Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54701) xtevo válasza bluyoo (#54699) üzenetére


xtevo
őstag

Ne kábíts! Asszony így se tudja a felét se, hogy mennyit költöttem el erre... ;] :DDD
Hááát azért ilyen drasztikus dolgokhoz nem folyamodnék, hogy szétfújom a lapot, lehet az esetleges garis ügyintézést is picit megnehezítené, hogy ez picit elfeketedett... :DDD
Nah, egész ügyesen Black Edition lett az Alpenföhn. :D

(#54702) bluyoo válasza xtevo (#54701) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Asszony így se tudja a felét se, hogy mennyit költöttem el erre..." :DDD Én egyelőre még bevallom a kiadásokat.Bár nehéz is lenne titkolni ért a pénzhez nagyon! :DDD
"esetleges garis ügyintézést is picit megnehezítené" Mit nekünk gari! Elég a szerencse! :)
"Nah, egész ügyesen Black Edition lett az Alpenföhn." :R

(#54700) Raggie
Maestro Mat Fekete 9004

Bazinga!

(#54703) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sziasztok!

Gariban cserélnek egy P67 Sabert, értékben két lap közül tud választani haverom (készleten csak ezek vannak): egy Asrock vagy egy Asus.
Játékra használja a gépet, Sli is van, i5-3570K, tuningol is kicsit, plusz néha Sony Vegas, Photoshop.

Melyiket válassza, melyik a sokkal jobb a másiknál? :D

mAtx4ever!

(#54704) Raggie


Raggie
őstag

FX-6300 közepes tuningjához
CM G500-as táp és ASROCK 970 Pro3 R2.0-es lap megfelelő szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#54705) anytime válasza bluyoo (#54702) üzenetére


anytime
őstag

Mit mondjak, penzugyi vezeto letere az enyem is tud szamolni :), sot, az idei fejlesztest mar berakta az elkovetkezo 5 eves tervbe :(

(#54706) EgyGábor


EgyGábor
tag

Sziasztok! Szeretnék egy gépet össze rakni nem nagyon értek az asztali gépekhez eddig csak laposom volt! Tanácsot szeretnék kérni hogy milyen lapot vegyek! Nincs procim memóriám meg ilyenek tehát teljesen a nulláról indulok! Mindenféle képen intelt akarok 4 memóriafoglalattal Sli/Cf támogatással! A keretem 20-25 K max használt is jó csak legyen rá garancia! Előre is köszi a segítséget! Üdv EgyGábor!

(#54707) vati


vati
senior tag

Nulláról építek új gépet. (nem magamnak) Tervezett felhasználás: 100% FPS játék.

Árkorlát: 100e. Ebből: 15-25e alaplap, 20-25e proci, 25e VGA
Még az sem döntöttem el, hogy Intel vagy AMD alapú legyen.

Húzva nem lesz, de az szempont hogy ne avuljon el 2-3 év alatt. Tehát Intelnél csak 1150 jöhet szóba, AMD-nél nem tudom, milyen jövőre számíthat az FM2. Mivel én nem igazán játszom, ezért az Intelt válaszanám (CPUk single-threadben sokkal jobbak), de nyitott vagyok AMD-re is, ha játékra az jobb.

Mind a két platformon kijön összemérhető teljesítményű és szerintem jó ár-érték arányú konfig ennyiből, de nem tudom mi lenne a legjobb alaplap+proci+vga kombó. Csak mászkálós játékokra lesz használva:)
Erre várok javaslatokat: olcsóbb lap + drágább proci vagy fordítva? Indel vagy AMD, erre és ennyiért?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#54708) mobal válasza vati (#54707) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

100e hosszútávra szerintem intelnél kevés sajnos.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#54709) otto14 válasza bluyoo (#54699) üzenetére


otto14
senior tag

---

[ Szerkesztve ]

asd

(#54710) Mahrenburg válasza EgyGábor (#54706) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

EgyGábor, Vati

Hello!

Ezen kérdések megválaszolásával tegyétek fel a kérdéseteket ebben a topicban.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#54711) Dumm-dumm


Dumm-dumm
csendes tag

Háj ól.Ez lap elég lenne egy Amd Athlon iix4 750k-hoz?Vagy érdemesebb lenne egy Fm2+-os lapba belefektetni?GA-F2A55M-DS2

(#54712) kemcso


kemcso
Ármester

Sziasztok,

adott egy új Asus F2A85-V alaplap, egy A8-5600K proci és egy 4gb-s Kingston KHX1600C9D3/4G memória. És nem indul el, mi lehet a gond? Nincs rádugva semmi, csak egy monitor és egy billentyűzet.

(#54713) TaylorXIII válasza kemcso (#54712) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Táp azért van benne? Rendesen be van dugva minden?

