Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54501) MiklosSaS válasza Kaci84 (#54500) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

NEM !!! Felejtsd el !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54502) Zsivaagoo válasza Kaci84 (#54500) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Kaparj még hozzá 7 K-t és vegyél 970A-UD3 rev. 3.0-t újonnan.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#54503) ggg1


ggg1
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi két alaplap közül melyiket választanátok:
http://www.asrock.com/mb/AMD/990FX%20Extreme3/index.hu.asp?cat=Specifications
http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-990xa-ud3rev_30/specs/

Ami nem számít, hogy melyiken hány csatlakozó van, és hogy milyen videokártyát lehet bele pakolni.
Tehát az nem szempont, hogy az egyiken van-e több pci-e, usb, koax, firewire, e-sata. Ezeket látom.

Ami számít, hogy melyik jobb minőségű és a gyorsabb.
Maga az alaplap és a rajta alkalmazott technológiák sebessége (!) az nagyon számít. Főleg ez érdekel, hogy lehet-e különbséget tenni a kettő között ilyen szempontból. Írják ezeket a 333, meg 555, de nem tudom, ezekből a sebességnővelést célzó technológiákból mennyi a valóság és mennyi a marketing.

Ami számít még, hogy melyik jobb minőségű. Kondenzátorok típusa, élettartama.
Az ASRock azt írja, valami "DuraCap 2.5 x longer life time, 100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors" van benne. De lehet, hogy a Gigabyte-é még jobb, csak ők ezt nem írják oda külön.

A Giga kiemeli, hogy milyen jó minőségű a hang-ic-je: RTL-ALC-889 van benne. Az AS nem fújja fel a hangot ennyire, de őbenne RTL-ALC-892 van.

Aztán írják ezt a digitálisan vezérelt power dolgot. Ebből vajon melyiké a jobb?
A Giga 3 év gar, az AS csak 2.
CPU FX-6350 lesz, videokártya nem lényeg.
RAM egy 2400 MHz-es lesz, és emiatt nézegetem, hogy az egyik csak 2000-et tud, a másik 2100-at, de ez annyira azért nem fontos, mert amit az órajelen veszítek, azt az időzítésen majd bepótolom.

Ezen szempontok alapján Ti melyiket látjátok jobbnak?
Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

(#54504) Kaci84 válasza MiklosSaS (#54501) üzenetére


Kaci84
őstag

Hűha! Miért ennyire egyértelmű? Úgy tudtam az AsRock nem rossz, és a 970 is jó úgy tudtam.

(#54505) ggg1 válasza Kaci84 (#54504) üzenetére


ggg1
aktív tag

Igen-igen. Ebben a két Gigabyte-ASRock összehasonlításban engem is érdekelne egy kicsit kifejtősebb válasz. Pl. az Ő kérdésére is, hogy miért ennyire egyértelmű?

(#54506) Zsivaagoo válasza ggg1 (#54505) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Senki nem fogja ezeket 200-szor egymás után leírni.

Olvass utána, a Giga jobb, mint az Asrock. AM3+ vonalon meg mérföldekkel.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#54507) PC4200 válasza Zsivaagoo (#54496) üzenetére


PC4200
tag

Köszi!
De ha má' fm2 :D akkor nem volna jobb egy a sorozatú proci? amibe van gpu is?
4 magosat pl ?
és ez a lap: ASRock FM2A75 Pro4 ?

[ Szerkesztve ]

CSAK a puffin :)

(#54508) Zsivaagoo válasza PC4200 (#54507) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A8 5600K -- 23 K.

Az Asrock sem lesz olcsóbb igazán, régebbi a csipkészlet, a Gigáénál sokkal gyengébb az USB tápellátása (is), AM3+ fronton szívnak az Asrockkal, csak a baromi drága modelljeik jók.

Hybrid CrossFire-rel meg szívjon az, aki élvezi.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#54509) smog86


smog86
senior tag

SZiasztok!

Szerintetek Asus P5QD Turbo (P45) vagy Asus P5K64 Workstation (P35)?
Procit (Q9650) nem akarom húzni, csak simán játékra kellene.

[ Szerkesztve ]

(#54510) RaZroX


RaZroX
addikt

Hali

AMD-ből AM3+ vagy FM2-es lapot érdemes venni gamer gépnek ?

This is the way

(#54511) kristof123 válasza RaZroX (#54510) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

AM3+. Milyen processzort szeretnél? Milyen alkatrészek lennének még mellette?

