Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) kushwavez válasza moleculez (#32098) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ha két külön eszköz, akkor egyszerűbb a dolog
Nem kell a Win-t újratenni, csak a másik eszközre telepítsd a macOS-t, majd ugyanannak az eszköznek az EFI-jére telepítsd a CLOVER-t
majd a gép indításakor a boot kiválasztásánál válaszd ki azt az eszközt amelyiket el szeretnéd indítani (Win vagy Mac)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32102) bbmt válasza tlac (#32100) üzenetére


bbmt
senior tag

Köszi!
Igazából a multibeast el sikerült egyszerűen megoldani. Csak kipipáltam az Atheros vezérlőt és újrainditás után már működött is :)

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#32103) moleculez válasza kushwavez (#32101) üzenetére


moleculez
veterán

Köszi,akkor így nyugodtan kísérletezek a D-n, nincs veszteni való.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32104) bbmt


bbmt
senior tag

Izé, csiholtam hangot az alaplapra,mármint HDMI-n még most sincs hang, amúgy optikain és fejhallgató kimeneten van hang. Persze nekem HDMI-n kell a hang, szóval ha veszek egy RX580 kártyát azt vajon natívan támogatja?
És minden mókolás nélkül lesz hangom a HDMI-n?

A kanál a gyengék villája

(#32105) #53667584


#53667584
törölt tag

Valaki próbált már HP 8300-ra mojave-t tenni?

(#32106) zsnorbi21


zsnorbi21
tag

Sziasztok!

Az alábbi konfigon fent van a Mojave, minden a legfrissebb de hangot még mindig nem sikerült kicsiholni belőle.
Próbáltam az AppleHDA patcher-es megoldást, aztán legyalultam és a jóval egyszerűbb AppleALC.kext-es megoldással próbálkoztam.
Az összes layout-ot kipróbáltam amit találtam ALC255-höz de semmi nem segített.
Van valami ötletetek?

Acer vn7-572G-51HP
Intel i5-6200u
8GB RAM
128GB SSD
intel HD520

Köszi előre is.

(#32107) kushwavez válasza zsnorbi21 (#32106) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nekem is ALC 255 van
Clover-be Audio/Inject/3
AppleALC CLOVER/kexts/others-be

kész is vagy

ha nem megy, ezeket add a config.plist-be kexttopatch-hez:
<dict>
<key>Comment</key>
<string>Zeroing 10ec0261 codec (patched by AppleHDA Patcher.app)</string>
<key>Disabled</key>
<false/>
<key>Find</key>
<data>
YQLsEA==
</data>
<key>InfoPlistPatch</key>
<false/>
<key>Name</key>
<string>AppleHDA</string>
<key>Replace</key>
<data>
AAAAAA==
</data>
</dict>
<dict>
<key>Comment</key>
<string>Zeroing 10ec0262 codec (patched by AppleHDA Patcher.app)</string>
<key>Disabled</key>
<false/>
<key>Find</key>
<data>
YgLsEA==
</data>
<key>InfoPlistPatch</key>
<false/>
<key>Name</key>
<string>AppleHDA</string>
<key>Replace</key>
<data>
AAAAAA==
</data>
</dict>
<dict>
<key>Comment</key>
<string>Zeroing 10ec0885 codec (patched by AppleHDA Patcher.app)</string>
<key>Disabled</key>
<false/>
<key>Find</key>
<data>
hQjsEA==
</data>
<key>InfoPlistPatch</key>
<false/>
<key>Name</key>
<string>AppleHDA</string>
<key>Replace</key>
<data>
AAAAAA==
</data>
</dict>
<dict>
<key>Comment</key>
<string>Patching 11d41984 with 10ec0255 codec (patched by AppleHDA Patcher.app)</string>
<key>Disabled</key>
<false/>
<key>Find</key>
<data>
hBnUEQ==
</data>
<key>InfoPlistPatch</key>
<false/>
<key>Name</key>
<string>AppleHDA</string>
<key>Replace</key>
<data>
VQLsEA==
</data>
</dict>

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32108) zsnorbi21 válasza kushwavez (#32107) üzenetére


zsnorbi21
tag

Így sem jó sajnos.

