Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53701) Dyingsoul válasza Casanova* (#53663) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na akkor kedves bluyoo mondjon kérem véleményt az Asus MAximus VI Herorol. :DDD Még mindig nem vettem meg a gépet és kicsit feljebb is mentem árban és ezt a deszkát néztem ki. Tuning LESZ!

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53702) Casanova* válasza Dyingsoul (#53701) üzenetére


Casanova*
veterán

én nem vagyok bluyoo. :N :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53703) MiklosSaS válasza BomiBoogie (#53695) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vicces csiga vagy te, van humorerzeked :D

(#53701) vitko: engem soha senki ne kerdezen az Asus MaximusMinimus Hero alaplaprol :D, igaz en sem vagyok @bluyoo.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#53704) BomiBoogie válasza redagi84 (#53700) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egy SSD-n gondolkozhatnál, ha igazán érzékelhető gyorsulást szeretnél. :K :)

[ Szerkesztve ]

(#53705) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Üdv!

Alaplap vásárlás előtt állok és egy kis segítség kellene.
Első körben a Gigabyte GA-Z87X-UD3H deszkát néztem ki. Az elvárásaimnak ebben az árkategóriában ez felel meg a legjobban a tudása alapján. Valakinek van vele tapasztalata? Vélemény ?
Fontos, hogy olyan alaplap kell ami Z87-es chipkészletű és 12fázisú tápellátással rendelkezik valamint van rajta legalább 1db sima PCI csatoló.
Alternatívaként még az Asus Z87-Plus-t néztem de annak csak 8+2-es a tápellátása.
A stabil és megbízható működés miatt rakaszkodnék a 12fázisú tápellátáshoz. Egyébként egy i5 4670K dolgozna majd benne.
Nézegettem még az MSI Z87-G43 Gaming-ot is de szerintem felejthető, sok a csicsa és gyenge a felszereltség.
A kérdés az, hogy meg szabad-e venni az UD3H alaplapot vagy sem ?
Nem volt még soha Gigabyte alaplapom(csak Asus), és itt-ott szidják a gigabytot, hogy minőségbeli bajok vannak velük.
Mielőtt valaki ajálngatná Asrock-ot nem szeretnék venni.

Köszi előre is ! :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#53706) MiklosSaS válasza Eduardo89 (#53705) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Asus Maximus V Formularol valtottam Gigabyte Z87X-UD4H alaplapra, nagyon megvagyok vele eleegdve, vagyis megvoltam mivel holnap eladom. Csak ajanlani tudom !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#53707) Eduardo89 válasza MiklosSaS (#53706) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Néztem az UD4H-t is, mivel azon is van sima PCI slot csak az már drága nekem.
Megkérdezhetem, hogy mennyi ideig használtad és milyen proci + Ram kombóval ?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#53708) Teaway válasza MiklosSaS (#53687) üzenetére


Teaway
veterán

Ha több kell, mint 32GB RAM, akkor Extreme.

Extreme: 8 x DIMM, Max. 64GB
Formula: 4 x DIMM, Max. 32GB

Nincs itthon csokid??

(#53709) Dyingsoul válasza Casanova* (#53702) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Tudom, nem is neked írta kommentet, csupán a te hsz-edre reagálva...

(#53703) miklosss2012: mert mi a bajod vele? Asrock extreme 4 jobb vétel?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53710) bandi0000 válasza Dyingsoul (#53709) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Annyi a baja vele hogy nem 100k :D Nem nézi ROG lap számba, pedig jó kis lap annyi pénzért tele van a net tesztekkel csak utána kell olvasnod

Xbox One: bandymnc

(#53711) Dyingsoul válasza bandi0000 (#53710) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Azt hiszem ezt fogom tenni. Gépvásárlás előtt állván már kb 10 napja a fórumokat bújom és vagy 50 hsz-t írtam a különböző topikokba de nemhogy előrébb nem haladtam semmiben még inkább csak a bizonytalanságban tart a fórum. A konkrét kérdésekre a szakértők csak hülyéskedve válaszolnak vagy ironizálnak vagy viccelnek. Az is biztos, hogy tuningban segítséget sem a ph-ról fogom kapni, úgyhogy nálam már ennyi volt, kicsapta a biztosítékot. Ez a ph már teljesen más, mint 4-5 évvel ezelőtt..

