Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) RpPRO


RpPRO
őstag

Buci21, kristof123, bluyoo, köszi a véleményeket. Beleolvastam, jobbnak érzem én is, ha Haswell köré építem a rendszert.

Nekem elég 1x16pci-e, 2 memory slot, usb3. Talán egy jó hangkártyának hely. Ennyi. Mit javasolnátok? Köszi.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#54302) bluyoo válasza RpPRO (#54301) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Mennyi lenne a kereted?"

Bazinga!

(#54303) GrooveHero válasza bluyoo (#54300) üzenetére


GrooveHero
addikt

Mosmé, sztem tök jók, frankón elmondják, hogy mit is tud a deszka ;] :DDD
Amúgy meg akkor ki melyikre szavaz?
1. Asrock Z87 Extreme 4
2. ASUS Z87-A (Plus)
3. Giga Z87X-D3H

ha meg review videó, akkor ez tetszeni fog ;]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#54304) Buci21 válasza GrooveHero (#54303) üzenetére


Buci21
addikt

én a gigára voksolnék ezek közül, giga lap eddig nekem csak bejött :D

az unboxing jóféle, itt írkálnak rajt egy csomó hülyeséget...

[ Szerkesztve ]

(#54305) bluyoo válasza GrooveHero (#54303) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"ha meg review videó, akkor ez tetszeni fog" Kééész .... "Egy jópofa lap!" :DDD
Én már szavaztam .... :))

Bazinga!

(#54306) jim bcs válasza GrooveHero (#54303) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

2. ASUS

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54307) RpPRO válasza bluyoo (#54302) üzenetére


RpPRO
őstag

A pénz kevésbé számít, stabil deszka kell, ami jó lesz 10 évre. :)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#54308) Buci21 válasza RpPRO (#54307) üzenetére


Buci21
addikt

10 évre? jajj... egy jó la elmegy annyit, de mintha most egy P3-4 szintű géptől várnád a csodát. Szerintem 2-3 évente optimális cserélni, akkor még van használtpiaci értéke :D

(#54309) westlake válasza Buci21 (#54308) üzenetére


westlake
félisten

Most voltam egy hosting cégnél és az egyik ügyfél megemlítette, hogy az éppen kivetett gépének 7 éves uptime-ja volt. :D

Play nice!

(#54310) #91166208 válasza Buci21 (#54308) üzenetére


#91166208
törölt tag

nekem kb 7 éves gépem van a nullával egyenlő értéke van :)

(#54311) Buci21 válasza westlake (#54309) üzenetére


Buci21
addikt

tyűha, ennyit szerver nem csinál meg :D

(#54312) RpPRO válasza Buci21 (#54308) üzenetére


RpPRO
őstag

Tehát akkor milyen alaplapot? :)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#54313) Buci21 válasza RpPRO (#54312) üzenetére


Buci21
addikt

hasweel alá egy megbízható B75 mehetne :D i5 vagy i7 kéne bele, szorzózáras, ha élettartam a cél. Gyári hűtő ellenben asszem meg fogja tenni.

Házad mérete? hány bővítőkártyád van és milyenek? Kell-e HDMI, valami speciális megoldás (optikai hang, RAID), bármi óhaj? :D

ha mATX, akkor ez meg is teheti

és a nagytesó ATX méretben szintén eltalált lapocska

[ Szerkesztve ]

(#54314) bluyoo válasza RpPRO (#54307) üzenetére


bluyoo
nagyúr

" jó lesz 10 évre" :Y Akkor az Asus Vanguard B85 a te lapod. :)

(#54313) Buci21
Hát ha a Haswell alá B75-ös lapot tesz akkor oda kell a kis kalapács is. Elég nehezen megy bele a CPU a nem megfelelő foglalatba. ;]

Bazinga!

(#54315) Buci21 válasza bluyoo (#54314) üzenetére


Buci21
addikt

elírás, miután 2 B85-öst linkoltam :R ne haragudj mester, fáradok :W

amúgy régen nem volt ez a TUF mánia, nekem meg itt lapul a fiókomban egy Asus K7M rev 1.04 lap, Slot-A, 2000-ben jelent meg a cucc, a lap a revízióból ítélve olyan 2002 környékén kerülhetett forgalomba, azaz több mint 10 éves. És semmi TUF meg anyámkínja, csak megy. Egy régi foxconn lap ismerős gépéből 10 év körüli korral egy intel cerka alól kiszedve szintén megy, egy ősi EATX lap, márkája passz, még mindig megy :D szóval rendesen hűtött házban túléli az embert az alaplap.

