Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27551) jimpo válasza mefistofeles (#27550) üzenetére


jimpo
aktív tag

Ezt sehová!
Sajnos csere szükséges amennyiben a jelenlegi állítási lehetőséget kevesled.

Stryd Next Gen

(#27552) mefistofeles válasza jimpo (#27551) üzenetére

mit kell lecserélnem?
Jelenleg semmiféle fordulatszám állítási lehetőségem sincs.
valami csati átalakító nem játszik?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#27553) mefistofeles válasza mefistofeles (#27552) üzenetére

Illetve a fontpanelhez kötve egy ilyen csatit is találtam
ez sem segít?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#27554) jimpo válasza mefistofeles (#27552) üzenetére


jimpo
aktív tag

Értelemszerűen a ventilátorokat. :U
Átalakító maximum csak akkor, ha lehetne tudni pontosan milyen típusok.
De szerintem nem érdemes foglalkozni vele, mert abból ítélve amit írtál. Nem arra lettek tervezve hogy lehessen állítani a fordulatszámát. :(

Ide Írd le mennyit vagy hajlandó rákölteni, mire van "szükséged" színek variálhatósága terén.
Akkor majd ajánlanak a többiek valamit, én nem foglalkozok a csillámmal. Bár nekem is van pici fény a gépben, de csak fínoman. :DDD

Stryd Next Gen

(#27555) mefistofeles válasza jimpo (#27554) üzenetére

ha kíhúzom őket, akkor a ventinek Ilyen csatija van.

Ezt nem lehet az alaplap négy pines csatijára kötni? Akkor a fényt is biosból állítanám be de talán menne a fordulatszám állítás.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#27556) mefistofeles

Sziasztok ismét.

Na szóval, szeretnék két RGB-s ventit, halk (szabályozható fordulat) és egyetlen mono szín beállítása az elvárásom. Előző hsz-ekben láthatjátok, milyen alaplapom van. Az sem baj ha direktbe vannak kötve a deszkára, akkor biosból állítom be a színt.
Nagyon sok venti van a piacon, nekem milyen csatlakozóval ellátottat kéne vennem, hogy sikerüljön a projekt?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#27557) mefistofeles

Ha ilyen csatlakozóval szerelt ventiket veszek
Akkor ahhoz kell egy elosztó, mert csak egy ilyen csatlakozó van az alaplapon. Illetve akkor a jobb oldali csatit is be kéne kötni? mert azt meg végképp nincs hová. És ha a bal oldali három pinessel megy akkor fordulatot is tudok biosból szabályozni?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#27558) Raggie válasza mefistofeles (#27557) üzenetére


Raggie
őstag

Igen, és Nem.
Tehát mindkét csatit be kell kötni.
A képen bal oldali 3 pines csak az RGB világításért felel, a jobb oldali a ventilátor működtetéséért.

Clint Eastwood FTW

(#27559) mefistofeles válasza Raggie (#27558) üzenetére

És ha nincs olyan csatlakozó a lapomon akkor felejtős az egész igaz? Mi a fenét lehet rákötni erre a lapra? Asrock B450m Steel legend?

Ezt írják a házról (Kolink Inspire k7)
"...mely I/O panelon található RGB vezérlőgombbal vagy akár a megfelelő szoftver alkalmazása mellett az alaplappal is irányítható."
Akkor ez az "irányítás" csak a színekre vonatkozik? Amúgy nem értem a dolgot, mert nem látom, hogy bárhol csatlakozna az alaplaphoz a ventis rész.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#27560) Raggie válasza mefistofeles (#27559) üzenetére


Raggie
őstag

Szia, rá lehet kötni.

LED-eknél:
Alaplapod használati utasítása, pdf 58. oldal.

Venti csatlakozók:
Alaplapod használati utasításának pdf 36. oldala.

Elhelyzkedésük a lapon pdf 13. oldal.