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53712) bandi0000 válasza Dyingsoul (#53711) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nem kell mellre szívni, mindenkinek meg van a favoritja, és nem sokan vannak akik ki tudnak próbálni minden lapot személyesen, ergo, az én alaplapomról kérdeznél elmondanám mi tetszik benne, mi nem, de hogy másfajta jobb választás e arról nem tudnék tapasztalatot írni, ezért kell utána nézni nem csak a fórumokra bízni ezt, bluyoo nagyon korrekt ha valakire rá hallgathatsz

Kb olyan mintha a procis fórumban megkérdezni hogy melyik a jobb intel v amd, kitörne az anarchia :DD

Amúgy itt egy teszt, a végén az van hogy semmi nem hiányzik szerintük a hero-rol mint a drágább ROG-ról, persze a drágábbnak jobb a hűtése, kinézete meg tartozékok de alap esetben szinte ugyan az

Xbox One: bandymnc

(#53713) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Gigabyte lapokról esetleg valami teszt ( magyar nyelven) ? Én nem nagyon találtam ... :F

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#53714) Mahrenburg válasza KERiii (#53674) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

KERiii - A H87-PRO-nak némileg jobb tápellátása van, én a Fatal1ty H87 Performance-t választanám.

Hegegabi80 - Tuningolható CPU-hoz inkább a FET-eken hűtőbordával ellátott alaplapot tanácsos választani, mATX változatban pl.: az Asus A88XM-PLUS, ha a normal ATX is megfelel, akkor: ASRock FM2A88X Extreme4+ vagy a Gigabyte GA-F2A88X-D3H, ezek valamivel drágábbak, de a tuning elérni kívánt céljától függően akár jobb tápellátású lap is választható...

A 8pin-esre a 4pin-est is rá lehet dugni, a 8-as 140 W felett szükséges.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#53715) Hulot


Hulot
tag

Tudtok nekem mondani mai, vagy nem túl régi alaplapot, amelyik kezel még IDE csatlakozást? És inkább Intel alapút (mATX, ITX).

(#53716) rapzZz


rapzZz
csendes tag

Valaki erre? :) [link]

(#53717) Savanya válasza rapzZz (#53716) üzenetére


Savanya
addikt

Legolcsóbb SLI-t tudó lap az Asrock Z87 Extreme 3 .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#53718) Mahrenburg válasza Hulot (#53715) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Néhány 6-os sorozatú mATX-lapon még volt IDE-port, de már nem natív:

P8H67-M
P8H67-M PRO
P8H67-M EVO
P8P67-M PRO

Esetleg IDE/Sata átalakító használata?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#53719) KERiii válasza Mahrenburg (#53714) üzenetére


KERiii
tag

köszi, ez tényleg jóó :)

(#53720) Blue meth


Blue meth
senior tag

Asus B85M-G alaplapba jó lesz az i5? Mellé meg egy GTX 660? Mert az alaplap mATX-es, de ahogy olvasom az belemegy a sima ATX-es házba is. Abban meg gondolom elfér a videokártya.

(Azt elfelejtettem odaírni, hogy az alaplap már meg van, lehet elhamarkodottan vettem meg?!)

[ Szerkesztve ]

(#53721) TaylorXIII válasza Blue meth (#53720) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Azt nem írtad, hogy i5-4570:)

(#53722) ST05 válasza Blue meth (#53720) üzenetére


ST05
őstag

jó lesz, tehetsz akár K processzort is abba a lapba, csak húzni nem fogod :D
de nem is kell 4570-et nem is lehet, de igy van jól 4x3,6Ghz hasi magok mindent visznek
örülök, hogy megfogadtad, és még olvastad 4430 helyett 4570 tanácsom 3k felárért,
és nem hiába koptattam a klavit :K :R

(#53723) Manga25


Manga25
csendes tag

Sziasztok.

Erről mi a véleményetek? ASUS Vanguard B85

Ez a két lap közül melyik a jobb és miért? GIGABYTE GA-B85M-D3H ASUS B85M-E

(#53724) kristof123 válasza Manga25 (#53723) üzenetére


kristof123
őstag

+1 a Vanguard-nak!

