Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) rii válasza Smiley (#30250) üzenetére


rii
nagyúr

visszaraktam a helyére

nyelvválsaztás után megint van

restore timemachine
install
safari
disk utility

disk utility-ben:
- ssd
- pendrive
- image media: a ramasolt "install sierra.app"
- image media: ESP

az install sierra.app -pal is bekavartam, meg h a cloverben nyomtam, "add boot options for all entries"

lehet még orvosolni ezeket?
csak szerdáőn jutok legközelebb apple gép közelébe.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30252) Mr.C


Mr.C
őstag

Na felment a window, megy a dualboot is, edig az idő nem áll0tódott el.
Viszont egyből rájöttem, miért hagytam el a wint :D
Frissitések után többször újrainditottam, majd egyszer csak vagy 20 percig csak pörgött a "getting windows ready" :))

sudo rm -rf /*

(#30253) Smiley válasza rii (#30251) üzenetére


Smiley
őstag

A sima install nem mukodik?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30254) rii válasza Smiley (#30253) üzenetére


rii
nagyúr

a sima install még sose mukodott
.... csak kiszrkl a "Continue" gomb
.... vagy ha mas menupontot valasztok, abbol kilépek, majd megint ranyomok az "install"-ra, akkor meg "Damaged...."

internet kapcsolat sincs, ping is time out

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30255) Lazika válasza Mr.C (#30252) üzenetére


Lazika
senior tag

Leírnád, hogy raktad fel a windowst? Egy vinyóra tetted fel dual bootba? Köszi :R

(#30256) Smiley válasza rii (#30254) üzenetére


Smiley
őstag

Milyen SMBIOS-t generalt neked a clover? A bootmenu-ben az options alatt van egy ilyen menupont.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30257) rii válasza Smiley (#30256) üzenetére


rii
nagyúr

product name: iMac17,1
product version: 1.0
product sn: xxxxxxxxxxxxxxx
boar id: mac-xxxxxxxxxxxx
board sn: xxxxxxxxxxxxx
board type: 10
board version: iMac17,1
chassis type: 19
rom version: im171.882.0105.b15.16122221002
rom release date: 12 22 2016
platformfeature: 000065535

ha szükséges az xxxxxxx-eket is begépelem, csak az szemkifolyatós és lehet szükségteklen is .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30258) Smiley válasza rii (#30257) üzenetére


Smiley
őstag

Ha arrol a geprol van szo ami az alairasodban van, akkor en az elso sort atirnam iMac10,1. Igazabol ez passzolna hozza a legjobban. Ha netan ez sem lenne jo akkor meg talan az iMac14,2-re.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30259) Mr.C válasza Lazika (#30255) üzenetére


Mr.C
őstag

Igazából egyszerű, de agresszív. Igen, ehy tárolóra ment. Ami kell hozzá:: Windows usb és a telepítő macOS usb.

1. boot a Windows usb-ről
2. Os felrak > ilyenkor csak a wondwos boot-ol
3. Ha mindent megcsináltál a Windowson (frissítés+driverek) akkor macos usb-ről boot-olsz macOS-re majd újra felrakod a clovert post-installinggal együtt a biztonság kedvéért
4. Bios beállításokon belül én töröltem az összes boot szelkvenciát majd hozzáadtam csak a CLOVER-t.
5. Clover tud Windows t és macOS t is boot-olni

sudo rm -rf /*

(#30260) Lazika válasza Mr.C (#30259) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszi!

Próbáltam már én is így, de nekem a win nem bootolt be, csak fehér kurzor villogott valamiért. Majd még próbálgatom.

