Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53201) anytime válasza bluyoo (#53196) üzenetére


anytime
őstag

;]
Nincs benne se HDD, se ODD :P - csak 2 db SSD.

(#53202) Dyingsoul válasza jim bcs (#53200) üzenetére


Dyingsoul
veterán

mATX laprólm szó sem lehet! :P :) Munkára és játékra egyaránt kell, kb ugyanolyan arányban. Renderelés/játék.
Én Z87-et néztem ki, eddig itt tartok (alaplapnál 2-t vettem számításba, egy árban vannak kb, egy asrock és egy asus, melyik jobb?):

CPU: i7-4771 Eredeti Ár: 77.821Ft (61.277Ft)
Alaplap: ASROCK Z87 Extreme3 Eredeti Ár: 34.631Ft (27.269Ft) ASUS Z87-K
Ram: CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600Mhz CL9 Eredeti Ár: 22.423Ft (17.656Ft)
HDD: WD 2TB AV-GP IntelliPower 64MB SATA3 WD20EURX Eredeti Ár: 24.159Ft (19.023Ft)

Vélemény az eddigiekhez?

(csak lábjegyzetben jegyezném meg, hogy tököm tele azzal, hogy most a ram ára a duplájára emelkedett a 2011-es árhoz képest... Szívem szerint várnék egy árcsökkenést, de még nem tudom pontosan mikor lesz vásárlás. 2 hónapon belül biztos nem.)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53203) kristof123 válasza Dyingsoul (#53202) üzenetére


kristof123
őstag

Z-s lapot csak K-s processzorhoz vegyél.

(#53204) jim bcs válasza Dyingsoul (#53202) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

én azt mondom Asus, ram: Adata Gaming V1-V2 vagy Patriot Viper 3, ha rendszernek szánod akkor Samsung 120GB SSD ha adatnak akkor WD Red az intellipower meg egy zöldség vagy 5400rpm lesz vagy 7200rpm

sima procihoz nem értem minek a Z-s lap-felesleges, 1 vga alá doszt elég az matx_ itt 3 slotos vga esetén is befér még valami a legalsó slotba de te tudod ha jobban tetszik hogy a lap 30%-a üresen tátong akkor legyen nem vagy vele előrébb

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53205) bluyoo válasza Dyingsoul (#53199) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A tuning nem csak a CPU-tól függ hanem a többi hardvertől is (TÁP , LAP , ..). És ugye a mértéke is ezektől függ (és persze attól is hogy tudja a tuningoló mit csinál). Az ~500MHz-et még egy szorzózáras Sandy/Ivy Bridge I5,I7-ből is ki lehet csikarni (de többet nem). Nálam kb. 10perc alatt megvolt. :)
A Haswell már kicsit más ott már tényleg csak a "K"-s CPU-k tuningolhatók olyan mértékben.
Az LGA775-ös hűtőddel egyedül az LGA1155-ös ASRock lapokkal tudnál mit kezdeni Combo Cooler Option (C.C.O.) .De az sem 100%.
"sok esetben ugyan úgy nem lehet a 775-ös hűtőket felpattintani rájuk ... ugye a furatok kicsit el vannak csúsztatva.Sok esetben a hátlapi konzol miatt ..."
"Esetleg még egy harmadik: a next gen intel prociról van valami előzetes hírünk már?" Semmi konkrétumot nem tudok. A Haswell még most jelent meg szerintem teljesen felesleges mindig a több hónap múlva megjelenő hardvereket lesni.

(#53201) anytime
Megzavart az a tucat HDD az adatlapodon .... :P

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53206) Dyingsoul válasza bluyoo (#53205) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nem vagyok az a tipikus mindenből a legjobb kell nekem alkat, ezt láthatod a jelenlegi konfigomon is a profilomon (több, mint 5 éves a gépem). Azért érdekel, mert esetleg a jelenlegi megoldások árát lejjebb nyomhatja ha valami jelentősebb előrelépést ígérnek be vagy ilyesmi. Spekuláció ez kéremszépen, de én nem egy évre veszek gépet ezért nem csak az lényeges, hogy mit hanem az is, hogy mennyiért.

