Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30701) P41N


P41N
senior tag

Az a vicc hogy ha bootolhato USB-ről fel akarom telepíteni a Sierrat ugyan ezt kapom. VMwareban pedig működik a Sierra. :/ Nem értem hogy mi lehet a gond,

(#30702) P41N válasza P41N (#30701) üzenetére


P41N
senior tag

Csináltam eg CMOS Resetet, majd mindent beállítottam a BIOS-ban úgy ahogyan volt és most nem panic-ol. Viszont amikor tölt és eltűnik a kép ami jelzi hogy működik a videókártya ott csak fekete képet kapok és újraindúl a gép. Driverrel lehet valami gond ? Web Driver engedélyezve van és nem nvda_drv=1 el bootolok. Próbáltam nv_disable=1 el de ugyan ezt csinálja. :W :W :W

(#30703) szakallasgy1


szakallasgy1
tag

Sziasztok!

Egy thinkpad T430-ra raktam fel a sierrát.

Specifikációk:
[link]

Kérdéseim:

1: USb nélkül induljon el, hogy tudom megtenni?
2: Fényerőt nem tudom változtatni, ezt hogy lehet megoldani? KEXt? Vagy ilyesmi?
3 Hangot hogy lehet felismertetni az os x- rendszerrel?
4 usb wifi adaptert kezeli az os x?
5 milyen kextekre lesz szükségem? Vagy mit kell csinálnom lépésről lépésre, hogy jó legyen?
6 olyan trackpadem van, ami ami támogatja a több újjas érintést, ehhez mi lenne szükséges?
7 Hangerő szabályozó van a gépen, külön gomb van erre. Hogy tudom beállítani az osx-t?
8 Altatatás, felébresztés hogy működjön rendesen, mit kell beállítani?
9 Akkumlátor-hogy ismerje fel az akksit az os x
10 Webkamera, mikorfon beállításának menete
Minden hasznos leírásnak örülök. Köszönöm előre is nektek.

[ Szerkesztve ]

szakallasgy

(#30704) szakallasgy1 válasza szakallasgy1 (#30703) üzenetére


szakallasgy1
tag

Az előzőhöz kapcsolódó kérdés:

Lehet rá updatelni, ha már fent van az os x?

[ Szerkesztve ]

szakallasgy

(#30705) xedos válasza szakallasgy1 (#30703) üzenetére


xedos
addikt

Uhhh... ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt és keress rá a géped nevére... [link]

(#30706) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

Kint van a High Sierra. :)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#30707) xedos válasza ThuG4LifE (#30706) üzenetére


xedos
addikt

Éppen megelőztél :-) [link]

(#30708) sad_Vamp válasza ThuG4LifE (#30706) üzenetére


sad_Vamp
őstag

szuper most már csak ki kell várni melyik VEGÁ-val fog OOB menni.... aztán lehet rá spórolni :D

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30709) Dimebag88


Dimebag88
aktív tag

Nekem nem latja a telepito az ssd t :)

A madár az ász!

(#30710) xedos válasza Dimebag88 (#30709) üzenetére


xedos
addikt

milyen ssd-d van? sata (micro Sata) vagy NVME? és azon belül sata vagy pcie?

[ Szerkesztve ]

(#30711) Dimebag88 válasza xedos (#30710) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Kingston suv 400 240gb.Ha jol tudom sata 3 as :)

A madár az ász!

(#30712) xedos válasza Dimebag88 (#30711) üzenetére


xedos
addikt

Akkor nem látja a vezérlőd - kell hozzá a Cloverbe egy fájl. - de feljből nem vágom.

(#30713) Mr.C válasza ThuG4LifE (#30706) üzenetére


Mr.C
őstag

Én nem merem felrakni :D alapból a tároló nvme ssd-m és a szektorok csak 512k-sak... Tuti szét fogja vágni az apfs az egészet, pedig már win is van rajta :(
Látom előre a sorsom, h 1 tb adatot kell mozgatnom USB2-n... Jó móka lesz :))

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#30714) Dimebag88 válasza xedos (#30712) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Akkor felfrissíthetnéd a memóriád :D Az apfs filet azt kimásoltam a telepitőből és betem a drivers 64 bit mappába az EFI-n!Persze ha erre gondoltál :))

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#30715) xedos válasza Dimebag88 (#30714) üzenetére


xedos
addikt

Azt hiszem ez a megoldás: [link]

(#30716) Dimebag88 válasza xedos (#30715) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Átnyálazom :) Köszi ;)

A madár az ász!