LINK

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#27561) mefistofeles válasza Raggie (#27560) üzenetére

A 3 pines csatit a 4 tüskésre?
A 3 pines RGB az tiszta, azt a csatit már megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#27562) Raggie válasza mefistofeles (#27561) üzenetére


Raggie
őstag

A legtöbb mai lapon már lehet 3 és 4 pines csatit is dugni a header-ekre.
Utána BIOS-ban be kell állítani, hogy feszültséggel vagy PWM-el szabályzod a ventit.
(3 pines ventihez feszültség, 4 pines ventihez PWM-es szabályzás kell)

(Itt is be lehet állítani, pdf 86.-87. oldal.)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#27563) mefistofeles válasza Raggie (#27562) üzenetére

Akkor akár ezeket is rá lehet kötni a 4 pines alaplapi csatira?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#27564) Raggie válasza mefistofeles (#27563) üzenetére


Raggie
őstag

Nem hiszem. Ilyen egy standard PWM venti csatlakozó: LINK

Clint Eastwood FTW

(#27565) mefistofeles válasza Raggie (#27562) üzenetére

Tudom, hogy biosban lehet állítani a fordulatszámot, de ebben az esetben sajnos a ventik egyáltalán nem csatlakoznak az alaplapra. Áramot egy sata tápcsatin keresztül kapnak, a fényeket pedig a frontpanelen lehet állítani. Sakk-matt :O

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#27566) mefistofeles válasza mefistofeles (#27565) üzenetére

Bocsánat a sok szövegért csak nehéz a felfogásom.
Szóval ha fordulatszámot akarok állítani akkor kell két venti ilyen csatlakozóval, és kell egy elosztó mindkét kimenethez (mivel csak egy helyre bökhetőek fel az alaplapra)

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#27567) Raggie válasza mefistofeles (#27566) üzenetére


Raggie
őstag

Igen. Vagy veszel egy venti hubot és arra kötöd őket.

Bár az RGB-vel ilyenkor nem tudom, hogy mi a helyzet, az engem hidegen hagy.

Clint Eastwood FTW

(#27568) bijesz


bijesz
aktív tag

Sziasztok,

Van egy régi Scythe Ninja 3-as hűtőm ami kompatibilis eredetileg Socket AM3-al.
Úgy tudom az AM3, AM4 és AM5 között nincs hűtő lefogatásban különbség.
Jól tudom?

A kérdésem, hogy szerintetek fogom tudni használni egy AM5-ös lappal ezt a hűtőt mókolás nélkül?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#27569) blp85 válasza bijesz (#27568) üzenetére


blp85
aktív tag

Az AM4-nek és AM5-nek ugyanaz a felfogatása, így ha van AM4-es felfogatója, úgy tudod használni AM5-el.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#27570) bijesz válasza blp85 (#27569) üzenetére


bijesz
aktív tag

Köszi, mint kiderült a am3 vs am4 nem kompatibilis mégsem

(#27571) blp85 válasza bijesz (#27570) üzenetére


blp85
aktív tag

Ja, azon atsiklottam, azt gondoltam, hogy AM3 és AM4 lefogató keret van a hűtőhöz. Az AM3 nem kompatibilis, csak saját magával. :)

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#27572) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Van egy Noctua D15 hűtőm, és most váltok platformot intelről AM5-re.

A dobozában volt egy AMD lefogató kit, de nem vagyok biztos benne hogy jó AM5-re.
Ezen oldal szerint, ha megvan a szürke spacer kit, és az NM-AMB8 plate, akkor jó vagyok?
Mert az megvan.

Ha jól gondolom, az NM-AMB11 plate az a 90 fokkal elforgatott felfogatáshoz kéne? :R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#27573) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy a legjobb helyre írok, de lényegét tekintve léghűtéssel kapcsolatos a kérdésem. Röviden:

A tápegységet ventilátorral felfelé vagy lefelé szereljem be a házba?

Erről a tápról van szó: Seasonic Prime PX-650
És erről a házról: Lian Li LANCOOL 215

A tápegységről tudni kell, hogy 40%-os terhelésig ventilátor nélkül (Hybrid mód) üzemel. (Valószínűleg ez lesz jellemző a számítógép-használat 95 százalékára.)
A dokumentációja ilyenkor azt ajánlja, hogy ventilátorral felfelé legyen beszerelve a megfelelőbb szellőzés érdekében:

Ezzel szemben az bizonytalanít el, hogy videókat nézegetve ugyanilyen (vagy hasonló kialakítású) házakba ventivel lefelé szerelik be a tápegységeket.

