Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53151) LonGleY


LonGleY
veterán

Üdv! Használt lap érdekelne.

Egy AGP-t fogadni képes alapot keresek, amihez van jóféle kétmagos processzor, és van rajta 4 DIMM.

Egy Sapphire HD 3870 van mellé. Ti milyen széiát néznétek? Van vajon DDR2-es lap is, ami még fogad AGP-t? Felütöm én szívesen a hardveraprót, csak még azt sem tudom, melyik socketen induljak el, főleg, hogy csak 10-15-öt szánnék rá procival együtt.

[ Szerkesztve ]

(#53152) fradi81


fradi81
veterán

Még valami eszembe jutott, ebbe a lapba [link] érdemes 1600-as ramot rakni, vagy elég a 1333-as mert annyin megy? Elvileg ebben a lapban nem lehet tuningolni ugye.

moto g72, Ninebot d28e

(#53153) bluyoo válasza fradi81 (#53152) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A G3420 is kezeli az 1600-as kit-eket szóval érdemes abba fektetned. Lehetőleg XMP-s alacsony feszültségű kit-et vásárolj.
És igen nincs tuning a lapban.

(#53151) LonGleY
Hát elég elavult vasat készülsz összerakni .... így hirtelen pl. ECS 915G-A.
"Modern" LGA775-ös lap DDR2 és DDR támogatással AGP és PCI Express slot. De hardver aprón nincs ...
csak 2-2 RAM slot.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53154) LonGleY válasza bluyoo (#53153) üzenetére


LonGleY
veterán

Igazából egy socket 939-ös, 3500+ sima egymagost kell cserélnie, amúgy Linuxos gép. Vehetnénk ebbe is kétmagosat, próbáltuk is, nem ment. A gépet pedig amúgy is továbbpasszoljuk.

Közben én is a 775-ösöknél lukadtam ki, ez már jó jel. Nem rossz ötlet egyébként, hogy van rajta PCI-E is.. hm..

Az a lényeg, hogy valamilyen formában bele tudjunk tolni 4 gigát. A mostani lapnál az is röhej, hogy slotonként csak 1 gigát kezel.. és csak két slot van. Csak találjak hasonló lapot az aprón...

[ Szerkesztve ]

(#53155) zsolt2cv


zsolt2cv
csendes tag

Hali. Lapot szeretnék egy i5 4670k és egy gtx770 vidikarihoz! Körülbelül 30k-t tudnék költeni rá! Tuningolni majd késöbb mindenképpen szeretnék! Asus vagy msi-ben gondolkozok. Kinéztem egy Asus z87-A-t. Vélemény? Jók ezek így együtt? Vagy valami más alaplap?

Üdv.

(#53156) fradi81 válasza bluyoo (#53153) üzenetére


fradi81
veterán

Tehát ha az 1600-asat veszem, akkor automatikusan a magasabb órajelen fog járni a RAM? Vagy van lehetőség a bios-ban ezt állítani? Coppermine celeron óta nem volt intelem szóval nem vagyok képbe :DDD

moto g72, Ninebot d28e

(#53157) dupladé. válasza zsolt2cv (#53155) üzenetére


dupladé.
csendes tag

én most egy olyan z87-a -ba használok szintén egy 4670k-t 4,3Ghz-en és semmi gondot nem okoz a lapnak, szerintem menne kényelmesen feljebb de jelenleg ennyi elég. a vkarira nem tudok mit mondani abból nekem 660as van benne (igaz épp tervezem bővíteni) viszont szerintem a videókarinak majdnem mindegy a lap típusa maximum egy későbbi sli-ben való gondolkodást kell figyelembe venni

"Ha ismerjük az ellenséget és ismerjük magunkat is, akkor száz csatában sem jutunk veszedelembe" - Szu-Ce ## battlelog: eDDy_yolo

(#53158) jim bcs válasza zsolt2cv (#53155) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

30k karcsú egy normális tuninglapra azt még meg kellene pótolni, inkább akkor ne akarj tuningolni ha nem veszel alá normális lapot, jobban jársz ha veszel egy sima i5-4670-et és egy jobb H-s lapot, 1 vga alá doszt elég az matx lap és ha már annyira tunngolni akarsz akkor inkább gyűjts még hozzá és Asus Gryphon Z87

(#53156) fradi81 szépen beállítod a biosban miután beraktad és akkor 1600mhz-en fog menni