(#30261) rii válasza Smiley (#30258) üzenetére


rii
nagyúr

ja'nem, bocsánat .-(

csak mivel még nincs használatban, ezért még nem került be.
még többet áll, mint hogy megy .-) múlt hétvégére sikerült összerakni .-)

ez lenne a gép, amire fel kellene mennie a sierranak:

i7700k
ascrock fatal1ty z270 k4
corsair vengeance 2300 mhz 32 gb
kingston fury ssd 240 gb

----
az eddigi hibalehetőségek:
- bios-t még nem frissítettem
- add boot optoion for all entries
- felmásoltam rá back-up miatt az "istall sierra.app"-ot
- nincs hálózat miután az install elindulhatna végre a nyelválasztás után
- choose boot disk-nél semmit sem lát

eddig jutok el ... ez alapján (bár itx/ac van, nekem meg atx/k4) van a pendrive (+ elb.szások)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30262) Plasticbomb válasza rii (#30261) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Első körben nézd meg, hogy melyik machez van alapból vagy opcióként ez a processzor. Annak van egy "tipus" jelzése pl imac14.1 16.1 16.2 17.1 vagy hasonló. Ez imac lesz, macben ilyen nincs, valamit macbook smbiost sem célszerű használni.

Tonymacx86

Itt fakeCPUID-el oldják meg meg az igp fakeID-el

Everymac. Imac18,3

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#30263) Smiley válasza rii (#30261) üzenetére


Smiley
őstag

Letoltotted es felmasoltad azt a clover-es zip-et is az oldalrol? Szerintem ez nem igazan volt nagy 5let, ugyanis ebbe van egy rakas kext ami szerintem a telepites idejere teljesen felelsleges, arrol nem beszelve, hogy csak a fixshutdown-t fix-et hasznalja.
Halozat, videokartya, hang meg a tobbi vacak boven raer majd azutan hogy stabilan fut a rendszered. En kiprobalnam egy full vanilla telepito+clover+fakesmc comboval.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30264) rii


rii
nagyúr

úgy érzem jobb lenne ha nem "munkahelyen megcsinálom a penndrive-ot hazahozom, másnap újra" .... ráadásul keddig szabadságon vagyok, mert építem a fészer-2-t ... és csak szerán tudok megint osx elé kerülni

fel kéne addig csűrnöm egy win7-et, vm-el
tudnátok virtual machinet ajánlani, illetve h ahhoz milyen USB csinaljak a munkahelyemen?

-.-.-

(#30262) Plasticbomb:
hát a wiki eztet mondja: iMac18,2
.-//

Optional: 3.6GHz Quad-core (Turbo Boost up to 4.2 GHz) Kaby Lake Intel Core i7
8MB shared L3 cache (i7 7700)

(#30263) Smiley:
igaz original mac-hez írták, hogy nkell a net, mert lehúz vagy 5 g b-ot ... aszittem azért állt meg, mert h nincs net

-.-.-

köszönöm a segítséget!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30265) Plasticbomb válasza rii (#30264) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Az a 7700as, neked 7700k-d van, nemde?

Az alaplapon azt nézd meg, melyik usb foglalatok a natív a chipsethez bedrótozott foglalatok, és azokat fogok telepítés idején használni.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#30266) Mr.C válasza Plasticbomb (#30265) üzenetére


Mr.C
őstag

na én meg erről beszéltem. Találnak egy leírást és nem olyan hw-t vesznek, hanem majdnem olyat, utána meg megy a csodálkozás, hogy nem megy.
Ha exactly ugyanaz a config, akkor a tutorial-lal nem lesz gondja, de ha eltérő vagy "összedobált" hw van, már nem lesz olyan vajsima feloperálni.

sudo rm -rf /*

(#30267) general válasza Smiley (#30240) üzenetére


general
addikt

Plasticbomb, Mr.C köszi, így már érthetőbb! :)

Smiley, köszönöm, főleg a normális hangnemet! ;) Ez egy igazán építő hozzászólás, ha rendesen felébredtem, át is rágom magam még egyszer rajta! :D

A helyzet tényleg az, hogy nemrég csöppentem a mac-es világba és valóban nincsenek meg az alapok, de látod még ezt sem tudtam, hogy ennyire egyedi/bonyolult a helyzet a MacOs-sel. (és igen, erre való egy ilyen fórum, amit magyarul nyilván szívesebben olvas az ember). De most már alakul, főleg az ilyen korrekt segítségekkel, csak tényleg idő kell, mert egyrészt nincsen napi x órám, amit erre fordíthatnék, másrészt olyan ez, mint új nyelvet tanulni, szokni kell egy ideig, mire el tud mélyülni benne az ember, mire megérti a logikájáti. (az angollal egyébként nincs gond, napi szinten olvasok angol fotós szakmai oldalakat, nézek tutorialokat, a számtek, legalábbis a programozás viszont nem az erősségem, alapvetően felhasználó vagyok, nem programozó, csak az alapvető logikai dolgokat megtanultam Win alatt)

