Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) scream válasza scream (#31788) üzenetére


scream
veterán

Valakinek ötlete esetleg? :F

(#31802) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Valaki privátban tudna segíteni, hogy virtuális masina és mac nélkül hogy lehet telepítő lemezt készíteni?

(#31803) Bastard-s válasza Revoltek (#31802) üzenetére


Bastard-s
tag

http://olarila.com/forum/viewforum.php?f=15

(#31804) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Nincs valakinek elfekvőben egy BCM94360CS2 wwifi kártyája meg adaptere M.2-re?
Előre is köszi!

(#31805) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Van ebben a topikban élő személyes egyáltalán? :D
Nagyon halottnak tűnik a téma. Mindenkinek van lóvéja MAC-re, hogy senki nem épít? :))

Megrendeltem a kártyát, kíváncsian várom hogyan fog működni. BCM94360CS2

(#31806) tlac válasza 8nemesis8 (#31805) üzenetére


tlac
Topikgazda

van :))
kíváncsian várjuk a beszámolót :)

(#31807) 8nemesis8 válasza tlac (#31806) üzenetére


8nemesis8
veterán

Jó hír.

Egyébként egy ITX laplap az eredeti kártya helyére szánom. Vettem hozzá adaptert is, remélem megbízható lesz a Wifi + BT, mert a beviteli eszközeim mac-hez vezeték nélküliek.
Szomorúan detektáltam, hogy már nem lehet kapni vezetékes numpados billentyűzetet, használtan ugyan még ki lehet fogni, de idő kérdése...

(#31808) xedos válasza 8nemesis8 (#31805) üzenetére


xedos
addikt

Vettem egy Xiaomi Pro notit, amihez készítettek Cloveres instalt - felraktam működik :-) Használok hozzá egy ASUS nanosticket Wifin és kész.

(#31809) 8nemesis8 válasza xedos (#31808) üzenetére


8nemesis8
veterán

Milyen ASUS Sticket használsz?
Néztem BT-ra találtam megoldást, de WiFi-r enem nagyon találtam.
Ami Out of the box működik, hogy már install közben is tudjam használni :)
Egyébként gondolkoztam én is ezen a Notebookon. Melyik oldalról rendelted?
Minőségre mit tudsz mondani?

(#31810) zsnorbi21 válasza 8nemesis8 (#31809) üzenetére


zsnorbi21
tag

Én ezt vettem a notimhoz ami Acer VN7-572G-51HP típusú, de nem működik OOB.
Nem a leggyorsabb, mondjuk inkább kábelen megy a net szóval csak ritkán van használva.

(#31811) 8nemesis8 válasza zsnorbi21 (#31810) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ha jól látom ez a chipset van benne: WI1 chip1: Realtek RTL8188CUS
Egyáltalán működik különféle kext-ekkel? Csak mert nem igazán kellene, úgy tudom, csak a boradcom gyártmányok jöhetnek szóba eleve.
BT-ból is a BCM20702 chipsetet érdemes keresni.

Viszont nem láttam WIFI + BT kombót USB-be, pedig jó lett volna és egyszerűbb is talán, bár gondolom annak jóval gyengébb a hatósugara is.

(#31812) xedos válasza 8nemesis8 (#31809) üzenetére


xedos
addikt

ASUS nano stick : [link]
Van hozzá driver így csak telepítés után használható Wifi.
Noti nagyon jó, bár a ventija hangosabb - többet jár mint a '3"-os Xiaomié. Ugyanakkor nagyobb és erősebb. Ráadásul eleve be van állítva a Cloveres cuccba, hogy letiltja az MX150-es VGA-t. Szeretem.
Gearbesten rendeltem -priority line-al... nincs áfa és vám.

(#31813) Plasticbomb válasza 8nemesis8 (#31807) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ha helyes a sejtésem, ez is olyan, mint az msi z97 igx lapomnal, és mint az asus z97i plusban- mpcie wifi modult keress.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31814) Sapphi válasza 8nemesis8 (#31807) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Nem lesz vele probléma, hiszen natívan támogatja a MacOS. Nekem BT-n megy az egér gond nélkül és pontosan ugyanazokat a számokat hozza még a MacBook Pro-m. (Jelerősségre gondolok.)

