Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) dokar válasza dragonfx (#6746) üzenetére


dokar
addikt

10^24 | yotta | Y
10^21 | zetta | Z
10^18 | exa | E
10^15 | peta | P
10^12 | tera |T
10^09 | giga | G
10^06 | mega | M
10^03 | kilo | k

extra - SEXRay

(#6752) dragonfx válasza G@ben (#6750) üzenetére


dragonfx
veterán

nekem innen sajnálóm...kiló=100 rongy=1000....ezszerintme megszokás kérdése ízléske pofonok kérdése..nem kőkemény szabály, meg matek.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6753) Mr X válasza dragonfx (#6752) üzenetére


Mr X
veterán

Felénk is ez volt a divat. "Adj kölcsön egy kilót=Adj kölcsön egy százast".

Persze ettől még nem helyes. :)

(#6754) G@ben válasza dragonfx (#6752) üzenetére


G@ben
addikt

Valóban így terjedt el, de a kilót akkor sem a dekához mérjük, hanem simán a grammhoz, ott meg 1000 aí váltószám.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#6755) Bubu79


Bubu79
addikt

Kezitcsókolom - ez itt a "matek" topik, vagy "a vaddisznómódul vezetők kicsapják a biztosítékot" topik? :U

P.s.: ;] :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#6756) dokar válasza dragonfx (#6752) üzenetére


dokar
addikt

mérnökként mondom, hogy nem szokás kérdése, különben marha nagy kakiban lennénk ;]

extra - SEXRay

(#6757) lsc


lsc
nagyúr

Amennyiben így [link] lesz , akkor már idén meg kell kezdeni a gyűjtést a jövő évi bírságokra .

Az élet kegyetlen .

(#6758) deicide válasza dokar (#6745) üzenetére


deicide
veterán

semmi

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6759) dragonfx válasza lsc (#6757) üzenetére


dragonfx
veterán

Vagy nem....
"A radaros sebességmérő készülékek esetében 30-40 méterről lehet használható felvételt készíteni a száguldozó autós rendszámtáblájáról. A lézeres műszerek 800-1000 méterről bemérik ugyan a gyorshajtót, de bizonyíték erejű fotó csak 40-50 méterről készíthető.”"

Ha ezt itt valami ezzel foglalkozó fórumtárs megerősíti..akkro no para..ki aza hülye aki 50méterről nemv ezs észre egy rendőrkocsit.. :C ....már meglátom lassítok de szerintme 10/10 autós így van ezzel....

milyne érdekes a képen is épp egy régi cápa 5ös bmw van..vagy arra haosnlít nem tom...
Az az 1400 elég brutál kérdés miből fogják megvenni... :DDD
A garázdálkodás garantált mind az önkormnyzatok mind a cégek részéről....és ha csak készülék lesz kihelyezve ember nem akkor kb 1 hónapot adok a készülékek 1/4ének...további 3at és már fele hatástalan lesz...hála a jó magyar brazíloknak és a hozzájuk hasonló formáknak....inkább nem teszem hozzá a személyes véleményem mert kár ugyis tudjátok...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6760) G@ben válasza dragonfx (#6759) üzenetére


G@ben
addikt

Nem értek hozzá, de nem úgy működik, hogy bemér jó messziről, aztán amikor 40-50 méteren belülre érsz, akkor lefényképez, akármennyivel mész már akkor?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#6761) Khelben válasza dragonfx (#6759) üzenetére


Khelben
nagyúr

szerinted csak rendőrautókból mérnek?

ha meg kiállnak és egyből leintenek, akkor már hiába lassítasz, ott van 5 rendőr, aki látta, hogy gyorsan mész.

(#6762) Khelben válasza lsc (#6757) üzenetére


Khelben
nagyúr

vagy meg kell tanulni betartani a sebességhatárokat?...

(#6763) Integra válasza lsc (#6757) üzenetére


Integra
titán

nagy biznisz lesz ez, az összes önkormányat most dörzsöli a tenyerét hogy majd jól meggazdagszik ebből.
megint oda jutunk, hogy hogy a legkönnyebben lehúzható az ember

remélem hogy lesz majd egy csoport, amelyik megszerzi a szükséges információkat és önszorgalomból csak és kifejezetten önkormányzati emberekre, tisztségviselőkre és azokra a döntéshozókra fog vadászni, akik ezért felelősek és akik ebből hasznot húznak.
valszeg hamar csattanna pár nagy pofon az utcán, mikor ezek a nullák már nem bírnák idegekkel, hogy ő rájuk is ugyanúgy vonatkozna a meghurcoltatás mint minden átlag polgárra....