(#32109) zsnorbi21 válasza zsnorbi21 (#32108) üzenetére


zsnorbi21
tag

Egyszerűen nem értem, hogy mi lehet. Az összes megoldást végigjártam, az összes támogatott layout-tal kipróbáltam, clean install után újra kezdtem és még mindig semmi.

(#32110) kushwavez válasza zsnorbi21 (#32109) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

elég érdekes..ugyanakkor nekem meg az asztalimon van így, hogy egyszerűen nincs hang és én sem tudok rájönni mi lehet a baja..

Viszont próbáld ki így végső esetben a VoodoHDA-t, azzal biztos, hogy menni fog. Asztalimon csak azzal tudtam hangot varázsolni a gépre, igazából minden port működik rajta hiba nélkül

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32111) zsnorbi21 válasza kushwavez (#32110) üzenetére


zsnorbi21
tag

kezdem feladni, erre a következőt dobta:

Kitöröltem az appleALC.kext-et, telepítettem a voodoohda-t az első módszerrel.
Ennyit találtam róla, van más amit csinálni kell?

(#32112) bbmt válasza bbmt (#32104) üzenetére


bbmt
senior tag

Mégiscsak lett hang! Egyszerűen átdugtam a HDMI kábelt egy átalakítóval a Displayport-ba :D

A kanál a gyengék villája

(#32113) kushwavez válasza zsnorbi21 (#32111) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

hát ez érdekes..sajnos ezen kívül más nem nagyon jut eszembe
illetve de, vehetsz egy USB hangkártyát talán 500-1000 forintért. azok külön működnek, tehát plug & play cucc, a rendszer automatikusan felismeri és működik oob

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32114) kushwavez válasza zsnorbi21 (#32111) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

esetleg próbáld meg az én config.plist-emet.
a rendszerünk nem sokba különbözik
csak mielőtt kipróbálod, az ig-platform-id-t írd át a tiedre mert neked HD 520 van nekem meg 530, tedd be megint az AppleALC-t a kexts/others-be, töröld a voodohda-t (Ha jól emlékszem van 2 kext-je szóval arra figyelj, hogy a törlésnél mindkettő eltűnjön) és ha esetleg módosítottad az AppleHDA-t akkor a clean apple verziójút tedd vissza, és próbálj bebootolni vele: [link]

Még egy utolsó próbát megér szerintem, reménykedem benne, hogy így jó lesz mert a rendszerünk majdnem azonos, az egy eltérés a proci és a HD Grafika, de a tied is Skylake és ALC 255.
Ha így sem jó, akkor tényleg nincs tippem.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32115) Chal válasza kushwavez (#32113) üzenetére


Chal
addikt

vehetsz egy USB hangkártyát

+1

Több év hacklyzás után én is erre jutottam. Az a helyzet, hogy valami mindig hanyatt vágja az ALC-s megoldásokat, e miatt egy update után általában ácsolgatni kell. Mindig meg tudtam csinálni én is, hol gyorsan, hol rengeteg szívással, aztán amikor ment, akkor meg sleep után nem ment, így megint jött a szívás. Annak ellenére, hogy a működő állapot végül mindig elérhető volt, baromira meguntam az egészet. Azt az időt sokkal hasznosabban is el lehet tölteni, amit az ember hackosx audio faragással tölt :) Szóval én vettem egy jobb fajta (Scarlett) USB "hangkártyát", de tényleg 500Ft-ból is megoldható a dolog akár, a határ meg persze a csillagos ég. Hackly esetén amúgy is válogatni kell a vasat, adott esetben plusz pénzt költeni, én egyszerűen bevettem ebbe a feltételrendszerbe a hangkártyát is, és lekönyveltem a "hackosx árának". Sokkal egyszerűbb így az élet :)

(#32116) zsnorbi21 válasza kushwavez (#32114) üzenetére


zsnorbi21
tag

Nagyon köszi az eddigi segítséget, de így se kelt életre. Azért nem értem mert HS alatt tök jól működött.

