Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) gbart123 válasza kushwavez (#32438) üzenetére


gbart123
csendes tag

Találtam a tonymacx86 oldalán egy olyan clover mentést, ami teljesen megegyezik az én gépem konfigjával - mivel én is onnan építettem - a táp kivételével. Minden kext a helyén!
Mindent ment teljesen jól a SSD formatálásig, itt ua. jelenség jött mint, amivel megkerestem a fórumot.

Csatoltam a képeket:
1- betöltés boot pendrivról,
2 - belépés a diskutilitybe,
3 - formatálás, valami hibajelzés!
4 - látja, de nem telepíthető rá semmi,
5 - kilépés a diskutilityből, csak a boot pendrive-t látja.





Mi franc lehet az a hibaüzenet?

[ Szerkesztve ]

(#32452) kushwavez válasza gbart123 (#32451) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

menj a View menübe és válaszd ki a "Show All devices"-t (nem emlékszem pontosan de szerintem ez a neve)
Majd magát a drive-ot válaszd ki és úgy próbáld formázni

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32453) gbart123 válasza kushwavez (#32452) üzenetére


gbart123
csendes tag

Időközben kiderült a turpisság: ha a telepítendő HDD-n kissebb az EFI partició mint 200 mb, akkor nem fog sikerülni.
Ha átméretezzük, akkor már bármilyen formátumra hajlandó formatálni a HDD-t.
Most már települ is az OSX, csak második körnél, amikor újra indul nem talál bootolható meghajtót.
Hogyan tovább?

(#32454) Gabady válasza gbart123 (#32453) üzenetére


Gabady
aktív tag

Bootolj ugyanúgy pendriveról, hogy felálljon a rendszer, majd telepítened kell a clovert és az EFI meghajtódra fel kell tenned a szükséges kexteket.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#32455) gbart123 válasza Gabady (#32454) üzenetére


gbart123
csendes tag

Köszönöm mindenkine a seg0tséget, aki hozzájárul, hogy ezt az üzentet már az új hackintosh gépemről küldhessem.
Volt két nagyobb buktatő, amivel elkerülhettem volna pár nap vacakolást, de ez már a múlté.
1 - ügyelni kell, hogy a telepitendő HDD/SSD EFI mérete min.: 200 mb legyen
2 - telepitésnél, amikor többször újra indul, akkor a pendrivról kell bootolni és azon belül a HDD/SSD bootot választani, mig teljes egészében nem települ fel az OSX.

A többi már gyerekjáték.

Minden müködik, csak egy gondom van még, hogy USB portra dugott, külső HDD dokkolóban lévő HDD-t nem akarja sehogy sem érezni. Látja pendrivot, látja a külső házas HDD-t. De ezt istennek sem

(#32456) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv ! Érdeklődnék , van e itt valaki szegedi aki tudna segíteni mojave telepítő elkészítésében?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32457) gbart123 válasza viperabácsi (#32456) üzenetére


gbart123
csendes tag

A boot pendrive elkészitése egyszerű.
https://www.tonymacx86.com/threads/unibeast-install-macos-mojave-on-any-supported-intel-based-pc.259381/

Ha van türelmed ezt nézd végig.
Nekem ezzel a videóval sikerült megértenem, az első telepitésnél fellépő gondjaimat.
https://www.youtube.com/watch?v=QiXDINO-d_0

Most már vissza gondolva, roppant egyszerű az egész.

(#32458) gbart123


gbart123
csendes tag

Abban kérnék segitséget, hogy mi az frappánsan egyszerű megoldás, hogy lementsem az egész Hackintos SSD-t tartalmát egy image file-ba, hogy legközelebb pendrivról bootolva, a diskutily-ből vissza tudjam rakni.
Ami fontos, hogy ne TimeMachine, ne CarbonCopy mentés legyen egy bootolható külső HDD-re. Nincs erre egy üres HDD-m.

Olyanra vágynék, mint PC-n egy Acronis Backup Image File (*.tib), amit egy egyszerűen boot pendrive inditás után visszahúzhatnék.

