Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54101) Apollo_21 válasza kristof123 (#54100) üzenetére


Apollo_21
addikt

De ez nem spórolás..ugyanannyira megbízható mint az evo..max nemtud 2kártyát x16ba kezelni vagy tegyük fel a második x4 be megy..kb ilyen különbség van..vagy nincs annyi usb3 aljzat.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#54102) Kenpa20 válasza kristof123 (#54098) üzenetére


Kenpa20
újonc

köszönöm a segítséget :)

(#54103) Kenpa20 válasza Apollo_21 (#54099) üzenetére


Kenpa20
újonc

köszönöm a segítséget :)

(#54104) Zsivaagoo válasza Apollo_21 (#54101) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Tápellátást nézd meg EMBER!

FX-ekhez az kell, hogy erős legyen. De ebben a témában már 1.000.000-szor le lett írva a két minimum lap a Gigától és az Asustól is 22-25 K között, csak te még biztos nem olvastad. :W

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#54105) Apollo_21 válasza Zsivaagoo (#54104) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nincs tuning...az olcsóbbnak 4+2es kb..a másiknak valszeg 6+2..? még nemfoglalkoztam vele....de nem ezen fog múlni..nem egy csupasz lap lett ajánlva..hanem egy mindennapira bármikor bárkiáltal használható lap....
Csak hamár levagyok oltva...témaösszefoglaló..szükös keretre..kis tuningal..melyik lap is van odaírva? jéé a sima r 2.0..hopp..de köszi az oltást...irjátok át akkor az összefoglalót ha ennyire nemjó lap mégse..gondolhattátok volna h nemcsaugy böfögtem 1et...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#54106) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok! Alaplapot, és processzort kellene vennem. Márka nem kritérium, az ár inkább, maximum 45k van a két alkatrészre. Ami biztos, hogy 7770VGA, és 8gb ram lesz mellette. Játékra kellene, de a keret elég szűkös. Tudnátok ajánlani valami 4magos, még beszerezhető, új árút?Tunningolhatóság nem kritérium.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#54107) Zsivaagoo válasza Apollo_21 (#54105) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Az ajánlóban benn maradhat néhány régi tipp is.

Tápellátás témakörben pedig rizikós a határvonal FX-6xxx és FX-8xxx között. Lap, proci és szerencse kérdése. Legyen 30%-kal túlbiztosítva a dolog, és akkor nem futnak bele a delikvensek a "véletlen szopásba".

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#54108) Zsivaagoo válasza dodopek (#54106) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

45k esetén FX-6300 felállás jöhet csak szóba, de a keret szűkebb néhány rugóval a kívánatosnál.

FX-6300 mellé végszükség esetén lehet olcsó lapot venni, de akkor tuning kizárva és BIOSban a TC (TurboCore) kikapcsolva. Olcsó 970 csipes alaplapok szóba jöhetnek 15-20 k között.

---------
Nem szívesen írok ilyet.

--------
Vagy HW apróról valami használt FX-6xxx proci (esetleg Phenom II X4 955/965BE) és új: Asus vagy Giga lap 22-25 között a minimálisan ajánlottak közül. NEM AZ AJÁNLÓBÓL!
( Giga GA-970A-UD3(P) vagy ASUS M5A97 EVO R2.0 alaplap -- 22 vagy 25 K )

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#54109) dodopek válasza Zsivaagoo (#54108) üzenetére


dodopek
addikt

Nem kötekedésből, csak infó szerzés, és tudás gyarapításból kérdem...
Miért jobb nekem az fx6300(alsó hangon 27k áron), mint az FX4130(23k körül)? A 4 mag szerintem bőven elég bármilyen játékhoz, és így meg lehetne mellé Asus M5A97evo rev2. Vagy nagyon baromságot beszélek?

