Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53801) Apollo_21 válasza ung.mario (#53800) üzenetére


Apollo_21
addikt

Hirtelen csak 1 volt a sokközül ami beugrott:D De temérdek ilyen lap lehet még ami számodra ideális:)
Biztos lesz még javaslat:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#53802) dave118 válasza bluyoo (#53795) üzenetére


dave118
senior tag

Én megfejelném még az extreme 4et is ezzel: Asus a88xm-plus, fm2+ a jövőre való tekintettel, és nem is Seggszikla (ami szerintem egyébként full jó lenne) :DDD Itt meglehetősen jó áron van :K

... Ami ami, az az.

(#53803) borix


borix
őstag

AMD fronton milyen irányba éri meg építeni időtállóság terén AM3+ vagy FM2+?
FM2+ jó lenne majd a Kabini-nek is videokari mindenképp lesz HD 7850-7870.

(#53804) Milo629 válasza bluyoo (#53795) üzenetére


Milo629
aktív tag

Akkor már lehet inkább a 760K-val töltöm ki a keretet, igaz az +2k viszont Trinity -> Richland. :U

(#53805) Apollo_21 válasza borix (#53803) üzenetére


Apollo_21
addikt

Am3+ba nemjön valszeg már "új" proci..de elég erősek...
Fm2+ba érkezik ugye köv év elején a KAveri stb....tehát ide fejlesztenek...elöbbibe már nemfognak.
Ha így nézzük akkor fm2+; ha úgyh melyik erősebb cpu terén akkor am3+, jelenlegi fm2-esekkel 7850fölötti kártyával nemkezdenék...
Am3+ban fx6300tól indul érdemben a "móka" azokhoz már lehet pakolni ilyen kártyát vagy jobbat..de proci és tuning függő...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#53806) bluyoo válasza Popes (#53799) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát érdekes hozzászólás lett!
Spórolás , Xeon , otthoni felhasználás , Xeon ... :DDD
Miért Xeon? Egy i7 talán jobb választás lenne (azon az áron akár "K"-s I7 is beleférne).
Ha a minimumot nézzük egy H61-es lapban is életképes a Xeon de azért egy jó H77-es lapnál nem raknék alá szerényebbet. :) Pl. P8H77-V ~24K.

(#53804) Milo629
Ez a költsük el a pénzed az utolsó Fillérig csak vicc akart lenni azért nem is neked címeztem! ;)
Mondjuk az az 1K tényleg nem lenne sok érte , de ahogy nemrég írtad így a határ a csillagos ég lenne. :)

(#53802) dave118
Mindig van kicsivel jobb lap! :) Én is megfejelném az Asus-t és GIGABYTE G1.Sniper A88X ! ;]
De Milo629 írta hogy nem lesz piszkálva a vas a későbbiekben , szóval az új foglalat nem kikötés. És az ár sem mellékes .... :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53807) Popes válasza bluyoo (#53806) üzenetére


Popes
őstag

Azért xeon mert most 55k-ért találtam az i7 pedig jócskán több! Teljesítménye szerintem elég lessz egy darabig,azért nem tudom hogy érdemes-e egy drágább tuninglapba beruházni mert valószínűleg nem fog ennél nagyobb procit kapni. A cél hogy ezt a procit jól kiszolgálja! Nem akarom elspórolni a lapot alóla de felesleges költségbe se akarom verni magam. Így talán már tisztább a kép! De ha azt mondod hogy érdemes még megpótolni fontolóra veszem (max 40-45k-ig ha van értelme) de inkább a videókártyába fektetném a töbletet. Ja h61-be egyáltalán nem gondolkodom a p8h77-v tetszik kérdés érdemes e fentebb menni.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#53808) Mahrenburg válasza KERiii (#53719) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

KERiii - Szívesen!