(#30717) ThuG4LifE válasza Mr.C (#30713) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

En most rakom fel, lassan jott le. :D Viszont kene aludni is, ugyhogy reggelig csak feltelepul. :))

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#30718) Plasticbomb válasza sad_Vamp (#30708) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Szerintem bármelyik ref kialakításúval menni fog. A custom verziók még nagyon odébb vannak.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#30719) sad_Vamp válasza Plasticbomb (#30718) üzenetére


sad_Vamp
őstag

reméljük, hogy így van, mert a legolcsóbb is rettentőenrohadtulnagyondrága! :(

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30720) Dimebag88 válasza sad_Vamp (#30719) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Ahogy mondod :) A gt 210 natívan megy :DD

A madár az ász!

(#30721) sad_Vamp válasza Dimebag88 (#30720) üzenetére


sad_Vamp
őstag

GT210? az miaz? valami ősrégi geforce?

Nekem a HD5850 megy natívani (azaz out-of-box /OOB/)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30722) Dimebag88 válasza sad_Vamp (#30721) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Naaaa ne tessék fikázni az erőművemet :DD

Gt210

A madár az ász!

(#30723) Plasticbomb válasza Dimebag88 (#30720) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Az egy elég régi GPU, míg az újabb Geforceok már problémásak, és ha nem lenne az nvtől webdriver, akkor sokkal "copatósabbak" lennének, mint a radeonok, amik meg sokszor mennek OOB vagy egy nagyon kis hackel nativan osx-en.

sad: meglátjuk, a pénteken megrendelem szerintem, elvileg belefér a mostani tápom teljesitményébe (520Wból cirka 420 áll rendelkezésre, 100W max amit az összes többi alkatrész használ, ha használ...), de azért majd keresek valami nagyobb tépot, olyan 850W körül. Bár minek, azt még nem tudom, a következő konfig, amit össze akarok rakni, szintén ekörül fogyaszt majd...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#30724) Dimebag88 válasza Plasticbomb (#30723) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Az 5850 jól teljesít macOs alatt? Mert ahogy néztem nem olyan drága kártya!Játszani nem játszom :)

A madár az ász!

(#30725) Plasticbomb válasza Dimebag88 (#30724) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Keress rx 460at pl. Szerintem. Nem rossz az 5850 sem, csak már 6 generáció jelenet meg azóta. Öreg, kétséges milyen példányt tudsz kifogni. Szerintem.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#30726) Dimebag88 válasza Plasticbomb (#30725) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Rendben :) Még idén tervezek egy hardwer frissítést mert c2d korszak már kicsit elavult!Bár a Sierra meglepő módon jól hasít rajta :) A high sierra bétákkal sem vol baj vele de ugye a 3.bétától már nem látta az ssd met a telepítő :))

A madár az ász!

(#30729) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Vegre sikerült behoznom a telepítőt, viszont ezt írja ki..OSInstall.mpkg appears to be missing or damaged. Most csinaltam a telepitot a vegleges high sieraval. Azt olvastam, hogy ez normal macnel is jött mar elő. Ilyenkor mit lehet csinalni? Köszi

(#30730) tlac válasza Lazika (#30729) üzenetére


tlac
Topikgazda

Most csinaltam a telepitot a vegleges high sieraval.

hogyan?

de lehet pendrive probléma is

(#30731) Lazika válasza tlac (#30730) üzenetére


Lazika
senior tag

úgy ahogy eddig. Terminalba megcsinaltam a telepítőt usbre ra a clover es fake smc meg net kext.

(#30732) tlac válasza Lazika (#30731) üzenetére


tlac
Topikgazda

próbáld másik usb-ben
csináld újra a telepítőt, esetleg másik pendrive-ra is

(#30733) Lazika válasza tlac (#30732) üzenetére


Lazika
senior tag

Ezt találtam [link] Az usb tiszta új.

(#30734) Dimebag88 válasza xedos (#30715) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Szia ismét!Tudnál segiteni az ssd re való telepítésben?Amit adtál linket azon nem igazodok ki :)

A madár az ász!

(#30735) xedos válasza Dimebag88 (#30734) üzenetére


xedos
addikt

Ő...
Le kell tölteni a fájlokat és a CLOVER megfelelő mappájába berakni, majd a telepített rendszerbe is az extensionok közé be kell másolni szintén. Az a baj, hogy két éve csináltam és bővebben nem tudom, a pontos helyeket. Ezekre a fájlokra keress rá, mert ott van valahol leírva.

(#30736) Dimebag88 válasza xedos (#30735) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Okés!De!A high sierrat fel sem tudom telepiteni mert nem latja az ssd -t :) Vagy a sierraba kell masolni?

A madár az ász!