(#54110) AthlonXP válasza bluyoo (#54063) üzenetére


AthlonXP
őstag

Oké, akkor az Asus lesz, amit ajánlottál és sztm egy i7-4770.
Köszönöm a tanácsokat, mindenkinek! :R

(#54111) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Csak a tisztázás végett ....
Az ajánlóban nem csak az FX-ek alá vannak az AM3+ -os lapok (bár egyértelmű hogy legtöbb esetben már FX mellé keresnek). A másik meg az hogy hiába tudjuk hogy jobban jár a kérdező egy jobb és így egy drágább lappal ha csak alacsony keret áll rendelkezésre. Szóval éppen "közkívánatra" lett pár olcsóbb lap is beletéve ....

(#54094) anytime
Ha mindenki úgy spórolna ahogy te tetted igencsak jó gépek lennének mindenkinél! :)
"milyen nehez ez a gep, ennyi erovel maradhatott volna az asztal alatti EATX is! " Nem mondtad az asszonykádnak hogy nem minden a méret? :DDD
A Jaguáros keresztény fejesekről meg annyit hogy ........ Szerintem egyáltalán nem keresztényi. Nemhogy úgy tolnák minimum mint én. Egy alacsony fogyasztású kisautó és kész. Éljenek a zöldek! :)

(#54096) 8.utas
Próbáld ki előlapi kimeneten hogy a hibás csatlakozót kiszűrd. Esetleg fülessel , másik eszközzel hogy a kábelt, erősítőt is ....
Nem indul és mi a baja a gépemnek topic

(#54110) AthlonXP
Nem én ajánlottam! De szívesen! :) Amúgy szerintem is jó kis lap! :K

Bazinga!

(#54112) PetiPécs


PetiPécs
csendes tag

Sziasztok ehhez az alaplaphoz mit szoltok?:ASRock B75 Pro3-M és bele egy i5-2500K 3,3GHz

(#54113) bluyoo válasza PetiPécs (#54112) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Felejtős! Nem tuninglap .... A szorzózármentes i5-2500K nem lenne kihasználva. Szerintem duplázd meg az árát és Z77-es chipset-el szerelt lapokat nézz. :)
Pl. ASRock Z77 Extreme4 , ...
Szerk.: Vagy "K" nélküli CPU-t keress. A Q6600-hoz képest a leggyengébb Sandy Bridge I5 is jóval erősebb. Annyi hátránya van (már ha az) hogy nuku tuning.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#54114) Milo629


Milo629
aktív tag

Sziasztok! Ahogy írtam múltkor gép régi alkatrészei mennek beszámításra, kb. 22k-t mondtak rá, ebben az értékben kell vennem valamit a helyi boltban, horror árak, az ajánlott lapot ASRock FM2A85X Extreme4-et ők 21.9k-ért tudják beszerezni, ezzel ez le is lenne tudva, csak rágják a fülem az FM2+ miatt, így futok még egy utolsó kört, aztán régi alkatrészek mennek bevizsgálásra, ezzel együtt az új lap meg lesz rendelve.

Ezeket néztem most:
FM2A88M Extreme4+
FM2A88X Extreme4+
Végigfutva az oldalakat, amivel több az X-es:
-Csatlakozók
-DuraCap kondik
-MOSFET borda

Arra lennék kíváncsi, hogy van-e még köztük érdembeli különbség, és hogy az M-es verziót is be lehet-e vállalni, vagy főleg a borda nélkül nem ajánlott? :F

(#54115) anytime válasza bluyoo (#54111) üzenetére


anytime
őstag

A sporolas vicc volt, termeszetesen, ment a hangulatjel :)

(#54116) PetiPécs válasza bluyoo (#54113) üzenetére


PetiPécs
csendes tag

Szia, köszi, csak az a baj, hogy 50k-m lenne a processzorra és egy alaplapra. Nem tudsz esetleg akkor egy jobb kombót ami kijönne 50 ezer forintból(max 60)? (alaplap és processzor)

(#54117) kristof123 válasza PetiPécs (#54116) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Asus m5a97 evo r2.0 alaplap ~23k és ehhez egy FX 6300-as processzor ~27k. Ezek mellé meg egy processzor hűtő, ami később is ráérne.