Úgyhogy érdekelne a véleményetek, hogy szerintetek melyik a jobb megoldás?

A kérdés kapcsán még számíthat, hogy az i7-14700 processzort egy Thermaltake TH280 V2 AIO fogja hűteni.

(#27574) sinya85 válasza €uro (#27573) üzenetére


sinya85
senior tag

felfelé

ஜ۩۞۩ஜ

(#27575) Rowon válasza €uro (#27573) üzenetére


Rowon
veterán

A meleg levegő felfelé száll. Ventilátorral felfelé szereld be.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#27576) Cifu válasza LLKobe (#27572) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igen, jó hozzá, de amúgy a Noctua postaköltség áron küld offset kitet, amivel 7mm-et lefele el lehet tolni a hűtőt (minimálisan, de jobb hűtést ad, cserébe csaknem összeér a D15 oldala és a VGA kártya háta...).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#27577) €uro válasza Rowon (#27575) üzenetére


€uro
őstag

Rendben. Köszönöm.

Egyébként érdekes, hogy sok házban lentre bezárják a tápokat úgy, hogy felfelé egyáltalán nem tudnak levegőzni.

A házamon van egy ilyen FUN/LED HUB:


Ha ezen a HUB-on keresztül csatlakozok a ventilátorokkal az alaplapra, akkor azokat csak együtt fogom tudni szabályozni?

Ugyanez igaz a LED-HUB részére is? ARGB-s világításokat ezen keresztül csak együttesen lehet vezérelni?

[ Szerkesztve ]

(#27578) Cifu válasza €uro (#27577) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem teljesen értem. A legtöbb házban a ház alól szívja a táp a levegőt a ház alján kialakított szellőzőn, pont azért, ne a ház belsejében felmelegedett levegőt szívja be.

Az esetedben azért javasolják a felfele néző kialakítást, mert egyfelől a meleg levegő felfelé szál, ha nincs légáram, vagy a házban alacsonyabb nyomás uralkodik (mert például ház ventik kifelé szívják a levegőt).

Másfelől meg a ház belsejébe magasabb a nyomás (mert a ház elején például van venti, ami szívja a ház belsejébe a kinti levegőt), akkor ez a kialakítás akkor is biztosít légáramot, ha passzívban működik a táp. Ilyenkor viszont a meleg levegő a tápból nem a ház belseje felé távozik, hanem a ház belseje felől a táp végén távozik a kültér felé.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#27579) Rowon válasza Cifu (#27578) üzenetére


Rowon
veterán

Passzívan működő tápot, ha lefelé fordítod, akkor pang benne a meleg levegő.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#27580) €uro válasza Cifu (#27578) üzenetére


€uro
őstag

Úgy látom, egészen jól érted...

Sőt, érteni én is értem. Az általad leírtakkal tisztában vagyok. Csak azzal nem voltam, hogy a gyakorlatban melyik elrendezés hatékonyabb. Illetve elgondolkodtatott, hogy a mai házak többségében alulra zárják be a tápokat és csak lentről/hátulról engedik őket levegőzni.

Mindenesetre most már minden ok, felfelé lesz beépítve a tápegység.

Köszönöm!

(#27581) sinya85 válasza €uro (#27577) üzenetére


sinya85
senior tag

Ahogy látom ventilátorokat nem fogod tudni szabályozni.
az argb led pedig ugy fog müködni, hogy vagy a házról vezérled egy gombal az effekteket vagy a gomb segítségével átadod a vezérlést pl az alaplapnak.
természetesen mindegyik ventillátor ugyan ugy fog világítani, leszámítva ha gen2-es ventid van és szoftverből vezérled.

ஜ۩۞۩ஜ

(#27582) €uro válasza sinya85 (#27581) üzenetére


€uro
őstag

Most, hogy mondod, ezen a HUB-on a FAN csatlakozók csak három PIN-esek. Ezért nem tudnak PWM szabályozást, ugye? Ok, akkor a ventik majd közvetlenül az alaplapra mennek.