[ Szerkesztve ]

(#54316) lemusz


lemusz
addikt

Sziasztok!

A leírásomban szereplő cuccaim közül a VGA, TÁP és HDD maradna meg. Új lapot, procit, egy 4 gigás ramot és egy ssd-t tervezek venni.

Ez a lap jó lesz számomra? Gigabyte GA-F2A88XM-DS2 Egy x4 750K-t gondoltam mellé. Elméletileg bios frissítés nélkül kezeli. A tápom procicsatlakozója viszont csak 4 pines, az alaplapé pedig 8-as... ez gond? Továbbá a régi satás IDE-s HDD-t és sata3-as 60 gigás SSD-t tudná kezelni? Kompatibilitási gond nincsen semmi között? Köszi.

(#54317) Zsivaagoo válasza lemusz (#54316) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Akár jó is lehet az a lap az X4 750K-val, de inkább a D3H végű.

A táp maradhat, ha még egészséges és 300W-ot le tud adni biztonságosan (bár annyit nem fog enni a géped).
SATA2/3 HDD és SSD menni fog vele gond nélkül.

-----------------------
"satás IDE-s HDD" -- megtévesztő, mert vagy SATA vagy PATA (ez utóbbit nevezzük egyszerűen IDE HDD-nek és 80 eres szalagkábel kell hozzá, továbbá jumperolni kell Master/Slave-re vagy Cable select-re)

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#54318) anytime válasza bluyoo (#54300) üzenetére


anytime
őstag

A Bitfenix ventiket rogton kiszedtem es ket TY143-as ventit raktam be .....
Igaz, mai fejemmel es plane az elolapival mar megtartanam oket (bitfenix), mivel csak jatek alatt megy a hazventi ...
Szoval van ket felesleges hazventim, de ez volt a tanulopenz ....

(#54319) Teaway válasza Buci21 (#54308) üzenetére


Teaway
veterán

RpPRO és én nem szoktunk csak "úgy" gépet cserélni, mert eltelt 2-3 (5-6?) év. Szinte ugyanolyan gépünk van. Addig nyúzzuk, amíg van benne szusz :D :)) :D

Nincs itthon csokid??

(#54320) Buci21 válasza Teaway (#54319) üzenetére


Buci21
addikt

nem csak "úgy", de pl én is most adtam el a Phenomot, vettem i5-t. Elmegy a sandy kb 2 év múlva, vagy kap még egy 2600K-t vagy 3770K-t, de szerintem a folyamatos fejlesztgetés és eladás teljesítményben és pénzben is jobb. :R De felhasználói igények, kinek a pap, kinek a paplan, szerintem a két kis B85-ös lap kihúzza a 10 évet, ha jól szellőző házba kerül és takarítják néhanapján.

PS: de aztán lehet, hogy csak fiatalság-bolondság, ezért cserélem én is. 17 évesen még van időm hogy benőjön a fejem lágya és lenyugodjak, de addig is annyi hardver megfordul a kezem között amennyire lehetőségem van. Új-régi, erős-gyenge, retro-high end, aktív-passzív, bármivel elszórakozom. Utoljára SLOT A tuning volt, a kis 700-as Athlon 1,1ghz-ig ment a K7M-ben :C

[ Szerkesztve ]

(#54321) LanyUs


LanyUs
senior tag

Sziasztok!

i5-4570 és Sapphire R9 270X alá lenne szükségem valamilyen asrock lapra 4 mem. foglalattal 15-20k-ig. Nem tudom mi a különbség B és H között. Légyszi a kingmaxon kívűl memót is írjatok. Jelenleg csak 4+4-et tervezek. Ha normálisabb áron lesznek, akkor majd jöhet még 4+4.
Jól tudom, hogy van olyan lap, ami szabályozni tudja a házban levő ventiket a hőmérséklet függvényében? A processzor Turbo Core funkció B, H-s chipsettel is ugyanúgy múködik?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#54322) Buci21 válasza LanyUs (#54321) üzenetére


Buci21
addikt

miért Asrock? A turbó ugyanúgy müxik, csak Z-s lapon paraméterezhetőbb kézzel, de az alap paramétereket ami a proci mikrokódjában van, tökéletesen tudja mind. Ventivezérlésben pont az Asrockok szoktak a legrosszabbak lenni.

