Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36401) Sabre válasza bluyoo (#36174) üzenetére


Sabre
őstag

És melyiket tanácsolod a 3-ból?

A proci egy i5-2500 lesz, az már biztos.
Szeretném kihasználni azt a pár mhz-et, amit a z-s lapokkal lehet nyerni.
Apropó, az plusz 400mhz mihez hozzáadandó? Turbo módhoz is?

A lényeg a lapnál, hogy mind3 elég lenne funkcióban, nekem az a fontos csak hogy az a pár mhz kiférjen és ebben ne a lap tartson vissza.

(#36402) lukaszokni válasza viperabácsi (#36400) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

[link]
Innen a VGA-t töltsd le és telepítsd.
Ez az integrált videovezérlőnek a driver-e.

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#36403) viperabácsi válasza lukaszokni (#36402) üzenetére


viperabácsi
addikt

Telepíteni akarom amit írtál és azt írja ki hibának , hogy Ez a számítógép nem felel meg az alapvető követelményeknek.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#36404) DonMedve válasza Sabre (#36401) üzenetére


DonMedve
addikt

Ez engem is érdekelne!Nekem egy GeneZ/Gen3 lapom van i7 2600K-val.Most leszedtem a MVP-t de ez valami aktíválást ír. :F

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#36405) viperabácsi válasza viperabácsi (#36403) üzenetére


viperabácsi
addikt

láma voltam ki volt kapcsolva biosban az igpu. Most már megy

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#36406) bluyoo válasza Sabre (#36401) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akár melyik megfelelő erre a célra.Én talán az Asrock Z77 Pro4-M -et raknám alá nem drága jól felszerelt lap már ha nem kell a PCI slott és nem zavar a mATX méret.

(#36405) viperabácsi
:) Épp írni akartam hogy visszakapcsoltad vagy nem az IGP-t ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#36407) Sabre válasza bluyoo (#36406) üzenetére


Sabre
őstag

PCI slot nem kell, volt már korábban mATX lapom és nem volt gond vele.
Melegedés tekintetében nem okoz gondot? Kisebb lapkára ugyanannyi kondi meg cucc.... :F

(#36408) viperabácsi válasza bluyoo (#36406) üzenetére


viperabácsi
addikt

:R :C :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#36409) xaxx válasza bluyoo (#36031) üzenetére


xaxx
csendes tag

Áh, értem. Köszi!

(#36410) bluyoo válasza Sabre (#36407) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem igazán a tápellátása megegyezik a sima PRO4 -el (4+2) csak az elhelyezése más (talán még szerencsésebben 2 oldalt). A PRO4 1nagy bordát kapott a PRO4 M pedig 2kisebbet.De szerintem a szorzózáras CPU-hoz tökéletes mindhárom lap.Nem lesz gondod a melegedéssel.
A CPU körbyezer méretei megegyeznek a két lap esetében a VGA került 1slott-nyival közelebb.
(#36408) viperabácsi
:B Lassú voltam a másik topicon is körmölök ... Vagy te oldod meg gyorsan a problémáid. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#36411) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok!

Gondolkozom platformváltáson. Jelenleg Core2Duom van.
Két lehetséges út: Bulldozer vs. Sandy Bridge (de Z77 alaplappal).
A vidkari már megvan, 7870 OC, és az ugyebár PCIE 3.0-ás...

A fő dilemmám az, hogy az AMD jelenlegi chipsetjei nem támogatják a 3.0-ás pci csatit...

Mi a véleményetek? Amúgy nem vagyok ultra hardcore gamer

(#36412) viperabácsi válasza coleen (#36411) üzenetére


viperabácsi
addikt

ivy 3570 k + asus p8z77 m-pro sandy-val hiába a pci -e x16 3.0.

Ivy és óSandy között nincs olyan megfizethetetlen különbség.

