Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) zetsupoet


zetsupoet
tag

Sziasztok!

Szeretnék megint segítséget kérni, valószínűleg ti már több PC-t raktatok össze mint én.
Adott két ugyanolyan konfig, csak más házban van más vízhűtéssel. Nem az első gépépítésem, mindent úgy csináltam ahogy azt kell. Az egyik gond nélkül megy, míg az utóbbi már az első bekapcsolásnál fura volt.
A PC:

be quiet! Silent Base 802Asrock X670E PRO RS sAM5
CPU AMD AM5 Ryzen 7 7800X3DVenCPU
Arctic Liquid Freezer III 360 A-RGB Black32Gb/6000MHz DDR5
G.Skill Trident Z5 K22TB
Kingston M.2 2280 NVMe SKC3000D SSD
Seasonic 1000W FOCUSGX1000 ATX 3.0 80+ Gold
Gigabyte GeForce RTX 4080 SUPER 16GB WINDFORCE V2 16Gb
GV-N408SWF3V2-16GD

A helyzet a következő: Összeraktam az egészet, nem kapcsolt be. Leszedtem a procihűtőt bekapcsol. Ha nem húzom rá nagyon, csak mondjuk olyan 20%-ban, hogy azért ne essen le akkor elindul. 3-4 napig megy gond nélkül aztán nem lehet megint bekapcsolni. konnektorból ki, aztán vissza és megint megy.
Folyamatosan játszunk vele, terhelés alatt nincs gond, nem melegszik semmi sem. Néha meg előjön a hiba és nem kapcsol be..
Szerintetek mi lehet a gond?
ram csere volt, hütűcsere volt, alaplap ugyanaz a rev és verzió. procit is cseréltem.

Ha bármi kérdés lenne írjatok. Előre köszönöm :R

(#51002) Tequila86


Tequila86
tag

Köszi a válaszokat!
Első körben leszedem a vezeték nélküli töltőt. Ha nem hoz javulást akkor megnézem, hogy a BIOS mennyi feszültséget monitoroz az 5V ágon. Másik tápom sajnos nincs. De bizakodó vagyok, mert tényleg mintha a vezeték nélküli töltés óta lenne ez a jelenség.

i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

(#51003) Gambito


Gambito
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni ? Ezt az üzenetet kapom, valami nem jo helyen van. Tudtok segíteni legyszi, a három pines aio pump fjet az alaplapon levo 4 punes aio helyere dugtam ugye, a cpu venti ugye ami a radiatorra van kötve az ugye egy vezőrlőbe van kötve, ami mind egy 4 pines cuccra van dugva.
X670 crosshair hero, deepcol mystique 360 az aio.

[ Szerkesztve ]

(#51004) n-Amber007


n-Amber007
újonc

Sziasztok!

Kompletten új, itteni fórum ajánlások alapján összerakott konfiggal vagyok (máris) gondban. Így fest a gép:
- ID-Cooling SE-226-XT ARGB hűtő
- AMD Ryzen 5 7600 processzor
- Western Digital Black 1TB SN770 M.2 SSD
- XFX RX-6800 SWFT 319 CORE 16GB GDDR6 videokártya
- ASUS ROG Strix B650E-F Gaming WIFI alaplap
- Corsair Vengeance RGB Black 2x16GB 6000MHz DDR5 memória
- Be quiet! Pure Base 500DX ház
- Seasonic B12 BC 750W tápegység
A konfigot (talán nem meglepő módon) gaming szándékkal raktam össze. Összeszerelve, BIOS frissítéssel érkezett, Windowst már itthon vettünk és telepítettünk rá (eredeti, aktivált).

A probléma röviden: nem tudom a vásárlási célnak megfelelően használni. :) Hosszabban: amikor Steamen elindítok egy játékot, a játék vagy már töltőképernyőn befagy, vagy kb. 10 másodperccel később. (Red Dead Online és Helldivers2 volt eddig lepróbálva, mindkettővel így jártunk.) Ezt követően lényegében a rendszer is elkezdi megadni magát, pl. a Feladatkezelőből eltűnnek az alkalmazások ikonjai, néha maga a feladatkezelő is lefagy. Slussz poén, bár ez már lehet, hogy a Steam problémája, de kompletten a gép leállítása, majd újbóli elindítása után a Steam szerint az előzőleg lefagyott játék még futott.