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6764) Khelben válasza Integra (#6763) üzenetére


Khelben
nagyúr

jah, nyilván így is lehet nézni.

vagy úgy is, hogy betartom a sebességhatárokat és ha meglátok egy indokolatlan vagy kinnfelejtett táblát, akkor kiverem a balhét az illetékes útkezelőnél. aztán amikor naponta 300 telefont kapnak, akkor odanéznek, hogy miapics...

ebben valahogy több fantáziát látok, mint a mostani helyzetben.

(#6765) Integra válasza Khelben (#6764) üzenetére


Integra
titán

csak a lehúzásról szól, ennyi

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6766) dragonfx válasza Integra (#6763) üzenetére


dragonfx
veterán

na igen ez nem lenne rossz....
Ebben tényleg biznisz van kéni nyitni egy ilyne vállakozást...asszema radar és lézerdektektorok fénykora jön lassan.... :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6767) Khelben válasza Integra (#6765) üzenetére


Khelben
nagyúr

engem nem fognak lehúzni :)

(#6768) Integra válasza Khelben (#6767) üzenetére


Integra
titán

engem se az biztos.
ha ők úgy, én meg másképp.
ennyi.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6769) Khelben válasza Integra (#6768) üzenetére


Khelben
nagyúr

az én titkom a sebesség betartása.
a tiéd mi? a rendőr haver? mert az tényleg roppant gerinces :D

(#6770) Khelben válasza dragonfx (#6766) üzenetére


Khelben
nagyúr

nem fognak megvédeni a detektorok.
aki ebből akar megélni, az első körben bepakolja a trafit egy autóba és hátulról mér.
a lézert meg hiába detektálod, amikor rádlát már be is vagy mérve.

(#6771) Integra válasza Khelben (#6769) üzenetére


Integra
titán

ez is, az is.
leszarom, majd akkor foglalkozom ezekkel a senkikkel ha majd ők is annyit fizetnek mindenért mint én, természetesen a saját zsebükből/fizetésükből (ami persze megint az én pénzem..), ha majd rájuk is vonatkozik minden szabály és nem az én adóforintomból gyorshajtanak és rakják zsebre az adóforintjaimat, mert uram bocsánat én balga fasz picit gyorsabban mentem éjjel 3kor a senki földjén.
addig meg kapják be.
amúgy nem szokásom lakott területen tépni, semmi értelme meg nem is érdekel. ahol meg a madár se jár, ott hagyjanak békén.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6772) Integra válasza Khelben (#6770) üzenetére


Integra
titán

hehe, értesz hozzá, igaz?:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6773) Khelben válasza Integra (#6772) üzenetére


Khelben
nagyúr

nem, csak olvasgatok :D

(#6774) Khelben válasza Integra (#6771) üzenetére


Khelben
nagyúr

értem, te is ilyen ősmagyar vagy :R
nem érdekes, ha sehova nem jut az ország, de ha ők így, akkor én is így. :D
így tényleg nincs fejlődés.

(#6775) Integra válasza Khelben (#6774) üzenetére


Integra
titán

igazad van, engem nyugodtan hurcoljanak meg mindenért, ez a dolgom mint magyar állampolgár. az a dolgom, hogy dolgozom, a fizetésem felét elviszik mindenféle cimszó alatt, majd még egyszer adózom a terméken is, majd autót tartok fent, amiért minden évben a semmire megint rakás pénzt fizetek, majd még azért is lehúznak mert autóba merek ülni én nyomorult és közlekedni merek. ezek meg vígan habzsi dőzsiznek. valszeg te ilyen cégautós cég mindent fizetős ember vagy és nem kerül semmibe fenntartanod ezeket a dolgaid és szarsz bele. én nem.
van egy bizonyos határ, ami után már én is azt mondom, hogy itt és nem tovább.
elég.
hogy neked ez tetszik vagy sem? kérdezd meg hogy érdekel e.
jelen témára vonatkozva persze, mielőtt megint félreértenéd és általánosítanál minden dolgomra..

mellesleg te is rosszul látod a dolgokat, mert semmit sem old ez meg, csak még jobban elfog durvulni a helyzet, csak ugye a megoldáshoz dolgozni kéne, ahhoz meg ezeknek nem fűlik a foga

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6776) Khelben válasza Integra (#6775) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem ezt mondtam. A kiskapuzás meg a mutyizás viszont csak fenntartja a mostani állapotokat. De lehet hogy igazad van és egyszerűbb elköltözni nyugatra mint változtatni. Legalábbis kényelmesebb. Az autóimat meg én tartom fenn, nem a cég ;)

