Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) Winne válasza bluyoo (#36599) üzenetére


Winne
nagyúr

A jobb oldali világoskék pci-ba férne el szvsz a hangkártya.

@(#36600) Anfänger: tápellátás fontos. :K Az Asrock lap nem jó, annak uaz a kiosztása, mint a mostaninak. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#36602) Milka 78 válasza zodo (#36598) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az a lap teljesen jó,bár igazság szerint azon ritka esetek egyike ez,hogy jóval olcsóbban is meg tudod úszni a dolgot és mindezt minőség beli kompromiszumoktól mentesen.
Az ASUS M5A78L-M/USB3 kellemes társ lehet számodra,megvan minden rajta ami kell neked és csak és alig több mint 16 ropi.
Én pl egy ASUS M5A78L-M LX lapot használok(a fent említett lebutított 11 ropis változatát) egy x3-assal jól meghúzva és beton stabil probléma mentes lapnak bizonyult(még 6-os FX el egy kis lightos tuningal is).
Mondjuk a fenti lap Win 8 ready amiről ezt találtam(ami szerintem főként marketing,viszont jól néz ki a dobozon :) ):
A hardver-illesztőprogramok kompatibilitását bevizsgálva és garantálva, az ASUS teljes körű megoldást nyújt, a Windows 8-at is támogatva. Felhasználóink már most megtapasztalhatják a jövő operációs rendszerét az ASUS hardverén, és nyugodtak lehetnek afelől, hogy könnyedén frissíthetnek majd, amikor a végleges illesztőprogram-verziók megjelennek, nem lesznek kompatibilitási problémák!

Ettől függetlenül nyugodtan megveheted az 970-ets nem fogsz benne csalódni.

(#36603) Bocaa


Bocaa
senior tag

valami olcsóbb AM3+-os alaplapot tudtok javasolni? (10-20k)

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#36604) tranceplanet válasza Bocaa (#36603) üzenetére


tranceplanet
addikt

ASUS M5A78L-M LX V2
ASROCK 870 Extreme3 R2.0
ASUS M5A97

Olcsóbb lapokat nem akarok ajánlani, ezek mindegyike támogatja a 125W TDP-s procikat is.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#36605) Anfänger válasza Winne (#36601) üzenetére


Anfänger
őstag

Hmmmm! Ha az alsóba tennéd a hangkarit,az nem lenne elég távol a vga-tól? Egyébként mennyi a max keret rá?

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#36606) Winne válasza Anfänger (#36605) üzenetére


Winne
nagyúr

Az alsóba nem fér bele a 2-es kártya hűtője miatt, de ha bele is férne akkor sem lenne neki levegő. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#36607) Anfänger válasza Winne (#36606) üzenetére


Anfänger
őstag

Értem! Találtam egyet,de ez qrva drága ,na meg gigabyte.:)
[link]
Olcsón olyat nehéz lesz találnod,ami megfelel szerintem,vagy vízhütés a vga-ra .:)

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#36608) Winne válasza Anfänger (#36607) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez nem opció sajnos. :(

Nézelődök még... :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#36609) zodo válasza Milka 78 (#36602) üzenetére


zodo
nagyúr

Konkrétan a mostani ASUS M4A88T-I Deluxe lapomat szeretném kiváltani, főként az említett Sata portok végett.

M5A97 R2.0 esetében nem a Win 8 ready szöveg fogott meg hanem maga a lap.
Számomra kielégítő hátlapi csatlakozó sor, 6 db Sata és van Front USB3 ami ugyan nem volt kitétel de jó ha van mivel egy Fractal Design Arc Midi-ben lakna az új lap is.
Továbbá szimpatikus a hűtés kiépítése és a venti aljzatok száma.
23k -t kifizetnék érte.

Csak a M5A99X EVO bővíthetősége és további lehetőségei még inkább tetszenének és így lehet gyűjtők hozzá ha más alternatíva nem lesz.

(#36610) matepalfi


matepalfi
aktív tag

udv!
szeretnek alaplap ajanlatot kerni az alabbi konfighoz:
-socket 1155 (ivy bridge proci)
-hd 7770 vga
ennyi lenne a fo dolog es hogy olcso megbizhato legyen.

(#36611) tranceplanet válasza matepalfi (#36610) üzenetére


tranceplanet
addikt

Fontos, hogy milyen proci megy bele, mennyi a max. keret és egyéb igények?