Egy másik tapasztalat, aminek vagy van ehhez köze, vagy nincs, az a lassú bootolás és leállás. A gép indítása / kikapcsolása után van egy jó 10 másodperces késleltetés, mielőtt felállna a rendszer / ténylegesen leállna a gép. Erről azt olvastam, DDR5 konfignál előfordulhat, de nem tudom, ez mennyire igaz.

Windows frissítések ellenőrizve és telepítve. A driverekkel kapcsolatban eddig az AMD Software: Adrenalin Edition alkalmazásból indultunk ki, ami azt írja, minden a legfrissebb és rendben van, de pl. ez sincs driverekre lebontva, csak általános "megállapítás", szóval nem tudom, mennyire jó kiindulópont. Most próbálunk manuálisan drivereket keresni és telepíteni, de még nem tudom, segíteni fog-e. A monitoromnak van freeSync funkciója, fórumokon azt olvastuk, hogy valakinek ez volt probléma, de hiába kapcsoltuk ki, nem segített.

Van esetleg valakinek ötlete, javaslata? Köszönöm, ha tudtok segíteni! :R

(#51005) codec válasza n-Amber007 (#51004) üzenetére


codec
senior tag

Az ssd-t teszteld le első körben.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#51006) CorsairS


CorsairS
csendes tag

Sziasztok,

Tegnap esti rendes leállítást követően ma reggeltől nem kapcsol be a gépem, minő meglepő.

Alaplap: ASUS PRIME Z790-A WIFI
CPU: 13700KF
RAM: Kingston Fury Beast Black CL40 DDR5 2x32GB
GPU: Asus GTX1080
PSU: FSP Aurum Gold AS600 (AURUM S 600W a honlapon?)

Az alaplapon a mindenféle csicsa fény világít, a GPU-n a tápot jelző ledek is visszajeleznek.
A gép nem indul se a ház gombjára, se az érintkezők összezárására, se a dedikált bekapcsoló gombra.
A GPU és a táp biztos jó, most is azok vannak a gyorsan visszarakott 4790k+32GB RAM-os előző konfigban.
Próbáltam indítani csak CPU+RAM felállással is, házból kivéve is, ugyanúgy nem történik semmi. CLR CMOS gombot nyomogattam, hátha, nem segített. Adalék, hogy tavaly nyáron kék halállal elszállt az integrált hálókártya a lapon, volt egy kék halál és azóta nem ismeri fel a hálókártyát, wifi ettől függetlenül ment.
Van esetleg tipp, hogy mi murdálhatott meg, mivel lehetne még itthon próbálkozni tartalék alkatrészek nélkül, hogy kiderítsem?

Előre is köszi a tippeket, segítséget.

(#51007) Graphics válasza CorsairS (#51006) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sok lehetőség nem maradt.

Memóriákat egyenként megpróbálod, visszajelzést megpróbálod megfejteni, hogy mi lehet.

Memória - lap.
Proci halál szerintem elég alacsony.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#51008) codec válasza CorsairS (#51006) üzenetére


codec
senior tag

Azért egy kölcsön táppal még megpróbálnám, az is lehet probléma forrás.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#51009) Angie™ válasza CorsairS (#51006) üzenetére