És egy jó darabig nincs gondod

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#36413) miresz válasza coleen (#36411) üzenetére


miresz
veterán

A PCIe 2.0 kompatibilis a 3.0-val,tehát minden gond nélkül használható benn a 7870 is. (a PCIe 3.0-val éreznél is vagy 0,001% gyorsulást. Marketing bullshit) :DDD

(#36414) bluyoo válasza coleen (#36411) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A Sandy Bridge-el nem elérhető a PCI-E 3.0 "csak a PCI-E 2.0 ....Ahogy viperabácsi írta ahhoz Ivy kell.
Jelenleg a csúcskártyák is a PCI-E 2.0 határait feszegetik bár ki tudja mit hoz a jövő :)
Játékra én az Intelt venném ..... de szinte biztos többe fájna mint az AMD.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#36415) coleen válasza viperabácsi (#36412) üzenetére


coleen
aktív tag

Értem, lehet fontolóra veszem, csak ugye az AMD árcédulái kicsit barátibbak (bár annyira azért egy FX-8150 sem olcsó).
ASRock-ról mi a véleményed? Valami felsőbb kat. modellről persze

(#36416) coleen válasza miresz (#36413) üzenetére


coleen
aktív tag

Mondjuk gyanús volt nekem is, hogy több benne a marketing :)

(#36417) viperabácsi válasza coleen (#36415) üzenetére


viperabácsi
addikt

Én csak azt tudom mondani amit tapasztalok.Nincs tapasztalatom asrock téren mindig próbálok "márkásabb " lapot választani , ott szerintem a minőségi elvárások miatt kisebb a hiba lehetőség.
Én például most szívtam egyet egy asus lappal, ezek között is lehet hibás.Szerintem arányaiban kevesebb gond van egy Asus , giga Msi lappal, de majd jönnek a hozzáértők és elmondják a tutit

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#36418) miresz


miresz
veterán

MSI H77MA-G43 ebbe a lapba érdemes K-s (i5-3570K ) procit tenni? Lehet benn húzni,vagy csak a Z-sben?

(#36419) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Üdv.
Egy intel corei3 2100 alá kellene egy jó alaplap.
ASROCK B75 PRO3
ASROCK Z68M/USB3
ASROCK H77M

Ezeket néztem ki. később egy intel core- i5 xxxk hoz is passzolnia kellene. (tuningra gondolok)
Szerintem a legjobb választás az első lenne.

Nagyon nem ismerem az intel chipseteket, ez a B75 új nekem.
Integrált vga használat nincs tervezve.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#36420) Lack999


Lack999
tag

Intel Z77 chipsetes lapok közül érdemes-e MSI gyártmányút venni? Erre gondolok

[ Szerkesztve ]

(#36422) csucsbicep válasza miresz (#36418) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Csak P/Z lapban lehet tuningolni.

(#36423) tranceplanet válasza miresz (#36418) üzenetére


tranceplanet
addikt

miresz, abban csak a turbó fog menni, húzni nem tudod majd benne.
Vegyél inkább egy Z75/Z77 lapot, abban húzhatod.
kb. 4,2GHz-ig:
ASROCK Z75 Pro3
ASROCK Z77 Pro3
ASROCK Z77 Extreme4-M
ASUS P8Z77-V LX
ASUS P8Z77-M

kb. 4,5GHz és felette:
ASROCK Z77 Extreme4
ASUS P8Z77-V LE
MSI Z77A-GD65
ASUS P8Z77-V

-------------------------------------------
(#36419) Ł-IceRocK-Ł

Én is az első lapra szavaznék. Viszont tuningolni K-s procival majd csak Z-s lapban lehet.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#36424) Ł-IceRocK-Ł válasza tranceplanet (#36423) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Akkor egy Z75 pro 3 már inkább jobb választásnak tűnik.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#36425) tranceplanet válasza Ł-IceRocK-Ł (#36424) üzenetére


tranceplanet
addikt

Igen, az már tuningra is jó lesz mértékkel.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#36426) Ł-IceRocK-Ł válasza tranceplanet (#36425) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Mértékkel? Ez most mit jelent?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#36427) miresz


miresz
veterán

csucsbicep,tranceplanet Köszi. Nem nekem lesz,egy ismerősömnek szeretném összerakni,de firnyákos a dolog egy kicsit,mert a modding is játszik,és az MSI lapok tetszenek neki,konkrétan ez tetszett neki.Ilyen házban lesz. Megtaláltam a Z-s megfelelőjét,de itt már jobban a zsebbe kell nyúlni. :((( MSI Z77MA-G45