(#53725) Manga25 válasza kristof123 (#53724) üzenetére


Manga25
csendes tag

A másik két lap közül melyik éri meg jobban? Amúgy az ASUS lapok megbízhatóak?

(#53726) kristof123 válasza Manga25 (#53725) üzenetére


kristof123
őstag

A másik kettő közül is a Vanguard-ot választanám. : DD
A Giga szimpatikusabb, a hűtőbordás vrm miatt.

Minden lapgyártónál vannak hibásak, erre van a garancia.

[ Szerkesztve ]

(#53727) Casanova* válasza Manga25 (#53723) üzenetére


Casanova*
veterán

bluyoo is vanguardra szavaz. :K. meg ugye én is. :D
+3

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53728) Manga25 válasza Casanova* (#53727) üzenetére


Manga25
csendes tag

Értem,akkor jó döntés lesz megvenni a ASUS Vanguard B85-ös lapot,amúgy is jól is néz ki még e mellé. :)

Még egy másik konfighoz is szeretnék lapot ami olcsóbb ezért kérdeztem hogy a giga vagy az asus a jobb e vagy tudnátok esetleg valamit ajánlani matx-es lapot?

(#53729) Casanova* válasza Manga25 (#53728) üzenetére


Casanova*
veterán

asus jobb! szintén vanguard. :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53730) zs-zsolti


zs-zsolti
csendes tag

Sziasztok!

A héten én is egy vanguard boldog tulajdonosa leszek és a kérdésem az lenne, hogy Win 8.1 telepítése után érdemes letölteni a legújabb drivereket az Asus-tól és feltelepíteni vagy jobb, ha az oprendszer által felrakottakat használom?

(#53731) kristof123 válasza zs-zsolti (#53730) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Mindenképpen manuálisan telepítsd fel a driver-ket. A telepítési sorrend sem utolsó szempont.

(#53732) zs-zsolti válasza kristof123 (#53731) üzenetére


zs-zsolti
csendes tag

köszi! Gondolom a chipset driver-el kell kezdenem. Utána a többinek már mindegy a sorrend? A Bios frissítést érdemes rögtön az első bekapcsoláskor megcsinálni a telepítés előtt?

(#53733) kristof123 válasza zs-zsolti (#53732) üzenetére


kristof123
őstag

Igen kezdheted a chipsettel. Nekem volt olyan is amikor nem azzal kezdtem, de nem volt gond. Én gépösszerakás után 2 hónappal frissítettem a BIOS-t. Szóval az is ráér.

[ Szerkesztve ]

(#53734) zs-zsolti válasza kristof123 (#53733) üzenetére


zs-zsolti
csendes tag

Okok! Köszönöm szépen! :)

(#53735) Dinolivi


Dinolivi
csendes tag

Sziasztok.

Melyik a jobb?:
ASUS Z87-A
ASUS GRYPHON Z87

Köszönöm a választ. :R

(#53736) kristof123 válasza Dinolivi (#53735) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Gryphon.

(#53737) Tombi


Tombi
senior tag

Sziasztok! A forum hatására végülis megszületett az uj konfigom:

LAP: Asus Z87-A
CPU: Core i5 4670K

vga: egyelőre 5770 VAPOR-X,
ami már cserére érett FULL HD-hez :)

Remélem összejön majd a 4.5GHz-es kitűzött tuningcél
Thermalright HR-2 Macho-val :)

[ Szerkesztve ]

(#53738) kristof123 válasza Tombi (#53737) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!
Gratulálok a cuccokhoz!
Ha tuningban segítség kell, akkor nézz be ebbe a topicba.

(#53739) Tombi válasza kristof123 (#53738) üzenetére


Tombi
senior tag

Köszi neked is!
Kelleni fog a segítség, annyit még itt feltennék, hogy tuningolt orajel esetén is müködnek az energiagazdálkodásos funkciok, pl windowsban netezéskor csökkentett órajel.

(#53740) kristof123 válasza Tombi (#53739) üzenetére


kristof123
őstag

Persze! Nem csak az órajel. A processzornak adott feszültség is ingadozik a terheléstől függően.

(#53741) bluyoo válasza Tombi (#53737) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
:C Ahhoz képest hogy B85M-E33-ról indultál .... elég komoly változás! :)
Sok sikert a tuninghoz!