Angie™
addikt

Én kiszedném a házból és összeraknám az asztalon egy szivacson vagy antisztatikus zacskón.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#51010) dusanvagyok


dusanvagyok
friss újonc

Össze raktam egy pc-t ezek ből az alkatrészek-ből de már az első bekapcsolás-nál nincs kép egyesével próbáltam a mamóriákat kiszedni de semmi a vga-t is ki vetem és az integrált videó kártyára teni a monitor-t de így se semmi van valami ötlet valaki-nek mi lehet a baj
Processor: AMD Ryzen 5 7600X
Hűtő: Be quiet! Dark Rock Pro 5
Alaplap: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI
Videókártya: GIGABYTE GeForce RTX 4060 GAMING OC 8G
Memória: Kingston FURY 64GB KIT DDR5 6000MHz CL36 Beast Black RGB
Ház: be quiet! PURE BASE 500 FX
Táp: Be quiet! PURE POWER 12 M 750W
SSD: Samsung 990 PRO 1 TB
Monitor: 27 AOC Q27G2S/EU Gaming
Billentyűzet: Logitech G213 Prodigy – HU
Egér: Logitech G102 Lightsync, black

(#51011) CorsairS válasza Angie™ (#51009) üzenetére


CorsairS
csendes tag

Köszi a tippen, ezen már túl voltam az első hozzászólásom előtt, sajnos ugyanúgy semmi, csak a csicsa fények világítanak.

#51007 Graphics
Köszi, délután megnézem proci meg ram nélkül mi történik. Diagnosztikai visszajelzés sajnos nincs a lapon, csipogáshoz meg el se jut a rendszer.

#51008 codec
Hát azt nem tudok szerezni, szóval hogyha a lap csak magában se indul el, akkor megy szervizbe, aztán sakkozzák ki ők mi a hibás.

(#51012) RVR400 válasza CorsairS (#51011) üzenetére


RVR400
veterán

Van egyáltalán speaker a lapra dugva, vagy gyárilag van rajta?

(#51013) KROK640 válasza CorsairS (#51006) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem ez nagyon de nagyon alaplapnak tűnik. Pláne a lehalt hálókártya után, szerintem azzal már semmiképp sem veszítesz, ha visszaküldöd gariba.
Ennek ellenére megnézném egy másik táppal is, esetleg lepróbálni a RAMokat másik gépben, de nekem ez nagyon lapnak tűnik.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#51014) KROK640 válasza dusanvagyok (#51010) üzenetére


KROK640
veterán

Próbáld meg csak két darab memóriával. Illetve variálgass azok sorrendjével ha szükséges.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#51015) BBence3450


BBence3450
újonc

Helló. Segitségre van szükségem. Gépem ha este kikapcsolom másnap nem indul el. Elkezd világitani benne minden led, ventillátorok pörögnek, egér billenytyűzet villágit de nincs kép. Ilyenkor ha kikapcsolom és ujra bekapcsolom 2-3 próba után elindul. Onnantól kezdve hibátlanul megy semmi baja nincs. Gép Alkatrészei: Alaplap:B550M AORUS ELITE (rev. 1.3) Processzor Ryzen 5 5600X Videókártya Radeon RX 6750XT Táp: Seasonic g12 850W gold Ram:Corsair VENGEANCE RGB PRO 32GB (2x16GB)

(#51016) dusanvagyok válasza KROK640 (#51014) üzenetére


dusanvagyok
friss újonc

bios frisítésre gondoltam az is csinálhasa ?

(#51017) RVR400 válasza dusanvagyok (#51016) üzenetére


RVR400
veterán

A Ryzen 5 7600X már a legelső BIOS-nál támogatott abban a lapban, így az nem valószínű, hogy megoldja.

(#51018) Csorbi válasza BBence3450 (#51015) üzenetére


Csorbi
addikt

ramok a megfelelő foglalatban vannak? (A2-B2 !!!!!!, és nem A1-B1 mint SOKAN hiszik)

(#51019) BBence3450 válasza Csorbi (#51018) üzenetére


BBence3450
újonc

Igen úgy vannak.

(#51020) tserrof77 válasza BBence3450 (#51019) üzenetére


tserrof77
senior tag

Amikor nem indul, az alaplapi diag LED-eknél melyiknél akad el? Amúgy vga, ram érintkező pucolás alapból segíthet. Illetve nem tudom, mennyi idős a táp, de egy 2-3éves már elkezdhet vacakolni (bár ennek még nagyon nem illene :U ) így, ha van lehetőség, másik táppal kellene próbálgatni.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#51021) BBence3450


BBence3450
újonc

Tápot egyhónapja vettem Videókártyával együtt. Diag LED nincs rajta. sajnos.

