Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54151) Rick3D válasza anytime (#54140) üzenetére


Rick3D
senior tag

Későbbiekben munkára is fog kelleni igen :K Eddig csak Gigabyte alaplapokat használtam ez bejött de a többiről nem tudok se jót se rosszat mondani ;]

(#54152) Rick3D válasza bluyoo (#54141) üzenetére


Rick3D
senior tag

Nem azonnal tervezek 4db vga-t jelenleg csak egy sli-t :DD
Nem az SSD akár milyen vicces nincs eldöntve ;]

Köszönöm mindenkinek a tippeket ! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#54153) kristof123 válasza Casanova* (#54143) üzenetére


kristof123
őstag

Attól, hogy 6 magos a cpu még nem biztos, hogy kihajtja a 3-4 way SLI/CF-et.

(#54154) Casanova* válasza kristof123 (#54153) üzenetére


Casanova*
veterán

elvileg az jobban kihajtja,mint a 4 magos. 6 magosnak erősebb a L3 cache-ja.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#54155) bluyoo válasza hegegabi80 (#54150) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ja tényleg van az H61M-S1-bőll dobozos is a PCX-ben .... nem vettem észre csak a H61M-S1 OEM-et. :B
"meg mégis csak Asus" Hát csak ezért talán nem választanám. De a Giga 6-os sorozatú lapjai tényleg nem voltak a legjobbak úgy általánosságban. Szóval ugyan nem 100Ft-al drágább mint ahogy néztem hanem majdnem 800Ft-al de még így is azt választanám. Felszereltségben ugyan szinte megegyeznek de már UEFI BIOS-al érkezik és tisztán szilárdtestkondenzátorokkal szerelt.

(#54152) Rickboy
Ja hogy csak két gtx 780 lesz! ;] Akkor viszont mérlegelném az LGA1150-es foglalatot is egy "K"-s I7-el persze csakis SSD-vel! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#54156) Rick3D


Rick3D
senior tag

Hali !

Mit gondoltok ezekről a lapokról ?Elférek benne 2nagykártyával SLI-ben ? ASUS lapnál olvastam nincsen benne valami új ssd technológia az sokat számítana?

LAP 1
LAP 2
LAP 3

Eredetileg ez a lap volt tervben : LAP

(#54157) Apollo_21 válasza Rick3D (#54156) üzenetére


Apollo_21
addikt

Inkább módosítanám...arra h az Asus-okba igen... Gigába és AsRockba..sztem 2slotos biztos bár nemtudom mennyire lenne fullasztó a helyzet a felső kártyának....

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#54158) Rick3D válasza Apollo_21 (#54157) üzenetére


Rick3D
senior tag

kettőt slotot +1 szeretek hagyni had tudjon jól szellőzni

(#54159) Apollo_21 válasza Rick3D (#54158) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem vagyok nagy szaki ember..de én a biztosra mennék..ránézésre legalábbis az ASUS P9X79 tuti van elég hely...még helyet se kell hagyni..sztem beférne 3slotos is egymás alá...+ a Saber ami ugyanilyen a kialakítását nézvén... Gigánál ahogy olvasom a felső 2slot x16os..az alatta lévők elvileg x8asok ha kiterjed rájuk is a cf vagy sli rendszer...
AsRock-nál passzolom...nemakarok baromságokat írni...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#54160) Buci21 válasza Apollo_21 (#54159) üzenetére


Buci21
addikt

az x16 x16 a gigánál pont elég, a ref kártyák pedig SLI-ben kevesebb szellőzést veszítenek mint a custom cuccok (hála a mókuskerekes kialakításnak)

(#54161) Apollo_21 válasza Buci21 (#54160) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nincs tapasztalatom több kártyával..ezért írtam h én biztosra mennék..félnék úgy használni h egymás alatt van közvetlen:) Ez ugyanolyan beidegződés mint a csak az ATX lap a jó...:) De ezt kinőttem a mostani mATX lapommal:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#54162) Buci21 válasza Apollo_21 (#54161) üzenetére


Buci21
addikt

nem tudom, többkártyám nekem sem volt, csak havernál két refes 6970. nem mondom hogy halk dög volt, de elketyegtek szépen 80 fok körül. (csúcs GPU-nál nem gáz)

(#54163) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Sziasztok! Kellene nekem egy olyan AM3 foglalatú lap, amin van sata3 csati is. Fapados is megteszi. Köszönöm előre is a segítséget. :R

