Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) Wiz Khalifa válasza Plasticbomb (#31697) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ott a maximum felbontás a 22"-os monitornál az 1680x1050 ami a valós felbontás. A 34"-os 21:9-es monitornál meg annyi van kiírva hogy 1080i, 1080p, 720p.

(#31700) sad_Vamp:
Mi a prog neve? :)

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#31702) Plasticbomb válasza Wiz Khalifa (#31701) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Akkor próbáld meg ezt a mac-pixel-clock-patch-ert. Hátha.

Egyébként nekem is kéne buherálni vele valamit, a 4K kijelzőm felbontását felismeri, de pokoli aprólesz minden, windows alatt lehet skálázni a menüket, betűket, és közben mégis 4kban használom a monitort, nativ 4k felbontáson filmezek/youtubeozok...

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31703) Wiz Khalifa válasza Plasticbomb (#31702) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ugyan az a helyzet. De ezt a vibrálát kéne valahogy megszüntetni elősször...

Smoke some weed nigga!

(#31704) Plasticbomb válasza Wiz Khalifa (#31703) üzenetére


Plasticbomb
addikt

szóval az a gond, hogy 2560*1080 helyett 1920*1080as képet kapsz, vagyis levágja a szélét a képnek vagy valami hasonló?

vibrálás? Hjaaa a szin villogása..

SwitchResX

ARGB2101010 to ARGB8888

szinprofilt kell váltani. ha jól rémlik van erre egy beállitás menőpont, szoktam volt többször arra császkáálni, próbálom kitalálni, hogy most megy-e a hdr vagy sem a gépemen. Elvileg kéne menjen... A Kijelzőm tudja, windows alatt működik is...

System Preferences, click Displays, then click Color. itt lesd meg melyik működik rendesen a monitoroddal.

Felbontásra ezt próbáld meg: mac-pixel-clock-patch-V2

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31705) Wiz Khalifa válasza Plasticbomb (#31704) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Igen. Ahogy mondod. :) A széleket levágja.

SwitchResX-el lehet elvileg a felbontást még basztatni? :)

Az ARBG-s cucc meg a monitor beállitásánál a szín részen állíttsan át arra és elvileg jó lesz a szín nem fog vibrálni/invertálódni? Jelenlegi színprofil a monitor gyárija.

Amúgy eddig a Mac Spec-ben annyit írt hogy HD5000 series de most reggel az Inject EIDT-t (vagy mit) kipipáltam meg az Inject ATI-t és azóta a Mac Specben jól írja azaz HD5870-et ír. De az Inject ATI-t ki fogom szedni szerintem az nem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#31706) Plasticbomb válasza Wiz Khalifa (#31705) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Amúgy eddig a Mac Spec-ben annyit írt hogy HD5000 series de most reggel az Inject EIDT-t (vagy mit) kipipáltam meg az Inject ATI-t és azóta a Mac Specben jól írja azaz HD5870-et ír. De az Inject ATI-t ki fogom szedni szerintem az nem kell hozzá.

Most nélkülük mit is ir? Most, nem eddig, a most a lényeg. System inspectorban lesd meg, hogy a graphichsnál a kártya név alatt a matel api support yes/enabled-e.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31707) Wiz Khalifa válasza Plasticbomb (#31706) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Délután megírom a dolgokat. Amúgy eddig csak Radeondeinit-el annyit írt hogy Graphics: ATI HD5000 Series 1GB

Smoke some weed nigga!