Jimmy74 - FX-CPU-khoz ajánlott 970/990-es lapkakészlettel ellátott normal ATX alaplap, a belépő szintűnek számító 4+1-esnél "izmosabb", és hűtőbordával ellátott tápkörrel. Az Asus M5A78L-M/USB3 sajnos az előbbi feltételek egyikének sem felel meg, ezért nem ajánlott. Kompromisszumok kötésével használható, de például tuning esetén, de akár alapon is előfordulhatnak anomáliák, illetve az alulfeszelés szinte kötelező. Olvass vissza, és/vagy kérdezz rá az FX-topicban. Az ajánlott "minimum"-alaplapok: Asus M5A97 EVO R2.0, GA-970A-UD3 rev. 3.0.

Apollo_21 - " ...minden idők legnagyobb és legjobb ajánlója Mr Kékhaj úr" - Csak ne lenne ilyen nyíltan AMD- és Giga-fan... :U :P (Egyébként nem lila? Vagy kék? Nem mindegy ám... Vagy mindegy? Na mindegy... )

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#53809) Apollo_21 válasza Mahrenburg (#53808) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jajj bocsánat mélyen tisztelt Sztónhendzs úr! Nem akartam a Vezérigazgatót így lehúzni:) :R
Köszönöm az észrevételt! És várom a további...tekervényes hozzászólást amit szoktál:D Tetszik!:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#53810) bluyoo válasza Popes (#53807) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Értem!
Szerintem nem éri meg a drágább lap. Nem említettél CF/SLI-t szóval egy jó tuningmentes lap is megfelel.
Az ajánlott P8H77-V ugyan nem tuninglap (Z77) de erős tápellátással rendelkezik ami bordázatot is kapott. Gazdagon felszerelt lap és a kívánt DisplayPort is megtalálható rajta. És ugye támogatja a Intel Xeon E3-1245 v2 CPU-t.
Persze egyértelmű hogy a Xeon alá készült chipset lenne az igazi de ugye az alsó hangon 2X annyiba kerül.

Bazinga!

(#53811) borix válasza Apollo_21 (#53805) üzenetére


borix
őstag

Köszi.

(#53812) Teaway válasza kristof123 (#53770) üzenetére


Teaway
veterán

"Ez az AMD + AMD és NV + Intel egy tévhit. Nyugodtan lehet Intel mellé AMD vga-t tenni."

:K

Nincs itthon csokid??

(#53813) bluyoo válasza Mahrenburg (#53808) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Egyébként nem lila? Vagy kék?" "Balatonkorlátkékre" hajaz! :DDD

Bazinga!

(#53814) Milo629 válasza Teaway (#53812) üzenetére


Milo629
aktív tag

Én sem azt mondtam, hogy nem kompatibilis, nem ad képet, etc.
A hangsúly nem azon volt hogy az AMD+nVidia vagy az Intel+ATi nem jó, hanem, hogy nyújt-e valami pluszt ha AMD+Ati, ami mára már AMD+AMD.

@dave118: Így "elfejelgethetnék" a százezres lapokig is akár. :U Valahol (sajnos) meg kell húzni a határt.

Pluszosat azért nem szeretnék/lenne felesleges mert mire cserélném a CPU-t, már lehet X socket-tel le lenne maradva a lap, ahogy most van egy AM2+ lapom és már az FM2+ az aktuális. Ezért is kérdezek/írok ennyit, mert nem akarom magam megszívatni egy-egy rossz döntéssel.

Hardverek úgy cserélődnek, hogy pl. tavaly ilyenkor lett cserélve a VGA, ami miatt ki kellett cserélni a tápot is, most főként a DDR3-as RAM-ok, illetve a VGA kihajtása miatt alaplap, memória, processzor trió kerül cserére, aztán majd a HDD, meg mindig ami épp a leggyengébb/elavultabb, stb.