(#6777) Integra válasza Khelben (#6776) üzenetére


Integra
titán

én nem akarok innen elköltözni, valszeg meglesz rá a lehetőségem, de akkor is magyar vagyok, még ha nem is fideszes, de ettől még szeretek itt lenni.
nem mutyi ez, vagy ha akarod legyen. engedtessék meg nekem ennyi mutyi, amikor azt látom, hogy a sok szarházi hogy pöffeszkedik az én adomból. meg a tiedből.
és különben is, ezzel csak azt érik el, hogy a rendőr ezek után nem 10-15 rugót fog kapni, hanem 30at. hát ennyi..
épp most volt az orosz műsorában a közlekedés rendészettől egy ezredes, nagyban újságolta hogy május 1-től indul a banzáj. naja, csak azt is kinyögte kénytelen kelletlen, hogy gyakorlatilag semmi sincsen szabályozva, ezzel majd május 1-ig elkészülnek. azt se tudják pontosan hogy kivel és hogy fognak szerződést kötni, hogy adják ki vállalkozóknak az üzemeltetést, a bérlést és így tovább, hogy a közútfenntartó és az önkormányzat hogy vesz majd részt benne és hagy ne soroljam. teljes a káosz.
persze azt derék emberünk csípőből elutasította, hogy mi van a korrupcióval, illetve, hogy ááá, nincsenek az utakon letoló agressziv kopaszok és ők leszarják a bírságot és hogy csak a gyorshajtás természetesen a fő bűn...
LOL..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6778) dragonfx válasza Integra (#6777) üzenetére


dragonfx
veterán

hát ja itt kezdődik baj az országgal hogy ott följebb senkinek semmiről lila gőze nincs hogy lesz merre lesz...
Az tuti ebben egytértek veled ez megoldani nem fogja a gyorshajtást, és akik eddig kibújt ezután a kifog az átlag user szopik..szokásos dolog az országban, kivéve HAAAAA nem tesz valami kis schwarz dolgot saját maga érdekében....

Én megmondtam cska meghallom ismeretségi körömből hogy lekapcoslták és tényleg enynit kellett perkálnia veszem le a rendszámmat..azt hello..bizonyítsa be hogy én x helyen y sebbességgel mentem..egyáltalán azonsítcsa be anélkül az autóm... :D ...vannak tarsolyban franko kis kibuvóindokok szóval....

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6779) Khelben válasza Integra (#6777) üzenetére


Khelben
nagyúr

erre csak annyit, hogy amilyen a nép, olyan a politikusa is, nem is érdemel mást.

(#6780) deicide válasza G@ben (#6754) üzenetére


deicide
veterán

azért valljuk meg, a köznyelv többet használja a dekát, mert én pl sosem hallottam senkit 200g párizsit kérni...

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6781) G@ben válasza deicide (#6780) üzenetére


G@ben
addikt

Teljes mértékben egyetértek, de dragon így magyarázta: "a kiló hány dkg?100...innen jön". Nem tudom, honnan jött ez a kiló meg rongy kifejezés, de biztos, hogy nem a dekából kezdték kiszámolni! Az ételeknél valóban ez terjedt el, de most hirtelen nem jut eszembe más, ahol az az "alap" mértékegység.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#6782) Mr X válasza Integra (#6777) üzenetére


Mr X
veterán

Nem kötözködésképpen, de mi köze az adóknak meg ilyesmiknek ahhoz, hogy be kell tartani a sebességkorlátozásokat?

(#6783) amol válasza jasszer (#6742) üzenetére


amol
addikt

Kövezzetek meg, de én is a villamosvágányok között megyek, ha bedugul. (igaz két keréken)
Motorral a Hungárián lehet menni sok helyen a záróvonal és a sín között, ott legalább nem csúszol meg rajta. Persze nem szabályos, de ha a motorosok is szabályosan közlekednének (egy sáv egy jármű, tehát az autók között nem lehetne előrecikázni) az tovább növelné a dugót.