(#31708) tlac válasza Plasticbomb (#31702) üzenetére


tlac
Topikgazda

Egyébként nekem is kéne buherálni vele valamit, a 4K kijelzőm felbontását felismeri, de pokoli aprólesz minden, windows alatt lehet skálázni a menüket

itt is lehet, osx ebben egyébként szerintem jobb is
[link] (de te is ugyanazt írtad pár hozzászólással korábban)

(#31709) Plasticbomb válasza tlac (#31708) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Igen, csak windowsban hagytam pár napja, amikor játszani akartam, s lusta voltam azóta újra indítani a gépet... Most meg még reggel van, lustálkodom ezerrel... Holnap van a Király szülinapja, szal hosszú hétvégét tart az ország. :))

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31710) Plasticbomb válasza Plasticbomb (#31709) üzenetére


Plasticbomb
addikt

No Szoval nekem HiDPIs felbontas kene, de nincs a listaban ilyen...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31711) Smiley válasza Plasticbomb (#31710) üzenetére


Smiley
őstag

Miert szivatjatok magatokat ezzekkel ezekkel a radeon kartyakkal? ;]
Nvidia azt csokolom, ott van rendes driver next-next finish, es ha meg linux is kene akkor szinten nyert ugyed van.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31712) Plasticbomb válasza Smiley (#31711) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Mert egyebkent nem kell driver, mert ott van az osxben alapbol? ;)

Franc essen bele, kell vennem egy magyar apple billt, ez rohadtul idegesit, hogy megint kavarodok meg az ekezetes betuk helyevel..

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31713) Smiley válasza Plasticbomb (#31712) üzenetére


Smiley
őstag

Ne viccelj mar, magyar keyboard... az semmire nem jo, emberiseg ellen elkovetett buncselekmeny :DD
Teljesen at kell allni mindenhol ANSI-ra es nincs tobb problema.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31714) tlac válasza Smiley (#31713) üzenetére


tlac
Topikgazda

magyar keyboard... az semmire nem jo, emberiseg ellen elkovetett buncselekmeny

pont úgy mint az ékezet nélküli írás :DD

(#31715) Smiley válasza tlac (#31714) üzenetére


Smiley
őstag

Igaz, de bizonyos esetekben pl sysadmin melóra is használhatatlan... Most bekerültem egy nagyobb céghez, és látom, hogy a mezei user-ek közül kb senki nem használ shortcut-okat, mert a magyar billentyűzeten sehogy nem áll kézre, helyette inkább kattingatnak. Nekem meg terminal alatt pláne nem hiányzik az ékezet. Láttam a programozókat ahogy kattingatva küzdenek mindenféle szerkesztőkben. A mac-es magyar kiosztásról pedig ne is beszéljünk...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31716) Plasticbomb válasza Smiley (#31715) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Viszont mindennapi kommunikaciora igenis jol jon... Az ascii codjait a betuknek meg nem fogom megjegyezni.. igy is eleg arra figyelni, hogy kijavitsam az y-z =-0\][';/., csereket.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31717) Wiz Khalifa válasza tlac (#31708) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Windows-os billzeten melyik az Options gomb?

Smoke some weed nigga!

(#31718) Plasticbomb válasza Wiz Khalifa (#31717) üzenetére


Plasticbomb
addikt

windows gomb

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31719) SharpSA válasza Wiz Khalifa (#31717) üzenetére


SharpSA
veterán

Alt.
A Windows gomb a Command.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#31720) Plasticbomb válasza SharpSA (#31719) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem, itt nyuvadjak meg, de a windows gomb az option gomb. Az alt a command

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31721) Wiz Khalifa válasza Plasticbomb (#31720) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nálam pont fordítva. :DDD

No de a lényegre térek.

Sikerült a SwitchResX-el a monitorra beállítani a 2560x1080-at bár igaz valamiért 46Hz-en megy (erre tudtok megoldást?) illetve ha a billions of colors helyett a million of colors-ot pipálom be a villogás is eltűnik és jó a kép. :)

Érdekesség hogy a Display részen 38.5 inch-nek írja a monitort holott az csak 34 inch-es. :DDD

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#31722) Plasticbomb válasza Wiz Khalifa (#31721) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Hm.Val billentyű kiosztástól is függ?

Nálam a 43" Philips TVmre 65"et ir... S eddig 4Kn csak 30Hzen akarta járatni, most bütyköltem a reggel/délelőtt, és onnantól ment a 4k 60Hz. Valahol olvastam, bizonyos macecknél csak x felbontás/frissitést enged az os miközben a hardver kb ugyanazt tudja.