(#31815) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok!

Alábbi gépre mekkora macerával menne fel egy Mac OS ?

Gigabyte GA-H61M-S2PV
Intel Celeron G540
4GB ram
HDD 300GB
vga prociból megy

This is the way

(#31816) Sapphi válasza RaZroX (#31815) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia,

az ebben a processzorban lévő VGA-t egyáltalán nem támogatja a macOS és ezt se tudom milyen macOS-t lehetne telepíteni rá.

(Ha lenne benne videokártya akkor elméletben meg lehetne csinálni, de hogy milyen macOS-el azt nem tudom.)

(#31817) RaZroX válasza Sapphi (#31816) üzenetére


RaZroX
addikt

A proci vagy az alaplap ami necces ?

This is the way

(#31818) 8nemesis8 válasza xedos (#31812) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ez jó hír, én is ott nézegettem, de valahogyan garanacia miatt nem igazán merném bevállalni.
Amúgy azt hittem találtál valami USB kombó megoldást, de ugye ő csak wifi. Nekem meg mindkettő relatíve fontos lenne, így szerintem jól döntöttem, hogy a BCM94360CS2 kártyát rendeltem, de majd meglátjuk.
Az a gond, vele, hogy sok verziója van, amikor alaposan utána néztem, mert van sima 653-0023 van Z653-0023 ZA653-0023 ZP653-0023 és a ugyanezekből még van 0020-as végű is és elvileg mind a fentebb említett kártyához tartozó modellszámok, de senki nem tudja mi lehet a különbség közöttük. Talán régió, ahogyan az eladók helyzetét néztem, de ez csak tipp.

Akkor minden tökéletesen működik a Xiaomi notin?

[ Szerkesztve ]

(#31819) 8nemesis8 válasza Plasticbomb (#31813) üzenetére


8nemesis8
veterán

Sokat olvastam utána és nem. Ez nem mpcie, hanem M.2 csatoló, csak speciális 2230-as típus vagy mi, ami képet fogadni a wifi kártyát. NGFF M.2 adaptert rendeltem hozzá, az is kell.
Konkrétan ez az a lap és itt látható, hogy NGFF káryát kellene bele rendelni.

(#31820) 8nemesis8 válasza Sapphi (#31814) üzenetére


8nemesis8
veterán

Sebességeket mértél vele?
BT-t maximum milyen messziről próbáltad? Pár méterről vagy többről is akár 5-10m esetleg falon keresztül?

(#31821) kushwavez válasza 8nemesis8 (#31820) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ha wifi+bt combos kártya kell és M.2-es nekem BCM94352Z van, minden működik rajta. Kextek amik kellenek hozzá: FakePCIID.kext, FakePCIID_Broadcom_WiFi.kext, BrcmPatchRAM2.kext, BrcmFirmwareRepu.kext

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#31822) 8nemesis8 válasza kushwavez (#31821) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ez lett volna a másik alternatíva, amit néztem, de pont azért nem ezt választottam, mert kellenek a kext-ek és nyilván a telepítéshez akkor kelleni fog egy vezetékes egér meg valami bill is vagy legalább egy unifos cucc. Nem?
Amit választottam, az meg elvileg és gyakorlatilag is mindenhol azt olvasom és írják, hogy natívan támogatott, hiszen a macbook air kártyája. :)

(#31823) Sapphi válasza 8nemesis8 (#31820) üzenetére


Sapphi
aktív tag

A legjobb ha elolvasol egy olyan tesztet, ahol magát a megfelelő macbook-ot tesztelik.

Mint írtam is pontosan ugyan azokat az adatokat hozza a hackintoshom BT-je mint a 2015-es MacBook Pro-m, de ha gondolod letesztelem majd holnap és megnézem, milyen távolról tudom használni a billentyűzetet.

A WiFi-t meg igazán sose használtam ki, mert a netem, ami volt az nem tudott többet, vagy a router maga kicsit kevés.

De a 100Mbit-es nettel semmi gondja nincs, játélnál is használtam.