(#54711) Dumm-dumm: Inkább egy ilyen legyen szerintem: ASRock FM2A75 Pro4-M. FM2+ deszka akkor jó ötlet ha érdekel a Kaveri. Akkor meg legyen szerintem ez: Asrock FM2A75M Pro 4+. Egyébként max keret? Tuning mennyire játszik?

[ Szerkesztve ]

(#54714) kemcso válasza TaylorXIII (#54713) üzenetére


kemcso
Ármester

Táp van, persze :)
Oda-vissza kihúztam, bedugtam mindent, memória minden slot-ban járt, processzort 2x megnéztem, hogy jól van-e.
Monitor jó, laptopról megy.

Powerre elindul, pörögnek a ventilátorok, de semmi egyéb.

(#54715) TaylorXIII válasza kemcso (#54714) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Tolj neki egy BIOS vagy itt már UEFI resetet aztán hátha úgy már jó lesz.

(#54716) kemcso válasza TaylorXIII (#54715) üzenetére


kemcso
Ármester

Megvolt, semmi változás :(

(#54717) TaylorXIII válasza kemcso (#54716) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Nem került semmi az apu foglalatba vagy a ram foglalatba? Nézd meg alaposan. Felsorolnád milyen tápcsatlakozókat használnáltál és mit hova dugtál és most már tényleg leírhatnád milyen tápod van pontosan:)

(#54718) xtevo válasza kemcso (#54716) üzenetére


xtevo
őstag

Vedd ki a memóriát, sípol? Persze azért speaker nem árt. :DDD
Memória 1. slotban van?

(#54719) kemcso válasza TaylorXIII (#54717) üzenetére


kemcso
Ármester

Corsair VX450W, egész pontosan egy (CMPSU-450VX)

Rádugtam a 24pinest és a 4pines tápot az alaplapra, betettem a procit, procira a hűtőt, hűtő fan-t a Cpu-fan csatlakozóra. Memóriát a A1-be (meg az A2, B1, B2-be is más-más alkalommal). Power csati fel, VGA bedug, billentyű bedugva. Tápot be a 220-ba (jó, 240már :) ), bekapcsoltam a tápot (ekkor világít az alaplapon a zöld led), Power gomb be.

Semmi nincs a foglalatokban (vadi újan bontottam mindent, a táp kivételével)

xtevo nem megy a csipogóm a gépben. De memória nélkül is ugyanezt teszi.

[ Szerkesztve ]

(#54720) TaylorXIII válasza kemcso (#54719) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Memória nélkül is ugyanazt cinálja mint vele? Akkor ott valami nincs rendben a RAMnál. Rendesen be vannak nyomva a ramok? Olykor igen erősen kell őket nyomni.

(#54721) kemcso válasza TaylorXIII (#54720) üzenetére


kemcso
Ármester

Rendesen, a zárók is helyükön vannak... (csak egy ram van benne, egy 4-es)

Szerk: ki be szedtem az összes helyről, kb 10-15x... És ugyanaz mindig a kép.

[ Szerkesztve ]

(#54722) TaylorXIII válasza kemcso (#54721) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Nem világít semmi az alaplapon? Van rajta DRAM LED pl az nem világít? Kézikönyvbe belekukkantottál már?:D

(#54723) kemcso válasza TaylorXIII (#54722) üzenetére


kemcso
Ármester

A zöld power leden kívül semmi. Van, de az nem világít.
Bele, és semmi okosat nem találtam :U .
Google-t is túrtam, de ott sincs ilyen. Kínomban már megnéztem a processzor kompatibilitását is (alaplapot innen az ajánlóból választottam).
A memóriát is kerestem, na az viszont nincs benne a listában (de sok más se)

Ha nincs más 5let, akkor holnap visszaviszem az egész pakkot (alaplap, proc, memória), aztán találják ki, hogy mi a hibás :)

(#54724) xtevo válasza kemcso (#54723) üzenetére


xtevo
őstag

Húzz le mindent róla csak alaplap + ram legyen. Úgy is kakukk?!

(#54725) TaylorXIII válasza kemcso (#54723) üzenetére


TaylorXIII
őstag

De am én azt sem értem, hogy a kézikönyvben miért nincs egy büdös szó sem arról, hogy mi van akkor ha hiba van? Vagy ezzel olyan nem lehetséges? Kétlem mert itt van már is a te eseted ellenpéldának. Eddig ilyen olyan hibakódok meg ilyen olyan rövid és hosszú sípolások le voltak írva vagy legalább a leggyakoribbak vagy csak pár darab de legalább volt valami. Meg ezeknél a modern lapoknál már digitális kijelzőn írja hibakódot. Ezen meg nincs ilyen? Egy a85x chipset asus lapon? Vicc....