[ Szerkesztve ]

(#54118) 8.utas válasza bluyoo (#54111) üzenetére


8.utas
tag

Nagyon köszönöm, kipróbálom és akkor majd a másik topicban folytatom.
Üdv, 8.utas

(#54119) PetiPécs


PetiPécs
csendes tag

Köszönöm, de jobb lenne esetleg egy 1155-ös alaplap, mert a jövőben I7-et szeretnék:) Szoval egy jobb 1155-ös alaplap és egy erős kettő magos processzor (i3 pl)-ra gondoltam.

(#54120) PetiPécs


PetiPécs
csendes tag

Csak ugye nemtudom, hogy milyen alaplap lenne a legjobb választás 20-30 ezer forintból.

(#54121) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok!
20.000Ft alatt kellene egy megbízható lap 3. vagy 4. generációs I3 alá. Nem kell integrált VGA. Ha jól sejtem Asrock háza táján kellene szétnéznem. (?)

(#54122) Buci21 válasza ToxLee (#54121) üzenetére


Buci21
addikt

i3-ban van integrált. 4. gen alá B85, 3. alá B75 menjen. MSI B75M-E33/B85M-E33 a 3. vagy 4. gen függvényében. Olcsó de korrekt lapocskák 15 körül.

(#54120) urbandani:
azt nem tudod megcsinálni, hogy egy olcsó B85-ös lap 15 körül és egy i5 4440 bele 45-ért?

[ Szerkesztve ]

(#54123) ToxLee válasza Buci21 (#54122) üzenetére


ToxLee
őstag

Alaplapi integrált VGA-ra gondoltam, hogy az nem kell.:) Köszi a tanácsot!

(#54124) Buci21 válasza ToxLee (#54123) üzenetére


Buci21
addikt

az itt sosincs :D csak a prociban van :R

(#54125) ToxLee válasza Buci21 (#54124) üzenetére


ToxLee
őstag

Komolyan? :F Mióta nincs? :D Mióta vannak az APU-k?

[ Szerkesztve ]

(#54126) Buci21 válasza ToxLee (#54125) üzenetére


Buci21
addikt

sandy bridge, második generáció óta a prociban van, AMD vonalon FM1 óta prociban, AM3+ vonalon meg néha akad egy-egy régi chipsetes, integráltat tartalmazó lap.

(#54127) Zsivaagoo válasza dodopek (#54109) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Az FX-4xxx nem tudnak annyit - architektúrális változtatások miatt - mint az AM3-as Phenomok. Ezért az FX-6300. Röviden.

Az Asus lap meg nem baromság. Jó választás. :)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#54128) bluyoo válasza PetiPécs (#54116) üzenetére


bluyoo
nagyúr

60K-ból már egy Haswell vas is kijön. :)
Pl.: i5-4430 BOX - 41.990Ft + GIGABYTE GA-B85M-HD3 16.990Ft.
De az eredeti elképzelésed sem rossz szóval a ASRock B75 Pro3-M + I5-2XXX vagy I5-3XXX végül is amelyiket olcsóbban meg tudod szerezni. Bár újonnan inkább az I5-3XXX éri meg.

(#54115) anytime
Ok vágtam .... :)

(#54114) Milo629
Alapból a FM2A88X Extreme4+ ATX méretű míg a kis tesó a FM2A88M Extreme4+ ugye mATX (többek között ezért is olcsóbb).
Nem azt mondom hogy bordázat nélkül elfüstöl a lap. De részemről +1 a FM2A88X Extreme4+ -nak.

(#54118) 8.utas
Szívesen!

