Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) fuze válasza kushwavez (#32200) üzenetére


fuze
őstag

Értem, tehát a string-et kell szerkeszteni közvetlenül az arguments alatt, nem pedig újat létrehozni. Jól mondom? A darkware=0 maradjon?

A megoldás ezek szerint így néz ki:

adms.hu | UI Designer

(#32202) kushwavez válasza fuze (#32201) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

igen, így jó. a darkwake nem kell

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32203) fuze


fuze
őstag

OSX Installer indításakor ezt kapom:

Error allocating 0x116fc pages at 0x0000000000463e000 alloc type 2
Couldn't allocate runtime area

A ramommal lehet a gond? HyperX fury 16GB kit 2400mhz DDR4

Van egy ilyen efi driver a cloverben, hogy AptioMemoryFix-64. Megpróbálom azt.

adms.hu | UI Designer

(#32204) tlac válasza fuze (#32203) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem valószínű

az aptio cuccok segíthetnek

(#32205) fuze válasza tlac (#32204) üzenetére


fuze
őstag

Aptiomemoryfix64 nem segített. Keresgéltem a témában, de nem találtam még semmi okosat.

adms.hu | UI Designer

(#32206) tlac válasza fuze (#32205) üzenetére


tlac
Topikgazda

alaplapod típusát add meg, hogy segíteni tudjunk

(#32207) fuze válasza tlac (#32206) üzenetére


fuze
őstag

Élek az lehetőséggel és leírok mindent :)

MSI B250M MORTAR
Intel Core i7 7700K
Kingston HyperX Fury Black 16GB 2400MHz DDR4
ASUS GeForce GTX 1070 8GB
Kingston 240GB Hyperx Fury

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#32208) tlac válasza fuze (#32207) üzenetére


tlac
Topikgazda

OsxAptioFix2Drv-free2000-et írogatnak ehhez a laphoz
[link]
[link]

(#32209) fuze válasza tlac (#32208) üzenetére


fuze
őstag

Sikerült továbbjutni, de az utolsó sor valami Randomseed +++++++++++++ és újraindul. Hajjaj éreztem én, hogy nem lesz ez egyszerű.

adms.hu | UI Designer

(#32210) fuze válasza fuze (#32209) üzenetére


fuze
őstag

Benyomtam neki, hogy ne induljon újra ilyenkor. Így néz ki:

Azt olvastam, hogy a ramot másik socketbe kell tenni. Ennek már max holnap állok neki, remélem összejön.

[link]

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#32211) sad_Vamp válasza kushwavez (#32198) üzenetére


sad_Vamp
őstag

A windózos bios Módom legacy, de szerintem eddig is volt?

ezt most a BIOSba kéne állítani? (szerintem ot UEFI van viszont) vagy a windben vagy a cloverrel?

Mondom eddig ment.... :-/

Az Osx Is hol megakad hol nem.... Súgjatok picit... MOJAVE-vel mi a szitu? Van rá már "virágbolti" FCPX? Mert akkor lehet bepróbálnám azt.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#32212) fuze válasza fuze (#32210) üzenetére


fuze
őstag

Áttettem B-ből A-ba (vagy fordítva?) Ugyanazt írja ki.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#32213) kushwavez válasza sad_Vamp (#32211) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Nekem az a tippem, hogy mivel a Windows legacy és a clover UEFI ezért nem tudja a Legacy-t bebootolni.
De olyat nekem is csinál egyébként az asztalim, hogy rohadt sok idő elteltével bootolja csak be a legacy windows-om. csak az a különbség, hogy az egész gép legacy, bios is. Sajna nincs rá tippem, hogy mi más lehet.