Egyelőre marad egy Bluetooth-os megoldás, max ha nagyon kényelmetlen visszamegyek HS-re. Este ha lesz időm írok a tonymac-re hátha ott valakinek van valami tippje, neked pedig mégegyszer köszi a segítséget! :)

Chal: tudom hogy megy ez, a WiFi-t is így oldottam meg de egy nagy usb hangkartya a laptopba bedugva nem egy elegáns megoldás. Asztalin már rég megléptem volna én is.

[ Szerkesztve ]

(#32117) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Valahogy meg lehet oldani, hogy macOS-en úgy működjön a billentyűzet, mint Windows-on? A speciális karakterekre gondolok, hogy pl. a @ jelhez ne alt+Q -t kelljen nyomni, hanem alt+V.

(#32118) tlac válasza Ron Swanson (#32117) üzenetére


tlac
Topikgazda

összefoglaló II. pontja

(#32119) kushwavez válasza zsnorbi21 (#32116) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

egyébként ha a wifid m.2-es akkor át tudod cserélni BCM94352Z-re és akkor már semmi sem lesz bedugva az USB portokba.
nekem az eredeti Qualcomm WiFi volt azt nem. működött, megvettem azt és néhány kextel minden úgy működik ahogy kell

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32120) kushwavez válasza Ron Swanson (#32117) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

hungarianPro

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32121) kushwavez válasza kushwavez (#32119) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Használtál Lilu.kext-et az AppleALC mellé?
csak mert az kell hozzá. így eszembejutott idő közbe

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32122) zsnorbi21 válasza kushwavez (#32121) üzenetére


zsnorbi21
tag

Az ugye eleve kell a gpu-hoz szóval az elejétől kezdve használom. Próbáltam úgy, hogy mindkettő S/L/E-ben, úgyis hogy mindkettő clover/others-ben de sehogy se működött. Vagy kell valamit csinálni hogy működjenek együtt?
Legfrissebb lilu, legfrissebb AppleALC.

[ Szerkesztve ]

(#32123) kushwavez válasza zsnorbi21 (#32122) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nem, mást nem kell hozzá.
Így már tényleg teljesen kifogytam az ötletekből. :(

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32124) zsnorbi21 válasza kushwavez (#32123) üzenetére


zsnorbi21
tag

Én is, nem tudok már mit kipróbálni.
Tonymacre bedobtam hátha Rehabman megoldja a problémát :)

(#32125) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Kicseréltem a GPU-t a gépemben RX 480-ra.
A clover elindul, viszont az windows nem indul belőle..... ha biosból a megf. SSD-t választom a win simán indul. Cloverből viszont csak 1 villogó kurzor van, mitől lehet ez?
AZ OsX indítását még meg sem próbáltam... ( per pillanat fogalmam sincs mit kéne csinálni, olyan rég volt az OSX install hogy semmire sem emlékszem belőle)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#32126) Mr.C


Mr.C
őstag

Tegnap kicsit felment a vérnyomásom, a 1 hónap után boot-oltam egy wint és a frissítése totál szétcseszte a macOS boot-ot. Vicces volt, mert a clover bejött, láttam is a particiókat de boot-olni már nem tudott. logokat nem néztem, hol akadt el a dolog, szerencse, hogy volt egy Time Machine backup-om, amit vissza tudtam tolni rá.

Viszont eltűnt a clover-ben a macos recovery, mint boot lehetőség (azon keresztül raktam vissza a rendszert). Őt hogyan tudnám visszahozni? Van erre valami scenario? :R

sudo rm -rf /*

(#32127) P41N válasza Mr.C (#32126) üzenetére


P41N
senior tag

Ez érdekes. Olyan mintha egy "paranccsal" eltüntette volna. Config.plist-et fel tudod valahova tölteni ?

(#32128) Mr.C válasza P41N (#32127) üzenetére


Mr.C
őstag

Igazából egy time machine restore volt a rendszer particióra, lehet ha újraraknám a clover-t egyből látná. Ha kijön újabb verzió majd jelentkezem mi lett (amúgyis nemsoká elérhető lesz a 14.1 amit tisztán vogok telepíteni)

sudo rm -rf /*

(#32129) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Van egy Asus P8B75M-LX alaplapom, amiben van 8 giga Corsair RAM, 64 gigás SSD és Intel i5-3450 processzor. Kérdésem, hogy erre a lapra fel lehet telepíteni a legfrissebb Mac OSX-et? Ha nem, akkor melyik régebbi OSX rendszer futna el rajta?
Megmondom őszintén a telepítő lemez készítésével kapcsolatban is szívesen venném a segítséget, mert nincs MAC OSX a közelében hogy az összefoglalásban leírtakat megcsináljam. Más módszerrel nem lehet Windows alól telepítőt készíteni?