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53159) kristof123 válasza jim bcs (#53158) üzenetére


kristof123
őstag

+1. :K

(#53160) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Üdv Ismét!
Milyen alaplapot? ;]

Asus M5A78L-M LX3 esetleg erről valaki-valamit tud? :U
Fórumon nem találtam semmit,vagy nem látok még ilyen korán :B

Ui.: Remélem azt a kevéske pénzt meg éri,bár nem tervezem vele hosszú távon,csak most kapóra jön,főleg hogy gpu-s.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#53161) jim bcs válasza Gubu0101 (#53160) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia! inkább ASUS M5A78L-M/USB3

Kérdés mennyi a keret, mire fogod használni, milyen proci megy bele?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53162) Gubu0101 válasza jim bcs (#53161) üzenetére


Gubu0101
veterán

Fx 4100 van hozzá.

Az említett lap komplett gépel van,hétfőn hozom el,aránylag olcsón hozzá jutottam,gari mindenre még 2 év+ szinte nem volt használva.
Idén már lapot nem cserélek,de ha minden rendben vele akkor lehet utána se.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#53163) jim bcs válasza Gubu0101 (#53162) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

így már értem hozzad nyugodtan, szerintem nem lesz vele gond :) ,ha jól veszem ki akkor általános felhasználásra lesz és arra tökéletes ebben a variációban

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53164) Gubu0101 válasza jim bcs (#53163) üzenetére


Gubu0101
veterán

Wot ra lesz :DDD
Vga-t még ezután veszek.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#53165) jim bcs válasza Gubu0101 (#53164) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD még majdnem túl erős lesz a gép, használd egészséggel

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53166) Gubu0101 válasza jim bcs (#53165) üzenetére


Gubu0101
veterán

Kösz-kösz.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#53167) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék egy kis tanácsot kérni, hogy milyen deszkát vegyek. Itt az aprón szeretném megoldani, maximum 18-20.000 Ft.-ért.

A konfiguráció:

AMD Phenom II 964BE
8GB DDR3-1600
Gainward GTX285 512bit 2GB
Samsung 1TB HDD
Creative SB xtremegamer fatality pro

A jövőben tervezem újítani kicsit a gépet, ami a fenti kofinghoz képest így változna:

AMD FX-8350
GTX660 Ti

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#53168) bluyoo válasza LonGleY (#53154) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát 775-ös foglalattal az AGP és a DDR2 nem olyan sűrűn fordul elő. :)
Akkor is korlátozott RAM bővíthetőséggel ugyan úgy 2-2Gb mint DDR2-es mint DDR szempontból.Pl. az ASRock 775Dual-VSTA ([link]) vagy az említett 915G-A.
A komolyabb modernizálás nem játszik? Esetleg dVGA nélkül? 3év gari ......
AMD FM2 platform:
RAM : KINGSTON 4GB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KHX1600C9D3B1/4G ~10K
LAP : GIGABYTE GA-F2A55M-S1 ~12K
APU : AMD A4-5300 ~11K
összesen: ~33K

Intel LGA1155-ös platform:
CPU : INTEL Celeron G1620 ~10K
LAP : Asus H61M-A ~12K
RAM : KINGSTON 4GB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KHX1600C9D3B1/4G ~10K
összesen: ~34K

(#53155) zsolt2cv
Nyugodtan veheted a Z87-A -t. De hol veszed 30K-ért? Legolcsóbban 34K-ért láttam a PCX-ben.

(#53156) fradi81
Ha XMP-s a kit akkor elég az UEFI-ben kiválasztani az XMP profilt.
Ilyen kit pl. a CORSAIR 8GB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9

(#53158) jim bcs
Azért az Asus Z87-A már nem rossz választás. Bár azt nem tudom hol lehet 30K-ért kapni. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53169) =HG= válasza NYPD (#53167) üzenetére


=HG=
addikt

(#53170) zsolt2cv válasza jim bcs (#53158) üzenetére


zsolt2cv
csendes tag

Tudnál nekem segíteni akkor egy kicsit bővebben?
Írjál, ha vagy légyszíves!

(#53171) bluyoo válasza NYPD (#53167) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Szerintem dobj rá egy kicsit és nézz új lapokat. :)
Gigabyte GA-970A-UD3 , Gigabyte GA-970A-UD3P , Asus M5A97 EVO , Asus M5A97 EVO R2.0

(#53169) =HG=
+1

Bazinga!