Mojave-n nekem is van final cut, semi para vele. De megyek vissza szerintem HS 10.13.6-ra. 10.14 még működött, de ez az új frissítés elcseszte az alvó módom ami eddig kb sierra óta működött hiba nélkül, VGA & HDMI portom is oda lett. Még megpróbálok egy kext rollback-et, ha nem megy megy vissza a 10.13.6, vagy a 10.14

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32214) kushwavez válasza fuze (#32212) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ha jól láttam, 1 slot-ot használsz.
írd be ezt a config.plist-be SMBIOS-on belül, Manufacturer után
<key>Memory</key>
<dict>
<key>Channels</key>
<integer>1</integer>
<key>Modules</key>
<array>
<dict>
<key>Frequency</key>
<integer>2400</integer>
<key>Size</key>
<integer>16384</integer>
<key>Slot</key>
<integer>0</integer>
<key>Type</key>
<string>DDR4</string>
</dict>
</array>
<key>SlotCount</key>
<integer>1</integer>
</dict>

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32215) fuze válasza kushwavez (#32214) üzenetére


fuze
őstag

Nem nem. Kettőt, ez kit ram. Két 8 gigás. Azt írták akkor van ilyen ha nem a két elsődleges slotban vannak. Semmi nem változott, illetve megpróbáltam még a OsxAptioFix2Drv-free2000 helyett a OSXAptioFixDrv-64-et. Az szintén eljutott idáig, de nincs változás. Most megpróbálok egy Unibeast-et is.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#32216) fuze


fuze
őstag

A Unibeast sikeresen elindította az OSX telepítőt.

Most még nem nyomtam fel a rendszert, mert backupolnám előtte a teljes Windows-t. (Ha erre van jól bevált módszer, akkor jelezzétek pls. Én most elsőre a Win beépített backupjára gondoltam)

Az az én nagy bajom egyedül ezzel a Unibeast-el, hogy egyszer már próbáltam egy másik gépen és ott is perceket kellett várni amíg betölt a clover. Illetve Az install OSX után megint csak percek mire előjön az Apple logó. Ez mitől van? Így ha valami nem stimmel rengeteg időt veszítek. Ellentétben a sima Cloveres megoldás sourceforge-ról lehúzva villámgyors volt, csak a fránya Apple logóig nem jutok el.

Azt sem tudom igazán, hogy melyik módszer a jobb/tisztább? A unibeast nekem úgy néz ki túl sok minden van belepakolva, kicsit gány de legalább működik.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#32217) kushwavez válasza kushwavez (#32213) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

van NTFS.efi a clover-edben?
ha nincs, lehet azért nem bootol

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32218) fuze válasza kushwavez (#32217) üzenetére


fuze
őstag

Lehet nem volt, fene tudja már :DDD

Közben elkezdem egy újat a hackintosh.gitbook.io alapján, ami sok mindenre rávilágított és úgy érzem egyre tisztábban látok.

Sajnos a config.plist már keményebb diónak tűnik. Ő azt írja, hogy a Clover default plist-je elég sok dolgot tartalmaz ami bekavarhat. Ha jól értem, a plist-ben szerepelnie kell az installálandó kexteknek is? Tehát nem húzhatom be az ő verzióját csak úgy, mert lehet nekem másmilyen LAN driverem van mint neki.

adms.hu | UI Designer

(#32219) kushwavez válasza sad_Vamp (#32211) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

az előző sad_Vamp-nek ment, csak véletlen magamnak küldtem.😅

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32220) fuze válasza kushwavez (#32219) üzenetére


fuze
őstag

Jah tényleg :D

Közben kipróbáltam ezt a minimál Vanilla telepítőt. Hát elég ígéretes, tovább is ment sok sok szöveg el sem tudtam olvasni. Néha megállt több percre. Most kiírta ezt:

Kedd stall[0], (240s): 'AppleACPICPU'
en:0 starting optimistic dad immediately for bla black
Majd az előző sor megint.