(#54121) Jasonchan
Szia!
3. gen. alá pl. ASRock H77 Pro4-M
4. gen. alá pl. Gigabyte GA-B85M-D3H

Bazinga!

(#54129) strcpy


strcpy
tag

Sziasztok!

Szeretnék építeni otthonra egy apró 'szervert' (esetleg HTPC-nek is használható gépet).
Tudnátok segíteni a megfelelő deszka kiválasztásában? :)

Bővebben info erre illetve erre.

Minden választ előre is köszönök! :B

(#54130) jim bcs válasza strcpy (#54129) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mennyi a keret?

otthonra elég egy haswell H81-es (Asus-MSI) ITX lap + egy haswell Pentium G proci vagy max. haswell i3 + 4gb ram, dvga nem kell elég az IGP

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54131) Blue meth


Blue meth
senior tag

Hali!

Aki esetleg emlékszik rám, beszéltem az Aquával és -20%-os árral visszavennék az alaplapot és megtudnám venni amit kinéztem, az pedig egy H87-PRO alaplap. Szerintetek megérné kicserélni? Ugye egy 4570-es i5 illetve egy GTX 660 menne bele.

Valamint hogy milyet érdemes venni mATX-eset vagy ATX-eset? Sima ATX házat fogok majd venni, akkor talán egyszerűbb ATX-eset vennem.

(#54132) jim bcs válasza Blue meth (#54131) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

én nem és nem is tudom mi volt a lap, de leírom mire gondolok

Csak sli/cf esetén ajánlott-kell atx vagy mert az jobban tetszik ám 1 vga alá nincs értelme, 1 vga (akár 3 slotos) és esetleg 1 hangkártya alá doszt elég az matx.

így nyugodtan vehetsz matx házat, jobban is fog kinézni, van egy pár olyan matx ház ami piszok jól néz ki

nekem test-bench-en van a gép és nem is lesz sima házam soha többet

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54133) Blue meth válasza jim bcs (#54132) üzenetére


Blue meth
senior tag

Most egy B85M-G lapom van. Akkor marad ez a lap. Természetesen 1 VGA-t fogok csak használni.
Az mATX házakat meg majd lecsekkolom. :)

(#54134) Casanova* válasza Blue meth (#54133) üzenetére


Casanova*
veterán

ajánlom figyelmedbe a FRACTAL DESIGN Arc Mini minőségi és jól szellőző mATX házat. :K

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#54135) Blue meth válasza Casanova* (#54134) üzenetére


Blue meth
senior tag

Tényleg jól néz ki, csak nem 20 ezrekért. :D De azért köszi :)

Egyébként az se mindegy, hogy milyen házba rakom a cuccokat? Ennyit számít a szellőzés pl?

(#54136) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok !

Elkezdtem felépíteni egy teljesen új configot ezért szeretnék segítséget kérni a választásban :DDD

Maximum 100.000 HUF-ot szánok az alaplapra.(Azzal az egy kivétellel költök rá többet ha nagyon megéri mert teszem azt nagyon durva különbségről van szó !)

A Hardverek amik biztosan menni fognak bele :

Proci : Intel core i7 4-6magos között vacilálok de mindenképpen 4magnak a teteje és a 6nak az alja kb.
VGA : gtx 780 sli van tervben (Fontos hogy a későbbiekben esetleg 2 sli vagy cf et tudja berakni tehát 4kártyát is akár)
Memória : Egyenlőre legalább 16gb 2400mhz később biztosan bővíteném
HDD : 3db 2-3tb sata 3as 3,5ös vinyó + sok 3.0ás csatlakozó 4-6db elég
SSD : Még nem döntöttetem el ! Viszont fontos hogy legyen rajta olyan csatlakozó amivel a mai színvonal leggyorsabb darabjait is kitudjam használni.