Említettétek, hogy ezeket az újabb K-s procikat könnyeb tuningolni, van valami intelligens bios tuning segéd már vagy ilyesmi? Csak legalább linkeljetek vmi szakirodalmat vagy kulcsszót, a többit kiguglizom. :)

Köszi az eddigi segítségeket is.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53207) bluyoo válasza jim bcs (#53204) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nekem most jött meg a WD 1TB Red IntelliPower 64MB SATA3 WD10EFRX. :DDD

(#53202) vitko
Ha tuning akkor "K"-s CPU és (ha Asus) ASUS Z87-A.
HDD-ből nekem is a RED-et ajánlották a szakik 2Tb-osban:
WD 2TB Red IntelliPower 64MB SATA3 WD20EFRX

(#53198) minek?:S
Szívesen! :)

(#53206) vitko
"de én nem egy évre veszek gépet" Ezt les sem kellett volna írni a kérdezők 98%-a hosszútávú kapcsolatra vágyik! :DDD
A "K"-s CPU-hoz nem kell szakirodalom egyszerű a képlet Ha nem "K"-s szorzózár van nuku tuning.
Bár ahogy írtam az LGA1155-ös I5,I7 +4 szorzóemelést enged de csak tuninglapban.
Szóval pl.: "Mire képes egy non-K i7-3770?"

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53208) Dyingsoul válasza bluyoo (#53207) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Azt elfelejtettem megírni, hogy van egy sata 3-as OCZ Vertex 3 128GB-os SSD-m, azon lesz a rendszer. :B Adatnak én 2TB-ot szeretnék minimum mert sok cuccom van. Igazából én a 7200 rpm-et preferálom és jó lenne egy két tányérosat kifogni, ennek még utána nézek majd, de egyelőre saját szakállamra összeállítok valamit amit később a "szakik" véleménye alapján átgondolok.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53209) bluyoo válasza Dyingsoul (#53208) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én is adattárolásra használom (majd) a RED-et egy OCZ Agility 3 mellett :DDD ......
[link]
Szóval arra is ajánlották a szakik a Milyen winchestert vegyek? topic-ban.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53210) LógaGéza válasza bluyoo (#53196) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem megoldható - ha bekapcsolom a RAID-et, az a 6ból 4 portot megeszik, a maradék kettő pedig csak IDE-ben megy...

Ha módosulna a procim (úgy néz ki összejön egy kis apró, és veszek egy i7-4770-et), akkor Socket 1150-ben mi az ajánlott? Tuning nem lesz, és csak Gigabyte lehet :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#53211) Dyingsoul válasza bluyoo (#53207) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Akkor i7-4770K lesz. ASUS Z87-K vagy ASROCK Z87 Extreme3 és miért? :) (előbb úgy írtad, hogy ha asus akkor asus, csak ezért kérdem xD)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53212) bandi0000 válasza Dyingsoul (#53211) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Asrock, jobb a tápellátása nagyobb tuning érhető el vele

Xbox One: bandymnc

(#53213) dashed


dashed
senior tag

MSI H87-G43 alaplap 18E ft-ert (garis uj lap, aqua-bol) jo valasztas egy i5-4570 ala?
Tuning nem jatszik de ugye nem is johet szoba az adott lap+cpu mellett.

Igazabol az ara nagyon vonz
A 2 vga nem erdekel de elfer rajta + 1 slot, + a pci slot-ok is uresen fognak allni.
Foleg ezek miatt kerdezem.

Eleg jo ara van nem tudom, hogy ilyen ar mellett erdemesebb e neznem kisebb lapot, egyaltalan kapnek e ilyen vagy hasonlo aron jobb ajanlatot?

