Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53101) Teaway válasza bluyoo (#53055) üzenetére


Teaway
veterán

Persze, semmi gond! :)

Nincs itthon csokid??

(#53102) bluyoo válasza vacak91 (#53092) üzenetére


bluyoo
nagyúr

I]"ha nem, akkor hogyan lehetséges?" :DDD
Adnak a lap mellé egy kis könyvecskét nem árt átnézni .... ;)
44oldal:
"First/Second/Third Boot Device
Specifies the boot order from the available devices. Use the up or down arrow key to select a device and
press <Enter> to accept. Options are: LS120, Hard Disk, CDROM, USB-FDD, USB-ZIP, USB-CDROM,
USB-HDD, Legacy LAN, Disabled
"

(#53093) Sebaj Fóbiás
Minden megvan rajta ami a tuninghoz kellhet. Viszonylag erős tápkör ami hűtést is kapott. Szerintem nyugodtan veheted. Bár konkrét órajelekkel nem szolgálhatok! :)

(#53094) zolee0307
Ha megfelel a lap az elvárásaidnak akkor persze megfelel.

Bazinga!

(#53103) bluyoo válasza zs-zsolti (#53096) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Szerintem megbízhatósági szempontból nincs különbség a két lap között. Ha ez a legfontosabb kikötés talán a TUF szériás lapok adnak valamennyi plusz. Valamivel olcsóbban mint a kinézettek mATX méretben VANGUARD B85. Sajnos (mint azt mostanában elég sokszor leírtam) itthon a kiskerek 3év garit vállalnak az 5év helyett (legalábbis még nem találkoztam olyan üzlettel aki 5évvel árulta volna).

(#53098) Viki84
RAID Hogy használnád vagy nem azt csak te tudhatod. :) Személy szerint én nem használom. A gyorsaságra ott az SSD biztonságra meg a biztonsági mentés. Bár már párszor eszembe jutott egy RAID 0 tömb összehozása de mindig elvetettem a végén. :)

(#53101) Teaway
Megnyugodtam! :DDD

Bazinga!

(#53104) zolee0307 válasza bluyoo (#53102) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi. Megfelel nekem a lap, árban is jó. Viszont azt nem tudom, hogy crossfire esetén a 2. pci-e slot 16x-an megy e. Minden másban nekem jó. A lényeg, hogy megbízható, stabil legyen és kiszolgáljon egy i5, i7 procit.

Tápellátása milyen egyébként?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#53105) bluyoo válasza zolee0307 (#53104) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Nem! 16X4X szóval nem a legjobb felállás többkártyás rendszerhez. Ha ilyen terveid vannak akkor Z87-es chipset abból sem az olcsóbb darabok. Pl. talán legolcsóbban ASRock Z87 Extreme3 / Extreme4 34k környékén (bolttól függően).
Ahogy elnézem a GA-H87-HD3 a tuningmentes lapokra jellemző 4+1-es tápkört kapott ami nem digitális (Ultra Durable 4 Plus).
Maradva a Giga lapoknál a GA-H87-D3H már digitális vezérlésű tápkörrel rendelkezik (Ultra Durable 5 Plus). Ami miatt természetesen már drágább.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53106) zolee0307 válasza bluyoo (#53105) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi! Cf-rs rendszert nem tervezek, csak érdekelt, tuningos lapot meg csak emiatt nem vennék.

Gondolom ez a tápellátás elég egy i5-i7 tuningmentes procihoz?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#53107) bluyoo válasza zolee0307 (#53106) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze elég! De a digitális természetesen jobb ....

Bazinga!

(#53108) zs-zsolti válasza bluyoo (#53103) üzenetére


zs-zsolti
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm.
Viszont sajnos nem tudom valamiért összehasonlítania a Vanguardot és a H87 Pro-t az Asus oldalán.
Esetleg nem tudod megmondani, hogy az integrált hangkártya és a Lan vezérlő tekintetében melyik a jobb? Esetleg mindkettőn ugyanaz van?

Köszi
Zsolt

(#53109) bluyoo válasza zs-zsolti (#53108) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
A PRO Realtek 8111G LAN , Realtek ALC887 Audio
A VANGUARD Intel I217V LAN , Realtek ALC887 Audio (nincs Optical S/PDIF out)
LAN terén szerintem a VANGUARD jobb.