Gondolom ez a rosszul konfigolt plist-nek köszönhető.

adms.hu | UI Designer

(#32221) kushwavez válasza fuze (#32218) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

az "installálandó" kextek nem a plist-ben vannak. amik a gépedhez kellenek az a CLOVER/kexts/Other-be vannak. Pl ha Reatlek PCIe Ethernet karid van akkor RealtekRTL8111.kext, ha AMD kártyád akkor WhateverGreen.kext + Lilu.kext, ha NVIDIA akkor NvidiaGraphicsFixup.kext, AppleALC hanghoz, stb

a config.plist-ben van egy olyan szekció, hogy KextToPatches > azt jelenti, hogy a rendszerben lévő kextekben végez bináris foltozást, azaz módosítja, hogy működjön az adott valami a hackintosh-on Wifi+bluetooth, hang, vidikari, stb.

Behúzni behúzhatod, de ha teljesen más rendszere van, akkor felesleges mert nem fog működni.
érdemes proci alapján rákeresni, pl i5-6300HQ hackintosh, és tuti kidob egy pár fórumot ahol próbálkoztak vele, lehet lesz egy full működő config.plist, DSDT, ami igazából a siker kulcsa, onnan már csak a kextek maradnak

De úgy láttam, hogy neked már volt egy módszer amivel be tudtad hozni a telepítőt, nem?
Unibeast-el. Annak a config.plist-jét fel lehetne használni, mivel azzal működik.

megjegyzés: használd mindenből a legfrissebbet

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32222) fuze válasza kushwavez (#32221) üzenetére


fuze
őstag

A kextek nálam most tökéletesen stimmelnek, mindnek utánakutattam és bent vannak az otherben, ez tiszta.
Ami fent volt az skylake-hez való plist. Nekem elvileg jó. Lenne...

Megpróbálom a Unibeast-eset akkor. Amúgy meg későbbiekben rendszerstabilitás szempontjából az mindegy, hogy mennyire gép specifikus plist-et használok? Arra gondolok ahogy említetted, a rendszerben lévő kextekben végez bináris foltozást. Ilyenkor egy más által létrehozott plist olyan dolgokat is feleslegesen változtat amire egyébként nem lenne szükség?

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#32223) fuze


fuze
őstag

Bedobtam a unibeast plist-et. Ezzel már megint perceket kell várni mire előjön a clover. Mi van ebben ami így belassitja? Furcsállom is hogy mások nem panaszkodnak emiatt.

adms.hu | UI Designer

(#32224) kushwavez válasza fuze (#32222) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

az mindegy. Ha nem kell a rendszerhez, de betölti, nem fog változni semmi. de igen, más plistjében lehetnek olyan patchek amikre neked nincs szükséged, azokat ki lehet törölni, felesleges

Ha leírod, hogy mik vannak a gépedben és elküldöd a config.plist-ed akkor megnézhetem miket kell módosítani hátha tudok segíteni, nekem is Skylake-m van

bootolj be "-v" bootarg-al és nézd meg amikor perceket vársz éppen minél áll

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32225) fuze válasza kushwavez (#32224) üzenetére


fuze
őstag

Alapvetően a Cloverből installer indítás is lassú, na de be a cloverbe az is lassú! 10 perc legalább. Nem logol esetleg valamit?

Ez lenne a masina:
MSI B250M MORTAR
Intel Core i7 7700K
Kingston HyperX Fury Black 16GB 2400MHz DDR4
ASUS GeForce GTX 1070 8GB
Kingston 240GB Hyperx Fury

Csak akkor ment végig az apple logós progress bar, ha benyomtam az usb ownershipet és usb injection-t előtte. Ez most sima unibeast-es plist módosítetlanul:

[link]

SORRY hülyeséget mondtam, nekem kaby lake-em van!

