Hirdetés

2019. július 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-04-07 22:53:27

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék

I. macOS Mojave telepítő készítése Clover bootloader segítségével
II. A telepítés menete
III. PC-s billentyűzet beállítása
IV. macOS Mojave .iso készítése
V. Hasznos programok (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#32151) Norby86 válasza viktor001 (#32150) üzenetére

Norby86
(senior tag)

Ezt így jó lenne nekem is megcsinálni, hogy mindkét rendszer működjön egymás mellett. Bár előbb ehhez az SSD-m kellene lecserélni nagyobbra. :)
Kipróbáltam hogy bemásoltam ezt az újabb config.plist fájlt, de sajnos ugyan az a hiba mint az előbb, nem jutok tovább. :( Nem értek úgy hozzá, de ha jól látom valami CPU problémája lehet nem?
Gondolom nem segítene ha a Mojave helyett Sierra rendszerrel próbálkoznék.

-Norbi-

(#32152) viktor001 válasza Norby86 (#32151) üzenetére

viktor001
(tag)

Sierra alatt is ugyanez lenne.
ezzel nézd: [link]
sajnos ez a része ilyen próbálgatós művelet. :DDD

osxlatitude.com - A Hackbook-ok otthona...

(#32153) viktor001 válasza Norby86 (#32151) üzenetére

viktor001
(tag)

ha az előző nem jó akkor lehet valamit elírtam itt egy másik: [link]

(#32154) Norby86 válasza viktor001 (#32153) üzenetére

Norby86
(senior tag)

Sajnos egyikkel sem megy, ugyan az történik mint eddig, elakad annál a sornál. :(
Amit még linkeltem egy német hackintosh weboldalt ahol az alaplapomra leírják a telepítési lépéseket, ott ezt a képet találtam:

Elvileg ezeket kell bekapcsolni abban a Clover Configuration programban és akkor bootolna. Aztán lehet hogy tényleg a CPU-m nem tetszik neki? Bár elvileg támogatva van.

-Norbi-

(#32155) viktor001 válasza Norby86 (#32154) üzenetére

viktor001
(tag)

ott csináltam én is, be vannak kapcsolva. még utánanézek, addig próbáld meg ezt: [link]

(#32156) Norby86 válasza viktor001 (#32155) üzenetére

Norby86
(senior tag)

Megpróbáltam, már más a helyzet, addig sem jut el a parancssor, mint eddig. :(

-Norbi-

(#32157) viktor001 válasza Norby86 (#32156) üzenetére

viktor001
(tag)

[config.plist] > ha nem, tedd hozzá ezt is (CLOVER/kexts/Other/): [NullCPUPowerManagement.kext]
Ha nem jó, töröld ki és majd nézek valamit holnap

(#32158) Norby86 válasza viktor001 (#32157) üzenetére

Norby86
(senior tag)

Siker! :) :)) Elindult és a kext-et sem kellett bemásolni csak ezt a config.plist-et amit küldtél.
Viszont a kép szét van esve (bár nem is vártam mást ha nem támogatott az intel videóvezérlőm). Alul zöld, felette meg három látszik mindenből. :D Úgyhogy a telepítést meg sem próbáltam elkezdeni, mert félig vakon tapogatóznék a telepítés alatt, eléggé csíkos is a kép. Ezt még lehet javítani valahogy, vagy ezen már csak az RX460-as videokártya segíthet?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#32159) viktor001 válasza Norby86 (#32158) üzenetére

viktor001
(tag)

próbáld ezekkel: IntelGraphicsFixup.kext, IntelGraphicsDVMTFixup.kext, Config.plist
Így egyébként már fel lehet telepíteni, csak ugye ugyanilyen fog maradni a kép addig amíg nem lesz támogatott vidikari

[ Szerkesztve ]

(#32160) roland0807 válasza Plasticbomb (#32130) üzenetére

roland0807
(tag)
LOGOUT blog

Ez a System requirements nem nagyon fontos ha valaki Hackintosh-t akar. Még az én Xeon E5420-on is simán futna a Mojave. Annyi hogy nekem videókártyát kéne cserélnem mert a HD 5770-et nem támogatja. :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 5S 16GB Space Gray - iOS 12.2, iPhone 4 16GB Black - iOS 7.1.2

