Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) tamasgal válasza Krystal_s (#1950) üzenetére


tamasgal
senior tag

Én Libreelec/KODI miatt vettem egy X96-ot (905X, 2/16GB), brahiból kipróbáltam a rajta lévő Androidot! Azt kell mondjam, hogy kifogástalan! Stabil, a sebessége is megfelelő, YouTube-ozni, RTL Most stb. teljesen kifogástalan. Kb úgy működik mint egy 2-3 éves középkategóriás teló csak nagy képpel. Filmezni nyilván Libreelec alatt lehet jól (kadencia helyes lejátszás hiánya Android alatt) de egyszerűen lehet a rendszerek között váltani, 13 ezerért egyszerűen nem létezik jobb alternatíva! Nagyon ajánlom!

(#1952) cocka válasza tamasgal (#1951) üzenetére


cocka
veterán

RTL most már képes a landscape képernyőhöz alkalmazkodni vagy még mindig csak egy okostelefonos téglalapot kapsz?

(#1953) Sonja


Sonja
veterán

Android TV box-ot vennék csak játékra (média lejátszás nem igazán érdekel). Elsőre a Venz V12 Ultra box-ot néztem ki (S912, 3GB RAM), ezt találtam idehaza a legerősebbnek. :K Esetleg más van (max. 50eHUF)? :F

Szerk.: Elméletileg egy Yundoo Y8 erősebb lenne (RK3399, 4GB RAM), de az idehaza nem kapható (illetve EU-ban se találtam).

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1954) Krystal_s válasza tamasgal (#1951) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm szépen, pont ilyenre gondoltam. A leírások alapján ez teljesen megfelelőnek tűnik. :K

(#1955) tamasgal válasza cocka (#1952) üzenetére


tamasgal
senior tag

Teljes értékű az app, mintha ilyen boxra teremtették volna!

(#1956) Necronom válasza Krystal_s (#1954) üzenetére


Necronom
senior tag

Fentebb mar irtam egy hosszabb volument az X96-rol...
Lassan 1 eve megvan, jatszom rajta, filmezek Kodival, Youtube megy es tokeletesen teszi a dolgat, aki nem var tobbet tole, annak szerintem tokeletes
Vettem hozza egy jofej vezetek nelkul jatekvezerlot is, remekul szorakozunk rajta, szinten vezetek nelkuli eger+billenyu es egy jofele Launcer es kesz a mindenes kis gep...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1957) Krystal_s válasza Necronom (#1956) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, elolvasom a leírást.... :B

(#1958) Krystal_s válasza Necronom (#1927) üzenetére


Krystal_s
addikt

Jó kis leírás és nekem pont aktuális. :)
Szeretném megkérdezni, hogy mi a neve annak a billentyűzet kezelő appnak?
A gyárilag telepített appokat Chrome, Youtube stb egyáltalán nem lehet frissíteni? Az egész rendszert rootolni kell, hogy törölni lehessen őket?
Egyik Tv boxos leírásban valaki ezt írta:
"Alapból a legtöbb box rootoltnak mondott, de annak ellenére nem ad teljes jogot, kell mégegyszer rootolni, bár a build.prop szerkesztő elboldogul az alap gyári rootolással is legtöbbször, először mindenképpen próbáljuk ki mielőtt a felesleges rootolásnak nekiállnánk!"

(#1959) tamasgal válasza Krystal_s (#1958) üzenetére


tamasgal
senior tag

Nekem nem kellet rootolni, mindent tudtam törölni és áruházból letöltöttem őket újra.

Csináltam egy kis videót (illetve kettőt mert a nejem pont hívott a nagy mű elkészítése közben és megszakadt a videó felvétel de linkelem mind a kettőt), hogy látható legyen, hogy mit tud a kis gép.

Fontos: hibásan azt mondom a videó elején, hogy X96 mini de nem, ez síma X96 905X procival 2Gb ram-al és 16GB rom-al.

A két videó: első rész és a második rész

Konkrétan ez a dobozka: Katt

Ez pedig a távirányító: Katt

(#1960) Headbang


Headbang
aktív tag

Használ valaki ilyet? MX3
Nekem egy hete van meg, ár érték arányban elég jó. Lég egér, qwerty bill., háttérvilágítás, giroszkóp, 5 tanítható infravörös távirányító gomb, természetesen a box ki-be kapcsolása is működik vele. 6 dolcsit fizettem érte.