ha mATX kell akkor ez jó
ATX méretben ő jól eltalált cucc :D

[ Szerkesztve ]

(#54323) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Na akkor megszületett a döntés, ASUS Z87-A lesz az új alaplap. Köszönöm mindenkinek a segíséget :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#54324) bluyoo válasza Buci21 (#54315) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"elírás, miután 2 B85-öst linkeltem " :DDD Tudom de nem tudtam kihagyni .... Legtöbbször én írom el a mondanivalómat. Jó látni hogy nem csak én hibázok .... :R
Most ez olyan hogy egy csomó gép üzemel mai napig ..... tápegységgel. Mégsem jelenti azt hogy megbízható , ajánlható , minőségi darab.
Hozzáteszem nem csak az Asus rendelkezik hasonló szériával .... csak éppen ez az egyetlen gyártó aki +2év garanciával is alátámasztja a reklámszövegét. Nem értem téged ez miért zavar. :)
Ok szereted a minimalista lapokat , ezzel nincs is gond de el kell fogadni hogy vannak akiknek nem elég pl. egy csupasz H81-es lap ..... ;)

(#54318) anytime
Szerintem tök felesleges volt cserélned ..... A házhoz járók még maximumra járatva is maglepően csendesek. Bár a TY143-as csak 14-es.

(#54322) Buci21
Nem vagy formában ... a MSI B85M-G43 is mATX méretű! ;]

(#54321) LanyUs
Szia!
A Turbo működik minden lapban. A B85 és H87 között minimális eltérés van.

"Jól tudom, hogy van olyan lap, ami szabályozni tudja a házban levő ventiket a hőmérséklet függvényében?" Igen a legtöbb lap képes rá pl. a Giga esetében a Smart Fan 2
Bár szerintem ebben az Asus lenne a legjobb de a lapjaik drágábbak .....
Ha a mATX méret megfelelő ott a Gigabyte GA-B85M-D3H ~19K-s áron.
RAM:
KINGSTON 8GB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3LK2/8GX ~23K

(#54323) GrooveHero
Szívesen!
Várjuk majd a véleményed a lapról! :R

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#54325) AthlonXP válasza bluyoo (#54324) üzenetére


AthlonXP
őstag

Olvastam már párszor az ismertetőt, de csak most tűnt fel, hogy ezek szerint a B85-ben nem működik a hardveres virtualizáció, vagy én értem félre?
Most, akkor Q85-öt kéne venni emiatt?

Azért kérdem, mert szoktam használni a vmware-t, ami ki tudja használni ennek meglétét. A CPU az támogatja, látom az adatlapján ( i7-4770 ), de az alaplapnak is kéne gondolom, hogy ez működjön rendesen. :F

(#54326) LanyUs válasza bluyoo (#54324) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm!

Én hallgatok a jó szóra :) Ha szerinted az asus a legjobb benne, akkor az legyen. A mostani lapom asrock dual sata 2, ezért lehet atx-es is. Mem. foglalat mindenképpen 4 kellene.

(#54327) Apollo_21 válasza Buci21 (#54272) üzenetére


Apollo_21
addikt

Be ironic...:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#54329) Apollo_21 válasza Buci21 (#54320) üzenetére


Apollo_21
addikt

És mesélj..milyen élményekkel gazdagodtál hogy átáltál a sötét oldalra? mennyivel dinamikusabb 1szálas dolgokban..vagy úgy egyébként...rövidtávon is megérte a csere? vagy inkább hosszabb távon éri meg?
Mennyivel jobb azzal i5 2400el? gondolom ez anti tuning példány..:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#54330) Buci21 válasza Apollo_21 (#54329) üzenetére


Buci21
addikt

3,9-ig megy BCLK-val(tudom, hogy nem egészséges, hallottam már párszor) és turbo állítgatással.

Egyszálas gammákban min FPS növekedés, prem pro render time-ok csökkentek, elégedett vagyok. jah, és fogyi is csökkent :D

(#54328) fineslones:
te most regeltél, hogy idetrollkodj, vagy ez vicc, vagy ennyire mellément a komment? :D még a nyelv sem talált :P

[ Szerkesztve ]

(#54331) Teaway válasza AthlonXP (#54325) üzenetére


Teaway
veterán

Nézd meg jobban a táblázatot!
Szerintem nem jó oszlopot nézel.