(#53727) Casanova*
Kösz! Így már be sem kell néznem! Van aki nyomja helyettem a gombot! :DDD

(#53701) vitko
Jó lap! :K Tápellátás tekintetében megegyezik a "nagyokkal" mint pl. az Extreme , szóval ugyan azokból az alkotóelemekből épül fel. Kivétel persze a hűtőborda. :)
Bár ahogy emlékszem dolgozol a gépeden ... Szóval lehet pl. az Asus Z87-EXPERT testhezállóbb lenne ugyan abban az árban. Vagy akár az olcsóbb társai pl. a PRO.
Vagy plusz garanciával az Asus Gryphon Z87 , bár mATX méret de olcsóbb , még ha az Gryphon Armor Kit-et is megveszed hozzá. És

(#53711) vitko
" A konkrét kérdésekre a szakértők csak hülyéskedve válaszolnak vagy ironizálnak vagy viccelnek. " De hát én nem is vicceltem veled .... :F Legalábbis úgy emlékszem normálisan válaszoltam!

(#53682) sanyek2
Nem mintha rossz lap lenne. De az ATX-es változata határozottan jobb! :K

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53742) Casanova* válasza bluyoo (#53741) üzenetére


Casanova*
veterán

mindig csavarogsz,kocsmázol. néha muszáj helyettesítenünk! :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53743) bluyoo válasza Casanova* (#53742) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Bárcsak .... most megint a melóé a főszerep! :O

Bazinga!

(#53744) Akarkia


Akarkia
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket kérném: A gépem folyamatos kékhalál jelenségeket produkál, a következő konfiguráció van benne (az új alkatrészek behelyezése előtt nem volt ilyen gond)
Giga byte 970A-DS3P alaplap, Gainward Geforce GTX 670 videókártya 2 GB, AMD FX 8-Core 8350 Processzor Black edition processzor ,Raider FSP Power supply táp 550 Watt ,Freezer A30 AMD CPU Coller for Enthusiasts hűtőventillátor pluszban, 2 db XMS 3 4GB Corsair memória DDR 3-as, 8 Gb
Állítólag az alaplap és a processzor „nem szereti” egymást. Van akinek ugyanilyen kombinációja van, és hasonló hibát tapasztalt? Kinek van ugyanilyen konfigurációja más alaplappal, ami működőképes, és nincs vele gondja? Mit javasoltok? Előre is köszönöm a segítséget!

(#53745) bluyoo válasza Akarkia (#53744) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Hát az a lap nem éppen egy 8magos FX alá való ... Ha vásárlás előtt jössz ide a topic-ba meglehet (szinte biztos) nem az a lapod lenne. ;) Szerintem kár volt a lapon spórolnod ..... De ennek ellenére nem biztos hogy a lap miatt jelentkezik a gondod. Nézz át a Nem indul és mi a baja a gépemnek topicba. Meglehet egy újratelepítés , finomhangolás , .... segít a dolgon ....

Bazinga!

(#53746) jimmy74


jimmy74
őstag

sziasztok.a lapom elbirja a fx 6300-at?

WoT:jimmbo

(#53747) hentes77


hentes77
csendes tag

Sziasztok!Komplett gépet cserélek.Egy i7 4770k procihoz milyen alaplapot ajánlanátok?Én msi z87 gaming-on gondolkozom.60 000 ft körül szánnék rá

(#53748) kristof123 válasza hentes77 (#53747) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Például:
Asus Maximus VI Hero, MSI Z87 MPower, Gigabyte GA-Z87X-UD5H. Ebben az ársávban van választék. ATX kell, vagy jó az mATX is? Mik mennének bele?

[ Szerkesztve ]

(#53749) hentes77 válasza kristof123 (#53748) üzenetére


hentes77
csendes tag

CoolerMaster CM Storm Stryker USB 3.0 XL-ATX a ház, r9 290x videokari 16gb ram i7 4770k, 650 enermax táp

(#53750) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Megvan vegul a lapom. Itt van, az ovet veszem meg, tokeletes allapotban, garancia es nagyon megbizhato forumtars. Igy meg is sporolok kemeny 30K HUF-ot, amit majd ramra vagy a 7990-re kolthetem :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.