Jelenleg a második hackli van fent a gépen, az első egy El Capitan volt, abszolút csak kíváncsiság szintjén, haver tette fel nekem egy külön ssd-re, nem is használtam sokat eleinte. Aztán egyre többet használtam, próbáltam szokni az új oprendszert, no meg kíváncsi is voltam. Nem ment könnyen, nekem elég fura sok helyen a logikája, és sok minden hiányzik, ami Win alatt alap (pl a fájlmásolások sebességének kijelzése nincs sehol, Forklift is csak mappánál mutatja, vagy nagy fájlnál, nekem az kéne, hogy lássam), sok dolog van, ami viszont jobb, kényelmesebb.
A második hackintosht én tettem fel nemrég, teljesen kezdőként, Sierra, ez van most. A fentebb leírt hibákon kívül nincs gond, még így sem, hogy "kalapáccsal van beverve". :D Szóval örülök ennek is, de már kezdem érteni, hogy miért vannak a hibák, látom, nem lesz egyszerű megoldani, de törekszem rá. Főleg a megértésére.

Nyilván örülnék, ha kompromisszummentes rendszerem lenne, de ebben tévedsz, nem vártam el ezt sosem, hisz tudom, hogy DIY az egész, a már meglévő hardverre. Úgyhogy örülök ennek is. Ha némi ügyeskedéssel és kitartással ezt lehet tökéletesíteni, én lennék a legboldogabb!

De akkor kérdeznék is:
1. Említettem, hogy a másolás, fájlkezelés a legnagyobb negatívum nálam jelenleg. Ez a lassúság is a driverek összetákolásából fakad, vagy egy jól beállított hackli sem lesz szerinted/szerintetek gyorsabb? Értem ezt úgy, hogy minden ssd és hdd HFS-ben lenne.
2. Ha ennyire nehéz a specifikus hardver kiválasztása, megléte, van-e olyan kombó, amit nyugodt szívvel ajánlanál/ajánlanátok, ami mondjuk bevált vagy kiderült róla, hogy a lehetőségekhez képest jól működik a driverezése? Erős hardverre lenne szükségem, 6700K vagy 7700K proci, 2-3 ssd, M.2, NVME, vga nem kell brutál erős, de kb 1050-1060 lenne majd, bár még egy quadro-n is agyalok a 10 bites színkezelés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#30268) Mr.C válasza general (#30267) üzenetére


Mr.C
őstag

Neked volt chrome görgetés gondod nem?
Én ezt használom, ugyanaz, mint a Smooth Scroll, csak ez egy plugin és nagyon jól működik, ingyen.
Smooth Scroll chrome

1. Említettem, hogy a másolás, fájlkezelés a legnagyobb negatívum nálam jelenleg. Ez a lassúság is a driverek összetákolásából fakad, vagy egy jól beállított hackli sem lesz szerinted/szerintetek gyorsabb? Értem ezt úgy, hogy minden ssd és hdd HFS-ben lenne.

Ezen ne csodálkozz, nekem a wifi sebességgel van gondom és ez egyedüli. majd harmada a sebesség, mint windows-on

2. Ha ennyire nehéz a specifikus hardver kiválasztása, megléte, van-e olyan kombó, amit nyugodt szívvel ajánlanál/ajánlanátok, ami mondjuk bevált

Nekem egy Dell XPS 9550-em van, 1 TB NVME SSD, i7 6700HQ, 16 GB 2166MHz RAM, 4k IPS 15.6", nvidia 960m (ez nem megy perpill, de ha a Thunderbolt meg lesz olda, lehet rá külső vga-t tenni) és pöpec. FCPX 1 perc alatt fent van és veszettgyors, PS hibátlanul működik, egyedül a touchpad ami nem igazán jó, nem tudom, lesz-e majd jobb. De gondolom te asztali gépre gondoltál.

sudo rm -rf /*

(#30269) general válasza Mr.C (#30268) üzenetére


general
addikt

Próbáltam már ezt a plugint is, sajnos nincs különbség. De most a 10.12.6. frissítéssel kicsit jobb lett egyébként.