Köszönöm

(#32459) viperabácsi válasza gbart123 (#32457) üzenetére


viperabácsi
addikt

Sikerült összehoznom VM mel egy virtuális mojave-t . Innen akadtam el.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32460) gbart123 válasza viperabácsi (#32459) üzenetére


gbart123
csendes tag

Ha a bövebben kifejtenéd az "akadást"!?
Ha van már egy virtuálisan induló OSX-d, az már félsiker.
Leirod az akadást és onnantól már tudok lépéseket irni.
Nem akarom a kályhától kezdeni, ha már esetleg túl vagy rajta.

(#32461) kushwavez válasza viperabácsi (#32459) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Windows alól: [link]
Mac alól: [link]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32462) general


general
addikt

srácok, hackiln hogyan fut mostanában a Mojave? bugos még?

(#32463) kushwavez válasza general (#32462) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Nekem nincs különösebb gondom vele.
Milyen bugokra gondolsz?

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32464) Mr.C válasza general (#32462) üzenetére


Mr.C
őstag

Nálam roppant megbízhatóan működik és sokkal fluidabb, mint a HS. Én szeretem és szerintem nagyon sokáig fogok maradni Mojave-n, néha még is döbbenek, mennyire klappol a rendszer. Természetesen iPhonet nem használok, így a handsoff meg az imessage-ről nincs vélemény

sudo rm -rf /*

(#32465) kushwavez válasza Mr.C (#32464) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nekem működnek azok is rendesen úgy ahogy kell semmi mókolás nélkül

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32466) Sapphi válasza general (#32462) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia, csak azok a bugok lehetnek benne amiket maga a macOS tartalmaz. Az, hogy egyes gépeken nem fut rendesen azt nem bugnak nevezném, hiszen ez nem a rendszer hibája egyszerűen olyan hardvereket kell választani amivel nincsen probléma.

Nálam a Hackintoshomon Mojave fut és pontosan ugyan úgy működik rajta minden, mint a MacBook Pro gépemen. (sleep, handoff, imessage, air drop, minden ami csak van :D)

(#32467) viperabácsi válasza gbart123 (#32460) üzenetére


viperabácsi
addikt

Kicsit elkallódtam. Olyan gondom lenne virtualgépen fut a mojave. hiába rakok be egy pendrive-ot nem látom a mojaven . A win10 simán látja. exfatra formáztam.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32468) Mr.C válasza viperabácsi (#32467) üzenetére


Mr.C
őstag

felcsatoltad a virtuális gépre?

sudo rm -rf /*

(#32469) viperabácsi válasza Mr.C (#32468) üzenetére


viperabácsi
addikt

Azt hogyan kell csinálnom?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32470) Mr.C válasza viperabácsi (#32469) üzenetére


Mr.C
őstag

Attól függ, hogy VMware vagy Virtualbox

sudo rm -rf /*

(#32471) viperabácsi válasza Mr.C (#32470) üzenetére


viperabácsi
addikt

VMware

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32472) general válasza Mr.C (#32464) üzenetére


general
addikt

és viktor001, Sapphi ezek jó hírek, köszi! macbbokra tegnap tettem fel a Mojave-t, akkor hacklira is megpróbálom hamarosan, ha időm lesz. bár már elég rég foglalkoztam vele, valszeg lesz néhány kérdésem majd itt hozzátok...:D

eleinte nagyon szidták a Mojave-t, hogy minden baja van, a software-ek nem futottak rendesen, ilyesmi, erre gondoltam. én munka miatt használom a Mac-et, szóval számít a megbízhatóság, amivel HS-en nem volt gondom, klappolt mindent. (pár apró dologtól eltekintve, de az meg hardverhiba, elég régiek a hardverek, lassan upgradelni kéne..)

más:

miért lehet az, hogy a torrent letöltés gyakorlatilag fele sebességgel megy, mint amit tudna a sávszélességem (kábelen). Win alatt tökéletesen látszik, mennyi, szinte fullon használja a 250 mbitet, saccperkábé 25-30 Mbyte/sec a sebbesség ilyenkor, na hackli alatt csak 14-16Mb/s-sel tölt le, akármit csinálok. ugyanaz a hardver, egy gépről van szó, csak van Win egy külön ssd-n. több klienst is kipróbáltam már, és mindig figyelem, amikor friss torrentet töltötk, teghát max sebességgel tud jönni.