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#32226) kushwavez válasza fuze (#32225) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nézd ezt: [link]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32227) fuze válasza kushwavez (#32226) üzenetére


fuze
őstag

Ez most runtime allocate errort okozott ramdisk környékén. Asszem a legelején is ez a hiba volt, de ezen már egyszer túljutottam.

adms.hu | UI Designer

(#32228) kushwavez válasza fuze (#32227) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

upsz: másik : [link]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32229) fuze válasza kushwavez (#32228) üzenetére


fuze
őstag

kexd stall volt megint. ezek a kextek vannak nálam:

Illetve a drivers64uefi:

adms.hu | UI Designer

(#32230) kushwavez válasza fuze (#32229) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

tedd be ezeket is a drivers64UEFI-be: [link]
+ FakeSMC kexts/other-be: [link]
Ha azok a kextek amiket mutattál a 10.1x mappába vannak, pakold az összeset az Other-be

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32231) fuze válasza kushwavez (#32230) üzenetére


fuze
őstag

Otherben volt és igen a fakesmc hiányzott. Közben kiforumoztam insanelymac-en. Betöltött a telepítő! Hát végtelenül boldog vagyok. :) Most már csak fel kéne mennie szépen. Két nap ment rá eddig :DDD legalább képben vagyok most már.

Ha megjön a másik SSD neki is állok élesben.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#32232) kushwavez válasza fuze (#32231) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

na király.😁

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32233) fuze válasza kushwavez (#32232) üzenetére


fuze
őstag

Ránéztem még így extraként, hogy a nyújtott clovert hogy lehet kiküszöbölni. Hát elég volt a win8/10 whql supportot bekapcsolni. Most minden tűéles :D grafikusként bántotta ám a szemem.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#32234) kushwavez válasza fuze (#32233) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

a felbontásra gondolsz?
azt lehet ám Clover config.plist-ben is állítani GUI/ScreenResolution-ba

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32235) fuze válasza kushwavez (#32234) üzenetére


fuze
őstag

Igen. Olvastam azt is valahol a nap folyamán. Viszont ez csak egy BIOS beállítás. Ha valami bajt okoz, majd kipróbálom. Persze ezekkel elég az install után foglalkozni :) csak nem bírok magammal :D. Ja és köszi, sokat segítettél!

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#32236) kushwavez válasza fuze (#32235) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nincsen mit.😉

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32237) 1stvan


1stvan
csendes tag

sziasztok!

High sierráról frissítettem Mojave-re, minden szépen működik de... Multibeast 10.4.0-val felraktam 2 Usb modot, mert nem működött minden usb csatlakozó:

- remove XHCI USB port limit (Adds PMHeart’s patch to remove XHCI USB Port Limit to /Volumes/EFI/EFI/CLOVER/config.plist. Removes previous increase port limit patch. )

- 7/8/9 USB support (Enables full USB 2.0 and 3.0 support on 7/8/9 Series motherboards. Installs FakePCIID.kext and FakePCIID_XHCIMux.kext to /Library/Extensions.)

. Következő boot óta egyáltalán nincs működő USB-m. Nem tudok belépni. Cloverben még van. Mit kéne tennem, hogy a feltett két USB-s modot töröljem, és életre keltsem újra a billentyűzetem és az egerem? :((

(#32238) 1stvan válasza 1stvan (#32237) üzenetére


1stvan
csendes tag

Megoldottam! SSD ki, külső olvasóba be, macbookra rádug, kext kitöröl... :C

(#32239) P41N válasza 1stvan (#32238) üzenetére


P41N
senior tag

Még az a szerencse hogy van MacBook-od. Nálam az már elég nehéz lenne. Mondjuk annyira nem, mert Windows-on belül is meg lehet nézni az efi-t, és még csak bele se kell nyúlnom a gépbe.

(#32240) 1stvan válasza P41N (#32239) üzenetére


1stvan
csendes tag

Hát igen :-) Én egy ideje nem láttam már windowst, de nem is hiányzik. És kéne hozzá APFS to win, mert máshogy ott sem lehetne. Azért ültem fölötte egy keveset, mire leesett mit kéne tenni... :W De legalább megtaláltam ezt a fórumot :)

(#32241) P41N válasza 1stvan (#32240) üzenetére


P41N
senior tag

Én is lennék csak macOS-en de sajnos játszok is néha, azért kell a Windows is. Ja igen tényleg neked SSD-n van. :DDD

(#32242) #68216320


#68216320
törölt tag

Erre van ötletetek?

