Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36801) miresz válasza BomiBoogie (#36799) üzenetére


miresz
veterán

ASRock 870 Extreme3 R2.0 Ez egy nagyon jó lap,FX alá. Stabil,megbízható,és jól bírja a tuningot. :K

(#36798) -HajTömeg-: IGP hiba volt?

970 EXTREME 3

[ Szerkesztve ]

(#36802) miresz válasza -HajTömeg- (#36798) üzenetére


miresz
veterán

..lejárt a szerk. idő :((( ill még amit tranceplanet javasolt Asus M5A97 ha csak ebből a boltból lehet választani.

[ Szerkesztve ]

(#36803) -HajTömeg- válasza miresz (#36802) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Hát ez az Asus szerintem visszalépés lenne a chipkészletével,illetve a hd3000-es radeonnal.
A másik kettőben meg nincs integrált VGA :O
Egyébként sem nagyon akaródznak más fajtára cserélni,holnap mehetek érte,de már a szerviznek jeleznem kellett volna,hogy másikat akarok blabla...
És ahogy elnézem nem is nagyon tudnék náluk miből válogatni.
Hogy milyen hiba volt azt pontosan nem tudom, annyit mondtagk VGA.
Először olyanokat csinált,hogy az egész képernyő piros lett, meg felül megjelent egy csík,meg ilyenek kicserélték.
Itt meg egyszer csak elkezdtek akadozni a videók és egyszer totál "összecsúszott" a kép.
Asrockot nálam leszerepelt.
Végülis elvagyok vele így hogy félévente újat kapok,csak mégis...

Alias: Júzer error

(#36804) miresz válasza -HajTömeg- (#36803) üzenetére


miresz
veterán

A linkelt Asus-ban nincs IGP. A lapodon az integrált VGA-nak dedikált memória hal meg.Nekem is volt ilyen lapom,azon is szar volt,de én nem használtam az IGP-t tehát nagyon nem zavart. A 970,és 990-es lapok között sajnos nincs olyan amin van integrált VGA,tehát a 800-as szériában kell nézelődni. Abból meg csak mATX-ben van olyan amin normális VGA van,és AM3+ -os foglalat van rajt.Ezeal az AM3+ be is zárult,tehát AM3-as lapot kell nézni,de akkor bukod a fejleszthetőséget FX-re,és drágábbak is. Kivéve! Ezzel: M4A89GTD PRO,mert itt van IGP,és update-lehető a Bios az FX procikhoz is. Itt van is,el is adják. :) Mondjuk nem olcsó,de jó lap. :K
A második megoldás,lesz@rod az IGP-t és veszel egy VGA-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36805) -HajTömeg- válasza miresz (#36804) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Muszáj lesz Extreme digiből választanom.
Egyébként a legolcsóbb VGA mennyi ezekbe a lapokba?
Sosem játszom, max videokat nézek,nagyritkán vágok ,de az tényleg ritka.
Az Fx procikhoz elég egy BIOS frissítés?
Nem más a foglalat?
Nem kevered am3+-al?

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#36806) mosquetoo


mosquetoo
tag

Sziasztok tudnátok ajánlani egy alaplapot ehhez a konfiguráció-hoz ?? (keret max 20-25)
Lényeg annyi lenne hogy legyen rajta:
-rendesen müködő sataIII as csatlakozó
-min 4db ram slot
-késöbbiekben ne legyen gondja az újabb 1155-ös procikkal és 1333mhz-nél nagyobb ramokkal.

és amihez kéne :
-I5 2300
-Radeon HD7770
-3db hdd
-1ssd

(#36807) miresz válasza -HajTömeg- (#36805) üzenetére


miresz
veterán

Nem keverem. Amit linkeltem Asus M4A89GTD lapot az AM3-as,de van Bios AM3+ -os (FX) CPU-khoz. Az AM3-as foglalatba fizikálissan bele megy az FX proci,csak megfelelő bios kell a lapra. (persze ez nem minden AM3-as lapnál működik,mert nem minden gyártó csinál biost hozzá,hanem inkább arra sarkalnak,hogy vegyél új lapot. De a linkelt lapnál van ilyen Bios.)
VGA-ból ez a legalja amit én megvennék: Sapphire HD6570 1GB DDR3 Ultimate Silent,és jó kártya.
De egyébként neked a Liano ,vagy az ősszel érkező Trinity lenne az ideális konfig. A processzorba ágyazott IGP-vel,ami mellesleg nem is gyenge.