[ Szerkesztve ]

(#53214) fradi81 válasza dashed (#53213) üzenetére


fradi81
veterán

ez iponban miért 25.000? ennyiért tényleg jó vételnek tűnik.

moto g72, Ninebot d28e

(#53215) dashed válasza fradi81 (#53214) üzenetére


dashed
senior tag

Aqua-ban akcios, mashol 25 korul megy.

[ Szerkesztve ]

(#53216) fradi81 válasza dashed (#53215) üzenetére


fradi81
veterán

Lehet tudni meddig akciós?

moto g72, Ninebot d28e

(#53217) dashed válasza fradi81 (#53216) üzenetére


dashed
senior tag

jo kerdes, en meg nem mondom neked :B

(#53218) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

Alaplapot keresek, kérlek segítsetek beazonosítani, melyik az, amelyik a leginkább megfelel az alábbi követelményeknek:
-minimum 8 usb-port, abból min. 2 db 3.0-s
-1800 RAM foglalat, min 4 db Corsair Vengeance Pro megy bele
-G2030-as processzorhoz, későbbiekben i5 3475 vagy i5 3575
-nézzen ki normálisan (a barna színű alaplap undorító számomra)-feketét részesítem előnyben.
-NE Gigabyte legyen!
-elegendő hűtéssel legyen ellátva, mert vízhűtés látja el a procit.

Tuningra eleinte nem lesz mód a proci miatt, de később lehet hogy szorzózármentes i5-ös veszek

Asrock z77 Pro4-eset néztem ki, de arról mindenáron le akarnak beszélni. :F
Azt mondják felejtsem el.
Szóval árban a z77-es vagy annál olcsóbb lenne ideális.

[ Szerkesztve ]

(#53219) anytime válasza bluyoo (#53205) üzenetére


anytime
őstag

Jogos, ez nem esett le :R
Kulsok, termeszetesen, a biztonsagi masolatok elkeszitesehez. Fo a biztonsag, de lehet, hogy ez mar inkabb para ... :B

(#53220) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

mATX méretű alaplapban elfér egymás mellett kényelemesen egy asus 760gtx DCMOC és egy hangkártya?nem lesznek nagyon közel egymáshoz,hűtésügyileg kérdezném. :R

bendeguz_HUN

(#53221) jeni válasza sanyek2 (#53218) üzenetére


jeni
félisten

Szia

Asus vagy MSi lapot nézzél
Asrock lapja nagyon jó.tuningos és 3 év garis! kell ennél jobb? Fekete és piros egyveleg-több mint elegendő neked,rendes passzív hűtések vannak benne, De-Bug LED is van benne

gyártói oldal

ugyanaz de kisebb mATX kivitelben de több sata III port van benne gyártói oldal

[ Szerkesztve ]

(#53222) sanyek2 válasza jeni (#53221) üzenetére


sanyek2
senior tag

Juj de gyönyörű!
Szerelem első látásra! :D
:R :R :R

(#53223) bluyoo válasza Dyingsoul (#53211) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"előbb úgy írtad, hogy ha asus akkor asus, csak ezért kérdem xD" Az előbb úgy írtam hogy egyik sem hanem az Asus Z87-A már ha Asus lapot szeretnél :DDD . De akkor folytatva az eszmefuttatást ha ASRock akkor meg az ASRock Z87 Extreme4 (sok helyen olcsóbb mint az Z87 Extreme3).

(#53210) LógaGéza
Ok bár egy kérdést megért volna hátha van valami megoldás. Soha nem volt RAID kötetem szóval ezt nem vágom.
Egyszerűbb lenne ha megkötnéd melyik típust ajánljuk .... :DDD A márkakikötés helyett hasznosabb lett volna egy keret! ;)
Külön Marvell 88SE9172 chip-es SATA vezérlővel már 44K körül megkapod a GA-Z87X-UD3H-t.
ASRock lapban már ~35K -ért ott a most említett Z87 Extreme4 Külön ASMedia ASM1061 chip-es SATA vezérlővel.