[ Szerkesztve ]

(#54512) RaZroX válasza kristof123 (#54511) üzenetére


RaZroX
addikt

4 magos proci szeretnék mellé, legalább 3,2GHZ-en de inkább még erősebbet.
8GB DDR3 1600-as ram
NVidia Geforce GTX 660

Egyenlőre csak egy 500-as HDD (Később bőviteném még)

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#54513) lemusz válasza RaZroX (#54512) üzenetére


lemusz
addikt

Ha "csak" 4 magos prociban gondolkodsz, arra jó lehet az FM2 platform az X4 750K procival. AM3+ szerintem csak akkor vegyél, ha van pénzed megfelelő alaplapra (20-22K) és legalább egy FX6300-as processzorra.

(#54514) RaZroX válasza lemusz (#54513) üzenetére


RaZroX
addikt

Ezt a procit néztem ki, ezzel a lappal. nem egyből veszem meg, de ha már összegyűjtök egy gépre akkor az legyen is olyan..

Szerk.: Ez ugye 1600-on viszi a ramokat ? Mert sehol nem látok róla adatot.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#54515) ggg1 válasza Zsivaagoo (#54506) üzenetére


ggg1
aktív tag

Szia!

Bocsánatot kérek!
Elolvastam a topic utolsó 400 hozzászólását, de sajnos nem kaptam választ a kérdésemre.
Az én kérdésem alapvetően nem az volt, hogy Giga vagy AS, ezt csak utólag fűztem hozzá a fórumtárs kérdéséhez.
Engem érdekeltek volna azok a szempontok is, amikről ott vagy negyed órán keresztül írtam, és gondoltam, itt hátha van hozzáértő. Sajnos, az utolsó 400-500 hozzászólásban nem volt szó azokról a konkrét kérdésekről és szempontokról, amikről én írtam, de sebaj.

Elnézést kérek, hogy kérdést tettem fel, és azok mélyebbek, mint hogy három szóval lehet rá válaszolni. Elnézést kérek!

(#54516) kristof123 válasza RaZroX (#54514) üzenetére


kristof123
őstag

Az a processzor pénzkidobás! Fx-6300-at keress ~28k körül már van. Azaz alaplap jó!

(#54515) ggg1:
Mire használnád a gépet?
Több videó kártyát tennél az alaplapba, hogy 990-es chipset-eset szeretnél? Emellett a 6350 szvsz pénzkidobás, inkább egy 6300-at vennék.

[ Szerkesztve ]

(#54517) lemusz válasza RaZroX (#54514) üzenetére


lemusz
addikt

Szerintem FX4350 helyett inkább FX6300-at vegyél. A jövő játékai jobban fogják preferálni, azt is mondhatnánk, "időtállóbb" lesz. Valamennyivel olcsóbb is, szóval a különbözet+ 2-3K és veszel hozzá egy jó hűtőt még húzhatod is. Az alaplaphoz majd más hozzászól, de szerintem amit kinéztél megfelelő lehet.

(#54518) RaZroX válasza kristof123 (#54516) üzenetére


RaZroX
addikt

És tényleg. A 6300 az 6 magos és olcsóbb is.. Mondjuk a gép nyár körül fog csak megvalosulni mert össze is kell rá gyüjteni a pénzt és addig még ugyis változnak az árak meg a hardverek is.. De azért köszi szépen :R

This is the way

(#54519) lemusz válasza RaZroX (#54518) üzenetére


lemusz
addikt

Nyárig még sok idő van, lehet addigra a most kinézett lapodat már kapni se lehet majd. :P :D

(#54520) RaZroX válasza lemusz (#54519) üzenetére


RaZroX
addikt

Ez a bajom nekem is :D

This is the way

(#54521) ggg1 válasza kristof123 (#54516) üzenetére


ggg1
aktív tag

Köszönöm szépen válaszod!

Nem számít a videokártya. Azért ezt a chipsetet választottam, mert ez az árkategória megfelelő (24k), és innentől már ez a chipset van, és az nem baj, ha megmarad a bővítés lehetősége. Az általad említett cpu-k közötti árkülönbözet nem számít, viszont kell a minél nagyobb teljesítmény (ezen az árszinten), és úgy láttam, itt ez a legerősebb cpu. I3-mal van egy árban, i5-tel egy teljesítményen.

(#54522) Zsivaagoo válasza ggg1 (#54515) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ha értesz/beszélsz angolul akkor a gyártó honlapját javaslom.