(#32161) viktor001 válasza Norby86 (#32158) üzenetére

viktor001
(tag)

nem tudom lehet-e, de ha van a biosodban DVMT prealloc beállítás akkor ott próbáld a 32 és a 64-et is ha az előzők nem változtattak semmit, és töröld az IntelGraphicsDVMTFixup.kext-et (ha van a biosban DVMT beállítás, vagy ha nem működik) , a configodban meg keress egy olyan szekciót, hogy "#DualLink", alatta "<intiger> 0 </intiger>
a "#" jelet töröld ki és az intiger-t írd át 1-re (Windows alól Notepad++-al lehet szerkeszteni a config.plistet, Mac alatt TextMate/PlisteditPro)

[ Szerkesztve ]

(#32162) Norby86 válasza viktor001 (#32161) üzenetére

Norby86
(senior tag)

Változás az van, de nem előnyére sajnos. Elakad bootolás közben a parancsoknál. :(
Most megpróbálom amit írtál, bár nem láttam DVMT-t a biosban, de újra megnézem.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#32163) Norby86 válasza viktor001 (#32161) üzenetére

Norby86
(senior tag)

Vagy ez lenne az? Bár nem hiszem hogy ez az, de nálam csak ennyi beállítási lehetőség van a grafikánál.

-Norbi-

(#32164) viktor001 válasza Norby86 (#32163) üzenetére

viktor001
(tag)

az legyen bekapcsolva, töröld az IntelGraphicsFixup-ot és a DVMTFixup kexteket

(#32165) Norby86 válasza viktor001 (#32164) üzenetére

Norby86
(senior tag)

Bekapcsoltam ezt az opciót, kitöröltem amit mondtál, akkor sem jutott tovább az install képernyőre ahogy eddig. Utána fogtam és betettem az előzőleg küldött config.plist-et. Azzal eljutottam az install-hoz, de ugyan úgy a képernyő összeugrik. :( Szerintem ez ilyen, nincs hozzá driver, neten is azt olvasom és Ti is azt mondjátok. Marad a videokártya vásárlás, addig pihentetem a dolgot akkor.
Ha meg lesz videokártyám, lesz nagyobb SSD-m is és akkor már a win 10-et mellé tudom telepíteni. Bár ennek a menetét sem tudom még. Esetleg erről van egy videó vagy magyar nyelvű leírás ami elérhető?

-Norbi-

(#32166) Plasticbomb válasza Norby86 (#32165) üzenetére

Plasticbomb
(PH! addikt)

Nem nagyobbra cserélném, hanem vennék mellé megegyet s a legegyszerűbb megoldás lenne a cél. Ket ssd ket rendszer, egyik winnek másik osxnek.

Star Citizen, Subnautica

(#32167) sad_Vamp

sad_Vamp
(őstag)

Valaki legalább nagyjából el tudná mondani mik a lépések HW -konkrétan GPU- cserekor? Mert kerestem videót leírást, de nem igazán találtam.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#32168) Smiley válasza sad_Vamp (#32167) üzenetére

Smiley
(őstag)

Ez nem windows. Ha felismeri es be tudja tolteni az extension-t akkor mukodik ha nem akkor meg hegeszteni kell. Itt nincs szukseg DDU-ra meg hasonlo baromsagokra.
Konkret pelda: Nekem egy oreg GTX560Ti van a gepembe, volt kolcsonben par hetig egy RX580. GTX ki Radeon be, clover-ben deinit bekapcsol, es minden megy tovabb. Ez windows alatt vagy 3 restart meg fel ora telepites.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#32169) sad_Vamp válasza Smiley (#32168) üzenetére

sad_Vamp
(őstag)

Oké akkor viszont így modosul na a kérdésem: valszeg CLOVERt/EFIt kéne cserélnem, mert a régiben még nem volt az a radeon deinit tudtommal.... na annak hogy kéne nekiállni? (mert az igazság az, hogy mé win sem indul most el a cloverből valmiért.... bootmenü választással jutok csak be)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#32170) viktor001 válasza sad_Vamp (#32169) üzenetére

viktor001
(tag)

csinálj backup-ot a régi EFI-ről és frissítsd a CLOVER-t, majd a régi config.plist-ed tedd be az új clover-hez és írd át amiket kell, esetleg clover configuratorral vagy valami plisteditorral, kexteket ugyanúgy tedd át az újba, dsdt-t ssdt-t stb. én így frissítéskor az összes kextemet is le szoktam frissíteni, sosem árt

