Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Melyik a jelenleg legjobban telepíthető/használható hackintosh laptop?

(#32902) hadam98


hadam98
senior tag

Köszönöm a válaszokat.
Windows telepítés bios turkálás ilyesmi megy raktam már fel Linuxot is ha van le írás biztos meg tudom csinálni.
Ez egész jó konfignak tűnik .
Mik a hátrányai rendes machez képest?
Néztem egy MacBook pro mid 2012 lehet érdemesebb azt meg vennem és ezt hanyagolni?

(#32903) xedos válasza r3dsnake (#32901) üzenetére


xedos
addikt

Hu... tony-nál utána kéne nézni...
Én most egy Xiaomi notebook pro-t használok, de az alaplapi wifi nem cserélhető - így külső usb-sel.
Kártyaolvasó és ujjlenyomat +bluetooth sem műkődik.
Kérdés, hogy milyen laptop típust használnál? Vékony könyyú 13-as vagy jó a vastagabb, amiben esetleg cserélhető a Wifi stb...
Ez dupla SSD-s így van külön Win10-nek és a Mojavenek egy.

(#32904) r3dsnake válasza xedos (#32903) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Vékony, erős, jó üzemidővel. Valszeg marad a 2015-ös 15"-es MacBook Pro a kiszemelt.

(#32905) xedos válasza r3dsnake (#32904) üzenetére


xedos
addikt

Na pont egy ilyen helyett vettem a Mi notebook pro-t. Kompromisszumos, de én még 200K-ért vettem.
Win alatt laza 6-8órás üzemidő, vékony és könnyű. 15.6" 2kg Full HD, jó hangszórók.

(#32906) r3dsnake válasza xedos (#32905) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Wint képtelen vagyok használni munkára, full kompromisszumos hackintosh-sal meg nem lennék előrébb.

(#32907) Plasticbomb válasza r3dsnake (#32904) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Vekony es eros mar laptopok kozott sem egyszeru, plane nem macbookok kozott. Milyen munkara kell, milyen celokra?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#32908) kushwavez válasza hadam98 (#32902) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Hátrány az az, hogy frissítéseknél frissítened kell az aktuális essential kexteket meg a clover-t.
Stabilnak stabil, a teljesítménye is nagyon jó, de nyílván a legeslegoptimalizáltabb akkor lenne ha ténylegesen egy Mac lenne (mivel konkrét modellekre van tervezve a macOS). De az a jó, hogy te választod mivel szeretnéd futtatni (miylen vidikari, cpu) míg egy konkrét Mac modellnél ezt nem lehet variálni nagyon.
Olcsóbb is összerakni egy erős gépet amit késöbb újítgathatsz kedved szerint mint venni egy erős Mac-et amit nem lehet, vagy csak nehezen lehet újítani és iszonyat drága.
Összes iCloud funkció, Messages, FaceTime, Airdrop, Handoff működik.
(Ha szeretnéd használni az Airdrop-ot és a Handoff-t akkor + BCM94360 PCI-Express kártya kell a Bluetooth-hoz és Wifihez: ~ 10.000.-)

Ha az a MacbookPro 2012-es amit említettél árban is jó, és neked kiszolgálja a tevékenységeid akkor az sem rossz választás. (bár szerintem még használtan is iszonyat drága egy macbook Pro)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32909) kushwavez válasza hadam98 (#32902) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Útközben rájöttem, hogy az i5-3330-nak HD 2500 beépítettje van, szal az nem túl jó választás.
i7-3770-re módosítanám a konfigot, annak HD 4000 van, csak egy ig-platform-id kell és működik minden. Viszont az elég drága még mindig: ~ 28-30.000.-

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32910) xedos válasza kushwavez (#32909) üzenetére


xedos
addikt

Én 1000éve ezért vettem az i5-3570k-t abban is az van. Árat nem tudok...

(#32911) kushwavez válasza xedos (#32910) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

vagy az is egy jó választás, valóban. 16 körül van

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32912) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!

Adott egy Dell vostro 3460-.as notebook, amire feltettem sikeresen a Sierra-t. Belső billentyűzetet, usb drivert, veetékes hálókártyát sikerült feltenni.