De körülbelül olyasmiket is akarsz tudni, mint pl. : A rezet Chílében bányászták-e és ha igen, akkor mennyi az arzén tartalma, hány ppm és káros-e az egészségre, vagy közép-európai színesfémgyűjtőktől importálták-e az alaplap gyártáshoz. :W

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#54523) gyuromoj válasza gyuromoj (#54499) üzenetére


gyuromoj
veterán

Valaki erre? :B :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#54524) kristof123 válasza ggg1 (#54521) üzenetére


kristof123
őstag

Ahogy az írásodból kiveszem, Te nem akarod tuningolni a processzorod, így nem lesz SLI/CF rendszered. Szvsz teljesen fölösleges neked a 990-es lap.

Viszont,
6300 és 6350 között csak órajelkülönbség van, amiért Én nem fizetnék 1 Ft-ot sem! Ráadásul olyan drága, hogy 3,5k-t ráfizetsz és 8320-at lehetne venni!

A Te pénzed Én csak leírtam a véleményem, remélem nem fogod zokon venni. Az eredeti kérdésed az volt, hogy nem tudsz dönteni két alaplap között. A Gigabyte alaplap a jobb.

(#54523) gyuromoj:
Ha minden igaz, akkor az ASMedia controller van az újabb revízión, ami szvsz megéri a felárat! Mindenképpen várd meg mások válaszát is, mert nem tudom biztosra írni.

[ Szerkesztve ]

(#54525) ggg1 válasza Zsivaagoo (#54522) üzenetére


ggg1
aktív tag

Szerintem meg, ha nem tudsz vagy nem akarsz válaszolni a kérdésemre, azért kár volt írnod, hogy a bunkó és lekezelő stílusodban kioktassál, és hárítsd a kérdésem, akárkinek is képzeled magad. Én nagyon udvariasan kérdeztem, és nagyon konkrét dolgokat.

Én pl. zenét hallgatnék rajta, és ha elég jó minőségű az integrált DSP, lehet, majd nem teszek bele hagkártyát. A gyártói oldalak erről írnak dolgokat, amikre külön rákérdeztem a kérdésemben. Ez is az alaplap része, és az utóbbi 500 hozzászólásban ilyesmiről egy szó sem esett. Erre odavágod nekem, hogy mit képzelek én, tán csak nem képzelem, hogy erre majd valaki válaszol. Nem tudom, kinek képzeled magad, de ha segíteni nem akarsz, vagy nem tudsz, vagy nem értesz ahhoz, amit kérdeztem, akkor ne írj rá, és ha valaki udvariasan feltesz egy kérdést, akkor tartsd meg magadnak a bunkó és lekezelő stílusodat.

Minden jót kívánok!

(#54526) ggg1 válasza kristof123 (#54524) üzenetére


ggg1
aktív tag

Nagyon köszönöm a szempontokat!

Egészen biztosan igazad van. A felvetéseden kiindulva az előbb már el is kezdtem nézegetni 970-eseket is. Azok közül, ami szóba jöhet, az Asus M5A97 EVO R2.0-t nézem, ez is jó lenne, de ugyanannyiba kerül, mint a fönt említett Gigabyte, és ugye ez kevésbé bővíthető.

A javaslatodban szereplő cpu-n mindenképpen elgondolkodok, utánanézek.
Köszönöm szépen!

(#54527) Kaci84 válasza Zsivaagoo (#54506) üzenetére


Kaci84
őstag

Ha nincs kedved válszolni, akkor nem írj egyáltalán. Olyan kérdést vársz talán ami még az életben nem hangzott el itt? Egy mondatért vagy egy igen/nem-ért senki sem fog órákat visszakeresni, hogy hátha a 77-dik oldalon volt róla szó!

(#54528) Zsivaagoo válasza ggg1 (#54525) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Amennyire nem tudsz lényegre törően kérdezni, az arra vall, hogy nem vagy műszaki ember.

A kondenzátorok minősége érdekelt, nem pedig az, hogy az integrált "zajkeltők" milyen hangot adnak ki magukból.
Megmondom: általában egész jó minőségű a hang, amit kitolnak, de egyáltalán nem audiofil/hifista füleknek való. Nem érik el egy öreg SB Live 5.1 szintjét sem, pedig azt utoljára P4-es gépben használtam.
Van fülem, hegedültem 9 évig és majdnem abszolút hallásom van.

Ha zenét akarsz hallgatni akkor a 990-es csipszet ezen rohadtul nem fog befolyásolni semmit, venned kell valami SB Audigy vagy Asus Xonar hangkártyát, csak legyen mellé egy jó HiFi/audió cuccod.

Amennyiben pedig FX-63xx/83xx proci kell a gépedbe, talán az FX-es topikba is belátogathatnál és rájönnél, hogy az Asrock lapok nem ütik meg azt a szintet 35 ezres árkategóriában sem, amit a GigaByte már 22 ezer Ft-tól tud.