(#54726) kemcso válasza xtevo (#54724) üzenetére


kemcso
Ármester

Úgy indultam. Nincs rajta semmi :(

(#54725) TaylorXIII Semmi ilyen nincs benne. Elején egy jó adagon, hogy mit hova kell dugni és társai, majd a bios-ról szól az egész. A végén meg a szokásos CE, stb megfelelőségek.
Nincs kijelző rajta.

(#54727) xtevo válasza kemcso (#54726) üzenetére


xtevo
őstag

Ha még A8-6600k lenne megérteném, hogy esetleg egy új bios kéne rá, de 5600k már nem mai csirke simán vinnie kéne... :F

(#54728) kemcso válasza xtevo (#54727) üzenetére


kemcso
Ármester

Benne is van a kompatibilitási listáján...

Csak arra tudok gondolni ezek után, hogy valami rossz a háromból...

(#54729) xtevo válasza kemcso (#54728) üzenetére


xtevo
őstag

Tapasztalatból mondom, hogy proci baromi-baromi ritka, hogy az lenne a rossz, szal vagy lap, vagy ram, esetleg táp a ludas. Felteszek egy hülye kérdést: (mivel nem ismerlek) ugye már szereltél gépet? Figyeltél rá, hogy passzoljon a proci a foglalatra, ugye?! :U

Másik táppal meg tudod próbálni esetleg?!

(#54730) TaylorXIII válasza kemcso (#54728) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Nincs egy PCI-E videokártyád véletlen otthon?:D BIOS reset tényleg nem segít? Elemkivételessel próbáltad?

(#54731) kemcso válasza TaylorXIII (#54730) üzenetére


kemcso
Ármester

De van egy őskövület 7600GT azzal se jutott előbbre a történet.
Szerk: BIOS reset tényleg nem, 2x is megcsináltam, ahogy írja a kézikönyv. (kikapcsolt gépnél 220 is kihúzva, 1-2 ről 2-3 ra a jumper, 10mp várás, vissza) Elemet nem vettem ki, de a biosreset is auz nem?

xtevo Táp ment másik alaplappal, de persze lehet rossz ettől még, viszont nincs másik.
Szereltem, persze.
Procit jól tettem be 99.99% a jelek találkozásánál, ahogy írta a kézikönyv (na meg a proci papírja)

[ Szerkesztve ]

(#54732) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!
Az elobb vettem az ebay-on egy sapphire pure black 990fx lapot ~22e postaval!
Nem igazan agyaltam rajta, elbuvolt! Ez az ar es ez a markanev igazan nekem valo :)
Szerintetek mire szamitsak?

Nem sok felhasznaloi velemeny talalok rola. A teszek csak a tuningra terjednek ki.
Asus M5A99X evo r2.0 helyett lett ez....az most nem volt hasznaltan...
Az asus "stabilitasa", a fas boot es a reset-re kotheto uefi nagyon fog hianyozni?
Volt nemreg Giga 990 lapom...na attol pl hanytam az asus M4A utan...
A rengeteg pci-e sloton csak a szemem fogom legeltetni. Nem gyozot meg eddig a cf.

(#54733) TaylorXIII válasza kemcso (#54731) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Elvileg ugyanaz de próbáld meg az elemkivételt is szerintem. Mit veszíthetsz?

(#54734) kemcso válasza TaylorXIII (#54733) üzenetére


kemcso
Ármester

Semmi, ugyanaz...

(#54735) Miliboy válasza kemcso (#54734) üzenetére


Miliboy
csendes tag

Sziasztok !
Szerintetek 0 tuninggal eldöcög egy FX-6300-as egy M5A78L-ban ?

Köszönöm !

(#54736) Crondore


Crondore
tag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy egy FX - 8350 alá kellene egy alaplap. A mostani 775-ös architektúrámat cserélném le, amiben jelenleg egy xfx-6870 és egy 6850 van cf-be használva egy qx9650 procival és egy pci -os emu 0404 -es hangkártyával.

Az emu használatáról nem mondanék le, és nem ruháznék be egy pcie verzióba belőle.
Ezért olyan alaplapot keresek, amiben crossfire használata mellett marad legalább egy sima pci -os foglalat. Szeretem a lehető legtöbbet kihozni a dolgaimból, így ha elfogadható tunning potenciállal is rendelkezik a lap az sem volna egy hátrány.

Ami még érdekes lehet hogy a CPU hűtéséről egy EKL Alpenföhn K2 gondoskodik. Ezt esetleg a méreteknél figyelembe kell majd vennem.

Max. 40.000 szánnék rá, eddig egyedül amit találtam az giga GA-990FXA-UD5 -ös deszkája.
Van-e ezenkívül valami alternatívára ötletetek?

Válaszokat köszönöm előre is.

cRo

[ Szerkesztve ]

(#54737) kemcso válasza kemcso (#54734) üzenetére


kemcso
Ármester

Visszavittem garanciáztatni, alaplap hibás volt, de cserélni nem tudták. Most kereshetek másik alaplapot...