(#32473) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv. Van egy ilyen vasam : proci : Intel I7 4770
alaplap : asus z87i-pro
ram : 2x4 gb kingmax
vidi : AMD radeon HD 7850 2gb MSI Twin Frozr 3

Ezen fut most VM ware-n Mojave. Érdekelne érdemes -e próbálkozni erre feltenni " RENDESEN " ?

Válaszokat előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32474) rii


rii
nagyúr

sziasztok

munkatársnőmnek néznék gépet
cég akar apple cuccot
de azok ... ...-ok ehhet képest
helios 500

és kellene ez a teljesítmény.

erre szerintetek milyen eséllyel megy fel az OSX?
ja amd.

akkor erre: Acer Predator Helios 500 - PH517-51-72Y0

Intel® Core™ i7-8750H
NVIDIA® GeForce® GTX 1070 8GB GDDR5

amd még mindig esélytelen ugye?
amíg az apple nem akar amd-s cpu-t ... és nem fog . ... lassan már intelt se ...

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32475) scream válasza viperabácsi (#32473) üzenetére


scream
veterán

Nekem annó ment Capitan/Sierra H77/4770K-n, szóval szerintem simán megoldható. VGA-ról nem tudok nyilatkozni mi kell/mi nem hozzá, nekem IGP-vel volt, meg utána GTX970.

(#32476) ThuG4LifE válasza rii (#32474) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

E szerint siman megy [link]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#32477) rii válasza ThuG4LifE (#32476) üzenetére


rii
nagyúr

eskü próbáltam keresni
nagy vagy!
köszönöm!
megnézem, hátha ez az irány jó lenne ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32478) viperabácsi válasza scream (#32475) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi . Hogy álljak neki , valahol le van írva magyarul ? Esetleg dual boot win 10 mellé ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32479) Gabady válasza rii (#32474) üzenetére


Gabady
aktív tag

Céges gépen szerintem törvényellenes hacklizni... :)

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#32480) Smiley válasza Gabady (#32479) üzenetére


Smiley
őstag

Európában nem, ugyanis itt nem lehet a software-t a hardware-hez kötni ha jól tudom. Amúgy meg csináljanak rendes macpro-t, es akkor a céges gépeim is eredeti mac-ek lesznek.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#32481) Gabady válasza Smiley (#32480) üzenetére


Gabady
aktív tag

Amiket vásárolsz előretelepített windowsos laptopokat is hardverhez kötött szerintem.... Valami okos nyálazza át az EULA-t.... :D

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#32482) kushwavez válasza general (#32472) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

A "TRIM" be van kapcsolva? Igazából nem hinném, hogy befolyásolná, de egy próbát megér.
Terminal: sudo trimforce enable

Több tippem nincs. Talán mivel külön Linuxból lett átportolva a driver és nem natív az Ethernet, ezért veszít a teljesítőképességéből.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32483) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv !
EZ

Alapján csináltam egy pendrive-ot , de semmiképp nem akar bootolni róla a gép. Segítség kéne.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32484) rii válasza Gabady (#32479) üzenetére


rii
nagyúr

jaja ... ezen én is morfondíroztam már sokat .... de bevallom, most h éles lett a kérdés, eszembe se jutott ...

nézek refurbished 2015-ös macbook pro-okat is, de mi van velük hogy max 16 GB ram lehet benne .....

(#32480) Smiley:
az apple már a ipad pro-kba a saját cpu-ját tette, behozza az i7-est ....

mikorra várható h ez megjelenik a imac-ekben, macbook-okban?