(#51022) ferkovics válasza CorsairS (#51006) üzenetére


ferkovics
csendes tag

Hali.
Nem tudom Segítség e nekem 2 napja csinálta ezt (Asus Prog trix Gamer Z590 A lap I7 11700K)Megoldás nálam kiszedtem a ramokat (4db)Kivettem az alapl. elemet.Le áramtalanítottam,(Bekap-cs gomb többször egymás után)meg nyom ,egy ram vissza és be in dúlt a rendszer. Olyan volt mintha beragadt volna gép alvó módba.Ui: kísérletezgetni kellett a második slott ram ott indult el.Utána vissza az összes ram. azóta jó.

(#51023) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Szerviz szerint bios halt meg. Tápot nem igazán nézte meg csak elindította úgy érezte megy a venti de hülyeséget beszélt mert ha megcsinálom ezt a 16,17 csatis tesztet nem pörög a venti viszont ha egy külön ventit rákotok közben azt el indítja. Ha nem indul el a táp saját ventillatora akkor biztos kuka?

(#51024) Curtain


Curtain
senior tag

Tegnap délután a windows készenléti (alvó) állapotba helyezte magát, bekapcsoltam és egy idő után se kép se hang és újra indult a gép. De még a bios-ig sem jut el, csak felpörögnek a ventik, leállnak, újra felpörögnek, újra leállnak és ez a végtelenségig. A lapon világít a piros cpu led és a narancssárga ram. Ha csinálok egy cmos resetet utána simán indul de egy idő után ugyanúgy kikapcsol és kezdődik minden előröl. Ha kikapcsolom az xmp profilt akkor jónak tűnik bár sokáig még nem tudtam tesztelni. Vajon mi adhatta meg magát? Tuf b760m plus d4 a legfrissebb bios-al.

[ Szerkesztve ]

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#51025) phoenix1989 válasza Curtain (#51024) üzenetére


phoenix1989
őstag

Nekem is ez volt szerviz azt mondta lap biosa, bár nekem a reset se segített semmit

[ Szerkesztve ]

(#51026) Curtain válasza phoenix1989 (#51025) üzenetére


Curtain
senior tag

Ha a lapon megcsinálom a cmos resetet akkor simán indul bekapcsolt xmp-vel is és a bios-ba is be tudok lépni. De a windows alatt random kikapcsol és újra csak a reset segít. Amíg nem kapcsoltam be a készenléti módból a gépet tökéletesen működött. Remélem nem a lap adta meg magát.

[ Szerkesztve ]

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#51027) CorsairS válasza ferkovics (#51022) üzenetére


CorsairS
csendes tag

Hali,

Köszönöm a tippet, úgy látszik ez lett a megoldás :)
Az estét gombelem és RAM nélkül töltötte az alaplap, CPU benne maradt. Reggel betettem az egyik RAM modult és rádugtam a táp kábeleket, és láss csodát elindult az alaplap. Délután ha hazaértem visszaépítem az ideiglenes konfigból a GPU-t és a vinyókat és remélem menni fog újra.

(#51028) CorsairS válasza CorsairS (#51027) üzenetére


CorsairS
csendes tag

Asztalon összeraktam a gépet, működik minden, még az integrált hálókártya is működik megint.
Köszönöm a segítséget mindenkinek :)

(#51029) ferkovics válasza CorsairS (#51028) üzenetére


ferkovics
csendes tag

:R

(#51030) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Hali.
Állt egy kicsit a gép, és most nem akar indulni. Kiporszívóztam, kapott friss pasztát, új tápot.
Jelenség: Megindul, a proc venti felpörög, státusz ledek felvillannak, és ennyi kezdi előröl.
Lap: GA-EP35 DS3
Proc: 771
Bios moddolva ahogy kell.

