Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) general válasza Smiley (#30448) üzenetére


general
addikt

megtörtént az előző installkor, feltelepült, majd a harmadik újraindítás környékén fekete képernyő és nem is jött vissza többet...:-) ezért kellett most az új rendszer install. úgyhogy nem kísérleteznék vele többet :-)

(#30452) Smiley válasza P41N (#30450) üzenetére


Smiley
őstag

Kelleni fog a npci=0x2000 flag, kulonben fagyni fog a boot soran. Itt nincs registry, azt se erdekli ha komplett hw-t cserelsz alatta. A kernel cache-t erdemes ujrageneralni, ezt leszamitva pofon egyszeru a dolog.

(#30451) general: Aham, hat ugye mielott ujraraktad volna, erdemes lett volna atnezni a log-kat, valoszinuleg egy semmiseg lehetett a probleam. Ez megint egy ilyen windows-os berogzodes, hogy ha valami nem megy ujrarakom az egeszet. Ez a letezo legrosszabb problemamegoldas, ugyanis nem tudja az ember mi okozta, tehat holnap megint elojohet ujra.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30453) general válasza Smiley (#30452) üzenetére


general
addikt

ezt értem, és el is fogadom, de amikor be sem jön a rendszer, elég nehéz megoldani a problémát..:D ez az egyik. a másik, hogy mint tudjuk, én nem értek hozzá annyira, hogy ha be is jönne a kép, megoldjam, ezért azt a megoldást választottam, amit magam is végre tudok hajtani. ez így logikusnak és elfogadhatónak tűnik neked? :-) vagy megint menjen a picsába mindenki, aki nem programozó minimum? :D

[ Szerkesztve ]

(#30454) Smiley válasza general (#30453) üzenetére


Smiley
őstag

Nekem aztan mind, hogyan csinalod a Te idod, en csak javasoltam egy masik utat amit alkalmazhatsz a jovoben. Single user modban az esetek 99,99%-ban el lehet inditani a rendszert. Ez eleg ahhoz, hogy az ember atolvassa a log-ot, es megoldja a problemakat. Nem kell hozza sok parancsot ismerni. Tehat a Te esetedben, felraktad az nvidia driver-t, ami elrontott mindent. Elinditod single user modban, egy sima rm paranccsal fogod es kitorlod azt a par darab web-nvidia-s kext-et a /S/L/E-bol es mehet a reboot. Ez kb 2 perces mutatvany.
Ennek semmi koze a programozashoz, ezek sima file muveletek, annyi hogy nem kattintgatni kell, hanem leirni, hogy mit akarsz.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30455) general válasza Smiley (#30454) üzenetére


general
addikt

na, látod, kritizálás helyett egyszerűen leírtad, ennyi. :) köszönöm, most már tudom is! ;)

arra problémára esetleg tudsz megoldást, amit fentebb írok, nevezetesen nem tudom kikapcsolni a rendszert a NullCpuManagement kext miatt. mindig újraindul, mindig hibaüzivel..:( viszont e kext nélkül nem bootol, tehát valszeg kell.

[ Szerkesztve ]

(#30456) rii válasza tlac (#30446) üzenetére


rii
nagyúr

,-D

én is egyből minden osx-es gépen elindítom az activity monitort és a dock-on legalább a cpu-usage-t lássam ... indesign progress bar-ja nem túl informatív .. és lehet hogy épp nem

persze kéne a mem-et is meg a disk-et is ...
a régi ... iatkos vagy milyen hacklira, amit annó, 2009-ben segítettél feltolni, az osx 10.5.8 menüsorába fentre tettem ilyen progress bar-okat vagymiket ..... nem tudok már beszélni-írni se ... szanaszét vagyok esve ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30457) general válasza tlac (#30449) üzenetére


general
addikt

hm, eleve ez van a config.plist-ben, mégsem lép tovább 5 mp múlva!

igen, automata belépéssel is eldobja a videojelet a Clover megjelenése után kicsivel. még látom pár mp-ig az alma logót aztán feketeség és ki is kapcsol a monitor.

(#30458) P41N válasza general (#30457) üzenetére


P41N
senior tag

Inject Nvidia-t próbáltad ? :)

(#30459) P41N válasza general (#30457) üzenetére


P41N
senior tag

Clover Configgal megnyitod a config.plist-et, bal oldalt Boot, és látni fogsz jobb oldalt egy olyat hogy Timeout. Ezt átállítod 0-ra és utána egyből bootolni fog.

(#30460) Smiley válasza general (#30457) üzenetére


Smiley
őstag

A nullcpu kivaltasahoz valoszinuleg hianyzik valamelyik DSDT patch, vagy az SSDT generalodik le rosszul.
A defaultvolume be van allitva rendesen a clover-ban?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30461) general válasza Smiley (#30460) üzenetére


general
addikt

így néz ki a config.plist azon része:

(#30462) general válasza P41N (#30459) üzenetére


general
addikt

alapból 5 mp-re volt állítva, mégsem csinálta, átállítottam 0-ra, de ugyanez, megáll ott a boot.

nvidia injectet is próbáltam már, semmi különbséget nem érzek sehol, szóval asszem most se webdriver, se nvidia inject. új vga-nál majd kísérletezek.