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#36612) matepalfi válasza tranceplanet (#36611) üzenetére


matepalfi
aktív tag

intel core i5 s 1155 proci menne bele.
maximum 15e ft lenne ra es hd 7770 vga menne bele. legyen megbizhato.
ennyi lenne :)

(#36613) tranceplanet válasza matepalfi (#36612) üzenetére


tranceplanet
addikt

Szűkös a keret ezért egy lapot tudnék jó szívvel ajánlani:
ASROCK B75M-GL

Ára ellenére jól fel van szerelve, ám csak szorzózáras procit érdemes belerakni, mert tuningra alkalmatlan.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#36614) matepalfi válasza tranceplanet (#36613) üzenetére


matepalfi
aktív tag

oksi. a tuning nem erdekes nekem.

(#36615) Milka 78 válasza Winne (#36608) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na most akkor összegezzük.Kell egy jó tuninglap amibe cf esetén is bele tudod rakni a hangkaridat(XFI Elit pro?).
Sajnos ilyet nem fogsz találni,legalább is elrendezésileg nincs jobb mint a mostani lapod.A jelenlegi hangkártyád baromi nagy darab így vagy lemondasz róla,vagy megbékélsz a helyzettel esetleg lecseréled egy hasonló képességű,de kisebb kártyára.
A mostani gépemen(adatlap)ugyan úgy a 2 vga közt egy Asus Xonar DG van.Ez persze jóval kisebb és a 2 vga ref. hűtő így a kari semmilyen hátrányt nem jelent a vga-k hűtése tekintetében.Sokat lehet különben javítani cf-nél a hűtésen ha az oldallapra felrak ventiket ami a 2 vga-ra fújják a luftot,mint nálam.Persze ez kíván némi átalakítást(nálam is utólag jött a plexi),de ha már cf akkor nem árt a körülmények kialakítására is gondolni.
Ez a régi gépem ahol alatta van és itt egy ahol a kettő közt.

Ennek tudatába a Asrock Z77 extr.4-es lehet jó neked.Igen jól muzsikált nálam amíg itt volt(bár csak egy röpke tesztre)

(#36616) Winne válasza Milka 78 (#36615) üzenetére


Winne
nagyúr

Igen, pontosan ez a helyzet. Lementettem a képeket és sajnos az Asus sem jó tényleg ilyen szempontból.. Nem örülök neki. :)

Lehet, hogy felteszem a hangkártyámat és ha elviszik, akkor cserélek egy pci expressesre, csak ott meg kell a digit coax és nem véletlenül vettem ezt a kártyát, ez alá nem akarom adni. Xonarok közül van olyan, amin van digit coax és nem csak felxijack?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#36617) Milka 78 válasza Winne (#36616) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez jó kérdés,de szerintem ők segítenek.
Amúgy mi a gond a mostani lappal?Én még olyan lappal kezdtem,de nekem nem volt gondom se a cf(emlékszem itt voltak nálad gubancok,de ha jól emlékszem azok megoldódtam) el se a tunigal.Persze a mostani az jobb,de amennyivel drágább lap volt annyit nem hozott(mindkettőben 4.5ghz jött össze értelmes feszen,tehát felesleges csere volt).

(#36618) Winne válasza Milka 78 (#36617) üzenetére


Winne
nagyúr

Semmi bajom sincs a lappal, csak ez a pci-s mizéria volt, ezért kerestem másikat, hogy egyáltalán van-e, de ezt is benéztem. Utánajárok ennek a hangkártya dolognak. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#36619) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok segítségre lenne szükségem, lynnfield/Clarkdale óta nem követem nyomon az alaplapokat,
egy i5-3450 alá szeretnék egy mini-ITX lapot, de nem vágom mi a lényegi különbség H61/H67/B75/H77/Z68 között, ebben szeretném a segítségeteket kérni :R
amik szimpatikusak, ami fontos a stabilitás és kompatibilitás (érveket ellenérveket szeretnék):
ASUS P8H61-I REV 3.0
ASROCK H67M-ITX
ASROCK B75M-ITX
ASROCK H77M-ITX
Asrock Z86M

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#36620) t256 válasza kisza25 (#36619) üzenetére


t256
őstag

Én is Asrock, ill. Asus között vaciláltam pár napja.

Ha visszaolvasol láthatod, hogy ár/érték arányban az Asrock a nyerő, de sokaknál előfordulnak problémák.
Nem ismeri fel a merevlemezt, újraindul stb. Én azt javaslom keresgélj az Asusnál, főleg ha a stabilitás a fő szempontok között van.