RaZroX: Szerintem ezt a processzort az újabb macOS rendszerek már nem támogatják. Én azt tudnám ajánlani, hogy gondold át, hogy mire szeretnéd használni a gépet és úgy rakj össze egy konfigot. Már nagyon durván nyomott árakból ki lehet hozni fullosan működő rendszereket.

Nagyon szívesen segítünk itt is, ha leírod mire szeretnéd használni, mi a kereted stb... Amúgy nagyon sok szopás tud lenni a géppel.

(#31824) RaZroX válasza Sapphi (#31823) üzenetére


RaZroX
addikt

Igen, elég sok sz0pás tud lenni... volt már 2-3 hacklim amik nem direkt erre a célra lettek építve, de csakazértis feltoltam rá. De ez még 10.7 - 10.8 környékén volt, azóta eléggé elmaradtam a témával.
Kifejezetten rákölteni nem szeretnék most, ha a mostaniba elég lenne vennem egy i3 - i5 procit és erre fel lehetne rakni, hogy fullosan menjen, az lenne a legjobb.

Netezésre, filmezésre, office, alapszintű PS és Final Cut használatra lenne.

This is the way

(#31825) Sapphi válasza RaZroX (#31824) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Az alaplapodba nem tudsz olyan processzort tenni, amivel a VGA működne macOS alatt. Tehát mindenképpen kell venned egy videokártyát, hogy működjön a dolog.

(#31826) RaZroX válasza Sapphi (#31825) üzenetére


RaZroX
addikt

Áh értem

This is the way

(#31827) Sapphi válasza RaZroX (#31826) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Mondjuk a videó vágás pont olyan dolog, hogy nem árt, ha egy erős hardver van alatta, de a többi feladat amit írtál az mind olyan, hogy egy egyszerű gép is alkalmas rá.

Én még azt tudom ajánlani, hogy nézz ki egy konfigurációt, amivel már meg lennél elégedve, és a macOS is simán fut rajta és hardveraprón használtan vásárold össze. Nagyon jó árból ki lehet hozni így gépeket.

(#31828) RaZroX válasza Sapphi (#31827) üzenetére


RaZroX
addikt

Akkor ez még várat magára, de majd ősszel :D
Köszönöm a tanácsot!

This is the way

(#31829) 8nemesis8 válasza Sapphi (#31823) üzenetére


8nemesis8
veterán

Oké.

Nah az nagyon szuper, bár ugye elvileg a macbook pro-nak egy picit erősebb 3 antennás verziója van. én legalábbis úgy tudom.

Holnap-pénteken itt a cucc, már nagyon várom! :C

[ Szerkesztve ]

(#31830) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!
Jelentem visszatértem. Hosszú idő után újra felraktam a macOS-t és innentől segítek én is (ha tudok) a topikban.

Egy Dell xps-en megy a 13.5 HS, eddig hibátlanul (9550, i7 6700hq, 16GB ram, 512 Samsung pm961 nvme, 4k IPS stb..). Ha valakinek kell segítség ilyen eszköznél, szóljon :)

:R

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#31831) tlac válasza Mr.C (#31830) üzenetére


tlac
Topikgazda

Ha valakinek kell segítség ilyen eszköznél, szóljon

akár le is írhatod, hogy mit mire merre hogyan csináltál :)

(#31832) Mr.C válasza tlac (#31831) üzenetére


Mr.C
őstag

Ha majd nagyon ráérek, lehet szöletni fog egy logout bejegyzés, amit majd az itteni öszefoglalóba is lehet linkelni :) de nem akarok igérni semmit

sudo rm -rf /*

(#31833) Smiley válasza tlac (#31831) üzenetére


Smiley
őstag

Nekunk is kellene irni lassan egy uj osszefoglalot... ez kezd megint elavulni. :U

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31834) 8nemesis8 válasza Smiley (#31833) üzenetére


8nemesis8
veterán

Gyakorlatilag szinte kisebb túlzással 2-3 frissítésenként jönnek elő újabb és újabb gondok a High Sierra esetén, ahogyan látom.

Van aki asztali gépen használja a Hackintosht és több monitort használ?

