Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53051) GrooveHero válasza bluyoo (#53050) üzenetére


GrooveHero
addikt

vmi hasonlót akarok én is kitalálni, oszt reménykedem, hogy a lapot is be tudom tenni a házba :K

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#53052) bluyoo válasza GrooveHero (#53051) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát igen , előny ha az alaplapi tálca mögött van elég hely. Esetleg a CPU hűtő alatti terület ki van vágva. A modern házak java már ilyen a könnyű szerelhetőség miatt. Amúgy milyen ház?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53053) GrooveHero válasza bluyoo (#53052) üzenetére


GrooveHero
addikt

Most hogy mondod, tényleg ki van vágva :)) Cooler Master CM690 Advanced II.

[link]

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#53054) Teaway válasza bluyoo (#53052) üzenetére


Teaway
veterán

"Amúgy milyen ház?"

#53043: "...mert egy Cooler Master CM690 Advance II-m van..."

Nincs itthon csokid??

(#53055) bluyoo válasza GrooveHero (#53053) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát így szinte nullára redukálódott annak az esélye hogy nem sikerül összeszerelni azt a vasat! :DDD
Én a szilikonalátétet innen rendeltem (mint ahogy a hátlapot is). Tök rendes volt az eladó egy borítékban elküldte a rendelésem az alacsony árra tekintettel. :)

(#53054) Teaway
Azt hiszem 12óra meló után ez még belefér .... Ha nem elnézést! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53056) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
A profilomban látható cuccok közül cserélném a procit és az alaplapot, minden más maradna. A tervezet eddig az volt, hogy lesz egy i5-4570-es proci + ASUS H87M-PLUS alaplap. Viszont most visszaolvasva itt a fórumon néhány oldalt feltünt, hogy sokan ajánlják az ASUS nemrég megjelent Vanguard B85-ös lapját.
Na már most ez kb. 3 ezerrel kerül többe, mint az eredetileg tervezett, ami végül is belefér, de miért is ez legyen?
Annyi lejött nekem némi utánolvasás után, hogy jó minőségű alkatrészekből készül, viszont a B85 sorozat alapvetően irodai felhasználásra javallott, mig a H87 szélesebb körűen mindenre. Nálam ami igazán terheli majd az csak a játék, abból is a gépzabálosabbak BF3, BF4, GTA5 ha majd megjelenik, stb.
Mivel én nem igazán vagyok járatos az alaplapok terén, kérésem az lenne, hogy néhány mondatban írja már le valaki, hogy a Vanguard az anyagminőségen kívül, miért is lenne jobb választás a játékokhoz?
Előre is köszönöm az infókat.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#53057) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Biztos nagy badarságot kérdeztem, valószínű ezért nem kapok választ...
Na mindegy, legfeljebb bután halok meg :DD

De tényleg srácok...

Ha 6-os szériás lapba 7-es szériás procit teszek, akkor ezáltal instabilabb lesz a rendszerem? lassabb lesz a rendszerem? (mintha egy 7-es szériás lapba tettem volna)
Vagy esetleg nem lesz semmi különbség a proci teljesítményében (a rendszer teljesítményében)
Vagy csak nem jelentős. 5% alatt, 10 % alatt ...stb
Illetve azonos chipes lapok között is van mérhető teljesítménybeli különbség ha ugyanazon procival tesztelnénk azokat (a proci által leadott teljesítményére vonatkoztatva)

Remélem azért értitek mire vagyok kíváncsi (még ha elég laikus módon fogalmazok is)

[ Szerkesztve ]

(#53058) =HG= válasza fehér_ember (#53057) üzenetére


=HG=
addikt

Számottevő különbséget nem fogsz tapasztalni... Nyugodtan beleteheted. Viszont nem véletlenül készülnek az új szériának új lapok..Jobban kihasználják a proci képességeit, esetleg tápellátásbeli javulást eredményeznek, stb...
Persze az sem mind1 milyen 6-os, vagy melyik 7-es szériás lapról beszélünk..Nagy általánosságban elmondható, hogy amelyik lap támogatja az ivy-t, abban rendesen fog menni, ha az egyéb paraméterei megfelelőek... Ha konkrétan tudod, hogy melyik lapba tennéd, akkor inkább úgy kérdezz rá, hogy abba megfelelő-e ?

