Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) lizdav válasza Regiee (#32950) üzenetére


lizdav
csendes tag

Na látod, az könnyen lehet.

(#32952) kushwavez válasza lizdav (#32951) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

meg az EmuVariableUefi-64.efi

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32953) lizdav válasza kushwavez (#32952) üzenetére


lizdav
csendes tag

EmuVariableUefi és AptioMemoryFix is benne az EFI-ben, továbbra sem lép tovább az installhoz. Próbáljam meg esetleg másik memory fix driverrel? Pl.: OsxAptioFixDrv-64?

(#32954) kushwavez válasza lizdav (#32953) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

az aptiofix az nem kell ha van osxaptiofix. a kettő együtt okozhat problémát. A BIOS beállításba van olyan,hogy Csm mód? ha van, az legyen kikapcsolva. nekem is rossz volt a kép, és nem is volt signal amikor be volt kapcsolva.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32955) kushwavez válasza lizdav (#32953) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

szerintem valami a biosban lesz a bibi, a kari az natívan támogatott és kb olyan(nak kellene lennie), hogy beteszed és megy.
Egyedül egy külső kext kell a ventiknek, anélkül maxon forognak egyfolytába (de anélkül is megy)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32956) lizdav válasza kushwavez (#32955) üzenetére


lizdav
csendes tag

Igen, erről olvastam valahol, meg találtam is egy full EFI mappát ami konkrétan ezzel a kártyával fut. Valami VegaTag.kext vagy mi volt benne pluszba. Próbáltam összekapargatni amúgy már ezekeből a morzsákból egy értelmes config.plist-et, meg kextekből is válogattam már mindenfélét, de egy idő után belezavarodtam.

Az AptioFix-ekből pedig természetesen mindig csak azt az egyet rakom be, amelyiket éppen ki akarom próbálni.

CSM kikapcsolva is ...EndRandomSeed-et eredményez, nem megy ennél tovább.

(#32957) Smiley válasza lizdav (#32956) üzenetére


Smiley
őstag

Van usb2.0 port azon a lapon?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#32958) lizdav válasza Smiley (#32957) üzenetére


lizdav
csendes tag

Van, meg amúgy minden portot kipróbáltam és mindegyikkel ugyanezt produkálja.

(#32959) kushwavez válasza lizdav (#32958) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

[link]
Próbáld ezzel.
Ez egy teljes clover mappa, tedd rá a pendrive efi-jére.
BIOS:
UEFI be, Fastboot ki, csm ki, Internal graphics be, VT-d be
Lehet másik SMBIOS kell majd, ha kiírja, hogy This macOS version is not supported on your platform akkor bootarghoz: -no_compat_check. azt, hogy milyen beépített ethernet van a lapodon azt nem tudom, ha realtek akkor add hozzá a RealtekRTL8111.kext-et és töröld az IntelMausiEthernet-et

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32960) lizdav válasza kushwavez (#32921) üzenetére


lizdav
csendes tag

https://a.uguu.se/bHEhy1kWxZHu_ErrorMojave Itt egy rövid videó a hibáról, megint itt tartok...

(#32961) Smiley válasza lizdav (#32960) üzenetére


Smiley
őstag

Ugy tunik mint ha elvesztene a focus-t, ugyanis ez a villogas nem hiba, hanem egy kisegito lehetoseg a gyengen halloknak, es ez automatikusan aktivalodik ha nincs hangkartya. Megmondom oszinten ilyet meg nem lattam, pedig a Tiger ota tolom a hacklit.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#32962) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Sziasztok!

Elég furcsa problémába ütköztem 5 év Hackintosholás után.

Az elmúlt egy hónapban Win10 volt a gépemen, ma visszaraktam rá a MacOS-t. Legújabb 10.14.4 verzió, minden jól működik mint régen. Kivéve egy dolog: a billentyűzeten a Windows gombot nem érzékeli, így nem tudom pl a Windows + Space kombinációval előhozni a Spotlightot...

