Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30751) mm00 válasza Wiz Khalifa (#30750) üzenetére


mm00
aktív tag

Hang: ALC892
Hálózatból meg próbáld ki valamelyik Intel-t a Multibeastből.

Olvasd el az előtted hozzászólót és tegyél sima Sierra-t :)

(#30752) Wiz Khalifa válasza mm00 (#30751) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A sima Sierra letölthető még az App Store-ból igaz?

Smoke some weed nigga!

(#30753) sad_Vamp válasza Wiz Khalifa (#30752) üzenetére


sad_Vamp
őstag

egészen addig, míg nem töltöd le a high sierra-t utána zárolja az apple vagy mifene.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30754) Smiley válasza sad_Vamp (#30753) üzenetére


Smiley
őstag

Utana is le lehet szedni csak trukkozni kell vele.
Van egy ilyen tool. Ehhez pedig tudnod kell a sierra app store id-jat, ami pedig 1127487414. Ezt az id-t pedig egy kis lelemenyes google keresessel ki lehet deriteni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30755) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Egyszerűen nem tudom feltelepíteni a high sierrát. Akárhogy csinálom a telepítőt ezt írja OSInstall.mpkg appears to be missing or damaged. Mi lehet a gond? Apfs. efi-t is belerakom a telepítőbe, bár elvileg nem kéne mert sima hdd-m van. Aki tud segítsen pls. Köszi

(#30756) Mr.C válasza Lazika (#30755) üzenetére


Mr.C
őstag

Akkor valószínűleg hw gond. Cserélj USB-t (kulcsot és portot is) abban az esetben, ha mindenféle telepítőt próbáltál már.

sudo rm -rf /*

(#30757) Wiz Khalifa válasza sad_Vamp (#30753) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mavericks-en fogom az USB-t létrehozni.

Smoke some weed nigga!

(#30758) Lazika válasza Mr.C (#30756) üzenetére


Lazika
senior tag

Cseréltem már usbt is és kulcsot is. Azt is olvastam, hogy lehet, hogy egy smbios csere is elég. Eddig imac 14.2-vel próbáltam. Mással nem nagyon akar bootolni. Sudos paranccsal csináltam eddig az usb-t meg disk creatorral is. Ugyanezt kapom. Vagy van valami manuális install is mint mondjuk mavericksnél volt? Megpróbálkozok majd még egyszer egy sima sierra installal is. Jövő héten meg veszek mindenképpen egy vgat ha addig nem tudom valahogy feltenni. Csak még mindig nem tudok dönteni, hogy amd vagy nvidia. Bár látom már kiadott az nvidia webdrivert high sierrára is.

[ Szerkesztve ]

(#30759) kicsiii válasza Mr.C (#30749) üzenetére


kicsiii
tag

Ez teljesen igaz :) és támogatom :)

(#30760) Mr.C válasza kicsiii (#30759) üzenetére


Mr.C
őstag

Közben nekem sikerült elcseszni az akku detektálást és így nem ismeri fel. Tölt, meg működik csak azt nem látom, hány százalékon áll. Se coconut battery se a system nem képes detektálni. Van erre general megoldás vagy specifikus kell (xps 9550)?

sudo rm -rf /*

(#30761) Mr.C válasza Mr.C (#30760) üzenetére


Mr.C
őstag

Megoldottam, jogosultsagokkal volt gond

sudo rm -rf /*

(#30762) dzsonaj


dzsonaj
tag

Helló!

Tanácsot szeretnék kérni: sosem volt Hackintoshom, de olvastam, hogy a Dell Optiplex 755-re fel lehet tenni OS X-et. Van/volt már valakinek tapasztalata ilyen PC-vel, és ha igen megosztaná velem? Vagy esetleg telepítője leírással, azt is megköszönném.

dzsonaj

(#30763) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

A leírás szerint megcsináltam a Sierra telepítőt de nem jó. Nem bootol be. Mit lehetne tenni?

Smoke some weed nigga!

(#30764) Lazika


Lazika
senior tag

Hali! Insanelymac.com rol leszedtem egy srac efi mappajat vegre elindul a high sierra telepites erre ket perc utan ujra indul a gepem. Frissitett smbiost is adtam neki a legujabb clover configuratorral szoval nem ertem. :W Sierrat probalnam letolteni de a storeba csak a high Sierrat latom. Neten se igen talalok sierra lemez kepet. Aki, esetleg tud linket az dobjon egyet pmbe pls.

