Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) P41N


P41N
senior tag

Sziasztok! :D Elég régóta nem kértem segítséget de most kéne. Ebben a dologban má nem vagyok kezdő szóval nagyjából mindent tudok. Minden működik kivéve a hang és a videókártya nem jó még mindig. Több megoldást is néztem és azt is próbáltam amit ide írtak nekem. Az se segített. Továbbá olyat is olvastam hogy az ASUS GTX 750/GTX 750 Ti kártyák nem működnek HDMI-vel (mármint úgy nem működnek hogy nem lesz jó a driver). Most vga-n használom de nem nagyon akar jó lenni :/ Lehet az agyatokra megyek de már csak ez meg a hang kéne és eltünnék innen egy ideig. :D

(#30352) tlac válasza P41N (#30351) üzenetére


tlac
Topikgazda

Milyen hangkártyád van?

(#30353) P41N válasza tlac (#30352) üzenetére


P41N
senior tag

Realtek ALC 889A

(#30354) tlac válasza P41N (#30353) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha clover-t használsz, akkor a cloveralc-s megoldást javaslom
[link]
elég brutál a leírás, de ideális esetben csak futtatni kell az audio_cloverALC-120.command-ot és mindent megcsinál

[ Szerkesztve ]

(#30355) P41N válasza tlac (#30354) üzenetére


P41N
senior tag

Na igen ilyet én csináltam is. Viszont nincs hang :/ hátul nem próbáltam csak elől. Majd ma megnézem. Köszi :D

(#30356) tlac válasza P41N (#30355) üzenetére


tlac
Topikgazda

jó esély van rá, hogy hátul működjön

(#30357) P41N válasza tlac (#30356) üzenetére


P41N
senior tag

Igen mindent jól csináltam csak a beállításokban nem jól állítottam be. Most már jó hátúl és elől is. :D

[ Szerkesztve ]

(#30358) P41N


P41N
senior tag

Na minden tökéletesen működik. :D VGA bios flash segített. Felismerte a VGA-t és a Web Driver is jó. :D

(#30359) tlac válasza P41N (#30358) üzenetére


tlac
Topikgazda

VGA bios flash segített

ehh, azért ez veszélyes móka
kételkedem, hogy csak ez volt az egyetlen járható út

(#30360) P41N válasza tlac (#30359) üzenetére


P41N
senior tag

Pedig csak ez maradt :P BIOS flash előtt felraktam a WebDrivert nvda_drv=1 el bootoltam és nem történt semmi. Nem ismerte fel. BIOS flash után ugyan ezt megcsináltam (mert persze újraraktam mert miért ne :D) és így működik. Mások is felrakták ezt a BIOS ugyan erre a kártyára és nem történt semmi. Csak ezért mertem végigcsinálni.

(#30361) tlac


tlac
Topikgazda

Ma érkezett meg a kínai USB-s hangkártyám. A DAC-os topikban ajánlották.
Ajánlom nektek is, olcsó és ahhoz képes egész jó. Semmit nem kell rajta hackelni, csak bedugod és működik osx-en, win-en és linux-on is:
K-Mic KM720, egy átcímkézett Sound Blaster Play!. (Sound Blaster-ös driver CD-t adnak hozzá, de az nem kell semmire, a linux is Sound Blaster-nek ismeri fel)

[ Szerkesztve ]

(#30362) P41N


P41N
senior tag

Amy tudja valaki hogy itt hogy vannak a billenytyű kombinációk ? :D A fent melített magyar kiosztást felraktam de nem tudok kukacot meg ilyeneket írni. Sőt az í-t és a 0 nem tudom felcserélni :S /Library/Preferences/com.apple.keyboardtype.plist Ugyan itt kerestem de nekem nincs olyan fileom. :d

(#30363) tlac válasza P41N (#30362) üzenetére


tlac
Topikgazda

az összefoglaló alapján csináltad?
úgy pedig jónak kellene lennie

(#30364) P41N válasza tlac (#30363) üzenetére


P41N
senior tag

Igen az alapján csináltam.