(#36429) tranceplanet válasza miresz (#36427) üzenetére


tranceplanet
addikt

Ja mATX kell neki. Jó az az MSI, színben is passzolni fog hozzá :)

-------------------------------------------
(#36426) Ł-IceRocK-Ł

Azt modják a szakik, hogy 4,2GHz-ig kb. minden tuningos lapban mennek ennyit a procik.
Viszont az olcsóbb lapok (4+2 VRM) 4,5 GHz körül már drop-olhatnak. 4,5 GHz-től felfelé már 8+2 fázisú VRM-et ajánlanak minimum az okosok, itt jönnek képbe a 35-40e és drágább lapok.
Persze az extrémebb tuning a procitól is nagyban függ.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#36430) Ł-IceRocK-Ł válasza tranceplanet (#36429) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Értem. Nos nekem a 4,2 majd idővel bőven elég lesz.
Megvan a lap, az a lényeg.

Köszi.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#36431) Vartanus


Vartanus
őstag

Hali!

Az volna a kérdésem,hogy szerintetek szükséges-e fejleszteni mai átlag játékokhoz az AM3-as gépem,én arra gondoltam hogy majd lecserélem Trinity-s FM2-es platformra az X6-os procis gépet,vagy érdemes-e még AM3+-os deszkára költenem lévén hogy ez a platform ugye jövőre befejezi pályafutását és tovább nem lesz fejlesztési lehetőség míg FM2n szerintem igen,erre esetleges terv a Ph II X6 alá egy ASRock 890FX Deluxe 5-ös deszka(USB és SATA 3 miatt főleg),vagy inkább már várjam meg a Trinityt vagy Intel részről a Haswell-t?

Válaszokat előre i köszönöm :R

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#36432) Milka 78 válasza Vartanus (#36431) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A mai játékokat elnézve és az (adatlapodat) elsőképpen vga-ra gyúrj.A mostani vasad jól megrángatva szépen meghajt egy 7870-et ami szinte mindenre elég manapság.Én a helyedben várnék és nézelődnék,mert Bullt most már nem vennék.Intel oldalról az új i5 jó féle(sokszor fogja a 2600k-t játékik alatt),de én már megvárnám az AMD új prociait,hogy mit fognak tudni és főként mennyiért.Sata3 max ssd-nél jó,de tuti nem fogsz észrevenni szemmel különbséget ha Sata2-őre dugod.USB3 jó én is használom egy ASUS LAPON(m5a78m-lLX).Ezen nincs USB3,de egy 3 ropis bővítőkarival ezt megoldottam.
Összességében én most várnék a helyedben és vennék egy usb3-as bővítőt(ha nagyon kell)és egy komolyabb vgat.Ha ezt megléped simán elvagy még egy hosszabb időre

(#36433) dobika76


dobika76
csendes tag

Sziasztok!
Asrock Z77 Pro3 alaplaban, memória teszt nagyon keveset mutat. Próbáltam Kingston 1600 HiperX-el, Kingmax 2000-el, Hiába állítom a Biosban a memória sebességét, nem változik semmi. Újságban tesztelt hasonló lapoknál sokkal gyorsabb.
Beállítási hiba lehet?