( mert akkor vége lesz a hacklizásnak .... vagy a régi iskola köszönt vissza ... iatkos és társai .. inedeb vagy ki volt még .... )

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32485) Smiley válasza rii (#32484) üzenetére


Smiley
őstag

Hülye lenne arm-re váltani. Amig x86 van addig nem tud mit tenni. Az arm baromi szép számokat mutat a teszteken, de egy rendes számítógépben kevés lenne... Plusz újraírni megint minden szart, a jelenlegi fejlesztőbandával, hát hogy is fogalmazzak... Biztos siker lenne.
Amúgy meg egyre nagyobb rakás szar az egész szóval akkor legalább meglenne a kellő nyomás, hogy lecseréljem mindenhol.

iatkos meg ideneb gányok pontosan ugyanaz mint ma az unibeast.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#32486) rii válasza Smiley (#32485) üzenetére


rii
nagyúr

majd csinálnak valamit ami annyival erősebb a jelenlegi legerősebb inteleknél, hogy majd megint emulálni tudják saját cpu-jukon az intelt, mint annó az intellen a ppc-t.

az apple-nek legjobb lenne ha függetlenedne az inteltől
ezért bármi pénzt megér nekik a saját cpu

belefogtak, csinálják, de csak akkor van értelme ha felveszi a versenyt az i7-tel, i9-cel

nem is tudtam, h az A10 arm alapú .. annyit mondtak, h néha jobb mint az i7.
de pld graf programokban más sokszor jól jön a több mag+gpu is.

az arm csak 1 magos, csak 1 szálat tud futtatni párhuzamosan?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32487) general válasza kushwavez (#32482) üzenetére


general
addikt

mi köze a trimhez? HDD-re töltök le... egy ssd van és 3 hdd. akkor is írjam ezt be terminálba? (nem tudom, milyen most az állapota)

asztali hackintoshról van itt szó, nem macbookról. ott jönne wifin a max sávszél, ha működne a rohadt 5ghz, de valamiért nem akar csatlakozni, megőrülök tőle. régebben ment, most nem. telekomos router, már cseréltettem is. a telóm fent van rajta, mások laptoppal simán felmennek rá, az enyém nem akar. már cleaninstall is volt. látja, de nem csatlakozik rá. :(((

(#32488) kushwavez válasza general (#32487) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Nem, akkor nem kell. Azthittem a Mac is SSD-n van.
Milyen wifi chip-ed van és milyen Ethernet-ed? Realtek 8111?

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32489) general válasza kushwavez (#32488) üzenetére


general
addikt

az oprendszer természetesen ssd-n van, ahogy írom. beírtam a parancsot, és figyelmeztetést kaptam, hogy adatvesztést is okozhat, szóval nem nyomtam rá a Yes-re. ha esetleg lehúzom a kábelekről a vinyókat, csak az ssd marad, akkor megpróbálom. de ha visszateszem a vinyókat, szétcseszhet valamit? egyébként szerintem engedélyezve van, rémlik, hogy installkor anno megcsináltam. (de nem 100%)

de még mindig nem értem, mi köze a trim-nek a letöltési sebességhez..:-)

Asus P8H77-V alaplap, Qualcomm Atheros chip a LAN

(#32490) Smiley válasza rii (#32486) üzenetére


Smiley
őstag

Figy, ma minden szar a cpu-ban van a ram és a storage kivételével. Ezt nem tudja korlátozni mert az intel az ő kedvéért nem fog egyedi procit gyártani... Amúgy meg kb 4-5 microcode alatt fut az összes mai intel cpu. Ezért megy egyre gördülékenyebben a hackli. Az arm mobiltelefonra van tervezve arra tökéletes, de az asztali szegmensben kevés.
Az általuk tervezett arm meg ugyanúgy license köteles dolog, annyi hogy közelebb tudják hozni a saját software-hez, ezért tűnik gyorsnak. Ha a qualcomm snapdragon-t is csak 1 os-hez terveznék pontosan ugyanazt tudná. Szóval nem kell aggódnia, már a server ipar 90%-a is x86-on fut, tehát ez velünk lesz egy jó darabig. Consumer réteg pedig továbbra is követi az enterprise cuccokat pár éves lemaradásban.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#32491) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv ! Nagy nehezen felküzdöttem a mojave-t a gépre. Olyan gondom , van , hogy csak pendrive-ról akar bootolni. Kérdésem az összefoglalóból ezt a részt :