Nincs itthon csokid??

(#54332) AthlonXP válasza Teaway (#54331) üzenetére


AthlonXP
őstag

Nekem a táblázatból ez jött le pedig.

Mondjuk ez nem tudom mennyiben befolyásolna bármit is, én P43-as lapom sem tudja hardveresen a Intel VT-t ( a CPU igen ), még sincs gond a virtuális oprendszerek futtatásával.
Így végül is nem gond, ennek a hiánya csak meglep, hogy ez nem alapértelmezett opció még most sem. Bár lehet, hogy nem túl sokan használnák ki a lehetőséget, de sztm most is sok olyan dolog van egy átlagos alaplapon ami nincs kihasználva, még is ott van.
Inkább legyen, mint ne! ;]

A táblázatot elnézve elég fura, hogy a fejlett technikákat egyedül csak a Q87 hasznosítja teljesen, a többinél sok nincs támogatva. A Z87-es is csak egyet támogat... :U
Úgy tűnik technológiai szempontból mindenképp a Q87 a legjobb választás, már akinek szüksége van ezekre.

(#54333) ST05 válasza Buci21 (#54330) üzenetére


ST05
őstag

ha nincs ssd-d max a vga-dat tudja megfingatni a bclk :DDD ( na jó, meg a ramot, ugye azt is huzza magával a szorzó )

[ Szerkesztve ]

(#54334) Buci21 válasza ST05 (#54333) üzenetére


Buci21
addikt

SSD-m is van, mindenem van muhahahahahaha (garis mind szóval ..!.. a világnak xD )

amúgy csak 103-on hajtom. sajnos prime 95 alatt nem ugrik 38-ra a szorzó ><

és

[ Szerkesztve ]

(#54335) bluyoo válasza AthlonXP (#54325) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát bocsi de gőzöm sincs ... egyáltalán nem vagyok képben a dologgal soha nem használtam .....
De ezek a funkciók "Intel Active Management, Trusted Execution, VT-d and vPro Technology" csak a Q87-es chipset esetében elérhető. Ez ugyan így volt a Q67 , Q77-es chipset esetében is.
És ennek az Intel meg is kéri az árát ugye 30K feletti lapokról van szó. A B85-ös meg ugye már fele ennyiért kapható.

(#54326) LanyUs
A GA-B85M-D3H 20K alatt az egyik legjobb választás. Nyugodtan megveheted!
Az ATX mért drágább , pl. a GA-B85M-D3H ATX-es változata GA-B85-HD3 már 22K környékén mozog.

Bazinga!

(#54336) anytime válasza bluyoo (#54324) üzenetére


anytime
őstag

Tudod, fiatalsag ..., bolondsag ... :), de igy legalabb tapasztalatbol tudok velemenyt mondani.
Egyebkent hasznaltan vettem, Merlin, mint mindig, nagyon korrekt volt :R

(#54337) bluyoo válasza anytime (#54336) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondjuk én sem vártam sokat a házhoz adott ventilátoroktól. De "szerencsére" került annyiba a ház hogy első körben eszembe sem jutott még plusz ventilátorokat vásárolni! :DDD

Bazinga!

(#54338) #91166208 válasza bluyoo (#54335) üzenetére


#91166208
törölt tag

hülye kérdés: de a gigabyte nak nincsenek Bios gondjai? (GA-B85M-D3H)
elnézést ha nem valós dolgot írtam.. ! :F

[ Szerkesztve ]

(#54339) bluyoo válasza #91166208 (#54338) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Milyen UEFI gondokra gondolsz?

Bazinga!

(#54340) Blue meth


Blue meth
senior tag

Na, valószínűleg a héten veszem meg az i5 4570 + Gtx 660 kombót. Az alaplapot meg csak dec. 9-ig tudnám kicserélni Aquában. Most már többen is elbizonytalanítottak, hogy kevés lesz ez az Asus B85M-G ehhez a duóhoz. Viszont van aki azt mondta, hogy elég lesz. Hol az igazság? :D Nem fog egyszer csak elfüstölni játék közben vagy ilyesmi? Mert hogy a tápellátása rossz - mondjuk ezt kifejthetné nekem valaki. :D Meg hogy kevésnek tűnik a chipset hűtőbordája. Ezt is kifejthetné valaki!