Ami még hátra van:
VGA (intel hd 3000 és nvidia 730M van benne) gondolom az intelt fogom tudni beüzemelni csak, de épp elég lenne az is most nekem. Kérdés, hogyan kezdjek neki?
(a multibeastes hd3000 kextet felrakattam vele, de nem lett jó, illetve a hd3000 fixuppal sem, valamint az nvidia injecttel sem. Bootolás leőtt a cloverben látja, hogy 2 VGA van...de hogyan tovább?)

gép: [csak 8GB RAM és 250-es EVO SSD]

Illetve a wifi se lenne rossz, a wifi kártya pontos típusát délután megnézem és leírom.

(#32913) lizdav válasza kushwavez (#32891) üzenetére


lizdav
csendes tag

Kipróbáltuk, bár az SMBIOS nem stimmelt és nem tudott igy elindulni. Azt kicseréltem egy másikkal és aztán már lehetett bootolni. Viszont továbbra is elakad a welcome-nál, ahol a régiót kell kiválasztani. Gyakorlatilag a rendszer felmegy, de a végső simitások már elérhetetlenek. Az egérkurzor nem mozdul és a régió kiválasztáskor csak villog az egész és semmit sem lehet csinálni.

(#32914) Mr.C válasza brickm (#32912) üzenetére


Mr.C
őstag

érdekes, mert én is csak azt találom fórumokon, hogy szenvednek vele... Nálam az XPS-ben 960m van, ami sose fog működni az optimus miatt, viszont a 730m "szokott" működni :D

sudo rm -rf /*

(#32915) brickm válasza Mr.C (#32914) üzenetére


brickm
őstag

az intel hd3000 is jó lenne, csak momentán az se megy. A cloverben mit kell átírni? Vagy félreértem és ahhoz nem is kell nyulkálni?

(#32916) kushwavez válasza brickm (#32915) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Inject intel= True és ig-platform-id ezek közül:

én lehet a 0x00030020-at próbálnám meg először.+ Lilu+whatevergreen kextek

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32917) general


general
addikt

hali! urak, ha most erős konfigot akarnék hackli alá, melyik lehet a legajánlottabb alaplap, vagy legalább brand? eddig az Asrock lapokról hallottam, olvastam a legjobbakat, a legkevesebb problémával, változott ez esetleg? nekem a stabilitás, megbízhatóság a legfontosabb, munkára kell, usb portok stabil működése kiemelten. (jelenleg ezzel szopok a legtöbbet az asus lapommal). pro4, extreme4?

hang nem fontos, most is usb dac-ról megy. vga van, egy 980-as, nem tervezem cserélni. 16/32gb ram lesz, és valszeg 8700k vagy 9600/9700-as cpu, tehát mindenképpen új generációs lap kellene, ami már stabilan támogatott a hackli által is. sok hdd és ssd...

[ Szerkesztve ]

(#32918) Smiley válasza general (#32917) üzenetére


Smiley
őstag

Sokan tulmisztifikaljak ezt az alaplap dolgot. Kb tokmind1 mit veszel, minden vacak a prociban van, tehat mukodni fog, AMI bios eseten kellhet valamelyik aptiofix. Jo smbios-t kell valasztani, kell a lilu meg whatevergreen es nagyjabol ennyi. Halokartya ha intel akkor valoszinuleg intelmausiethernet meg fogja hajtani. Nalam az integralt hang soha nem jatszott, szoval arrol nincs tapasztalatom de kb ennyi manapsag egy hackli. Mivel 980-as kartyarol van szo, ezert a 10.13 a max amit telepithetsz. Amugy a clover kb mindent beallit mar automatikusan.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#32919) lizdav válasza lizdav (#32913) üzenetére


lizdav
csendes tag

Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? Próbálgattam SMBIOS-ban egyező szettet beállítani, így újratelepíteni, de így el sem indult.