(#30737) Dimebag88 válasza Dimebag88 (#30736) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Hdd-megy a high sierra :) Lehet hogy meg kene formazni Apfs-re az ssd-t?

A madár az ász!

(#30738) xedos válasza Dimebag88 (#30736) üzenetére


xedos
addikt

Ő... nem tudom... nekem már az installhoz be kellett raknom a cloverbe...
Bár még emlékszem olyanra is, hogy kiszedtem a gépből az SSD-t és csináltam rajta egy 8Gigás particiót, amelyre készítettem a telepítőt... de inkább nem mondok semmit mert ezek még korábbi rendszerek voltak...

(#30739) tlac válasza Lazika (#30733) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem biztos, hogy releváns

(#30740) Lazika válasza tlac (#30739) üzenetére


Lazika
senior tag

Du majd elszórakozok vele. Lehet, hogy az nvramhoz van köze azt olvastam.

(#30741) Dimebag88 válasza xedos (#30738) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Igazából nemértem mert a sierra meg simán látja az ssd-t :)Másnak nincs ilyen gondja? :)

A madár az ász!

(#30742) P41N válasza Dimebag88 (#30741) üzenetére


P41N
senior tag

Szerintetek érdemes próbálkoznom a High Sierrával ? Kompatibilis a Legacy BIOS-al ? Emlékszek a beta nem nagyon akart fel menni annó.

(#30743) Mr.C válasza P41N (#30742) üzenetére


Mr.C
őstag

Nem tudom, most kaptam egy olyan visszajelzest, hogy egyik egyénnek sikerült minden nyavalya nélkül felrakni a HS-t cps 9350-re (nekem 9550 van) és ezáltal bogarat ültetett a fülembe... Picsába úgyis el fogom bszni, érzem előre

sudo rm -rf /*

(#30744) Smiley válasza P41N (#30742) üzenetére


Smiley
őstag

Ezt nem teljesen ertem, teljesen mind1 neki, hogy bios vagy uefi van alatta... annyi kell hogy a clover el tudjon indulni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30745) P41N válasza Smiley (#30744) üzenetére


P41N
senior tag

Amikor még beta volt a High Sierra akkor YT-n néztem egy tutorialt és az angol csávesz azt mondta hogy csak UEFI biossal megy. Mondjuk azota nem hiszek azoknak a videoknak mert mindent ossze-vissza mond meg csinál aztán közben nem is azt kéne.

[ Szerkesztve ]

(#30746) Dimebag88 válasza P41N (#30745) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

A yt -s videokon megy az imessage is :) Holott nagy lo****t megy :) Csak az ssd felismerese a bibi mert hdd re siman felment :) Es frissul is!

A madár az ász!

(#30747) P41N válasza Dimebag88 (#30746) üzenetére


P41N
senior tag

Szerintem várok ezzelaz egésszel mert ahogy néztem csak a frissítés menete van leírva. Nekem az pont nem jó mert a sima Sierrat is újra kéne raknom. Szóval várok amíg jön egy High Sierraval kompatibilis Unibest.

(#30748) kicsiii


kicsiii
tag

Én még nem estem neki, mert annyira nem sos amíg nem elvárás a programoknál. Holott meg szeretnem a kihívást meg a legfrissebb verzió nyujtotta örömöket:) De én egyenlőre ezt a videót találtam, ami elég egyszerű és normális. meg talán a legfrissebb...

LINK

(#30749) Mr.C válasza kicsiii (#30748) üzenetére


Mr.C
őstag

Csak egy kis szösszenet egy másik szakmai fórumból, ami nagyon igaz:

"For the time being updating to High Sierra should not be undertaken by those who are not deeply into Hackintoshing.

If you struggled to follow this guide, you should refrain from upgrading now. Give it a month or two, you are not missing much. It's an old teaching of the Apple world to never ever upgrade to a .0 release, but always wait for .1 or even .3 - this is even more true for Hackintoshes.

So unless you know what you are doing and are willing to invest time and knowhow, just wait a couple of weeks or months"

;]

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#30750) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

A gépemre a lehető legújabb macOS-t akarom tenni ami tudtommal a High Sierra.

A gépem dolgai a következők:
MSI B250M Mortar Arctic
i7-6700
Crucial 4x4GB DDR4 2400MHz (2133-on megy)
HD5870 VGA
1x 256GB SSD (rendszernek)
2x 1TB HDD adatnak.

Az SSD-t meg akarnám felezni hogy DualBoot-os legyen majd.

A kérdésem az hogy a lapomhoz milyen kextek kellenek? A VGA ugye natívan támogatott így azzal nem lehet gond de a hangra és a lanra vagyok inkább kíváncsi.

Smoke some weed nigga!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.