Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) ThuG4LifE válasza general (#30600) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Én ilyet használok: Belkin Mini Bluetooth F8T065

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#30602) koháry


koháry
tag

Üdv. A napokban újratelepítettem a Sierrát a hackintosh-ra minden megfelelően működik rajta kivéve egy dolgot. Van egy Dune HD lejátszóm amivel idáig a hacklibe lévő hdd-ről játszottam le a filmjeimet (oda töltöm le őket a másik szobában a dune-vel játszom le a tévén). Mivel a dune nem tudja a samba3-at, ezért a gépemre telepítettem a smbup programot. A telepítés előtt minden rendben működött, de most sajnos képtelen vagyok telepíteni a smbup-ot, mert valamiért soha nem megy végig a telepítés hanem megáll (vagy végbe megy, de nem tudom használni). Nfs-en is próbáltam már megosztani a meghajtóimat, de az meg nem használható ntfs partíciókkal.

Van egy macbook pro-m is, azzal el tudom érni a samba megosztásokat és a hackintosh-sal is tudok csatlakozni hozzá, tehát a dune lejátszó a gyenge láncszem.

Valaki tudna segíteni a problémámon? :)

[ Szerkesztve ]

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#30603) sad_Vamp válasza general (#30600) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ezt már én is kérdeztem párszor.... sosem kaptam választ... :(

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30604) ThuG4LifE válasza sad_Vamp (#30603) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Valaszoltam. :U

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#30605) tlac válasza general (#30600) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem mindegy, hogy milyen

olyat kell venni, amelyiken olyan chip van, amit az osx támogat vagy olyat, amihez valaki írt drivert
az előbbi a biztosabb megoldás

(#30606) general válasza tlac (#30605) üzenetére


general
addikt

ok, és azt vajon honnan lehet tudni, mit támogat? le van ez írva valahol? vagy essek neki a google-nek..? :)
esetleg ha olyan új alaplapot veszek majd, amiben van BT is, az talán könnyebb szitu, vagy pont ugyanez és kell majd egy spéci kext?

ThuG4LifE, köszi! tudnál esetleg egy képet/fotót mellékelni, hogy néz ez ki? ebay-en megpróbálok keresni.

[ Szerkesztve ]

(#30607) Plasticbomb válasza general (#30606) üzenetére


Plasticbomb
addikt

toleda wifi-bt topikját keresd tonymacx86on. Ott vannak felsorolva a különböző bt chipek, amik működnek,meg amik nem.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#30608) Mr.C válasza general (#30606) üzenetére


Mr.C
őstag

yt is játszik, főleg, ha hackli

sudo rm -rf /*

(#30609) general válasza Mr.C (#30608) üzenetére


general
addikt

bocsi, ezt most nem értem. mi az a yt?

(#30610) Smiley válasza general (#30606) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor menjel biztosra... Ebay-en kapni original apple bt+wifi minipcie kartyat, ahhoz meg veszel egy minipcie->pcie atalakitot aminek van legalabb 3 antennaja es kesz.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30611) general válasza Smiley (#30610) üzenetére


general
addikt

gondoltam rá, de igazság szerint wifi nem kell, kábelen megy a gépbe a net (gyorsabb, stabilabb), kizárólag a trackpadhez kéne egy egyszerű vevő.

keresem ezt a toleda wifi és bt topicot 20 perce, de nem találom, tudna valaki dobni egy linket? francba..

valszeg próba-szerencse lesz a vége, veszek egy asus sticket pl, kb 4ezer, ha nem működik, visszaviszem, hozok másikat..:)

(#30612) sad_Vamp válasza Smiley (#30610) üzenetére


sad_Vamp
őstag

rohadt drága (már ha a FENVI-kről beszélünk), és valamit változtathattak a cuccon, mert egyre több panaszt látok, hogy a BT bizony már nem megy rajta... és ezt az eladók is írják.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30613) Smiley válasza general (#30611) üzenetére


Smiley
őstag

Nem tudom pontosan milyen bt verzio kell a trackpad-hez, de szerintem bármelyik bolti vacak menni fog. Nekem egy ilyen hordozhato hp nyomtatonak az usb bt modulja van a ceges hackliban evek ota.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30614) general válasza Smiley (#30613) üzenetére


general
addikt

na ez jó hír..:-) akkor rápróbálok majd

(#30615) tlac válasza general (#30611) üzenetére


tlac
Topikgazda

itt van egy pár bluetooth adapter
[link]

valszeg próba-szerencse lesz a vége, veszek egy asus sticket pl, kb 4ezer

tudd meg milyen chip van rajta
innen is lehet nézelődni

(#30616) Mr.C válasza general (#30609) üzenetére


Mr.C
őstag

YouTube

sudo rm -rf /*

(#30617) rii


rii
nagyúr

'szasztok

amúgy mér van az, hogy az osx ugyanolyan jól fut hackintos-on, mint mac-en?