(#32920) general válasza Smiley (#32918) üzenetére


general
addikt

oké, köszi, ez jól hangzik!
viszont ezt nem tudtam, a 980-as vga miatt csak HS megy fel rá? mondjuk annyira nem bánom, a Mojave-nek semmilyen előnyét nem látom HS-hez képest. ( a macbookon az fut)

(#32921) kushwavez válasza lizdav (#32919) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Tudnál róla egy videó készíteni? Nem nagyon találkoztam még ilyenfajta hibával, grafikai hiba lehet az oka, de többet sajnos nem tudok mondani.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32922) kushwavez válasza general (#32920) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Sajnos csak HS-re, igen. Mojave-ra nem jött ki NVIDIA driver. Már lassan itt a final update is, szóval nem is látok rá esélyt, hogy jönne.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32923) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Egyébként valakinek van ötlete mégis hogyan bírhatnám működésre az Fn+Fényerő gombjaim?

VoodoPS2Controller-nél a Pause/Break gomb növeli, az Fn+F12 meg csökkenti a fényerőt. De a valódi gombok az Fn+Bal és Fn+Jobb nyilak, amik nem működnek, és nem generálnak semmilyen kódot se. Sem ACPI, sem PS2 kódokat.
A tapipad miatt inkább EMlyDinEsH-nek a SmartTouchpad driverét szeretem használni, azzal tudom használni a görgetést, míg a Voodo-val nem. Viszont azzal egyáltalán nincsenek fényerő gombjaim. Annyira nem zavaró, de jó lenne működésre bírni. Ez az egy ami nem működik a notin, minden más igen... Már csak ez az egy kéne és tökéletes lenne.
Pause/Break a következőt generálja: "ApplePS2Keyboard: sending key e045=71" ez növeli
Fn+F12 pedig ezt: "ApplePS2Keyboard: sending key 46=6b" ez csökkenti

Linux alatt működnek az eredeti gombok, és ott találtam kódokat is, de nem tudom mi a fenét kezdjek velük (már ha lehet egyáltalán)...
Fn+Bal nyíl: "0xe0 0x4c 0xe0 0xcc"
Fn+Jobb: "0xe0 0x54 0xe0 0xd4"
Ha valakinek van valami ötlete szívesen meghallgatom.
Egy csomó fórumot néztem már, de semmi haszna.

Noti: Acer Aspire V 15 V5-591G

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32924) general válasza kushwavez (#32922) üzenetére


general
addikt

ok, értem. de mondom, nem sajnálom, semmivel sem nyújt többet számomra a Mojave. Sztem senkinek sem. Lehet, h a motorháztető alatt van újítás, de egyébként nem értem, minek kellett..

(#32925) rii válasza general (#32924) üzenetére


rii
nagyúr

2019-be végre belekerült a dark mode
2019-ben.
még a f.stos win95-be is volt szinezés ('96-ban)
de talán még a dosshell-be is

ennyi egy előnye van, persze az is márakinek
én mindent dark mode-bn használok, nekem jól jön(ne)

amúgy nagyon-nagyon-nagyon régóta csak annyi előnye van az "új" osx-nek, hogy az apple elmondhatja mindig az új modellekhez: új osx - marketing
mert az osx az egyik leginkább húzó erő az apple-nek, az osx az egyetlen vetélytársa kb. a win-nek.

aztán most h a "fejlesztések" teljesen irrevelánsak egy operációs rendszer lényegét tekintve az már fel se tűnik, mert a felhasználók 99%-a nem is hallott az oprendszer fogalmáról - ezt használják ki
dinamikis desktop meg ilyen f.sságok

ez van ha az emberek olyan dolgot használnak amihez nem értenek, és akkor kapják mindig "új osx" alatt a teljesen felesleges fejlesztéseket ... siri és tsai.

egetverő baromság egy jól működő os-t a marketing miatt folyton csesztetni

10.5.6 óta pislogok h minek új osx?

és még ezzel a sok és állandó, évenkénti bizbaszolással is egy jó os

/eretnekség
dekvajó lenne ha modulárisan lenne felépítve
/eretnekség

persze én se értek hozzá semmenyire se csak ez van, ha marketing céllal át van cseszve az emberek búrája

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32926) scream válasza rii (#32925) üzenetére


scream
veterán

Azért biztonsági foltozások is történnek közben, ami nem minden esetben elhanyagolható.