A GEN-2 ugyanaz, mint az A-RGB? Hátra és felülre is ilyen A-RGB-s ventilátorok kerülnek.

Ezzel kapcsolatban azzal nem vagyok tisztában, hogy ha a HUB-ra csatlakozok, akkor szoftveresen tudom-e majd állítani mindegyik LED-et külön-külön. Ez a megoldás azért lenne jobb, mert akkor az általad is említett házhoz tartozó LED-SW kapcsolóval is tudnám még pluszban kapcsolgatni őket.

Az alaplapon három A-RGB-s csatlakozó van, ami éppen elég lenne akkor is, ha kihagynám a HUB-ot. Csak akkor meg ugye a házról nem tudok kapcsolni semmit. Bár valószínűleg szoftveresen játszok majd vele úgy is...

(#27583) sinya85 válasza €uro (#27582) üzenetére


sinya85
senior tag

igen azok gen 2-es A-RGB s ventik
ami azt jelenti ha egy elosztoval rádugod az alaplapra akkor a megfelelő szoftverrel ugy világít a ventilátorod ahogy akarod.

ஜ۩۞۩ஜ

(#27584) €uro válasza sinya85 (#27583) üzenetére


€uro
őstag

Köszönöm.

Utánanéztem ezeknek a PWM-es és GEN-2-es dolgoknak. Ha ugyanarra az alaplapi csatlakozóra kötök több eszközt (elosztóval), az alaplap fel fogja őket ismerni külön-külön. Ennek fényében világos minden, hogy mit hova és hogyan dugdossak...

(#27585) ricshard444


ricshard444
veterán

A ventilátoros topik halott, hátha itt van valaki aki tudna nekem segiteni:

Tegnap megérkeztek a pakkok.

3 darab ARCTIC P12 PWM PST A-RGB - PH -s ajánlások alapján
3 darab LIAN LI FAN SL-INF - a földöntúli megjelenése miatt

Utóbbinál azt hittem alap lehet a GPU és CPU hőfok alapján való szín szabályzás, de nem találtam rá opciót. Van rá megoldás vagy az L-Connect hiányt szenved ebből?
Pedig monitorozza mind a kettőt.

Az alaplap MSI Mystic Light -val tudom szabályozni a színeket CPU hőfok alapján a P12 -nél, de a Lian Li -t nem.
Vagy hozzá lehet csatolni a Mystic -t és így megjelenik opcióként / az lesz az elsődleges vezérlés? Vagy alternatív programot tudtok esetleg, ami így belőhető?

Vannak dolgok...

(#27586) €uro


€uro
őstag

Alaplap: ASUS TUF GAMING B760M-PLUS
PWM ház ventilátor: ARCTIC P12 A-RGB 120mm (ACFAN00231A)

Vajon miért nem látja az alaplap a ventilátort?

CHA_FAN1 csatlakozóra dugtam. Maga a ventilátor pörög. Az ARGB vezérlés rendben van. De a fordulatszámot nem tudom szabályozni és nem is látom, hogy milyen gyorsan teker.

A BIOS sem látja és olyan programok sem, mint: Armoury Crate Fan Xpert 2+ vagy Open Hardware Monitor.

A BIOS-on a legfrissebb (egy hónapos) frissítés van. Windows 11-re fel vannak installálva az alaplapi driver-ek, mint például a Chipset driver.

BIOS-ban ezt a Chassis-Fan-1 csatlakozót próbáltam Auto módban és úgy is, hogy PWM vezérlésre van állítva.

Mi lehet a probléma?

(#27587) €uro válasza €uro (#27586) üzenetére


€uro
őstag

Meglett a hiba.
Egy olyan 4 pines hosszabbító-elosztó csatlakozón keresztül kötöttem be, aminek a két anya ága közül arra csatlakoztam, amelyikhez csak három ér tartozott.

(#27588) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali.