Most per pillanat lapból (PCX-en):
17,376 Ft Asrock FM2A75 PRO4
18,502 Ft Asrock FM2A85X EXTREME4

Procibó (PCX-en)l:
17,737 Ft AMD Athlon II X4 750K
19,949 Ft AMD Athlon II X4 760K

A két véglet pedig 35,113 Ft és 38,451 Ft és ehhez jönne még ~10.000 Ft a RAM. A 35-tel meg is van a keret kitöltés, minden attól függ, hogy a régi konfigot mennyiért számítják be, ennek függvényébe rugalmas a keret felfele. Ha meg kevesebbért veszik be akkor meg szájhúzással és fejvakarással vegyítve valószínűleg ki lesz pótolva minimum a Pro4-re és 750k-ra. (Megelőlegezem az ASRock-nak a bizalmat) Viszont ettől függetlenül ha még valaki tud (akár Inteles :DDD ) megoldást hasonló Ár/Teljesítmény arányban, szívesen 'meghallgatom'. :)

(#53815) Teaway válasza Milo629 (#53814) üzenetére


Teaway
veterán

AMD-hez és NV-hoz egyáltalán nem értek, ősi ATI-s vagyok :)

Nincs itthon csokid??

(#53816) Popes válasza bluyoo (#53810) üzenetére


Popes
őstag

Köszi, akkor valószínű P8h77-v lessz,felszereltségbe nincs hiba talán a Via audió kérdéses.

Deus ex machina

(#53817) bluyoo válasza Popes (#53816) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Hidd el nem kérdéses az! :) Én használtam pár hónapig VIA VT1708S-t semmi gond nincs vele. :) Azóta volt Realtek ALC 887 , Realtek ALC 892 is ...
De ha komolyabb hangrendszered van , vagy tényleg fontos a hangminőség akkor külön hangkártya.
Már egy olcsóbb darab is javulást hozhat. Nekem egy 8K-s Xonar DG van a gépben. Füleshez használom mivel van fejhallgató-erősítő rajta.
Milyen hangkártyát vegyek?

Bazinga!

(#53818) Blue meth válasza Blue meth (#53763) üzenetére


Blue meth
senior tag

Nekem elfelejtettetek válaszolni. :D :D
Szóval egy 4570-es i5-höz meg egy GTX 660-hoz elég lesz a B85M-G-s alaplap? Vagy cseréljem más chipkészletűre?

(#53819) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

FM2-es lapot keresek otthoni szerver és HTPC célra.
A kérdésem az, hogy melyik az a legolcsóbb lap, ami megfelel a következőknek:
- 2db digitális kimenet (DVI, HDMI, DP)
- mATX vagy itx
- jó undervolt képesség
- minimális fogasztás alacsony terhelésen undervoltozott procival (Tudjuk ugyebár, hogy lapok között 10-15W fogyi különbség is lehet.)

Egy A4-5300 szintű procit szeretnék jó alaposan alulfeszelni; akár 2-2,5GHZ-ig is lemennék.
Az a célom, hogy egy Brazos E-350 itx lap fogyasztását nem, vagy alig meghaladó gépet rakjak össze nagyobb teljesítmény mellett.

Mit javasoltok?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53820) Popes válasza bluyoo (#53817) üzenetére


Popes
őstag

Köszönöm a segítséget ! Az alaplapot meg akartam rendelni mert nekem tökéletesnek tűnik főleg így hogy a hangal kapcsolatban is megnyugtattál de közben elvitték előlem a procit! :W Most ahogy a GPS mondja: Újratervezés :W

Deus ex machina

(#53821) lotuska


lotuska
tag

Sziasztok! Tudnatok az athlon 2 x4 750khoz alaplapot ajanlani? hd7850 mellett lesz. Valami asrockra gondoltam.