-Norbi-

(#32130) Plasticbomb válasza Norby86 (#32129) üzenetére


Plasticbomb
addikt

System requirements
macOS Mojave will run on the following Macintosh computers:[11]

MacBook with Retina Display: All models
MacBook Air: mid-2012 or newer
MacBook Pro: mid-2012 or newer
Mac Mini: late-2012 or newer
iMac: late-2012 or newer
iMac Pro: late-2017 or newer
Mac Pro: late-2013 or newer (plus mid-2010 and mid-2012 models with recommended Metal-capable GPU)

A CPUd i5-3450, nagyjabol pont meg benne van a late 2012es imac modellekben (nem teljesen, 3470/3470S 3770 verziok vannak azokban a modellekben, de a tied kb megeggyezik a 3470s modellekkel, az IGP biztosan, de kerdes, hogy mit hasznaltak azokban GPUnak, az IGP-t, vagy kulon GPUt), szal elvileg fel, 8GB ram keves, de imacek is mentek annyi rammal, illetve mennek. Jelen esetben leginkabb kerdes az alaplapod, hogy az mennyire fogja megneheziteni, vagy megkonnyiteni a feladatot, de ezugyben javaslom rakeresni a : Asus P8B75M-LX OSX kifejezesre illetve netalan igy: Asus P8B75M-LX tonymacx86. Igy talan talasz erdemi talalatot is.

UI egyszerubb lesz, ha szerzel egy AMD Radeont, kb 460s felette barmelyik jo kell legyen. Azokban a gepekben Geforce GT650-GT660-GTX660-GTX675Meket hasznaltak Appleek, de azok kb a hulladek kategoria ma mar.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#32131) Smiley válasza Plasticbomb (#32130) üzenetére


Smiley
őstag

Nvidia most felejtős, ugyanis nincs webdriver a mojave-hez.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#32132) Plasticbomb válasza Smiley (#32131) üzenetére


Plasticbomb
addikt

RX460ra gondoltam, az a legolcsobb talan, s teljes tamogatasa van mojave alatt. OOB

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#32133) kushwavez válasza Plasticbomb (#32130) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

telepítő készítéshez PC alatt ez a legegyszerűbb: [link]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32134) P41N válasza Mr.C (#32128) üzenetére


P41N
senior tag

Ha van időd, akkor nézd meg Clover Configurator-ral a Config.plist-ed. Text Mode-ban keresd meg a hide részt és nézd meg hogy van e ott ilyen sor hogy: <string>Recovery HD</string> <string>HD(1,GPT,Itt rengeteg szám szerepel)</string> </array> Ha ezt látod, akkor a <string>-től </array>-ig töröld ki, és a következő indításnál már latszani fog a Recovery HD. :C

[ Szerkesztve ]

(#32135) #53667584


#53667584
törölt tag

GeForce GTX 460 támogatott High Sierra alatt? Sierran vagyok jelenleg, itt inject-tel működik. High Sierrán nem tudok mit kezdeni vele.

(#32136) kushwavez válasza Norby86 (#32129) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

PC USB Mojave Installer készítés: [link]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32137) Mr.C válasza P41N (#32134) üzenetére


Mr.C
őstag

hide rész alatt nálam csak ennyi van:

<key>Hide</key>
<array>
<string>Preboot</string>
</array>

mindegy is, mert úgyis teljesen újra kell raknom. Nem tudom mit csinálhatott a win de manapság akkora fagyásaim vannak, hogy hosszas power gomb segít csak.