(#31835) vigo101


vigo101
csendes tag

Üdv

Mac mini gépemen win 8.1 fut. Én win7-et szeretnék rárakni. Pen drive-on van a win 7 kép.
Le tudná valakik írni hogyan tovább? Köszönöm.

(#31836) Mr.C válasza vigo101 (#31835) üzenetére


Mr.C
őstag

hát ez pont az ellenkező topik... itt azt beszéljük meg, hogyan lehet windows-os gépre macOS-t rakni :))

itt hamarabb találsz választ a kérdésedre sztem :)

sudo rm -rf /*

(#31837) vigo101 válasza Mr.C (#31836) üzenetére


vigo101
csendes tag

Közi, nem találtam hirtelen.

(#31838) Mr.C válasza vigo101 (#31837) üzenetére


Mr.C
őstag

Ahogy olvastam, alt-ot kell nyomni, miközben boot-ol és onnan tudod kiválasztani az USB-t. Abban az esetben persze, ha támogatott az UEFI akkor úgy kell kiirni az ISO-t is, ha nem, akkor marad az MBR.
Ajánlom a rufus programot, win alatt ezzel könnyen ki tudod irni az ISO-t

sudo rm -rf /*

(#31839) ddsteel


ddsteel
aktív tag

Sziasztok! Új vagyok itt, elég régóta OSXen dolgozom, DTP-zem, Adobe programokkal, erős felhasználó vagyok, saját magamnak telepítgetem, Windows is van userként, teljesen nem vagyok veszett fejsze. Kellene nekem egy laptop,amin biztosan fut egy OSX az összes prorammal, utazáshoz csak, hogy ne kelljen állandóan a MacMinit vinni a monitorral, de persze spúr vagyok venni egy MacBookot arra a pár alkalomra, ez az igazság. Kérdésem az, van-e a piacon most olyan laptop,mondjuk 100E környékén (150 sem baj), amire azt mondjátok, minden további nélkül felmegy egy OSX és szaggatás nélkül futnak rajta a grafikai progamok (nem kell erőgép,a MacMinivel tök jól elvagyok). Hardvert bütykölni nem szeretnék, viszont szerintem leírás alapján, ha fizikailag lehetséges és nem túl szívás, fel tudnám varrni rá az OSX-et. Létezik ilyen laptop, vagy építeni kell egyet asztali gépből? Előre is köszi.

(#31840) zsnorbi21 válasza ddsteel (#31839) üzenetére


zsnorbi21
tag

A lényeg, hogy intel i3-i5-i7 proci legyen benne, AMD-kkel csak a szívás van vagy egyszerűen nem is lehet rájuk feltenni. Dedikált GPU-t úgyse lehet használni macOS alatt, szóval ha csak hackintoshra kell akkor bőven elég az iGPU-s, nem is kell szenvedni a dGPU kikapcsolásával.
Wi-fi-vel szokott probléma lenni, vagy veszel egy támogatott wifi modult és kicseréled (amit a leírás szerint nem szeretnél), vagy veszel mellé egy 2-3 ezer forintos mini wifi adaptert (én is emellett döntöttem).
HP és Dell laptopokra általában van sok leírás, szerintem azokkal járnál a legjobban.

Az enyém egy Acer VN7-572G, i5-6200u, 8 GB ram, 128 SSD + 1TB HDD, integrált gpu-val tökéletesen megy a legújabb High Sierra, gyakorlatilag minden működik rajta.

Én 8 GB ram alá már nem adnék, és az SSD is nagyon sokat dob a sebességen és a teljesítményen, bár így már nem biztos, hogy befér 150k alá. Max, ha használtban is gondolkodsz.

(#31841) Mr.C válasza ddsteel (#31839) üzenetére


Mr.C
őstag

olvasd el ezt a tonymac-ről.
Ha mégis asztali PC lenne, akkor innen ösze lehet pakolni: Buyer's Guide 2018 júniusi frissítés
Az InsainlyMac oldalán is érdemes elolvasni ezt, főleg, hogy ott OS szinten listáz neked kompatibilis eszközöket, pl HS 10.13.1-hez (tuti nem teljeskörű a lista de elindulni jó lehet)

A legjobb szerintem, ha egy original MB hardveréhez nagyon hasonló specifikációjú laptopot keresel, mert azzal valszeg kevesebb móka lesz.

sudo rm -rf /*

(#31842) szakallasgy1


szakallasgy1
tag

Sziasztok!

