszt custom ROM-ot

[ Szerkesztve ]

(#1690) headhunter válasza looser (#1681) üzenetére


headhunter
addikt

Miért a "Plus"?

Sima Z6 DDR4-es. [link], [link], [link]

(#1691) looser válasza mexel (#1688) üzenetére


looser
addikt

Ez az SP?C ez mi is? Igazából nincs szükségem a dual systemre, csak azt hittem, alapból ilyen a készülék. FW update, ha kell, nem gond, az Oplayen is egy mókolt orosz fw van. Akkor még az androidon lévő Kodi sem olyan jó, mintha külön libreelec-et használna az ember? Ennyit mondjuk nem szeretnék szórakozni, ha csak filmet néznék, de tetszik a lehetőségek tárháza :-)

kenand: nem szükséges, de ki fogom próbálni. Az összefoglaló meg szuper, igazán, rávilágított sokmindenre. Kb. tudom, mit várhatok az eszköztől, valószínűleg egy bt bill is rendelve lesz mellé.

headhunter: 15 dolcsival drágább a linkelt, nem tudom, van-e előnye a mindennapi használatban. Végül is nem nagy difi és nem három hónapra venném.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1692) mexel válasza looser (#1691) üzenetére


mexel
veterán

Az SP?C az egy elírás :D
Az SPMC viszont egy Kodi fork. ( Egy kodi leegyszerűsítve) Ez jól működik android 7 alatt, hogy miért az megtalálható a keresővel, nem állok most neki leírni:)

(#1693) KuZo válasza KuZo (#1680) üzenetére


KuZo
tag

Bár nem kaptam választ, de szereztem egy Venz V10 PRO boxot, azonban ez nem támogatja a touchscreen használatot. Találtam olyan információkat, hogy az Android TV rendszerben ez nem engedélyezett funkció. Ez igaz? Lehetséges esetleg egy másik Android OS (ami támogatja az érintést) telepítése egy ilyen gépre?

(#1694) bikfic1


bikfic1
tag

Hogyan tudom beállítani android tv boxban hogy a mac address mindig ugyanaz legyen?
előre köszönöm a segítséget.

(#1695) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Android 7 (TX3 Mini) alatt,hogy tudom az írási jogosultságot megadni a rendszernek,teszem azt torrent appoknál?Flud és TTorrent alatt ugyan tudok a külső hdd-re írni,de csak az ANDROID mappán belül,simán a HDD gyökérbe nem (mint az 5-ös droidon).

[ Szerkesztve ]

(#1696) Milka 78


Milka 78
nagyúr

...

[ Szerkesztve ]

(#1697) cocka válasza bikfic1 (#1694) üzenetére


cocka
veterán

Tudtommal két MAC-je van. Az egyik az ethernet porton keresztüli kommunikációhoz van, a másik meg a wifishez.

Ezek nyilván nem változnak.

(#1698) bikfic1 válasza cocka (#1697) üzenetére


bikfic1
tag

csak wifin csatlakozik rá.
sajnos minden bekapcsoláskor más lesz a mac address.

(#1699) looser válasza mexel (#1692) üzenetére


looser
addikt

Ó, szuper, köszi, egy pár karakterrel behelyettesítettem, de M-el pont nem :-)
Rákerestem, jól hangzik. Végül is a hasonló chipsetre épülő ezernyi márkanéven kijövő eszközök miatt gondolom nem kell aggódni, hogy nem lesz támogatás, legalább közösségi szinten a későbbiekben.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1700) dingoka


dingoka
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy COOLEME MB3 média boxot.A kérdésem az lenne,hogy alkalmas LIBREELEC futtatására.mert nálam nem akar települni sem SD kártyáról,sem penről.A kártyát nem is látja a box.Mit tudok tenni,hogy jó legyen?A kártya új,a laptop látja,a box nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.