Tudom, őskövület, de a plottert csak ezzel tudom üzemeltetni, vagy még régebbivel.
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#51031) efemm válasza Thrawnad (#51030) üzenetére


efemm
tag

Alaplapi gombelem csere?

(#51032) Thrawnad válasza efemm (#51031) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Meg volt, a matrica is jó helyen van

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#51033) Petya XT válasza Thrawnad (#51032) üzenetére


Petya XT
aktív tag

..az a 771-es az valami Xeon? Ha igen, csak megnézném az alját a sablon miatt. Elkövetheted még az ATX csatik ellenőrzését és kibillentheted a RAM-okat is. Mivel elég koros a lap, ezért bármi is lehet sajnos

(#51034) kretenallat


kretenallat
senior tag

üdv!

egy gigabyte ab350m gaming 3ban procit csereltem ryzen 1600rol 3600ra, bios update kisereteben (legujabbra). erre nem akar beindulni a windows, automatikus javitas stb. mondom jo, akkor uj windowst telepitunk, pendrivera felpakolva, boot rola, a nyelv kivalasztasaig gyorsan lejut, aztan a telepito elindulasa felirat tolt fel oraig. konkretan fel oraig. aztan meghajto kivalasztasa, megint tobb mint tiz perce varom hogy tovabb lephessunk.

meg vagyok love, nem tudom, mi okozhatja ezt a lassusagot.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#51035) Petya XT válasza kretenallat (#51034) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Nem mozdítottál el valamit véletlenül? Minden hardvered rendben van(UEFI-ben)? Ha igen ekkor egy live linux féleséggel is ki lehet próbálni, mert nem biztos, hogy a gépeddel van a baj, lehet az telepítő hiba is.

(#51036) kretenallat válasza Petya XT (#51035) üzenetére


kretenallat
senior tag

hali, ugy tunik, hogy az ssd az alaplapi m2ben doglodik, ocsem emlitette, hogy korabban mar volt egy haldoklasa. kivettem es egy masik 2,5es ssdre elinditottam a folyamatot es megy mint a kisangyal. ezt az ssd t kivettem visszatettem ketszer, de nem akart egyuttmukodni, ugyh lemondtam rola. 128 gigas sandisk, nem olyan nagy veszteseg es most nincs idom tobbet foglalkozni vele

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#51037) Curtain


Curtain
senior tag

A jelenlegi alaplapom (asus tuf b760) ugyanezt csinálja mint a linkelt videóban is. A tápot kizárnám, minőségi 2 hónapos (be quiet system power 10 450w). Ebben a 2 hónapban gond nélkül ment a gép, pár napja kezdte el. Ha ki van kapcsolva legalább egy fél napra akkor gond nélkül bootol, de egy idő után mindenféle windows-os kékhalál nélkül kikapcsol és próbál újraindulni de sikertelenül. Ilyenkor ugyanúgy villognak a ledek mint a videóban. A ram xmp-t kikapcsoltam de nem segített. A videó: link

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#51038) Petya XT válasza kretenallat (#51036) üzenetére


Petya XT
aktív tag

De ez is milyen. Cserélsz egy procit, elhal az SSD. Ki gondol erre.... :))

(#51039) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

Egy Lenovo Thinkstation p510 nem ad képet egyáltalán.

Jelenség:
-A monitor power saving state- be kapcsol. Nem látni a biost sem
-beboitol a gép, numlockra reagál, nincs hibakód sípolás

- Ez a monitor másik gépen megy dp-hdmi kábellel.
-cmos reset megvolt
-áramtalanítás megvolt.
-másik(máshol tesztelt) monitorral sem megy.
-a Quardo 4000 4 db dp portjának egyikével sem megy
-vga-dp vel sem megy

ötletek?:R:(

(#51040) I02S3F válasza I02S3F (#51039) üzenetére


I02S3F
őstag

CPU: Xeon e5-1620 v4 3.5ghz
RAM: 16gb
SATA SSD :256GB

Több ilyen gépünk is van. Egyiknél volt ez a hiba, de azt valahogy megoldottam. Most (ezzel) nem boldogulok! :R

(#51041) tserrof77 válasza I02S3F (#51039) üzenetére


tserrof77
senior tag

Egy másik vga kártya?