(#54164) Apollo_21 válasza Coccolino_O (#54163) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem gonoszkodás képp de van épp 1 itthon..sata3as csak döglött a lap jólesz?:D
Najó..szóval keret/preferált márkák? egyéb tudás? csatlakozók? tuning érdekes-e....
és persze mi procit vinne...de Buci már írta is:) :R

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#54165) Buci21 válasza Coccolino_O (#54163) üzenetére


Buci21
addikt

GA970A UD3P, mehet bele később FX is, de AM3-t is elvisz (AM2+ nem)

(#54166) PetiPécs


PetiPécs
csendes tag

Sziasztok 50-60 ezer forintom lenne max egy 1155-ös processzorra, és alaplapra. A processzora kicsit több pénzt szeretnék szánni, mint az alaplapra.(alaplapra olyan 15-25k) Milyen alaplapot ajánlatok? (legjobb egy tuningot támogató, i5-öt kihajtó alaplap kéne)
Üdv

(#54167) bluyoo válasza PetiPécs (#54166) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Esélytelen .... Mint már írtam egy jobb lap 30K környékén mozog .... a "K"-s CPU meg megint csak nem olcsó.
Tömören egy INTEL Core i5-3570K ~55K és még hol van a lap a CPU hűtő , .....
Még mindig ezt ajánlom .... (#54128) bluyoo válasza urbandani (#54116) üzenetére

Bazinga!

(#54168) Coccolino_O válasza Apollo_21 (#54164) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Nincsen preferált márka, asusról viszont sok rosszat hallottam eddig. Tuning nem érdekes, x2 250-es procit tervezek venni. Olcsó legyen és használtan is jó, apróról tervezem beszerezni, max. 10 ezer.

Buci: Köszi, meglesem.

[ Szerkesztve ]

(#54169) PetiPécs válasza bluyoo (#54167) üzenetére


PetiPécs
csendes tag

Szia, akkor mit szolnál egy GIGABYTE GA-B85M-HD3-hoz + egy i3-3225-höz?
Ez olyan 50 ezer forint, kb és processzor hűtöm is van. (nem gyári!)

(#54170) kristof123 válasza PetiPécs (#54169) üzenetére


kristof123
őstag

"Fele akkora teljesítmény mellett".
Nem fogod tuningolni a processzort, ezért jó rá a gyári hűtő is. Szvsz az i5-el sokkal jobban járnál.

[ Szerkesztve ]

(#54171) PetiPécs


PetiPécs
csendes tag

Akkor ha esetleg az alaplap egy kicsivel jobb lenne:ASRock Z77 Pro3 és a proci az marad. I5-öm is lesz, de az csak később.

(#54172) akoska07


akoska07
nagyúr

Sziasztok!

A helyzet az,hogy sajnos alaplapot kell cserélnem.
Nehezen válok meg tőle,de sajnos nem tudja azt amit én elvártam volna tőle. Nem olvastam utána rendesen illetve amikor megvettem még nem volt tervben 3-way 780 SLI kezelése az alaplapban.Most viszont szembesültem a dologgal,hogy csak amd-t tud 3-CF kezelni,és nvidia-ból csak SLI-t.

Amit leváltok az egy MSI Z87-GD65 Gaming.
Tehát ennél gyengébb nem igazán érdekelne,Asrock-ot elvből nem veszek.

Ami az elvárás:
Legyen rajta legalább 4 pci-e slot ami x16.
Hát gyártót most nem mondanék,megvárom mit javasoltok. :R

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#54173) jim bcs válasza akoska07 (#54172) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia! Mennyi a max. keret ameddig elmehetünk? (asus-msi)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54174) bombibmw válasza akoska07 (#54172) üzenetére


bombibmw
veterán

Olvastam a 780 topicban ,hogy mi van,hát sajnálom.
Nézz rá erre:ASUS Z87-WS
Elvileg támogatja a 3 way-t.

westlake kolléga felkészültebb,ahogy látom. :)
Az a MAXIMUS VI EXTREME igen komolyan néz ki. :C

[ Szerkesztve ]

(#54175) westlake válasza akoska07 (#54172) üzenetére


westlake
félisten

ASUS MAXIMUS VI EXTREME
EVGA Z87 Classified
Gigabyte GA-Z87X-OC Force
Gigabyte G1.Sniper 5
Z87 XPOWER

Nyilván vannak még lehetőségek, de én ezeken gondolkoznék.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#54176) westlake


westlake
félisten

Ha már így meglepődtünk ezen a "3-way CF = 2-way SLI" dolgon, találtam egy végképp érdekes alaplapot. A Gigabyte Z87X-OC Force támogatja a maximális 4-way SLI-t / CF-et, viszont a Gigabyte Z87X-OC ezt tudja:
Support for 4-Way/3-Way/2-Way AMD CrossFire™/2-Way NVIDIA® SLI™ Technology
Ilyet aztán végképp nem gondoltam volna.