(#6784) amol válasza Khelben (#6743) üzenetére


amol
addikt

és nem kellene bizonygatni minden lámpánál, hogy kinek kisebb a pöcse... (mer'ugye azt helyettesíti a versenyzéssel)
Ilyen rövid lenne a budapesti átlag? :D

(#6785) amol válasza G@ben (#6760) üzenetére


amol
addikt

Nem értek hozzá, de nem úgy működik, hogy bemér jó messziről, aztán amikor 40-50 méteren belülre érsz, akkor lefényképez, akármennyivel mész már akkor?
Dehogynem. De dragonnak ne áruljuk el, hadd higgye azt hogy elég ha akkor lassít amikor észreveszi :)

(#6786) amol válasza Integra (#6775) üzenetére


amol
addikt

engem nyugodtan hurcoljanak meg mindenért, ez a dolgom mint magyar állampolgár. az a dolgom, hogy dolgozom, a fizetésem felét elviszik mindenféle cimszó alatt, majd még egyszer adózom a terméken is, majd autót tartok fent, amiért minden évben a semmire megint rakás pénzt fizetek,
Ez sajnos valahogy így van. Az államot nekünk kell eltartanunk, a rossz döntéseikért lényegében mi tartjuk a hátunkat és ez tejelést jelent. Viszont

majd még azért is lehúznak mert autóba merek ülni én nyomorult és közlekedni merek.
nem nevezném lehúzásnak azt ha megkövetelik azoknak a szabályoknak a betartását amelyek ismerete feljogosít a közúti közlekedésre. Csak akkor fizetsz ha nem tartod be ezeket. Sok a büntetés? Csak azok látják így akiket ez sorozatosan érint. Szerintem kevés.

(#6787) amol válasza dragonfx (#6778) üzenetére


amol
addikt

cska meghallom ismeretségi körömből hogy lekapcoslták és tényleg enynit kellett perkálnia veszem le a rendszámmat..azt hello..bizonyítsa be hogy én x helyen y sebbességgel mentem..egyáltalán azonsítcsa be anélkül az autóm.....vannak tarsolyban franko kis kibuvóindokok szóval...
Tedd csak azt. Aztán ne várd hogy sajnáljunk ha nem jönnek be a frankó ötleteid. Lényegében magad vonod ki az autót a forgalomból.

Gyerekek, még el sem jött május 1, de már mindenki a nyakát tenné rá hogy óriási visszaélések lesznek. Nem lenne célszerűbb kivárni mi lesz?

A Hungárián én elég jól szoktam közlekedni, minden azon múlik mikor jár arra az ember. A reggeli és délutáni frász között elég jó.
Történ velem valami meglepő: beengedett egy bmw-s. Lehet hogy ez egy jobb, új korszak kezdete? :))

Bocs a sok hsz-ért.

(#6788) deicide válasza amol (#6785) üzenetére


deicide
veterán

na de akkor hogy bizonyitja be, hogy te a beméréskor 180-al mentél, ha mire a fotózásra kerül a sor, már csak 40-50-el mész? megjegyzi a gép, és ráirja a képre, hogy ugyan most csak 50-el ment, de mikor bemértem még 180 volt...?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6789) Khelben válasza deicide (#6788) üzenetére


Khelben
nagyúr

miért kellene bizonyítania?
ott áll 3 rendőr, mindegyik látja.
ha átmész a piroson, akkor se készül rólad fénykép, mégis megbüntetnek.

(amúgy videofelvétel is készülhet, azon látszik, hogy a közeledő autó hol mennyivel ment)

(#6790) dabadab válasza deicide (#6788) üzenetére


dabadab
titán

Amiket en lattam, ott fotosorozat keszul, es azon egyertelmu, hogy az az auto, ami 180-nal megy, meg az, ami mar 50-re lassult es latszik a rendszamtablaja, azonos.

DRM is theft

(#6791) Integra válasza Mr X (#6782) üzenetére


Integra
titán

röviden csak annyi hogy aki velem mindent be akar tartattni az semmit se tart be és belőlem él. ennyi. pedig ezt érthetően leirtam.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6792) Integra válasza amol (#6786) üzenetére


Integra
titán

én tizenx év alatt egyszer fizettem még nagyon régen traffiért.
szóval engem annyira nem érint a dolog, ennek ellenére bosszantónak tartom a felsoroltak miatt és pont azért mert ettől nem lesz kevesebb barom az utakon. csak a gyorshajtásra legkönnyebb ráfogni a morál általános romlását..
de úgy tűnik, ezt itt senki nem képes felfogni és megérteni pár emberen kívül

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6793) Integra válasza deicide (#6788) üzenetére


Integra
titán

a lézeres mérés akkor érvényes, ha a felvételen a rendszám is leolvasható, vagyis 150-200, de inkább 150m. vagyis ha nincsen rendőr csak ott és megfordulsz akkor ennyit a felvételről, továbbá az arcod se vehető ki. a lézerblokkoló azonnal aktiválja magát ahogy belekerülsz a lézernyaláb tölcsérébe és kellő időt biztosít a lassitáshoz.