(#30463) szuszinho válasza general (#30462) üzenetére


szuszinho
őstag

Az előtted szóló írását megnézted?

(#30464) general válasza szuszinho (#30463) üzenetére


general
addikt

igen, persze, valamit benéztem, nem vettem észre? :) nem értem, miért kérded. :B

(#30465) Muky_ válasza general (#30464) üzenetére


Muky_
tag

Erre gondolt a topik társ az elöbb

<key>DefaultVolume</key>
<string>MacHDD</string>

A MaHDD helyett a mghajtó nevét ird be amit inditani szeretnél. És utána élni fog a time részen beállitott idő :)

[ Szerkesztve ]

(#30466) general válasza Muky_ (#30465) üzenetére


general
addikt

köszönöm, így sikerült! :)

már csak a nyavalyás kikapcsolást kéne megoldani... :B

(#30467) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!
GMA950-et lehetséges Mavericks alatt működővé varázsolni? Ha felteszem a kexteket, a betöltőképernyőn az Apple logo alatti töltésjel elkezd "magába forogni", egyre sötétebbé válik a töltésjelző majd befagy.

Köszi.

(#30468) Muky_ válasza MineFox54 (#30467) üzenetére


Muky_
tag

Szia!

Tudomásom szerint a GMA950 max 10.6.8 -on (Snow Leopard) 32bitben megy.

general Nm :). Abban nem tudok segíteni sajna.

[ Szerkesztve ]

(#30469) MineFox54 válasza Muky_ (#30468) üzenetére


MineFox54
őstag

:(

(#30470) P41N


P41N
senior tag

Szerintetek felmenne a gépemre a High Sierra ? Azt olvastam hogy csak UEFI-t támogat. :/

(#30471) tlac válasza P41N (#30470) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem felmenne

(#30472) P41N válasza tlac (#30471) üzenetére


P41N
senior tag

Nem rég szedtem le és már csak a bootolhato usb kell. Mostani rendszert nem cseszem el hanem majd teljesen új HDD-re rakom. És a cloverban is ugyan azokat kéne kiválasztanom ? :d Megkérdeztem tonymacx86-on is hátha valaki tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#30473) Smiley válasza general (#30466) üzenetére


Smiley
őstag

Valami acpi szarsag lesz, az biztos.
Elso korben cstate pstate kellene engedelyezni, szerintem ez megoldja a nullcpu-s dolgot. Aztan van egy fixshutdown DSDT patch. Nyalazd at az ACPI reszt.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30474) P41N


P41N
senior tag

Hmm elvileg megy a High Sierra Legacy-n is. Ez a kép elkerűlte a figyelmem.
Ma szépen megpróbálom és írok hogy mire jutottam. :D

(#30475) general


general
addikt

Ok, köszi! Hétvégén lesz idom, átnézem! :)

(#30476) P41N


P41N
senior tag

Úgy néz ki hogy nem nagyon akar felmenni a High Sierra. Állandóan ezt az üzenetet kapom, de nem találtam rá semmilyen megoldást.:/

(#30477) tlac válasza P41N (#30476) üzenetére


tlac
Topikgazda

gpt-s vagy mbr-es sémára telepítenéd?
ha az utóbbi, akkor kell hozzá mbr patch

(#30478) P41N válasza tlac (#30477) üzenetére


P41N
senior tag

GPT. Olvastam hogy régebbi clovert kell felrakni. Fel is raktam de ugyan ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#30479) tlac válasza P41N (#30478) üzenetére


tlac
Topikgazda

hogy csináltad a telepítőt?

(#30480) P41N válasza tlac (#30479) üzenetére


P41N
senior tag

Ugye letöltöttem az AppStoreból a High Sierrat. Utána felmentem a tonymacx86.com-ra és ott van hogy hogyan kell csinálni. Na igen és én az alapján csináltam mindent. Ez alapján csináltam: https://www.tonymacx86.com/threads/how-to-create-a-macos-high-sierra-public-beta-installation-usb.225520/
Azt is írták hogy rossz az SMBIOS-om szóval átállítottam 14,2-re mert ezt írták nekem de akkor is ezt írja ki. Másik HDD nincs rákötve csak az az egy amire fel akarom telepíteni.

(#30481) Muky_ válasza P41N (#30480) üzenetére


Muky_
tag

Bocs a bele pofázásért :)
Nem vagyok szakértő a témában, de nekem is soc775-ös vason fut a sierra és az smbios 10.1 -es.
Ami az aláírásodban van gép arra telepíted?
Specifikáció szerint a legalkalmasabb az iMac10.1 -es smbios.
Ez csak tipp , ha kipróbálod bajod nem lehet belőle :)

UI: Ha ajánlani lehet egy appot a telepítő készítésre akkor a Pandora Installer ami nekem bevált :)