Bazinga!

(#53224) bluyoo válasza anytime (#53219) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát 4db HDD tényleg elég meredek csak a biztonság miatt. :)
Elképzeltem milyen kapu lehet nálad! :DDD Három öles falak , vizesárok , egy láb vastag acélkapu rostéllyal kiegészítve. Kb. ilyennek képzelem [link] Fő a biztonság .... :))

(#53220) bendeguz76
Elférni biztos elfér. De hűtés szempontjából elég kevés lenne hely lesz köztük.
Viszont a hangkártya az már biztos nem fog melléjük férni. A mATX-es lapok jellemzően 4db bővítő slot-al rendelkeznek azt neg a 2db VGA teljesen kitakarja kb..
De milyen lapról lenne szó?

Bazinga!

(#53225) Teaway válasza bluyoo (#53223) üzenetére


Teaway
veterán

"ASRock akkor meg az ASRock Z87 Extreme4 (sok helyen olcsóbb mint az Z87 Extreme3)."

Annak biztosan oka van...

Nincs itthon csokid??

(#53226) fradi81 válasza dashed (#53215) üzenetére


fradi81
veterán

ne erről lekéstem

moto g72, Ninebot d28e

(#53227) MM válasza Teaway (#53225) üzenetére


MM
őstag

Igen, az hogy az Extreme3-at nem nagyon viszik, mert az Extreme4 az "értelmes" választás...

(#53228) bendeguz76 válasza bluyoo (#53224) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

hát holnap fogom rendelni a cuccokat addig kellene döntenem.ami biztos megy bele i4570 2x4gb ram,a hangkártya plusz az asus gtx 760DCMOC.a vid kari is azért a kicsi méret mert kicsi a ház is az viszont nem lesz cserélve.Asus VANGUARD B85 ezt néztem ki.vagy maradjak a nagyobb méretnél és Asus H87-PLUS esetleg Gigabyte H87-HD3.ezekből kellene választanom.

bendeguz_HUN

(#53229) LógaGéza válasza bluyoo (#53223) üzenetére


LógaGéza
addikt

Egyetlen oka van a márkakikötésnek: Mac OS X lesz rajta használva, és a közösség itt a Gigabyte-ot preferálja - ha nem lesz tuning, akkor ugye nem számít az UD4H + 8 fázisa?
Viszont ezzel az ASRock-al futok még egy kört, hogy mik a tapasztalatok (sajnos itt nem az van, hogy bármit megvehetek :( ) Viszont ennél az ASMedia vezérlőre nem írják a RAID supportot... Valakinél jó lenne rákérdezni, akinek ilyen van, hogy a Intel vezérlőnél a RAID külön is állítható, vagy itt is lefoglal 4 portot. (4 vinyóm van, ebből 2 RAID0, 2 backup, + 1 SSD, +1 ODD).
Keret nem nagyon számít, inkább ár/érték arány. 70ezres proci alá nem az alaplapon akarok spórolni.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#53230) jim bcs válasza LógaGéza (#53229) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nem számít, tuning nélkül elég a 4 fázis is

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53231) bluyoo válasza Teaway (#53225) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én tudom mi az oka ... De kíváncsi vagyok , szerinted miért? :)

(#53228) bendeguz76
Tát tuningmentes konfigba erős SLI-t hát nem is tudom ... Főleg hogy a Vangard nem támogatja az SLI-t :DDD (mint ahogyan egy B85 , H87-as lap sem) a CF-et is 16X4X módban.
Szóval ha normális CF/SLI-t szeretnél akkor Z87-es chipset-el nézzél lapot.