Asus Z170I Pro Gaming + 6600K +16GB DDR4 3000MHz

Sierra telepítő, Clover (-v -kext-dev=1 -rootless=0). OsxAptioFixDrv-64 felrakva, mert anélkül csak a sok "+" jelet írja ki és nem is jut tovább.
Ezen a gépen régebben volt már Sierra, de azóta nem tudom mi változott.

(#32243) fuze


fuze
őstag

Van bevált módszeretek a kész installer klónozására egy másik pendrive-ra? EFI-vel együtt, hogy minden tutin működjön.

adms.hu | UI Designer

(#32244) P41N válasza fuze (#32243) üzenetére


P41N
senior tag

Szerintem nincs. Lehet hülyeség amit most mondok, de én azt csinálnám, hogy formáznám azt a Pendrive-ot amire rakni szeretnéd, csinálnék neki két partíciót az egyik amire megy a telepítő, a másik pedig amire megy az EFI, és csak simán átmásolnám rá. Nem hiszem hogy ez működne de egy próbát megér szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#32245) #68216320 válasza #68216320 (#32242) üzenetére


#68216320
törölt tag

Közben előszedtem egy SSD-t, amin egy régi Sierra rendszer van, amit még ehhez a géphez használtam. Az sem indul. Ugyanez lesz a vége. BIOS gond lehet?

(#32246) tlac válasza #68216320 (#32245) üzenetére


tlac
Topikgazda

és az előszedett ssd-n lévő cloverrel próbáltad indítani vagy a másikkal, ami már korábban is a gépen volt?

(#32247) #68216320 válasza tlac (#32246) üzenetére


#68216320
törölt tag

Az SSD-n lévő Cloverrel. Gondolom olyan 6 hónappal ezelőtti verzió lehet. De próbáltam a megcsinált telepítőn lévő cloverrel is indítani az SSD-t. Semmi változás. Ez az alaplap jópár hónapja tönkrement, garanciában javították (standby áramkör, semmi komoly), de azóta egy másik alaplapot használtam. Nemrég raktam össze újra erre a gépet és szeretném használni, mert a Macbook Air kicsit lassú nekem már, jó volna desktopon OSX-ezni.

Update: Az előszedett SSD-n például OsxAptioFix3 van használva ahogy látom. Már ha számít.

Amúgy szerintem újabb BIOS van az alaplapon, gondolom frissítették javításnál. Lehet ez okoz problémát?

A csatolt KP screen neked mond valamit? Ebben az ACPI dologban (sem SSDT, DSDT) nem mozgok otthonosan.

[ Szerkesztve ]

(#32248) Gabady


Gabady
aktív tag

Hali,
Kérdésem lenne a következő...
Volt már egy jól működö rendszerem, de most procit cseréltem i5 4460ról, xeon e3-1240v3ra.
Eddig nem próbáltam még a rendszert elindítani, van-e valami teendőm ??

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#32249) #68216320 válasza #68216320 (#32247) üzenetére


#68216320
törölt tag

Kicseréltem a cucc alatt az alaplapot egy másik Z170 chipset-es lapra (Asus Maximus VIII Hero).
Ezzel megy a telepítő pendrive és a régi rendszer is. Kis frissítés, Nvidia update és használható.
Ezek alapján 99%, hogy az új BIOS a problémás. Majd eeprom íróval visszateszek egy régebbi verziót és alkalomadtán lepróbálom azzal.

(#32250) kushwavez válasza Gabady (#32248) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Nem hiszem, hogy lenne bármi. Viszont ha eddig integrált grafikát használtál, az most nem fog menni mivel a xeonnak nincsen HD grafikája, muszáj dedikált videókártyát használnod.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.