Asztali gépre, persze, ahogyan fentebb írtam is, van macbookom, laptop nem kell. (egyetlen gondom van a macbookkal, a külső monitort borzasztóan kezeli, nem tudom azzal használni, mert irgalmatlan rózsaszínben tündököl. valaki linkelt egyszer egy ezzel kapcsolatos oldalt, hogy a macbook alapvetően tv-nek kezel minden külső kijelzőt és nem rgb színtérrel vagy hasonló. de sajnos elvesztettem a linket, pedig kéne a megoldás, mert ez így gáz, hdmi-n egyáltalán nincs értékelhető kép, csak zölderdő, dvi-on keresztül van ez a rózsaszín világ..:-D )

(#30270) tlac válasza general (#30269) üzenetére


tlac
Topikgazda

rgb kulcsszóval megtalálod a topikban, korábban említettem

(#30271) general válasza tlac (#30270) üzenetére


general
addikt

Ahh, király, te voltál? Köszi!

(#30272) rii válasza Plasticbomb (#30265) üzenetére


rii
nagyúr

igen, 7700k van ....

itt írják a 7700k-t, hogy lehet

köszönöm, megnézem majd az usb-ket!

(#30266) Mr.C:
1. a fentebb linkelt lista alapján vettem a hw-eket, amely lista meg innen van
2. meglett a hw és utána próbáltam googlezni hasonlo komponensek és az osx viszonylata kapcsán
3. abszolút nem csodálkozok h nem megy még ... azon csodálkoztam volna ha elsőre felmegy ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30273) general válasza tlac (#30270) üzenetére


general
addikt

csak ezt találom, de én valami linkre emlékszem.
macbookra szeretném kötni a külső monitort néha, de nem filmnézéshez, tehát nem a frissítés a lényeg, hanem általános használatra, színhelyesen.
ez a kódsor arra is jó, hogy a színeket helyre rakja?

(#30274) tlac válasza general (#30273) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem, van a végén egy link is

(#30275) general válasza tlac (#30274) üzenetére


general
addikt

ok, köszi. sajna nekem egy sima script linkje sokat nem mond, mint a fenti beszélgetésekből is leszűrhetted, nem "beszélem ennyire a nyelvet". max úgy, ha hozzáértő azt mondja, ezt másold be, esetleg kiegészítve ezzel (eredeti apple hardverre), és ez ezt fogja csinálni. különben én nem akarok kísérletezni, hogy ökör módjára ezt-azt beírogatok a teminálba.

(#30276) Smiley válasza general (#30267) üzenetére


Smiley
őstag

Egyaltalan nem hw specifikus, ezt csak ilyen tevhit, velemenyem szerint elmegy ez mindenen, a lenyeg hogy asztali gep legyen intel procival es nvidia kartyaval... kerdes szimplan annyi, hogy mennyi kitartas van az emberben. Mi anno amikor a Chameleon-t patch-eltuk eloszor magunknak, akkor az egy nforce-os lap miatt volt, amire az egesz internet szerint akkor lehetetlen volt felrakni ha jol emlekszem a 10.6-ot. Nalunk utana az irodaban meg van 4 evig ment ha jol emlekszem...
A proci ami szamit, ha az adott verzio microcode-ja benne van az OS-ben akkor siman menni fog az osszes abba a csaladba tartozo proci is. Pont jo ide @rii peldaja a 7700k-val... a sok kext meg szarsag helyett eleg lett volna jol megvalasztani az SMBIOS-t, es valoszinuleg siman telepulne a rendszere. En azt mondom erdemes lemaradni az aktualis trend mogott 1 evvel mondjuk, addigra az osszes ilyen UEFI specifikus szarsag mar benne lesz a Clover-ben, es akkor nagyon nem lohet melle az ember.