6. Telepítsük fel a Clover-t a rendszerpartícióra következő beállításokkal:
Install for UEFI booting only
Install Clover in the ESP
7. Másoljuk be a FakeSMC.kext-et az EFI partíción lévő EFI/CLOVER/kexts/Other mappába
8. Indítsuk újra rendszert, most már képesek vagyunk pendrive segítsége nélkül bootolni.

hogyan tudom megcsinálni ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32492) tlac válasza viperabácsi (#32491) üzenetére


tlac
Topikgazda

melyik része a kérdéses?
ha a telepítőt is manuálisan csináltad és nem valami csodavarázslóval, akkor kb. ugyanúgy telepítsd fel a clovert, mint ahogy a pendrive-ra tetted, meg a szükséges kext-eket másold fel a gépre is

[ Szerkesztve ]

(#32493) viperabácsi válasza tlac (#32492) üzenetére


viperabácsi
addikt

Próbáltam unibeast -el is csinálni , utána multi beast. De akkor a multibeast beállításaiban nincs benne megfelelő paraméter ami a gépemnek megfelelne. Utána manuálisan hoztam létre a telepítőt terminálbol. A legnagyobb gondom, hogy nem ajánl fel a clover telepítéekor ilyen lehetőséget. :

6. Telepítsük fel a Clover-t a pendrive-ra a következő beállításokkal:
Install for UEFI booting only
Install Clover in the ESP

6. Telepítsük fel a Clover-t a rendszerpartícióra következő beállításokkal:
Install for UEFI booting only
Install Clover in the ESP

A következő gondom , hogy amikor telepitve van a mojave utána nem tudom előcsalni az EFI partíciot.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32494) Mr.C válasza viperabácsi (#32493) üzenetére


Mr.C
őstag

Én Clover Configurator-ral szoktam mindig felcsatolni

sudo rm -rf /*

(#32495) xedos válasza viperabácsi (#32493) üzenetére


xedos
addikt

Én ezt használom: https://www.tonymacx86.com/resources/efi-mounter-v3.280/ [link]

(#32496) kushwavez válasza viperabácsi (#32493) üzenetére


kushwavez
Topikgazda


De én azt csinálnám, ha már van egy jó pendrive amiről bebootol, hogy az azon levő clover-t átmásolom a gép efi-jére és voila, bootol pendrive nélkül

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32497) xedos válasza kushwavez (#32496) üzenetére


xedos
addikt

Igen. Én is ezt ajánlom.
Csak fel kell mountolni az EFI-t hogy be tudja másolni a cuccokat a pendriveról.
Amúgy ti a kexteket bemásoljátok a megfelelő helyre, vagy hagyjátok a EFI/Clover alatt?

(#32498) kushwavez válasza xedos (#32497) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Én amit muszáj (FakeSMC, AppleALC, Ethernet) azt ott hagyom, amit meg nem azt bemásolom (Bluetooth + Wifi driverek, Billentyűzet+egér)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32499) kushwavez válasza rii (#32474) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

egyébként AMD-re is felmegy a macOS, de a stabilításról sajnos nem tudok nyilatkozni, sokan azt mondják nincs vele baj, de én nem hinném...mivel alapból intel-re lett tervezve az egész: AMD OSX

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32500) viperabácsi válasza Mr.C (#32494) üzenetére


viperabácsi
addikt

Igen MegtaláltamYT -n .Mondjuk ki lehetne egészíteni az összefoglalót ezzel az információval. Sok sz-----ol lehetne megszabadítani a próbálkozókat.Még azt is be lehetne írni , hogy particionáláskor át kell állítani a lemezkezelőt " látszódjjon minden lemez " -re. Ez is egyszerüsítene a dolgon.

(#32496) viktor001 Ok köszi. Az EFI particiót meg a kolega általi módon tudom felcsatolni.Akkor a pendrájv EFI -jén lévo clovert simán másoljam a telepitett lemez EFI particiójára FELÜLÍRVA azt ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.