Remélem mindent leírtam ami kellhet ! :DD

[ Szerkesztve ]

(#54137) strcpy válasza jim bcs (#54130) üzenetére


strcpy
tag

Sajnos amit én keresek, az nem ez az árkategória. :D

De az előző hsz.-ben linkeltem az elképzeléseimet. Alaplapra 12-15 ezret szánnék (használt is megfelel), és nagy pluszt jelent a HDMI csati.

[ Szerkesztve ]

(#54138) Rick3D válasza Rick3D (#54136) üzenetére


Rick3D
senior tag

Nem tudtam várni igy néztem pár darabot :
2011 link link
Szerintetek? Vagy más platform?

(#54139) vand


vand
csendes tag

Sziasztok,

Mini ITX-es alaplapot vennék 4770S procihoz.
Elsősorban az ac-s wifi fontos, és hogy ne melegedjen. Kissebb előny a jó hangkártya és a 4nél több SATA port.

Ezekkel szemezek:
1. Asrock Z87E-ITX, kb 44eFt (itt kb 42)
2. Asus Z87I-Deluxe, nincs még ára, 50eFt körül saccolom
3. Asus Maximus VI Impact, kb 59eFt

Ti ezek közül melyiket ajánlanátok?
Ha felesleges S-es procihoz ezek közül választani, szívesen veszem a tippeket, milyet érdemes.

Jelenleg az ASRock felé hajlok, mert ezen teszt alapján paraszhajszálnyit kevésbé melegszik és kevesebbet fogyaszt mint az ASUS Deluxe, másrészt olcsóbb is. Talán van a Delux-ban/Impact-ban az ASRock-hoz képest olyan érték, amit nem látok meg és fontos.

(#54140) anytime válasza Rick3D (#54136) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Hamarosan jon Miklosss, olvasd el amit ir, O 2011-es platformon nyomja immaron es mar kiprobalt eleg sok olyan deszkat, ami erdekes lehet a Szamodra.

Nem tudom, hogy munkara is fogod-e hasznalni a vasat (gondolom, igen) vagy csak brutal jatekkonfig lesz, de a 2 vagy 4 :Y dVGA miatt, en biztosan a 2011-es platformot ajanlanam es ezzel el is dolne az i7-es kerdes.

Gyartoi megkotesed, kizaro unszimpatia van valamelyik gyartoval szemben?

[ Szerkesztve ]

(#54141) bluyoo válasza vand (#54139) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Hát azért a tesztben nem potyára kapta a Z87I-DELUXE a "Tom's Hardware Elite" díjat. :) És a MAXIMUS VI IMPACT sem marad el tőle sőt ..... Bár ezeket a lapokat "K"-s CPU alá képzelném el. Szóval az "S"-es CPU alá még a Z87E-ITX is túlzásnak tűnik. De az ac-s wifi csak a "csúcslapokhoz" jár. Szóval főleg az ár miatt +1 a Z87E-ITX-nek.

(#54136) Rickboy
4VGA-s vasat tervezel 100K-s lappal és az SSD nincs eldöntve? :DDD
De a RAMPAGE IV FORMULA tökéletes lenne egy ilyen vas alapjának.
Ha beéred kevesebb VGA-val Asus SABERTOOTH X79 5 év garival ...

(#54137) strcpy
Hát olyan alacsony kerettel nem nagyon lehet turkálni a megfelelő lapok között. Ahogy én tudom összesen 1lap van. :)
ASRock H61MV-ITX plusz pl.
INTEL Celeron G1620-al 25K-ból megvan.
Hozzáteszem a jóval modernebb alaplap ASRock H81M-ITX és erősebb CPU INTEL Pentium G3220 is kijön 33K-ból.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#54142) anytime válasza bluyoo (#54141) üzenetére


anytime
őstag

Hi Bluyoo!

Mivel itt esz a fene Téged, kérdeznék egyet!

Minap láttam, szó volt a dedikáltan 24/7-es üzemmenetre kifejlesztett deszkákról.