(#32171) viktor001 válasza Norby86 (#32165) üzenetére

viktor001
(tag)

csináltam erről régebben egy posztot és egy videót osxlatitude-ra, bár az angol: [link]
2 féle verzió működik: 1. Meglévő Windows mellé, 2. Tiszta telepítés (Egy meghajtón)

A tiszta telepítést írom most:

1. Létrehozod a Mojave USB telepítőt
2. bebootolod a telepítőt és a Disk Utility-ben létrehozol 2 Partíciót (1 Mac-nek (APFS) 1 Win-nek (FAT32))
3. Telepíted a Mac-et, a Cloverrel majd késöbb kell foglalkozni
4. Bebootolod a Win telepítőt
5. Válaszd ki és formázd az előzőleg létrehozott FAT32 partíciót
6. Telepítsd
8. Ha vége a telepítésnek bootolj be a Mac-be
9. Mountold az EFI meghajtót (EFI mounter v3)
10. Másold át a működő CLOVER mappádat a rendszer EFI meghajtójába
11. Indítsd újra a géped, nem kell megijedni a CLOVER még nem fog elindulni, automatikusan a Win fog bejönni
12. nyisd meg a Parancssort adminisztrációs módban és írd be ezt:
bcdedit /set {bootmgr} path \EFI\CLOVER\CLOVERX64.efi
13. Ennyi. Indítsd újra a géped és ha minden jól megy akkor a Clover bejön, tudsz válogatni melyiket akarod, hogy elinduljon

(#32172) roland0807

roland0807
(tag)
LOGOUT blog

Úgy néz ki, hogy nekem is kell egy kis segítség. macOS Sierra 10.12.6-ról akarok frissíteni High Sierra 10.13.6-ra, de nem nagyon akar menni, mint ahogy a sima telepítés sem. El Capitan-t és a Sierra-t gond nélkül feltelepíti. Viszont a High Sierra olyanokat csinál, hogy egy helyen megakad és nem megy tovább. Volt hogy 1 óráig úgy hagytam, de nem ment tovább. Olyan is van, hogy újraindítom hogy újrakezdjem, Apple logonál tart kb 70%-nál, és bedobja az áthúzott kört. Amikor még GTX 750-em volt nem volt ilyen problémám. Nem hiszem hogy a HD 5770-en a baja mivel másoknak működik High Sierra-n. Ha valakinek van valami ötlete, az segíthetne. :DDD

Configom:

CPU: Intel Xeon E5420
Mobo: Gigabyte GA-P35-DS3R Rev 1.0
RAM: Kingston 8GB DDR2 667MHz
VGA: Ati Radeon HD 5770
HDD: WD Blue 500GB (Windows 10) + WD Blue 500GB (Sierra) + Samsung 250 GB (Data)

(#32173) viktor001 válasza roland0807 (#32172) üzenetére

viktor001
(tag)

bootolj "-v"-vel és nézd meg minél akad meg

(#32174) sad_Vamp válasza viktor001 (#32170) üzenetére

sad_Vamp
(őstag)

szóval akkor ideiglenesen rakjam vissza a RÉGI kártyát és "EFI-zzem, cloverezzem át a dolgokat" majd új kártya vissza? jól értem?

(#32175) roland0807 válasza viktor001 (#32173) üzenetére

roland0807
(tag)
LOGOUT blog

Ott akad el hogy HID: Legacy shim 2, utána meg azt írja ki hogy Still waiting for root device. Mitha nem ismerné fel a Pendrive-ot.

(#32176) viktor001 válasza roland0807 (#32175) üzenetére

viktor001
(tag)

Ha USB 3.0-t használsz akkor tedd át 2.0-ba. Telepítésnél nem szereti a 3.0-t
+ lehetőségek: USBInjectAll.kext CLOVER/Kexts/Other-ben
npci=0x2000 bootflag

[ Szerkesztve ]

(#32177) viktor001 válasza sad_Vamp (#32174) üzenetére

viktor001
(tag)

igen, így :C

(#32178) roland0807 válasza viktor001 (#32176) üzenetére

roland0807
(tag)
LOGOUT blog

Nincs USB 3.0-ám, meg alapból tudom hogy nem szabad azon keresztül telepíteni. Szükséges bootflag-eket tudom, npci=0x2000 vagy 0x3000-et használom is enélkül már a Logonál megállna. USBInjectAll.kext ott van az Others mappában. Már tényleg nem tudom hogy mi lehet a baja.