Hogy a különböző chipsetek között mi a különbség arra, majd válaszolnak a szakértők.
Én AMD fronton vagyok, de ott sem igazán tudom.

Azért szerintem azt még írd le, hogy akarsz-e tuningolni, valamint mi lesz a felhasználási terület.

[ Szerkesztve ]

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#36621) bluyoo válasza kisza25 (#36619) üzenetére


bluyoo
nagyúr

LGA1155 chipsets.
Én csak ivy chipsetes lapot raknék az ivy CPU alá B75 vagy a H77 natív USB3/SATA3.
Modernebb és valamivel kevesebbet is fogyasztanak.
Lényegében annyi a két Asrock lap közötti különbség hogy a 4 SATA portból a H77 2db SATA3 és SATA2 a B75 pedig 1db SATA3 és 3 SATA2.
De ott van még az Asus P8H77-I LucidLogix Virtu MVP programmal több SATA2 és USB2 porttal.
És szerintem a jobbak az Asus-hoz adott programok és a ventivezérlése is jobban működik.

Bazinga!

(#36622) zodo válasza kisza25 (#36619) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia!

Látom lapot keresgélsz. :)
Én sem vágom a témát de amit eddig megtudtam pl hogy az Asrock lapok többségén etron vezérlő van ami szintén ellenük szólhat.

Asus lapokkal soha nem volt gondom mint ahogy a mostanival sem.
Az ajánlott Asus P8H77-I nem tűnik rossz vételnek.
Kár hogy Intel és ez csak az én véleményem így első ránézésre mert mint mondtam nem vágom a témát!

Üdv.: Zodo

(#36623) xtevo válasza zodo (#36622) üzenetére


xtevo
őstag

AsRock lapok ár/érték arányban sokkal jobbak, mint pl. az Asus-ok, ezt mindenki elismeri, még a fanatikus Asus-osok.
Ahogy én tudom a H77 , B75 chipset-es asrock lapok, már natív inteles sata3, usb3 vezérlőkkel vannak ellátva, tehát no problem. ;)

(#36624) bluyoo válasza zodo (#36622) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az ivy chipsetes lapok (B75,Q75,Q77,H77,Z75,Z77) már natívan támogatják az USB3/SATA3 -at gyártótól függetlenül bár "csak" 4db USB3-at és 1 vagy 2db SATA3-at.A pluszban elhelyezett portokat oldják meg külső vezérlővel.Asrock részről is inkább ASMedia vezérlőt alkalmaznak már.
(#36623) xtevo
Ez igaz de sokszor csak 2-3 ezer forint a különbség és mint a Asus P8H77-I / Asrock H77M-ITX esetében kapsz is + dolgokat a pénzedért.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#36625) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hú köszönöm mindenkinek a gyors reakciót :R
szóval akkor szűkült a kör B75/H77-re és akkor ezeknél már az Asrock lapok is ajánlottak? pl.: H77
B75
és ő lenne a favorit: asus P8H77?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#36626) bluyoo válasza kisza25 (#36625) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
A héten is raktam össze Asrock B75-ös gépet mondjuk nem mITX hanem mATX de a lényeg ugyan az prímán működik de az Asus programjai (szerintem) sokkal jobbak ráadásul a te esetedben nem csak ennyivel nyújt többet ...Már a LucidLogix Virtu MVP is megérné azt a kis + költséget.
Ha belefér a költségvetésedbe ASUS P8H77-I :K

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#36627) xtevo válasza kisza25 (#36625) üzenetére


xtevo
őstag

Egy másik topicban Coolmat foglalta össze, mi a különbség a H77 és B75 között:

...Röviden összefoglalom miben "szegényebb" a B75: RAID köteteket nem támogat, nem használhatsz cacheként SSD-t HDD mellé (jobb külön SSD-t haszálni mint ezt hibrid megoldást, teszt erről), 2-vel kevesebb USB2.0 port (így is van rajta 8db USB2 + 4db USB3 kiépített vagy előlapi kivezethetőség formájában), 1-el kevesebb SATA3 port, viszont 1-el több SATA2 port (egyes alaplapokra tesznek még +2db Asmedia SATA3 portot is)...

Amúgy én erről az Asus lapról az 5.1 hangkártyát hiányolom, de nagyon...

[ Szerkesztve ]

(#36628) kisza25 válasza bluyoo (#36626) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

akkor úgy fest az ASUS lesz a nyerő, csak pár ezressel drágább , de +1év gari és amiket még írtatok, ezer hála mindenkinek :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#36629) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Mi a külömbség e 2 lap közt?
ASROCK Z77 Extreme4
ASROCK Z77 Extreme6
Köszönöm előre is!