Yha, és a trimet be kellett kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31723) tlac válasza Plasticbomb (#31722) üzenetére


tlac
Topikgazda

fel lehet cserélni a gombokat
én meg is szoktam tenni, mert akkor ctrl+c a helyén lesz
összefoglalóban részletesebben írtam róla
ez a része talán még nem elavult :D

(#31724) Wiz Khalifa válasza Plasticbomb (#31722) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem tudom. :)

Monitorra meg mind1, a lényeg a lényeg. Működik az OS X végre. :)

Már csak azon gondolkodok hogy az SSD-re megpróbáljam feltenni ugyanígy hátha menni fog vagy inkább klónozzam a mostani HDD-ről?

Smoke some weed nigga!

(#31725) Plasticbomb válasza tlac (#31723) üzenetére


Plasticbomb
addikt

De én nem cseréltem fel őket... Oooo

Sebaj.:D

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31726) sad_Vamp válasza tlac (#31714) üzenetére


sad_Vamp
őstag

akkor most arra kössetek csomót, hogy én gyerekkoromtól szlovák vagy angol (néha német) kiosztású billentyűkről nyomom a magyar-t.... és itt vagyok... ékezetekkel... és soha eszembe sem jutott volna magyar kiosztású bill-t venni.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#31727) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Szerintetek akkor clónozás legyen vagy full új install az SSD-re? :)

Mivel HDD-n van jelenleg lehet jobb lenne egy full új install igaz?

Smoke some weed nigga!

(#31728) Plasticbomb válasza Wiz Khalifa (#31727) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Elvileg nem oszt, vagy szoroz, hogy csak klónozod, vagy újra telepited. Talán probléma abból akadhat, hogy ugyanaz lesz az azonosító a két partíciónak, s a clover meglepődhet.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31729) general


general
addikt

10.13.4 update után behalt a cucc, az elején az alma logó alatt picit tölt a csík, aztán ottragad, nincs tovább.
volt valakinek még gondja az update-tel? (eddig nekem mindig simán update-elt Appstore-ból)

megoldást tudtok esetleg, hogy ne kelljen nulláról reinstall?

(#31730) general válasza general (#31729) üzenetére


general
addikt

ehh...nem voltam elég türelmes, várni kellett még és folytatta. szépen lefutott végig, bár az nVidia webdriver nem kompatibilis, most majd az jön.

(#31731) Plasticbomb válasza general (#31730) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Troll_ON:

Ugye-ugye, na ezért Radeonozunk OSX alatt...:D

Troll_OFF

Nekem néha olyat csinál, hogy áll egy percig a login képernyő előtti betöltőcsík előtt. Nyom egy fekete képernyőt a -v boot után, és vár valamire. Egy ideig azt hittem, behalt, de aztán egyszer telefont nyomkodtam, és igy vártam elég ideig, mire átugrotta....

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31732) Smiley válasza general (#31729) üzenetére


Smiley
őstag

Csak ugy altalanossagban kerdem, de nektek nem az az elso, hogy kikapcsoljatok a boot logo-t? Nekem az eredeti mac-en is ez az elso minden telepites utan....

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31733) general válasza Plasticbomb (#31731) üzenetére


general
addikt

a mai árak mellett nem nagyon akarnám lecserélni a 980 gtx-et..:-D és egyébként sem, zöld párti vagyok.

(#31734) Sapphi válasza general (#31730) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia,

ajánlom ezt a jó kis cuccot:

https://github.com/Benjamin-Dobell/nvidia-update

Nem kell várni nVidia frissítésre szépen beaktiválja a régebbieket is és arra is figyelnek a srácok, hogy a legstabilabb legyen fenn. (Amik mostanában megjelentek nálam elég szarok, akad a rendszer tőle...)

Nekem GTX 1070-nél nagyon bevált.