(#32927) rii válasza scream (#32926) üzenetére


rii
nagyúr

teljesen jogos
nekem is ezért kellett volna sierra-ról feljebb lépnem

csak a nagyközönségnek alapelvárás, h egy os stabil meg gyors (mer nem értenek hozzá) - mikor ez az igazán fontos - ezért van ez a rennnngeteg felesleges feature, mert előbbi marketing szempontból 0, utóbbiak meg amikkel lehet reklámoznia az apple-nek az új modelleket

és ha ez utóbbiakba nem fetetnének semmi energiát, akkor kevsebb bugzás is lenne

de így h folyton megy a ökörködés, kész csoda h jól működik az osx
a frissítésre azonnal lecsapóakból meg lesznek a beta tester-ek
akik meg már voltak beta testerek, aszongyák legközelebb, várunk vele pár hónapot

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32928) #90085632


#90085632
törölt tag

Valaki át tudná nekem küldeni a telepítő fájlt, amit már csak ki kell írni pendrivera? Sajnos nincs Mac OS-el rendelkező gépem... Előre is köszönöm! :R

(#32929) kushwavez válasza #90085632 (#32928) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

[link]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32930) general válasza rii (#32925) üzenetére


general
addikt

így így, én is ezt gondolom. én ugyan nem vagyok régóta mac felhasználó, az El Capitannál csatlakoztam, de ugyanezt gondolom. f@.ért kell évente új oprendszer verzió, meg akár ios is. egy-egy frissítés megoldana bármit, de bizony kell a rohadt marketing, ez van.
a dark mode engem idegesít, nem igazán szeretem, de kinek mi.

a stabilitás is régóta oda van pont ezek miatt...:(

[ Szerkesztve ]

(#32931) Regiee


Regiee
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem.

Este csináltam egy telepítőt [EZ] alapján.

Tök szuperül ment is minden, megcsináltam a telepítőt, bebootoltam elindult a telepítő is. Majd lemezkezelő helyett a telepítésre mentem. És én hülye, egy sima újraindítás helyett elkezdtem matatni a telepítőben és valamit nagyon elállítottam, mert újraindítás után az istenért se jelenik meg az UEFI pendrive, hogy bootoljak róla újra. Újraformáztam a pendriveot, újratelepítettem mindent, már másik 2 pendriveon is megcsináltam, de nem jelenik meg.

Mit tudnátok tanácsolni nekem?

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#32932) Komjatit


Komjatit
újonc

Sziasztok :) !
Adott egy lenovo b50-80 tipusú Notebook, mely a következő specikkel rendelkezik :

i3 5005U
Intel HD Graphics 5500/AMD RADEON R5 M330
4GB DDR3 Ram

Nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni.... :U
Próbáltamfelrakni OSX-et, de csak a Yosemite sikerűlt eddig, sajnos az is bűn lassú, illetve nem tudom, hogy kext-et hogyan tudnám telepíteni...
Pár kérdés hozzátok, hátha ti tudtok segíteni, mivel szeretném ezt a rendszert ki próbálni.

Milyen rendszert tudnék rá tenni hiba mentesen? ( evidens, hogy wifi, s egyébdolgok nem feltétlen fognak működni ) :
Hogyan tudnék kext-et telepíteni?
Boot ARGS-hez mit kell beírni?
Hogyan tudnám elérni azt, hogy a rendszer ne legyen lassú és, hogy fel ismerje a videókártyá(ka)t, illetve processzort?! :F :F :F :F :F :F :F

Nagyjából értem a menetét, de a kext telepítésnél elakadok, feltétlen yosemite kell, vagy esetleg más is lehet? ( mert boot közben panic hiba történika többinél )

Hálás köszönet a segítségért!!!!!!! :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#32933) Mr.C válasza Regiee (#32931) üzenetére


Mr.C
őstag

hát ez igy nagyon érdekes, mindent pontról pontra ugyanúgy csináltál, mint eddig? értem itt ezalatt, hogy a telepitőt újracsináltad és az usb efi particiójába is ugyanazok kerültek? Ugyanabba a portba raktad?

Komjatit: elvileg mojave is megy rajta, göögel nekem ezt dobta: [link]
kexteket mire akarsz "telepiteni"? az usb-re vagy már meglévő rendszerre? előbbire csak helyezd be a colver/kexts/other mappába, utóbbinál ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor használd a kext utility appot.

sudo rm -rf /*

(#32934) Regiee válasza Mr.C (#32933) üzenetére


Regiee
aktív tag

Igazából nagyon furcsa módon de egy napos melóval sikerült.