(Remélem legalább ideiglenesen megmentettelek a bután elhalálozástól! :D )

[ Szerkesztve ]

(#53059) fehér_ember válasza =HG= (#53058) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nagyon Köszönöm a gyors reagálást.
Ahogy a tegnapi kérdésemben feltettem, tehát egy P8Z68-V PRO/GEN3-as lapba egy i5 3470-es proci is jó párosítás volna (persze..., tudom hogy nem a legjobb; de azért megfelelő?)

(#53060) Pferi válasza fehér_ember (#53059) üzenetére


Pferi
senior tag

Én egy Asus P8P67 Evo lapban hajtok 4300 MHz-en egy Ivy 3570K-t. Atomstabil, és a tuninghoz csak 43-ra állítottam át BIOS-ban a szorzót. Lehet hogy többet is menne, de eddig még kb. mindenre elég volt a 4.3 GHz.
Esetleg annak nézz utána hogy az alaplapod BIOS-a támogatja-e a processzorodat vagy frissíteni kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#53061) Kaszika válasza bluyoo (#53050) üzenetére


Kaszika
tag

Sziasztok egy i7 950 alá mit ajánlanátok, amiből olcsón meguszhatnám? :)

(#53062) =HG= válasza fehér_ember (#53059) üzenetére


=HG=
addikt

Jó kis lap az, mehet bele nyugodtan !

(#53063) fehér_ember: Nyugi! Semmi baj nincs azzal a lappal, nem rontottál el semmit vele, hogy azt választottad!

[ Szerkesztve ]

(#53063) fehér_ember válasza Pferi (#53060) üzenetére


fehér_ember
addikt

Köszönöm a válaszokat!

Specifikáció alapján természetesen támogatja.
Tudom hogy a proci nem tuningos, a lap viszont az, de a viszonylag mély ár és a csatlakozók választéka mellett szemeztem először vele (és hát le is foglaltattam egyet egy hete) annak ellenére, hogy még nem okosítottam ki magamat eléggé a témában (és úgy néz ki, hogy már nem tudok változtatni; pedig próbáltam).
A procin persze még tudnék, hiszen az még nincs lefoglalva, eltetetve, megrendeltetve :) , de azon meg már minek? Szerintem ár-érték-teljesítmény árányában elég jónak tűnik, egyedül a lapban kellett volna hamarabb tanácsot kérnem tőletek. Tuningolni nem akarok, hiszen játszani kb. több hónap/1 alkalom gyakorisággal szoktam. Csupán a core 2 duo-s (e6600) 775-ös platformomat váltanám jobbra, persze minnél kevesebb büdzsével, ha lehetséges. És ez a párosítás is hatalmas javulásnak tűnik a 6,5 éves konfigomhoz (legalábbis alaplapot, procit,ram-ot tekintve) képest. Igaz még egy kevés ráfordítással (ahogy itt tanácsolták) akár Haswellre is válthattam volna. De talán így sem járok rosszul.

Csak egy kis megerősítésre lett volna szükségem :D (ha már egyszer béna voltam), hogy ez se lesz azért egy katasztrófa.

Azért minden javaslatnak örülök, még ha sajna, már nem is tudok mindent megvalósítani

Úgyhogy, Kössz, Kössz, Kössz

[ Szerkesztve ]

(#53064) Krytec


Krytec
tag

Ehhez a konfighoz melyik am3+-os lapot ajánlanátok 20-25k körül akár használtan is.

Phenom II X4 965 most 4Ghz-en
GTX 560 Ti OC
8GB DDR3 1333Mhz
Corsair VX450

Köszönöm :R

(#53065) Kaszika


Kaszika
tag

Sziasztok egy i7 950hez legkisebb elfogadható áru lapra lenne szükségem! elore is koszi! :)

(#53066) Viki84 válasza bluyoo (#53050) üzenetére


Viki84
tag

Én ebből csak azt látom, hogy eltérő az usb csatlakozók száma. De gondolom nem csak ennyi a különbség. Egy i5-4670 alá milyen lapot ajánlanál, B85 vagy H87 chipeset? És konkrétan milyen típust? pcx-en 83 darab 1150-es lap van...