Mi lehet a gond? :DD

(#32963) Ron Swanson válasza Ron Swanson (#32962) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Tárgytalan, nem is MacOS probléma volt... be volt kapcsolva a billentyűzeten a gaming lock funkció vagy mi a szar, és akkor le van tiltva a Windows gomb.. :W

[ Szerkesztve ]

(#32964) lizdav válasza Smiley (#32961) üzenetére


lizdav
csendes tag

Időközben megoldódott a dolog, mindössze egy vezetékes egér kellett hozzá... Köszönet az infoért viktor001-nek! Most már úgy néz ki fut nagyjából minden, csak egy-két dolog van amit be kell állítgatni.

(#32965) Smiley válasza lizdav (#32964) üzenetére


Smiley
őstag

Szuper, akkor tényleg csak eldobta a fokuszt?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#32966) lizdav válasza Smiley (#32965) üzenetére


lizdav
csendes tag

Úgy néz ki. A villogás amúgy továbbra is fennáll, pedig a kisegítő lehetőségeknél kikapcsoltam. Mondjuk annyira engem - egyelőre - nem zavar, majd idővel lehet jobban utánanézek.

(#32967) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

olyan gondom van,hogy. gépemen szépen hibátlanul fut a high sierra 10.13.6. Van egy vga-ám nvidia geforce 1070 ti. fent van a hozzá illő web driver. Teszteltem is fut rajta a 3d teszt progik. Minap feltettem a wot-ot, és valahogy nagyon nem akarta vinni. Közepes grafikai beállitáson is 40-50fps. MEgnéztem istat-ba hogy a vga-t csak 35% hasznáta. Ezt hogyan tudnám orvosolni? Olyan mintha nem hajtaná meg a driver rendesen a vga karimat!

(#32968) fuze válasza kisjimy (#32967) üzenetére


fuze
őstag

About this mac-ben rendesen mutatja a vramot?

adms.hu | UI Designer

(#32969) kisjimy válasza fuze (#32968) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Lapkakészlet modell: NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti
Típus: GPU
Busz: PCIe
Foglalat: Slot-1
PCIe-vonal szélessége: x16
VRAM (dinamikus, maximum): 8191 MB
Forgalmazó: NVIDIA (0x10de)
Eszközazonosító: 0x1b82
Revízió ID: 0x00a1
ROM revízió: VBIOS 86.04.85.00.b9
Metal: Támogatott, funkciókészlet: macOS GPUFamily1 v3

(#32970) Máté94 válasza kisjimy (#32969) üzenetére


Máté94
addikt

Nem igazán akarok belevauvau, de erre találták ki a bootcampet ugye. A driverek ennyit tudnak macOS alatt. :B

(#32971) kisjimy válasza Máté94 (#32970) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Oh,értem,tehát ne is várjak jobb teljesitményt vga terén!

(#32972) kushwavez válasza Máté94 (#32970) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

cáfolnám, ez nem driver függő. teljesítménybe pl az enyém jobb eredményeket ért el mac-en mint win-en.
Annyi az egész, hogy maga az alkalmazás szarul van optimalizálva.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32973) totya694


totya694
őstag

Üdv!

Valaki telepített-e esetleg DELL Optiplex 3060 Micro kisgépre OS X-et?

Üdv:Attila

(#32974) tlac válasza totya694 (#32973) üzenetére


tlac
Topikgazda

procinak kell utánanézni, hogy benne a lévő igp támogatott-e
egyébként neki kell állni, valószínűleg jó lesz

(#32975) totya694 válasza tlac (#32974) üzenetére


totya694
őstag

Szia!

Nos az én kis gépemben i5 8500T proci van és az i5-ös Mac Minibe is csak ott "B" a CPU vége. A VGA ugyan az mind a két CPU-ban.Intel UHD 630 csak a T-s végű az asztali platform és abból is az energia takarékos csökkentett frekvenciás 35W-os példány míg a Mac Minibe egy 65W-os mobil platformos "izmosabb" példány van.