De vannak direkt hifistákra kihegyezett alaplapok, persze elég bősz árért, de azok mellé nem kell hangkártyát venni.

------------------

Talán ha leírod legközelebb korrekten, tömören, hogy mit akarsz és milyen elképzeléseid vannak, akkor a magamfajta kivénhedt, megrögzött műszaki értelmiségiek is válaszolni fognak neked és nem hajtanak el kurtán-furcsán, ahogy eddig kiérdemelted.

További Szép Napot!

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#54529) Zsivaagoo válasza Kaci84 (#54527) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Olvasd el a ggg1 nevezetű delikvens első felvetését amikor hosszan érdeklősik az Asrockon és a Giga lapokon található kondenzátorok minőségéről és élettartamáról.

Na az ilyen tekervényekről látszik, hogy az illetőnek halvány fingja sincs arról, amiről érdeklődik, és bölcsészből, vagy más humanoidból van összerakva. Vagy csak egy okostojás.

--------------
Izé... Te sem ide való vagy igazán...

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#54530) bluyoo válasza Mahrenburg (#54487) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az évfordulók a párom asztala de erre kivételesen én is emlékeztem! :DDD

(#54497) nimfas
Bocsi kicsit belekavarodtam a dolgokba! Túl sok szálon megy már a mit vegyek ..... nem figyeltem.
Én alap esetben akkor is a Haswell-t választanám.
A mATX-es Z87M Extreme4 tápellátása megegyezik az Z87 Extreme3 tápkörével ...
"Azért a 20 és 35 közt már "tetemes" difi van, nem?" Nem! ;]

(#54499) gyuromoj
Tényleg érdemes tényleg ennyire spórolni? Gari van rájuk stb. így elég nehéz válaszolni ha csak kb. tudjuk mit is szeretnél megvenni. :)

Bazinga!

(#54531) gyuromoj válasza bluyoo (#54530) üzenetére


gyuromoj
veterán

non-K proci menne bele. i5-2400/2500. 4+1-es emelést ki akarom hozni belőle. HD7950 megy mellé, amit szintén tuningolnék. Garancia nem nagyon van egyikre sem.
Játszhatnékom van és 50-nél többet nem akarok a lap+CPU párosra áldozni. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#54532) bluyoo válasza gyuromoj (#54531) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Amit néztél REV.3.0-ás arra még van 4hónap. Én azt választanám.

Bazinga!

(#54533) PC4200 válasza Zsivaagoo (#54508) üzenetére


PC4200
tag

Mi a gond a hybrid cf-el? Nme mindig működik? v el kell találni milyen procihoz milyen vga-kell?

CSAK a puffin :)

(#54534) ggg1 válasza kristof123 (#54524) üzenetére


ggg1
aktív tag

Hmm! Igazad volt! Megnéztem az árakat és a benchmark eredményeket, és valóban a legjobb választás itt a 8320. Én korábban nem gondoltam, hogy a 8320 felépítése ellensúlyozni tudja azt a majd' fél gigahertznyi különbséget, amivel a hatmagos gyorsabb, és azt sem gondoltam, hogy a gyakorlatban ki tudnám használni majd ezt a sok magot, ezért gondolkodtam a kisebbik cpu-ban. De most, ahogy jobban megnéztem teszteredményeket, a 8320 sebessége nagyon meggyőző a 6350 ár/teljesítmény arányához képest. Virtuális gépek fognak futni, meg tömörítés-kódolás, azok meg manapság már kihasználják a sok magot, úgyhogy ez itt valóban jobb választás. Jó ötlet volt, köszi!

Most azon gondolkodom, hogy legyen-e a Gigabyte alaplap, vagy az Asus M5A97 EVO R2.0. Árban egyeznek, de melyik lehet a jobb vétel? Minőségben, teljesítményben lehet különbség?

(#54535) bluyoo válasza ggg1 (#54534) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Az Asus M5A97 EVO R2.0. Árban egyeznek, de melyik lehet a jobb vétel? Minőségben, teljesítményben lehet különbség?" Na ez hit kérdése! :DDD Részemről +1 az EVO R2.0. -nak! Szerintem jobb lap ....

Bazinga!

(#54536) kristof123 válasza bluyoo (#54535) üzenetére


kristof123
őstag

+2, szvsz is!

(#54537) Gamer21


Gamer21
tag

Üdv , hamarosan új config vásárlás előtt állok, csak nem tudom ki választani hogy melyik alaplapot érné meg venni , ebben kérném a segítségeteket .