Bazinga!

(#53110) zs-zsolti válasza bluyoo (#53109) üzenetére


zs-zsolti
csendes tag

Köszönöm a hasznos információkat és az utána járást! :-)

(#53111) Sebaj Fóbiás válasza bluyoo (#53102) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Közben találtam egy kis irományt az overclock.net-en a VRM-ekről, és ez alapján én is azt a következtetést vontam le, hogy jó lesz ez a lap nekem! :K Köszi és üdv!

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#53112) pendre54 válasza bluyoo (#53081) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Szóval csak úgy döntöttem, hogy elfogadva az érveket a Vanguardot fogom megvenni. Azért a biztonság kedvéért lenne még egy kérdésem, a jelenlegi memóriám jó ebbe a lapba ? Kingston HyperX 1600C9D3K2/8G CL9

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#53113) zolee0307 válasza bluyoo (#53107) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi! Maradok a hd3-nál.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#53114) pcgamer01 válasza Apollo_21 (#53078) üzenetére


pcgamer01
senior tag

és miért baj az ha nincs rajta borda?

Samsung Galaxy S10+

(#53115) lupus1337


lupus1337
csendes tag

// LOL én nyitottam ezt a topikot, kb amikor 11 éves voltam :D //

Tönkrement az ASRock Fatal1ty Z77 lapom, mit ajánlotok helyette? Proci i5-3570K, RAM 2x4GB Patriot Viper.

(#53116) Sebaj Fóbiás válasza lupus1337 (#53115) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Azóta megtanulhattad volna az off topic jelentését és használatát... :DD Bocs, nem kötekszem, csak "kicsúszott a számon". :C

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#53117) kristof123 válasza pendre54 (#53112) üzenetére


kristof123
őstag

1,65 V-os a RAM nem ajánlott intelhez.
Szerk.: 1333-al fog menni 1,5 V-on úgy jó lesz. IDE is kérdezz be azért.

[ Szerkesztve ]

(#53118) bluyoo válasza zs-zsolti (#53110) üzenetére


bluyoo
nagyúr

(#53111) Sebaj Fóbiás
(#53113) zolee0307
Szívesen! :)

(#53112) pendre54
Hát az alacsony feszültségű kit jobb lenne , de jó eséllyel gond nélkül menni fog 1,5V-on is 1600MHz-et. legalábbis nekem a KINGSTON HyperX XMP Grey KHX1600C9D3X2K2/4GX gond nélkül ... csak manuálisan kell beállítani ...

(#53115) lupus1337
Ha írsz egy keretet könnyebb lesz segíteni ..... nem kell annyit tippelgetnünk. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53119) lupus1337 válasza bluyoo (#53118) üzenetére


lupus1337
csendes tag

50-55k

(#53120) bluyoo válasza lupus1337 (#53119) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát akkor kicsit elfogultan a saját lapomat ajánlanám! :DDD
Asus P8Z77-V
Asus p8z77-v review
Durván 45K-tól lehet kapni újonnan.
Ha netán inkább az 55k környékén szeretnél , ott van a még erősebb tápkörrel ellátott PRO változata. De hogy válogatni is tudj ott van més az MSI Z77 MPOWER is ugyancsak 45K körüli áron.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53121) fail0verflow


fail0verflow
csendes tag

Helló.
Adott egy i5 4670k cpu+1x8gb corsair 1600mhz+1tb hdd.
Kérdés hogy milyen lapot vegyek hozzá...A gépet játékokra fogom használni, de egyenlőre azt akarom hogy működőképes legyen a beépített grafikus meghajtóval.(vidkártyára még nincs pénz+várok a mantle-re).
A kérdés az hogy mennyire érdemes 1 lapra költeni, oc szempontjából?Nekem van most 70k-m amit szabadon költhetek viszont nemtudom hogy mekkora a különbség egy 20 vagy egy 60k-s lap között. Sokat számít az OC?Mert ha 1 év múlva így is úgy is procit kell vegyek akkor nemhiszem hogy érdemes beárazni 1 drága lapra.Az olyan dolgok mint a wifi, bluetooth nem kellenek, erre nem adok pénzt.