Kettő db ugyanolyan telepítő pendriveot csináltam. Ha csak valamelyik egy volt bedugva nem jelent meg az uefis boot lehetőség. Azonban ha egymás mellé be volt dugva a 2 pendrive, de csak ha egymás mellé akkor megjelent. Csinált 2 kernel panicot telepítő betöltése közben, majd semmi változtatás után harmadjára elindult. És így fel is ment a rendszer.

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#32935) Mr.C válasza Regiee (#32934) üzenetére


Mr.C
őstag

ez nem meglepő... nálam volt olyan, hogy feltelepitettem USB-ről a rendszert, leválasztottam, majd belakásnál szétbarmoltam a rendszert és mikor újra akartam telepiteni már nem működött. 15 perc alatt az asztalon homlokon csókolta a múzsa vagy nemtudom, de már nem volt jó :DD

sudo rm -rf /*

(#32936) brickm válasza Regiee (#32934) üzenetére


brickm
őstag

Nekem is volt, hogy a telepítő telepítés után soha többet nem indult el PC-n. Meg olyan is, hogy egy adott USB-ről telepítettem, majd utána arról SOHA többet nem látta bootolás céljából a pendrive-okat, egyiket se.
Másik USB-ről meg igen.

(#32937) Komjatit válasza Mr.C (#32933) üzenetére


Komjatit
újonc

Arra gondoltam, hogy usb-re teszem, a megadott útvonaladon, s újra rakom a rendszert, ugyanis most feltettem a Mojave-t s tökéletesen megy, most is erről írok, mint a villám....csak nincs hang + videókarira 4mb-ot ( Intel HD Graphics 5500 4MB ) ír...

működhet úgy, hogy majd a telepítésnél én választom ki az adott kexteket, hogy mit rakjon, s mit ne rakjon fel? :F :R

(#32938) lizdav válasza kushwavez (#32921) üzenetére


lizdav
csendes tag

Időközben újrakezdtem az egészet nulláról... https://hackintosh.gitbook.io/-r-hackintosh-vanilla-desktop-guide/#so-you-want-a-vanilla-install <--- ez alapján, nagyon figyelmesen elolvasva és értelmezve mindent most eljutottam(kernel panicok közepette) a 'Welcome' részhez, itt ismét beragadt.

Ezúttal elmarad a képernyő villogása billentyű lenyomásakor, viszont kifagy kb. pár másodperc után a fszba az egész... Elég idegesítő kezd lenni, hogy gyakorlatilag bármennyire is próbálom figyelmesen végigkövetni a guide-okat és felépíteni az EFI mappát, egyszerűen nem akarja befogadni a hardver. Pedig elvileg működnie kéne, még direkt a hackli kompatibilitás miatt is vettem Vega kártyát, erre gyakorlatilag semmire sem megyek az egésszel.

Kicsit elvesztettem a reményt, lehet Win 10 lesz a vége...

(#32939) Smiley válasza lizdav (#32938) üzenetére


Smiley
őstag

Ez sajnos ilyen. Szedd ki a kártyát, rakd fel úgy hogy csak az integrált van benne, nembaj ha csak VESA. Aztán ha ott már fut rendesen akkor lehet szarakodni a Radeon-nal.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#32940) lizdav válasza Smiley (#32939) üzenetére


lizdav
csendes tag

Kipróbáltam, egyből kernel panic... Én nem értem, még csak azt sem várom hogy tökéletesen fusson, de annak azért örülnék, ha legalább felmenne a rendszer. Az a baj, hogy hiába keresek pontosan olyan configot a neten amilyen nekem van, mindegyiknél van egy kis eltérés, ami miatt pont nem tudom mi lenne hasznos és mi nem adott EFI mappából.

Én innentől kezdve feladom, futottam még pár kört egy-két variációval, de ennyi időt elfecsérelnem erre már nem érdemes..