a másik témához: csak én vagyok/voltam olyan elvetemült, hogy VM macos alatt csinálom/csináltam a telepítőt :DD

sudo rm -rf /*

(#32138) Norby86 válasza kushwavez (#32133) üzenetére


Norby86
őstag

Köszönöm mindenkinek az infót és a segítséget! :) A napokban nekiállok, megpróbálom az USB-s telepítőt elkészíteni windows alól aztán feltenni a gépre a rendszert. Ha nem sikerül akkor így jártam. A videokártyán sokat filóztam már, csak mivel nem játszom, sosem volt szükségem egy 40 ezres videokártyára. Szóval ezt még át gondolom. Telepítés közben kell valamire figyelni? Ősidőkben mikor próbálgattam még a P4-es gépemre ilyen Hackintosh OSX-et telepíteni, egy sor driver-t kellett kiválasztani a listából és vagy jó volt hozzá vagy nem. Szóval elszöszöltem vele mire elindult a rendszer akkoriban. Ennél a Mojave-nél is ezt kell tenni, vagy itt már tudja automatikusan hogy milyen drivereket tegyen fel a gépemre?

-Norbi-

(#32139) P41N válasza Mr.C (#32137) üzenetére


P41N
senior tag

Ez érdekes, ilyet még nem láttam. Én szinte mindig ott csináltam. :DDD Transmac-cel való Pendrivera másolással nekem csak a bajok voltak.

[ Szerkesztve ]

(#32140) Mr.C válasza P41N (#32139) üzenetére


Mr.C
őstag

a particiók megvannak a konténerben szóval no para, clover reinstall megoldá biztos de most nem fogok mókolni vele... majd legközelebb. Csak gondoltam hátha van valami parancs rá

sudo rm -rf /*

(#32141) Norby86 válasza kushwavez (#32136) üzenetére


Norby86
őstag

Kíváncsi voltam és most este megcsinálta a telepítőt, követve a videóban bemutatott részleteket, de az a gondom hogy nem bootol be pendrive-ról. Ha UEFI-ként próbálom be bootoltatni, akkor a bios-ba csak villan egyet a képernyő, nem történik semmi. Ha simán bootoltatnám be a pendrive-t akkor meg kiírja hogy válasszak ki olyan meghajtót amiről botolni tudok (mint amikor nincs vinyó a gépbe).
Szóval elég érdekes hogy nem indul el és nem tudom mi lehet a probléma. :( A videóban bemutatott dolgokon kívül kell még vele valamit csinálni? Egy USB 3.0-ás 16 gigás pendrive-ra csináltam meg a telepítőt, bár gondolom nem az USB 3.0 kavar be.

-Norbi-

(#32142) kushwavez válasza Norby86 (#32141) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

A létrehozás után már egy feltelepített, beállított Clover van a pendriveon az Acer laptopomhoz.
az EFI-ben lévő config.plist-et és a kexteket neked kell beállítanod a saját gépedhez

Az nem baj, hogy 3.0, de a 3.0 portokat ne használd bootoláshoz/telepítéshez

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32143) kushwavez válasza Norby86 (#32138) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

itt a legnagyobb szöszölés a megfelelő config.plistel van, és a kextekkel amik a Clover/Kexts/Others-ben vannak. igazából könnyebb beállítani mint régen, de van hogy nehéz. megpróbálok a gépedhez csinálni egy config. plistet

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32144) Norby86 válasza kushwavez (#32143) üzenetére


Norby86
őstag

Így értem akkor már hogy miért nem bootol be. Előre is köszönöm ha megpróbálsz készíteni a gépemhez egy config.plistet :) Sajnos én ehhez nem igazán értek, mivel még sosem csináltam.

-Norbi-

(#32145) kushwavez válasza Norby86 (#32144) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nos utána néztem, de az Intel HD 2500 Mojave alatt nem támogatott. Ha van külső videókártyád akkor azzal működni fog. Nekem pl az asztali gépemben nincs Intel HD grafika és csak külső vidikariról megy, egy AMD radeon r7 370-ről. ettől függetlenül itt egy config.plist (külső grafikához). bootolni be tudsz vele elvileg, de amíg nem lesz vidikarid addig nem lesz full grafika, laggolni fog. itt a CLOVER cseréld ki erre: [link]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32146) Norby86 válasza kushwavez (#32145) üzenetére


Norby86
őstag

Így is köszönöm a segítséged! :) Ha bebootol az már egy siker. Videokártyát meg még nem tudom mikor és milyet tudok venni, pénz kérdése minden. Amúgy bogarásztam én is és találtam egy ilyet: [link] Igaz hogy itt Sierra rendszerre van egy leírás németül. Viszont kérdés hogy a Sierra támogatja az alaplapi Intel HD 2500-as videokártyát, csak a frissebb Mojave nem? Vagy ez egységesen nem támogatott?