(#53229) LógaGéza
"Mac OS X lesz rajta" Mondjuk ezeket az infókat már azt elején is elárulhattad volna. :N
Azt a Giga lapot nem a fázisok száma miatt .... egyszerűen amit szeretnél (a plusz külön chipes SATA vezérlő) az csak a komolyabb lapokon található.
És igen az ASMedia chip az csak AHCI-t tud [link].

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53232) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Itt kérdezek,mivel itt van élet :B

A túlfeszvédelem mennyire hatékony alaplapoknál?
Valaki járt már esetleg úgy köztetek,hogy meg mentette esetleg a gép többi részét?

HKC tápom van(bár ebben is van védelem) de sok jót nem írtak róla fórumtársak(nem ajánlott).
Jó lenne tudni ha valami gixer beüt a lap ellen ál-e :D

Ui.:Anno Q-tec tápom volt azt is lehordták mindennek még is évekig nem volt vele gond,most sincs.

Köszi és bocs az offért! :)

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#53233) bendeguz76 válasza bluyoo (#53231) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

de én nem akarok SLI-t :Y honnan jött ez?se tuning.egy vga egy hangkártya azt kész.

bendeguz_HUN

(#53234) kristof123


kristof123
őstag

Asrock z87 fatal1ty Killer vagy GIGABYTE GA-Z87X-D3H? Tuning a cél.

(#53235) bluyoo válasza bendeguz76 (#53233) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mért nem szóltál ... benéztem a kérdésed már az elején! Hogy hogy sikerült ne kérdezd! :DDD
Így persze mehet a mATX-es lap ..... Bár ha PCI -os hangkártya lesz akkor közvetlen a VGA alatt lesz ami azért akadályozni fogja a szellőzését. Ebből a szempontból az ATX méret előnyösebb mivel 3foglalatnyi hely is marad a VGA és a hangkari között.

(#53232) Gubu0101
Egy jó tápot egy lapos fícsör sem helyettesít! Ok megvédi esetleg a CPU-t lapot és a HDD , VGA ....?
Az meg hogy egy rossz minőségű táp még mindig működik , az nem feltétlen bizonyítja azt hogy jó lenne. Egyszer van baj akkor meg mehet a kukába az egész konfig ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53236) zaja8


zaja8
aktív tag

sziasztok! asrock Z87 fatal1ty killer i5 4670k mellé jó választás? jó a tápellátása? tuning lenne...

(#53237) bluyoo válasza zaja8 (#53236) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
"Szerintem inkább pl. az Extreme4 vagy az Asus Z87-A."

(#53234) kristof123
A két lap közül én a Gigát választanám.

Bazinga!

(#53238) kristof123 válasza bluyoo (#53237) üzenetére


kristof123
őstag

Neki kértem volna az ajánlást. Nekem sem szimpi az az Asrock lap. (:

(#53239) bluyoo válasza kristof123 (#53238) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A tápellátása (is) megegyezik a tuningmentes Fatal1ty H87 Performance-al. Annyi különbséggel hogy aranyozottal a kondik :DDD ... Ha az ASRock márkánál maradunk szerintem a Z87 Extreme4 jobban megéri az árát. De ezt zaja8-nak már írtam , csak annyiba maradt az eszmecsere szóval nem kellett kifejtenem miért is ... [link]. Szegény már harmadjára kérdezi. :)

Bazinga!

(#53240) kristof123 válasza bluyoo (#53239) üzenetére


kristof123
őstag

Rákérdezett haswell topikban is. Ott ezt a választ adtam, neki azért jött vissza ide. : D

(#53241) bendeguz76 válasza bluyoo (#53235) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

rendben.akkor marad az atx méret.Asus H87-PLUS esetleg Gigabyte H87-HD3 melyik lenne jobb?

bendeguz_HUN

(#53242) zaja8 válasza bluyoo (#53239) üzenetére


zaja8
aktív tag

Bocsi a töketlenkedésért, csak félek hogy rosszul választok, de mostmár tuti hogy nem fatal1ty lesz :D .
asrock extreme4 vagy asus z87-a aztán adok az érzésnek 4,2-4,3ghz-ig nem állok meg. ;]

(#53243) bluyoo válasza bendeguz76 (#53241) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Személy szerint inkább az Asust márkát preferálom. De akkor a már a H87-PRO-t ajánlom (pár száz Ft a különbség).

