Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) Wiz Khalifa válasza scream (#31200) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem csak arra kell hogy netezzek, zenét hallgassak, filmet nézzek, email-t, stb...

Minden másra itt a Windows-os gépem amit az adatlapomnál olvashatsz.

Valamelyik héten jön meg a Macbook Air 2017-em és szeretnék egy asztali Mac gépet is hogy ha nem akarok játszani akkor a Windows-os gépem ne is menjen. Minden másra nekem egy Mac Mini is elég lenne. :)

Smoke some weed nigga!

(#31202) Lazika


Lazika
senior tag

Frissítettem a lilut és a whatevergreent rx 560-al az fcpx a bruce x tesztet megcsinálja kevesebb mint 16 másodperc alatt. Nem tudom mi volt az az 55 sec a multkor. A gtx 1060am 48 sec volt anno. Igaz amdt támogatja az apple, de azért nem semmi egy 40K-s kártyától :)

[ Szerkesztve ]

(#31203) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Hátha nektek lesz ötletetek: high sierra friss telepítés, megváltoztatom az smbiost 14,2ről 16,2re, ami ehhez a géphez illik, egyből nem bootol a gép.

YouTube

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31204) Lazika válasza Plasticbomb (#31203) üzenetére


Lazika
senior tag

Passz. Nekem se megy imac 17.1-el csak 14.2vel...

(#31205) ThuG4LifE válasza Plasticbomb (#31203) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Van bedugva valami BT eszköz?

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#31206) Smiley válasza Plasticbomb (#31203) üzenetére


Smiley
őstag

Ez kernel panic.
Clover-ben allitsd be hogy ne induljon ujra ha panic van. (nyomj space-t a disk-en, enter helyett, es ott a menubol ki tudod valasztani)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31207) Plasticbomb válasza ThuG4LifE (#31205) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Az alaplapi, ami eddig is ment.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31208) Plasticbomb válasza Smiley (#31206) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Hol találom meg a log fileokat a kernel panicról?

Próbáltam videóra venni megint, most 1080 120fps felvételt készitettem, de még igy is egy nagy elmosott szöveghalom. De a szerint valami az IOUSBFamily-vel kapcsolatban. Most első sejtésem az a usb port raise, és hasonszőrű társai, azokat nézem át.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31209) Plasticbomb válasza Smiley (#31206) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ide is rakok képeket, hátha nem futtok bele tonymacx86on:

Csak azután jön elő, hogy iMac14,2ről átállítom iMac16,2re.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31210) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Megcsináltam a Kext telepítése és törlése terminálból bejegyzésemet, remélem tudok vele segíteni és ha bármilyen hibát találtok benne, akkor kérlek jelezzétek.

Ez az a módszer, ahogy én szoktam csinálni biztos vagyok benne, hogy van több lehetőség és vannak erre külön programok is.

(#31211) zsnorbi21 válasza zsnorbi21 (#31184) üzenetére


zsnorbi21
tag

Erre valakinek ötlete?

(#31212) xedos


xedos
addikt

Na ez viccess... van egy USB-s Cambridge Silicon Radio Bluetoothom amit a nagy gépem lát El Captainnel.
A notiban Sierrával még csak nem is látja USB-s eszközként...
Mondjuk kipróbáltan, de az egeret sem találta meg a nagyon sem? Korábbi rendszerrel ez ment!?

[ Szerkesztve ]

(#31213) kpityu2 válasza Sapphi (#31210) üzenetére


kpityu2
őstag

Köszi, hasznos leírás. :R

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#31214) szuszinho


szuszinho
őstag

Miért kell egyáltalán a kextet telepíteni :F
Cloverben OTF nem jó?!

(#31215) Sapphi válasza szuszinho (#31214) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Ezen már én is elgondolkodtam egyszer, hogy mi értelme van ennek. Ki is probáltam, hogy minden kext-et átettem a clover-be és akkor jó lesz az úgy.

