Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) Smiley válasza tlac (#31449) üzenetére


Smiley
őstag

Egyszeruen nem tudtam bootolhatoan felirni a clover-t, folyamatosan error-t dobalt. Keson talaltam meg talan a megoldast, de valoszinuleg az apfs.efi file masolasaval van a gond, es kezzel meg lehetett volna csinalni. :B Most megy fel a HFS+-ra... lehet teszek meg1 probat.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31452) moljozo válasza P41N (#31435) üzenetére


moljozo
újonc

én ez szerint csináltam és működik:
http://www.fitzweekly.com/2016/02/hackintosh-imessage-tutorial.html?m=1

(#31453) Bastard-s


Bastard-s
tag

Windows alol kell csinalni egy ures particiot, mielott telepiteni probalom a mac os-t?

(#31454) tlac válasza Bastard-s (#31453) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha van már valami azon a vinyón/ssd-n, akkor lehet értelme, egyébként felesleges

(#31455) Bastard-s válasza tlac (#31454) üzenetére


Bastard-s
tag

128as ssd notiban,amin win van es erre akarom rakni a mac os-t.

(#31456) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

2 Kérdésem lenne:

Van egy sierra jól belakott rendszerem,amit klónoztattam egy uj ssd-re.Multibeast lefuttava be us boot-ol,de ha nem irom be a boot args-ba hogy nv_disable=1 akkor ugy idő után restart. Ezt hogy tudnám orvosolni? Másik,lenne ez a hangkártyám: sound blaster x ae-5 és driver kéne sierra alá.Létezik?

Köszönöm a segitségeteket előre is!

(#31457) kicsiii válasza kisjimy (#31456) üzenetére


kicsiii
tag

Szia. Csak a klónozott ssd vel produkálja az újraindulást?

(#31458) kisjimy válasza kicsiii (#31457) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Igen! De ha pl a régi ssd-vel inditom,és ott kiválasztom a clone rendszert clover boot-ban simán fel áll!

Ötlet?

(#31459) SharpSA


SharpSA
veterán

Küdzök mac nélkül, hogy összejöjjön egy bootolható pendrive. Bár már Win 10 alatt virtualboxban megy a high sierra, talán abban sikerül valamit alkotni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#31460) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Régebbi mac os verziot, hogy tudok letölteni? Mintha anno valaki irt volna be ide egy parancsot vagy programot, de sajnos nem találom. Köszi

(#31461) SharpSA


SharpSA
veterán

Az összefoglalóban leírtakkal birkózok és elakadtam, mert számomra hiányos a leírás:

5. Szükségünk lesz a legfrissebb Clover bootloader-re.
6. Telepítsük fel a Clover-t a pendrive-ra a következő beállításokkal:
Install for UEFI booting only
Install Clover in the ESP

A linkre kattintva letöltöm, kattintok a Clover_v2.4_R4392.pkg-re, amire ezt kapom: A(z) "Clover_v2.4_R4392.pkg" nem nyitható meg, mert nem azonosított fejlesztőtől származik... Akkor ezzel hogyan tovább?

7. Töltsük le a legfrissebb HWSensors.Binaries.dmg-t, amiből szedjük ki a FakeSMC.kext-et.

Letöltöttem, telepítettem. Honnan és mivel "szedjem ki" a FakeSMC.kext?

Ja és a 4. pontban leírt parancsra ezt kapom:
sudo: /Applications/Install macOS Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia: command not found

Jelenleg Windows 10-en VirtualBoxban fut a macOS High Sierra 10.13 magyar nyelven.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#31462) SharpSA


SharpSA
veterán

A 4. pontban levő parancsra most ezt írja:
/Applications/Install macOS High Sierra.app does not appear to be a valid OS installer application.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#31463) tlac válasza SharpSA (#31461) üzenetére


tlac
Topikgazda

A(z) "Clover_v2.4_R4392.pkg" nem nyitható meg, mert nem azonosított fejlesztőtől származik... Akkor ezzel hogyan tovább?

a beállítások / biztonságnál lehet engedélyezni, hogy fusson

Letöltöttem, telepítettem. Honnan és mivel "szedjem ki" a FakeSMC.kext?

nem kell telepíteni, az nem is volt írva, csak megnyitni a dmg fájl és abból kimásolni

/Applications/Install macOS Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia: command not found

kell egy store-ból leöltött osx hozzá, hogy ez működjön

[ Szerkesztve ]

(#31464) SharpSA válasza tlac (#31463) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm.