(#53822) zolee5016


zolee5016
őstag

Sabertoth p67 helyett milyen 1155-ös 2x16-os pci-e-s SLI képes lapot érdemes venni?
1866,esetleg 2100mhz-s ramot támogató.sata3 ..kb ez a terv...
Gagyibájt, Ásrók kizárt...50k-ig bezárólag (60k a legvége) van ilyesmi lap?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#53823) jim bcs válasza zolee5016 (#53822) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

inkább 1150 legyen, újabb-erősebb-jobb

1. Asus Sabertooth Z87
2. MSI Z87 MPOWER
3. Asus Maximus VI Hero
4. MSI Z87 MPower SP
5. én ez alá nem mennék, tehát minimum ez-------> Asus Z87-Expert

(#53824) zolee5016
nincs mit :) , ami a Sabertooth mellett szól az nyilván az 5 év gari+strapabíróság mindenek felett, ettől függetlenül az MSI sem gyenge, mindegy melyik lesz nem nyúlsz mellé

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53824) zolee5016 válasza jim bcs (#53823) üzenetére


zolee5016
őstag

:R Asszem Asus háza táján körükszaglászom ismét....
Köszi a tippeket.... :C

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#53825) dave118 válasza bluyoo (#53806) üzenetére


dave118
senior tag

Igaz, ez a fejlesztés örök dilemmája, a másik, hogy kicsivel többért van 2vel jobb, aztán az ember rákölti a kinézett összeg 2x ét :DDD
Viszont a sniper nem fér bele a define minibe, szóval ... én nem fejelem a gigát :B

... Ami ami, az az.

(#53826) Bici válasza Bici (#53819) üzenetére


Bici
félisten

Az Asus F2A55-M LE lapról mi a vélemény, ha ezek az igényeim?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53827) n0tr3adY81


n0tr3adY81
aktív tag

Üdv!

Tanácsot, javaslatokat kérnék a guruktól alaplap témában.

Deszkajavaslat az alábbi szempontok alapján:

- Crossfire nincs tervbe véve, 1 db 7850 megy bele
- Elfekvőben van 4 x 2G Corsair XMS3 1333 CL9-es (CMX8..) memória
- FX8320 lesz egy Coolermaster TX3 -al
- Tuning / OC kilőve.

Igények :
- Legalább 1 hagyományos PCI foglalat
- Firewire port (I-1394)
- S-ATA 3 + raid0 lehetőség
- Gigabit LAN

Munkaállomásnak megy a gép, lehetőség szerint ne kelljen plusz hűtőt hegeszteni sehova.

Szemeztem ASRock, Gigabyte alaplapokkal, egyik sem győzött meg igazán (főleg a melegedő északi(?) híd probléma).

Köszönöm a tanácsokat!

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#53828) jim bcs válasza n0tr3adY81 (#53827) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mennyi a max. keret???? addig nehéz okosat mondani
matx lap doszt elég és legyen Asus csak hogy könnyítsek a dolgodon

(#53826) Bici ha nem akarsz többet költeni elég, ha van még némi kereted (3-4k) akkor Asus F2A55-M

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53829) n0tr3adY81 válasza jim bcs (#53828) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Igen, lemaradt. Mea maxima culpa!

Alaplap + proci úgy nagyjából 70-80-as keret a hűtővel együtt.

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#53830) Bici válasza jim bcs (#53828) üzenetére


Bici
félisten

Tuning (alulfeszelés) képességekben van különbség a kettő között?
Mivel HTPC-nek meg szervernek akarom hazsnálni, elég lesz a két memória slot, és az usb3 sem kell feltétlenül.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53831) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
Ahogy olvasgatom a topikot elakadtam pár dologban: a tunngnál miért csak K jelzésű procik jók? Tudom hogy azok lock mentesek, de fsb-vel már nem lehet ebbe belenyúlni? Sajnos az új szériákkal nem vok tisztàban. Na meg mit értetek tuning mentes lapnak? A biosa annyira alap hogy nem képes rà, vagy a rèszegysègek annyira gyengék a lapon hogy nem bírják az extrém strapát?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#53832) BomiBoogie válasza 7Heads Drago (#53831) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem lehet belenyúlni a K mentes procikba, így van, illetve csak korlátozott mértékben, de azt is csak tuningra képes alaplapban.

A nem tuningos lapok pedig egyáltalán nem gyengék, csak éppen nincs a BIOS-ban lehetőség a tuningra, de a jobb fajták bírnák.