(#32941) kerobi


kerobi
senior tag

Biztos volt már kérdés, de nem voltam a topikban régóta. Szerintetek mit érdemes venni: egy IMac-et 600-700 között, vagy egy power pc-t ebből a pénzből 4k monitorral és feltenni rá a hackintosht. Természetesen olyan elemekből felépítve ami már natívan viszi. Nekem elsősorban dolgozni kellene. Az IMac mellett az szól, hogy mobilabb.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#32942) Smiley válasza lizdav (#32940) üzenetére


Smiley
őstag

Mutasd azt a kernel panic-ot integrált kártyával.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#32943) Komjatit


Komjatit
újonc

Srácok...először is elnézést a megszakításért, s hogy a drága időtöket pazarlom ( nem, ez nem szarkazmus, halál komolyan írom ) , sikerült rá tennem a Mojave Hackintosh-t a gépre,szuper , hang , minden van. Viszont VGA-ra csak 4MB - ot írt, az Intel HD Graphics 5500-ra. R5 330M-et felse ismeri,legalábbis nem ír róla semmit . Hogy tudnám rá venni arra, hogy rendesen üzemeljen ? Illetve a hang, ennek a gépnek van spéci dolby hangja, amit szoftveresen kell be-ki kapcsolni ( számit, mert így nagyon halk ) windows alatt ez állítható, esetleg OSX alatt ezt valahogy meglehet játszani ?
Nagyon köszönöm a segítséget .

[ Szerkesztve ]

(#32944) lizdav válasza Smiley (#32942) üzenetére


lizdav
csendes tag

Közben rájöttem, hogy hülyeséget írtam... Nincs integrált videókártya az alaplapon. Nem igazán tudom hogyan tovább, szóval marad a Windows.

(#32945) Smiley válasza lizdav (#32944) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor csinalj egy tiszta telepitot. Default clover config, csak a fakesmc a lilu meg. whatevergreen legyen az others mappaba. Deinit pedig legyen bekapcsolva a clover-ban es nezzuk meg ugy.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#32946) lizdav válasza Smiley (#32945) üzenetére


lizdav
csendes tag

BIOS beállítások így jók?

Virtualization : Enabled
VT-d : Disabled
XHCI Hand-Off : Enabled
Legacy USB Support: Auto/Enabled
IO SerialPort : Disabled
Network Stack : Disabled
XMP Profile : Auto / Profile 1/Enabled
UEFI Booting set to Enabled and set Priority over Legacy
Secure Boot : Disabled
Fast Boot : Disabled
OS Type: Other OS
Wake on LAN : Disabled

(#32947) lizdav válasza lizdav (#32946) üzenetére


lizdav
csendes tag

Ezekkel a BIOS beállításokkal próbáltam, elejéről kezdve az egészet, USB törölve, terminalból install, majd Clover telepítés.

Csak a felső kettőt jelöltem a bootloader telepítésnél(Install for UEFI, ESP), semmi mást nem pipáltam be.

Kextek közül Lilu, Whatever, FakeSMC(sensorokat pipáltam) és még a RadeonDeInit-et jelöltem Cloverben.

Az install megkezdése helyett csak újra betölti a bootloader-t. Egyszer már volt ilyen, akkor megoldottam, de ugye akkor meg később szívtam meg valamivel. Nem szeretnék most mindenféle más guide meg fórum bejegyzés alapján saját gondoloatmenetemet követve javítgatni, mert ez eddig sem vezetett semmi jóra sajnos. Nyilván ha pontosan érteném, hogy mi-mit is csinál akkor sokkal könnyebben menne, aztán ki tudja...

Mindenesetre köszönöm szépen azoknak, akik eddig segítettek!

(#32948) Smiley válasza lizdav (#32947) üzenetére


Smiley
őstag

Azert a default uefi driverek kellenek a cloverba telepitesnel. Ha azokat nem telepited persze hogy nem indul el.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#32949) lizdav válasza Smiley (#32948) üzenetére


lizdav
csendes tag

Az UEFI drivereket alapból bepattintja a bootloader telepítő, nem? Mert ahhoz nem nyúltam és ezek rajta is voltak az usb-n, most amikor próbáltam:

- AudioDxe-64
- DataHubDxe-64
- FSInject-64
- SMCHelper-64
- VBoxHfs-64

(#32950) Regiee válasza lizdav (#32949) üzenetére


Regiee
aktív tag

OsxAptioFixDrv-64 nem kellene még?

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.