Clover telepítve a megfelelő beállításokkal.
PKG-t töltöttem le, nem a DMG-t...
A store-ból levan töltve az Install macOS High Sierra

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#31465) tlac válasza SharpSA (#31464) üzenetére


tlac
Topikgazda

high sierra-hoz még nem lett frissítve az összefoglaló

ez kell neked:

[link]

sudo /Applications/Install\ macOS\ High\ Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/MyVolume

(#31466) SharpSA válasza tlac (#31465) üzenetére


SharpSA
veterán

Ezt már megtaláltam és ugyanúgy nem jó, ugyanaz a hiba.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#31467) tlac válasza SharpSA (#31466) üzenetére


tlac
Topikgazda

akkor lehet nem töltődött le rendesen a telepítő

itt van egy lehetséges megoldás
[link]

(#31468) SharpSA válasza tlac (#31467) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, ezt találtam én is, hiányzott a SharedSupport mappa és tartalma.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#31469) Smiley válasza SharpSA (#31464) üzenetére


Smiley
őstag

Ott viszont az install utan nem lesz ilyen egyszeru a helyzet, ugyanis clean install-nal is APFS-t fog csinalni neked. A leiras pedig a sima Sierra-hoz szol. High Sierra-hoz kelleni fog majd az adott verziohoz tartozo apfs.efi file a clover drivers mappajaba. Most hogy ezt kattingatva felhasznalobarat modon hogyan lehet install utan bemasolni es update-ek utan frissentartani azt nemtudom...
En ugy csinaltam, hogy install utan, ujra az usb-rol bootoltam, terminal, aztan atmasoltam a telepitett rendszer disk-rol az /usr/standalone/i386/apfs.efi-t, az usb-s disk /EFI/CLOVER/drivers mappaba. Ez utan be tudsz majd bootolni es a clover telepitese utan, ujra vegig kell ezt jatszanod, de ott mar van grafikus felulet, vagy eleg a single user mode is.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31470) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Megpróbáltam felrakni egy dell E6440 -re, de már a telepítő készítésénél elakadok.
Sikertült vmware virtuális gépen felrakni egy high sierra -t, az jól működik.
Ott app store -ban letöltöttem a high sierra telepítőjét, de csak valami tizen x mb -os telepítőt szedett le, ezért ezen leírás alapján [link] letöltöttem 5+ gb -os telepítőt.

Ezután pendriveot rádugtam, disk utility -vel a leírás szerint particionáltam, majd kiadtam 4. lépésben lévő parancsot, de nem volt jó, ezért az apple oldalán találtat használtam:
sudo /Applications/Install\ macOS\ High\ Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/MyVolume
Szépen fel is ment. Ezután megcsináltam az 5; 6; 7. és 8. lépést, de a 9. már nem ment, nem volt ilyen sorom ("ellenőrizzük le a következő bootflag-eket" ellenőrizzük le? az mit jelent? ha nincs ott írjam oda?).

Azért megpróbáltam bebootolni róla, de nem látja a gép, se uefi, se legacy módban.

Mit rontottam el, mit hagytam ki? A 9-es lépéssel mit kezdjek?

Előre is köszönöm! :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#31471) Bastard-s


Bastard-s
tag

Halo.
Kene egy kis segitseg, mar nem tudom mit csinaljak. Probaltam telepiteni sierrat,high sierrat. Tobb oldalon talalt leirassal, tobb felekeppen, volt mar minden. Ezt-azt csereltem a clover mappaban,amikor irtak tippnek. Ilyen-olyan-amolyan osxaptiofixdrv 1-2-3. Minden variacio variacioja megvolt. Probaltam mar raw-ban letoltott sierrat windows alol kiirni. Sehogy nem jutok elorebb. Bejon a clover, es utana csak par sort ir ki,aztan vagy megall vahy ujraindul. Valaki tudna segiteni?
Az alany egy samsung np900x3c laptop. Hd4000, i5 3317u, 128gb ssd, 1600x900 kijelzo.