(#30365) tlac válasza P41N (#30364) üzenetére


tlac
Topikgazda

akkor valami félrement ott

nyomj egy restart-ot

[ Szerkesztve ]

(#30366) P41N válasza tlac (#30365) üzenetére


P41N
senior tag

Nyomtam én restartot nem is egyszer. Ki töröltem amit kellett de nem dobja ki azt hogy nyomjam a shif-et és a mellette lávő gombot (í). +ha ez nem lenne elég a webdriver is össze szarta magát valamiért... Nvidia WebDrivert kiválasztom újraind0tás után vissza áll OS X Default Graphics Driver-ra. Eddig működptt rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#30367) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

Nem tudom ez mennyire van a legális keretek között, ha nem akkor töröljétek és bocsi...
UniBeasttel összeraktam egy ML telepítőt, eredeti AppStore fájlból. Sikerült felraknom, de csak IGP alól, az NVidia karira nem adott képet az Apple logó után, lekapcsolta a monitort. Viszont, telepítés után az IGP-vel egy képhiba az egész rendszer (pl az időzóna választó helyett csak random színű pixelek voltak), így visszaállnék az Nvidia karira, de továbbra sem ad rá képet. Mivel próbálkozzak? A rendszert nem nagyon tudom használni.

Köszi.

(#30368) rii válasza tlac (#30328) üzenetére


rii
nagyúr

tegnap este: win10 felment, vmware12 player felment, patch megvolt
10.12 osx -es gép létrehozva

ugyanaz a hiba, mint win7/vmware11/osx 10.9

ma este megcsinálom amit írtál, hogy át kell írkálni .-///

volt már h sima patch után el is indult valakinek az osx 10.12-es emuláció?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30369) tlac válasza rii (#30368) üzenetére


tlac
Topikgazda

nekem igen, linux alatt

(#30370) rii válasza tlac (#30369) üzenetére


rii
nagyúr

uhummmm .-))))) az jóóó hír .-))))
milyen linux? .-))))
tolok egy Antix-ot ... jó lehet? ... voltaképp nem is nevezem már installálásnak, Antix is, Debian is next-next-yes-next-finish .... ez már nem installálás, ez már csak asszisztálás .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30371) tlac válasza rii (#30370) üzenetére


tlac
Topikgazda

Debian Stretch

de próbáld meg belőni a win10-en, mert tudni szeretném, hogy mi a gond
még egy dolog eszembe jutott, mielőtt átírnád a config-ot, nézd meg cpu-z-vel, hogy látja-e a vt-x-et (nem a vt-d-t, ezt úgy néz ki, hogy korábban rosszul írtam)

(#30372) rii válasza tlac (#30371) üzenetére


rii
nagyúr

ok!

sima vmware12 install-kor megin kiírta, hogy fut a vmware.exe ....
windows oldalról leszedett, dvd-re kiírt win10, a vmware vette el a rendzser virginitását ... mégis balhézott .... annak mi a tosz lehet az oka? aztán akkor letöltöttem a vmware 12 player-t, az meg felment kajakra ....
o.O

(#30373) tlac:
annak nem az .... az én oldalamról nézve
programfuttatás szempontjából ha kap serial number-t akkor viszont annak kéne lennie, nem?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30373) tlac válasza rii (#30372) üzenetére


tlac
Topikgazda

legális az a workstation?

(#30374) MineFox54 válasza MineFox54 (#30367) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem hinném hogy menne a dolog, így inkább ez a kérdés:
Hogyan telepítenétek egy C2D alapú NVidiás gépre ML-t vagy Maverickset? (Asrock 945GCM-S, 9800GT, E7400)
Tudtok valami tutorialt linkelni? Van OSX kéznél, tehát pl. unibeast is játszik.

[ Szerkesztve ]

(#30375) rii válasza MineFox54 (#30374) üzenetére


rii
nagyúr

elég régi oldalt dob csak ki ... és nem is nagyon van a találati listában más használható

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30376) Dimebag88 válasza rii (#30375) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Sziasztok!High Sierra beta 4 telepito ezzel a hibaval kuzd: Kingston suv400 timed has out 240 ms "media" magyarul nem latja az ssd met de a telepito diskutilitije sem!Mi kene hozza? Sierra es a High Sierra dp 1 lat mindent :)

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#30377) general


general
addikt

helló!

megpróbálom újra feltenni értelmesen a Sierrát Cloverrel a gépemre. :B
elsőre nem sikerült sajna, rögtön az elején Debugger called: panic... fotó mellékelve

az itteni leírás alapján csináltam, illetve a hackintosher.com guide alapján próbálok boldogulni.
ha már ennyire az elején kifagy, mi lehet vajon a hiba? az SMBIOS 13,2, ezt ajánlja az everymac oldal is, tehát sztem az rendben van. FakeSMC bemásolva, meg mindent a leírás szerint csináltam, ezeket értem is.