(#36434) Vartanus válasza Milka 78 (#36432) üzenetére


Vartanus
őstag

Mennyire gondoltad megrántani? 3,7ghz X6-on elég vagy mennyek 4 fölé?(bár akkor már a fogyasztás elég durván szökik az egekbe,mellesleg főleg a fogyasztás miatt gondoltam váltásra)Intel fronton is az a bajom hogy most vennék egy LGA 1155-ös deszkát de a nemsokára érkező Haswell már nem megy majd bele,de én is előbb megvárom az új AMD-ket főleg a Trinity APU-kat.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#36435) bluyoo válasza dobika76 (#36433) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ez nem éppen a topic témája ....(Milyen alaplapot?)
Talán a Nagy RAM-os topic-ban próbálkozz vagy az Azonnali alaplapos kérdések órája topicban.
"Újságban tesztelt hasonló lapoknál sokkal gyorsabb." Ez azért elég tág fogalom meg na meg ez is " memória teszt nagyon keveset mutat.".
Szerintem felesleges ezzel foglalkoznod a Sandy/Ivy CPU-k esetében nem igazán profitálsz a RAM-ok gyilkolásából.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#36436) dobika76 válasza bluyoo (#36435) üzenetére


dobika76
csendes tag

Ok, köszi megnézem ott. Sajnos ügyfél gépe :(
Engem nem érdekelne :C

(#36437) DrJános


DrJános
aktív tag

Sziasztok.

Most egy Asus P8H67-M Pro lap van a gépemben, de ha a boltban ahol vettem a gépet meg tudok egyezni az eladóval akkor cserélném Asrock Z77 Extreme4 vagy Asrock Z77 Extreme6 lapra.

A váltás oka, hogy később kerülhet a gépbe akár másik proci is, így időtállóbb lenne a rendszer, de most per pillanat az jobban zavar, hogy a gépet telepakoltam ventilátorral de ezen az elcseszett lapon csak 1 házventi és egy "táp" csatlakozó van csak. Így nem tudom használni a frissen vásárolt ventiket.

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy a ventilátor vezérlésben mennyire jók ezek a lapok (jó lenne ha olyan lassan is tudná fogatni a ventiket ahogy csak lehetséges, de ha kell a huzat akkor pörgetheti őket rendesen)

Azt már tudom, hogy az Extreme4 keskenyebb mint az átlag ATX-es lapok így a ramok és az alaplapi táp csatlakozó túl közel vannak ráadásul csak úgy lógnak a levegőben.
Van még valami egyéb érdekes dolog a lappal kapcsolatban?

Illetve lenne még egy kérdésem, hogy az Extreme6 esetében ha nem tuningolunk semmit akkor is kell használni azt az extra molex csatit?
Szerintetek melyik lap lenne a jobb választás? Bár az a "lógós" dolog miatt inkább az Extreme6 felé húz a szívem még ha drágább is.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#36438) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Nem is olyan régen már kértem segítséget, s akkor annyiban maradt a dolog, hogy van 870 Exreme3 vagy 970 extreme3 lenne a jó választás az x6 1055t-m alá.

Közben olvasgattam a topikokat és elég sokan panaszkodnak arra, hogy a feszültséget képtelenség normálisan állítani a processzornak - terhelés alatt "droppol", változik az előre beállított érték -.

A kérdésem az lenne, hogy ez ilyen "típushiba" és esetleg másik gyártónál is hasonlóra számíthatok? (pl Gigabyte 870 vagy 970)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#36439) bluyoo válasza DrJános (#36437) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A ventiket Y elosztóval simán tudod működtetni főleg ha egy típusúak akkor a fordulatuk is megegyezik ....
Ventivezérlés terén az Asus jobb választás (legalábbis a visszajelzések alapján).
"Van még valami egyéb érdekes dolog a lappal kapcsolatban?" Ahhoz képest amit ad olcsó.
"Illetve lenne még egy kérdésem, hogy az Extreme6 esetében ha nem tuningolunk semmit akkor is kell használni azt az extra molex csatit?" Az csak a több VGA-s rendszereknél kellhet.Legalábbis ahogy én tudom.Használni még senkit nem láttam olvastam.
Az Extr.6 ahogy gondolom látod jóval komolyabb hűtést kapott,+DisplayPort és + előlapi USB3 panelt aminek az árát ha nem számoljuk cirka 6K a különbség az Ex4 és az Ex.6 között.
Tápellátásban nagyjából ugyan az a két lap (8+4).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#36440) miresz válasza CactuS (#36438) üzenetére


miresz
veterán

Csak az FX-eknél van drop,de az is megszüntethető,az LLC helyes beállításával.