[ Szerkesztve ]

(#53067) zolee0307


zolee0307
őstag

S1150 konfignál i5-4570, vagy 4670 alá melyik jobb választás: gigabyte ga-h87-hd3, vagy msi b85-g43?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#53068) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok i5 4570-hez 2 lap között vacilálok.H87-PLUS[link] vagy MSI H87-G43[link] Ti a kettő közül melyiket evnnétek?Úgy látom hogy felszereltségben szinte eggyeznek,de mintha az msi nek jobb lenne az elrendezése.[link] [link] szerintetek?

(#53069) duduati


duduati
aktív tag

Apollo_21 és GrooveHero köszönöm a segítséget, átadom az emberünknek az infót, ezek szerint nem érdemes 3.0-val agyalni nagyon mostanság.

:R :R

(#53070) kromatika


kromatika
veterán

és az msi-in a bordák is vaskosabbak.számit ez valamit?

(#53071) Kaszika


Kaszika
tag

Sziasztok
egy
Asrock x58 Deluxe jo lap lehet egy i7 930D0-Hoz? :)

(#53072) jim bcs válasza zolee0307 (#53067) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

B85: irodába, H87: otthonra__értelemszerűen a H87 jobb választás otthonra

(#53066) Viki84 H87 és 20-30k között nézelődj

(#53068) kromatika egyikkel sem lesz gond, de az elforgatott sata csatik miatt legyen msi vagy nézz olyan asust amin el van forgatva 90 fokkal a sata csati, B-H-s lapoknál nem sok terhelés van emiatt nem indokolt a hűtőborda ezért sem látsz csak 1-2 lapon hűtőbordát a 4+-os tápellátás nem fogja agyon hajtani a deszkát ám egy tuning nélküli i5-ös procihoz elég, tuning lapoknál elengedhetetlen a hűtőborda és minél nagyobb annál jobb a hűtés

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53073) kromatika válasza jim bcs (#53072) üzenetére


kromatika
veterán

köszönöm a választ.

(#53074) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

Ez egy elgondolkodtató vétel nem?:[link]

Samsung Galaxy S10+

(#53075) Apollo_21 válasza pcgamer01 (#53074) üzenetére


Apollo_21
addikt

Elég "jutányos" áron kínálják:D Garival biszbaszkodás.....elég necces lehet:) Ez hátránynak róható fel...
+ kérdés h mennyiért kerül ide, a termék árán fellül:D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#53076) pcgamer01 válasza Apollo_21 (#53075) üzenetére


pcgamer01
senior tag

állítólag 2napos ingyen posta de nem tom érvényes ez hozzánk is :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#53077) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

és valakinek van tapasztalata az Asus M5A78L-MX3 lapról?
mert most ilyesmit szeretnék venni :D

Samsung Galaxy S10+

(#53078) Apollo_21 válasza pcgamer01 (#53077) üzenetére


Apollo_21
addikt

Attól függ milyen proci lesz benne....
Most nézem h nincs igazán felvértezve bordázattal a procifoglalat bal oldalán...ahol az áramkör van.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#53079) vvega30


vvega30
senior tag

üdv
egy i5-4670-es procihoz miylen alaplapot ajánlotok?
játék a fő szempont és kb 30k huf + - kicsi a keret rá.

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#53080) zolee0307 válasza jim bcs (#53072) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi, akkor marad a h87-es. A gigabyte lap megfelelő lenne egyébként (az ára miatt ezt valasztanám)?