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#51042) I02S3F válasza tserrof77 (#51041) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm! Azt hiszem megoldódott. Nem tudom hogyan!:B

Más monitor+másik kábellel.

(#51043) I02S3F válasza I02S3F (#51042) üzenetére


I02S3F
őstag

Sziasztok!

további gondjaink lettek. Nem bootol be. Az uefi logót mutatja és nem lép tovább.

Annyit csináltam, hogy próbáltam elhelyezni a gépet az új gazdájánál. Nálam működött, nála már nem.:U:O

(#51044) Petya XT válasza I02S3F (#51043) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Elsősorban a memóriákat tesztelném. Megmozdulhatott abban valami. A memóriákat kiugrasztanám, a tápcsatikat(ATX) is. A Quadro stabilan ül? Nem zárhat rövidre?

[ Szerkesztve ]

(#51045) I02S3F válasza Petya XT (#51044) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm szépen! Végül a főnök engedélyével egy újabb monitorral megy. Plusz csinált uefi beállításokat, amiket nem értettem. Annyit értettem, hogy az uefi többet várt az ssd-re.*

Probléma megoldva! Köszi mindenkinek!:B:R

nálunk a főnök egyben a senior munkatárs!

[ Szerkesztve ]

(#51046) Petya XT válasza I02S3F (#51045) üzenetére


Petya XT
aktív tag

HP-nál láttam ilyen UEFI anomáliát, arra rászaladtam én is. Lenovónál még nem. De itt akkor végül nem lett meg, hogy mi a ludas. Tedd le és szaladj el! :DDD :DD

(#51047) I02S3F válasza Petya XT (#51046) üzenetére


I02S3F
őstag

"Tedd le és szaladj el!  " Csak miután kitéptem a maradék hajam!:DD

Nagy a nyomás, szűk a határidő.:(

(#51048) I02S3F válasza I02S3F (#51047) üzenetére


I02S3F
őstag

A rossz display port to vga konverter volt a ludas!:C

(#51049) Petya XT válasza I02S3F (#51048) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Az még a jobbik eset, azt gondoltam(írtad) direkben is kipróbáltad, átalakító nélkül. Ha csak ennyi, akkor jól van :K

(#51050) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Nem indult de már igen. Rá akarok jönni, mi volt a probléma, mert félek, hogy megint elő fog fordulni. Eddig ez volt az első ilyen eset az új konfigurációval.

OS: Windows 10, 64 bit, Home edition, magyar
A számítógép alkatrészei:
Alaplap: ASROCK B660M Steel Legend (2 + 4 SATA konnektora van)*
CPU: 12th Gen Intel(R) Core(TM) i3-12100 3.30 GHz
RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB (2x4GB) DDR4 memória kit (HX421C14FBK2/8) és 32GB 3200MHz DDR4 RAM GSkill Aegis
Az 1 darab SSD amin csak a C: partíció van: Crucial MX500 2.5 500GB SATA3 CT500MX500SSD1
Plusz előzmény. Az SSD MBR2GPT-vel lett Windows 10 alatt GPT-re változtatva a régi konfiguráció alatt, mert az új konfiguráció nem bootol MBR-es meghajtóról. Eszerint a videó szerint csináltam (link a youtube-ra) Utána semmi probléma nem volt probléma heteken át.
Tegnap 5 darab HDD is volt a konfigurációban -> az SSD-vel együtt az alaplap összes SATA portján háttértároló volt. Nem először. *Az ASROCK alaplap User Manual-ja szerint "2 x SATA3 6.0 Gb/s Connectors by ASMedia ASM1061" és úgy emlékszem valahol azt írták, hogy ezt a 2 darab SATA3 konnektort a 2.5" SSD-khez ajánlják. Talán csak SSD-ket szabad az ASMedia ASM1061 SATA3 konnektorokba dugni, mert a HDD-kel nem működik jól?