A masolast lemertem neked ez egy 10 eves gep (Q6600), es csak olyan mezei SATA disk van benne ami valamelyik irodai server-bol jott ki SMART error miatt. Nalad ezt a sebessegcsokkenest gyakorlatilag barmi okozhatja... ugyanis az AHCI az egy szabvany.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30277) tlac válasza general (#30275) üzenetére


tlac
Topikgazda

valami ilyesmit kell csinálni
[link]

a script által generált cuccot kell majd bemásolni a megfelelő helyre

(#30278) Mr.C válasza rii (#30272) üzenetére


Mr.C
őstag

Ne vedd magadra, bocsi, ha úgy tűnt :R

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#30279) rii válasza Mr.C (#30278) üzenetére


rii
nagyúr

oks :)
csak probálok megtenni mindent h felmenjen ....

az lenne a legjobb, ha az osx pöpecül menne, és ha ehhez az kell, hogy a korábbi postban emltett vanilláig kell visszamenni, akkor tényleg jobban bele kell merülniigényel
de előbb az utóbbi 2 nap postjait kell teljes mértékben megérteni.
főleg smiley leírása még vagy 5x-it az eddigi 3 után

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30280) Plasticbomb válasza Smiley (#30276) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Vagy érdemes olyan macet választani mintának, ami kb fél éve piacon van, és ahhoz a mintához megkeresni egy hardver specifikációt, majd az alapján utána keresni az alkatrészeknek, mint pl proci, ahhoz a procihoz melyik alaplapot használták sokan, illetve amelyik a legproblémamentesebb. PL így ismertem meg az everymac-et, amit linkeltem rii-nek, ott sok paraméter alapján lehet keresgélni, mint pl proci, gyártási és stb, és specifikációban meg elég részletes ahhoz, hogy lehessen rá építeni.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#30281) Smiley válasza Plasticbomb (#30280) üzenetére


Smiley
őstag

Az everymac egy baromi jo oldal, arrol nem is beszelve, hogy nem mai darab... :)
Az SMBIOS ugyben pedig a sierra megjeleneseig a MacPro3,1 volt az igazan favorite a hackintosh korokben, csak ugye itt valtani kellett a rendszerkovetelmenyek miatt. Tovabbra is azt mondom, hogy aki ert hozza az hasznalja a MacPro5,1-et (X58), meg ha minden frissitesnel szivni is kell az ECC support-al, ugyanis ez a gep all a legkozelebb az asztali PC-hez... itt biztosan mukodni fog a wake on lan, a sleep, a shutdown, a speedstep es a tobbi finomsag. Arrol nem is beszelve, hogy ennel a profile-nal, tenyleg minimalis DSDT fix-re van szukseg. Mintha valahol mar olvastam volna, hogy a Clover mar ezt is kepes on the fly patch-elni, de meg nem jartam utana.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30282) general válasza tlac (#30277) üzenetére


general
addikt

tisztelt tlac!

köszönöm a segítséget, de az a baj, hogy megint visszakanyarodunk az előző témához. kezdő vagyok itt, eszetlenül nem fog ilyen-olyan scripteket beírni a terminálba. értem, hogy neked és a hozzáértőknek evidens, hogy mit kell csinálni, de hiába adod a linket, ahol valami le van írva, de nekem sajnos így nem érthető. pedig egyszer kéne csak elmondani (szépen tanulnék is valamit), hogy pl ott látod felül a leírást, azt csináld végig, az ezt eredményezi, majd látod/megkapod ezt és blabla. 1 perc volt ezt leírni. szóval tényleg köszi, hogy rookiekkal is foglalkoztok, de ez halottnak a csók így. nem értem, mit akarsz sugalmazni. :B tudom, az én hibám, és fárasztó lehet 3x is egy fél mondatot odaírni, de nekem az kevés. elnézést az értetlenségért.

tehát a linken van egy leírás, amit csináljak végig? sajna ott csak El Capitan szerepel, Sierrával is működik? ezt a felül lévőt, amit lefotóztam, vigyem végig és...? az alul lévő kódsorral mit kezdjek? melyik script generál valamit? a felül lévő folyamat vagy az alul lévő valamelyik kódsor? kérlek ne vedd zokon, de nem érthető számomra a segtség/instrukció, pedig örülök neki!

üdv és respect!