(#54341) ST05 válasza Blue meth (#54340) üzenetére


ST05
őstag

29 fokos a PCH-m, ne foglalkozz velük, ezek nem melegszenek semmit :N nincs semmi baj azzal a lappal, egyszerű cserébe olcsó. A tápellátó pedig megintcsak nem melegszik, még tuningolt haswellek alatt sem ,szóval ha tetszik a lap, felszereltsége neked elegendő, akkor jó lesz :) Nekem inkább az fura ezeknél, hogy nem teljes szélességü atx, abbol is láthatod a képén, hogy a csavarhelyek nem a legszélén lesz a lapnak, hanem a ram vonalában , igy a lap széle nem lesz alátámasztva ugymond, tehát szerelésnél majd óvatosan :)

[ Szerkesztve ]

(#54342) Blue meth válasza ST05 (#54341) üzenetére


Blue meth
senior tag

Na végre valaki. :) Köszönöm ST05! A felszereltsége nekem bőven elég, 1 VGA megy bele, RAM-nak van hely bőven, az integrált hang is teljesen jó. A szerelésnél meg majd figyelek! :) :) Egyébként tényleg jó áron jutottam hozzá, még 20k sem volt. Akkor marad ez, meggyőztél! :) Köszi még egyszer.

(#54343) bluyoo válasza Blue meth (#54342) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Na végre valaki." Már egy párszor kaptál választ! Pl. tőllem is már az elején 10 napja!
Azóta már egy páran írtuk pl. :U
Annak ellenére hogy választhattál volna jobb lapot is! ;] De ennek hogy a vásárlás után több napig kattogsz semmi értelme nincs. :)

Bazinga!

(#54344) Dumm-dumm


Dumm-dumm
csendes tag

Üdvözlök minden egyes fórumtagot az lenne a kérdésem hogy ez a lap : Asus M4A79XTD EVOmennyire lenne alkalmas egy fx-6300-as vagy netalántán egy fx-8320-es kezelésére?

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#54345) Buci21 válasza Dumm-dumm (#54344) üzenetére


Buci21
addikt

sajnos semennyire, pedig ezen még rendes tápellátás is lenne ><

(#54346) Dumm-dumm válasza Buci21 (#54345) üzenetére


Dumm-dumm
csendes tag

Helló
Éppen ezért kérdeztem meg mivel láttam hogy 8+2es a tápellátás.Sajnos akkor nem nyert a dolog :F

Válaszodat azért köszönöm szépen.

(megjegyzés:8+2-es tápellátás véged gondoltam hogy jó lenne buldózerre de addig nem jutottam el hogy meg nézem a cpu támogatását a lapnak :DD )

[ Szerkesztve ]

(#54347) Buci21 válasza Dumm-dumm (#54346) üzenetére


Buci21
addikt

a chipset nem tudja sajnos... pedig szerintem csak mikrokódokat kéne hozzáadni, és BIOS-ban az új turbo-hoz kapcsolódó dolgokat megírni... ha ezeket 760G-s lapokhoz megcsinálták, akkor ilyen komoly lap miért nem bírta megkapni... >< Nade Gigabyte GA970A UD3P a te lapod, ha akarsz venni, ettől meg ha jó áron meg tudsz szabadulni akkor jóság van.

(#54348) Blue meth válasza bluyoo (#54343) üzenetére


Blue meth
senior tag

Igaz, bocsánat. :) Tényleg te is válaszoltál többször is. De picit te is kétségekben hagytál :D
Tudom, csak én mindig is ilyen voltam (sajnos), hogy sokáig pörgök a dolgokon. :D
De most már minden ok, több megerősítést is kaptam, marad ez a lap! :C Leszállok a témáról.

(#54349) Reggie0


Reggie0
félisten

Hali!

Valasztasban kernek segitseget: Nem tudom eldonteni, hogy Asrock Z87 Fatal1ty Killer vagy MSI Z87-G55 lapot vegyek. A legkritikusabb feltetel, hogy a PCIe csatlakozokon ki kell tudni adni 7*75W, azaz 525W-ot.

(#54350) Dumm-dumm válasza Buci21 (#54347) üzenetére


Dumm-dumm
csendes tag

Nincs meg az említett asus lap csak találtam egyet jó áron meg láttam a 8+2-es felíratott és felcsillantak lelki szemeim.:)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.