(#30765) Dimebag88 válasza Lazika (#30764) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Feltoltsem drivera?Hopp felül írta a HS telepitoje...Sorry

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#30766) dzsonaj


dzsonaj
tag

Szisztok,

honnan tudnék letölteni egy OS X telepítőt? Nincs Mac-em, de megpróbálkoznék egy Dell gépen a telepítésével.

(#30767) Mr.C válasza Lazika (#30764) üzenetére


Mr.C
őstag

Pandora's Box se tud vanilla Sierra-t csinálni?

sudo rm -rf /*

(#30768) P41N válasza Lazika (#30764) üzenetére


P41N
senior tag

Nekem meg van a sima Sierra. Felrakom valamelyik nap drivera és elküldöm a linket.:K

(#30769) dzsonaj válasza P41N (#30768) üzenetére


dzsonaj
tag

szuppper!!! köszi

(#30770) mm00 válasza dzsonaj (#30766) üzenetére


mm00
aktív tag

Szedj le egy virtuális gép OSX image-et és abból csinálj egy usb telepítőt vagy kérd meg egy Mac-es ismerősöd.

(#30771) Lazika


Lazika
senior tag

Köszi srácok szerencsére már nincs rá szükség. Felment végre a high sierra, minden megy. :R :))

(#30772) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Nekem nincs tippetek hogy miért nem mehet az elkészített Sierra telepítő?

A Clover bootloaderben beállítom hogy a FakeSMC.kext az legyen betallózva de ahogy rányomok hogy boot from Install macOS Sierra Installer akkor utána nem lesz kép.

Ha beírom a kext-dev-mode=1 PCIRootUID=1 GraphicsEnabler=Yes bootflags-t akkor sem lesz kép.

Felmerült bennem viszont egy "kérdés". A monitor DVI-on csatlakozik a VGA-hoz (HD5870). Viszont a felbontása a monitornak az 1680x1050. Nem lehet hogy ez a baj? Tehát hogy a telepítő is már alapból fHD-n akarna megjelenni de nem tud?

Smoke some weed nigga!

(#30773) ThuG4LifE válasza Wiz Khalifa (#30772) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Kicsit káosz van nálad, ati kártyád van, de a Graph bootflag az nvidiahoz van.
A HD5870 elvileg OOB kéne menjen, inject nélkül. A fakesmc kext az installer efi particóján legyen.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#30774) Wiz Khalifa válasza ThuG4LifE (#30773) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Azt a bootflag-et csak kíváncsiságból próbáltam hozzá. Ha nem írom bele akkor is ugyan ez a helyzet.

A FakeSMC kext az az efi partíción van ott ahova a leírás írta. :)

Nem lehet hogy a felbontás lenne a bibi akkor ahogy én gyanakszom?

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#30775) tlac válasza Wiz Khalifa (#30774) üzenetére


tlac
Topikgazda

mit jelent az, hogy nem lesz kép?
kikapcsol a monitor? vagy csak fekete képet ad?

a -v-t írd még hozzá

[ Szerkesztve ]

(#30776) Wiz Khalifa válasza tlac (#30775) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A monitor nem kapcsol ki, csak fekete marad a kép.

Egyszer régebben még pár gépemmel ezelőtt volt ilyesmi jelenség akkor ha vártam vagy 5 percet akkor bejött a kép. Na ez ennél a gépnél egy olyan 10-20perc várakozás után sem csinált semmi mást.

A -v elfelejtettem tényleg.

Ha hozzáírom akkor ez lesz.

Tehát akkor valamiért bootolni nem tud. De vajon miért nem?

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#30777) tlac válasza Wiz Khalifa (#30776) üzenetére


tlac
Topikgazda

ezt lehet trükkös lesz megoldani

OsxAptioFix2Drv-t vagy a OsxAptioFixDrv-t telepítsd még a clover-ből (egyszerre ebből csak egy legyen fent)
ha ez sem oldja meg, akkor lehet kelleni fog még az OsxLowMemFixDrv is pluszba

kísérletezz

[ Szerkesztve ]

(#30778) Wiz Khalifa válasza tlac (#30777) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Értem.

És teljesen újra kezdjem az egész pendriveot, tehát megint full előrről formázzam, tegyem rá az installert, stb... vagy elég ha a Clover bootloadert újra feltelepítem csak annyi különbséggel hogy kipipálom hozzá a plusz cuccot.

Smoke some weed nigga!

(#30779) ThuG4LifE válasza Wiz Khalifa (#30778) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Elég a Clover-t újra feltenni.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#30780) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Banális hiba (gondolom) de azzal tudok valamit csinálni, hogy windowsban 2órával kevesebb van mint OSX-en? (az OSX a jó)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30781) tlac válasza sad_Vamp (#30780) üzenetére


tlac
Topikgazda

(#30782) scream


scream
veterán

Én maradok Sierrán, mert megy szépen minden, kivéve ezt a két kényelmetlenséget.