(#53122) fradi81


fradi81
veterán

hali
gépfejlesztés esetén mi szól a lap ellen? Egy vinyó egy hdd, egy vga lenne belerakva, később esetleg egy hangkártya, net, film, world of tanks amire használva lenne, tuning nélkül. Mi a lap gyengéje ami engem érinthet?

lap asrock h81m-dgs
proci: pentium g3420

moto g72, Ninebot d28e

(#53123) Drachande


Drachande
tag

Sziasztok!

Most készülök gépet újítani és egy i5 4670 alá próbálok alaplapot választani. Az Asrock B85M Pro4 és a H87M Pro4 lapok között gondolkodtam. Látom, némi csatlakozási különbség van a két alaplap között, de nem tudom, mennyire számít a chipset és a többi plusz. Mivel adna többet a H87, érdemes költeni +3e forintot erre, a B85össel szemben?
Játékra használnám a gépet és semmi nem lenne húzva.

(#53124) bluyoo válasza fail0verflow (#53121) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Ha tuning szerintem ~35K amitől normális lapokat kapni. Pl. Asus Z87-A , ASRock Z87 Extreme4 , MSI Z87-G55 , ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53125) bluyoo válasza fradi81 (#53122) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Ha már a CPU-n sikerült megspóroltunk ~15K-t szerintem költs egy kicsivel többet a lapra. Az a lap annyira fapados hogy már fáj. :) Az integrált hang pl. irodába ok , de játékra szerintem nem igazán.

(#53123) Drachande
Nem igazán ... már ha nem használod ki a RAID -et és a +2-2 db SATA3 és USB3 portot amik helyett viszont kapsz SATA2 és USB2 portot. Ezeket leszámítva csak a chipset különbözik a két lapon teljesen azonosak az utolsó kondiig.

Bazinga!

(#53126) fradi81 válasza bluyoo (#53125) üzenetére


fradi81
veterán

Na ez érdekelne hogy miért fapados :) Csak a gyenge integrált hangja miatt? Megvehetem a drágábbat, kérdés mi lenne a hasznom belőle, ha mondjuk nem használom ki a több szabad slotot, vagy a jobb hangját, mert veszek majd bele egy rendes hangkártyát.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#53127) bluyoo válasza fradi81 (#53126) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Kezdjük magával a chipset-el ami a lehető legolcsóbb az LGA1150 alá ami természetesen a legkevesebbet is nyújtja. Csak PCI-E 2.0 szinte nulla bővíthetőség irodába való audio.
Nekem mindegy mibe teszed azt a CPU-t. ;) Ha számodra nem éri meg egy komolyabb lap akkor egyértelmű hogy megtaláltad a lapod. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53128) fradi81 válasza bluyoo (#53127) üzenetére


fradi81
veterán

De megéri komolyabb lap is, írhatsz párat ha van kedved :) Asrock fele hajlok de kb mindegy csak asust ne.

moto g72, Ninebot d28e

(#53129) bluyoo válasza fradi81 (#53128) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pedig pont Asust akartam írni! :P
Akkor pl. Gigabyte GA-H81M-HD3 már van HDMI , DisplayPort , +4 USB 3.0 , +előlapi USB3 kivezetés (19pin) , Realtek ALC892 codec és PCI slot az esetleges hangkarinak. Mindez +3101Ft -ért. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53130) fradi81 válasza bluyoo (#53129) üzenetére


fradi81
veterán

-na ez jónak is tűnik, miért van hogy szinte minden lap micro atxes? Régebben alig volt :)

moto g72, Ninebot d28e

(#53131) bluyoo válasza fradi81 (#53130) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pont te kérdezed? :DDD "nem használom ki a több szabad slotot" Szóval szinte mindent integráltak már a lapba vagy a CPU-ba.Így a legtöbb bővítőhely feleslegessé vált (legalábbis a felhasználók jó részénél). Plusz olcsóbbak mint az ATX-es variánsok. Ugye kevesebb anyagköltség. Így az olcsóságra gyúró lapok mint a H81-es chipset-el készültek általában nem ATX méretűek.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53132) Casanova* válasza bluyoo (#53131) üzenetére


Casanova*
veterán

ASUS Z87-PRO (V Edition) és
ASUS Z87-PRO között mi a különbség wifin kívül?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53133) kristof123 válasza Casanova* (#53132) üzenetére


kristof123
őstag

Én úgy láttam, hogy csak a wi-fi.