Üdv:Attila

(#32976) Smiley


Smiley
őstag

Igy is lehet... mondjuk en annyira nem birom a sracot.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#32977) Mr.C válasza Smiley (#32976) üzenetére


Mr.C
őstag

De a nagyobb csávó mindig tudja, miről beszél

sudo rm -rf /*

(#32978) fuze válasza Smiley (#32976) üzenetére


fuze
őstag

Nekem ez rohadtul tetszett. iGPU-val gondolom ez nem megoldható. Vagy igen? Király lenne futtatni egy linuxot csak iGPU-val és mellette a hackintosh-t a rendes GPU-val.

adms.hu | UI Designer

(#32979) tlac válasza fuze (#32978) üzenetére


tlac
Topikgazda

de megoldható, csak nagyon sok mindennek kell jól működnie (alaplap, kártya és proci oldalról is kell a támogatás hozzá), hogy menjen a gpu passtrhough

viszont ez a videó egyébként inkább csak szenzációhajhászás, nem új találmány

(#32980) Smiley válasza fuze (#32978) üzenetére


Smiley
őstag

Nem kell letiltani az igp es akkor szerintem mukodni fog.
En olyat csinaltam tavaly, hogy linux-os host, azon kvm-el csinaltam egy gepet win98-nak, es pci passthrough-al atadtam a gepnek 3dfx voodoo kartyat, es ugy toltuk a need for speed 2-t. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#32981) kgergo89


kgergo89
tag

Sziasztok,

Nem tudom volt-e már téma, ha igen bocsi.
Most upgradeltem Mojave-re a rendszeremet Sierra-ról, eddig mindenféle probléma nélkül használtam Paragon NTFS-t particiók kezelésére (sajnos windows miatt kell).

A mostani rendszeren, ha bármilyen nagyobb fájlműveletet szeretnék elvégezni, (pl. lightroom catalog megnyitás) a rendszer kifagy, strandlabdázik, es csak a kikapcs/bekapcs segít.
Amennyiben letörlöm a Paragont, és csak olvasásra mountolom a driveokat, minden rendben működik.

Valakinek volt hasonló problémája, esetleg hiányzik valamilyen .kext-em?
A system profiler-ben úgy tűnik minden a helyén van, Intel 9 Series Chipset vezérlőnek ismeri, szóval nem Generic AHCI.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32982) kushwavez válasza kgergo89 (#32981) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Esetleg kipróbálhatod még a Tuxera NTFS-t is.
Én sokáig ezzel kezeltem a Win partícióimat. Bár amióta egy meghajtón van a Mac is meg a Win is, azóta nem nagyon merem használni mert félek, hogy belepiszkál a Win partíciójába a Mac. De amíg használtam nem volt vele problémám.

Amióta egy meghajtón van a 2 rendszer azóta inkább használok egy közös "Data" meghajtót/partíciót Win-nek és Mac-nek exFat-ra formázva így mind2 probléma nélkül eléri és kezeli.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32983) kgergo89 válasza kushwavez (#32982) üzenetére


kgergo89
tag

Köszi, igen ez lett a megoldás nálam is végül :)

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32984) #68216320 válasza kushwavez (#32982) üzenetére


#68216320
törölt tag

Azért csak óvatosan az exFAT-al, mert nem naplózott rendszer. Ha valami fájlrendszer gond lesz akkor problémás visszahozni az adatokat. Szóval menteni-menteni-menteni az érzékeny dolgokat.

(#32985) tlac válasza kushwavez (#32982) üzenetére


tlac
Topikgazda

én az ingyenes ntfs-3g-t tettem fel, de azzal is vannak gondok

(#32986) #68216320


#68216320
törölt tag

Egy ideje nem követem a hackintosh vonalat. Hogyan áll most a helyzet a Mojave háza táján? Van már driver nvidia vga-hoz? Érdemes felrakni hackintosh-ra?
Én még Sierra-t használok az egyik desktop pc-n.

(#32987) kushwavez válasza #68216320 (#32986) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nincs még driver. szerintem nem is lesz.
Érdemesnek talán érdemes lenne, ha AMD-d lenne (attól függ persze mire használod és mennyire vagy megelégedve a Sierra/High Sierra-val, notimon még mindig HS fut, az a legstabilabb arra a gépre, míg az asztalin Mojave 10.14.5, azon meg az fut stabilabban mint a régebbi verziók az amd kari miatt: az új frissítéssel lett végre natív hardware encoding), de így csak Sierra vagy High Sierra a működőképes.