Van egy phanteks Eclipse G500A performance házam. Szeretnék pluszba tenni bele előre porszűrőt és alulra is. Túl sok por megy be a házba. Lefolytatni se akarom. Igaz a gyári lyukacsos rács sok port nem fog meg. Bízok benne a hűtés nem lesz rosszabb.
Milyen porszűrőt érdemes venni? Illetve hol kapható? :R

WOT: kissio

(#27589) Raggie válasza Dr.Én (#27588) üzenetére


Raggie
őstag

A hűtés biztosan rosszabb lesz.
Minél vékonyabb és kevéssé resztriktív szűrőt érdemes venni, mert különben a lyukacsos lemez előlappal együtt nagyon le fogja fogni a légáramlást. Nem erre van ugye tervezve a ház.

Clint Eastwood FTW

(#27590) Dr.Én válasza Raggie (#27589) üzenetére


Dr.Én
veterán

[link] Gondolkodtam egy ilyenben. De lehet ez nagyon le folytaná.

WOT: kissio

(#27591) abridabri válasza Dr.Én (#27590) üzenetére


abridabri
veterán

Az nagyon nem jó, kísérleteztem vele én is ,de túl sűrű.
Csináltam videót is anno :
[ PC Dustfilter test ]
Amit azóta használok mindenhol mint porszűrő az az Aliexpressről beszerezhető "food mesh "
Én tőle rendeltem :
[Ali]
60 Mesh (250micron) a sweet spot véleményem szerint . (ez kb Silverstone nylon filter sűrűség)
100-120 as mesh már eléggé sűrű ,oda nagyobb venti fordulat kell . (ez Demciflex filter sűrűségű)
Rendeltem több fajtát 60- 180 ig .
Most az új gépházamhoz amit építek elöl 60 mesh / fent -alul 100 ast használok . A porszűrővel már elkészültem majdnem (még kap egy bútorfóliát) :

[ Szerkesztve ]

(#27592) abdulka1 válasza Dr.Én (#27590) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Esetleg nézz utána az organza anyagnak!
Én esküvői díszítésből megmaradt anyagból csináltam szűrőt anno.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#27593) Dr.Én válasza abridabri (#27591) üzenetére


Dr.Én
veterán

Már intézem is a rendelést! :R
Az elöző gépházon is a táp alatt valami hasonló szürő volt. Persze nem ilyen sürü :DDD
Köszönöm szépen az infót és tanácsodat! :R :R

abdulka1
:R :R

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#27594) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Venti vezérlőt keresnék ha tud valaki ilyesmit. [link]

(#27595) Raggie válasza F_Zolee (#27594) üzenetére


Raggie
őstag

Egy normál fan hub az alaplapra kötve és az ingyenes fancontrol program?

Clint Eastwood FTW

(#27596) F_Zolee válasza Raggie (#27595) üzenetére


F_Zolee
veterán

Melyik az amit lehet így vezérelni? Nem ismerem ezeket.

(#27597) Raggie válasza F_Zolee (#27596) üzenetére


Raggie
őstag

Az alaplapod venti csatlakozóját vezérled, és a hub azt csak szét osztja több ventinek.

Clint Eastwood FTW

(#27598) F_Zolee válasza Raggie (#27597) üzenetére


F_Zolee
veterán

Pl egy ilyen? [link]

(#27599) Raggie válasza F_Zolee (#27598) üzenetére


Raggie
őstag

Igen, például ilyen.

Clint Eastwood FTW

(#27600) Rowon


Rowon
veterán

#73401 <--- Erre válaszolok itt.

Ilyen féloldalas akvárium házam nekem még soha nem volt, de nem gondolom, hogy az első 2 ventinek kifelé kéne szívnia, hanem inkább befelé fújnia a friss levegőt.

A házat mikor vetted, akkor a két elülső venti gyárilag így volt beleszerelve, vagy Te fordítottad meg őket?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#27601) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Köszönöm! Gyárilag úgy volt bekötve, hogy kifelé szívnak (mind a 3).

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#27602) Rowon válasza Zsmester89 (#27601) üzenetére


Rowon
veterán

Szerintem (ismétlem szerintem) az első kettőt úgy kéne fordítani, hogy befelé fújjon. Úgy van értelme a benti levegő keringésének. Elöl bejön a friss levegő, a meleg pedig hátul távozik.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.