(#31735) general válasza Sapphi (#31734) üzenetére


general
addikt

ez itt most elég simán felment gyakorlatilag magától, de köszi, ez hasznos!
pontosan mit kell vele tenni? mit kell letölteni? bocs, csak nem vagyok akkora guru, még nem mindent értek hackli ügyben. :B

(#31736) Wiz Khalifa válasza Plasticbomb (#31728) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Közbe döntöttem, imkább újra rakom az SSD-re nem klónozom. :)

Smoke some weed nigga!

(#31737) Sapphi válasza general (#31735) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Lényegében annyi, hogy felteszed ezt a 3 kext-et:

NvidiaGraphicsFixup - https://sourceforge.net/projects/nvidiagraphicsfixup
Lilu - https://github.com/vit9696/Lilu
Shiki - https://github.com/vit9696/Shiki

Ezek amúgy is kellenek a WebDriver mellé, tehát fenn kéne hogy legyenek. Majd ezek után nyitsz egy terminált és bemásolod a következőt:

bash <(curl -s https://raw.githubusercontent.com/Benjamin-Dobell/nvidia-update/master/nvidia-update.sh)

Ez lefuttat egy scriptet, ami teljesen automatikusan pillanatok alatt felpakolja a drivert. (Jelszavadat el fogja kérni, hogy a telepítést meg tudja csinálni.)

Újraindítod a gépet és varázslat. :D

(#31738) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Tudtok ajánlani egy WiFi kártyát ami plug and play-es a macOS-el és BT is van benne? :)

Jobb lenne olyan ami PCI-e x1-es.

Illetve ez nekem csak arra kéne hogy AirDrop-on keresztül ha akarok akkor tudjak képet küldeni a gépre. Na most a macOS mennyire lenne fent akadva azon hogy Lanon lenne a net rendesen a WiFi csak erre lenne használva.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#31739) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Kezdődnek a bajok amiktől féltem mindig is OS X használata alatt (itt a hekkelt rendszerre gondolok).

A hang egy egy XY idő után elmegy és csak az újraindítás segít. Ez van hogy 2 óra van hogy 5 óra hossza után jön elő.

Aztán a net se megy úgy ahogy kéne. Lassabb mint a valódi.

Smoke some weed nigga!

(#31740) Sapphi válasza Wiz Khalifa (#31739) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia, le tudnád írni, hogy pontosan milyen hardvereket használsz a hackintoshodban?

Biztosan már leírtad valamikor, de most hirtelen nem találtam meg.

(#31741) Wiz Khalifa válasza Sapphi (#31740) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Asus Maximus VIII Gene
i7-6700
Crucial Ballistix Sport LT White 4x4GB (16GB) 2400MHz DDR4 (BLS4C4G4D240FSC)
Gigabyte HD5870 REF
LG 34UM68-P (2560x1080-ban 46Hz-en használva, HDMI-n)

És a "teszt" rendszer tehát amire még jelenleg fel van téve az egy 500GB-os WD HDD ami Sata2-es.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#31742) Sapphi válasza Wiz Khalifa (#31741) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Nekem Intel i5 6600k-m van és az iMac17,1-et használom. Nem tudom, hogy a radeon kártya esetén ez problémás vagy kell neki egy kext. Ennek utána kell nézni.

Az alaplapod alapján mindennek működnie kell.

Ezeket a kext-eket kell feltenned:

Realtek ALC1150
IntelMausiEthernet
USBInjectAll

Az oldalamon találsz leírásokat, hogy lehet jól telepíteni őket stb...

http://www.s4pp1.hu/kext-telepitese-es-torlese-terminalbol/

Remélem segíteni fog!

Az alaplapodról pedig ezt találtam:

https://www.tonymacx86.com/threads/storks-gene-build-asus-maximus-viii-gene-i5-6600k-gigabyte-gtx-950.181272/

Nagyon részletesen le vannak írva a dolgok, bár mindennel nem értek egyet, ami benne van, de biztos működőkepés a cucc.