(#32179) viktor001 válasza roland0807 (#32178) üzenetére

viktor001
(tag)

hmm.
az biztos, hogy nem a vidikari okozza.
frissítsd a clover-t és az összes kextet és próbáld meg
nekem egyszer a clover miatt nem indult sierra után

(#32180) roland0807 válasza viktor001 (#32179) üzenetére

roland0807
(tag)
LOGOUT blog

Clover-ra én is gondoltam, frissítettem r4630-ra de nem változott semmit. Felraktam az r4722-t azzal meg még a Clover BootbMenüig se jutok el.

(#32181) viktor001 válasza roland0807 (#32180) üzenetére

viktor001
(tag)

találtam egy ilyet:
"Q: The system starts loading but hangs at Still waiting for root device.

A: Apart from the standard tip to turn on AHCI mode in BIOS, if it does not exist, find a matching kext for your IDE controller. Or you can try booting with the key NoCaches. Loading will be slowed down because the controller needs more time to be initialised.
This issue arises only when Clover and the OS are on different devices."
source: Clover FAQ

(#32182) roland0807 válasza viktor001 (#32181) üzenetére

roland0807
(tag)
LOGOUT blog

Ehhez sajnos régebbi Clover kell mert az újakban már nincs benne ez a No Caches lehetőség. Viszont most csináltam egy olyat hogy Sierra-n belül elindítottam a High Sierra telepítését, majd utána bootoltam arról a meghajtóról ahova telepíteni szeretném, és telepítette is. Viszont Bootolásnál ugyan úgy elakad a root device-nál.

Szerk: Az baj lehet ha egy maghajtón vagy a két rendszer ? :DDD Mondjuk mindegy mert a sima telepítés se megy. Szóval már tényleg nem tudom. De ha így halad, akkor inkább maradok Sierra-n.

[ Szerkesztve ]

(#32183) viktor001 válasza roland0807 (#32182) üzenetére

viktor001
(tag)

benne van az újban is, attól hogy nincs odaírva még benne van és lehet használni. de bootargshoz is lehet írni, hogy "NoCaches=Yes"

(#32184) roland0807 válasza viktor001 (#32183) üzenetére

roland0807
(tag)
LOGOUT blog

Beírtam de nem történt semmi változás. :))

(#32185) viktor001 válasza roland0807 (#32184) üzenetére

viktor001
(tag)

nincs több tippem. :/ az nem baj hogy 2 rendszer van egy driveon

(#32186) roland0807 válasza viktor001 (#32185) üzenetére

roland0807
(tag)
LOGOUT blog

Mindegy, nem foglalkozok vele. Neked sikerült valahi is működésre bírnod az iMessage/FaceTime-ot ? :) Én elég sokszor próbáltam már, de eddig egyszer sem sikerült.

(#32187) Norby86 válasza viktor001 (#32171) üzenetére

Norby86
(senior tag)

Köszönöm a részletes leírást! :) Ha meg lesz oldva a videókártya probléma tehát végre lesz egy támogatott videókártyám meg egy új SSD-m akkor ezt a módszert kirpróbálom.

-Norbi-

(#32188) zsnorbi21 válasza roland0807 (#32186) üzenetére

zsnorbi21
(tag)

Nem tudom mi alapján próbáltad de próbáld meg ezt:[link]
Elég részletesen és szájbarágósan le van írva, nekem is ez segített :D

[ Szerkesztve ]

(#32189) viktor001 válasza roland0807 (#32186) üzenetére

viktor001
(tag)

nekem natívan jó volt
nem csináltam vele semmit

(#32190) viktor001 válasza zsnorbi21 (#32188) üzenetére

viktor001
(tag)

érdekes egyébként, hogy valakinek tényleg nem működik valakinek meg semmi macera nélkül megy. nekem en1 nem en0 és még csak nem is builtin wifivel használtam jódarabig, holott azt írja, hogy muszáj annak lennie, azt minden működött icloud messages app store stb kivéve a handoffot.
egyetlen egyszer nem működött, de egy megfelelő smbios választás helyrerakta

(#32191) Mr.C

Mr.C
(Topikgazda)

Az lehetséges, hogy egy 16GB-os pendrive nem elég a mojave-nek (telepítőt akarok csinálni)????