-Norbi-

(#32147) Norby86 válasza kushwavez (#32145) üzenetére


Norby86
őstag

Sajnos bukó a dolog. :( Amikor a pendrive-ot kiválasztom a Clover boot manager fogad. Itt az első ikonra rákattintok hogy indítsa el a telepítőt, de ez nem történik meg hanem fekete képernyő fogad, mint ha kikapcsoltam volna a számítógépet, aztán egy fél perc után újra indul a számítógép és betölti a windows. Ezt az intel virtualizációt pedig kikapcsoltam a bios-ba. Fogalmam sincs mi lehet a gond. Létezik hogy a videokártya támogatás hiánya már a telepítés előtt megmutatkozik?

-Norbi-

(#32148) kushwavez válasza Norby86 (#32147) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ne add fel. Én 1 éve csináltam meg a laptopomra, jó pár órába került, hogy sikerült elindítanom és a grafikát, hangot, netet, stb-t megcsinálnom. Azóta még mindig volt valami ami nem volt jó és pl a HDMI/VGA kimenetemet még csak most (1 hete) tudtam megcsinálni, hogy úgy működjön ahogy kell, most értem el azt a laptopommal, hogy MINDEN működik (kivéve a GTX 950M vidikarit mert az alapból egyáltalán nem támogatott)

Ezt félretéve itt van egy másik Clover mappa, ez már Mojave-ra frissített és egy másik config.plist van benne. Az Inject Intel-t kivettem, így elvileg grafikai gyorsítás nélkül elindul, aztán ha fel van téve lehet vele játszadozni, hátha valamelyik ig-platform-id működik a grafikáddal. Teszteld, és ha elindul a telepítő, tehát bejön a bootscreen de töltés közben kidob egy kernel paniccal, akkor próbáld lekapni a kernel panicot és küld el a képet. azokból jól lehet okosodni, igazából ha a bootscreenig eljutunk akkor onnan már csak pár lépés a telepítő elérése
Clover: [link]

UEFI boot legyen bekapcsolva, CSM (ha van) be, secure boot kikapcsolva, SATA-AHCI mód be

Kérdésre válasz:
1.
Nos tudomásom szerint az Intel HD 2500 egyiken sem támogatott, a minimum az Intel HD 3000. De lehetséges, hogy valamelyik ig-platform-id-val sikerül életre kelteni.
2.
igen, a grafika tudja befolyásolni a bootolást is, de ha ki van kapcsolva akkor VESA módban bootol be, tehát grafika nélkül is lehetséges a bootolás.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32149) Norby86 válasza kushwavez (#32148) üzenetére


Norby86
őstag

Nem adom fel, mert szeretném látni ahogy elindul a gépemen. :) De akkor ez nem kispályás feladat így minent be konfigurálni ha ez ennyi időt elvesz. Bár gondolom megérte és szuperül működik neked.
Én kipróbáltam a másik Clover-al amit most linkeltél és tovább jutottam mint előzőleg, ugyanis lefutott a parancssor, de félúton el is akadt. Igaz nem dobozz kernel panic-ot így volt időm le fotózni mit írt ki. Mutatom is.

Amiket írtál azt mind ki és bekapcsoltam. Egyedül a secure boot-nál nem lehet kikapcsolni, csak Other OS-re tenni a beállítást. Én arra át is tettem, meg az intel virtualizációs szolgáltatást kikapcsoltam. Ez utóbbit ki kell kapcsolni, vagy nem lényeg?

-Norbi-

(#32150) kushwavez válasza Norby86 (#32149) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Igen, minden szuper a gépen már, igazából dual-boot-ban van Win 8.1-el aztán ha játszani akarok vagy valami akkor indul a Windows. Munkára meg egyebekre a Mac.

közel vagyunk, próbáld ezt a config.plist-et [link]
a BIOS beállítások most jól vannak úgy ahogy vannak.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.