(#1961) Necronom válasza tamasgal (#1959) üzenetére


Necronom
senior tag

Na errol van szo!
Koszi a videokat jo lett az ugy ahogy van es mindig mondom, hogy az X96 is jo ugy, ahogy van :)

Krystal_s
A bill kezelo kis app az External Keyboard Helper nevre hallgat
(barhonnan letoltheto, en meg mindig a demot hasznalom :) )
Rootolni nekem sem kellett, viszont a Chrome-ot csak egy kis app segitsegevel tudtam torolni
(play aruhaz: eltávolítás - elsore ezt kapod)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1962) Krystal_s válasza tamasgal (#1959) üzenetére


Krystal_s
addikt

és Necronom
Megnéztem a videókat is.
Köszönöm. :)

(#1963) mgaben


mgaben
senior tag

Ez a kadenciahelyes lejátszás és pixelesedes mennyire problémás a mostani tv box-oknál? Még mindig mokolni kell vele? [link]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1964) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

melyik az az alap box vagy esetleg stick ha van ilyen amelyik alkalmas online film nézésre. youtube, videa. hasonló. szinte másra nem is kellene . lehetőleg Mo.n belüli vásárlás.

(#1965) mgaben válasza mgaben (#1963) üzenetére


mgaben
senior tag

Erre? Senki?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1966) tamasgal válasza mgaben (#1965) üzenetére


tamasgal
senior tag

Ezek a kínai ólcsó boxok android alatt nem tudják a kadencia helyes lejátszást! Ezért ha médialejátszóként kell helytálljon akkor olyat kell választani ami Libreelec kompatibilis. Kockásodást én nem tapasztaltam az X96-on.

(#1967) Necronom válasza mgaben (#1965) üzenetére


Necronom
senior tag

Az X96 az SMPC-vel Android alatt nekem mar tokeletesen megfelel....kadenciahelyes vagy sem, az en szemem nem vesz eszre semmitsem...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1968) KerekesLevi


KerekesLevi
tag

Hy!

Szerintetek létezik olyan android box, vagy akár windows box, ami teljesen kadenciahelyesen, dolbyval (passthrough), tökéletesen moziélménnyel képes lejátszani a filmeket 1080-ban?
Tudom-tudom, Libreelec-el mennek, az van nekem is, de a Youtube azon eléggé kaka. Szóval olyanra gondoltam, amit kiveszek a dobozból, és tartalmaz minden drivert, és kezeli az egeret, billentyűt, és normális okos rendszere van?

Levi

(#1969) mgaben


mgaben
senior tag

Köszi mindkettőtöknek. Sajna a régi lejátszó egyre idegesítőbb hülyeséget produkál és probalnek nem mellé nyúlni az ujjal.
Szóval megegyszer köszi.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1970) tamasgal válasza Necronom (#1967) üzenetére


tamasgal
senior tag

Azt figyeld, hogy időközönként "döccen" egyet a lejátszás. Sajnos abbôl adódik, hogy az android nem vált le a film 24 képkockás sebességére. Nyilván nem nézhetetlen így de én allergiás vagyok rá 😂

[ Szerkesztve ]

(#1971) mgaben válasza tamasgal (#1970) üzenetére


mgaben
senior tag

X96-rol még kérdeznék. Android OS vagy android tv szoftveres? Frissítés jött hozzá? Nézem, hogy 6-al árulják. Távirányító jó? A mostaninál az is elég rossz, nagyon erősen kell nyomni hiába jó az elem. Meg a kodi sokszor kiugrik. Ha az optikai hangon ment akkor sokszor eldobálja a hangot a készülék. Ilyesmi hibák az x96-nal?

Köszi előre is.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1972) tamasgal válasza mgaben (#1971) üzenetére


tamasgal
senior tag

Android os, távval tényleg célozni kell ezért vettem légegeret hozzá ami nem infrás. Frissítési lehetőséget jelzi a menűjében de nem merek rányomni mert szuperül működik. Hang anomáliákat nem tapasztaltam android és Libreelec alatt bár nrm optikai kábellel van összekötve hanem hdmi-vel. Arra figyelj, hogy s905x processzor legyen benne mert X96 név alatt mindenféle procival kiadták.