(#36630) bluyoo válasza xtevo (#36627) üzenetére


bluyoo
nagyúr

8 csatornás hangkodek van rajta optikain/HDMI-n elérhető.
(#36628) kisza25
Ezerszer szívesen :)

(#36629) bluobluo75
A Z77 Extreme6 -hoz kapsz előlapi USB3 panelt komolyabb hűtés jó pár + csatlakozó lényegében ennyi.Szerintem az előlapi panellal együtt megéri a + költséget. extreme6 review , extreme4 review.

Bazinga!

(#36631) bercsi


bercsi
aktív tag

Sziasztok!

A következő lap mennyire jó egy i3-21xx-hez? ASROCK B75M-GL
Később talán lecserélem majd a procit valami ivy bridge-re, de a mostani még szerintem sokáig elég lesz.
A lappal kapcsolatban nincsenek extra elvárásaim, csak jó legyen :)

(#36632) bluyoo válasza bercsi (#36631) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Múlthéten raktam vele össze egy gépet semmi gond vele.Talán a ventivezérlése ami hagy kívánnivalót maga után.Mondjuk személy szerint inkább a ASUS P8B75-M LE -t raktam volna a alá de nagyon szűk volt a keret és hát kb. 3K-val drágább.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#36633) bluobluo75 válasza bluyoo (#36630) üzenetére


bluobluo75
őstag

szerintem meg nem, még a négyest is drágállom :U

(#36634) bluyoo válasza bluobluo75 (#36633) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor meg minek kérdezed??? ....... :U

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#36635) bluobluo75 válasza bluyoo (#36634) üzenetére


bluobluo75
őstag

Mert a prohardver fórum és azért van nem? :U :)
..na mindegy, lényeg, hogy a hatos csak annak jó aki mind a 3 PCI-E 16X csatolót használja vagy használni fogja.
nállam a 2 is sok, kivéve ha nem lesz egy új vga vagy más ami azt használja ki, de a PCI-E 1X-ből jó ha kettő van, a modernebb hangkártyáknak is olyan a csatlakozásuk

(#36636) bluyoo válasza bluobluo75 (#36635) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ebben teljesen igazad van!Viszont ez a fórum azért van hogy megpróbálunk azoknak segíteni akik alaplapot akarnak venni.Az meg hogy te olyan lapokról kérdezgetsz amit eszed ágában sincs megvenni és már megingathatatlan véleményed van róla hát ....... végül is volt időm válaszolni! ;)
"na mindegy, lényeg, hogy a hatos csak annak jó aki mind a 3 PCI-E 16X csatolót használja vagy használni fogja" ez meg szerintem csak rád vonatkozik.Van aki kiad több pénzt egy komolyabb alaplapért és nem csak az SLI/CF miatt.

Bazinga!

(#36637) bercsi válasza bluyoo (#36632) üzenetére


bercsi
aktív tag

A ventivezérlés dolog az mennyire húzós? Alul vagy túlvezérelt?
Igazából nem vagy egy hc felhasználó, és a hang sem szokott zavarni de jobb tudni a "rejtett" hibákról....

(#36638) bluyoo válasza bercsi (#36637) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem szöszöltem vele sokáig de "elvileg" a legkisebb fokozaton szinte ugyan úgy pörög a házventi mint szabályozatlanul (túlvezérel).Lehet én vagyok elkényeztetve az Asus programjaival de hozzászoktam hogy ha leveszem a fordulatot akkor az érezhetően csökkenjen is ..... Azért nem olyan rettenetes a dolog de tagadhatatlan a konkurenciánál működőképesebb a dolog.
Ha tényleg nem zavar jó vétel (a legolcsóbb B75-ös).
Esetleg ASUS P8B75-M LX 16-17k ért ahhoz nem jár a virtu MVP és az EPU sem mint a ASUS P8B75-M LE -hez.

Bazinga!

(#36639) bercsi válasza bluyoo (#36638) üzenetére


bercsi
aktív tag

Ránézek majd erre az asusra is, de egyébként tényleg nem vagyok finnyás ilyen téren.
Éjszaka amúgy sem szokott menni a gép, ha meg előtte ülök akkor általában a fejemen van a füles. :D
Maj vásárláskor eldől! Köszi mégegyszer!!!