(#36808) bluyoo válasza mosquetoo (#36806) üzenetére


bluyoo
nagyúr

ASUS P8B75-V 19K körül esetleg ha mégis belefér a keretbe ASUS P8H77-V 27k körül árban a kettő között ASROCK H77 Pro4/MVP , ASUS P8H77-V LE.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#36809) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Újabb kérdés

Ha nem tervezek semmilyen PCI kártyát használni , és csak egy VGA kártyát akarok (no crossfire) akkor van értelme hogy megvegyen az AsRock Z77-PRO3 lapot , vagy elég a kistestvére a AsRocK Z77M . Tuning az lesz , de ha jól olvastam , ilyen téren mindkettő egyforma.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#36810) t256 válasza -HajTömeg- (#36805) üzenetére


t256
őstag

Arra figyelj, hogy a lap mekkora TDP fogyasztású procit támogat. Én is frissìtettem a biost, mûködik, de csak saját felelõsségre.

125W fogyasztású FX8120 van egy max 95W-ot támogató lapban.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#36811) miresz válasza t256 (#36810) üzenetére


miresz
veterán

A linkelt lappal nem lesz ilyen jellegű problémája,mert 140W-ig támogatja aprocikat.

(#36812) BomiBoogie válasza miresz (#36801) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm a válaszokat, akkor szűkült a kör, két lehetőségre:
ASrock 870 Extreme R2.0

vagy
ASUS M5A97

Az ASUS-ban újabb chipset, ezen kívül van valami érdemi különbség, ami miatt megéri az árát? Ahogy írtátok, az ASrock jó lap kis tuninghoz. Egyébként mindkettő megbízható?
FX-4100 procihoz kicsit húzni, esetleg később FX-8120-hoz kellene, de szerintem ezeknek mindkettő megfelel.

Segítségeteket köszönöm. :R

(#36813) miresz válasza BomiBoogie (#36812) üzenetére


miresz
veterán

Nagy különbség nincs a két chippset között. Az Asuson jobb a proci tápellátása,de az Asrock-ban is ment 5GHz- t az FX8120-am,tehát lényegtelen. Az Asrock előnye,ha tervezel CF-et akkor az 8x-8x támogat. Summa summárom,mindegyikkel jól jársz. Esetleg,még az ASRock 970 Extreme4 is jó választás lenne.

(#36814) BomiBoogie válasza miresz (#36813) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Értem, köszönöm a hasznos információt.

Kicsit off, de vajon egy húzott FX-8120-at 6870-nel elbír a kis Chieftec CTG-500-am?

(#36815) banderasz77 válasza BomiBoogie (#36814) üzenetére


banderasz77
addikt

Bőven....

(#36816) miresz válasza BomiBoogie (#36814) üzenetére


miresz
veterán

Normális keretek között,húzott procinál igen. Bár a legtöbb FX alapfeszen megy 4GHz- t. Az a baj a tápoddal,hogy fel van szabdalva a 12v-os ága.Ha cserélsz majd tápot akkor olyat érdemes nézni,aminek egyben van hagyva a 12v-os ága.

(#36817) Zadia


Zadia
senior tag

Lecserélném Asrock M3N78D lapom valamilyen AM3+-os deszkára.
Ugye a jelenlegi PhenomII 965BE procim megy majd benne,mert azt később cserélném FX-re.

Viszont láttam ilyen lapot ami nekem van,hogy támogatja az FX procikat.Elég lenne akorr nekem is csak biost frissíteni?

(#36818) miresz válasza Zadia (#36817) üzenetére


miresz
veterán

A te mostani lapod-hoz nics olyan bios ami támogatná az FX procikat. Mennyit szánsz lapra?

(#36819) Zadia válasza miresz (#36818) üzenetére


Zadia
senior tag

Látom már az asrock honlapján.Külön csináltak ugyan ilyen lapot csak oda van írva pluszba,hogy M3N78D FX
Max 17-20k.

Asrock 970Extreme3 jó lap?

[ Szerkesztve ]

(#36820) miresz válasza Zadia (#36819) üzenetére


miresz
veterán

Igen jó lap. Esetleg még 970extr4,870 exrt3 R2.0,amik jók.