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#53081) bluyoo válasza pendre54 (#53056) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azt hiszem újra módosítani kell a téma összefoglalót. Mára szerintem nem kifejezetten irodai chipset. Pl. a H81 sokkal fapadosabb nála inkább oda illene a jelző. Nem is értem az Intel-t hogy miért ragaszkodik ehhez a besoroláshoz. Miközben a lapgyártók már a B75-ös lapokkal is szélesebb célközönséget céloztak meg nem hogy a B87-el ... Ugye ott sz említett Vanguard a MSI B85-G43 GAMING , .. amiket erős túlzással sem lehet irodai lapnak titulálni. :)
Ha nem kell a Raid én biztos a VANGUARD-ot választanám a két lap közül.
Pl. Intel LAN , már kapott a VRM bordázatot , ..

(#53061) Kaszika
Pl. ASUS Rampage II Gene.

(#53066) Viki84
De , kb. ennyi a számodra érdekes különbség. :) Igen több mint 150db LGA1150-es lap van keretet mégsem írsz hogy mégis mennyit szánnál a dologra. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53082) BomiBoogie válasza bluyoo (#53081) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nosza, rajta hát! :DDD

Mi az, hogy "több, mint 150db LGA 1150-es lap"?! Pontos számot akarunk! ;]

[ Szerkesztve ]

(#53083) slayer007


slayer007
tag

Sziasztok!

Egy APU vásárlásán gondolkozom, de még nem döntöttem alaplapról.
A cél szerintem egy A6-5400k, elég baráti ára van, nagyon általános felhasználásra lenne.
Melyik alaplap az, amit minimum alá kell pakolni?
Minél olcsóbb, annál jobb.
Megéri a felárat egy jobb lap, egy kis tuningért?

Im insane, what's your excuse?!

(#53084) Viki84 válasza bluyoo (#53081) üzenetére


Viki84
tag

Bocsi, az lemaradt. 25k lenne a keret, körülbelül. Van valami amire érdemes figyelni alaplap választásnál? Azt például még nem tudom, hogy milyen vidkari megy bele, de nem egy brutál játékos gép lesz.

(#53085) bluyoo válasza BomiBoogie (#53082) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most nincs kedvem! :))
"Pontos számot akarunk!" " pcx-en 83 darab 1150-es lap van..." Csak erre licitáltam rá! :DDD

(#53083) slayer007
"Minél olcsóbb, annál jobb." Ehhez szerintem nem kellünk. Kiválasztod a legolcsóbb FM2-es lapot és kész. :) Ha egy A75-ös lapot nézünk már drágább mint maga az APU .... De ha ez nem gond ott van pl. az ASRock FM2A75 Pro4-M ~16K-ért.

Bazinga!

(#53086) BomiBoogie válasza bluyoo (#53085) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ja, értem. Ha 80 van, biztos van kétszer annyi is. :DDD

(#53087) jim bcs válasza bluyoo (#53081) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Hát igen a Haswellel elég csekélyre csökkent a szakadék B85 és H87 között úgy minden téren, majdhogynem nincs is ami nem baj. Szerintem nem elképzelhetetlen hogy rövid időn belül egybe fog olvadni azaz véglegesen kilövik mondjuk a B-chipsetet ha már csak az Asus Vanguard-ból és Msi Gaming-ből indulunk ki. Így maradna a tényleg irodai fapados BGA tokozással hiszen nagyon erre hajlanak, marad egy általános otthoni széri mondjuk a H-s és marad a tuning mint Z, bár azt sem tartom kizártnak hogy a későbbiekben eltüntetik a Z-t és marad a prémium X széria azaz ezt meg egybe olvasztják hiszen itt is kezd csökkenni a szakadék mértéke. De ki tudja mit hoz a jövő, még mindig vagy már megint nem könnyű választani mert még mindig oltári sok lap van minden szériában ami felesleges főleg B-H vonalon és ezt még megspékelték 1-2 nagyon komoly B-s lappal amelyek odacsapnak 1-2 H-s lapnak is, nagyon sok irány van amin lehet agyalni, majd eldöntik a nagyok merre terelik a népet.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53088) bluyoo válasza Viki84 (#53084) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Annyiért már a legjobb tuningmentes lapokat is megkaphatod.
Pl. (a PCX kínálatát nézve) a mostanában oly sokat emlegetett mATX-es Asus VANGUARD B85 , ...
Vagy pl. ATX méretben MSI B85-G43 , ..
Ha kell a Raid is H87-es chipset-el Gigabyte H87-HD3 , Asus H87-PLUS , ....