[link]-

[link] -

( A CPU amit kinéztem hozzá : Intel Core i5 4670K lenne )

Hosszabb távra , tuningolás és megbízhatóság szempontjából, a kettő közzül ti melyiket ajánlanátok vagy vennétek , hozzáértők segítségét kérném .

A válaszokat előre is köszönöm .

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#54538) kristof123 válasza Gamer21 (#54537) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Egyiket sem! ASUS MAXIMUS VI HERO-t ebben az árban.

(#54539) Zsivaagoo válasza PC4200 (#54533) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Anyagi megfontolásból is szar, mert leragadsz vele a 6670-nél. Mással meg az A6-5600K nem megy.
Keveset ad indokolatlanul több pénzért.

Ha később VGA-t cserélsz akkor a Hybrid CF megszűnt.

De te írtál eredetileg 40K-t. Már 50 felett járnál. Megéri?

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#54540) ggg1 válasza bluyoo (#54535) üzenetére


ggg1
aktív tag

Okké, köszönöm!

(#54541) anytime válasza Mahrenburg (#54487) üzenetére


anytime
őstag

Azért erről egy hsz-ben mindenképpen illő lenne megemlékezni :)

Szerk:

Bluyoo - azért az Asszony most nem volt túl happy, mikor jeleztem, hogy érkezik a K95 és át kellene vennie :), igaz, pénzt azért adtam rá :) - azt hiszem, este kell még egy kis "engesztelő" foglalkozást tartanom :))

(#54542) Gamer21 válasza kristof123 (#54538) üzenetére


Gamer21
tag

Hello , hát nem tudom néztem róla tesztet : [link] hát őő az ASRock is van olyan jó , sőtt még többet kínál egy kicsit mint az ASUS :)

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#54543) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Üdv!

Beüzemeltem az új alaplapom. A88XM-PLUS

Jó kis lap. A10 6800K+2x4GB Kingston Predator 2400MHz-en. Kézi konfiggal felhúzva 4,5GHz-re. IGP Extreme. Stressz teszt 62C, idle 30-35C. Tetszik az alaplap. Annyira pici hogy micro ATX felfogatáson az utolsó két csavarig el sem ér a hátlaptól nézve. Frankó UEFI bios, ajánlom mindenkinek. Tudja a Kaverit is, főleg ezért váltottam.

Pixel 8 Hazel

(#54544) bluyoo válasza anytime (#54541) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nálunk most az asszony volt soron neki jött egy Zinger! :D Engesztelés még nem volt részéről pedig a K95 bőven kijött volna az árából! :DDD

(#54543) TaylorPro
Hi!
Köszi a visszajelzést! :R

(#54540) ggg1
Szívesen!

Bazinga!

(#54545) anytime válasza bluyoo (#54544) üzenetére


anytime
őstag

Tudod, hogy tartja a mondas? Csak nehogy ugy meghajtson "engesztelesul", mint azzal a bizonyos varrogeppel tettek :DDD

Latom, a Parod is a monosegi vasat szereti :K :C

Na nem OFF - olok tovabb, mert szegeny Casanova sorsara jutok ;] , ezt nem lehetett kihagyni :)

(#54546) kishegyes


kishegyes
csendes tag

szerintetek a 970A UD3P alaplap ehhez a konfighoz megfelelne? System
- CPU: AMD FX 8320
- GPU: r9 270x
- MOBO: GIGABYTE 970A-UD3P
- RAM: 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition
- HDD: Western Digital Caviar 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB, WD10EZEX
Cooler Master Thunder 600W
ASUS DRW-24F1ST
Zalman Z9 Plus
Cool Master hyper 212

(#54547) kishegyes


kishegyes
csendes tag

h azzal nemlenne gond h az alaplapomon van 3.0 USB kimenet de a Zalman Z9 Pluson nincs ez számit valamit?

(#54548) Buci21


Buci21
addikt

UD3P bármilyen AM3/AM3+ proci alá különösen ajánlott, kicsit megnyúztam most egyet havernak, igaz csak gyári hűtővel de FX 8320-al. User friendly BIOS, kellemes beállítási lehetőségek, és persze rendezett kialakítás és könnyű szerelhetőség. egyetlen negatívum a nem 90 fokos sata csatik :C

(#54549) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Milyen PCIe 3.0 -val rendelkező FM2 -es alaplapok vannak A75 vagy jobb chipsettel? Mert én egyet találtam csak, az Asus A88XM-A -t.

Köszönöm

(#54550) PC4200 válasza Zsivaagoo (#54539) üzenetére


PC4200
tag

miért járnák 50 felett? a vga az megvan!azt nem kell beleszámolni.
Akkor azt mondod h vegyek am3+ és majd később jobb vga-t?

CSAK a puffin :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.