Hardverem a profil alatt van, nem vadiúj. megköszönném, ha tudnátok segíteni, csinálok videót, fotót bármit. :B

ezt most egy üres 320gigás hdd-re csinálom, és ha meglesz, csak akkor tolom fel ssd-re. azon most működik egy Sierra, amit Unibeast-tel tettem fel, de vannak hibák bőven, akad a rendszer, meg érdekes bugok jönnek néha elő. ezért gondoltam, hogy nekiállok szép lassan újratenni, megérteni.

üdv

??nem tudom, miért forgatja el...

[ Szerkesztve ]

(#30378) general


general
addikt

a config list: (nem nyúltam bele)

[ Szerkesztve ]

(#30379) P41N válasza general (#30378) üzenetére


P41N
senior tag

Hali! Hát nem tudom én akkor kaptam ehhez hasonlót amikor a cloverban rossz system definitiont állítottam be. De persze lehetséges hogy nálad még sem ez a probléma.

(#30380) P41N válasza Dimebag88 (#30376) üzenetére


P41N
senior tag

Más merevlemezt lát ?

(#30381) Smiley válasza general (#30378) üzenetére


Smiley
őstag

Hat pedig bele kene nyulni, ugyanis a kext-dev-mode=1 es a rootless=0 az mindenkepp kelleni fog.
Erre a hibara 2 fele megoldas van, a gyors es nem elegans az a NullCPUPowerManagement. En ezzel kezdenem, es utana kiserleteznek a feltelepitett rendszeren a DSDT/SSDT es SMBIOS allitgatasokkal.
Milyen processorrol van most szo?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30382) general válasza Smiley (#30381) üzenetére


general
addikt

i7 3770
asus p8h77-v
gtx 660 Ti
2x4 corsair és 2x4 hyperx memória

pont az van a configban, amit írsz, ezért is tettem be aképet, hogy lássátok. mire írjam át? a NullCpuManagment alatt mit értesz? mit kellne tenni? másoljam be az EFI.../kext könyvtárba?

[ Szerkesztve ]

(#30383) Smiley válasza general (#30382) üzenetére


Smiley
őstag

Ne mar... oke, hogy oda van irva de a key ki van kommentezve.
Szedd ki a 2db ## a Arguments elol.

Szerk: De csak az elso elol, a tobbi elott maradjon a #.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30384) general válasza Smiley (#30383) üzenetére


general
addikt

okok :)
megtörtént, ugyanez....plusz letöltöttem a tony... oldalról az említett NullCpuManag...kextet és betettem az others mappába azt is a FakeSMC mellé
ha a Cloverben testreszabást akarom változtatni, mindig újratelepíthetem a pendrive-ra, vagy az egész boot telepítést újra kell csinálni?

(#30385) general


general
addikt

azt írják egy fórumban, erre a hibára hogy el kell távolítani a ioplatformplugin.kext nevű fájlt a System/Library/Extensions helyről, de ilyen nincs a pendrive-on.
csak gondoltam, megemlítem, mit találtam guglival

(#30386) tlac válasza general (#30384) üzenetére


tlac
Topikgazda

mit változtatnál rajta?

kapcsold ki az összes dsdt fix-et a cloverben mielőtt bootolnál vele

(#30387) Smiley válasza general (#30384) üzenetére


Smiley
őstag

Igy van, letoltod a kext-et es bemasolod, semmit nem kell ujratelepiteni, csak a config file-t szerkeszteni a pendrive-on.
A torold ki a /S/L/E az megnagyobb ganyolas mint a NullCPU... ezert irtam, hogy elso korben legyen egy stabilan futo rendszer, aztan utana majd lehet kuzdeni a speedstep-el meg a c-state-el.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30388) general válasza tlac (#30386) üzenetére


general
addikt

azt csináltam. pontosabban próbáltam már több variációt is, eddig egyik sem működött, mindig itt az elején akad el a dolog.