1. Valamiért a Guest fiók aktiválja magát
2. Valamiért az alapértelmezett hangeszköz mindig visszaáll egy HDMI kimenetre, pedig az USB dac-on kéne maradnia

Valakinek van ötlete, megoldása ezekre? :F

(#30783) Lazika


Lazika
senior tag

Annyit vettem észre, hogy amikor lekapcsolom a gépet, akkor a kijelző zöld lesz. Olvastam, hogy van valami kext az integrált kártyákhoz, de még nem adtam hozzá. Ezen kívül más minden megy szépen.

(#30784) Dimebag88


Dimebag88
aktív tag

Én még mi dig ezzel kínlódok.... :))

A madár az ász!

(#30785) Lazika válasza Dimebag88 (#30784) üzenetére


Lazika
senior tag

Próbálj rákeresni, hogy raktál fel egy hasonló gépre, mint a tiéd. Milyen géped van pontosan?

(#30786) Dimebag88 válasza Lazika (#30785) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Ahogy neztem a legujabb multibeast megoldhatja a gondot :) Kiderul....Gigabyte Ep35 ds3L,Intel E8500,8gb 1066mhz ddr2,gt 210 vga

A madár az ász!

(#30787) kicsiii válasza sad_Vamp (#30780) üzenetére


kicsiii
tag

Sajnos most mobilrol vagyok, de ga jol emlekszem nekem ez a reg file oldotta meg a dolgot... https://www.tonymacx86.com/threads/fix-incorrect-time-in-windows-osx-dual-boot.133719/

(#30788) kicsiii


kicsiii
tag

Ha nem jo szolj, otthon leszek elkuldom ami nekem mukodott.

(#30789) Dimebag88 válasza Lazika (#30785) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Há ez sem oldotta meg :)

A madár az ász!

(#30790) syC


syC
addikt

Hali!

Láttok valami hibát ezen a screenshoton? Install osx opció után jöne be, telepítés elött. Ezután újraindul a gép és megint a cloverr hozza be.

(#30791) Lazika válasza Dimebag88 (#30789) üzenetére


Lazika
senior tag

Sajnos fogalmam sincs. Keress neten hasonlo konfigot. Smbiost meg a legujabb clover configuratorral frissitsd a firmware miatt.

(#30792) Dimebag88 válasza Lazika (#30791) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

4220-as clover van fent :) smbios imac 14.1 :)Minden file a helyén :)
Most itt áll meg!:

Aztán meg ez lesz!

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#30793) tlac válasza Dimebag88 (#30792) üzenetére


tlac
Topikgazda

próbáld ki a többi usb portban is

(#30794) Dimebag88 válasza tlac (#30793) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Mar vegigprobaltam :) Most az ssd n csinaltam egy kis particiot amire felmasoltam a telepitot a terminalos megoldassal :) de ugyan ez a helyzet :D
Viszont az utolso kepen az utolso sorbol en ezt veszem ki: Still waiting for root device! Szovl valami csak hianyozhat a repertoarbol :) De fingom nincs hogy mi!Bios rendben mert a sierra meg poccre indul :)

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#30795) tlac válasza syC (#30790) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem ezután jönne már be a grafikus felület, lehet az döglik meg
videokártya beállításánál néznék körbe

(#30796) Dimebag88


Dimebag88
aktív tag

A telepito szepen bejon csak epp nincs mire telepitenie....

A madár az ász!

(#30797) ThuG4LifE válasza syC (#30790) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Próbáld meg, hogy letiltod biosban az usb3-as portokat, illetve cloverben fix darwin-t is próbáld ki.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#30798) Lazika válasza Dimebag88 (#30796) üzenetére


Lazika
senior tag

Menj arra, hogy mutassa az összes eszközt. Bal felső saroknál a View-ra kattints.

(#30799) Dimebag88 válasza Lazika (#30798) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Az is volt :) Csak a pendrivet latja :) Azt nemertem hogy a hdd-latja de az ssd-t meg nem!Lehet hogy hdd re kene raknom?Es ha onna latja akkor megformazni Apfs re?
Egy próbát megér :)

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#30800) Lazika válasza Dimebag88 (#30799) üzenetére


Lazika
senior tag

Szerintem Hdd-re tedd.. ezt írják tonyn Avoid APFS conversion on High Sierra update or fresh install.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.