Kiderült, hogy vannak olyan kext-ek amik nem működnek, ha a Clover-ben vannak, de ettől még meg lehet oldani úgy, hogy amik működnek azok mennek a Clover-be a többit pedig telepítjük a S/L/E-be.

Van több megoldás is a dolgokra és ezekből most egyet írtam le. :)

(#31216) scream válasza Sapphi (#31215) üzenetére


scream
veterán

Csak ugye OS update esetén a Cloveres kextek megmaradnak, míg a kézzel telepítettek jó eséllyel nem.

(#31217) Sapphi válasza scream (#31216) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Ebben igazad van. :) Már meg is van a következő bejegyzés ötlete. :D Megcsinálom ezt a cloveres kext-es megoldást is. :)

(#31218) xedos válasza Sapphi (#31215) üzenetére


xedos
addikt

Azt olvastam, hogy a Cloverben lévő kextek lassítják az indulást. Hogy miért azt nem igazán értem.
Amúgy én is a legtöbbet a Cloverbe raktam.

(#31219) Sapphi válasza xedos (#31218) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szerintem azért, mert azok nincsenek a kextcache-be és mindig újra kell őket töltenie a rendszernek. De ez csak egy ötlet nem tudom pontosan mi az oka.

(#31220) P41N


P41N
senior tag

Én megint rakhatom újra az egészet mert valami elb*szta a rendszert. :DD Javítani akarja de nem sikerül neki és offolja magát a gép. Mondjuk annyira nem nagy baj mert amúgy is akartam csinálni egy Tutorialt. :C

(#31221) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Olyan faxa vírust kaptam, hogy formáznom kellett a win partíciot mac os alatt :Y Kérdésem az lenne, hogyan tudom egyesíteni a két partíciót, hogy csak egy legyen? Egybe szeretném csatolni és utána újra felosztani. Köszi

(#31222) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv! Úgy néz ki, ssd-t kell, hogy vegyek. Ezek közül mit ajánlotok? Van valakinek tapasztalata. Elvileg hackintosh "kompatibilisek"

- Samsung PM951
- Samsung SM951
- Toshiba XG4

:R

sudo rm -rf /*

(#31223) rii válasza Mr.C (#31222) üzenetére


rii
nagyúr

itt biztos tudják a választ

https://prohardver.hu/tema/milyen_ssd-t_vegyek_2/friss.html

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#31224) general


general
addikt

...újfent megpróbáltam használni a hackintoshon az iMessage-et, de egyből letiltotta a fiókomat.. :((( van, akinek működik, és csak én csinálok rosszul valamit, vagy ez a szolgáltatás hacklin simán felejtős?

(bocs, ha volt erről szó, mostanában nem jártam erre.)

(#31225) Sapphi válasza general (#31224) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Nekem működik, de a letiltást én se tudtam elkerülni, de utána már nem volt vele gond. Azóta szépen működik.

Még egy cikk ötlet. :D

(#31226) totron


totron
őstag

Jelen MacOS biztonsági oldaláról mi mondható el? Belemenősebb írás, értekezés érdekelne.

(#31227) Chal válasza totron (#31226) üzenetére


Chal
addikt

Pár napja volt egy bug, amivel root-ot lehetett szerezni csupán azzal ha gyorsan nyomogattad az entert a root password promptnál... Szóval szerinted ezek után mit lehetne mondani? :D

Egyébként meg kényes kérdés, olyan exploitok meg bugok kerülnek manapság nyilvánosságra rendszeresen mint a fenti is, viszont jóval kevesebben használják, így kevés szem figyeli a dolgokat, nem lehet tudni hogy mik vannak még, vagy milyen 0day expolitok foroghatnak éppen a feketepiacon. Ugyanakkor a unix alapú működés ad valamiféle "védelmet" sok dologra, de pl. könnyen el lehet képzelni, hogy mi történhetne pl. egy ilyen local root bug + egy remote expolitolható böngészőbug összekombinálásával, és ugye ennek bármikor meglehet az esélye.