- gondolok itt arra, hogy a CPU ugye adott, az ugyanaz
- VGA? az is ugyanaz?
- alaplap? azt ki csinálja az apple-nek és hogy? gondolom az apple-nek nincs pénze az intel CPU-hoz alaplapot csinálni, tehát valami más, alaplap gyártással foglalkozó cég, aki megcsinálja nekik, és egy saját alaplapját modellezi át hogy az iMac-be, Mac Pro-ba jó legyen fizikálisan?

előre is köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30618) sad_Vamp válasza rii (#30617) üzenetére


sad_Vamp
őstag

tudtommal alaplap az foxconn. a VGA standard AMD chip, esetleg picit variálnak rajta.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30619) rii válasza sad_Vamp (#30618) üzenetére


rii
nagyúr

az apple megmondja az imac, vagy mac pro -ba szánt motherboard fizikai paramétereit, és a foxconn legyártja?

és hogyhogy a foxconn-os alaplappal szerelt mac-ekre írt OSX felmegy csillió más alaplapra is?

honnan a hasonlóság a foxconn, .... és az asus, gigabye, ascrock alaplapok közt?

az intel CPU-k miatt van, vagy anyagi oka van hogy nem mást fejlesztenek, vagy az apple akarta pont így?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30620) general válasza Mr.C (#30616) üzenetére


general
addikt

ja okés, így már értem. elsőre én is youtube-ra gondoltam, de mondom hogy jön az ide. :) bénáztam. :B

tlac köszi!!

(#30621) Smiley válasza rii (#30619) üzenetére


Smiley
őstag

A hp-nek is sajat lapja van, a dell-nek is es igy tovabb. Sok mindent nem kell csinalni, nem olyan bonyolult dolog az alaplap mint azt sokan gondoljak. Megveszi az apple az intel procit meg a hozza valo chipset-et, vesz hozza meg halokartyat hangkartyat es a tobbi vackot, ezeket az alkatreszeket beleszorjak egy tervezo programba, megadjak a nyak fizikai mereteit, ebbol a program legeneralja a gyartashoz szukseges terveket, azt odaadjak a kinainak, aki meg kinyomtatja, es mar lehet is csavarozni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30622) rii válasza Smiley (#30621) üzenetére


rii
nagyúr

ok, hogy a hp, dell meg gondolom az összes nagy brand saját MB-ot csináltat ... csak itt az az érdekes, hogy az apple saját tervezésű MB-ot csináltat (akkor a foxconn-nal) és én meg megvettem egy ascrock-ot, és mégis felment rá az osx.

ez minek köszönhető?

a CPU miatt szükséges, hogy egy irányba menjenek? .... mert akkor sok különbség nem lehet az apple gépekben levő alaplap, és a lsitában szereplő alaplapok közt.

a vga-k esetében nem csak annyi a kölünség, hogy van rajta egy ID, ami alapján a mac pro látja, hogy ez mac-be való, mert 40.000-el drágább, mint a tökugyanolyan pc-s VGA?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30623) Smiley válasza rii (#30622) üzenetére


Smiley
őstag

Mivel az intel gyartya a procit meg a chipset-et, persze, hogy menni fog. A gigabyte es a tarsai is ezt epit be, ahogyan az apple is. A mac ugyanugy pc, csak mashogy hivjak. A PowerPC-s idokben mas volt az architektura, ezert nem lehetett x86 alapu gepekre telepiteni az OS X-et. A vga-hoz csinalnak kulon firmware-t, hogy a mac EFI-je is mukodjon, ezt leszamitva semmi kulonbseg. Sima pc-s firmware-el is menni fog a kartya eredeti mac-ban, csak kepet az utan fog adni, hogy az OS betoltotte hozza a driver-t. Tehat nem lesz single user mode, meg boot disk valaszto, es a tobbi ilyen.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30624) sad_Vamp válasza rii (#30622) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Ha jól tudom: amióta NB (north bridge) chipset határozza meg jóformán az egész gépet azóta nem para a hackli. És igen ez az intel procikkal jött. Az IBM/PowerPro procik idején jóval customabb gépek voltak a MAC-ek.