(#30482) P41N válasza Muky_ (#30481) üzenetére


P41N
senior tag

Semmi baj. :) Nekem is megy a 775-ös configomon a Sierra 10.1-es SMBIOS-használok én is. Én a High Sierrat próbálom felrakni de nekem olyasmit írtak hogy a bootolhato USB-n a config.plist-ben az SMBIOS-nak nem 10.1-nek hanem 14.2-nek kell lennie. De így se jó. Szóval a Sierra 10.12.6 tökéletesen működik csak a High Sierra-t nem tudom felrakni. :/

(#30483) mgaben válasza P41N (#30482) üzenetére


mgaben
senior tag

És milyen proci van abban a soc 775-ben? Tudja az SSE 4.1-et?
Mert az 775-ben ritka, nálam is moddolt bios meg xeon proci van.
Csak tipp, nem tudom egyáltalán a telepítő elindulna e ha nincs SSE 4.1

Ha az aláírásodban szereplő akkor ja, és nem szóltam. :)

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#30484) Muky_ válasza P41N (#30482) üzenetére


Muky_
tag

Szerintem a 14,2 tuti nem jó a gépedhez mivel ez már i szériás iMac. Az esetedben a 10,1 lesz a nyerő. Én azzal próbálkoznék.

Holnap kipróbálom a fiam gépén (már az övé a 775-ös :) (C2Q Q9300, Asus P5Q-E (modolt BIOS))

(#30485) P41N válasza mgaben (#30483) üzenetére


P41N
senior tag

mgaben: Persze hogy tudja az SSE 4.1 -et. :D Hamarosan megérkezik bele a Xeon E5420.

Muky_: Igen azt tutdom hogy a 14.2 i széria. Én egyszer csináltam olyat hogy a Bootolható USB-nek az SMBIOS-át átállítottam 10.1-re (El Capitan volt asszem) és emlélszek rá hogy valami nem tetszett neki bootolásnál. Ezért azt inkább hagytam. De ennél meg úgy látszik kell. Az pedig tudom hogy telepített rendszernél 10.1-et kell használni mert most is azt használom. :)

(#30486) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Erre tudna salami infót mondani mi lehet a gond?

(#30487) Dimebag88 válasza P41N (#30485) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

A prelinked kernelt cserelted? :)

PRELINKED KERNEL

Pendriven keresd meg a IABootFiles mappat es csereld le :)
Ugye ide kellenek a rejtett filek is!
Terminalba ird be :
defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles YES

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#30488) Dimebag88 válasza Dimebag88 (#30487) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Bocsi lemarad a vegerol :) Ha beirtad a parancsot utana ird be a terminalba hogy: killall finder mert csak utana lesznek lathatoak a rejtett tartalmak :)

A madár az ász!

(#30489) mgaben válasza P41N (#30485) üzenetére


mgaben
senior tag

10.1-es smbios-nál úgy tudom az ecc ram-ok hiánya miatt kell valamit hackelni (ezekben az eredeti mac-ekben ecc ramok vannak). én is e miatt használom a 14.1-et. bár nem nagy ördöngősség előbbinél a hackelés, régebben itt le is írta nekem valaki.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#30490) P41N válasza mgaben (#30489) üzenetére


P41N
senior tag

Ahh értem. Akkor hagyom inkább az égeszet. Inkább megvárom hogy kijöjjön a végleges High Sierra és majd azzal próbálkozok.

(#30491) Dimebag88 válasza mgaben (#30489) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

En is 14.1 el hasznalom es en is c2d konfiggal :) Semmi extra mokolast nem igenyelt :) Csak nemlatja az ssdmet :) Az nvmet kene mokolni de fingom nincs hogyan kell :D

A madár az ász!

(#30492) kisjimy válasza kisjimy (#30486) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Megpróbáltam úgy is csinálni ahogy az összefoglalóban van,de ott is alma logónál megáll! Mi lehet. gond?

Hp pavalion i3 7100u 8gb ram ssd nvidia vga. A biosban a vt-d tudom disabledre állítani mást nem igen tudok! UEFI boot-al csináltam.

(#30493) tlac válasza kisjimy (#30492) üzenetére


tlac
Topikgazda

mit ír ki -v-vel indítva?

(#30494) kisjimy válasza tlac (#30493) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Az a baj hogy semmit!

Amit fentebb belinkeltem képet azt a tonymacx86 alapján csináltam ott tudtam egyedül kiiratni hol van a kp.

(#30495) tlac válasza kisjimy (#30494) üzenetére


tlac
Topikgazda

mi az, hogy semmit?
egy fekete képernyő jön be?

(#30496) kisjimy válasza tlac (#30495) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Nem! Egy alma logó azt ennyi! Vártam is kb 5-10 percet hátha... de semmi!

(#30497) tlac válasza kisjimy (#30496) üzenetére


tlac
Topikgazda

akkor nem -v-vel indítottad

(#30498) kisjimy válasza tlac (#30497) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Pedig még a clover után is beirt textedittel a -v,és boot-olásnál is is beirtam a -v.

(#30499) kisjimy válasza tlac (#30497) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Hova irjam a -v? Hátha rossz helyre irtam! :)

(#30500) P41N válasza kisjimy (#30499) üzenetére


P41N
senior tag

Bejön a Clover ott Options, Boot Arguments(Flags): -V

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.