(#31472) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Sikerült feltennem a high sierrat 10.3.3-at egy celeron G3900-ra :DD Hangom valamiért még nincsen, de az a legkevesebb probléma. Elvileg a hd 510-et is valahogy be lehet üzemelni, az lenne a kérdés, hogy valaki próbálta már? :D

(#31473) SharpSA válasza Lazika (#31472) üzenetére


SharpSA
veterán

Hogy sikerült? Mert nekem nem jött össze egyik gépemen sem...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#31474) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni?
Hardwer acceleration problémáim vannak, HD 530-on (Skylake) 10.13.1-en, minden működik, de alvás után a képek nem jönnek be a merevlemezen, csak tölt. smbios-al lehet probléma? Úgy tudom, hogy High Sierra-n már az is számít, hogy jó smbios legyen, mert akkor a PVAP hardware acceleration is úgy van beállítva. Elvileg Shiki.kext-el ez megoldható, de fogalmam sincs mit is kéne beállítanom. Jó végre találni egyébként egy magyar fórumot ami ezekkel foglalkozik.
System: Acer Aspire V 15 V5-591G-55TU
Proci: i5-6300HQ
smbios amit használok:MacBookPro14,3

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#31475) Lazika válasza SharpSA (#31473) üzenetére


Lazika
senior tag

Milyen géped van? Nekem az alaplapom támogatott, mert hackintoshnak lett összerakva csak eladtam az i7et és cseréltem egy celeronra, mert már nem gépezek annyit. A celeronnal a telepítés facecpu kextel meg nullcpuval sikerült. Csak remeg a kép, de jó lenne ha tényleg meglehetne csinálni mert két helyen is olvastam, hogy fake idval 530ként van accelaration.

(#31476) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Fentebb irtam hogy a clónozott sierra nem indul el teljesen.Odáig jutottam,hogy a végén nem hasznája a gtx 770 vga kártyám. Ha beirom hogy nv_disable=1 akkor simán fel áll a rendszer,ha nem irom be akkor végig megy a csík és utna sötét kép! Ötlet?

(#31477) tlac válasza kisjimy (#31476) üzenetére


tlac
Topikgazda

efi partíciót is klónoztad?

(#31478) kisjimy válasza tlac (#31477) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Azt nem! Baj? Behúztam az egész meghajtót ( sierra) megformáztam a másikat, aztán clone! Utána multibeast és ennyi!

[ Szerkesztve ]

(#31479) szuszinho válasza kisjimy (#31478) üzenetére


szuszinho
őstag

Baj, azon van "minden"!

(#31480) kisjimy válasza szuszinho (#31479) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Azt hogy tudnám clónozni?
https://www.youtube.com/watch?v=3Vxn4oJtFrg

ez alapján csináltam!

[ Szerkesztve ]

(#31481) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Az benne az érdekes,hogy most is a klónozott rendszerről írok,van netem,hang BT minden,csak a vga kártyámmal van hadilábon valamiért,úgy hogy a legfrissebb driver van fent,és a rendszereszközben is látja a gtx 770-et! De akkor miért nem tudja kezelni???

(#31482) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Efi mounter v3-al mountoltam a clónozuott meghajtót,ott van az efi is! Minden a helyén,sőt mountoltam a másik efi partivciót is és teljes egészében átmásoltam az efi könyvárat de semmi.Minden megy de a vga nem! :(

(#31483) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Sikerült megoldani a problémát! Boot option-ban graphics injection ban a gtx 770 injection-ban kiveszem a pipát egyből jó! Sőt a hd4600 injection-ban beteszem a pipát sokkal gyorsabban fel is áll! Ezt hogy tudnám megoldani,hogy ezeket a pipákat ne kelljen manuálisan kezelnem?

(#31484) szuszinho válasza kisjimy (#31483) üzenetére


szuszinho
őstag

A config.plist-ben kell beállítani.

(#31485) kisjimy válasza szuszinho (#31484) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Az oké,de hol? Mit írjak át?

(#31486) szuszinho válasza kisjimy (#31485) üzenetére


szuszinho
őstag

Clover configurator-t töltsd le, ott check box-okkal egyszerűbb.