Már több hete megy az új konfiguráció problémamentesen. (Alaplap és CPU csere volt.)
Tegnap este kiléptem az 2. Win10 fiókból, már csak 1 fiókkal voltam bejelentkezve. A Total Commanderben már kicsit korábban elindult a mappaszinkronizáció a HDD-k között. Még elindítottam a víruskeresőt és lefeküdtem aludni. Elalvás közben hallottam, hogy valamelyik hűtőventilátor néha felgyorsul, aztán a szokásos fordulatszámra áll vissza. Akkor nem foglalkoztam vele, de nem emlékszem csinált-e már ilyet.
Reggel arra ébredtem, hogy a BIOS van a monitoron. Nincs Bootolható meghajtó. "Az SSD meghalt." Ez volt az első gondolatom. Jött az ötlet. SATA kábelt cserélek, de nem adtam neki sok esélyt. "Ma csak ennyit tudok tenni." A másik SATA kábellel újra működött a rendszer. wtf

Mi történt?
A Hard Dist Sentinel szerint az SSD Teljesítménye 100%, a Kondíció 2024.04.22.-én 96% volt, 2024.04.30.-án 95%. Ha az SSD vezérlője meghal akkor végleg meghal, ugye nem fog újra működni? Nem volt extrém hőmérséklet a korábbi hetekhez képest, hőtágulásból eredő kontakt hibát nem tudok elképzelni. 339GB szabad (500GB-os az SSD).
BIOS-ban a ventilátorok szabályozása Standard-ra van állítva.
A kábelt nem próbáltam ki másik meghajtón. Csak a saját szerény kognitív képességeimmel azt mondom, nem lehet kizárni, hogy a kábelben van a hiba. De a kábel nem mozog, nem súrlódik, nem volt extrém meghajlítva, nem érhette extrém hő. Takaró alatt aludtam.
Az MBR2GPT nem tökéletes megoldás és ez okozhatta? A Windows 10 topikban magyarázta vki, hogy a nem tudom micsodák (SRY csak egy user vagyok és nem tudom, mi a GUID Partition Table, Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) standard és a többi kispajtás) nem egészen úgy helyezkednek el az MBR2GPT-vel GPT-sített SSD-n, mint azon az SSD-n, amit kicsomagolás után rögtön GPT-re formáztak és utána telepítették rá a Windows-t. De elvileg ha működik, akkor jó.
Bocsánatot kérek! Durva, milyen mikrorealista vagyok, milyen hosszú kommentet írok. Hendikeppes vagyok. Nem direkt csinálom.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#51051) Csorbi válasza tknof1871 (#51050) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem kell túlgondolni. Ha nem látja az alaplap (biosban sem) az SSD-t, és másik gépre dugva sem látszik, akkor az megpusztult. Mármint a vezérlő. Ilyen van. Semmi köze az mbr2gpt-hez. Az égvilágon SEMMI.
És nem is a hőmérséklet miatt, egyszerűen elfáradt és kész. (Na jó, lehet a RoHS irányelv kicsit okozhat ilyet. ;] De ezzel nincs mit tenni.)

(#51052) Kiskun87


Kiskun87
újonc

Sziasztok! Olyan gondom lenne, hogy az asztali gépem csak úgy indul el ha bekapcsolás előtt a táp kapcsolót lenyomom és amikor újra felkapcsolom egyből megnyomom a gép bekapcsoló gombját. Ha várok vele kicsit akkor nem indul el. Járt már valaki így? Ja utólag jut eszembe, hogy amikor véletlenül elindult akkor valami BIOS-sal kapcsolatos dolgot írt ki( nem emlékszem már mi volt, nem fotóztam le sajnos ) meg be is kellett lépni, de amikor kiléptem onnan minden elindult normálisan. Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#51053) Petya XT válasza Kiskun87 (#51052) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Mikori a gép? Gombelem?