(#36640) Mappa


Mappa
addikt

ugyanaz a hiba a lesz nálam is ugyanolyan lapnál mint viperabácsi-nál #36075

sőt ugyanattól a cégtől ... lehet oda adták a rossz lapját nekem (csak vicc)

úgyhogy megy ez is vissza gariba

CMOS reset-el indul el a gép csak :(

BIOS frissítés volt de maradt a jelenség, úgyhogy sajna én is kifogtam.

nem kötelező megadni

(#36641) bluyoo válasza Mappa (#36640) üzenetére


bluyoo
nagyúr

20 nap alatt 2 lap ugyan azzal a hibával .... :F Ez már kimerítené a típushiba fogalmát de nem találkoztam külföldi fórumokon hasonlóval és két ismerősöm is használja ezt a lapot gond nélkül.
"lehet oda adták a rossz lapját nekem" Már nem lepődnék meg ha tényleg a "javított" lapját kaptad volna meg.Vagy tényleg nagyon balszerencsések vagytok :(
(#36639) bercsi
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#36642) Mappa válasza bluyoo (#36641) üzenetére


Mappa
addikt

én is olvastam külföldi fórumokon de tényleg ilyen jellegű problémával nem találkoztak. holnap vissza is viszem.

nem kötelező megadni

(#36643) bluyoo válasza Mappa (#36642) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Amikor viperabácsi-nak gondja volt a lappal rászántam egy kis időt hátha valakinek volt hasonló gondja és sikerült megoldania de semmi használhatót nem találtam/olvastam a problémával kapcsolatban.Sőt ahogy írtam hasonló gondot sem.Persze ettől a hiba megvan/volt nálatok sajnos.
Persze hogy vissza garanciába hiszen nem működik rendesen.Remélhetőleg neked is hamar intézik a garanciát.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#36644) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném hogy vásárolni szeretnék egy AMD FX8150-es procit és nézegettem a lapokat hozzá és feltűnt hogy a 970-es chipkészletű lapoknál az FSB 2400 MHz (4.8 GT/s) még a 990-eseknél az FSB 2600 MHz (5.2 GT/s).

Az érdekelne hogy mennyire befolyásolja ez a proci teljesítményét

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#36645) PonPon


PonPon
senior tag

sziasztok!
tanácsot kérnék: core i5 2500 alá szeretnék alaplapot. Amolyan szerverként üzemelne 7/24-ben, no tuning, no videokártya, 16GB ram, RAID kéne (3db HDD). Semmi felesleges fature...tudnátok mondani erre vmi tippet?

[ Szerkesztve ]

(#36646) _csocso_ válasza Compika (#36644) üzenetére


_csocso_
senior tag

szia! szinte alig van teljesítménykülönbség a lapok között, nyugodtan vehetsz 970-nel szereltet is, Asus M5A97, és M5A97PRO ajánlott vétel, de találsz olcsóbbat is esetleg az Asrockok között.

Ponpon: Asus P8B75-V szerintem elég jó választás lenne, nem túl drága, 6db Sata csatlival, amiből 1 Sata3.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#36647) _csocso_ válasza PonPon (#36645) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Utólag világosítottam fel magam, de legalább egy H77-es chipsetű lapra van szükséged, a B75 nem támogatja a RAID-et. ASUS P8H77-V LE kicsit drágább, polymer kondenzátorokkal ez is, viszont RAID támogatással.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#36648) Compika válasza _csocso_ (#36646) üzenetére


Compika
aktív tag

Köszönöm a választ

Én is ilyet szemeltem ki M5A97PRO utána az fsb miatt meg ezt M5A99X EVO

De mégis kb mennyi az a különbség 5-10% ???

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#36649) ==Andrew==


==Andrew==
csendes tag

hello!
Lenne egy kérdésem:kiváncsi vagyok a véleményekre:
ezek normális hőmérséklet fokok? vagy másik helységbe kell tegyem a gépet mert meleg a "helyzet" :D

alaplap: 44C (111 F )
1 cpu mag:35 C (95 F )
2 cpu mag: 36 (97F
aux: 34 C ( 93 F )
GPU: dióda: 96 C (147 F )
HDD: 37 C ( 99F )
vga: geforce 8600 gt
amugy padlásszobában van a gép.És a winchesternek nem lesz baja mert aszem 44 C ? vagy nyáron ez elfogadható?

Lehet, hogy az ufók csinálnak köröket a búzába, de ők is bottal és zsinórral.

(#36650) Qru válasza ==Andrew== (#36649) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyik érték sem kiugróan magas.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.