Milyen hátránya lehet egy lapnak (a példa kedvéért legyen szó az enyémről - H87I-PLUS), ha 24/7-ben tolom vele? Gondolom :F semmi, hisz azért megállt volna a világ, ha erre a marketing reklámra vártunk volna eddig. Persze, nem vitatom az új lapnál a TUF alapanyagokat és az 5 év garit sem, sőt, ez miatt nem is váltanék, de nem mondom, hogy egy generációváltáskor nem lehetne szempont.

Köszi,
A

(#54143) Casanova* válasza Rick3D (#54136) üzenetére


Casanova*
veterán

én a formula lapot venném! több,mint 2 vga rendes kihajtásához inkább 6 magos sandy procit vegyél!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#54144) bluyoo válasza anytime (#54142) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
"Mivel itt esz a fene Téged" :P
Attól hogy egy lapot megpróbálnak 24/7 -re optimalizálni attól még a többi lap is képes (lehet) rá.
Főleg ha nem egy szedett-vedett vasról van szó. Gondolok itt a megfelelő házra/hűtésre. Ami nálad adott. :)
Bár a CS-B esetében a gyártó egy hétig terhelve teszteli szóval ez vehetjük garantáltnak. A TUF alkatrészek meg ilyen garanciák mellett kézenfekvő ....És ugye főleg különlegesebb felhasználási területre is szánják "kioszkok, ATM-ek, vagy minimális karbantartásra tervezett ipari gépek" nem pedig egy torrentező vasnak.
De az Asus CS-B sem azért kerül annyiba mert szétszórták a tápkörét ... ott inkább a chipset-el járó extra funkciók kerülnek sokba.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#54145) anytime válasza bluyoo (#54144) üzenetére


anytime
őstag

Köszi!

(#54146) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Az alábbi lapok közül melyiket ajánljátok? Ennyi fér bele a keretbe.

Asrock H61M-VG3
MSI H61M-P20 (G3)
Gigabyte GA-H61M-S1
Asrock H61M-GS-B3
Asrock H61M-DGS
MSI H61M-P31-G3

Én a giga és msi felé hajlok, mert azokra 3év gari van. Ezek mind 10K körüliek. Amúgy a 3.0 PCI-e foglalatban a 2.0 VGA működik? Mert a 2.0 foglalatba a 3.0 vga igen.

(#54147) bluyoo válasza hegegabi80 (#54146) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most komolyan nem fér bele a keretedbe a már ajánlott H61M-A? Főleg egy I5 mellé ......
"Amúgy a 3.0 PCI-e foglalatban a 2.0 VGA működik? Mert a 2.0 foglalatba a 3.0 vga igen." Oda vissza kompatibilisek.

(#54145) anytime
Szívesen!

Bazinga!

(#54148) hegegabi80 válasza bluyoo (#54147) üzenetére


hegegabi80
addikt

Sajnos nem, mivel nem nekem lesz, hanem az egyik munkatársamnak és annak gyerekeinek. Netezésre meg némi régi játékra. Először használt 775-be gondolkodtam E7200 körüli procival, de akkor inkább már legyen új és kicsivel jobb.
Jah és csak G1620 procival.

(#54149) bluyoo válasza hegegabi80 (#54148) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Értem! Akkor viszont a Giga helyet (mivel OEM lap) megint csak egy Asus lapot ajánlanék. A H61M-E-t 10,7K (már ha a PCX ..).

Bazinga!

(#54150) hegegabi80 válasza bluyoo (#54149) üzenetére


hegegabi80
addikt

És ez még miben jobb, mint a 9900 giga vagy a legolcsóbb asrock? Ha én jól látom, ebbe lehet 1600Mhz memót is rakni, meg mégis csak Asus.
Jah a legolcsóbb Asrock is oem.

Dobozos csak az MSI H61-M P20 (G3), meg a Giga GA-H61M-S1. De ezektől már csak egy ezressel drágább az Asus.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.