Smiley oké, nem csinálta semmi egyebet eddig, csak amit írtál, írtatok. ezek a kextek bent vannak az Others mappában (nem a 10.12-be kéne tenni?)

[ Szerkesztve ]

(#30389) tlac válasza general (#30388) üzenetére


tlac
Topikgazda

Other-be kell, nem az Others-be

egyébként szerintem megeszi az Other-ből, meg a 10.12-ből is
de akkor másolj be mindent a 10.12 alá is

(#30390) general


general
addikt

na most úgy néz ki, sikerült, éppen települ egy 20 perce a dolog. írok majd, mi lett. :C
köszönöm a segítségeket! :)

(#30391) tlac válasza general (#30390) üzenetére


tlac
Topikgazda

mi lett a megoldás? vagy az titok? :)

(#30392) general válasza tlac (#30391) üzenetére


general
addikt

nem titok, csak nem igazán tudom. kb harmadjára is újra megcsináltam a boot usb-t, bemásolva a két kext-et (Fake és NullCpu...), ezúttal semmi mást nem kipipálva csak, ami itt a leírásban van (már egyszer megcsináltam így is), configlist-ben kivettem a két ## jelet az Arguments elől, és a gép biosában (vagyis uefiben) reseteltem és tulajdnoképpen mindent ugyanúgy állítottam be, mint eddig. csak eddig nem volt minden próbálkozás előtt bios reset. sztem ez oldotta meg.

(#30393) Smiley válasza general (#30392) üzenetére


Smiley
őstag

Nagyon windows-os vilagbol johetsz... ez unix, felesleges ujra meg ujra megcsinalni a telepitot. Itt siman at tudod masolni az egesz rendszert file szinten, csak a jogokra kell figyelni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30394) general válasza Smiley (#30393) üzenetére


general
addikt

nos, ez igaz :-) fél éve használok csak mac-et :)

(#30395) Dimebag88 válasza Smiley (#30393) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

De annak aki nem ismeri az unix rendszert kínai amit írsz :)

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#30396) tlac válasza general (#30392) üzenetére


tlac
Topikgazda

bemásolva a két kext-et (Fake és NullCpu...),

hova?

ezúttal semmi mást nem kipipálva csak, ami itt a leírásban van

korábban miket pipáltál ki?

(#30397) Smiley válasza Dimebag88 (#30395) üzenetére


Smiley
őstag

Szerintem ehhez a temahoz a minimalis unix ismeret azert szukseges. A legfontosabb alapfogalmakkal azert tisztaban kell lenni, kulonben nem fog menni. Rengeteg dolog van amit meg mindig csak command line-ban lehet megcsinalni.
En kb ugyanigy vagyok a windows szintjen, a windows 2000-et hasznaltam utoljara aktivan, azota kb lovesem sincs rola. A win10-et fel tudom telepiteni, fel tudom rakni a Steam-et es a GTA V-t, es tudok vele jatszani. Viszont ha egy nem tamogatott hardware-re szeretnem felhackolni, szuksegesnek tartanam, hogy utananezzek az alap dolgoknak, gondolom eleg sokat valtozott a 2000-hez kepest, arrol nem is beszelve, hogy nem emlekszem semmire.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30398) general válasza tlac (#30396) üzenetére


general
addikt

az Other mappába másoltam a kexteket

a Drivers64UEFI résznél volt 2-3 dolog kipipálva, más normális hackintosh oldalak guide-ja aszerint

(#30399) Dimebag88 válasza Smiley (#30397) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Értem én hogy mit mondasz :) Én xp óta nem használok wint.Linux és osx!Teljesen nulláról indultam :) Mára már boldogulok szépen :)

A madár az ász!

(#30400) MineFox54 válasza rii (#30375) üzenetére


MineFox54
őstag

Sikerült összeszenvedni a dolgot... 10.6.3-at upgradeltem 10.6.8-ra, onnan készítettem egy 10.9 installert, amivel upgradeltem.

Amiben még segítség kéne:
Képernyő csak 1024x768p-n megy, ezt úgy tudom az EDID oldja meg. Van erre valami tool, vagy kézzel kell?
Kisebb képhibák vannak, illetve picit laggosak az animációk. Ezt megoldja egy driver/kext? IGP-t használom, napközben meghalt a 9600GT :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.