#54174: Mivel most gaming kategóriás lapja van, szerintem nem szertne workstation alaplapot. Tudom-tudom, hogy már azokat is lehet tuningolni.

#54172: Én szokás szerint EVGA-t választanék, de az MSI lapját jóval egyszerűbb itthon beszerezni.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#54177) akoska07 válasza bombibmw (#54174) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én is sajnálom. :R
Nehezen válok meg ettől a laptól.

Köszi. Utána nézek. :R

#54173 jim bcs : 100k körül. Feljebb nem érdekel az MSI,nem tetszenek azok a lapok.
Asus Gigabyte EVGA

#54175 westlake : Köszi neked is. Utánuk nézek.

Hát lehet most az egyszer fel kellene adnom az elveimet.
Most néztem asrock lapokat is.
Ehhez mit szóltok ?
[link]

#54176 westlake : Én Angliában vagyok szóval itt több mindent be tudok szerezni.
Néztem már én is azokat a lapokat,4-way CF és csak SLI.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#54178) westlake válasza akoska07 (#54177) üzenetére


westlake
félisten

Én eleve meg akartam kérdezni, hogy az Asrock-ot miért nem szereted. Elvégre ASUS class brand.
Ahh, már megint ez a megfogalmazás:
Supports NVIDIA® Quad SLI™ and SLI™
X79-nél legalább így írják:
- Supports NVIDIA® Quad SLI™, 3-Way SLI™ and SLI™
Szeritnem ennek megint utánanézhetsz, mert lehet lecserélnéd a mostani "rossz" alaplapodat egy ugyanolyanra. :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#54179) bombibmw válasza akoska07 (#54177) üzenetére


bombibmw
veterán

Én a ventivezérlés miatt nem voltam teljesen elégedett az AsRock lapommal.
Nem grafikonban tudtad állítani,hanem lépcsőkben és ez nem jött be nekem,de ez csak magánvélemény.

Egyébként ezt írják hozzá:
- Supports AMD Quad CrossFireX™, 3-Way CrossFireX™ and CrossFireX™
- Supports NVIDIA® Quad SLI™ and SLI
Nem tudom,hogy a 3 Way miért van kihagyva Sli-nél. :U

[ Szerkesztve ]

(#54180) westlake


westlake
félisten

Van egy olyan gyanúm, hogy a nem PLX vezérlős, Z87-es Asrock alaplapok nem támogatják a 3-way SLI-t. Milyen fail már. :U
Viszont az Asrock Extreme9/ac PLX-es, igy tudja a 16x/16x-et, a 8x/8x/16x-et és a 8x/8x/8x/8x-et is. ~380$ az ára.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#54181) akoska07 válasza westlake (#54178) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hát most nézegetem azokat is.
A Formula OC/AC 4x pci-e x16 kínál.
12 Power Phase Design

De az a kis venti rajta ugyan meddig fogja birni és mennyire zavaró a hangja.
És igen ezek a megfogalmazások...
Simán ismét benézhetem.

#54179 bombibmw : Én még a régi asrock lapokra alapozok,persze tudom azt már el kell felejteni,de a nevétől borsódzik a hátam. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#54182) westlake válasza akoska07 (#54181) üzenetére


westlake
félisten

Egyáltalán nem rosszak pedig. Talán emlékszel/tudod, hogy pontosan ugyanez volt az EVGA-val is. A "fekete" dizánjuk előtt siralamas volt a minőség, aztán alkalamaztak néhány tuningost, akik kikupálták a mérnökeiket. Nekem van egy ilyenem es nem találok rajta hibát. Leszámítva a kis ventilátort, amit mindenki szid. :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#54183) kristof123 válasza akoska07 (#54181) üzenetére


kristof123
őstag

Érdekes, az Asus honlapján nincs 3-way SLI lap 1150 platformnál. A keresésnél elszürkül. katt.