(#36821) BomiBoogie válasza miresz (#36816) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

miresz, banderasz77, köszönöm, minden világos. :R

(#36822) Zadia válasza miresz (#36820) üzenetére


Zadia
senior tag

Köszi.
Azt hiszem megtaláltam a nekem valót árban is. Asrock

(#36823) Ballage83


Ballage83
csendes tag

Sziasztok!

Régi gépem lecserélését tervezem, ez egy amd athlon xp2200 Mhz-es 1 gb ram geeforce mx 440 videókari :))) ez utóbbi a legjobb.

Ház+ táp+sata+egy régebbi ata vinyó adott!!! alaplap proci(intel) viedókari(esetleg integrált) memória(4 gb) és hangkártya(esetleg integrált lényeg hogy jó 5.1 legyen) ami kellene

Persze minél olcsóbban mit ajánlotok? Amire kéne filmnézés hd-s filmek, net, egy kis játék esetleg de nem túlzásba víve és gép legyen 3 év múlva is.

köszi

(#36824) miresz válasza Zadia (#36822) üzenetére


miresz
veterán

Jó választás. :K

(#36825) kovi831


kovi831
aktív tag

Én is elszántam magam fejlesztésre, mert meglévő 6000x2-es már egy kicsit gyenge nekem.
Valami középkategóriás alaplap kellene asustól/asroctól ami bírja a tuningot 4.5 ghz-ig.
Olyan 18-25 között szánnák rá.De AM3+-os legyen.Amúgy az inteles cuccok azért nem kellenek mert drága proci és nem kapni 6-8 magosat/szálút elérhető áron.
Már csak azon gondolkozok hogy FX 8120 vagy PII x6.

kicsit off:
8 giga ram kéne. Elég lehet az 1600 Mhz-es ram? Vagy nagyobbat sebességben?
(esetleg ha árakat tudnátok írni mennyibe kerülne összesen, vga 8600gt és csak később lesz cserélve) (tehát ami kell cpu+alaplap+ram)

(#36826) Zadia válasza kovi831 (#36825) üzenetére


Zadia
senior tag

Alaplap
Proci
Ram

[ Szerkesztve ]

(#36827) miresz válasza kovi831 (#36825) üzenetére


miresz
veterán

ASRock 970 Extreme4,vagy ASUS M5A97 Pro.

(#36828) kovi831 válasza Zadia (#36826) üzenetére


kovi831
aktív tag

Köszi.

Esetleg még egy asus lapot linkelhetnél.De gondolom ez nem a legolcsóbb hely.Bár valószínű, hogy nem netről rendelem.Van egy bolt a közelembe ahol alkudni is lehet.Végülis az árak összehasonlításként kellenek, hogy boltosok ne b@szanak át.

Ami mit még nem írtam az alaplapról:
Nem szeretem, ha valami le van róluk spórolva.pl. legalább 6 vagy 8 venti(3pines) csatlakozás legyen.

(#36829) Zadia válasza kovi831 (#36828) üzenetére


Zadia
senior tag

Az egyik legjobb és legolcsóbb bolt garifutárral.

Egy picivel többért,de szerintem megéri Asus

[ Szerkesztve ]

(#36830) kovi831 válasza miresz (#36827) üzenetére


kovi831
aktív tag

Ez az ASUS M5A97 Pro nem is olyan vészes áron van, árgép szerint 22eft a legolcsóbb helyen.

(#36831) kovi831 válasza Zadia (#36829) üzenetére


kovi831
aktív tag

Hajlok feléje, bár a pro sem rossz.Csak nem tudom mennyi a venti csati[link] Vagyis nem tudom kideríteni :)

Basszus elfelejtettem az előző hozzá szólást szerkeszteni

[ Szerkesztve ]

(#36832) Mans20 válasza kovi831 (#36831) üzenetére


Mans20
addikt

[link]

Én négyet találtam.

(#36833) dangerzone válasza bluyoo (#36796) üzenetére


dangerzone
addikt

Értem.
Emellett árban még az MSI B75A-G43 lapját nézegettem. Leginkább a hang miatt.

Az lehet tudni, hogy a Realtek® ALC892 (MSI) mennyivel jobb, mint a Realtek® ALC887-VD2 (ASUS)?

Mondjuk 5.1-nél nagyobb úgysem lesz rákötve.