[ Szerkesztve ]

(#1973) mgaben válasza tamasgal (#1972) üzenetére


mgaben
senior tag

igen, a procikat nézegettem. köszönöm az infot.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1974) Necronom válasza tamasgal (#1970) üzenetére


Necronom
senior tag

Barhogy is figyeltem nekem SPMC-vel nem doccen....nem kockasodik nem csinal semmi rosszat sem...
Az asztali gepemen eszreveszek nemi doccenest FHD filmeknel, itt ennel nem....

mgaben:
az elso dolog lecserelni a Launcert....van hozza sok, ajanlott a Nova vagy a Microsoftos....mindketto prima valasztas, masreszt kapsz egy hasznalhato asztalt, az eredeti az semmire sem jo....
Rendes Android OS van rajta, ha van CEC a teveden, akkor semmilyen taviranyito nem kell hozza, hasznalhatod a TV tavjat is, nalam igy van
Mindemellet wireless bill+eger
Optikain hajt meg egy Denont nalam, es mint emlegetem semmilyen roccenest nem tapasztalok SPMC-nel
Kodival igen, erdekes modon ott is kiazarolag a 720p...1080p vagy SD filmeknel ott se nincs

A frissites egytalan nem mukodik, de minek is....ez igy van jol ahogy van
Amit akarok magamnak felrakom es kesz, OS-t egytalan nem akarok frissiteni rajta, pont a 6.0 a lenyege

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1975) mgaben válasza Necronom (#1974) üzenetére


mgaben
senior tag

Okés. Köszi neked is az infókat.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1976) cocka válasza tamasgal (#1966) üzenetére


cocka
veterán

Ez megvan?

[link]

(#1977) Headbang válasza tamasgal (#1972) üzenetére


Headbang
aktív tag

Nekem sem akad droid alatt(én sem kodival használom), vagy legalábbis a szemem nem veszi észre. Mondjuk max 7-8 gigás hd filmeket nézek. (MecoolM8SPro+)

(#1978) tamasgal


tamasgal
senior tag

Necronom Mostmár kiváncsivá tettél, ki fogom próbálni én is az SPMC-t :R

cocka Nem ismerem, mi ez?

Headbang Te melyik lejátszót használod?

(#1979) mgaben válasza Necronom (#1974) üzenetére


mgaben
senior tag

Megnéztem. Régi tv (LG) De tudja a cec-t, csak LG-ék SimpLink-nek híjják.
Ezt külön be kell állítani a media boxon is? Vagy csak tv-n bekapcsolod a funkciót?
Vagy, hogy megy ez pontosan?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1980) Headbang válasza tamasgal (#1978) üzenetére


Headbang
aktív tag

MX Player pro

(#1981) Melack


Melack
veterán

Üdvözletem! Szüleim kitalálták, hogy kellene egy médiabox (ismét). Valami egyszerű kellene, amin Droidon is jól fut a Kodi, és nem akad meg, fluid a felület, nem crashel a Google Updater és társai. Létezik most ilyen lejátszó? Libreelec nem kell rá egyelőre. Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1982) tamasgal válasza cocka (#1976) üzenetére


tamasgal
senior tag

cocka, isten vagy! Ebben ha bekapcsolom a "Display related functions" ban az "Auto frame fix" -et akkor az SMPC levált lejátszásnál 24p-be 👍👍👍

(#1983) Necronom válasza mgaben (#1979) üzenetére


Necronom
senior tag

Csomo neven hivjak, a Samsung pl Anynet-nek
Semmit sem kell csinalni, osszedugod es a TV-n megjelennek azok az eszkozok amik CEC kepesek
Samsungnal egyszeruen erre nyomok a tavval es bekapcsolja a mediaboxot, aztan vezerli
Mindig altatom a boxot, igy nem kell figyelnem semmire sem az esti elalvasnal :)

Ha esetleg megsem, akkor a boxon meg kell keresni a CeC funkciot es be kell kapcsolni - elvileg alapertelmezesben be van kapcsolva

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1984) mgaben válasza Necronom (#1983) üzenetére


mgaben
senior tag

Köszi. :)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1985) cocka válasza tamasgal (#1982) üzenetére


cocka
veterán

De én úgy tudom, hogy ez a kadenciahelyes lejátszás nemcsak lejátszófüggő, hanem tévéfüggő is. Valami olyasmi rémlik, hogy ha a tévé nem tudja az adott frekit, akkor a lejátszó hiába próbál átváltani 24pbe vagy mi az, a lejátszás továbbra is darabos marad.

(#1986) Necronom válasza cocka (#1985) üzenetére


Necronom
senior tag

+1

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1987) tamasgal válasza cocka (#1985) üzenetére


tamasgal
senior tag

Tudja a TV-m, hiszen Libreelec/Kodi alatt szépen levált 24p-be, illetve most már (hála neked) android alatt is levált az SMPC! Tudom ellenőrizni is a TV-n az "infó" gomb megnyomásával mert ki írja az aktuális képfrekvenciát. Ha a többieknek valóban levált simán android alatt 24p-be az csak jó! :R

(#1988) mgaben


mgaben
senior tag

egyet még kérdeznék az x96-ról. jól nézem, hogy nincs benne bluetooth? nem hiányzik nektek?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1989) mgaben válasza tamasgal (#1987) üzenetére


mgaben
senior tag

Gondoltam kipróbálom az SPMC-t a mostani box-al, hátha a Kodi rossz és amiatt ugrál ki, stb.
Viszont nincs benne médiatár import, ez elég gáz, plusz abba is hagyták a fejlesztését februárban.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1990) cocka válasza mgaben (#1989) üzenetére


cocka
veterán

Nekem meg bizonyos videoknál egyszerűen elcseszte a színeket a Kodihoz képest. Mondom mik ezek a színes sávok, széteső kép stb.. Úgyhogy nem csoda, hogy abbahagyták. De a Kodihoz se jött már hónapok óta frissítés.