Plasticbomb, Smiley, lehet, hogy értelmesebb akkor egy generációval lemaradni, végül is logikus. a procival nem is lenne baj, de az új, 270-es széria alaplapokról igen jókat írnak, hogy érdemes azt venni, mert verik a 170-es sorozatot, sőt, a 6700-es procik is jobban muzsikálnak benne, olyannyira, hogy pariban vannak a 7700-es sorozattal. kérdés, hogy a hackintosh driverezettség szempontjából vajon pont az alaplap lenne a leglényegesebb? a bibi ugye az, hogy vadiújat vennék majd mindenből, és olyankor inkább a frissett venné az ember.... de abszolút jogos, hogy ebben a témában érdemesebb a beváltaba fektetni. őszre hátha meglesznek az úja hardverhez is a cuccok. :)

(#30283) tlac válasza general (#30282) üzenetére


tlac
Topikgazda

nincs apple gépem, ezért nem szeretnék egy "képzeletbeli" lépésről lépésre leírást írni
sejtem, hogy mit kellene csinálnod, de jobban jársz ha az igazi Mac-es topikban teszed fel a kérdésed, lehet tudnak neked egyszerűbb megoldást is mutatni

(#30284) general válasza tlac (#30283) üzenetére


general
addikt

rendben köszi, így érthető!

(#30285) Smiley válasza general (#30282) üzenetére


Smiley
őstag

Nem a chipset a problemas, hanem a proci microcode-ja a kernel-ben. Ha az mar belekerult az apple reszerol, akkor ugye ehhez hozza tartozik, hogy a chipset is mukodjon. Amugy csak egy jo pelda, a 10xx-es nvidia driver-re majdnem 1 evet kellett varnunk.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30286) Lazika válasza general (#30284) üzenetére


Lazika
senior tag

Nekem ez a gépem és szuperül megy a hackintosh. Van is hozzá leírás a hackintosher.com-on.

i7 6700, 16GB, Asrock H270 Pro4, GTX 1060 3GB

(#30287) general válasza Lazika (#30286) üzenetére


general
addikt

ez jó hír, köszi! :)

Smiley, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#30288) Rayyy


Rayyy
senior tag

Hell!
Következők a problémáim, remélem tud valaki segíteni:

1. OS X 10.9.5 / frissítettem a Safari-t 9.1.3-ra és már nem játsza le a Youtube videókat. Ezt írja: Hiba történt. Próbálkozz újra később. Lejátszásazonosító: ... satöbbi. Adobe oldalán azt írja, hogy a Flash player naprakész.

2. Chrome-ot és Firefox-ot nem tudok használni, mert a piros színeket zöldként mutatja mindkettő és erre sem találok megoldást.

Minden a legnagyobb render!

(#30289) tlac válasza Rayyy (#30288) üzenetére


tlac
Topikgazda

töröld a sütiket meg cache-t, hátha megoldja
a youtube nem flash-t használ már

(#30290) Rayyy válasza tlac (#30289) üzenetére


Rayyy
senior tag

Sajnos nem segített. Ráadásul tegnap a Vimeo még ment, ma már semmi... Dailymotion se, Vidme se... nem értem. Viszont, ha megnézek egy általam készített, weboldalon futó mp4-et, az megy.

Minden a legnagyobb render!

(#30291) general


general
addikt

tudna valaki segíteni nekem, mi lehet ez a hibaüzi? nem akar működni a Tuxera sajnos...

valami gáz van sajna a telepített Sierrával. írtam korábban, hogy Unibeasttel tettem fel, nektek lesz igazatok, valami nem kóser az egésszel, egyre másra napernyőcskét kapok, megfagy percekre minden. :( nem örülök, mert most nagyon nincs időm rendszert telepítgetni, kísérletezni. de valamikor muszáj lesz nekiveselkednem.

(#30292) tlac válasza general (#30291) üzenetére


tlac
Topikgazda

disk utility-ben nyomj egy javítást

(#30293) rii


rii
nagyúr

sziasztok

.... nem játék (sose játszottam, talán a krájsziszt feltolom, h lássam mi is az), nem otthoni felhasználás (arra van két laptop, Linux-szal), de fontos lenne, hogy legyen OSX ... ráadásul nem tudom meddig vagyok még ezen a helyen, ahol van OSX, ami kell az install-hoz ....