Hangkártyát meg mostanában nem veszek :)

[ Szerkesztve ]

(#36834) bluyoo válasza kovi831 (#36831) üzenetére


bluyoo
nagyúr

1 db CPU-ventilátor csatlakozó (4 tűs)
2 db házventilátor-csatlakozó (1 db 4 tűs, 1 db 3 tűs)
1 db tápventilátor-csatlakozó (1 db 3 tűs
A gyártói honlapon minden infót megtalálsz ASUS M5A97 PRO.
Az iPon-nál 5Ft-al olcsóbb :DDD M5A97 PRO .

Bazinga!

(#36835) kovi831


kovi831
aktív tag

Akkor lehet inkább az evo-t választom a ventik miatt, igaz még csak most nézem azt is.

Szerk.
Ha jó látom ezen 5 van.Lehet venni kéne ilyen előlapi potmétert/usb panelt.
Már többet azért nem szánok rá.[link]

Biztos, hogy jó nekem az amd chipset nekem? Mert eddig többnyire nforce-os lapjaim voltak.
jó így összepárosítani vga-at alpalapot?pl. nforcoshoz nvidea vga, vagy amd-shez ati/amd vga.

[ Szerkesztve ]

(#36836) bluyoo válasza dangerzone (#36833) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az én lapomon is ALC887-es van nincs okom panaszra bár a fülesem külön hangkártyával hajtom .....De talán a Milyen hangkártyát vegyek? topicban jobban vágják a témát.
Ha ragaszkodsz a ALC892-höz ott van még a ASROCK B75 Pro3 vagy ha belefér a H77-es ASROCK H77 Pro4-M mindkettő optikai kimenettel .... De sem az NSI sem a 2Asrock lap nem ad Virtut ...
"Hangkártyát meg mostanában nem veszek" Pedig azzal érnél el számottevő különbséget én egy olcsóbb ASUS Xonar DG raktam a gépbe ..... játék alatt felüdülés :K
(#36835) kovi831
Az EVO-n is ugyan annyi csatlakozózó van ...
És igen biztos jó neked az AMD chipset.
Vehetsz előlapi szabályzót de felesleges.Y elosztó és máris mehet több szélkavaró egy csatlakozóról.Sok ventilátorhoz alapból adnak.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#36837) dangerzone válasza bluyoo (#36836) üzenetére


dangerzone
addikt

Nekem is volt Xonar DG-m, de számottevő különbséget nem hallottam ki az intergált után. El is adtam, vettem belőle egy kormányt...:D

(#36838) bluyoo válasza dangerzone (#36837) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD Fülessel azért nem is kis különbség van.
De az asztali zajládát az integrált hajtja (régi 2.1-es na azon én sem hallottam számottevő különbséget) a Tv-t meg HDMI-n keresztül szólaltatom meg. :D
De ha tényleg semmi különbséget nem véltél felfedezni szerintem akkor tényleg maradj az Asus-nál.

Bazinga!

(#36839) dangerzone válasza bluyoo (#36838) üzenetére


dangerzone
addikt

Jól van :) , lassan meg is rendelem akkor az ASUS P8B75-V -t :)

(Egyébként fülessel tényleg jobb volt, de 2.1-en nem hallottam ki semmit. Akkor inkább majd egyszer veszek egy komolyab hangkártyát. De ahhoz meg nem is 2.1-em lesz. Na meg nem is i3-am...:D)

[ Szerkesztve ]

(#36840) giigz


giigz
veterán

Úgy döntöttem, hogy lecserélem a jó öreg alaplapomat. :)

ASRock ALiveNF6G-VSTA-ról van szó, már vagy 5 éve szolgál. Bios frissítéssel használok vele egy Athlon II X2 240 processzort, az alaplap AM2 a proci meg AM2+, de ugye a bios frissítés miatt megy minden gond nélkül. A memória DDR2-es 800 Mhz-es.

Nem szeretnék se memóriát, se processzort cserélni, csak alaplapot.

1. kérdés: Milyeneket nézegessek? Manapság melyik márkát éri megvenni, ami olcsó, de sokat ad? Integrált vga az kell, igaz van vga-m, de szeretem az integráltat, ha elromlik pl. akkor legyen mivel gépezni.