(#31487) kushwavez válasza Lazika (#31475) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nekem HD 530 van, 0 probléma van vele, neked 510-es, de az is Skylake szóval ugyanúgy mehet. Clover-be Inject alá kell egy ig-platform-id "0x191b0000" (ez nekem 530-nál, 510-nél sajnos nem tudom, de tuti fent van valahol): Kextek amiket valószínűleg kell használnod: IntelGraphicsFixup.kext, Lilu.kext. FakePCIID szerintem nem kell hozzá, a High Sierra támogatja a HD 510-et
nekem így van:
<key>Inject</key>
<dict>
<key>ATI</key>
<false/>
<key>Intel</key>
<true/>
<key>NVidia</key>
<true/>
</dict>
<key>NvidiaSingle</key>
<false/>
<key>ig-platform-id</key>
<string>0x191b0000</string>

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#31488) szuszinho


szuszinho
őstag

Safe módban hogy tudom az efit mountolni? Szerkesztenem kellene a config.plist-et...

[ Szerkesztve ]

(#31489) kushwavez válasza szuszinho (#31488) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nyisd meg a Terminal-t
és:
diskutil list
Keresd meg az EFI partíció azonosítóját pl "disk0s1"
aztán:
mkdir /Volumes/efi
sudo mount -t msdos /dev/disk0s1 /Volumes/efi
ezzel majd látni fogod az EFI partíciód

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#31490) szuszinho válasza kushwavez (#31489) üzenetére


szuszinho
őstag

sudo mount -t msdos /dev/disk0s1 /Volumes/efi/
/System/Library/Extensions/msdosfs.kext failed to load - (libkern/kext) operation/kext not allowed at current boot level; check the system/kernel logs for errors or try kextutil(8).
mount_msdos: msdos filesystem is not available/CODE]

(#31491) anorche1 válasza anorche1 (#31470) üzenetére


anorche1
őstag

Senki nem tud segíteni? :O

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#31492) moljozo válasza Bastard-s (#31471) üzenetére


moljozo
újonc

Még megpróbálhatod ez alapján:
http://digimanx.com/how-to-make-mac-os-x-bootable-usb-drive-from-windows/

(#31493) tlac válasza anorche1 (#31470) üzenetére


tlac
Topikgazda

korábbi lépések lementek hiba nélkül?
mivel azt, hogy egyáltalán nem látja a gép, arra utal, hogy valami eléggé nem stimmel

(#31494) kushwavez válasza szuszinho (#31490) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Hmm. érdekes. Tudsz alkalmazást indítani Safe Mode-ban? Ha igen akkor valami efi mounter app-al próbáld meg. ha nem megy, akkor sajnos nem tudom. DE ha van windows-od dual-boot-ban akkor windows alatt is tudod szerkeszteni. Ehhez először is nyisd meg a cmd-t admin módban, majd:
diskutil
list vol

Itt lesz egy olyan ami 200 MB méretű és ha jól emlékszem "System" típusú.
Válaszd ki, például 1. akkor
sel vol 1
majd
list part
(itt ugyanígy a 200 MB-st válaszd ki)
sel part 1
És létrehozunk neki egy mount pontot
assign letter=b
azaz B lesz a meghajtó jele
majd nyisd meg a total commander-t admin módban, válaszd ki a meghajtód és már tudod is szerkeszteni.
Miután végeztél és nem akarod látni a meghajtót csak írd be:
remove letter=b

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#31495) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Korábban volt problémám a hardwaredecode-al High Sierra 10.13.3 alatt, alvás után nem működött a FaceTime HD videók, képek nem tölöttek be HD 530 Skylake-el
Sikerült megoldanom azzal, hogy ezt a 2 fixet a config.plist-be írtam:
hátha valaki erre téved akinek ugyanígy problémái vannak.
HECI to IMEI
48454349
494d4549

EC0 to EC
4543305f
45435f5f

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#31496) kushwavez válasza szuszinho (#31490) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Upsz, bocsáss meg, elírtam, de már nem tudom szerkeszteni.
diskutil HELYETT diskpart
Késő van...

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#31497) szuszinho válasza kushwavez (#31496) üzenetére


szuszinho
őstag

Közben Én is így oldottam meg. :)

(#31498) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Valamiért nem tudom az intel hd 510-et működésre bírni. Találtam egy ilyen leírást, de még így se akar menni. Elvileg mindent jól csinálok. link Ha esetleg tudna valaki segíteni, nagyon jó lenne! Köszi

(#31499) kushwavez válasza Lazika (#31498) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

FakePCIID nem kell hozzá, natívan működik egy clover FakeID/IntelGFX=0x19028086 injekt-el High Sierra alatt

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#31500) Lazika válasza kushwavez (#31499) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszi, ha haza érek megnézem!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.