(#53240) kristof123
Nem kevés pénzről van szó megértem hogy vacillál. :)

(#53242) zaja8
Persze ez érthető! :)
"aztán adok az érzésnek 4,2-4,3ghz-ig nem állok meg" Hajrá! :DDD

Bazinga!

(#53244) SpZ


SpZ
senior tag

Kisebb dilemmába kerültem újfent.
A következő géphez keresek alaplapot:
Nanoxia Deep Silence 2
Thermaltake Toughpower 650W GOLD
Intel i5 3570k 3.4Ghz - Alpenföhn K2
Asus r9 280x Matrix Platinum 3gb
Corsair Vengeance Blue LP 2x4Gb 1866mhz
OCZ AGILITY 3 60GB
Seagate Barracuda 7200.12 & ST3500418AS & WD 750GB WD7500AADS 32MB
Asrock lapom van most de szeretnék valami más márkát újítani.
MSI lapokat nézegettem:
MSI Z77A-G45
MSI Z77A-G45 THUNDERBOLT
MSI Z77A-GD55
Nem nagyon látom a különbséget köztük, van valami lényeges a 3 lap között. Illetve más márkákból milyen lapok jöhetnek szóba a fenti konfighoz?

(#53245) jeni válasza SpZ (#53244) üzenetére


jeni
félisten

ennél a lapnál a MSI Z77A-G45 THUNDERBOLT ami ki van emelve és azt a USB 3.0 ellenfelének szánták és gyorsabb is nála,csak még nem terjedtek el,és nincs egyelőre olyan külső hardver is amit ki tudnál használni
a Z77GD55 lapnál, ha jól tudom több csatlakozóval van ellátva

[link]

Thunderbolt

[ Szerkesztve ]

(#53246) anytime válasza bluyoo (#53224) üzenetére


anytime
őstag

:)
Meg nem, de mivel tavmunka is napirenden van, a jovo heten ertekezem egy kollegaval es egy kicsit fejleztunk majd ezen a fronton is :)
Ami a 120-as SSD-t illet, az selejtezes elott all ..., persze minosegi csere koveti a dolgot :)

(#53247) SpZ válasza jeni (#53245) üzenetére


SpZ
senior tag

Most a thunderbolt olcsóbb mint a sima Z77A-G45, szóval valószínű arra le is csapok.

[ Szerkesztve ]

(#53248) jeni válasza SpZ (#53247) üzenetére


jeni
félisten

igen Thunderbolt jobb,és nagyobb passzív hűtést kapott,illetve a DVI csatit levették hátulról és annak a helyén van a Thunderbolt elérhetőség,bár inkább a VGA csatlakozott dobták volna el,az is igaz lehet kapni VGA-DVI átalakított.

[ Szerkesztve ]

(#53249) bluyoo válasza SpZ (#53244) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A három lap közül az első kettő szinte teljesen megegyezik. Ahogy előttem is írták.
Lényeges különbség a GD55-nél van elsőnek is a tápellátása erősebb mint a G45/G45 THUNDERBOLT-é (5+1 helyett 8+1). Plusz már *****-os Military Class III ellenben a másik két lap ***-os (már DrMOS II , Hi-C CAP ... ). Intel 82579V LAN , ....
[link]

(#53246) anytime
Soha nem lesz telesen kész az a vas! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53250) SpZ válasza bluyoo (#53249) üzenetére


SpZ
senior tag

Nem tudom mennyire számítana az nekem, így sokkal fejlettebb mint a mostani ASrock lapom. Stabil legyen, tartós és gyors. Gondolom ezt tudja a G45 -ös thunderbolt is.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.