- szóval lehet, az időm véges, már régóta ki akarnak b.szni erről a helyről, és egyre csak durvul.
- az OSX -et PC-re avanzsálni meg sajnos nem olyan egyszerű, ahogy azt az összefoglaló írja.

szeretnék visszamenni a kályháig, h jó legyen a rendszer ... amit kaphatnék segítséget, az az új összefoglaló alapját is jelentené.

hiába tettem fel régebben sun solaris-t is pc-re, hiába fordítottam kernel-t Linux-hoz, fstab, lilo, dselect, hiába tudtam 4 oprendszert feltenni egy vinyóra, annyira új dolgok (dsdt, smbios, fakesmc, bios flash, bios-ban disabledolni dolgokat - ezek sose kellettek egy os telepítéséhez sem) vannak egy OSX telepítésénél , hogy képtelen vagyok egyedül megcsinálni.

azt sem tudom, melyik lenne jobb.
amit a.) Plasticbomb vagy amit b.) Smiley (MacPro5,1-et (X58)) írt.

ha azt mondjátok, hogy az a.), akkor google transate-tal lefordítom, átfoglamazom, elküldöm tesómnak, h olvassa át, neki esek, de már a 1/5 pont: CSM disable under boot .... megkéreztem alaplapos topikba, azt a javaslatot kaptam, hogy nem kell vele foglalkozni.

ha azt mondjátok, hogy b.), akkor meg hogy hol kellene elkezdeni.

----------

1. lépés: a gép meghatározása:
az enyém, ahogy Plasticbomb írta, imac18,3

vagy ahogy smiley írta: MacPro5,1 (X58) lenne a legjobb.

----------

rugdossatok már végig kérlek ezen a procedúrán, mert munka miatt lenne szükség itthon az OSX-re, és ha segítetek, akkor se lesz egy könnyű menet ... de ha nem segítetek, akkor meg esélytelen. .-/

adataim közt frissítettem a "cuccok" részt, de ide is leírom:
i7700K --- ASRock Fatal1ty Z270 Gaming K4 --- Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G --- Corsair Vengeance LPX DDR4 2400MHz Kit4 CL14 32GB --- Kingston HyperX Fury SATA 2,5" 240GB ---- 2 TB WD HDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30294) szuszinho válasza rii (#30293) üzenetére


szuszinho
őstag

Már egyszerűbb dolgod lesz, mivel a 10.12.6 natívan támogatja a Kaby Lake-t.

Egyébként meg:

Leírás

[ Szerkesztve ]

(#30295) rii válasza szuszinho (#30294) üzenetére


rii
nagyúr

próbáltam már azt követni ...

de nem tudom pld. h nekem is kell-e bios frissítenem
mert az egy itx, nekem atx, az ac, nekem K4 .

nem tudom miért, de a "install osx" gombra rányomva semmi nem történik, log nem keletkezik több, menübeől más ki lehet még választani, majd ha rohanglok a menük közt, és megint Isntall akkor meg közli, hogy Damaged.

- kell-e USB letiltani, mint amit Plasticbom linkelt oldalnál

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30296) ThuG4LifE válasza rii (#30295) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Csinalj meg egy telepito pendriveot. Youtube-on tuti van video rola. Masolj a pendrivera clover telepitot is, illetve a kexteket is egy kulon mappaba mentesnek. Ha meg van, akkor irj es privatban folytatjuk.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#30297) szuszinho válasza rii (#30295) üzenetére


szuszinho
őstag

De pl.: miért nem nem akarsz BIOS-t frissíteni?

(#30298) rii válasza szuszinho (#30297) üzenetére


rii
nagyúr

enm az h nem akarok .-))) csak nem tudom szükséges -e, most így végiggondolva tényleg kellene, mert gondolom a itx -es lapon meg az atx-es lapon ugyanaz a bios van, .... vagy mégse???

na ezért nem tudom, kell-e nekem is bios flash-elnem, és nem veszélytelen sajnos.

(#30296) ThuG4LifE:
ok, szétnézek youtube-on

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30299) ThuG4LifE válasza rii (#30298) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Uefi biosokat nehez manapsag elrontani flashelessel, csinald meg nyugodtan.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#30300) szuszinho válasza rii (#30298) üzenetére


szuszinho
őstag

Nem tudom, miért ne lenne értelme mindig a legfrissebb BIOS-nak?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.