[ Szerkesztve ]

(#31228) sad_Vamp válasza Chal (#31227) üzenetére


sad_Vamp
őstag

de ez csak a high sierra

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#31229) Smiley válasza sad_Vamp (#31228) üzenetére


Smiley
őstag

Jah, mert a yosemite ota olyan kurvajol sikerult az osszes release... wait for it.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31230) Chal válasza sad_Vamp (#31228) üzenetére


Chal
addikt

"Jelen MacOS"

(Ezen kívül +1 Smiley commentjére.)

[ Szerkesztve ]

(#31231) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

MÁS: az mitől lehet, hogy nem tud a w10 installálni? lehúzza a nagy (feature) update-t, kikapcsoláskor dolgozik is vele, viszont restartnál kiválasztom a W10 particiót cloverből, az meg vagy restartol, vagy egyszerűen nem folytatja az update-olást. (2 külön SDD-n vannak a rendszerek)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#31232) Smiley válasza sad_Vamp (#31231) üzenetére


Smiley
őstag

A Windows nem mindig szereti a chainload-ot. Bootold be clover nelkul direktben, es jo lesz.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31233) ThuG4LifE válasza sad_Vamp (#31231) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Az egyik céges gépen is ezt csinálja, és azon csak win van. Szerintem nincs összefüggés a cloverrel.
1079-es frissítés talán, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#31234) sad_Vamp válasza ThuG4LifE (#31233) üzenetére


sad_Vamp
őstag

az, amúgy egy rakás sz..... de az MS erőlteti ugye...

Smiley: pont ettől féltem nincs kedvem folyton szétszedegetni a gépet :W

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#31235) Smiley válasza sad_Vamp (#31234) üzenetére


Smiley
őstag

Miert kellene szetszedni, a bios boot menu-ben kivalasztod azt a disk-et amelyiken a windows van es kesz.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31236) sad_Vamp válasza Smiley (#31235) üzenetére


sad_Vamp
őstag

úúúú, erre nem is gondoltam :B (hiába öregszem már) kössz! :D

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#31237) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

No eljött az idő hogy a Hackhintosom alkatrészeit ki kell választanom.

Letöltésre, netezésre, zenehallgatásra és filmnézésre lesz.

Ami meg van: Jonsbo G3 ház.

Amik biztosak:
CPU: i3-6100T
Táp: be quiet! Pure Power 10 400W CM (tudom nem sokat számít)
CPU hűtő: be quiet! Pure Rock Slim
Házhűtő: be quiet! Pure Wings 2 120mm (BL046) - 3pin nem PWM, 2db
OS: 120GB-os SSD (szerintem Samsung 750 Evo)
HDD: 2-3TB WD Red

Két kérdésem van. Az első hogy az i3-6100T-vel nem lesz gond? Vagy sima i3-6100 legyen inkább? Bár a T jobb lenne a kisebb TDP miatt.

A másik hogy alaplapban is van két kiszemelt. Gigabyte GA-B250M-DS3H vs MSI B150M Mortar Arctic

Az MSI lap már volt nekem régebben, szerettem, tetszik. Melyik lehet az ami a kevesebb szívással menne jól, értem ez alatt a hangra (AppleHDA lenne a jó), lanra, IGP-re. Ugyanis a beépített IGP-t szeretném használni.

Amit tudok adatokat azok ezek:

Giga: B250 chipset, ALC887 audio, Realtek GbE LAN (10/100/1000 Mbit)
MSI: B150 chipset, ALC892 audio, Realtek RTL8111H lan

Az IGP pedig ez: Intel HD Graphics 530

Szerintetek melyikre könnyebb feltenni a lehető legszűzebb Sierra-t vagy High Sierra-t? ehát minél kevesebb kextet beintegrálva.

Kicsit hosszú lett, de remélem érthető és köszönöm előre a válaszokat! :R

Ui.: Remélem hogy még az éven megkapom a Macbook Air 2017-em (mert a rendelés már leadva) tehát a telepítő és minden szarság a Hacklihoz azon lesz majd végezve. Valszeg High Sierra lesz már rajta.

Smoke some weed nigga!