(#53172) zsolt2cv válasza zsolt2cv (#53170) üzenetére


zsolt2cv
csendes tag

Már nemtudom szerkeszteni az előző hsz-emet. Na akkor máshogy kérdezem. Van egyáltalán értelme a tunningnak egy gamer gépnél? Megéri majd egy év mulva huzni a processzort? vagy fölösleges erre többet költeni?

(#53173) LonGleY válasza bluyoo (#53168) üzenetére


LonGleY
veterán

A komolyabb nem játszik most ($), és baromira sajnálnám ezt a passzív 3870-es zafírkát, nagy kedvencem.

[ Szerkesztve ]

(#53174) NYPD válasza bluyoo (#53171) üzenetére


NYPD
aktív tag

Köszi, az EVO kicsit drága, de a sima M5A97 R2.0 18k a pcx-nél, mennyivel tud többet az EVO ehhez képest?

(#53175) bluyoo válasza LonGleY (#53173) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nekem anno a HIS HD 3650 iSilence III volt a kis kedvenc (azóta sem volt passzív VGA-m) bár már az is PCI-E 2.0-ás volt.

(#53172) zsolt2cv
A legtöbb alkalmazásban tuning nélkül elég egy I5. De persze teljesítményből sosem elég ..... :DDD Azt te döntsd el hogy számodra megéri vagy nem a pluszköltséget.

(#53174) NYPD
Hát elég nagy különbség van a két lap között. Először is a tápkör (ami elég fontos a tuningképes FX-ek esetében) Az M5A97 EVO R2.0 R.2.0 / EVO R2.0 R.2.0 6+2-os tápkört kapott míg az M5A97 / M5A97 R2.0 4+2 -eset. Szerintem mindenféleképpen megérdemli az a nyolcmagos FX a jobb lapot (is). :) Elvégre a legerősebb FX ha nem nézzük az FX-9370/9590-et. De ha ennyire számít 1-K miért nem az FX-8120 a kiszemelt? Sokkal jobb ár/érték aránnyal rendelkezik ... Máris megspórolnád a jobb lap árát és még marad is! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53176) minek?:S


minek?:S
őstag

Sziasztok, melyik a jobb lap (ár/teljesítményben), Asus Vanguard B85 vagy Asrock H87 Fatal1ty Performance?

Egyébként i5-4570 alatt menne.

Üdv.:M.

(#53177) Teaway válasza LonGleY (#53173) üzenetére


Teaway
veterán

Mihez kéne neked feltétlenül 4 GB RAM?

Nincs itthon csokid??

(#53178) minek?:S válasza minek?:S (#53176) üzenetére


minek?:S
őstag

Esetleg GIGABYTE G1.Sniper B5 vagy MSI B85-G43 Gaming ? A 4 közül melyik érné meg jobban?

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#53179) LonGleY válasza Teaway (#53177) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem játékgép.

[ Szerkesztve ]

(#53180) LonGleY válasza bluyoo (#53175) üzenetére


LonGleY
veterán

Hát igen, sajnos nagyon hülye választás volt ez anno, hogy nem PCI-E kártyát vettünk. Már akkor is 775-ös lehetett volna a lap, amikor a 939-re beneveztünk. A saját gépemmel is hasonló dilemmák zajlanak most, az AM2 5600+ rendszerem szeretném cserélni, de a Haswell nem győzött meg a szar kupakjával. Talán majd a Broadwell...

[ Szerkesztve ]

(#53181) kristof123 válasza LonGleY (#53180) üzenetére


kristof123
őstag

non-k processzoroknál nincs olyan nagy jelentősége a kupak alatti pasztának.

[ Szerkesztve ]

(#53182) jim bcs válasza bluyoo (#53168) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen az már éppen jó lenne de én sem találtam egy magyar webshopban sem 30k-ért :DDD , ezért is írtam amit

(#53172) zsolt2cv nos (#53175) bluyoo kolléga leírta mi a lényeg, de szerintem nincs értelme a többletnek, nemhogy 1 de még 2 év múlva sem lesz gyenge az a proci, nem tuningrekordokat akarsz felállítani meg benchmarkokat döntögetni mert oda azért erős tuninglap kellene i7-el karöltve nitrogén füstös környezetben, hanem játszani szeretnél oda pedig a sima i5 doszt elég, i5 mellé ultra grafikához meg erős vga kell

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53183) kristof123 válasza jim bcs (#53182) üzenetére


kristof123
őstag

És mi lesz az e-p*nisz-el? :U

[ Szerkesztve ]

(#53184) bluyoo válasza minek?:S (#53178) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mind a négy lap jó választás lehet. Ha mATX méret nem kell annyi bővítőhely akkor szerintem az Asus.
Ha ATX akkor én az ASRock lapját választanám.

