Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) prtk válasza Plasticbomb (#31049) üzenetére


prtk
tag

Szuper, köszi a visszajelzést!
Ha meg akarom tartani a jelenlegi WIN rendszert, akkor érdemes lehet beszerezni még egy SSD-t és dedikáltan kezelni a macOS-t?

(#31052) Plasticbomb válasza prtk (#31051) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Én inkább úgy mondanám, hogy kifejezetten ajánlott egy külön háttértárra rakni (SSD /HDD, mindegy, csak az egész legyen az övé), s telepítés alkalmával a többit lehúzni, így megelőzhetőek azok a hibák, hogy pl elrontja a windows efi partícióját, stb.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31053) tlac válasza Plasticbomb (#31052) üzenetére


tlac
Topikgazda

hogy pl elrontja a windows efi partícióját, stb.

a clover külön mappába kerül, nem kellene, hogy elrontsa

_________________

nálam egy ssd-n van uefi-s módon win10, linux és sierra is, múlt héten volt egy win10 újratelepítésem és minden rendszer túlélte a kalandot
majd a high sierra lesz izgalmasabb :)

[ Szerkesztve ]

(#31054) Lazika válasza tlac (#31053) üzenetére


Lazika
senior tag

Tudnál segíteni, hogy egy hdd-re hogy lehet megoldani a win10/ high sierra dual bootot? Köszi :R

(#31055) xedos


xedos
addikt

Kedves Tlac! DSST szerkesztésben tudnál segíteni?
Dual vga van a notiban és az Nvidiát le kellene tiltani...
Clover alól tudok DSST-t menteni, vagy iOexplorer kell hozzá?

(#31056) tlac válasza Lazika (#31054) üzenetére


tlac
Topikgazda

tegyél fel konkrét kérdéseket, mert ha nem akkor, én fogok :)

most hogy van megoldva? uefi-s?

(#31057) tlac válasza xedos (#31055) üzenetére


tlac
Topikgazda

ezer éve nem szerkesztettem, eléggé utálatos dolog

a clover doksi azt írja, hogy lehet vele menteni az F4 gombnyomásával
[link]

van dsdt-s tutorial-od az nvidia tiltásához?

egyébként bios-ban nem lehet letiltani?
na meg a monitor kimenete hova van drótozva? ha az nvidia-ra, akkor szerintem nem fog menni

(#31058) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

Mixcloud.com oldalon tudtok zenét hallgatni? Nekem állandóan hibát ír ki és nem indul el a lejátszás Safarival, Chrome-val műkődik. Semmi ötletem nincs, hogy mitől lehet.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#31059) Lazika válasza tlac (#31056) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszi, már találtam videot uefis igen. Sikerült is. Viszont rájöttem, hogy nagyobb hely kéne a windowsnak utolag disk utilityvel tudom állítani ugye? Azaz utólag tudom a mac os méretét kicsinyíteni valahogy? :R

[ Szerkesztve ]

(#31060) xedos válasza tlac (#31057) üzenetére


xedos
addikt

Valahogy így kellene: [link] de ez nekem kínai :-)
Intelre van kötve alapból a kimenet.

(#31061) tlac válasza Lazika (#31059) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem csináltam még ilyet osx-szel
majd írd le, hogy mire jutottál :)
de azért előtte archiválj

(#31062) tlac válasza xedos (#31060) üzenetére


tlac
Topikgazda

hűha, erre nekem is biztos rá menne jó pár órám
ismét megkérdezem, bios-ból nem lehet tiltani?

egyébként kezdd el csinálni, ha elég kitartó vagy, sikerülhet :)

[ Szerkesztve ]

(#31063) xedos válasza tlac (#31062) üzenetére


xedos
addikt

Biosban semmi sincs :-)

(#31064) sad_Vamp válasza Plasticbomb (#31050) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Ez a baj! High Sierra-tól én is félek. Jobb graf meg kellene mint a HD5850, mert még 1080p-ben oké, de ha megveszem a tervezett 2K-s monitort, akkor nagyon hamar elfogy még a kenyérpirítón is futó Overwatch alól is. Kényszerből én is VEGA-n gondolkodom -véleményem szerint eléggé félre sikerült kártya család- de hát azért nem mind1, hogy a BruceFX mennyit produkál (ezért nem akarok NV-t).

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#31065) syC válasza sad_Vamp (#31064) üzenetére


syC
addikt

Vajon az alapból cudát preferáló progik (resolve, premiere pro cc) is jobban mennek osx-en open cl-lel mint inkább nv kártyával?

(#31066) Plasticbomb válasza sad_Vamp (#31064) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nézőpont kérdése, hoyg félresikerült-e vagy sem, nekem pl nagyon is tetszik, egyedül a hőfokok zavarnak, de az is megoldás alatt.

syC: Találsz még olyan újabb apple gépet, amiben van nVidia?

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31067) syC válasza Plasticbomb (#31066) üzenetére


syC
addikt

Hát tudtommal 5-6 éve nincs nv kártya a mac-ekben, de lehet keveset mondtam.