(#36441) CactuS válasza miresz (#36440) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Akkor valamit csúnyán mellénéztem. Köszi a kiigazítást, akkor marad az eredeti terv az Asrockal. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#36442) bluyoo válasza CactuS (#36441) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Vagy esetleg válasz kicsit erősebb táplátással lapot mint az Asus M5A97 PRO.

Bazinga!

(#36443) DrJános válasza bluyoo (#36439) üzenetére


DrJános
aktív tag

Köszi a segítséget. Sokat segítettél :R

Tudom, hogy van Y elosztó van is itthon, de arra csak azonosokat kötnék/kötök szívesen és abból is csak úgy, hogy egy csatira 2 venti menjen (az ilyen elosztó az elosztóba dolgot nem tartom egészségesnek). Van 3 fajta ventim (elöl 20 cm-es, a VGA-n a gyárilag hátul lévő 12cm-es, és a házba vettem még 4db coolink-et is.)
Bár lehet, hogy kicsit túlzásba vittem a ventik számát. :DDD

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#36444) bluyoo válasza DrJános (#36443) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
3db 12cm-est szerintem gond nélkül üzemeltethetsz egy csatiról .... de a Léghűtés topik-ban valaki gond nélkül 4-et üzemeltetett csak a CPU csatiról ...
Mondjuk tuning nélküli CPU-hoz tényleg soknak tűnik az 5db 12-es és + még a 20-as :DDD
Vigyázz fel ne szálljon az a vas :)
A VGA és a tápventin kívül 2db 12-es coolink van a gépben a CPU hűtővel együtt és simán elég még a melegben is.Az Ivy/Sandy olyan kevés hőt termel hogy végül is a VGA-m állítja be idle 33C -ot.A többi szélkavarót a szekrénybe száműztem mert nem hozott hasznot a használatuk.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#36445) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Mit szóltok egy i3 2100-as alá egy ilyet?

(#36446) Cimbooora válasza Cimbooora (#36445) üzenetére


Cimbooora
aktív tag

Vagy esetleg egy ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#36447) jeni válasza Cimbooora (#36445) üzenetére


jeni
félisten

Mai világban már nem venék USB 3.0 és Sata 6 csatlakozású nélküli alaplapot.
Szerintem tegyél hozzá pár ezret vagy más gyártó lapját nézzed.

(#36448) jeni válasza Cimbooora (#36446) üzenetére


jeni
félisten

inkább ezt vedd árgépes ára ennyi az ára.

az a plusz 2000 Ft már nem szoroz,ugyanis többet nyersz vele ha azt veszed mert jövőbiztosabb lapot és gyorsabbat kapsz,amúgy modernebb is.

[ Szerkesztve ]

(#36449) bluyoo válasza Cimbooora (#36445) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Talán az ASRock B75M-GL-el jobban járnál natív USB/SATA3,UEFI bios .. új ivy chipset-es lap egyedül a HDMI hiányzik róla (a Gigabyte GA-H61M-S2PV-n sincs). Ha kell a HDMI kivezetés ASRock B75M bár ez már tényleg jóval drágább mint az általad kiszemelt lap.
(#36448) jeni
A H61M/U3S3 nem igazán modernebb a H61M-nél.Ugyan az a H61-es chip csak kapott ASMedia vezérlőchipes USB/SATA3 portot magyarul jobban felszerelt.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#36450) Cimbooora válasza bluyoo (#36449) üzenetére


Cimbooora
aktív tag

Ahham köszönöm szépen a segítségeteket. Akkor valószínű ez lesz.
Ahogy nézem 1600-as ramokat is kezel.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.