Régen évekig Apple gépeket használtam Mac OS X-rendszerekkel. Az utolsó almás gépem egy 2007-es macbookom volt.

Aztán időközben vettem egy használt Thinkpad T430-as gépet. i5-3320 procival, intel HD 4000-es grafikus kártyával és 4gb rammal.

63-ért vettem. Ennyiért nem kapok i5-s apple gépet.

Korábban a Thinkpadra feltettem a Sierrát. Végül csak az Ethernetet tudtam beállítani. Azután visszatértem win 10-re. Annyira nem szeretem, mert megszoktam az MacOS környezetet. Szóval újra nekiállnék a feladatnak.

A high sierrát kiírtam, de nem bootolt. Így megpróbálom a sima sierrát felrakni.

Hogy induljak neki a telepítésnek?

Kérdéseim a következők:

Miket kell beállítani, hogy működjön elfogadhatóan az MacOS? Hogyan tudom beállítani, hogy ne pendrivról bootoljon telepítés után?

Eddigi tapasztalataim korábbról:

- fényerőt nem tudom állítani
-hang nincs, mikrofon sem és kamera se jó
-Trackpad hülyén működik
-Bt-nincs és wifi sem. (bár gondolom csak külsővel tudom megoldani)
-sleep sem volt okés

Ezekkel végül nem foglalkoztam, de most megpróbálnám újra dolgot. Egyáltalán lehet erre a gépre?

Minden egyes választ szívesen fogadok. Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

szakallasgy

(#31843) Mr.C válasza szakallasgy1 (#31842) üzenetére


Mr.C
őstag

Google második találat ;]

A telepítőhöz kell egy működő macOS enviroment, amin megcsinálod az original telepítő usb-t
Ezután clover-t leszeded, telepíted az USB-re (nem tudom, hogy UEFIs-e vagy sem ill. melyik kell), majd mikor végigment terminal-ban:
diskutil mount EFI
és csatolja a telepítő usb EFI partícióját (ha eddig nem tette volna meg)
Utána a szükséges kext-eket és a megfelelően konfigurált config.plist-et berakod az EFI/CLOVER mappába.

Röviden tömören :))
De amit linkeltem ott tuti specifikusabb, keress utána

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#31844) tlac válasza Mr.C (#31843) üzenetére


tlac
Topikgazda

van rá több találat is, érdemes átbogarászni mindet

(#31845) ddsteel válasza Mr.C (#31841) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Nagyon köszi mind2töknek. Igen, én is néztem, hogy inkább 150 és 200 k között lesz a reálisabb ár. mIndenképp laptop lenne, hisz pont a macminit akarom kiváltani utazáshoz. Ezt a tonyt már nézegettem is, valószínű, HP lesz a megoldás, de köszi az aceres tippet is!

(#31846) Mr.C válasza ddsteel (#31845) üzenetére


Mr.C
őstag

ha szánsz rá elég időt, hogy körbejárd a témát, tuti találsz neked megfelelőt :)
Csak sokat kell olvasni, szvsz megéri

sudo rm -rf /*

(#31847) ddsteel válasza Mr.C (#31846) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Igen, mindig olvasgatás előzi meg a beszerzéseimet, csak gondoltam itt is olvasgatok és kérdezgetek. Neki is kezdek alaposabban.Köszi.

(#31848) al-ma válasza ddsteel (#31845) üzenetére


al-ma
csendes tag

Én az alábbit ajánlom:

https://www.insanelymac.com/forum/topic/312356-guide-installing-macos-on-asus-k501l/

ASUS K501LX

(#31849) ddsteel válasza al-ma (#31848) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Ezzel használod? Gondolom,jó lenne nekem is, de úgy nézem, nem nagyon forgalmazzák már.

(#31850) zsnorbi21 válasza ddsteel (#31849) üzenetére


zsnorbi21
tag

Használt is szóba jöhet?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.