(#1991) mgaben válasza cocka (#1990) üzenetére


mgaben
senior tag

Mondjuk az is igaz. :D Használnám én a plexet is, de annak a tv-s felülete olyan gáz. Ha olyan lenne, mint a windowsos player, akkor az frankó lenne.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1992) Necronom válasza mgaben (#1988) üzenetére


Necronom
senior tag

nekem pl kicsit sem hianyzik....minek az amugy?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1993) mgaben válasza Necronom (#1992) üzenetére


mgaben
senior tag

hát blútúsz füleshez használtam. bár most van egy külön transmitter/receiver, de a jövő kifürkészhetetlen. :D akár valami más blútúsz eszköz...

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1994) cocka


cocka
veterán

Ja tényleg, ezekkel a 4.1-es BT-t támogató boxokkal lehet használni akár bluetooth billentyűzetet is? Mert ez a távirányító meg 2.4 GHzes usbs vevő páros elég gagyi. Vagy háromszor kell megnyomni a kikapcsoló gombot, mire felfogja és bejön a standby, kikapcsolás, újraindítás menü.

A bluetooth nem akad össze az 5 GHzes wifivel ugye?

(#1995) mgaben válasza cocka (#1994) üzenetére


mgaben
senior tag

ilyennel még nem próbáltam, de szerintem simán. a wifi vs bt-t nem tom. nincs 5 ghz wifim itthon. :)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1996) cocka válasza mgaben (#1995) üzenetére


cocka
veterán

Nekem van, mert bár a térerő sokkal gyengébb, a kapcsolat ennek ellenére sokkal stabilabb és a sebesség is nagyobb.

Hogy mást ne mondjak videolejátszáshoz mindenképpen érdemesebb 5 GHzet használni. És akkor hirtelen kevésbé lesznek hitelesebbek azok a károgók, akik kizárólag a vezetékes kapcsolatra esküsznek. :D

Az viszont elég dühítő, hogy a vezeték nélküli billentyűzet címszó alatt sok esetben nem BT-s billentyűzetet értenek és ott a kis vevő is. Én meg pont a vevőt akarom elkerülni, ha egyszer a box tud bluetootht, akkor a BT vevő már bele van építve. Tehát nem akarok másikat.

[ Szerkesztve ]

(#1997) mgaben válasza cocka (#1996) üzenetére


mgaben
senior tag

:D :D :D Én pont a vezetékes tábort erősítem.

Viszont megtaláltam az SPMC-nél mi volt a hiba a médiatár importtal. Haladó vagy profira kell állítani a beállításokat. :) Meg vissza tettem régebbi 17-es kodit is, hogy hátha csak az újjal csinálta ezt a kilépős baromságot.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1998) cocka válasza mgaben (#1997) üzenetére


cocka
veterán

Hát egyébként én is. De ez esetben 10 méter hálózati kábel kell, ami bár van, de ad hoc módon nem akarom kerülgetni, mert anélkül is van már minimum 2 kábel: HDMI, táp.

(#1999) mgaben válasza cocka (#1998) üzenetére


mgaben
senior tag

mondjuk nekem be van kábelezve a ház, szóval konnektorok vannak több helyen. mondjuk eccer szeretném átvezetékeltetni gigabitre, mert most csak 100-as.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2000) Necronom válasza mgaben (#1993) üzenetére


Necronom
senior tag

no igen a fules az mondjuk okes...de ugye mire is hivatott ez az eszkoz? :)
nem hinnem, hogy nincs benne megfelelo szamu lehetoseg arra, amire eppen hasznalni akarjuk..
nem igazan akarok mondani olyan holmikat amiben ugyan van BT de pl nincsen drotos halo lehetoseg, csak wifi, ertem en hogy van akik erre eskusznek, nalam marad a drot meg optikai kimenet erositore, este meg lejjebb kell halkitani a filmet :) ha meg fules kell, akkor ott van a Denonon a fejhallgato kimenet ami ugyan analog es drotos :P

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.