(#53087) jim bcs
Én is arra számította hogy egyszerűsödni fog a paletta. Erre megjelent a H81 is növelve a káoszt! :DDD
Pedig H-s lap és mégis erősen megnyirbált chipset.

(#53086) BomiBoogie
Hát majdnem. :) Csak az iPon-on van jelenleg 142 db aktív szóval jelenleg is kapható LGA150-es lap szóval .... :P

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53089) slayer007 válasza bluyoo (#53085) üzenetére


slayer007
tag

Igen, de az is szempont volt a kérdésemben, hogy mekkora felárba kerül esetleges húzása a procinak..?
Illetve ez a felár egyáltalán megéri-e? :)
Ez már lehet procis kérdés, de a hozzá tartozó alaplapot így kell megválasztani is... :)

[ Szerkesztve ]

Im insane, what's your excuse?!

(#53090) bluyoo válasza slayer007 (#53089) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A legfapadosabb A55-ös lap ~13K nekem megérné a +3K-t az az ajánlott lap A75 chipsetel natív SATA3 és USB3 támogatással. Jól felszerelt lap és persze hűtött VRM-el a tuninghoz.

Bazinga!

(#53091) bluyoo válasza vvega30 (#53079) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Hát annyiból az MSI H87-G43 GAMING is kijön (talán a legdrágább tuningmentes lap).
De itt egy két olcsóbb ugyancsak ATX-es alternatíva:
ASRock Fatal1ty H87 Performance
Asus H87-PRO
B85-ös chipset-el:
MSI B85-G43 GAMING
Gigabyte G1.Sniper B5
Esetleg mATX méretben: Asus VANGUARD B85

Bazinga!

(#53092) vacak91


vacak91
csendes tag

sziasztok.

ennél az alaplapnál - Gigabyte 970A-UD3 - belehet állítani, hogy pendrivot bootoljon először? :)
ha nem, akkor hogyan lehetséges? win7 telepítéshez kéne.

(#53093) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

Az ASROCK FM2A88X Extreme4+ lap tuning képességei felől szeretnék érdeklődni. Valószínűleg egy AMD Athlon II X4 750K kerül bele.

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#53094) zolee0307


zolee0307
őstag

Egy i7-4770 procihoz is megfelelő a gigabyte ga-h87-hd3 alaplap? (vagy felesleges az i7, játékra lenne elsősorban gép)

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#53095) kristof123 válasza zolee0307 (#53094) üzenetére


kristof123
őstag

Amihez kevés lesz az i5 oda kevés lesz az i7 is szvsz.

(#53096) zs-zsolti


zs-zsolti
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek minőség és megbízhatóság szempontjából melyikre érdemesebb inkább beruházni, ha árban megegyeznek?
Gigabyte G1.Sniper B5 v. ASUS H87-Pro?

Egy non k-s 4670-es menne bele általános felhasználásra egy videókártyával.

Köszi

(#53097) Apollo_21 válasza pcgamer01 (#53074) üzenetére


Apollo_21
addikt

Giga kitette nemrég féccbúkjára is h free shipping a lapra:D + hogy nagy olcsóssság:D Tehát hiteles forrás:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#53098) Viki84 válasza bluyoo (#53088) üzenetére


Viki84
tag

Köszönöm! A Raid-ről írnál kicsit. Nem tudom kell-e, nekem.

(#53099) bandi0000 válasza Viki84 (#53098) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Mivel nem tudod mi az, nyilván nem is kell

2 db ugyan olyan vinyód ugyan azokkal cuccokkal. elvileg gyorsabban eléri az adatokat, +biztonság céljából is nagyon jó

Xbox One: bandymnc

(#53100) Viki84 válasza bandi0000 (#53099) üzenetére


Viki84
tag

Nagyjából tudom, csak kíváncsi voltam egy szakértő véleményére, hogy raid-es alaplap legyen-e.

Ezen kívül nincs jelentősége? Akkor nem feltétlenül szükséges, nem tervezek ilyen két vinyós rendszert.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.