(#51054) Kiskun87 válasza Petya XT (#51053) üzenetére


Kiskun87
újonc

Én használtam vettem pár hete, de a gép kb másfél éves. Azt nem próbáltam még cserélni, de kicserélem. Hátha csak ennyi a baj. köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#51055) Petya XT válasza Kiskun87 (#51054) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Érdemes ránézni, mielőtt továbbgondoljuk. Ha van egy multimétered, egy pillanat alatt kiméred, hogy jó e. Utána egy CMOS reset, ha nem hozza az eredményt, mehetünk az alaplapi csatlakozók felé(és a végén reméljük nem az derül ki, hogy a táp, vagy a lap rossz). Jelezted annak aki eladta neked? :U Milyen gép ez?

(#51056) tserrof77 válasza Kiskun87 (#51054) üzenetére


tserrof77
senior tag

Jó lenne a gép minél pontosabb paramétereit ismerni. Alaplap, cpu, vga, táp. Ezek fényében könnyebben beazonosítható lenne a probléma. Mindenesetre és erősen a tápra gyanakszom.

Amúgy egy másfél éves gép (papíron) garanciális kellene legyen. Bár pl egy alsópolcos tápra sokszor csak 1 év garancia van.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#51057) Kiskun87 válasza Petya XT (#51055) üzenetére


Kiskun87
újonc

Sajnos nincs multiméterem de az elem cserét megpróbálom. Köszi . A gép amúgy egy: Asus Prime B-650 plus lap, 7600x proci, 6800xt vga, 32 GB Corsair ram, Corsair Rm850 táp. Persze jeleztem neki egyből amikor észleltem a gondot, azt mondta nála nem csinált ilyet, de ha nagyobb baj úgyis megkeresem aztán bízom benne hogy találunk megoldást a problémára.

[ Szerkesztve ]

(#51058) Kiskun87 válasza tserrof77 (#51056) üzenetére


Kiskun87
újonc

Igen, garanciás sok minden bár a táp pont nem sajnos.

(#51059) Petya XT válasza Kiskun87 (#51057) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Nem mozdulhatott ki valami?

(#51060) Kiskun87 válasza Petya XT (#51059) üzenetére


Kiskun87
újonc

Már próbáltam, elvileg mindegyik a helyén volt, de megnézem mégegyszer az összeset.

(#51061) tserrof77 válasza Kiskun87 (#51057) üzenetére


tserrof77
senior tag

Na, az szép. Mert az RM széria Gold, amire (gyárilag) 10 év gari van! Az más tészta, hogy a "kedves" forgalmazó ezt nem biztosítja a vásárlóknak. :((( :(((

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#51062) Petya XT válasza tserrof77 (#51061) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Alapjáraton is garisnak kellene lennie, ha másfél éves a táp(vagy az idősebb?). Erre rá kellene kérdezni. A RAM-okkal is ezt játszák, 36 hónap és kész, hiába a 10 év gyártói oldalról. Intézzed magadnak, persze, csak ha a vásárláskor regisztrálta valaki(ez nem szokott menni)... :(

(#51063) Kiskun87 válasza tserrof77 (#51061) üzenetére


Kiskun87
újonc

Na azt akkor a számlán is megnézem, hogy mikor vette pontosan, mert csak a hirdetésből néztem, hogy a gari lejárt már róla. Ha meg erre is 10 év van és a táp a ludas akkor a gyártónak küldöm vissza. Monitorral jártam már így, hogy gyártót hívtam kijelző hiba miatt és egyből cserélték, nem kellett az forgalmazóval szenvedni. Remélem itt is érvényesíti majd a gyártó a garit.

(#51064) Kiskun87 válasza Petya XT (#51062) üzenetére


Kiskun87
újonc

Ja akkor ez lehet bukó lesz a gyári gari érvényesítése, de egy próbát megér majd. Holnap utána járok már ezeknek a dolgoknak, mert ha a táp a ludas nem lenne jó ha tönkre tenne valamit a gépben. Max marad egy szerviz aztán megnézik, hogy tuti az e a baj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.