Mennyi annak az esélye, hogy a táp vágta tönkre? Minden más alkatrész új...

(#54738) Mahrenburg válasza perecKING (#54732) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

PerecKING - Tényleg nem rossz... :)
Nem hallottam senkiről, akinek ilyen lapja lett volna (persze ez nem jelent semmit... :)) ), de kérdezd meg az FX-topicban, hátha valaki találkozott már vele...
Kérlek majd írd le a tapasztalataidat!

Miliboy - Bár egy fokkal jobb a helyzet, mint az FX-8xxx CPU-k esetében , de az M5A78L lapkakészletét alapvetően nem az FX-ekhez szánták, s gyenge, hűtőborda nélküli tápköre sem éppen "FX-barát"... :(
Esetleg kérdezd meg az FX-topicban, hogy próbálta-e valaki ezt a kombót, de inkább cseréld le egy Asus M5A97 EVO R2.0-re, vagy egy Gigabyte GA-970A-UD3 (rev. 3.0)-ra.

Crondore - CF+hangkártyához tényleg a GA-990FXA-UD5 (rev. 3.0) elrendezése ideális, esetleg még az Asus SABERTOOTH 990FX R2.0 is számításba jöhetne, de a PCI-slot a Saberen közelebb lenne a VGA-hoz, s mostanában 40e felett kaphatóak.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#54739) Crondore válasza Mahrenburg (#54738) üzenetére


Crondore
tag

Köszönöm!

(#54740) TaylorXIII válasza kemcso (#54737) üzenetére


TaylorXIII
őstag

kemcso: egy corsair VX 450 nem hiszem, hogy tönkrevágta. Még ma is igen jó és minőségi táp az.

(#54741) kemcso válasza TaylorXIII (#54740) üzenetére


kemcso
Ármester

Ki is lett próbálva, úgy tűnik nincs baja (mondjuk teljesítményben sokkal kisebb alaplappal, de az volt garanciális :D )

Egy GIGABYTE GA-F2A88X-D3H lesz helyette (ezt találtam elérhetően)

(#54742) TaylorXIII válasza kemcso (#54741) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Jó az:D Legalább FM2+:D Mehet bele Kaveri is:D Akkor APU szépen megy meg mindennel minden oké kivéve az alaplapot?

(#54743) kemcso válasza TaylorXIII (#54742) üzenetére


kemcso
Ármester

Az ASUS-ban elvesztettem a bizalmamat :)
Igen, le lettek tesztelve.

(#54744) =HG= válasza kemcso (#54743) üzenetére


=HG=
addikt

Nekem meg pont egy Giga FM1-es lap csinálta ugyan ezt...Úgyhogy...előfordul az ilyesmi..

(#54745) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Hali

MSI Z77A-G45 helyett milyen alternatívákat tudtok, aminek nincs ilyen nagy vrm hűtése?
(árban ne nagyon legyen több ha lehet)

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#54746) shouryuken


shouryuken
senior tag

Na, mérlegeltem másik topikban az ár érték arányt, végül nem lesz tuning.
4570 és egy H-s alaplap.

Alaplapi hangkártya minősége nem számít mert van hangkártyám.
Melyik h-s lapot ajánlanátok?

ASROCK H87 Pro4 esetleg? :R

(#54747) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Mostanában sokat hallom, hogy az AMD FX8xxx cpu-k alá nem elég egy olcsóbb alaplap. A kérdésem az lenne melyik alaplap a minimum amibe még teljesítmény vesztés nélkül működne egy FX 8xxx proci ??
Asrock és gigabyte márkák közül ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#54748) =HG= válasza rostiron (#54747) üzenetére


=HG=
addikt

Ha lenyitod az összefoglalót, rögtön megkapod a választ!

(#54749) Mahrenburg válasza MrPetya19 (#54745) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Crondore - Szívesen!

MrPetya19 - Jól értem, hogy kisebb hűtőbordával szerelt alaplapot szeretnél? Miért?
(A kisebb bordával ellátott lapok inkább az alacsonyabb árkategóriájú lapok között keresendők... )

Shouryuken - ASRock Fatal1ty H87 Performance
Gigabyte GA-H87-D3H
Asus H87-PRO

Rostiron - ASRock:
Fatal1ty 990FX Professional
990FX Extreme9
A többi ASRock AM3+ -lapnak nem kielégítő a tápellátása.

Gigabyte:
GA-970A-UD3 (rev. 3.0)
GA-970A-UD3P

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#54750) perecKING válasza Mahrenburg (#54738) üzenetére


perecKING
senior tag

Karacsony elottre igerte az elado az erkezest. Mindenkepp levesem az elfogult velemenyem! Remelem nem fogok csalodni :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.