[ Szerkesztve ]

(#54184) akoska07 válasza westlake (#54182) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hát látod én is azonnal kiszurtam azt a kisventit a lapon amit linkeltem,ezek szerint jogos az észrevétel.Lehet mégis át kellene állnom X79-re :U De most csak e-miatt...
De ahhoz proci is kellene,6mag nekem nem kell.3820-al sztem visszalépés lenne a 4770K után,de a 4820K meg nem éri meg.

#54183 kristof123 : Ha 4-way megy akkor 3-way is megy, vagy nem ....

Az lesz a vége,hogy felidegesit az egész és eladom az össze videókártyák a pcsába. :o

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#54185) bombibmw válasza akoska07 (#54181) üzenetére


bombibmw
veterán

Nekem 2 ilyen kis venti van a Sabertooth-on és 2000RPM-ig a hangját se lehet hallani.
Egy bizonyos hőfokot beállítok,ami alatt leállnak,fölötte meg leszabályozva mennek.
Én a helyedben az Asus maximus Extreme-et venném,de ez lehet csak az Asus-szal való elfogultságom mondatja velem. :D

[ Szerkesztve ]

(#54186) kristof123 válasza akoska07 (#54184) üzenetére


kristof123
őstag

Szvsz a chipset nem támogatja. De az a legnagyobb baj, hogy nem értem a megfogalmazást. Ahogy írtad is a 4 way megy akkor a 3-nak is menni kéne...

[ Szerkesztve ]

(#54187) westlake válasza kristof123 (#54183) üzenetére


westlake
félisten

Jogos. Ezek szerint Z87-es alaplapból nincs 3-way SLI-t támogató alaplap. A 4-way SLI-t csak a PLX vezérlő miatt tudják. Szerintem az Intel az X79 védelmében egyszerűen eltiltotta a gyártókat a 3-way SLI-s alaplapok gyártásától.

#54184: Szerinte ő úgy értett egy nincs olyan alaplap ami maximum 3-way SLI-t támogatna. Nyilvána a 4-way SII support a 3-way SLI-t is magában foglalja.
Nem hiszem, hogy ne lenne olyan 2011-es CPU ami ugyanlyan szinten van, mint a 4770K. Azért, mert hármassal kezdődik a típusszáma, még nem feltétlenül visszalépés. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#54188) akoska07 válasza bombibmw (#54185) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én is nézegetem azt az Asus-t.Igazából az volt az első terv,ideiglenesen használom ezt az msi-t és amikor piacra dobják azt az asust akkor átváltok arra. Amikor ezt megvettem akkor sok helyen még csak képeken látták,olyan friss volt ez a platform. Ezért vettem igazából tesztre ezt a lapot,de aztán elégedett voltam vele és megtartottam,azt gondoltam felesleges további pénzt költeni alaplapra. A mai napig igy is gondoltam.

#54187 westlake : Nem a 3-as szám miatt,néztem sok tesztet,és a 4770K ott volt a top-on. Sok review-t végig néztem-olvastam és mindenhol inkább egy 4770K ajánlottak ,mint egy 3820-t. Azt hiszem még mindig drágább is ez a proci mint a 3820,még használtam is. De ujra át fogom gondolni ezt is. Egyenlőre szimpatikusabb megoldás nekem a csak alaplap csere.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#54189) kristof123 válasza westlake (#54187) üzenetére


kristof123
őstag

De a 4770k árában nincs olyan ami nem visszalépés lenne szvsz. (:

Várjuk meg ezzel a kérdéssel bluyoo-t, ő fogja rátenni az i-re a pontot.

[ Szerkesztve ]

(#54190) westlake


westlake
félisten

Hogy mindenki értse:

Intel Z87 = Quad SLI, 2-way SLI (maximum két kártya, a magok száma mindegy)
Intel Z87 + PLX = 4-way SLI (3-way SLI / 2-way SLI)
Intel X79 = Quad SLI, 2-way SLI (maximum két kártya, a magok száma mindegy)
Intel X79 = 3-way SLI (2-way SLI)
Intel X79 = 4-way SLI (3-way SLI / 2-way SLI)
Intel X79 + PLX = 4-way SLI (3-way SLI / 2-way SLI)

Tehát ilyen szempontból Z87-es alaplapból kétfajta, X79-es alaplapból pedig öt fajta van.

[ Módosította: radi8tor ]

Play nice!