Csak azért kérdezem, mert találtam olyan tesztet ( aztán hogy mennyire valid az más kérdés ) ahol azt állították hogy premiere cudával kb 20x gyorsabb mint opencl-lel.

(#31068) Plasticbomb válasza syC (#31067) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Igazából ténylegesen le kell tesztelni. Amiket én most találtam, több évesek, vagy csak beböfögött hozzászólás, hogy vegyél nvidiát bele.... (2015-2016)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31069) xedos válasza syC (#31067) üzenetére


xedos
addikt

2013 volt az utolsó év ahogy nézem. GT750-el.

(#31070) Lazika


Lazika
senior tag

Én most rendeltem egy rx 560-at... elvileg megy oob high sierra alatt. Fcpx-ben is elég jól teljesít ahhoz képest, hogy elég entry level kártya. Remélem menni fog :)

[ Szerkesztve ]

(#31071) ThuG4LifE válasza Lazika (#31070) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Erről majd nyilatkozz, én is tervezem, hogy veszek egyet, mert szeretnék egy 4k-s monitort, ahhoz a HD530 már kevés.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#31073) Lazika válasza ThuG4LifE (#31071) üzenetére


Lazika
senior tag

Rendben, fogok. Addigis itt egy chart elég jól teljesít szerintem ár/érték arányban fcpx-ben. link

(#31074) xedos


xedos
addikt

Hihetetlen! Most az APPSTORE szívat!!!! Éppen nincs En0 hálózatom...
Bedobom a NullEthernet.kextet, törlöm a hálózati beállításokat, újraindítom - semmi ...
GRRHHHHHH!!!!
A Bluetooth sem akar összejönni és a Touchpad sem 2ujjas :-(

(#31075) scream


scream
veterán

Hali!

Gondoltam nekiveselkedem a directupdate-nek Sierra-ról High Sierrara, de sajnos megakadtam...

A rendszer install megvolt, előtte frissítettem Clovert legújabbra, kext-eket megfelelő helyre másoltam, config.plist is be lett rakva, amivel idáig ment, illetve az USB korlát is be lett állítva.

Viszont a Clover nem tölt be, ennyit ír: boot0af: error.

Mit kéne csinálnom a fixáláshoz? :F

(#31076) tlac válasza scream (#31075) üzenetére


tlac
Topikgazda

és a legfrissebb clover-rel még bootolt a sierra?

(#31077) scream válasza tlac (#31076) üzenetére


scream
veterán

Igen, direkt kipróbáltam.

(#31078) tlac válasza scream (#31077) üzenetére


tlac
Topikgazda

uefi-s vagy mbr-s telepítés?
ha az előbbi, akkor nem kellene ilyen hibának jönni és olyan mint ha legacy módon indítaná

(#31079) scream válasza tlac (#31078) üzenetére


scream
veterán

UEFI-vel nem sikerült telepíteni, egyszerűen sehogy sem akart elindulni a telepítő, így MBR-es install volt.

(#31080) tlac válasza scream (#31079) üzenetére


tlac
Topikgazda

telepítsd újra a clovert
de lehetnek még gondok, a high sierra másféle fájlrendszert használ

(#31081) scream válasza tlac (#31080) üzenetére


scream
veterán

Na igen, csak nem tudom újrarakni sajnos, mert kernel panicol az usb-s telepítő...

(#31082) Plasticbomb válasza scream (#31081) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Indítsd -v vel majd fotó arról, ahol meghalt.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31083) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Megjött az 560-as videókártyám. Rx 4xxxnek ismeri fel vagy, hogy. Csak safe módban tudok belépni. Az efit mountolnám clover configuratorral, de nem tudja. A whatever green kextet akarom neki beadni meg a lilut. Dual boot van egy winyón. Eddig tudtam mountolni. wind10/ high sierra. Aki tud segítsen pls :) Köszi

(#31084) ThuG4LifE válasza Lazika (#31083) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Safe módban nem lehet fat, fat32-es partíciót mountolni. Windows alól elvileg eléred, ha az explorer.exe-t rendszergazdaként futtatod.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#31085) kunyi


kunyi
csendes tag

Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem. Működő Osx alatt Duálboot esetén ( Win+Osx) ha elindítoma az osx-et felcsatolja a partíciókat. Nekem van olyan partíció ami útban van A win-nek a Rendszer számára fentartott partícióra gondolok. Diskutillal le tudom csatolni, de minden újraindítás után ez macerás. Nincs arra mód a clover configban, hogy ott megadjam neki, hogy adott partíciót ne csatoljon fel?

Előre is köszi:

Kunyi

(#31086) Plasticbomb válasza Lazika (#31083) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Indítsd el úgy, ahogy eddig, normálisan, tedd be a kexteket, kikapcs, kártya betesz, gép indít.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31087) Lazika válasza Plasticbomb (#31086) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszi a válaszokat. Az lesz, de majd csak holnap du. Bebootolni bebootol csak fekete a kep. Elvileg a kextekkel jo lesz.