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#32192) sad_Vamp

sad_Vamp
(őstag)

Srácok instant HELP kéne.... megpróbáltam aktualizálni a CLOVER-t meg pár KEXT-et (nem mindnen múködött száz 100%osan).

Most az van, hogy első restart után ment a cucc..... aztán volt ott egy 1000 éves, secu update amit többhelyen többen irtak hogy csont nélkül felmegy.... hát miután azt felrakta - eleve restart kellett hozzá- .... már sajnos NEM indult el az OsX (vagy macOS vagy mi épp a neve, egyszóval a Sierra...).

Verbose mód van, és itt áll meg a dolog

mivel, és főleg hogy próbálkozzam, hogy újra elinduljon a cucc?!

a másik problémám, hogy hiába frissitettem be a CLOVER-t, 3 NTFS boot particiót lát, de a WIN10 az egyikről SEM indul el. Kijön a kurzor és villog és ennyi.... jelenleg csak a bootmenüből jutok a Windowsba, ami azért kicsit kezd már idegesítő lenni.

HELP PLS! :)

(#32193) viktor001 válasza Mr.C (#32191) üzenetére

viktor001
(tag)

elég neki

(#32194) viktor001 válasza sad_Vamp (#32192) üzenetére

viktor001
(tag)

mik vannak a gépben?
Legacy vagy UEFI?
A Windows Legacy?

Nekem is volt ilyen stall problémám bootolásnál, de restart és cmos reset megoldotta.
frissítsd az összes kextet

[ Szerkesztve ]

(#32195) sad_Vamp válasza viktor001 (#32194) üzenetére

sad_Vamp
(őstag)

az összes kextet amit tudtam frissitettem.... ezzel kezdtem a mondókámat asszem :) vagy nem? ( viszont az eredetit nem én csináltam, így kicsit porbléma lehet :( ) A bios EFI/UEFI... a windowsot nem tudom, hogy kell megnézni??

Ha én most kireszetelem a BIOS-t akkor tuti nem indul el a cucc, mert ott komolyan kellett állítgatni az alaplapot hogy az OsX induljon.

[ Szerkesztve ]

(#32196) fuze

fuze
(őstag)

Sziasztok!

A legfrissebb clovert tettem fel és nálam ez a sor egyáltalán nem került be:
<string>-v kext-dev-mode=1 rootless=0</string>

Kelleni fog? A clover villámgyorsan betölt és látom az installert is. Viszont nem kezdenék bele úgy, hogy nem műkszik.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#32197) viktor001 válasza fuze (#32196) üzenetére

viktor001
(tag)

a rootless=0-t vedd ki az nem fog kelleni a többi kelleni fog
a "-v" azaz verbose boot az a bootolásnál kiírja éppen mit csinál és ha elakad minél akad meg.
a kext-dev-mode kell a hackintosh-hoz, ennek segítségével tölti be a nem apple kext-eket

[ Szerkesztve ]

(#32198) viktor001 válasza sad_Vamp (#32195) üzenetére

viktor001
(tag)

oh igen látom, elnézést.
Sajnos nem tudom mi okozza ezt a fagyást, néha nagyon sok várakozással tovább ugrik, néha nem
De ha az előtt jó volt, akkor lehet érdemes egy osx frissítést csinálni. tehát bootable USB-vel rátelepíteni a macos-t ugyanarra a partícióra, nem kell formázni így a fájljaid sem fognak eltűnni.

a Windows-t pedig úgy tudod megnézni, hogy nyisd meg az msinfo32.exe-t és kiírja, hogy Legacy (MBR) vagy UEFI (GPT)

Ha legacy a Win akkor valszeg azért nem tudja bebootolni mert a Clover meg UEFI

(#32199) fuze válasza viktor001 (#32197) üzenetére

fuze
(őstag)

Király. Akkor itt közvetlenül az arguments alá hozzam létre ezt a sort?

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#32200) viktor001 válasza fuze (#32199) üzenetére

viktor001
(tag)

Ha jól látom már van ott egy arguments. töröld ki a "#" jelet előle, és a slide=0 igazából maradhat, nem árt, mehet mellé a kext-dev-mode=1 és a -v

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.