[ Szerkesztve ]

(#53833) Gordon32


Gordon32
tag

Sziasztok!
Lap-ot kersek egy i5 4570 mellé nézegettem a B85 és H87-es lapokat.
A kettő között mi a külömbség?
Melyket ajánlanátok?
8GB Memo menne mellé 1600 mhz-es.
KB 20-23K-t szánnék rá nincs semmi extra kivánságom,tuning nem lessz max később egy i7.
Előre is köszönöm! :R

Üdv! Gordon

(#53834) Teaway válasza n0tr3adY81 (#53827) üzenetére


Teaway
veterán

Alaplapon északi híd???

Ennek utána kell járnom.

Nincs itthon csokid??

(#53835) baandii92


baandii92
tag

Sziasztok
abban kérném a segítségetek hogy eme két lap közül
Asrock 990fx extreme3 vs Gigabyte ga-990xa-ud3
melyiket válasszam FX8150 alá
Köszönöm szépen előre is :R

(#53836) ST05


ST05
őstag

pecchetek van, bluyoo oda van inni :DD

baandii92: 8150 már megvan? csak mert úgy tudom 8320-ra érdemesebb kacsingatni :U

(#53837) baandii92 válasza baandii92 (#53835) üzenetére


baandii92
tag

már megvan
8320 nem volt raktáron várni meg nem akartam azért lett ez

(#53838) bluyoo válasza ST05 (#53836) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Jelen! :DDD

(#53837) baandii92
Hát pedig jobban jártál volna ha türelmesebb vagy! ;)

(#53835) baandii92
A kettő közül +1 a Gigának!

(#53833) Gordon32
B85 , H87

Végülis ha nem kell RAID és elég csatlakozót biztosít a B85 akkor nyugodtan választhatod. Inkább maguk a lapok között van nagyobb különbség. Jó mATX méret is vagy csak ATX?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53839) bluyoo válasza Blue meth (#53818) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mivel már megvan a lap .... már ne cserélgesd! :) Képes kiszolgálni a CPU-d és gondolom minden csatlakozóval rendelkezik amire szükséged van. Másképp csak nem vetted volna meg. :)

Bazinga!

(#53840) baandii92 válasza bluyoo (#53838) üzenetére


baandii92
tag

Köszi a gyors választ :R :R :R

(#53841) bluyoo válasza baandii92 (#53840) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
De amúgy szükséged van a AMD 990X chipset-re? Lesz CF/SLI? Mert ha nem egy erősebb AMD 970-es lap is bőven megfelel.
Pl. az Asus M5A97 EVO R2.0 vagy a Gigabyte GA-970A-UD3P
Hopp a GA-970A-UD3 (rev. 3.0) majdnem lemaradt. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53842) Mahrenburg válasza Apollo_21 (#53809) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Apollo_21 - Köszönöm! :R

"Nem akartam a Vezérigazgatót így lehúzni" - Á, az én fizetésemelési kérelmem is már hónapok óta a fiókjában porosodik... Viszont pár titkárnőt szívesen kölcsönad bármikor... :K

Bluyoo - "Balatonkorlátkékre hajaz!" - :C

Tehát idomulsz az alaplapodhoz? Nagyon dicséretes... ezek szerint a későbbi upgrade után aranyszínűre fested a hajad? :U

Blue meth - A B85-ös lapka szorzózáras CPU-hoz tökéletesen megfelel, de 4 magos i5-höz szívem szerint azért (legalább egy fokkal) komolyabb tápellátású, s a FET-eken hűtőbordával ellátott alaplapot társítanék, bár ebben is "elpöfög"...

Bici - A Kabini lenne az ideális, ha végre elárasztanának minket a gyártók alaplapra integrált változatokkal :((( , FM2-es kombóval nem igazán lehet Brazos szintű fogyasztást elérni...

Lotuska - Bár elég lenne FM2-es lap is, de hogy esetlegesen fejleszthető legyen: FM2A88X Extreme4+ vagy valamivel drágábban: FM2A88X Extreme6+

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#53843) krichd1


krichd1
addikt

Sziasztok!