Nemrég nézegettem az nvidia fórumát, azt írták Mojave-ra nem várható, viszont 10.15-re lehet.
De ezek sem hivatalos infók.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32988) zodes


zodes
aktív tag

Sziasztok! :)
Már jó ideje tökéletesen működik a gépezet. Sierra. :)
A héten viszont, csak úgy ukmukkfukk magától újraindult. Ráadásul egyszer ki is akadt, teljesen áramtalanítanom kellett és akkor jó lett.
Most viszont kaptam egy kisablakot, amiben ez volt:

No samples for specified time interval

================================================================

status: 0x40005
Code: 0x0
Stackshot reason: Watchdog

Model: iMac14,2, BootROM IM142.0122.B00, 4 processors, Intel Core i5, 3,2 GHz, 16 GB, SMC 2.15f7
Graphics: Intel HD Graphics 4600, Intel HD Graphics 4600, Built-In
Memory Module: BANK 1/DIMM0, 8 GB, DDR3, 1600 MHz, Crucial Technology, CT102464BA160B.M16FE
Memory Module: BANK 0/DIMM1, 4 GB, DDR3, 1333 MHz, Kingston, 9905403-439.A00LF
Memory Module: BANK 1/DIMM1, 4 GB, DDR3, 1600 MHz, Kingston, KHX1600C10D38G
Bluetooth: Version 5.0.5f3, 3 services, 26 devices, 1 incoming serial ports
Network Service: WiFi, Ethernet, en3
Serial ATA Device: WDC WD10EARS-003BB1, 1 TB
Serial ATA Device: Samsung SSD 840 EVO 120GB, 120,03 GB
Serial ATA Device: KINGSTON SH103S3120G, 120,03 GB
Serial ATA Device: Optiarc DVD RW AD-7261S
USB Device: USB 3.0 Bus
USB Device: WiFi
USB Device: Mass Storage Device
USB Device: Hub in Apple Pro Keyboard
USB Device: USB-PS/2 Optical Mouse
USB Device: Apple Pro Keyboard
USB Device: USB2.0 Hub
USB Device: USB2.0 Hub
USB Device: CSR8510 A10
USB Device: USB 2.0 Bus
USB Device: Hub
USB Device: USB 2.0 Bus
USB Device: Hub
Thunderbolt Bus:
Ez vajon mi lehet??? :F

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#32989) kushwavez válasza zodes (#32988) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Én valami fájlrendszer meghibásodásra gondolok, vagy RAM hibára. Menj a Disk Utility-be és nyomj rá egy First Aid-et.
Meg le is csekkolnám, hogy esetleg van-e valami hiba a meghajtóval pl DriveDx-el.
Sajnos ez a fajta kp semmit nem mond a hiba okáról. Max a Status code alapján lehetne keresni rá valamit.

Esetleg a ramot is le tudod tesztelni memtest

Nekem volt egy hibás ram a gépbe ami miatt random újraindult, ilyenkor sajnos hibakódot sem kapni... Jó sok időmbe telt mire rájöttem, hogy az volt az oka. Beküldtem egy hivatalos Acer szervízbe a gépemet, és ott megerősítették, hogy az egyik ram volt a hibás.
A meghajtóm is meghalt, bár az nem okozott újraindítást, csak simán olyan lassú volt mint egy csiga és abból vettem észre, hogy valami nagyon nem stimmel. Majd mikor megnéztem DriveDx-el kiírta, hogy volt egy pár unexpected reading/writing error, és az állapota 1% volt.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32990) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Sziasztok!