A VGA-k között is tudtommal az lehet csak a különbség, hogyha tényleg megfelelő fajtát veszel (mint pl én a HD5850-et) akkor semmit nem kell mókolni, mert az OsX automatikusan felismeri. Ez azért lehet mert ezen kártyákra maga az apple helyezi bele a drivert a Os-ba így nem kell mókolni, működik a kártya out-of-box

közben látom 10sec-el késtem le Smiley kollégát. :)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30625) rii válasza Smiley (#30623) üzenetére


rii
nagyúr

" ... A mac ugyanugy pc, csak mashogy hivjak. ... "

jaja ... már szinte semmi kölönbség.. éreztem én mnár évek óta ... csak pontosan nem tudtam ...

köszönöm a tudahorizontom kiterjesztését!
(az életérzés-életstílus ott ért véget, amikor a PPC-s vonal ... vagy még hamarabb ... a system 9-cel)

de pssszt .... ezt a mac-es hívők meg ne hallják .... :U

volt munkatársan az imac pro-ra: gamer pc - verő :U
jó'van mondom ... f4n471c

(#30624) sad_Vamp:
a korábban tlac által linkelt oldalról a milyen vga-t vegyek topikban az 1050-et ajánlották ... a webdriver-rel meg egyből ment .-))) nekem ez még tökéletesen belefért .-)))))) remélem dual - head is vágtatni fog, mint 2009-ben a 10.5.8 iatkos vagy milyen hacklival .....

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30626) sad_Vamp válasza rii (#30625) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Erről a részéről nem sokat tudok. Nvidiák csak webdriverrel fognak menni, amihez írt az Nvidia nagy valószínűséggel fog működni.

A mostani MAC-ekben jóformán csak AMD (vagy procis intel) GPU-k vannak. De pont az AMD-kkel(az újabbakkal) van nagyobb probléma (feketén bootol, nem megy a sleep), viszont kérdés mire lesz/kell a gép. Mert pl. ha FCPX-et használsz akkor rengeteget számít a GPU.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30627) rii válasza sad_Vamp (#30626) üzenetére


rii
nagyúr

bárcsak ott tartanék hogy az 1050 Ti 4 GB nem elég ,-DDD

grafika-dtp-web design

meg ha úgy adódik akkor elkezdem megint nézegetni a 3D-t.
ha meg bejön olyan munka, amihez kevés valamely komponens, akkor persze fejlesztés.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30628) general


general
addikt

vettem egy kő egyszerű bluetooth adaptert, igazából ez az egy volt abban a boltban. bedugom, a Beállításokban életre kel a BT, látja a telómat, de nem tudnak párosodni :D
a trackpadet sajnos nem is látja. (a trackpad hibátlan, a macbookommal tökéletesen működik)

próbálok nyomozni, valami kext megoldja-e, van esetleg ötletetek?

ez a típus: [link] sajnos nem derült ki, milyen chip van rajtra vagy csak én nem jöttem még rá

egyébként ami működik, azt csak bedugod és kész? vagy mindenkééppen kell valami driver-kext?

[ Szerkesztve ]

(#30629) general válasza general (#30628) üzenetére


general
addikt

huá, siker! szerintem csak annyi volt, hogy hozzá volt kapcsolva a macbookhoz, ami altatásban volt. amikor szétkapcsoltam, egyből meg is jelent a hackliban és simán működik! :)

(#30630) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

High sierra betat próbálok telepíteni intel hd 530-al, de nem sikerül. Tudnátok segíteni, hogy mit kell beállítani, hogy menjen? Azt olvastam, hogy elvileg nativan megy. Köszi

(#30631) Mr.C válasza general (#30629) üzenetére


Mr.C
őstag

Privátban szívesen meghallgatnék egy beszámolót a trackpad-ról, milyen használni pl photoshop-ban ill. más grafikus/design szemszögből mert tervezek ilyet venni, csak nem tudom, érdemes-e

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#30632) P41N


P41N
senior tag

Hali! Gondoltam egyet és vissza raktam azt a hdd-t amin van a Sierra, bootolni akarok és ezt kapom. Lehet hogy van valami gond a config.plist-el ?