Használt alaplapot keresek, 10eFt környékén, netezős, filmnézős géphez. Processzornak Intel G530 vagy G645T van tervbe véve, esetleg vmi hasonló kis Intel proci. 4gb memóriát tennék bele, szükségem lenne alaplapi DVI csatlakozóra, külön videókártyát nem szándékozok a gépbe tenni, hangkártyát majd igen.

Régi gépből pár alkatrész, amit új alaplappal is szeretnék használni:
-Samsung HD103UJ merevlemez
-NEC ND-3500AG DVD író
-FSP 350-60APN táp

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#53844) bluyoo válasza krichd1 (#53843) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Alap esetben egy B75-ös chipkészletű lapot javasolnék.
De a kereted közelében egy új H61-es lap is beleférne. És mivel netezős konfig "gyengébb" CPU-val és ha Talán nem látod szükségét az USB3 vagy a SATA3 -nak.
Ha így van az Asus H61M-A jó választás lehet. 11,5K-tól
Digitális tápellátás , DVI , D-Sub , HDMI kimenet , Realtek ALC887 hangkodek , ...

(#53842) Mahrenburg
Á dehogy! Az arany nem az én színem/fémem! Ha tehetem inkább elkerülöm! Mint a vegák a húst! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53845) bluyoo válasza krichd1 (#53843) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerk.: Ez a NEC ND-3500AG még IDE portos? Mert akkor bajos lesz vele a platformváltás. Már nem igazán támogatott (egyes 6-os sorozatú Asus lapokon még előfordult) az IDE.

Bazinga!

(#53846) krichd1 válasza bluyoo (#53844) üzenetére


krichd1
addikt

Köszi, ez az Asus H61M-A Win 8.1-el is kompatibilis ?
USB3, SATA3-ra egyelőre nincs szükségem, bár most bogarat ültettél a fülembe. :D

(#53845) bluyoo:

Igen. Bár kapható ilyen átalakító is, de lehet lecserélem a DVD írót, ha problémás.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#53847) Teaway válasza Mahrenburg (#53842) üzenetére


Teaway
veterán

"de 4 magos i5-höz szívem szerint azért (legalább egy fokkal) komolyabb tápellátású, s a FET-eken hűtőbordával ellátott alaplapot társítanék, bár ebben is "elpöfög"..."

Kérlek, mondj egy példát!

Nincs itthon csokid??

(#53848) bluyoo válasza krichd1 (#53846) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"A DVD íróm IDE / ATAPI csatlakozós, ezzel ráköthető az alaplapra ?" Nem! Ahogy írtam már elavult szinte egy modern lap sem rendelkezik IDE csatlakozóval.
Még a H67-es Asusok voltak vele szerelve pl. P8H67 , P8H67-M PRO , ...
Elvileg kétirányú SATA - IDE adapterrel gond nélkül működnek az IDE-s cuccok.
"Win 8.1-el is kompatibilis" Persze Illesztőprogram & Alkalmazások.
Szerk.: Szerintem jobban járnál az író cseréjével! ~4K és meg is van egy új garis hardver ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53849) Blue meth válasza bluyoo (#53839) üzenetére


Blue meth
senior tag

Elvileg igen. :D PCIe 3.0/2.0-át ír, gondolom abba belemennek az újabb VGA-k is (gtx 660 pl).
Viszont a Sata-nál azt írja hogy 3.0 meg 6.0. Ez mit jelent pontosan?

(#53850) Blue meth válasza Mahrenburg (#53842) üzenetére


Blue meth
senior tag

Fúú ennyire nem vagyok képben, mi az a szorzózáras CPU? :D Komolyabb tápellátás mit takar? Meg a FET?
Amúgy kicsit elhamarkodtam szerintem, későn jöttem fel erre a fórumra... :) Bár még jobbik eset, hogy csak az alaplapot vettem még meg. :D

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.