2. kérdés: Vehetek AM3-as alaplapot DDR3-as memóriával? AM2+ procit és DDR2 memóriát viszi?

A keret 15e Ft körül lenne, és újonnan venném, a legjobb ár/érték arányú érdekel, mint régebben ez az ASRock volt. :)

ASRock előnyben, szimpatikus a márka, és úgy látom elég jó a támogatottsága.

Előre is köszönöm a segítséget!

Szerk.: Most látom, már AM3+ is van...

[ Szerkesztve ]

(#36841) kovi831 válasza bluyoo (#36836) üzenetére


kovi831
aktív tag

Nem is tudtam, hogy van ilyen elosztó.Na akkor csak azt kell vennem.
De ha több venti megy rajta, akkor hogyan jelzi ki a fordulatot?(igaz abszolút nem lényeges :DDD )

(#36842) giigz válasza giigz (#36840) üzenetére


giigz
veterán

Egy kicsit utánanéztem a dolgoknak így hirtelen, és azt kell mondani, nagyon le vagyok maradva. :)

Így akkor kapásból ki is lövöm az integrált vga meglétét, úgy látom nem nagyon divat manapság felszerelni...

(#36843) miresz válasza giigz (#36840) üzenetére


miresz
veterán

8xx szériás lapot kell nézned,mert a 9xx szérián nincs igp. Ha nem fontos az usb3 akkor én az Asus M5A78L-M LE-t ajánlom. Ezen már AM3+ -os foglalat van,de a procidat kezeli. De,ha nem érdekes azigp akkor az ASRock 870
Extreme3 R2.0. a legjobb ár/érték arányu lap.

[ Szerkesztve ]

(#36844) bluyoo válasza dangerzone (#36839) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A P8B75-V -vel is használhatsz akár 7.1 -et is [link] (57.oldal) és ma már az integráltakra is csak a vájt fülűek mondják hogy rossz.Ok ha lenne egy 300K-s hangcuccom én sem hajtanám az alaplapival.
(#36841) kovi831
Csak az egyikét fogod látni de van belőle egy pár fajta és én nem használom a Léghűtés topik - halkan de hatékonyan topicban majd segítenek.

(#36840) giigz
Szerintem a RAM lesz a gond ma már DDR3-as RAM-okat támogatnak a lapok így azt is venned kellene 4Gb kb. 6K-tól van.De ha megelégszel 2Gb -al akkor a miresz által javasolt M5A78L-M LE -vel alig haladod meg a 15K-s keretet.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#36845) banderasz77 válasza dangerzone (#36839) üzenetére


banderasz77
addikt

+1 voks a kis ASUS-ra, sokáig tö.öltem én is, de e mellett maradtam.... :K

(#36846) KAMELOT


KAMELOT
titán

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy nem K ljelzésű procit - jelen esetben i5-3450 - lehet e tuningolni B75-ös alaplapban? Vagy csak Z77-es lapban van erre lehetőség?
Pontosabban erre a lapra lennék kíváncsi ASUS P8B75-V, hogy ebben lehet e tuningolni a i5-3450 procit!
Köszönöm a válaszokat!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36847) bluyoo válasza KAMELOT (#36846) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem csak a BLCK emelése lehetséges.Szorzózáras CPU-t Z75 , Z77 -es lapokban lehet de az Asusnak csak Z77-es lapjai vannak.Legolcsóbban ASROCK Z75 Pro3 Asus oldalról: P8Z77-M , P8Z77-V LX.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#36848) KAMELOT válasza bluyoo (#36847) üzenetére


KAMELOT
titán

OK! És MSI Z77A-G41 lapban is lehetséges a tuning?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36849) bluyoo válasza KAMELOT (#36848) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mivel Z77-es lap igen .... De én inkább a Asrock Z77 Pro4 -et ajánlanám ebben az árkategóriában.Esetleg olcsóbban ha nem gond a mATX ASROCK Z77 Pro4-M.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#36850) KAMELOT válasza bluyoo (#36849) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen én tudom, csak nekem korlátolt a keret. Ezért próbálom az alaplapból a legolcsóbbat választani. Mivel nem K procit veszek így fesz emelés és extrém tuning végett nem nagyon kell hűtés a VRM-nek. Házam jól szellőzik.
Közben találtam egy nagyon jó tesztet. MSI Z77A-G41 + i7-3770K

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.