(#30633) general válasza Mr.C (#30631) üzenetére


general
addikt

Írok majd szívesen, amint lesz idom. Most épp meló van. De a rövid verzió az az, hogy én csak OS alá használom, böngészni főleg, arra nagyon kényelmes. Egyéb software-ek alatt kizárólag egér vagy wacom.

[ Szerkesztve ]

(#30634) Mr.C válasza general (#30633) üzenetére


Mr.C
őstag

hát böngészésre én sokallok 50k-t kiadni :D design munkára viszont lehet sokkal jobb, csak nincs tapasztalatom. Bár lehet veszek egyet az iCenterben amire van 1 hét visszafizetési garancia. Amúgy azzal lehet valami tollat/stylust/spent használni?

sudo rm -rf /*

(#30635) Lazika


Lazika
senior tag

Én ezt nem értem sima sierrát megcsinálom a telepítőt beteszem az intel hd 530-nak a fake id-t meg a lilut és az intelgraphicfixup-ot és nem bootol be a telepítő hanem egy áthúzott kört kapok. Mi lehet a gond vele?

(#30636) Dimebag88 válasza Lazika (#30635) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Beavatnál minket a telepítő készítésedbe?

A madár az ász!

(#30637) Lazika válasza Dimebag88 (#30636) üzenetére


Lazika
senior tag

Ugyanúgy csinálom, mint eddig az 1060-al csinaltam csak most igpura csinálom a config.listet. fake smc, internet, hang amikkel megy a gép és ennyi.. Hdmin csatlakozik a monitorhoz. És 14.1es iMac smbios. Csak amíg nem lesz új vga, addig jó lenne továbbra is mac ost használni.

[ Szerkesztve ]

(#30638) mm00


mm00
aktív tag

Telepítettem ma egy friss OSX-et tonymacx86.com alapján. Igazából az lenne a kérdésem, hogy ha jön ki update (Pl.: 10.12.7, 10.12.8), akkor arra merjek simán updatelni vagy speciális módon kell?

Ti hogy szoktátok csinálni az update-eket?

(#30639) P41N válasza mm00 (#30638) üzenetére


P41N
senior tag

Elvileg lehet frissíteni bár én nem tudom mert nem nagyon értek hozzá. 10.12.7 már nem lesz hanem majd a High Sierra az az 10.13.

(#30640) ThuG4LifE válasza mm00 (#30638) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Siman lehet frissiteni, viszont 25-en jon a 10.13, ahhoz tiszta install kell (javasolt).

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#30641) P41N válasza ThuG4LifE (#30640) üzenetére


P41N
senior tag

Köszi hogy írtad hogy mikor jön a 10.13 mert ezt nem tudtam. :D

(#30642) xedos válasza ThuG4LifE (#30640) üzenetére


xedos
addikt

Mac-es fórumban olvastam, hogy már elérhető a 10.13 GM :)

(#30643) ThuG4LifE válasza xedos (#30642) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Igen, ahogy az iOS is, hackintoshnál ajánlatos úgyis várni még 1-2 hetet, lehet hogy nem műkődik egyből minden.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#30644) mm00 válasza ThuG4LifE (#30640) üzenetére


mm00
aktív tag

Update-re esély sincs?

(#30645) ThuG4LifE válasza mm00 (#30644) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Nem ajánlanám (ha működik is), már csak az új APFS filerendszer miatt sem.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#30646) Dimebag88 válasza ThuG4LifE (#30645) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Miért nem? Én bétázok a kezdetek óta :)

A madár az ász!

(#30647) ThuG4LifE válasza Dimebag88 (#30646) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

A sima update-et, inkább tiszta telepítés, te simán frissítetted?

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#30648) Dimebag88 válasza ThuG4LifE (#30647) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Nem!Külön telepítővel külön particióra :)

A madár az ász!

(#30649) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Légyszi aki tud segítsen. Intel hd 530-al szenvedek még mindig. Nem jön be a sierra telepítő. Megcsinálom a telepítőt. Rá a clover. Config listben benne van a feke id amivel elvileg megy az igpu . 1) (inject-intel, ig-platform-id) = (true, 0x19120000): Fake smc, intelgaphics fixup. De a telepítő megáll valami acpi erroral... és egy kör van áthúzva. 64 megásra van állítva a biosban a shared memory. Lövésem nincs mi lehet a baj. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#30650) Dimebag88 válasza Lazika (#30649) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Az acpi ha jol tudom az energiagazdalkodasert felelos :) Hpet 64biten van?

A madár az ász!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.