(#31088) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Újra megproblkoznék a HP laptopomra feltenni a high sierrat.A tonymacosx86 alapján csináltam először,de már a unibeat 8.1 nék kiirja hogy nem tudja másolni .efi file! Elöször azt hittem kicsi neki a 8gb pendrive, de a 64gb al sem tudja másolni.Úgy van megformázva ahogy irva van,de azt az .efi file nem másolja.Valakinek ötlete?
Tegnap aztán neki álltam egy vanilia féle installnak,az be is bootólt szépen ment is a pendrive boot verbose módban,csak az is megállt valahol a soud résznél,és ott csak áll! Vélemény?

(#31089) Smiley válasza kisjimy (#31088) üzenetére


Smiley
őstag

FakeSMC-t betolti indulaskor?
Erdemes lenne csinalni egy screenshot-ot, es feltolteni ide.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31090) kisjimy válasza Smiley (#31089) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Hát elég gyorsan vannak a betőltések,azt hol tudom megnézni? Majd szemezgetem a mit tölt be!

(#31091) xedos


xedos
addikt

Tesztelgetem a notit. IntelPower-el néztem, hogyan változik az órajel. Igazából nem ment 1Ghz alá...
Utánaolvastam: Cloverben érdemes bekapcsolni a HWP-t. Most 800-3100Mhz között mozog. Még a Turbo és a throotle is jól látszik. Szóval 1000dolgot lehet megnézni, állítgatni és hangolni.

(#31092) Lazika


Lazika
senior tag

Sikerült életre keltenem az rx 560-at. Lilu és a whatever green kellett hozzá. Szerencsére a gépet se kellett szétszednem csak biosba beállítottam igpura, betettem a kexteket, utána vissza állítottam dgpura és megy. Fpcx-ben 55 másodperc a bruce x teszt. Sokallom. Renderrel meg 15.6.

[ Szerkesztve ]

(#31093) Smiley válasza kisjimy (#31090) üzenetére


Smiley
őstag

Kiirja az elejen, hogy fakesmc es a verzioszama, eseteg a vege fele a DSMOS arrived.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31094) syC válasza Lazika (#31092) üzenetére


syC
addikt

Szerintem reális. Nálam R9 290 (sima) 23s-et produkált. Ugye brucex teszt 5k-ba renderel. Nagyobb felbontásnál meg szerintem memó sávszél(512 bit vs 128 bit) sokat számíthat. Meg így átnézve, 290 erősebbnek tűnik nekem jóval.

(#31095) Lazika válasza syC (#31094) üzenetére


Lazika
senior tag

A hackintosher.com-on a srác ugyanezzel a kártyával 25 secet mért. Szóval ezért nem értem, hogy az enyém miért ennyi. link

[ Szerkesztve ]

(#31096) sad_Vamp válasza Lazika (#31092) üzenetére


sad_Vamp
őstag

szvsz 55sec az sok, az én régi kártyám is 2Xsec körül van (ha jól emlékszem, nem oly rég írtam, keresd meg ha érdekel).

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#31097) zsnorbi21


zsnorbi21
tag

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem, laptopra szeretném rávarázsolni a Sierrát(vagy a High Sierrát).
Egy régebbi laptoppal már sikerült 1 éve(Acer 5733, intel i3-m380,8GB ram, tökéletesen ment de már eladtam a gépet).

Most van egy újabb Acer laptopom a következő paraméterekkel:

i5-6200U (intel HD 520 graphics)
8GB ram
128GB SSD + 1TB HDD
Nvidia GeForce 945M
FullHD 15,6"

A terv a következő:
Az SSD-re szeretném telepíteni a MacOS-t, valamint a HDD-ből kellene még kb 2-300 GB adatoknak, a maradék 7-800 GB-ra pedig Windows menne.
Lehetséges ez? Kellene a windows néha játékra, meg 1-2 windows-os program futtatására.
Ha igen, előbb úgy formázzam a HDD-t és menjen fel a windows rá, vagy kezdjem az ügyködést a MacOS-szel?

Másik kérdés: Tudom, hogy az Nvidia kártya nem fog menni a Sierra alatt, de meg lehet úgy oldani, hogy ha windows-ra megyek át ott működjön? HDMI csatlakozó így gondolom ki is van lőve MacOS alatt.

Köszi a segítséget előre is.

(#31098) xedos válasza zsnorbi21 (#31097) üzenetére


xedos
addikt

Szerintem igen. Én is hasonlóképpen oldottam meg. Ha külön meghajtón vannak, akkor nem zavarják egymást. Nekem a Hdmi is megy az intellel.

(#31099) kisjimy válasza Smiley (#31093) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Az elején nem tudom leolvasn,jó lenne ha le lehetne pause-ni a folyamatot! A DSMOS arrived után áll ki,sound applehda vagy mi és azt probálja betölteni de semmi! Vélemény?

(#31100) xedos válasza kisjimy (#31099) üzenetére


xedos
addikt

Telefonnal vedd videóra :-)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.