(#31743) Wiz Khalifa válasza Sapphi (#31742) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ez alapján tettem fel de már mind1. :)

A HDD-t amit használtam tesztre eladtam és rájöttem hogy tetszik és kell az OSX de nem akarok mókolásokkal szórakozni.

Inkább karácsonykor meglepem magam egy Mac Mini-vel (csak még azt nem tudom hogy 2011/2012-es legyen vagy 2014-es) és ennyi. :)

Úgy is filmnézésre, letöltésre, netezésre kell. Arra bőven elég az is. És kis helyet foglal el. :) Veszek hozzá egy TrackPad 2-őt meg egy vezeték nélküli billt és hagy szóljon. :) Az asztali gépem meg megmarad "játszós" gépnek ha nagyon akarok játszani, bár az mostanság egyre kevesebbszer van.

Smoke some weed nigga!

(#31744) anorche1


anorche1
őstag

Megint megpróbálnék osx -et telepíteni a dell e6440 -emre.
Legutóbb ott akadtam el, hogy elkészített pendrivot nem látta a bios. Ez nem azért van, mert HFS+ Journaled -re van formázva a pendrive, amit a bios nem kezelni?

Az összefoglaló egyébként friss, csinálhatom az alapján megint? Mert találtam más leírásokat valami multi beast -et használva.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#31745) Pety99


Pety99
csendes tag

Sziasztok.
Sikerült feltelepíteni a High Sierra-t de már telepítéskor gyanús volt, hogy nem engedi kiválasztani a WiFi csatlakozást. A rendszer elindul de nincs internet. A wifi csatlakozási lehetőség meg sem jelenik. A sima Sierra-ban nincs ilyen probléma. Wifi kártya Atheros AR9258 .
Mi lehet a probléma?
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#31746) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Valaki tudna küldeni nekem egy VMWare-hoz működő Sierra telepítőt? :F (Sima Sierra-t, nem High Sierra-t)
Nem találok a neten biztos forrásból sehonnan, mac meg nincs a közelben sajnos. :U

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#31747) Norbi887 válasza Norbi887 (#31746) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Ui.:Közben csak lett egy :U

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#31748) general


general
addikt

hali!

mindig is voltak gondjaim a bekapcsolással, restarttal, mert egyszerűen nem indul el mindig a gép,hiába pörög fel a venti hallhatóan, minden marad sötét a képernyőn. de nem bootol be a rendszer.
de mostanában ez már vagy-vagy, 50-50%hogy egyáltalán bekapcsol-e... van, hogy csak 4. indításra bootol be. persze lehet, hogy ez inkább alaplapi gond, nem tudom. WIn alatt sosem volt ilyen (1 éve tettem fel a hacklit kb)

illetve még egy: ez is friss, mióta a HS van fent, az egér görgője elég gyakran nem működik bekapcsolás után, tehát nincs scroll sehol, ilyenkor újra kell indítsam, utána jó lesz. Logitech egér, a drivere/utility-je nélkül is, azzal is ugyanez a jelenség, korábban, Sierra alatt sosem volt ilyesmi. csak most a High Sierrával. :-(

van ötletetek ezekre?

(#31750) zsnorbi21


zsnorbi21
tag

Hali!

Van itt olyan aki hacklizik 755-ös konfiggal?
Van egy Asus P5QL-Pro lapom Pentium Dual Core E6500-as procival(ezt cserélném core 2 duo-ra) és 2GB DDR2 RAM-mal. Nincs a gép használva egy ideje de vennék bele új procit, +2GB ramot és valami olcsó HDMI-s kártyát.

Tudtok ajánlani valamit ami a lehető legegyszerűbben menne?
Nem vagyok abszolút kezdő benne, egy acer laptopot a lehető legtökéletesebb állapotba hoztam Sierra alatt, de azért elkél a jótanács mert PC-re még nem raktam fel :)
Köszi előre is!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.