(#54191) akoska07 válasza westlake (#54190) üzenetére


akoska07
nagyúr

Akkor ez tudja a 3-way SLI-t is...
hogy tényleg értsük egymást.:)

- Supports AMD Quad CrossFireX™, 4-Way CrossFireX™, 3-Way CrossFireX™ and CrossFireX™
- Supports NVIDIA® Quad SLI™ and SLI™

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#54192) jim bcs válasza akoska07 (#54177) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

na akkor én 1-et mondok és én nem is gondolkoznék tovább, legyen
Asus Maximus VI Extreme és ez lesz a te lapod 4-Way SLI-vel, ezen aztán tényleg minden rajta van még az is amit soha nem fogsz használni :K

5 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x16 or dual x8 or x8/x16/x8 or x8/x16/x8/x8)

(#54193) bombibmw
nemhogy a 3-mat, konkrétan 4-Way SLI-t

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54193) bombibmw


bombibmw
veterán

Most ránéztem a Maximus VI Extreme-re és annál konkrétan írják a 3-way Sli-t és még 3-way Sli hidat is adnak a pakkba.

(#54192) jim bcs: +1

[ Szerkesztve ]

(#54194) westlake válasza akoska07 (#54191) üzenetére


westlake
félisten

Várjál, mert közben javítottam az előző hozzászólásomat. Igen, ott van az a fránya Quad SLI, amiről eddig szerintem senki nem beszélt/tudott. Valljuk be, hogy a fehasználók elenyésző része használ SLI-t / CF-et. Valószínűleg a Z87-es chipset korlátozva van maximum két kártyára (SLI). A kétmagos NVIDIA kártya ugyebár egy kártya, tehát nem tartozik a korlátozás alá. Mivel a kétmagos NVIDIA kártyák eleve SLI-vel vannak összekötve, az alaplapgyártók gondoltak arra, hogy megtévesztő lehet a szimpla 2-way SLI megfogalmazás, ezért kitalálták a Quad SLI fogalmat.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#54195) Casanova*


Casanova*
veterán

gyerekek! majd a bluyoo megmondja a frankót! :)

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#54196) jim bcs válasza akoska07 (#54191) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR


[link]

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54197) westlake válasza Casanova* (#54195) üzenetére


westlake
félisten

Úgy is azt fogja mondani, hogy nekem van igazam. :P

#54196: Nem tudom, hgy ezt most miért mutatod neki. Mi pont arról beszéltünk, hogy a 4-way CF támogatottsága egyáltalán nem vonja maga után még a 3-way SLI-t sem. Félreérted szerintem dolgot.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#54198) akoska07 válasza westlake (#54194) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hát reméljük,hogy nem amiatt nevezték el quad sli-nek.
A 4-way sli és a quad sli sztem más. Pont az különbözteti me amit leirtál,hogy az alplapba dualgpu-s kártyákat raksz vagy 4db kártyát.
Nekem van 4-way sli hidam is,ami 4 kártyához van,igazából ezek az sli hidak is csak ref hűtésekhez jók,mert a custom hűtésekre esélytelen azokat rárakni.

#54192 jim bcs : Benne van az a lap is a kosárban,ahogy már régebben is benne volt.

De megnézem azt is,hogy jönnék ki X79 lappal és procival.
300-310GBP-ért sztem már elég jó lapokat dobnak X79 fronton is.
A procim árából sztem bármikor tudok venni 3820-t,csak keresni kell vmi tuning példányt.
És ha ugy adódik akkor tudok upgrade-elni 6mag-ra is.

Ugyhogy esetleg X79-re is jöhetnek ajánlatok. :K

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#54199) westlake válasza akoska07 (#54198) üzenetére


westlake
félisten

Igen, ezt mondom én is. ;)
Még a bitcoin-os korszakomban vizsgálgattam az alaplapok PCI-E foglalatait és az biztos, hogy a távolságuk szabványos, tehát mindig fix! Ha van egy olyan alaplapod, amin van 7 darab (ez ugye a maximum) PCI-E slot, abba bele tudsz tenni 4 darab olyan kártyát, ami 2 slot-os. Ilyenek a klasszikus referencia hűtős, felsőkategóriás kártyák. Az olyan kártyából, amin egyedi a hűtés és ~2.5 slot-os, már hármat sem lehet alkalmazni, csak kettőt. Ezt csak érdekességként mondom, semmi köze az SLI / CF témához. Pontosan emiatt vannak flexibilis kábelek.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#54200) jim bcs válasza akoska07 (#54198) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Asus Rampage IV Extreme
Asus Rampage IV Formula
ASUS X79-Deluxe------------------max 3 way

ASRock Fatal1ty X79 Champion

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.