(#53134) Casanova* válasza kristof123 (#53133) üzenetére


Casanova*
veterán

érdekes,mert egy árba vannak. :) Bluyócska mindjárt megmondja a frankót! :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53135) bluyoo válasza Casanova* (#53132) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát én is csak a Bluetooth/Wi-Fi -t látom különbségnek ..... Nem sok értelme van. Főleg hogy néhol még drágább is a V EDITION :U Biztos azért mert hosszabb a neve! :DDD
"Bluyócska mindjárt megmondja a frankót!" :P

Bazinga!

(#53136) Casanova* válasza bluyoo (#53135) üzenetére


Casanova*
veterán

wifis pro jó lesz,majd kelleni fog a wifi. köszi! ;)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53137) kristof123 válasza bluyoo (#53135) üzenetére


kristof123
őstag

A Gene VI drágább pár ezressel, de úgy néztem nem jobb. Vak vagyok, vagy ez tényleg így van?

Szerk.: Konkrétan a vrm-re gondolok. PRO 12+2, Gene 8+2. Vagy ilyen szinten ez már nem számít annyit?

[ Szerkesztve ]

(#53138) Casanova* válasza kristof123 (#53137) üzenetére


Casanova*
veterán

pro 12+2 plusz wifi , gene 8+2. nem mindegy! :N de tényleg mit tud a gene,hogy ilyen drága.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53139) bluyoo válasza kristof123 (#53137) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Dehogy nem számít. :) Viszont nem csak a száma számít. Az is fontos milyen alkotóelemekből épül fel az a tápkör és milyen vezérléssel rendelkezik. A Z87-es ROG lapok már Extreme Engine Digi+ III alkotóelemekből épül fel. nagyobb terhelhetőség .....
Ha megnézed még a MAXIMUS VI EXTREME is 8+2-es tápkörrel rendelkezik. Mint ahogy a TUF szériás SABERTOOTH Z87 is 8+2-es TUF alkatrészek ....
Mint a ROG mint pedig a TUF szériás lapok egy bizonyos célközönséget céloz meg ahogy a "hagyományosabb" vonalbeli ASUS Z87-PRO is.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53140) kristof123 válasza bluyoo (#53139) üzenetére


kristof123
őstag

Tehát akkor a Gene ilyen szempontból jobb alaplap?

(#53141) bluyoo válasza kristof123 (#53140) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem feltétlen nevezném jobb lapnak. Kinek mire van szüksége. Mindhárom megoldás elég erős ahhoz hogy szinte az utolsó Hz-et is kisajtold a CPU-ból. A Z87-Pro -nak sincs szégyenkeznivalója ezügyben pl. [link] , [link] , ..
Személy szerint inkább a Z87-PRO -t választanám a két lap közül.

Bazinga!

(#53142) Casanova* válasza bluyoo (#53141) üzenetére


Casanova*
veterán

tehát nagyon jó lapot választottam :K

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53143) bluyoo válasza Casanova* (#53142) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem igen ...Ha úgy nézzük ugyan az a kategória/szint/szolgáltatás mint az én lapom csak ugye egyel modernebb. És persze az enyém szebb! :D

Bazinga!

(#53144) Casanova* válasza bluyoo (#53143) üzenetére


Casanova*
veterán

a fenét szebb,az enyém aranyból is van. :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53145) bluyoo válasza Casanova* (#53144) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Gyózike kedvence!Fux és Asus lap otthon! ;]

Bazinga!

(#53146) Casanova* válasza bluyoo (#53145) üzenetére


Casanova*
veterán

bebasz :DD

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53147) belajkl


belajkl
tag

Micro atx és atx alaplapok között a méreten kivüli esetleg teljesítménybeli különbség van? :F
tizenezres árkategóriáról van szó

A szavak nem számítanak !

(#53148) fradi81 válasza belajkl (#53147) üzenetére


fradi81
veterán

Nincs más különbség remélhetőleg.

moto g72, Ninebot d28e

(#53149) belajkl válasza fradi81 (#53148) üzenetére


belajkl
tag

Kösz :R

A szavak nem számítanak !

(#53150) =HG= válasza belajkl (#53147) üzenetére


=HG=
addikt

Általában tápellátás beli különbségek vannak...De ha lehet, konkrét tipust kérdezz, mert így általánosságban pontos választ nem lehet adni...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.