a klasszikus traffipax ami a sunyiban álló rendőrautók orrára van erősítve, azok pedig 30-50 méter között működnek. a radardetektorok viszont rendesen becsipognak minden másra is, mivel a traffi frekiket sok más szerkezet is használja ugye..
lézerdetektort önmagában pedig kenheted a hajadra, ahhoz blokkolo is kell

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6794) Dumb


Dumb
senior tag

Láttam tengap egy Ignist "Suzuki a ti autótok" matricával ;)

[ Szerkesztve ]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#6795) dragonfx válasza amol (#6785) üzenetére


dragonfx
veterán

de hisz akkor ez hamis fénykép....hogy mernek photoshoppolni...összevágnia rendszámomat arcomat csak azért mert nekik xarjuk van ami 1kmről nem tud normális képet cisnálni....ez csalás szemétség, akkor csak marad a lerendszám...

Dumb>>akkro én szerzek olyan 4 Cyl bmwpower feeling :C

Integra>>szerintem mindneki átérzi amit mondasz csak tul szolídszerény hogy egyetértsen veled, én már leírtam hogy szerintme jól gondolod...ettől változás nem lesza közlekedésben szerintem sem....marad az hogy rámászok az előttem lévőre és ugy nem tudnak fotozni mert nem látszik a rendszámom.......windschatten rulezzzz :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6796) Khelben válasza Integra (#6793) üzenetére


Khelben
nagyúr

a lézeres mérés akkor érvényes, ha a felvételen a rendszám is leolvasható, vagyis 150-200, de inkább 150m.

Ez akkor kell, ha nem állítanak meg a helyszínen és utólag akarnak megbüntetni.
Ha megállítanak rögtön, akkor nem kell rendszámos fénykép, elég, ha a 3-4 rendőr azt mondja, hogy gyorsan mentél.
Nálunk rendszeresen mérnek a rendőrök, a lakott terület táblától olyan 4-500 méterre.
Azokat büntetik, akik a lakott területre 65nél gyorsabban esnek be.
Tökmindegy, a traffitól 100 méterre mennyivel megy, kiintik, megbüntetik.

A passzív blokkolót nem tartják sokra a hozzáértők, az aktív pedig még mindig tilos és nagyon könnyen kiszúrják a rendőrök.

(#6797) Khelben válasza dragonfx (#6795) üzenetére


Khelben
nagyúr

marad az hogy rámászok az előttem lévőre és ugy nem tudnak fotozni mert nem látszik a rendszámom

te olvasol is vagy csak írsz?
nem kell a rendszámod, vili?

(#6798) dabadab válasza Integra (#6792) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk az erdekes lesz, hogy mondjuk jovo majusig hogy fognak alakulni a baleseti statisztikak - bar van egy olyan erzesem, hogy nem fogjak nagy dobra verni az eredmenyeket.

DRM is theft

(#6799) Integra válasza dragonfx (#6795) üzenetére


Integra
titán

a legkevesebben mernek véleményt felvállalni inkább a közös lagymatag meleg a jó, amivel mások ellenérzését a legkevésbé esélyes kivívni, a legtöbb ember ilyen, így működik. nem érdekel különösebben. csak az álszentséget rühellem.

olyat már csináltam én is hogy bömös mögé beálltam, mert láttam, hogy tolja neki, és siettem én is, mondtam, hogy ha villan, akkor neki fog. hát neki is villant be. mondjuk én megálltam és visszamentem gyalog megkérdezni a rendőröket hogy rendszámom volt e, mondják hogy nem, kérdezem, hogy az ezüst bmw volt e, mondják hogy az bizony volt, velem nem tudnak mit kezdeni, én megköszöntem, szép napot kívántam, erre ők, hogy önnek is. nevettek egyet és vakuztak tovább.

ezeket a photoshopos blődliket viszont abbahagyhatnád meg rendszám levételesdit, mert te is tudod, hogy ezek nem működnek, és ha rajtakapnak akkor már csak azért fogsz könyörögni, hogy bárcsak inkább a szabályos büntetést kapnád még ha lehet..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6800) dragonfx válasza Integra (#6799) üzenetére


dragonfx
veterán

Vane gy trükk erre amit sokan megjátszanak most ide nem írom be mert szakmai titok, de hdd el van 1 kibúvó...
Talán ezért nem szertenek sokan mertén olyat írok le ami a szívemen aza számon, ja hogy ez ellenrézéses vélemény?..ez van. :R
Figyi felőlem beállhat mögém is bárki ilyne céálzattal, de ha nincs előttem senki én sme fogom..ha megvan akkro alánc folytatódik az előttem lévővel...
Eza szitu vicces lehetett amit leírtál :DDD
Mér azért mit tud tenni ha nincs rendszámom?..ott van csak nem kinn

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.