(#53180) LonGleY
"de a Haswell nem győzött meg a szar kupakjával" Szerintem túl van lihegve ez a dolog .... főleg tuningmentes CPU-k esetében. Ok a tuning szerelmeseinek nem a legjobb az biztos de nekik az Ivy sem volt éppen jó ....
És ugye már egy 15K-s Intel Pentium G3220 is majd 3X erősebb mint az 5600+

(#53182) jim bcs
Szerintem ő sem fogja erőltetni a tuning vasat. Sajnos a keretbe nem igazán fér bele amit szeretne.

Bazinga!

(#53185) jim bcs válasza bluyoo (#53184) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

na én is így gondolom :)

nem igazán értem minek erőltetik ezt a tuning dolgot hiszen otthonra játékok alá doszt elég a sima proci, erős közép-felső és felső kategóriás vga-k meg csak elvétve vannak így nem igazán van értelme tuningprocit venni

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53186) LonGleY válasza bluyoo (#53184) üzenetére


LonGleY
veterán

Megértem, már majdnem beneveztem egy i7-4770K-ra. Tuningolni se tuningolnék. De a másik szempont a minnél kisebb melegedés. A 14 nm még jobb lesz remélhetőleg. :] Most amúgy is kifogytam a zsetonból, és tudok még várni. Sok évre veszek gépet mindig, ahol elsődleges szempont a halkság.

(#53187) bluyoo válasza LonGleY (#53186) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"A 14 nm még jobb lesz remélhetőleg." Többek között éppen a CPU kis mérete (is) a gond , kicsi a hőleadó felület és ugye a pasztázott CPU kupak alkalmazása és a fesszabályzó CPU-ba való integrálása sem javítja a helyzetet. De egy jó CPU hűtővel gond nélkül lehet halk a rendszer ,főleg hogy nem tuningolsz. Egy jó lappal/ventivezérléssel meg főleg. Várni meg lehet akár 40évet is újítások mindig lesznek amire várni lehet! :)

(#53185) jim bcs
:) Sokan szeretnek a mai napig tuningolni. És ugye teljesítményből sosem elég. ;]
Ha nem sajnálnám (feleslegesen) kiadni a plusz ~20K-t , én is vennék "K"-s CPU-t. De mivel kiszolgálja a szorzózáras I5 is az igényeim/VGA-m , így jelenleg ablakon kidobott pénz lenne.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53188) jim bcs válasza bluyoo (#53187) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

hogy már megint mennyire ugyanazt gondoljuk ez hihetetlen :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53189) anytime válasza bluyoo (#53187) üzenetére


anytime
őstag

Z-s alaplappal egyutt ;]

Ma mar orulok, hogy "rabeszeltel" a sima konfigra, amire nekem kell, mindenre eleg :C

[ Szerkesztve ]

(#53190) bluyoo válasza anytime (#53189) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az már nálam adott! :P Csak a "K"-s CPU van/lenne hátra és nőhet az az e-p*nisz! ;] Bár mire meglépem elavult lesz a vasam! :DDD
Örülök hogy elégedett vagy! Mondjuk a te CPU-d nem kicsit combosabb mint az én kis Sandy-m.

(#53188) jim bcs
Legalább nem kell vitázni! :))

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53191) minek?:S válasza bluyoo (#53184) üzenetére


minek?:S
őstag

Köszönöm, nekem is az ASRock tetszik, csak, mennyire megbízható márka? nem igazán ismerem, de 1-2 hsz-ből azt vettem le, hogy nem rossz, esetleg személyes élmény?(a márkával)

Üdv.:M.

(#53192) bluyoo válasza minek?:S (#53191) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
"mennyire megbízható márka?" Annyira hogy kapsz rá 3év garanciát. :) Minden gyártó termékei között van hibás darab ezt nem lehet kikerülni. De erre van a garancia.
Bár márkában személy szerint inkább az Asus-t preferálom.
De az ASRock lapok szinte mindig nagyon jó ár/érték aránnyal rendelkeznek.

Bazinga!