Remélem, hogy kérdésemmel jó helyre fordultam :B. Mobil applikáció fejlesztés (Xamarin - Cross-Platform) céljából szeretnék beszerezni egy OSX-t futtató gépezetet, ellenben nem szeretnék tetemes összeget kidobni az ablakon. Ezt elsősorban arra értem, hogy a 2014-es Mac Mini az konkréten 2000 kerek forinttal lett olcsóbb mint a megjelenés napjában volt, a legújabb belépőszintű 2018-as Mac Mini pedig 300.000 Ft-ért számomra kicsit túlzás. Értelemszerűen, ha elsődleges rendszernek használnám akkor nem sajnálnám a pénzt rá, de így, hogy lényegében napi 1x elindítom azért, hogy az appom le tudjam fordítani, szerintem fölösleges pénzkidobás.

Így visszakanyarodva a topicra, lehetséges OSX-t tenni
1. Akármilyen hardverrel (de minimum 64 bites CPU-val) szerelt masinára ?
2. Olyan hardverre ,ami megegyezik egy jelenlegi konfigurációval ? (pl. ez a jószág i3 8100-zal --> belépőszintű 2018 Mac Mini)

Próbáltam VMWare-rel bohóckodni, de abban nem volt könyörület. Mármint Build időt tekintve. Akinek esetleg van ötlete vagy bármi tapasztalata (akár a feltett kérdéseimmel kapcsolatban, akár Ő maga is Xamarinos applikációkat fejleszt) kérem ne tartsa magában ! :)

Válaszaitok előre is köszönöm!

Üdv,
H.

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#32991) Máté94 válasza Hadeska22 (#32990) üzenetére


Máté94
addikt

(#32992) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

lenne egy HP pavilion15 au100nh laptop

i3 7100u
8gb ram
120bg ssd
geforce 940 mx vga

Erre fel tudom tenni a high sierra-t? Vagy nem sok esély lenne,mert akkor eladom.

(#32993) kushwavez válasza kisjimy (#32992) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

egy egész szép kis listát küldött az előző hozzászóló @Máté94. Benne van az összes támogatott CPU és gpu. nos a tied HD 620, szóval nem csak a High Sierra, de még a Mojave is menne rajta.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32994) kisjimy válasza kushwavez (#32993) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Probáltam már feltenni,de mindig ujra indul. Lehet valamit nem ismer fel? Be boot-ol elkezdi tölteni, majd restart!

(#32995) kushwavez válasza kisjimy (#32994) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

config_HD615_620_630_640_650.plist próbáld ezzel a configgal, legújabb cloverrel. Ha újraindul megtudod nézni hol áll meg ha beírod bootargumentumok közé, hogy "-v keepsyms=1 debug=0x100"

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32996) kisjimy válasza kushwavez (#32995) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Köszi szépen megprobálom! Remélem sikerül! Win10-el nem szeretem használni,és csak az asztalon hever,senki sem használja!

(#32997) kisjimy válasza kushwavez (#32995) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Még egy láma kérdés,régen csináltam már ilyen mellik progival kell átirni a config.plist-et? Bent van mojave pendrive,gondolom egy progi megnyitja amiben configolható a pendrive!

(#32998) kushwavez válasza kisjimy (#32996) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ezzel én is így vagyok...:D dual-boot van a notin, de a Windows részét kb sose használom csak a GTX kari miatt ha mondjuk játszanék valami nagyobb játékkal. Egyes egyedül a tapipad funkcióit hiányolom, az nem túl jó Mac alatt, de megbékéltem csak a scrolling-al.

Xcode & iCloud & FaceTime & Final Cut Pro X miatt raktam fel, és kb azon kaptam magam, hogy csak a mac-et használom.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32999) kushwavez válasza kisjimy (#32997) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

van rá egy jó progi, Clover Configurator.app. Windows alatt notepad++-al tudod megnyitni.
Ha esetleg csak simán a nyers adatot akarod benne látni úgy mint notepad++-ba akkor Macre ott van bármelyik editor pl TextMate
Amit küldtem az már egy kész config.plist, csak annyi a dolgod, hogy ráteszed a pendrive-ra, csak a nevét előtte írd át sima "config.plist"-re

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33000) kisjimy válasza kushwavez (#32999) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Átmásoltam ezt az új config.plist-et de valami uefi interactive shell jön be.
Ez mi?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.