(#31238) xedos válasza Wiz Khalifa (#31237) üzenetére


xedos
addikt

Itt van egy alaplapos leírás: [link]

(#31239) Wiz Khalifa válasza xedos (#31238) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jó kis leírás viszont ez Kaby Lake-re van. Ugye én még Skylake-es procit fogok venni. És abban nem HD630-as az IGP.

Vagy lesz hozzá egy i3-7100 akkor. Egy árban van a 6100T-vel. És amúgy a leírásban nagyjából az MSI B150M alaplajával megegyező dolgokat tud (chipset, hang) az a Giga lap.

A lan lesz majd csak érdekesebb de szerintem az is pofonegyszerű lehet.

Azt amúgy kifelejtettem hogy a monitro egy 24"-os fHD-s monitor és HDMI-vel fog csatlakozni a monitor a géphez.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#31240) xedos válasza Wiz Khalifa (#31239) üzenetére


xedos
addikt

Tonymac-nél nézz körül, egy csomó link volt, csak nincs időm végigolvasni :-)

(#31241) Wiz Khalifa válasza xedos (#31240) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Okés.

Amúgy az M2-es SSD-vel hogy áll az OS X? Vagy ne eröltessem, inkább sima Sata3-as SSD-t pakoljak be inkább?

Smoke some weed nigga!

(#31242) xedos válasza Wiz Khalifa (#31241) üzenetére


xedos
addikt

M2-esre raktam notiba... de m2 sata :-)
Amúgy a High Sierra viszi az NVME-st is.

(#31243) Wiz Khalifa válasza xedos (#31242) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mind1. Már át gondoltam marad sima Sata3-as SSD. :)

És a lap is lehet az lesz inkább mint amit az általad linkelt oldalon említ a tag. :)

Smoke some weed nigga!

(#31244) Smiley válasza Wiz Khalifa (#31243) üzenetére


Smiley
őstag

Ezt a negativ hozzaallast... tudod a batrake a vilag :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31245) Wiz Khalifa válasza Smiley (#31244) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Igazából az MSI lap kellene de van egy bökkenő ami miatt nem lehet az.

Csak nem akartam offolni.

De akkor megfejtem. A gépházamon amibe fogom építeni a cuccot van egy kijelző ami USB2.0-ás csatiba megy az alaplapon. Na most ezzel nem is lenne semmi gond. Csak hogy a gépházon van 2db 2.0-ás és 2db 3.0-ás USB port. Tehát ebből kifolyólag a lapon két darab 2.0-ás csatlakozó kellene (egy az USB-nek egy a kijelzőnek). De az MSI és a korábban linkelt Giga lapon is egy darab 2.0-ás USB-nek van csati csak.

Emiatt gondoltam meg magam. Bár ha lenne valamilyen más megoldás rá akkor annak jobban örülnék mert akkor az MSI-t venném. :)

Smoke some weed nigga!

(#31246) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#31245) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szerk.:

Rosszul írtam. Nem a kijelző csatlakozik azzal (mert az Molex csatival csatlakozik úgy világít) hanem a hangerő szabályzó. Mert van az is a gépház elején.

Smoke some weed nigga!

(#31247) scream


scream
veterán

Hali!

A következővel nem tudok mit kezdeni, mit rontok el?

OsxAptioFix/2-vel próbálkoztam, volt NullCPU kext is.

A gép amúgy i5 6400, gtx 760, msi b150m.

(#31248) Plasticbomb válasza tlac (#31195) üzenetére


Plasticbomb
addikt

tlac, már megejtetted a HS frissitést?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31249) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Elkészítettem a következő bejegyzésemet, amiben leírtam, hogy én hogyan keltettem életre az iMessage-t hackintosh alatt.

Ha hibát találtok benne akkor azt kérlek jelezzétek és akkor orvosolni fogom. :)

http://www.ibalint.com/imessage-es-facetime-beallitasa-hackintoshon/

(#31250) tlac válasza Plasticbomb (#31248) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem, de az eddigiek alapján nem is baj, hogy nem kapkodtam vele

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.