(#53193) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Olyan alaplapot keresek, amin a SATA3-as vezérlő egyszerre képes kezelni egy RAID0-t, és AHCI módot - esetleg 2 vezérlő van rajta. AM3-as foglalat, az adatlapomon lévő M5A97 R2.0-t váltaná.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#53194) anytime válasza bluyoo (#53190) üzenetére


anytime
őstag

Most írogatok éppen a hasi fórumba, próbálgatom az "alulfeszelést" :), ha ez is összejön és leáll az utolsó venti is, na az lesz a Mennyország :) :C

(#53195) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!
20-35 között keresek alaplapot. LGA 1155 vagy 1150 kellene. Egyelőre még nem döntöttem melyik tokozás legyen, erről nem lenne rossz ha adnátok vlaami tanácsot, melyik érné meg jobban. Proci az i7-4771 vagy I7-3770K lesz. SSD és kezdésnek 8GB RAM. VGA elég nagy lesz, még nem tudom pontosan mi, ha számít akkor majd szóljatok. Én is körül tudok nézni ilyen árban csak az a gáz, hogy sejtésem sincs melyik lap miben jobb, illetve széria/tipushibákat nem ismerem. (egyedül a MSI Z77A-G43 Gaming ethernet portjának gyengeségéről hallottam eddig.)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53196) bluyoo válasza LógaGéza (#53193) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Kérdezz rá a RAID topic-ban hogy a mostani lapoddal megoldható e a dolog. A két vezérlővel ellátott lapok már viszonylag drágák pl.GA-990FXA-UD3 (rev. 4.0) ....

(#53194) anytime
Akkor már igazán asztalra való vas lesz belőle. :) És a tudat sem idegesít hogy ugyan nem hallod de mégis csak pörög benne valami! ;] Ja de a HDD , ODD mégiscsak .... :))

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53197) bluyoo válasza Dyingsoul (#53195) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Először is el kellene dönteni hogy szeretnél vagy nem tuningolni (ez nagyban befolyásolja a lapok árát típusát).
Majd hogy 1155 vagy 1150 -es CPU-t szeretnél. Ha használt akkor az LGA1155 jó választás. Ha nem lesz tuning akkor szerintem LGA1150. Ha lesz akkor lehet vacillálni mivel a Haswell valamivel jobban melegszik mint az Ivy de szerintem megint csak LGA1155 ....
A Qualcomm Atheros Killer E2205-el gondok? Pedig a gyártó szinte csak annyit változtatott a cicomán kívül a Z77A-G43 -hoz képest.
Bár annyiért amúgy is inkább az ASRock Z77 Extreme4 , MSI Z77A-G45 , ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53198) minek?:S válasza bluyoo (#53192) üzenetére


minek?:S
őstag

Értem, jó lesz nekem ez az ASRock :K Köszönöm még egyszer :R

Üdv.:M.

(#53199) Dyingsoul válasza bluyoo (#53197) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Az a gondom, hogy nem tudom, hogy mostani procik milyen életkedvvel bírják a tuningot. Például gyakran renderelek videót, ilyenkor el tudnék viselni +500Mhz biztonságos tuningot, de csak ha nem forr fel tőle a proci. Semmiképp nem gyári hűtővel használnám, van egy Asus Silent Knight II-m LGA775-ről amit talán meg tudok menteni 775-ös konfigomból. Ha ez már túl elavult vagy nem illeszthető az új lapra, akkor viszont mást veszek rá, de nem gyári marad.

A jelenlegi konfigommal is voltak gondok tuning terén, ezért nem vagyok biztos a tuningban. DDR2-es ramjaim 1066mhz-esek lennének, és ha beállítom a CPU órajelet megfelelően, hozzá a ramot, akkor egy rövid használat után kékhalál fogad... más emberek is próbálkoztak rajtam segiteni de sehogy nem jött össze a tuning, ezért mindkét opcióra kérek tanácsot.

Esetleg még egy harmadik: a next gen intel prociról van valami előzetes hírünk már?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53200) jim bcs válasza Dyingsoul (#53199) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

LGA775-ös hűtő nem lesz jó a mostani lapokhoz :( , a mostani OC-k már nagyon másak ha az auto-tuningot nézzük

szerintem lga1150 és i7-4770 + egy jó H87-es lap lenne a legjobb vagy Asus Vanguard B85 ha nem zavar az matx méret és ha elsősorban munkára használod a gépet akkor ne K-s procit vegyél hanem sima i7-est és minimum 16GB ramot így nem lesz gondod

gyári hűtő elviszi, később is ráérsz hűtőt venni

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.